Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gergő_ válasza tiv83us (#100) üzenetére


Gergő_
őstag

Egy útlevél akár 10 évig is érvényes lehet, ha jól tudom. Szerintem úgy gondolkodnak, hogy ezzel azért kalkuláljon az ember, ne legyen ez is a hatóság feladata, 9 évente meg azért csak-csak hazajön valaki.
Nem ellenetek írom mindezt, de szerintem teljesen érthető és megkíván az emberektől valamilyen ésszerű gondolkodást, gondoskodást saját magukról, hiszen vészhelyzetekben kiadnak speciális útleveleket is, ez az igazi feladatuk, nagykövetségnek azaz államnak, az okmányiroda fő feladatai pedig jobb ha határokon belül maradnak.

(#102) tiv83us válasza Gergő_ (#101) üzenetére


tiv83us
veterán

Ertem en, de ha megis lejar, akkor szopassuk agyon az
allampolgart okorsegekkel?
Latod, hogy en is "gondoskodnek magamrol", mert nekem meg nem jart le, de igy sem adnak, csak szaros beutaazasi engedelyt Magyarorszagra. Es ha en innen egyenesen Japanba keszulok? Most alljak meg ket hetre Pesten, meg sziveskednek Katika neniek kiallitani egy nyomorult utlevelet?

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#103) tildy válasza tiv83us (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

[Ironia ON]

Kellett neked Amerikaba menned ! ;] Latod, otthon maradtal volna, nem szivtal volna. :U Amugyis, mi az neked, hazautazni az utlevelert. :U

[Ironia OFF]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#104) Avicularia válasza tiv83us (#98) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálunk is ez van,hogy lehet a magyar állampolgárságot igazolni?
Barátnőm magyar állampolgár ,25 éve él Svédországban.Valamikor régebben,mikor lejárt az útlevele elküldte Stockholmba a konzulátusra,hogy kérjen újat.De problémáztak,mert csak az asszonynevére kapná meg a passt.Még régebben Magyarországon házasodott,de már itt Svédországban vált el.A magyar hatóságok nem tudnak erről a válásról,mivel nem jelentette be,ezért kapná meg csak az asszonynevére az új útlevelet.Most semmilyen magyar papírja nincs,nem tudom,hogy tudná igazolni az állampolgárságát.Csak svéd személyi igazolványa van.

(#105) Avicularia válasza Gergő_ (#101) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem biztos ,hogy valaki haza akar menni,ha nincs egyébként miért!
Vagy ha esetleg az ember kiköltözik külföldre,akkor automatice adja is le az állampolgárságát,ha megkapta a másikat?

(#106) proci985 válasza tiv83us (#100) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, köszi az infoért, hugomnak mintha lejárna. egy éven belül. akkor idén nyáron azt is kell intéznie (pedig már azt hitte idén megússza a hivatalozást).

"Most tolthetek ki ezer urlapot, es kervenyeznem kell beutazasi engedelyt, hogy aztan majd ismet kerhessek ezer urlapot es megcsinaltathassam az uj utlevelelet.": számolj hosszabb ottartózkodással, magán az útlevélen is eléggé sokáig tudnak ülni.

Avicularia: nem jelentik alapból le? mondjuk anyám meg leánykori nevén van a passában, nem volt kedve még annak a megújításával is szórakoznia idén nyáron, elég volt a földhivatal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#107) Avicularia válasza proci985 (#106) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem jelentik le,miért is tennék?
Megvan a svéd bírósági válás papírja,azt le kéne adnia Magyarországon.
Nekem is kellett hivatalos anyakönyvi papírt hoznom otthonról a válásomról,le kellett adnom a skatteverket-ben,bár nem szándékozok megházasodni,de mégis hoznom kellett.

