Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kantorpe


Kantorpe
tag

Jo, nagyonjo.

Majdnem tukrozi, az en elgondolasomat a hasonlo dolgokrol ;)

Ps: Kacsintos szmajlit :)) a nepnek!!

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#2) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Írásnak jó, update-nek nem. :D
Azért van abban is valami, hogy nem élhetjük úgy a nagyszüleink életét, hogy mindent megeszünk, amit ők, majd még egy csomó mást is, aztán mozgás címén feleannyit adunk le, mint ők annak idején a munkával.Tehát, amit mondasz azt árnyalni kéne egy kicsit, ha komoly, ha meg humor, tegyél még bele egy-két poént! :))

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3) Sidaries


Sidaries
őstag

Szerintem ha komolyan gondolja is nagyon jó. Egyetértek vele.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#4) philoxenia válasza Sidaries (#3) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem is hasonló volt a véleményem, csak az elhízás, stb. magas cukorszintet hozott szülinapra, :( úgyhogy azért a kajával vigyázni kell, mert a mozgást hamarabb abbahagyja az ember a kelleténél, az evést meg később. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5) Zotya84


Zotya84
őstag

Nagyon jó. Tetszik.

És az elgondolásom is tartalmazza ezen dolgokról, csak végre valaki aki jólérthetően meg is fogalmazta.
:R :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#6) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Jó írás tetszett :R

Elég sok "trendi" ember között dolgozok, kár hogy nem olvastathatom fel nekik az írásodat, mert vagy kiutálnának, vagy kirúgna (mert a főnököm is trendy) :DDD

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#7) 7


7
addikt

Nagyjabol en is egyetertek veled, bar egy-ket dolog nekem uj volt (pl. az, hogy a margarin akar egeszsegtelen is lehet :) )

Koszonom, jot tett... :)

(#8) venember83


venember83
nagyúr

Not bad, de a vaj sajnos tenyleg nem parktikus, nehezen olvad, nyaron konnyen romlik, ellenben a margarin, mivel muanyag, nem romlik :))

(#9) TompapaTM válasza 7 (#7) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

A hidrogénezett növényi olajokról már többször igazolták, hogy nem kifejezetten tesznek jót. Az pedig nem újdonság, hogy a keményítőt nem tudjuk megemészteni - ezért is főzzük meg a krumplit és a tésztát. Ezek alapján a zsírtalanított tej + keményítő = tejföl, illetve növényi olaj telített szénhidrogénné (zsírszerűvé) varázsolása táplálkozás szempontjából nem sokat ér, sőt némelyik káros.

(#10) TompapaTM válasza philoxenia (#2) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Hijnye, de szigorúak vagyunk... Én meg eddig azt hittem, vicces hangulatú az írásom :F Lehet, hogy a sok szmájlitól viccesebb lenne?

(#11) CSorBA


CSorBA
őstag

Nagyon jó kis írás, grat hozzá ;)

(#12) Winner_hun válasza Kantorpe (#1) üzenetére


Winner_hun
félisten

kettőspont nagy pé

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

1., Könnyesre röhögtem magam.
2., Jól beszélsz.
3., Köszönöm az élményt.

:R

Apropó, mi lesz a "trendi iparral", ha egészségesen élünk? Befuccs, oszt jóvan?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) TompapaTM válasza Vakegérke (#13) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Szerintem trendek mindig lesznek, hiszen nem vagyunk hangyák. Az emberek egy része különbözni akar, egy része meg utánozni. Manapság az egyszerűbb felé tartunk, tehát ruházkodásra és egyéb külsőségekre vonatkozik az előbbi korszakalkotó megállapítás. Erről szól a trendiség, meg a divat.

(#15) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Nagyon jó írás, nagy gratula hozzá. Teljesen egyet értek veled.

Már a falra mászok, hogy mindenhol csak egészséges életmód, ezt edd mert ez aztán baromi jó, csak ásványvízet igyál, mert az milyen egészséger már, nincs benne piszok (az természetesen nem számít, hogy amit rádsóznak azt a csapból engedték). Egyél béres alexandrás fitness sajtot, mert nincs benne zsír, jajj de jó. Sajt zsír nélkül??? He??

Én azt eszem, iszom, ami nekem jól esik, és nem hiszem, hogy ezért sokkal kevesebbet fogok élni...

