Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ubyegon2:] Siratóasszonyok topikja (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Az aprópót az SSD piac adja most, ami a QLC után egy újabb döfést helyez el majd a SLC imádó elitista vásárlók szívébe! Jön a PLC....meg a világvége is természetesen.

Én személy szerint sok-sok Linuxos panaszt, nyekergést is olvasnék itt szívesen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3) ubyegon2 válasza #20749568 (#2) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hogyne lehetne, bár erre a problémára inkább javallanám a Látóasszonyok topikját! ;]

Nem okoskulcs volt, ami füttyszóra sípol egyet vagy megadja a tartózkodási helyét? Erre a jövőben be kéne ruháznod. ;)

(#5) ubyegon2 válasza #20749568 (#4) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ilyen előferdül mindenkivel, majd gyakortább is lesz, ahogy amortizálódsz! :D Még nem kéne idegeskedned. :N

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kakilnom kell, de nincs kedvem felkelni a gép elől. :O

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) ubyegon2 válasza lezso6 (#6) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ennek a következménye szokott sírás lenni inkább! De csak az ún bilis időszakban. :D

(#8) lezso6 válasza ubyegon2 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Vagy ilyen bejegyzés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) Sirandrish válasza lezso6 (#6) üzenetére


Sirandrish
legenda

Van rá megoldás...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#10) ubyegon2 válasza lezso6 (#8) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Öööö....ez kicsit visszafogott most az amúgy is lassú fejlődésemben! :DDD (azt gondoltam, mindenre fel vagyok már készülve dupla veteránként, de nem.........)

[ Szerkesztve ]

(#11) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Halottlátót keresek, remélem jó helyen károk!

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) Kolondrum válasza Hieronymus (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én meg aki kiássa a kerti csapom holnap. Fele kész.

(#13) twollah1976


twollah1976
őstag

A forint beleallt a foldbe.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Klaus Duran válasza twollah1976 (#13) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

A szociális életem mélyebben van.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#15) twollah1976 válasza Klaus Duran (#14) üzenetére


twollah1976
őstag

Diofa + kotel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) weiss válasza lezso6 (#6) üzenetére


weiss
addikt

Ahogy apám mondaná: saját gatyádban azt csinálsz, amit akarsz... :P

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17) salaud


salaud
aktív tag

A laptopomon telepített arch linux annyira tökéletesen működik, hogy hónapok óta hozzá sem kellett nyúlni.
Borzasztó, felháborító, csak frissítem, megy, nem lassul, nem szarakodik, csak működik. Uncsííííí.
Teszek helyette egy ubuntut mindjárt...

Megfelel linuxos panasznak?

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#18) Dr. Romano válasza ubyegon2 (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

krvamelegvan bazze!!! :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#19) ubyegon2 válasza salaud (#17) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Teszek helyette egy ubuntut mindjárt...

Megfelel linuxos panasznak?

Nem, ez inkább a nagyArchúak szokásos nagyképűségének felel meg! ;) Majd, ha 6 éve használod hiba nélkül, gyere vissza! :D Nekem a Mint azóta megy hiba nélkül, persze tudom, nem rolling.....

(#18) Dr. Romano

Ott is? :)

[ Szerkesztve ]

(#20) #90088192


#90088192
törölt tag

Azért lehet sírni mert éppen kifogytam azokból a dolgokból amiért siránkozni tudnék? :DDD

(#21) Somatom válasza lezso6 (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Méghogy a tabletnek nincs jövője. Bár, az sem teljes értékű megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) salaud


salaud
aktív tag

Linux-ot ~2001 óta használok folyamatosan, arch-ot úgy 12 éve ismerem és használom, ezen a laptopon ez a telepítés úgy 2 éves, de annyira testre szabtam és finomhangoltam már, hogy közel tökéletes. Így megfelel? :DDD

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#23) kalanchoe válasza Somatom (#21) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Emma budipapírt pls :DDD

(#24) petipetya válasza Kolondrum (#12) üzenetére


petipetya
nagyúr

Miért ástad el?