[ Szerkesztve ]

(#108) tildy válasza Avicularia (#104) üzenetére


tildy
nagyúr

Ó erről is tegnap olvastam, jó kis díj fejében igen, magyországon is be kell jegyeztetni ezeket a papírokat. Pl. ha gyereked születik külföldön, ha házasságot kötsz külföldön, ha elválsz, mindent!
Házasságról ezt találtam, de ugyanez van az előbb felsorolt esetekben is.
A házasságkötés tényét utólag Magyarországon is anyakönyveztetni kell; ez intézhető a Nagykövetség Konzuli Osztályán vagy a magyarországi lakóhely szerint illetékes anyakönyvvezetőn keresztül (ld. Házasság magyarországi anyakönyvezése ).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#109) proci985 válasza Avicularia (#107) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

végülis igaz, anyámnak is kellett a magyar válási papírja a skatteverketnek.

harmonizáció miatt gondoltam hátha.

tildy: köszi megerősítést.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#110) Avicularia válasza tildy (#108) üzenetére


Avicularia
veterán

Barátnőmnél a házasság Magyarországon köttetett (magyar állampolgár a volt férje) a válás viszont már itt Svédországban történt,amiről a magyar hatóságnak nincs tudomása.Ezért kapna csak az asszonynevére útlevelet.
Még jó,hogy itt kint elfogadták a magyar nyelvű válási anyakönyvi kivonatot,asszem még angolul és franciául volt rajta,már nem emlékszem pontosan.
Otthon fordított esetben tuti kellene hiteles fordítást készitettni,mint akkor ha autót veszel külföldön és nem kétnyelvű az adásvételi.

(#111) tildy válasza Avicularia (#110) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezeket találtam:
"Tájékoztató
válás hazai anyakönyvezéséről

Külföldön felbontott házasság hazai anyakönyvezését a nagykövetség konzuli osztálya útján kezdeményezheti. Az eljárás csak igazoltan magyar állampolgár kérelmező által kezdeményezhető. A magyar állampolgárság érvényes magyar útlevéllel/személyi igazolvánnyal/ állampolgársági bizonyítvánnyal igazolható. Ha a kérelmező magyar állampolgárságát nem tudja igazolni, az anyakönyvezési kérelemmel egyidejűleg állampolgársági vizsgálatot is kérelmeznie kell.

A külföldön felbontott házasság hazai anyakönyvezéséhez az alábbi iratok szükségesek:
Kitöltött adatlap
Az eredeti külföldi bontóítélet a jogerőre emelkedésről szóló határozattal („Became Absolute”), Apostille-jal ellátva és a határozat hiteles magyar fordítása
A magyar házassági anyakönyvi kivonat eredeti példánya, melyet a kérelemmel együtt bevonunk.
A volt házastársak érvényes útleveleinek másolata a személyi adatokat és az érvényességet tartalmazó oldalról.
Amennyiben a volt feleség vissza kívánja venni leánykori nevét, az erre rendszeresített adatlapot kell kitölteni
Konzuli díj

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#112) Avicularia válasza tildy (#111) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi :R
Nem egyszerű az tuti :)

(#113) tildy


tildy
nagyúr

Lemaradtak a forrasmegjelolesek korabban:

Valas hazai anyakonyvezes

Hazassag hazai anyakonyvezes

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#114) tildy


tildy
nagyúr

Kezdem szerencsésnek érezni magam, Dél-Amerikában ÖSSZESEN KETTŐ képviselet van. Venezuelából hamarabb Magyarországon van valaki, mintha az egyik ottani képviseletre menne el.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#115) proci985 válasza tildy (#114) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hát, mindig van rosszabb.

azért ez epic.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#116) tildy válasza proci985 (#115) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet, hogy az EU miatt makunk van, es nem tehetik meg, hogy bezarjak azt a kiskaput, amely szerint, hiaba marad mnypben a tag, ha kulfondon szerez szolgalati idot, be kell hogy szamitsak .

[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#117) Dany007


Dany007
veterán

Amúgy ezt ilyen meghatalmazással nem lehetne elintézni?

Mármint hogy küldtök haza egy hivatalos meghatalmazást, aláírással stb... melyben megbízod - mondjuk - édesanyádat, hogy ez ügyben járjon el helyetted. Aztán kész.