(#16) Grizzly79


Grizzly79
tag

Tetszett az írás! Köszönöm! :R

Szerintem a fittnessteremet azért nem kell teljesen elkerülni. Jövőhéten kezdek újra járni spinningelni. Tudod milyen kirali csajok vannak egy ilyen spinning órán? :DD

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#17) TompapaTM válasza Grizzly79 (#16) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nem. Utoljára talán egy skolnyik bringán spinningeltem úgy 6 éves koromban Nagyatádon...

(#18) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ez tetszett:C

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) adam182


adam182
csendes tag

gratula. az elso betutol az utolsoig egyet tudok erteni vele!

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#20) Kidus válasza philoxenia (#4) üzenetére


Kidus
őstag

En addig szoktam enni, amig ehes vagyok. Ez is egy olyan dolog, amit sokan nem igy csinalnak. Mert nem illik ott hagyni, meg ugy neveltek, hogy annyit szedjunk, amennyit megeszunk, es ha megis tul sok lett, akkor is egyuk meg, stb....
En sosem figyeltem ra, hogy hanyszor eszem egy nap, mindig csak akkor eszem, amikor ehes vagyok, es amikor mar nem vagyok az, ott hagyom a maradekot.
Nincsenek is sulyproblemaim. Remelem nem is lesznek :)
Es mindig olyasmit eszek, amihez kedvem van. Ha megehezek, es edesseget szeretnek, nem kerek foetelt, csak azert, mert azutan jar edesseg. Bemajszolok valami csokit, es jol erzem magam :)
Mozogni meg kell, kulonben lustul es satnyul az ember. Kell menni neha futni, vagy epp uszni egy jot, esetleg foci/kosar, tenisz, kinek mi jon be. Lenyeg, hogy szorakoztato legyen, es egyben jotekony is. Es ha szorakoztato, szivesebben teszi az ember.

Assuming Control

(#21) TompapaTM válasza Kidus (#20) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Szívemből szólsz, bár én már beletanultam, hogy mennyit kell szedni, ezért sosem hagyok semmit a kutyának. Ezt ő nem tudja, szeretném, ha így is maradna... :P

(#22) philoxenia válasza TompapaTM (#10) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az írást élveztem, csak a véleménnyel vitatkozom. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) philoxenia válasza Kidus (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam sajnos ez nem vált be, mert én a közmondást igazolom,
"Evés közben jön meg az étvágy" :)
Ha már ettem egy pár falatot, éhesebb leszek, mint voltam, tehát nálam csak az az egészséges, ha éhesen állok fel az asztaltól, amely érzés azután tíz-tizenöt perc múltán
tovatűnik. ;)
A korral változnak ezek a dolgok, a sógorom mindig sovány volt, majd olyan harmincöt éves kora körül, jócskán szedett, a pocakjára.Fontos viszont, szerintem, hogy némely agyonfeldolgozott termékekből legfeljebb annyit együnk, amennyit a szervezet még tolerálni tud, bizonyos egészséges ételekből meg minél többet.
Nem azt tartom egészségesnek, amit reklámoznak "sztááárok" nevével, sőt az ilyen terméktől általában irtózom, viszont ezek az ételfajták, általában megfelelő forrásból nagyon egészségesek. A legjobban saját magamban bízom, de sajnos nem minden terem meg a kertben, állatokat meg nem tartok.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24) TompapaTM válasza philoxenia (#23) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Azért írtam, hogy sok dolgot nem lehet kikerülni.
Itt van példának a napraforgóolaj, ami itthon a legelterjedtebb: Extrakcióval vonják ki a szotyiörlményből. Oldószer: petróleum, aminek egy minimális részét meg is esszük. Ki teheti meg, hogy hidegen sajtolt olajakat használjon minden főzéshez? Használjunk sertészsírt? Az kicsit kemény lenne, bár szerintem jobb az íze...
Ha takarmánnyal eteted a disznódat, akkor te is megeszed az ahhoz adagolt antibiotikumokat, hormonokat, mikor bekajálod a disznót. Moslékot ne merj neki adni, mert az nem EU-konform!
Írhatnánk még sok ilyet. Ezeket szinte képtelenség kivédeni. Emellé pedig jönnek pluszban a hülye divatok, meg szokások.
Az vagy, amit megeszel. Ha gyorsétteremben eszel, akkor valószínűleg te is a nagy többséghez tartozol, aki mindent felületesen, elkapkodva kezel - ott a kaja is ilyen.
Ha szintetikus dolgokat falsz, hogy ne hízz el, akkor mesterkélt és megjátszós lehetsz.
Ha zsíros, szaftos húsokat nyomsz, akkor kevésbé civilizált, élvhajhász ősember vagy. :F

Egyszer érdemes lenne statisztikát csinálni: étkezési szokások összefüggése a lelki alkattal és intelligenciával.

