Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#121) ferob válasza KunEmber (#120) üzenetére


ferob
őstag

Az eltérésekkel kapcsolatban neked is csak ajánlani tudom az alig néhány hozzászólással ezelőtti leírásomat innen, ahol megtalálhatod a különbségeket.

Tekintve, hogy mostanában már kapható a régióban a V4, ami az új felület és funkciók tekintetében szinte teljes, valamint frissítéseket is fog még ezáltal kapni, ezért inkább ezt érdemes megvásárolni, főleg akkor, ha a jövőre is gondolsz.
Viszont, ha nem csak egyszerű felhasználói szemmel nézzük, akkor az is lényegi eltérés, hogy a C7 már 3x3:3 MIMO, ami a sebesség tekintetében nem elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#122) bluemirage válasza KunEmber (#120) üzenetére


bluemirage
őstag

A C5 kifutó típus már alig kapni. Épp korábban írtam abba a topikba, hogy az Ipon-nál talán még kapható.
De igen... műszakilag elég lenne a leírtakhoz. De figyelj, hogy nehogy valami C5X-et vagy C1200-as vagy bármilyen C5 klónt sózzanak rád.
Nekem otthon C7 van... teljesen jó..! Egy 75nm-es lakás közepén van. De most már így utólag a jobban és finomabban menedzselhető Asus AC58U-t venném a C7 helyett... bár egyenlőre még mindent meg tudtam oldani a C7 gyári felületén is.

szerk: @ferob
Teljesen igazad van! :K De azt azért tegyük hozzá, hogy ritka 3x3x3-as kliens... Legalábbis a tipikus kliensek között ritka. Pl.: Hálózatépítés során jöhet jól, ha nem kábelezve kötsz össze pontokat.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#123) KunEmber válasza bluemirage (#122) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát. Láttam, hogy a milyen routert topicban is ajánlod az Asus AC58-at. Akkor nem kell tartani az alsó kategóriás Asusokra jellemző újraindulástól, jeleldobásból?

Linksys WRT54GL-en szocializálódtam :) Megkap, Tomatora frissít, félévente firmware frissítést ellenőríz. Atomstabil. Most van egy TP-link TL-MR3220-em, az is stabil. Remélem, ezek után nem nyúlok bele valami nagyon rosszba...

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#124) Speed válasza KunEmber (#123) üzenetére


Speed
őstag

Ez engem is nagyon érdekelne, mert C7 és ac58u között őrlődöm.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#125) bluemirage válasza KunEmber (#123) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem kell tartani tőle. Az ASUS AC58U egy ajánlható remek AC-s router. Gyártáshibás darabot ki lehet fogni... mint mindenből.
A C7 a levegőben elvileg erősebb', az ugyanis 3x3:3 MIMO-s, míg az AC58U 2x2:2 MIMO.

A C7 v2 2,4 GHz-en belső antennás, ami szintes lakásban gond lehet, hiszen pont a 2,4 Ghz-et nem tudod számodra megfelelő módon irányítani. A v4-en már úgy tudom, hogy egyesítve van, azaz dualband-es a 3 külső antenna. (javítson ki valaki, ha tévedek) Ez az előbbi esethez képest előny, de nem maradéktalanul, hiszen a tapasztalat szerint a sávonként dedikált antennák jobbak, mint az ilyen többcélú antennák.

Az igazán nagy különbség a szolgáltatások és kezelőfelület terén van... ahol a gyári szoftverrel az ASUS sokkal előrébb van. A TP-link felülete továbbra is fapados.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#126) Speed válasza bluemirage (#125) üzenetére


Speed
őstag

Pontosan jól mondod a v4-ben már kihozták a 2,4G-t is a dobozból.