Csak azért kérdezem, mert mi intéztünk ház adás-vételt(!) ilyen sima meghatalmazással. És az ügyvédek meg minden hatóság elfogadta.

(#118) tildy válasza Dany007 (#117) üzenetére


tildy
nagyúr

Szemelyesen kell megjelenned, es alairnod. Ha nem tudsz megjelenni , akkor a torvenyben meghatarozott esetekben kerheted a helyszini nyilatkozattetelt.

Amennyiben a magán-nyugdíjpénztári tag a személyes nyilatkozattételben akadályoztatott (testi fogyatékosság vagy egyéb egészségügyi ok miatt, illetőleg személyi szabadságát korlátozó büntetés vagy intézkedés hatálya alatt áll), kérésére a lakóhelye, tartózkodási helye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatóság munkatársai felkeresik. Az érintett magán-nyugdíjpénztári tag a helyszíni nyilatkozattétel biztosítását legkésőbb 2011. január 21-éig - a csatolt nyomtatványon - írásban kérheti bármely nyugdíjbiztosítási igazgatóságnál vagy a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál, illetve az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságnál.

A törvényben meghatározott okokon kívül más felhozott indok alapján a helyszíni nyilatkozattételre nem kerülhet sor. (A járóképtelenséget házi orvosi vagy szakorvosi igazolással kell bizonyítani, amelyet a „Kérelem" nyomtatványhoz mellékelni kell.)forras:onyf

Tehat pl. volt munkatarsam -aki most kisgyerekkel van otthon itt London mellett (ferje itt dolgozik ) - ezt pl. nem kerhetne. Lajos sem kerhetne.

Maskepp nyilatkozni nem lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#119) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Elveszik a magán-nyugdíjpénztári megtakarításod? Naés! Vedd úgy, hogy ez a te áldozatvállalásod ahhoz, hogy Magyarország végre elindulhasson kifelé abból a katyvaszból, amibe a ...itten jönnek a jelzők...banda évtizedek szorgos munkájával belevitte. Nekem szerencsém van, mert amikor ezt a "biznicet" kiagyalták, már túl voltam a negyvenen, így nem volt kötelező. Nem várhattak tőlem elég pénzt gyenge 20 év alatt. A nyugdíj miatt ne aggódjatok! Én se teszem, pedig az eredeti ígéret szerint már alig 3 év lenne addig. Annyit változott azóta, hogy nagyon úgy néz ki, 8 lesz az a 3. Pénzt akkor se várok, hisz nem lesz miből adni (ha mégis, az lesz a csoda) Csupán az évek során felhalmozott megtakarítás-jellegű biztosításaimra támaszkodhatok. Helyesbítek: támaszkodhattam. Két év alatt ugyanis feléltem. Nem aggódom, jön a tavasz, mehetünk legelni.

(#120) Dany007 válasza tildy (#118) üzenetére


Dany007
veterán

Ahm értem. Csak egy ötlet volt hátha még nem merült fel :)

(#121) tildy válasza Dany007 (#120) üzenetére


tildy
nagyúr

Esm most 10 napig odahaza van, intezkedik ezugyben. Most az is para , hogy vajon a szemelyijevel/lakcimkartyajaval mi lesz, mivel mindketten intezzuk a tartos kulfoldon tartozkodas bejelentest, nem lenne jo, ha valamelyiket elvennek/megvaltoztatnak

( Korabban a jegyzo elkuldott mindkettonket , mikor tartos kulfoldi tartozkodast akartunk bejelenteni, azzal, hogy nem kell semmit tennunk, jojjunk csak nyugostan)

1500 km-t amugy problemamentesen megtett - (5 ezer forintert:D ) cserebe a maradek 120-t feleannyiert joreszt allva , teljesaru jeggyel "heringkent" elhette at (MAV, teljesaru jegy).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#122) Dany007 válasza tildy (#121) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Azért annyiért nem rossz! :)
És végre te is lehetsz kicsit egyedül : P

Csak el ne felejtsünk erre visszatérni ~ 40 év múlva, kíváncsi vagyok tényleg annyit tejelnek-e nektek ezek a mnyp-ak! : P