(#25) Grizzly79 válasza TompapaTM (#17) üzenetére


Grizzly79
tag

Mondom Spinning! Nekem skolnyik-om sem volt. Faterom rakott össze egy biciklit mikor gyerek voltam. Legyen elég annyi, hogy a bicómra kormány gyanánt egy romett kormányát szerelte a fater. :)

[ Szerkesztve ]

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#26) Hakudoshi válasza TompapaTM (#9) üzenetére


Hakudoshi
tag

Nem a keményítőt, hanem a cellulózt nem tudja az ember megemészteni. A krumplit és a tésztát a jobb élvezhetőség kedvéért kell megfőzni mindössze. :)

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#27) TompapaTM válasza Hakudoshi (#26) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Igazad van.

(#28) Móci


Móci
addikt

Jó kis írás, gratula! :C

A szuper update dolgokat én is kihagyom, helyette van házikoszt, saját kertben termett dolgok, házi coca termékek, sör, bor. A sör az ugye duplán jó: otthon is kiváló, de kocsmában fogyasztva balzsamozás a férfi testnek és léleknek az atmoszférával együtt.
Valami mozgást ki kell találnom nekem is, lenne mit javítani a zsíron, de egyedül ugye unalmas bármilyen sport.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#29) philoxenia válasza TompapaTM (#24) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk volt hidegen sajtolt napraforgóolaj pár évig, a faluban volt olajütő, viszont az meg annyira erősen napraforgóillatú volt, hogy hevíteni kellett főzés előtt.
Próbálom az olívaolajat is használni, de abból is a hidegen sajtolt, nagyon jellegzetes illatú, ízű. Nekem még az olivák közül a maradékolajak váltak be leginkább.
Olajból keveset használok, nagyon ritkán eszem olajbansütött dolgokat, főzéshez meg minimális is elég. :)
A sertészsírt viszont pl. pörkölthöz használva, nehezen emésztem, ezért nem használom.
Zsírból amúgy is kikerülhetetlenül eszik az ember egy csomót, legalább magamnak nem erőltetem főzéskor.Leginkább kevés füstölt szalonna kiolvasztásával nyerek zsírt főzéshez, az ízek miatt.Sok hús bizonyos ételkészítési módokhoz annyira száraz, hogy nem az igazi, sülteket mindenképp érdemes kicsit zsírosabb húsból készíteni, mert sokkal zamatosabb lesz, a zsír nagy része pedig a süléskor kiolvad belőle, de ez már egy másik topik. :)
Nem tudom létezik-e olyan topik, amely az egészséges ételkészítési módok közül, az ehetőekkel :D foglalkozik?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) Vakegérke válasza TompapaTM (#21) üzenetére


Vakegérke
veterán

Te, én beköplek a kutyádnak!
Tessék szépen pár falatkával meglepni őt is.

Nézzük a továbbiakat.
Tudod nagyon nem érdekel az olaj. Zsírt a kaja alá, ez kell nekem. Egészségtelen? Ha igen, az sem érdekel. Jót akarok zabálni, passz. Könyörgöm, mi lehet jobb, mint egy zsíros pörkölt, vagy lecsó? Az olajjal készült tuti nem. Tunkolni friss kenyérkével azt a drága szaftot, hát az maga a kulináris menyország. Beles volnék? Meglehet, de mértékkel. 168 centimhez 62-72 kiló párosul.

Nagyon nem érdekel az EU kaja ügyben. Az asztalomra kerülő disznó "alkatrész" moslékon termelődött. Van hormonom elég, antibiotikumra sincs szükségem. Egyébként nem én neveltem a malackát.

"Ha zsíros, szaftos húsokat nyomsz, akkor kevésbé civilizált, élvhajhász ősember vagy."
Vállalom, bár a zsíros részét a húsnak kicsit odébb tologatom, ahogy a csirke bőrét is.