"nincs rá lezsóidő"

(#25) Hieronymus válasza petipetya (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt hitte, hogy értékes, de bizonyosan nem, mert ki kell ásnia.
Ha érne még valamit akkor nem kellene kiásni. Logikus! :DD :DD :DD :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) ubyegon2 válasza salaud (#22) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Super! Az azért érdekes az Archereknél, hogy csak úgy tudják pozicionálni a rendszerüket, ha az Ubuntukat leszarozzák. Gondolom nem használtál mostanában Ubuntukat vagy deratíváit. :R Ja, hogy úgy könnyű!

Különben ezzel az Ubuntut használókat is minősíted, pedig nekik teljesen megfelel, az átlag user kb soha nem fog rolling rendszert használni, ill ez így nem igaz, mert Archklónokat mégis.

Amúgy eltértél a jó szokásainktól, mert Linuxos topikokban szidhatjuk a más alapú rendszert, de általános témájú topikban a Wint szidjuk inkább! :D

[ Szerkesztve ]

(#27) #90088192 válasza ubyegon2 (#26) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hat a terem búráját megint lefagyott az EM386.exe, most akkor kinek is van jó oprendszere?

Meg milyen mar linux meg win, az összeset elviszi az első vírusos ménkő, bezzeg a jó öreg 6.22.

Mindenki más csak vetít mi az a jó oprendszer :DDD

(#29) ubyegon2 válasza #20749568 (#28) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

És újraolvasva?

Teszek helyette egy ubuntut mindjárt...

Ez a mondat abban a szövegkörnyezetben nekem azt jelenti, de az is lehet, hogy már én is sztereotipiákban gondolkodom? :P

(#27) Agyturbina

Majd alkalomadtán mesélsz róla, milyen vírus vitte el a Linuxodat? :Y
6.22-n meg nem fut YT meg a Face meg a Spotify...... :N ja meg nincs floppym sem!

Mindenki más csak vetít mi az a jó oprendszer :DDD

Ezt is benézted, mert én az Arch-ot nagyon jó rendszernek tartom, legfeljebb gáz egy desktop Linux-szal összehasonlítani, összehasonlítani két azonos osztályban játszó disztrót lehet, mondjuk Ubuntu - Manjaro. (ezeket még én is fel tudom rakni, ha megerőltetem magam)

[ Szerkesztve ]

(#31) ubyegon2 válasza #20749568 (#30) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, hogy az vicc volt!? No akkor velem van a baj! Persze nem is csoda, normális ember biztosan nem kreál siratóasszonyos topikot! :D

(talán az is gond lehet, hogy 10 alkalomból 9x szarozzák Archerek a Debian=Ubuntu rendszereket)

Neked lassan Arch-üldözési mániád lesz

Nekem? Dehogy! Inkább az Archereknek kéne már túllépni a titkolt kisebbségi érzésükön. ;]
(ide írom azért, hogy ez is vicc poen volt)

Épp most nézegettem a legújabb Archklón bemutatóját, 5. helyen azzal promózzák, hogy milyen barátságos a közösség.......ennyire nem adja el magát a disztró? Nem lep meg, gyakorlatilag az Obiban már Arch magot is árulnak, mindenkinek lehet saját disztrója, ha elulteti. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) kemotox válasza #20749568 (#32) üzenetére


kemotox
addikt

Nézz be néha a linux kezdőknek topicban, ott tökélyre fejlesztette az "ugatok mindenkinek nagypoénosan de én az első viccen megsértődöm" dolgot. Nagyon kemény hisztik szoktak menni :DDD

(#34) #90088192 válasza ubyegon2 (#29) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hat ez mar tényleg sírásra késztetett,

En most ünnepélyes keretek között elsírom neked, az a bánatom hogy nincs humorérzekéd :DDD

(#35) ubyegon2 válasza kemotox (#33) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igaz, hogy ez sírásra való topik, de szerinted célszerű elmenni személyeskedőbe?
Egyébként Aweriot ft rendszeres látogatója az említett topiknak, így gondolom sok értelmes hsz-t olvasott már biztosan tőled is! ;)