Számomra is nagyon hasznos volt a válasz, az elején sok volt a panassz az ac58u-ra, sokan vissza is vitték (ezért kezdetem a C7 felé kacsingatni), de úgy néz ki mára nagyjából kinőtte. Nekem egy 83nm-es lakásba kell (500megás digi nettel) ahol középen lesz az egység, remélem 2,4G-n legalább ki fogja minden helyiséget szolgálni.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#127) KunEmber válasza bluemirage (#125) üzenetére


KunEmber
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ. Szerencsére otthon már csak egy eszköz menne 2,4ghz-n, amin amúgy a panelban látok vagy 15 (nem, ez nem túlzás) másik jelet.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#128) tobal155


tobal155
újonc

Kicsit félve kérdezem itt a C7 fórumban :), hogy mi a véleményetek a C9-ről?

Ugyanaz a bajom, mint a C7-nél, hogy mindenütt a V.3-as verziót forgalmazzák, de a tp-link oldalon már V.5 szerepel.

Nagyon köszi,
Kojani

(#129) solyomferi


solyomferi
tag

Üdv én is benevezek egy V4 verzióval,
Látom nagyon nem pörög a téma ennyire jó a router?

(#130) bluemirage válasza solyomferi (#129) üzenetére


bluemirage
őstag

Elég elterjedt a közép kategóriás AC-s eszközöknél, de kvázi hibamentes.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#131) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok.

Jelenlegi TP-LINK WDR3600 -omat próbálom kiváltani. És egyik szempont, hogy torrentezni tudjak vele külső winchesterre.
A kérdésem az lenne (gondolom csak openwrt-vel lehet csak) , hogy mennyi a max letöltési sebesség amit tud a készülék ? És ha esetleg valaki torrentezik mellette rendesen tud filmet streamelni ? (DLNA)

Köszönöm a választ előre is.

(#132) bandigyerek válasza solyomferi (#129) üzenetére


bandigyerek
senior tag

Hol vetted a V4-es verziót?

(#133) solyomferi válasza bandigyerek (#132) üzenetére


solyomferi
tag

BestByte

Azt mondta az eladó már kifutott a régebbi verzió.

[ Szerkesztve ]

(#134) bandigyerek válasza solyomferi (#133) üzenetére


bandigyerek
senior tag

köszi

(#135) ferob


ferob
őstag

Elérhető a legfrissebb firmware a V2-re, amiben az alábbi javítások találhatóak.

- WAN oldali sebesség csökkenésének javítása
- Megadható 16-nál kisebb VLAN-azonosító
- 5GHz-es sávon a hálózat eltűnésének javítása
- Killer hálózati adapterrel való kompatibilitás

Esetleg várható még a 802.11n-only üzemmód bekerülése egy későbbi frissítésben.

Mivel még a Global/Magyar oldalon nem érhető el, ezért az alábbi linken lehet letölteni.

Archer C7(EU)_V2_170803

Szerk.: Közben kikerült az oldalra is.

[ Szerkesztve ]

(#136) szaboi6512 válasza ferob (#135) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az EU-s firmware a Megfelelőségi Nyilatkozathoz igazított, nem lehetséges régebbi verzióra visszatérés a telepítést követően, kérjük, kattintson ide a régió és a frissítéshez szükséges legmegfelelőbb firmware verzió kiválasztásához.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#137) ferob válasza szaboi6512 (#136) üzenetére


ferob
őstag

Ez a tavalyi publikus verziónál is igaz volt, hogy amennyiben frissíted, akkor pl. az amerikai firmware nem rakható fel rá egyből.
Ebben semmilyen újdonság nincs, a lényege annyi, hogy nem lehet a webes felületen keresztül régiót módosítani, amire ennél az eszköznél amúgy sincs sok indok, de ettől még TFTP módszerrel bármikor fel lehet rakni bármilyen másik firmwaret úgy, ahogyan régebben is.

[ Szerkesztve ]

(#138) szaboi6512 válasza ferob (#137) üzenetére


szaboi6512
őstag

:K

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#139) Nagya21 válasza ferob (#135) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Felraktam múkodj van.
Tudom nem szabadna, de Wi-Fin keresztül csináltam.
üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#140) szaboi6512 válasza ferob (#137) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ment vissza a 3.14.2 Build 150304 Rel.58409n, jóval jobb a wifije 5 Ghz-en :)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.