Éhes lettem, a fene egye meg!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) Hakudoshi válasza TompapaTM (#24) üzenetére


Hakudoshi
tag

"Extrakcióval vonják ki a szotyiörlményből. Oldószer: petróleum..."

Mivaaan?!?! :Y

Én úgy tudtam, hogy élelmiszerekben semmiféle szénhidrogén (a természetes terpenoidokat leszámítva) nem lehet jelen, mert akkor fogyasztásra alkalmatlannak minősül azonnal.

Ezt rosszul tudom? :F

mod: Ha takarmánnyal eteted a disznódat, akkor te is megeszed az ahhoz adagolt antibiotikumokat, hormonokat, mikor bekajálod a disznót

Azért a beadagolt hormonok és antibiotikumok az állat szervezetében különböző anyagcsere-folyamatok által lebomlanak, ill. eltávoznak.

Ha mégsem, na az viszont tényleg elég nagy baj; még szerencse, hogy ezeknek az anyagoknak (és koncentrációinak) kimutatása a mai technológiákkal rutinfeladat.

Kérdés, hogy elvégzi-e valaki ezeket a méréseket...

Én csak remélni tudom, hogy igen. :(

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#32) TompapaTM válasza Hakudoshi (#31) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Bizony ám! A napraforgó örleményét petróleummal, helyesebben könnyűbenzinnel (hexán) extrahálják, lásd Magyar Élelmiszerkönyv:
[extrakció oldószere, melléklet 2. pontja]
Nincs mit tenni, ez nyomokban benne marad az általunk evett olajban. Ne csodálkozz, ha nem kapsz zöld kártyát, ha sok olajat eszel... :D
"Azért a beadagolt hormonok és antibiotikumok az állat szervezetében különböző anyagcsere-folyamatok által lebomlanak, ill. eltávoznak."
Nagyrészt távoznak, ez igaz. De ez időbe kerül. És szegény disznókat nem éheztetik vágás előtt. Itt is csak határértékeket szabnak, és ami alatta van, az megy a boltba. Lehet, hogy a mai srácok ettől nőnek ilyen magasra? :P
Ezzel kapcsolatban felmerül az is, hogy a felesleges, preventív módon alkalmazott antibiotikum-adagolás a lehetséges oka a rezisztens baktériumtörzsek kialakulásának.

[ Szerkesztve ]

(#33) philoxenia válasza TompapaTM (#32) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Intelligensebbek is 20-30 %-al, ők írják. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34) TompapaTM válasza philoxenia (#33) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Az agyuk is nő, csak nem barázdálódik... :DD

(#35) TompapaTM válasza Vakegérke (#30) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Te csak ne köpködj, nem olyannak ismertelek meg az írásaidból! :(((
Nekünk is lesz disznógyilkolás dec. 15-én. 2*130kg! Heje-huja! :DD Azok is nagyrészt moslékon éltek. De ez is titok...
Csimasztól számíthattok majd fényképes beszámolóra is. Ebben ő profi.

(#36) philoxenia válasza TompapaTM (#35) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én már örülök , hogy nem lesz, negyven évig elég volt. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#37) TompapaTM válasza Hakudoshi (#31) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Még ezt is találtam, bár ez nem olyan hiteles:
[benzin]

(#38) JoeYi


JoeYi
őstag

hmm, hát érdekes írás, ha viccesnek életparódiának szántad, akkor ezt a hsz-t ne olvasd tovább, mert akkor tök jó,

de ha komolyan gondolod: 2007 van. Magyarország bent van a top10-ben. A top10 legegésségtelenebb ország listájában.

100 évvel ezelőtt a parasztbácsi megette a szalonnáját tojással reggelire, aztán kiment a földre dolgozni. Ebédre megette az asszonyka által hozott leveskét, meg elrágcsált egy kis kolbászt kenyérrel, aztán visszament a földre dolgozni. Végül vacsorára evett egy jó pörköltet.

Ezt sokan megcsinálják ma is, csak a föld helyett az irodába, vagy a szalag mellé ülnek be. Amíg fiatal valaki, addig a szervezete tudja valahogy kompenzálni a napi szinten fölösbe megmaradó 2000 kalóriát, de aztán óhatatlanul elkezd nőni a pocak, az erek falára lerakódik a zsír, az izmok eltunyulnak, és 35 éves korukra az emberek biológiailag 45 -nek látszanak.