(#34) Agyturbina

Hogyne volna humorérzékem, de sírós topikban minek vegyem elő!? :D

[ Szerkesztve ]

(#37) ubyegon2 válasza #20749568 (#36) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Csak még egy olyan veterán kell a másik oldalra mint te és a többiek mehetnek is a kukoricáért. Te egyszerűen szeretsz veszekedni :DDD

Qrva életbe! De igazad van! Egy komoly hiánypótlásra sarkallsz most engem ezzel! A látóasszony és siratóasszony topikok mellé kell egy veszekedős topik is! :D

(sajnos személyeskedős topik nem lesz, mert tiltja a szabályzat, csak szólok, akinek inge, vegye magára egész bátran) :(

ugatok mindenkinek

És erre az intelligens megfogalmazásra nem is reagáltam! ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) Kolondrum válasza petipetya (#24) üzenetére


Kolondrum
félisten

A kérdés jogos. :D [link]
Lent is csap van :P

(#39) lezso6 válasza ubyegon2 (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az Arch Linux is szar. Az igazi férfiak Gentoo Linuxot használnak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#40) Apollyon válasza lezso6 (#39) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A még igazibbak meg LFS-t fordítanak maguknak :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ó a jó öreg szamárpingvin is előkerült, na igen ez lerugdalja a trónról az Archot! :D Mondjuk ez nem lesz jó darabig olyan hype értékű, mint az Arch, az tuti, de ketten már használjátok stabilan kéklufival! LFS említésével beelőztek, bár élő embert nem hallottam még, aki azt rakott volna fel.

[ Szerkesztve ]

(#42) salaud válasza ubyegon2 (#26) üzenetére


salaud
aktív tag

3 Xubuntu van a családban, amiből 3-at én telepítettem és tartok karban. Valamit mindegyiken bütykölni kell ~havonta, az egyik konkrétan nem áll le épp, úgy kell a végén kinyomni a gépet, mint egy AT házas 486-ost.
A másik nem hajlandó az ssd-t auto trimmelni, pedig engedélyezve van és nincs tiltólistán. Vagy a samsung nyomtatót felejti el. A harmadik épp rendben van, az itt van mellettem.

Ezeket amúgy mind meg tudom oldani, működnek tovább, de az userfriendly-nek kikiáltott rendszerrel sokkal többet kell telepítés után dolgozni, mint egy arch-al.

PS.; Használtam gentoo-t is, csak abban a stabil ágban meglepően régi csomagok tudnak ám lenni.
Baromian testre szabott, minimális méretű rendszert tudsz vele összerakni magadnak architektúrára fordítva, de a mai hardvereken számomra már nincs értelme vele küszködni.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#43) ubyegon2 válasza salaud (#42) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

3 Xubuntu van a családban, amiből 3-at én telepítettem és tartok karban. Valamit mindegyiken bütykölni kell ~havonta, az egyik konkrétan nem áll le épp, úgy kell a végén kinyomni a gépet, mint egy AT házas 486-ost.

A másik nem hajlandó az ssd-t auto trimmelni, pedig engedélyezve van és nincs tiltólistán.

Hardveres hibák miatt is lehetnek ezek, az autó TRIM is,
ha itt benne van, akkor az lefut, nem oprendszer hiba: systemctl list-timers -a
(attól is függ, milyen SSD)

3 Xubuntu van a családban, amiből 3-at én telepítettem és tartok karban. :Y

Ezt most kiemelem, mert ha úgyis te tartod karban és az Arch annyira jó, megmondod nekem miért nem raksz ezekre a gépekre is Arch-ot? :F Miért szar Ubuntut raktál fel? A felhasználónak tök mindegy, hogy melyik XFCE felületet látja, tök ugyanaz!

Ezeket amúgy mind meg tudom oldani, működnek tovább, de az userfriendly-nek kikiáltott rendszerrel sokkal többet kell telepítés után dolgozni, mint egy arch-al.