(#123) kraftxld válasza tildy (#121) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A jegyző szimplán hülye volt, be kell jelenteni az okmányirodában, különben behajtják a havi 4500Ft TB-t.
A meghatalmazás meg kb semmit sem ér, én apukámat kértem meg, hogy szüntessen meg egy bankszámlát az Erste-nél (kemény 500Ft körüli pénz volt rajta), és nem fogadták el a KÖZJEGYZŐI meghatalmazást..... amúgy fogalmam sincs hogy kitől kellene meghatalmazás, Princz Gábortól, OV-tól, vagy esetleg Csányi S. bától? :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#124) tildy válasza Dany007 (#122) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha igaz a kiskapurol irt dolog , es persze be nem zarjak , akkor nekunk tovabbra is gyulik a szolgalati ido. :-)

kraftxld : mivel kiokosodtunk belole (ezek szerint jobban, mint akinek ez lenne a munkaja) , intezzuk. Esmein holnap, en penteken. Koszi neked is, hogy szolsz. (TB-hez is be van adva a papir , kerdes itteni NI-t elfogadnak-e , mint azonositot )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#125) Belba válasza kraftxld (#123) üzenetére


Belba
őstag

kraftxld!

Én tavaly az OTP bankszámláinkat szüntettem meg ÍRÁSBAN!!!
Annak ellenére, hogy a telefonos ügyfélszolgálaton több alkalommal is azt mondták, hogy kizárólag személyesen lehet bankszámlát megszüntetni... :D

Nos, én alaposan elolvastam a bank működési szabályzatát, és egy eldugott helyen megtaláltam a kitételt, hogy a szerződés írásban is felmondható.

Írtam egy szűkszavú megszüntetési kérelmet (persze előtte gondoskodtam róla, hogy a számlákon ne legyen mínusz) és beleírtam, hogy a továbbiakban nem fizetem a bankszámlák havi fenntartási költségét.

Mit ad Isten : 2 hét múlva telefonon hívott az ügyintéző, hogy hova utalhatja a maradék összeget?... A számlákat simán megszüntették anélkül, hogy személyesen bementünk volna a bankba. (Egyik az én számlám volt, kettő meg a gyerekeim Junior számlája.)

Beletettem a borítékokba a bankkártyákat 4 felé vágva és ajánlottan adtam fel a leveleket.

A megszüntető leveleket csak én írtam alá (tanúk nélkül!) illetve a gyerekeim azokat, amelyek őrájuk vonatkoztak.

SZÓVAL : lehetséges levélben is felmondani bankszámlát!!! :K

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#126) tildy válasza Belba (#125) üzenetére


tildy
nagyúr

Esmeinnek sem akartak nagyon megszuntetni az OTPs szamlajat, hiaba volt meghatalmazas , meg minden.
Jahm

Panaszkodasunk meghallgatasra talalt : a korrabbi index cikk utan kiment egy utasitas a kulkepviseletek fele.

Most mar kotelesek befogadni a nyilatkozatot akkor is, ha valakinek csak ideiglenes munkai vannak kulfoldon, netan kismama, vagy munkanelkuli. Igaz aztan ezt otthon az onyf vagy elfogadja , vagy nem, viszont ez esetben mar van az ember kezeben papir arrol, hogy nyilatkozott.

Közvetlenül cikkünk megjelenése után már azt jelezték olvasóink, hogy a Külügyminisztérium minden külképviseletet utasított arra, hogy a megfelelő jogcímek nélkül is fogadják el a nyilatkozatokat. A lehetőséggel élőknek egy kísérő-dokumetnumot is ki kell tölteniük, ezzel tudomásul veszik, hogy semmi garancia nincs arra, hogy papírjaikat az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság (ONYF) be is fogadaja majd Forras: index

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#127) Belba válasza tildy (#126) üzenetére


Belba
őstag

Tildy!