Persze, egyél azt amit akarsz, de számolj a következménnyel. És jó ha tisztában vagyunk azzal, hogy egy átlag ember szervezetében 10 féle soha nem tisztuló méreg kering, ami csak halmozódik. Kamu a bio? Hidd ezt, de jó ha tudod amit nem a saját kertedben termelsz meg, azt valamivel manipulálták, ami húst nem te neveltél fel és vágtál le, az kitudja mit evett életében.

Napi 5 étkezés? Haha. Napi kettő, és négy óra után semmi. Ezzel leadtam 6 kilót 3 hónap alatt Önsanyargatás lenne? A francokat, csak eltartott egy hónapig, míg átállt a szervezetem.

Könyörgöm emberek igenis gondoljátok meg mit esztek és mennyit. Nem apáink útját kell követni, hisz ők átlagban 60 alatt meghalnak :(

ui.: az első bekezdést leszámítva az egyes szám második személy nem az írót célozza, hanem az aktuális olvasót

(#39) TompapaTM válasza JoeYi (#38) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Érdekes, hogy az írásomat ellenző, vagy korrigáló hozzászólásod csak egy, illetve két pontban mond részben ellent a "Tomi Update"-nak, ami részben tényleg viccnek szánt írás.

1.) Én azt írtam, meg se próbáld kibogarászni, mit adnak el neked ennivalóként. Kerüld a light és energiacsökkentett ételeket. Ne vacakolj a bioval.
Ezt fenntartom: Úgysem tudod, valójában mi káros és hasznos benne, hiszen csak a média által kiadott infókból gazdálkodhatsz. Edd azt, amit a piacon kapsz, illetve minél kevésbé feldolgozott ételeket. Ja, és a bio nem egyenlő light.

2.) Mozgáshiányos életmód. Ebben egyetértünk, csak másképpen óhajtjuk megoldani. Te reformkonyhát javasolsz napi kétszer, én meg azt mondom annyit egyél, amennyit akarsz, de mozogj, fuss, gyalogolj.

Szerintem olvasd el még egyszer, aztán dőlj hátra egy Danone Vitalineával! :P Én pacalt eszek, meg marhahúst - 100kg a súlyom, és senki nem mondja azt, hogy kövér vagyok. 8 év küzdősport van mögöttem, ,és ma sem vagyok eltunyult. Ha egész életemben energaicsökkentett élelmiszeripai melléktermékeket ettem volna a számítógép előtt ülve, mint manapság a legtöbben, akkor lehet, hogy Csimaszkám nem ezt írná rólam a blogjában:
[link]

U.i.: egészség ám amiről írsz, nem pedig "egésség"...

[ Szerkesztve ]

(#40) harry


harry
veterán

Fele baromság, másik fele meg vicc, csak nem tudom melyiket gondoltad komolyan. Vagy akkor úgy mondom, hogy van benne normális rész is és ezért nem áll össze a kép.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#41) harry válasza JoeYi (#38) üzenetére


harry
veterán

"Napi 5 étkezés? Haha."
Nos kérlek, szeritned miért javasolnak 5-6 étkezést? Gondolhatod, hogy mindennek van eg biológiai oka. Amit te csináltál az egy vicc szintén. 6kg-ot normális körülmények között ~6hét alatt leadhatsz, és itt semmi kúrára meg 'csodaszerre' nem kell gondolna, csak egész egyszerűen azt kell megnézni, mire van szüksége a szervezetednek. Nem fikázni akartalak, csak jó lenne, ha nem tényként állítanál be hülyeséget csak azért, mert szerinted az úgy van.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#42) JoeYi válasza harry (#41) üzenetére


JoeYi
őstag

hehe, adj csak le 6 kilót 6 hét alatt, aztán meglátod meddig tudod megtartani. Mellesleg, aki letud adni 6 kilót 6 hét alatt az legalább tisztában van a teste képességeivel és nem a Norbi hülye könyveivel álmodik.

