Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mmdms


mmdms
addikt

Az árához képest nem rossz házikó, bár még mindig sokallom. 10k -ért abszolút bestbuy lenne, és vinnék mint a cukrot.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#2) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó írás. :C A cimborámnak van ilyen háza, én ajánlottam :DD neki ,h. ilyet vegyen. Jó kis szellős ház. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3) ztoldy


ztoldy
senior tag

Én úgy láttam a weboldalán, hogy kimondottan lanpartykra, eSport-ra járóknak fejlesztették a házat.
Máris belefutottak egy emberbe, aki nem ajánlja annyira ezekhez. :)

Azt nem értettem sose, hogy mennyire lehet halk egy olyan ház, aminek lyukacsos az egész eleje. Pl. a CM 690-es modellek is tiszta lyukacsos elejűek, sőt annak a teteje is az, ha jól tudom. Azért ezek csak hangosabbak egy olyan háznál, ami zárt előlappal rendelkezik?!

Árához képest jó kis ház.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#4) kelzsoca válasza ztoldy (#3) üzenetére


kelzsoca
félisten

Érdekes, nekem CM 690 van, és nagyon halk, pedig még az oldallapot sem tettem fel.

Tehát attól függ milyen hűtéssel rendelkezel :)

https://vertigostore.eu

(#5) agemate válasza ztoldy (#3) üzenetére


agemate
addikt

Halk ventillátorok kellenek bele és akkor halkak maradnak :K

Azért ajánlja a TT lanparty-ra járóknak, mert le lehet zárni az egeret meg a billenytűzetet. Na bumm! Szerintem nem ettől lanparty-ház egy ház ;)

Háromszor cipeltem lanparty-ra, egyszer gyalog 1km-en, hát nem volt könnyű :)

Kocsival nyilván egyszerűbb volt, bár én azért betuszkoltam dobozába, csökkentve a rázkódást.

[ Szerkesztve ]

(#6) pincehely válasza ztoldy (#3) üzenetére


pincehely
addikt

Nem feltétlenül igaz a tézised. Ha egy ház jól szellőzik, akkor a ventilátorok jóval alacsonyabb fordulaton is elérhetik ugyanazt a teljesítményt. Így lesz a hangosabb mégis halkabb!

[ Szerkesztve ]

http://kefetemap.deviantart.com/

(#7) D1Rect válasza ztoldy (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha sok venti elfér a házban, akkor azok lehetnek nagyon alacsony fordulatúak, amik szinte hangtalanok.

[ Szerkesztve ]

(#8) agemate válasza D1Rect (#7) üzenetére


agemate
addikt

Így van, jó minőségi 12cm-es ventillátorok 600-1000rpm-el is képesek ugyanazt a légáramot biztosítani egy jól szellőző házban, mint egy rosszul szellőzőben 1600-2000rpm-en. Tapasztalat.

Pillanatnyilag a merevlemez rekesz zúgása a leghangosabb a házban, valami ötlet a megoldására? 1db régi, 250gb-os Samu vinyóm van.

[ Szerkesztve ]

(#9) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Egy táblázatba beletetted volna az eredményeket egész jól átlátható lenne. :R

[ Szerkesztve ]

(#10) D1Rect válasza agemate (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

A HDD-hez:
Vagy veszel gyári rezgéscsillapító cuccot, vagy gumiszalaggal rögzíted.
Az utóbbihoz próbáltam képet keresni, kevés sikerrel. :B

(#11) Probber válasza agemate (#8) üzenetére


Probber
őstag

Na most akkor a táp, vagy a "merevlemez rekesz zúgása" a leghangosabb a házban? :D

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#12) agemate válasza D1Rect (#10) üzenetére


agemate
addikt

Köszi. "A megdöbbentő képek, gyányolás,..." topikban láttam gumiszalagos megoldást, elég bizarr, hanyagolnám.
Ezzel a módszerrel megpróbálkozom.

Probber: Jogos :) Tegnap vettem egy Corsair CX400-at az iPonban, így most már a táp halk.
Most előjött a merevlemez hangja :)

[ Szerkesztve ]

(#13) D1Rect válasza agemate (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha nem fehér szalagot használsz, akkor nem is vészes. :)

(#14) pincehely válasza agemate (#12) üzenetére


pincehely
addikt

Itt egy általam kiötlött megoldás.(logout cikk)
Természetesen ennek is vannak hátrányai, de olcsó, és tutita abszolut semmi hangja nem lesz a vinyónak.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#15) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Nekem is ilyen van, abszolút meg vagyok elégedve vele... Nekem jelenleg a procihűtő a leghangosabb az egész szettben. Viszont a deszkát nembírtam beletenni törés lehetősége, és deformáció nélkül... szóval be kellett reszelni fémreszelővel a standup csavarokat (paraszt de 100% tökéletes megoldás)

Viszont előlapot hátulról teljesen befedtem h1n1-es 30 ft-os maszkból kiszedett (rétegekre szedett zsebkendő vastagságú) porszűrővel. A teljes táplélegző nyílást alul, plusz hátul a 2 szellőzőnyílást. Oldalát is, mert ott van a legnagyobb felület, ahol a poros levegőt szívja a hátsó venti. Igaz kicsit kétértelmű, mert a proci fúj is kifelé...