Nem meghatalmazással, hanem a számlatulajdonosnak kell írásban kérvényezni a számlája megszüntetését!!!
Nem kell a kérvényt tanúkkal sem aláíratni, egy sima KÉRVÉNY...
Ez biztos, hogy működik, mert én magam így intéztem a bankszámláink megszüntetését!

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#128) tildy válasza Belba (#127) üzenetére


tildy
nagyúr

Értem. Mi meghatalmazással kértük, hogy az anyukája eljárhasson a nevében. Az írásbeliségről nem tudtunk, de most már jó tudni, köszönjük!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#129) Ivan15 válasza tildy (#128) üzenetére


Ivan15
senior tag

altalaban igaz, hogy a bankszla-t csak a szlatulajdonos -tulajdonosok mondhatjak fel.
Egy szlatulajdonosnal nincs meghatalmazasra mod szerencsere (egy alairast oda lehet hamisitani egy meghatalmazasra, hiaba van alairasmasolata a szlatulajdonosnak a bankjanal -egyes nem cifra alairasok könnyen hamisithatoak -vagy akar pl fotozva vagy scannerrel is, dokumentumba bemasolva es szinesben kinyomtatva :W Kepzeld vki ismeretlen igy besetalna, megszüntetne a szlatdat es felvenne rola a penzt). Hala isten ez nem lehetseges.
Több szlatulajdonosnal, ha az egyik szlatulajdonos szemelyesen megy es viszi kezben a masik szlatulajdonos meghatalmazasat mehet/talan a dolog. Egyedi elbiralas szerint

[ Szerkesztve ]

(#130) tildy válasza Ivan15 (#129) üzenetére


tildy
nagyúr

Kulfoldrol szamlamegszuntetesre akkor mi a mod?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#131) Ivan15 válasza tildy (#130) üzenetére


Ivan15
senior tag

Külföldröl? Amit Belba itt korabban leirt (rendesek voltak vele, egyebk. ez -felmondas- a szlaszerzödesben van. Alairtad, amikor nyitottad a szlat. :) A bank honlapjan mindig van belöle aktualis)

ez egyebkent olyan igazi 11 eves kisfius/kislanyos kerdes volt

[ Szerkesztve ]

(#132) tildy válasza Ivan15 (#131) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem egészen. Meghatalmazási szerződéssel akár hitelügyintézést is csinálhatsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#133) tildy válasza Ivan15 (#131) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, abban pedig ez talalhato (tehat Belbaval nem rendesek voltak, hanem igy kene mukodnie)
:VIII/2. Bankszámlaszerződés felmondása
1. A bankszámla követelés kimerülése a bankszámlaszerződést nem szünteti meg.
2. A bankszámlaszerződés határozatlan időre szól, azt az Ügyfél, valamint az OTP Bank
Nyrt. is a másik félhez intézett egyoldalú írásbeli nyilatkozattal, indoklás nélkül
felmondhatja.

Ez Parom reszerol megtortent:

3. Az Ügyfél, illetve annak a mindenkori képviselője, az Ügyfél által az erre feljogosított
rendelkezésre jogosult(ak), az Ügyfél megbízottja vagy meghatalmazottja a
bankszámla(ái) felett a mindenkori hatályos pénzforgalmi szabályok figyelembevételével
szabadon rendelkezhet, rendelkezése nélkül vagy rendelkezése ellenére az OTP Bank
Nyrt. csak a jogszabályban, vagy a jelen, illetve az üzletági Üzletszabályzatokban
meghatározott esetekben terhelheti meg a bankszámlá(ka)t.

9. A Számlatulajdonos a bankszámlája felett meghatalmazott útján is rendelkezhet. Korlátozó
rendelkezés hiányában az OTP Bank Nyrt. a meghatalmazást általános érvényű,
visszavonásig érvényes állandó felhatalmazásnak tekinti.

Anyukaja reszere meghatalmazas keszult, ket tanuval.