Na megyek eszek egy danon joghurtot, aztán megeszek egy narancsot, (ti meg szívjatok el egy cigit és igyatok rá egy kávét ha azt kívánja a szervezetek XD)

(#43) harry válasza JoeYi (#42) üzenetére


harry
veterán

Hidd el nem hülyeségből mondom és nem is a sztárdiétás baromságokra kell gondolni. De aki jobban elmerül ebben a témában az könnyen kiismerheti a saját testét, mennyi idő alatt emészt meg kajákat, mit jobban-rosszabbul, mennyire van szüksége. Nyílván víz és szénhidrát gyorsan kiürül a szervezetből de megfelelő edzés/étkezés kombóval le lehet adni hetene 1 kg zsírt. Ez persze már a sportolók szintje, nem egy átlagember 'diétája', noha itt sem varázslatra kell gondolni, csak kitartás és tervezés kérdése.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#44) JoeYi válasza harry (#43) üzenetére


JoeYi
őstag

Elhiszem :) Első héten még két kiló is leesik ahogy kiürül a bélrendszer.

Egyébként a zacskós kakóktól, hát hogy is mondjam, rámjön a szapora, szóval valószinüleg nem lehet túl jó az amit az 50% tejen felül bele raknak.

Nesquikről tudni valamit? Mert melegen most nagyon bejön. Úgy 4-5 éve akkor utáltam meg, mikor csak ilyen agyon vitaminozott, kálciumozott változatban volt elérhető, és érezni lehetett rajta.

Ja vitamin tabikat és antibakteriális tabikat én is ellenzem. Nem értem egésséges emberrek miért esznek olyasmit.

(#45) harry válasza JoeYi (#44) üzenetére


harry
veterán

Vitamin tabi azért célszerű, ha nem akarsz mindennap megenni egy kiló zöldséget és gyümölcsöt. Meg akkor már mondhatnám, hogy azokat is vegyszerezik, meg ahogy manapság termelik őket ezért az a vitamin mennyiség nem nagy szám. A tabletta azért jó, mert egyszerűen fedezi a szükségleteket - ami ugyebár vannak, minden vitaminnak meg van a maga szerepe a szervezetben, és az is, hogy menyire van szükség (pl RDA értékek, asszem így írják). Ha valaki sportol, stresszes környezetben dolgozik, megeröltető munkát végez, sokat éjszakázik, stb, nagyobb a vitaminszükséglete. A tabikat is természetes forrásokból lehet előállítani. Nincs ezekkel semmi baj. Túl sokat bevinni ismét nem lehet - ha iszol mellé elegendő folyadékot, és így nem rakódik le a vesédben. Bár ehhez már tényleg nagy adag kéne, általában ez a veszély nem áll fenn, a gyártók sem hülyék, tudják mekkora kirszerelésre lehet szüksége az embereknek.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#46) TompapaTM válasza harry (#45) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

(#47) harry válasza TompapaTM (#46) üzenetére


harry
veterán

"A táplálkozással foglalkozó szakértők ajánlása szerint figyelembe kell venni az optimális vitaminadagolás ajánlásait. A multivitamin tabletták rendszeres fogyasztása önmagában nem segít, ha az étkezés nem változatos, és szegény a zöldség - és gyümölcsfélékben."

Épp ezt írtam én is. Szerinted ha egy orvosok és szakértők által összeállított vitamin tabláttát eszek (amire a szervezetemnek szüksége van) mégis mi bajom lehet? Ha valahogy mégis túl sokat vinnék be, akkor amire nincs szükségem az nem szívódik fel és kiürül a szervezetből. Hány embert láttál meghalni vitamintúladagolásban?
Gyümölcs, zöldség - persze a természetes forrás az igazi, de anyagilag nem éppen legjobb: hány féle gyümölcsöt kéne fogyasztani és milyen mennyiségben? Hol tároljam ezt a halom cuccot? + a sok tápszer, vegyszerek, szennyezettség, stb. Nem értem mi a probléma csak azzal, hogy megkaphatunk valamit sűrített, koncetrált formában, ami lehet akár por vagy kapszula, tabletta is. Ilyen alapon dobjuk ki az összes leveskockát, teaport, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#48) TompapaTM válasza harry (#47) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Szerintem semmi szükség a multivitamin tablettákra. Te egy legalább átlagos körülmények között élő ember lehetsz, akinél a vitaminhiány szóba sem kerülhet. Akkor minek a multivitamin? A, D, E, K vitaminok zsíban oldódnak, tehát még a napi bevitel sem fontos, a többi meg sok kajában előfordul. Egyedül a C vitaminra érdemes figyelni télen, vagy amikor megfázol - de manapság télen a legolcsóbb az eper :D A gyümölcsök szerintem nem túl drágák, és legalább finomak is. A koncentrátumok valahogy nem az igaziak. A kristálycukor is koncentrátum és mennyi bajt okoz! Manapság jóval többször hallani a jóléti társadalmakban vitamin-túladagolásról, mint -hiányról. Érdekes, mégis ott eszik az emberek a multivitaminokat.
Írtam az eredeti írásban, hogy szerintem nem normális az emberi szervezet folyamatosan optimális körülmények közötti működtetése. Néha kell egy kis stressz, egy kicsit feszegetni a határokat, egy kis edzés az immunrendszernek. Ha véletlenül egy nap nem eszel egy szem vitamint sem, hidd el, nem hullik ki a hajad és fogad.
Ha neked meg a multivitamin reklám, meg a dietetikus véleménye a fontos - én is megnézem mindkettőt -, akkor fogyassz, vásárolj, hiszen ez a boldogság kulcsa... :P
Igazad van a vegyszerekkel kapcsolatban, de sajnos nincs mit tenni: hámozni kell, mosni kell. Az viszont szintén elég egyértelmű, minél több feldolgozáson esik át egy tápanyag, mire táplálék lesz belőle, az annál jobban terheli e környezetet és annál kevésbé természetes táplálék. Az emberi emésztés évezredekben mérhető idő alatt alakult olyanná, amilyenné. Sajnos a szervezetünk hagyományőrző. Amihez szokott, azt szereti. Trabantba sem tankolunk kerozint...