Az előbbi kérdésem tényleg nagyon komoly, érdekel, mi az oka, hogy nem Arch-ot raksz fel? Vagy direkt szeretsz szívni? :D

De miért rakna fel valaki szar rendszert, ha tudna sokkal jobbat is? :F :P

[ Szerkesztve ]

(#44) Hieronymus válasza ubyegon2 (#43) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"De miért rakna fel valaki szar rendszert, ha tudna sokkal jobbat is?"

Mert nem ért hozzá.
Operációs rendszertől függetlenül olvashatsz olyan hozzászólást, amiben olyan problémát tekintenek megoldhatatlan, ami maximum kettő kattintással oldható meg.
Nem azt kérdezik meg, hogyan lehet megoldani a problémát, Egyszerűen kijelentik szar a op.rendszer.
Azt a vizet ki kell önteni, amiben a kiskacsa képtelen volt megtanulni úszni. Mert mi tudjuk, a víz hibája az és a kiskacsa csak kiszolgáltatott helyzetbe került.

A siratóasszonyok falusi kórusára lenne szükségem. Hol találom őket?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) salaud válasza ubyegon2 (#43) üzenetére


salaud
aktív tag

2 Xubuntu a szüleim gépén fut, egyiktől ~120 a másiktól ~140 Km-re élek épp. Amikor meglátogatom őket, akkor kerülnek a gépek telepítésre, ennyi időm van rá, utána távolról vannak "karbantartva".

Amúgy meg mi ez a becsípődés nálad? Kutya nem mondta, hogy az ubuntu szar, csak annyit, hogy macerásabb az üzemeltetése mint az arch-nak. De mivel úgyis csak trollkodsz, részemről kiszálltam, nincs több kaja.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#46) ubyegon2 válasza salaud (#45) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így a legkönnyebb kihátrálni, de nem értem, mi abban a trollkodás, ha megkérdeztem, miért nem azt a rendszert rakod a szülők gépére, ami szerinted kevésbé macerás. Leírhattad volna, hogy egy Ubuntut tizedannyi idő alatt felraksz, mint egy Arch-ot vagy bármit, engem tényleg érdekelt a dolog. Mint ahogyan az is, hogy mi okozza a problémákat, főképpen az SSD TRIM-melése érdekelne, mert át kéne már írnom az SSD-s cikket és akár hasznos adalékkal is szolgálhatnál. De ha úgy egyszerűbb neked, hogy leírod, két gépen is rosszul működik az Ubuntu és aki rákérdez bármire is az troll, nekem úgy is jó.

Legalább azt nézd meg legközelebb, miért nem fut le az fstrim az említett gépen, ehhez a cikkhez lehet, hogy segítene.... :R (csak, hogy elhidd, ez sem trollkodás, belinkelem)

Linux SSD-n - de hogyan? - Tippek nagyon kezdőknek is - Frissítve!

(#47) ubyegon2 válasza Hieronymus (#44) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mert nem ért hozzá.

A kolléga pont, hogy ért hozzá! ;)

A siratóasszonyok falusi kórusára lenne szükségem. Hol találom őket?

Még tart a meghallgatás, nehéz igazi autentikus forrásból dolgozni! Addig is fordulj bizalommal a Látóasszonyok topikjába! ;)

(#48) lezso6 válasza Apollyon (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem, azok már idióták. Tudod, valahogy úgy van, hogy mint a piálás: aki nem iszik az buzi, aki meg többet iszik nálam az alkoholista. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#49) #90088192 válasza Kolondrum (#38) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hat én a helyedben ki se ásnám, vagy ennyire kell az a rozsdás csődarab neked?
Mert ha igen a küldök postán meg ennél rozsdásabbat is aztán kirakhatod a vitrinbe :DDD

Vagy esetleg régészeti ásatásokat végzel így hobbi szinten?
El ne felejtsd barmit találsz a földben az az államé, meg a rozsdás csődarab is :DD :DD

(#50) twollah1976


twollah1976
őstag

Ettem 6 kocka etcsokoladet es most lelkiismeret furdalasom van.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ubyegon2:] Siratóasszonyok topikja (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.