Nem talaltam a megszuntetesre vonatkozo korlatozo rendelkezest itt: [link]

Most mar en is kivancsi vagyok , melyikunknek van igaza:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#134) Ivan15 válasza tildy (#133) üzenetére


Ivan15
senior tag

hogyhogy melyikünknek lesz igaza? A szlaszerzödesnek lesz igaza ;)

(#135) tildy válasza Ivan15 (#134) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke, OTp-s volt, ra pedig az alabbiak vonatkoznak. Ergo meghatalmazott is megszuntetheti. (azaz amit irtal - foleg a kislanyos resz- felejtheto , mert meg lehet szuntetni meghatalmazott utjan , azaz amit en mondtam korabban is az volt a helyes. )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#136) Belba válasza tildy (#135) üzenetére


Belba
őstag

A mi megszüntetett bankszámláink is OTP-sek (nekem volt 1 db "Elektronikus számlá"-m és a gyerekeimnek 2 db Junior-számlája) voltak...

Telefonos érdeklődésemre azt mondták, hogy a bankszámlák csak személyesen szüntethetők meg, meghatalmazással más nem intézheti!

Nos, engem bosszantott a dolog, nem volt időm ezzel vacakolni, viszont a havi számlafenntartást sem akartam tovább fizetni a semmire, mert már előtte másik banknál (sokkal kedvezőbben) másik bankszámlákat nyitottunk.

Megtaláltam az Általános Szerződési Feltételekben ezt a kitételt :
"... A bankszámlaszerződés határozatlan időre szól, azt az Ügyfél, valamint az OTP Bank Nyrt. is a másik félhez intézett egyoldalú írásbeli nyilatkozattal, indoklás nélkül
felmondhatja..."

Írtam egy kérvényt, amelyben erre a szerződési pontra hivatkozva azonnali hatállyal kértem bankszámlám megszüntetését! Beleírtam, hogy a számla költségeit a továbbiakban nem vagyok hajlandó fizetni!...
(Előtte a számlára utaltam némi összeget, hogy semmiképpen ne legyen mínuszban.)
A levélben megadtam nevem, címem, postacímem, számlaszámom, bankkártyaszámom, telefonszámom, vagyis minden lehetséges azonosító adatomat...

A levelet aláírtam (illetve a Junior számlák megszüntető kérvényét a gyerekeim maguk írták alá) dátumoztam, a borítékba tettem a szétvágott bankkártyákat és KÉSZ!...

A leveleket "Ajánlottan" adtam postára.

Mint kiderült, ennyi tökéletesen elegendő volt : pár hét múlva telefonon hívott az ügyintézőnő, hogy a számlákat megszüntették, a számlákon megmaradó pénzeket postázza-e a címünkre vagy másik számlára utalhatja?...

Hozzáteszem még, hogy a gyerekeim sem kiskorúak már, amikor tavaly ezt a megszüntetést intéztem, akkor 18 és 19 évesek voltak (a leveleket az ő nevükben írtam).

Nem tudom, hogy aktuális-e még nálatok a számlamegszüntetés, de ha nekem ÍGY sikerült elintézni, akkor nektek is sikerülni fog! :K

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#137) tildy válasza Belba (#136) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy éve volt utoljára ilyen gondunk, kösz az ötletet, de megoldottuk. :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#138) Belba válasza tildy (#137) üzenetére


Belba
őstag

O.K.!...

Remélhetőleg kinn Angliában már nem lesz ilyen gondotok, mint olvasom több kinn élőtől, ott díjmentes a számlavezetés, ATM-használat, pénzfelvétel, nem úgy, mint nálunk...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#139) tildy válasza Belba (#138) üzenetére


tildy
nagyúr

JAja. It ingyen vannak ezek. Bár az angol bankkártyás történetem ugye nem volt piskóta.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#140) Belba válasza tildy (#139) üzenetére


Belba
őstag

:D Olvastam...
Szerintem az eseted egy ritka kivétel lehetett...

Olvastam az okmányirodás történetet is, ami viszont teljesen hétköznapi történet kishazánkban, gondoltam is rögtön, milyen jól tettétek, hogy ti nem kényszerültök ebben az őrültekházában élni!...

Ha most kezdeném, akkor én is húznék messze innen!!!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.