[ Szerkesztve ]

(#49) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A multivitamin tablettákra rá is írják, amit a reklámokban nem hangsúlyoznak, hogy csak vitaminhiányos állapotok, erős fogyókúra esetén javallott. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50) harry válasza TompapaTM (#48) üzenetére


harry
veterán

Én sportolok, tudom mire van szükségem. De akkor számold ki, hogy mégis mennyi vitamin van a gyümölcsökben. Mert azkönnyű mondani, hogy van benne ilyen-olyan, de mennyiségét teköntve megint más a helyzet. Lehet, hogy pl 1 db alma nem drága, de ha sok gyümölcsöt veeszel (napi szinten) az már lehet, h igen. A kristálycukor teljesen rossz példa, az hogy jött ide? Azzal az a gond, hogy rossz minűségű szénhidrát, amit a szervezet nem tud felhasználni és zsírként eltárolja. Nem az a gond, hogy koncentrátum.
Akkor nézd meg a psortolókat. Pl itt egy átlagos multivitamin: [link]. 42ft egy tabi naponta. Ez valamivel többet tartalmaz, mint egy átlagos ember szükséglete, de: ez sportolóknak ajánlják, másrészt itt egy lista arról, hogy a szervezet mekkora mennyiséget bír el. Egy ajánlás nem lehet mindenkinek elegendő, az embereknek más a genetikája, másképp élnek, ezt nagyon általánosan nem igazán lehet kijelenteni, hogy neked pont ennyi vitamin kéne. Emberek több ezrei használnak multivitamint és többnyire a 'szükségleteknél' többet, még sincs semmi bajuk. És ezt nem vmi netes cikkben olvastam, hanem tény, nézz csak végig a sportolókon. Azért mert vki megveszi az extra dózisu vitamint, ebnyomja, és otthon ül egész nap, iszik összesen fél litert, majd utána esetleg megbetegszik ne is csodálkozzon, de én nem erről beszéltem.
Persze, nem egy napi vitamin kihagyástól lenne gondom, de ha hónapokig nem hasznánám azért lehet változna valami (fáradékonyság, erő, stb).
Isten ment, hogy reklámokra meg dietetikusok véleményére adjak. Nem légből kapott dolgokról beszélek, hanem, mint már írtam párszor, több év óta edzőő aktív sportolók véleményéről, tapasztalatáról. Kicsit más, mint aki beül két évre az egyetemre és benyal egy több éve megírt anyagot.
Táplálkozási szokásokin lehet változtatni és érdemes is. Persze csak normális irányba. Pl összeállítani egy egészséges étrendet, végiggondolni, hogy miaz ami jó, hasznos táplálék a szervezetnek, mire van szüksége, és nagyjából ezt betartani, és máris jobb lenne. Nem azt mondom, hogy mindig keményen ragaszkodni ehhez, de azért legyünk képben, hogy amit megeszünk az nagyjából mit is tartalmaz. De hát aki zsírosdeszkát reggelizik meg kolbászt nyom vacsira (rendszeresen) annak mondhatod.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.