Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) harry válasza TompapaTM (#48) üzenetére


harry
veterán

Én sportolok, tudom mire van szükségem. De akkor számold ki, hogy mégis mennyi vitamin van a gyümölcsökben. Mert azkönnyű mondani, hogy van benne ilyen-olyan, de mennyiségét teköntve megint más a helyzet. Lehet, hogy pl 1 db alma nem drága, de ha sok gyümölcsöt veeszel (napi szinten) az már lehet, h igen. A kristálycukor teljesen rossz példa, az hogy jött ide? Azzal az a gond, hogy rossz minűségű szénhidrát, amit a szervezet nem tud felhasználni és zsírként eltárolja. Nem az a gond, hogy koncentrátum.
Akkor nézd meg a psortolókat. Pl itt egy átlagos multivitamin: [link]. 42ft egy tabi naponta. Ez valamivel többet tartalmaz, mint egy átlagos ember szükséglete, de: ez sportolóknak ajánlják, másrészt itt egy lista arról, hogy a szervezet mekkora mennyiséget bír el. Egy ajánlás nem lehet mindenkinek elegendő, az embereknek más a genetikája, másképp élnek, ezt nagyon általánosan nem igazán lehet kijelenteni, hogy neked pont ennyi vitamin kéne. Emberek több ezrei használnak multivitamint és többnyire a 'szükségleteknél' többet, még sincs semmi bajuk. És ezt nem vmi netes cikkben olvastam, hanem tény, nézz csak végig a sportolókon. Azért mert vki megveszi az extra dózisu vitamint, ebnyomja, és otthon ül egész nap, iszik összesen fél litert, majd utána esetleg megbetegszik ne is csodálkozzon, de én nem erről beszéltem.
Persze, nem egy napi vitamin kihagyástól lenne gondom, de ha hónapokig nem hasznánám azért lehet változna valami (fáradékonyság, erő, stb).
Isten ment, hogy reklámokra meg dietetikusok véleményére adjak. Nem légből kapott dolgokról beszélek, hanem, mint már írtam párszor, több év óta edzőő aktív sportolók véleményéről, tapasztalatáról. Kicsit más, mint aki beül két évre az egyetemre és benyal egy több éve megírt anyagot.
Táplálkozási szokásokin lehet változtatni és érdemes is. Persze csak normális irányba. Pl összeállítani egy egészséges étrendet, végiggondolni, hogy miaz ami jó, hasznos táplálék a szervezetnek, mire van szüksége, és nagyjából ezt betartani, és máris jobb lenne. Nem azt mondom, hogy mindig keményen ragaszkodni ehhez, de azért legyünk képben, hogy amit megeszünk az nagyjából mit is tartalmaz. De hát aki zsírosdeszkát reggelizik meg kolbászt nyom vacsira (rendszeresen) annak mondhatod.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.