Corsasir CX400 így is abszolút halk, simán tud beszívni a filteren keresztül. Amíg nemvoltak fent a szűrők, 1 hét alatt vastagon megszedte magát dzsuvával... De így már sokkal lassabb a porosodás. (Én inkább kevesebb porra szavazok, mint szellőzésre)

Proci 28-35 fok idle-ben, és netezés alatt, HDD 27-28, porszűrőzés előtt is ennyi volt, szóval egyáltalán nem gátolják a szellőzést! Szerintem sokkal olcsóbb és jobb megoldás mint bármilyen bolti drága dust filter... Amin keresztül még rosszabb is az légáramlat...

Mellesleg a ház rácsos eleje is egy porszűrő gyakorlarilag. Az elv szerint, hiába kisebbek a porszemek, akkoris felfogja a rács.. Ez így is van, amíg nemvolt rajta a filter, egyszerűen összegyűjtött egy csomó port a rács

[ Szerkesztve ]

(#16) pincehely válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


pincehely
addikt

Az én CM690 házam elejét is rendszeresen törölgethetem, mert minden por fennakad már a rácson.

Azért nálam 2-3 nap alatt nem áll a por, ahhoz kell fél év is.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#17) Probber válasza agemate (#12) üzenetére


Probber
őstag

Így már tiszta! :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#18) Ren Hoek válasza pincehely (#16) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ja, de ez sokmindentől függ... nekem 25 nm-es a szobám, teli szekrénnyel meg polccal.. Porszívózás meg nem a szívem csücske :D

Szóval örüljön az akinek pormentes a szobája :) Nekem 1 hét alatt pormacskás lesz a gép alatt... Ha nem fogná a szűrő, akkor ez mind belül lenne a tápban...

(#19) agemate válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


agemate
addikt

Amikor megvettem, én is szórakoztam vele elég sokat, mire az alaplapot vízszintesen, hajlítás nélkül be tudtam szerelni, de sikerült, mindenféle csiszolás nélkül.
Olvastam már máshol is, hogy a beszereléssel voltak gondok.

A hétvégén, amikor majd kitakarítom a gépet, kiszedem a lapot és készítek egy fotót a standup csavarok helyes elrendezéséről.

Pincehely: köszi, áttanulmányozom a cikket.

Update

Érdemes nem közvetlenül a földre helyezni a házat.

[ Szerkesztve ]

(#20) pincehely válasza Ren Hoek (#18) üzenetére


pincehely
addikt

Az én szobám 20nm, szinten tele szekrénnyel+padlószőnyeg.
Mondjuk én hetente takarítom még a szekrények tetejét is, és mindig porszívózok.
A szöveg az így is úgyis tolja a port, akármennyit porszívózom.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#21) 7600 GS


7600 GS
addikt

Jó teszt, jó ház! :R
Nekem is ilyen van úgy fél éve, teljesen megvagyok elégedve, nagyon nagy, van bennne hely szereléshez, jól szellőzik, bár én látványnak beraktam előre 2 db 12-es piros ledes ventit. ;] És az elején a porszűrő rács nagyon jól megfogja a port! :K És olcsón is vettem (11k)

(#22) Ren Hoek válasza agemate (#19) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem 1 napom ráment a csavarozásra. Mindenféle kombinációt kipróbáltam, egyszerűen akkor volt stabil csak, ha a szélsőket, közepét nem csavaroztam be. De akkormeg rakjon be valaki is úgy egy kártyát, hogy nem törik el középen a lap...

Szóval ott jutott eszembe, hogy mekkora hülye vagyok, miért nem reszelek...2 mm kellett a középsőből, és tökéletes volt utána. Stabilan fekszik...

(#23) agemate válasza Ren Hoek (#22) üzenetére


agemate
addikt

Szétkaptam a gépet, tényleg nem volt egyenes a lap.
A két alsó szélső (tápnál) alacsonyabban van, mint a másik négy.
A középsőket kiszedtem, helyükre betettem 2mm-el kisebb stand up csavarokat a régi Codegen házból. Így már stabil.

Köszi az észrevételt!

(#24) caizzz


caizzz
aktív tag

A Thermaltake-nél vannak mérnökök? Azt hittem, csak marketingeseik vannak. :DDD

Viccet félretéve jó kis házikó, kár, hogy nem feka a belseje.

marakujás kőbányai

(#25) agemate válasza caizzz (#24) üzenetére


agemate
addikt

Azt én is sajnálom, de ha jó idő lesz, lefújom feketére!

(#26) madarasz92 válasza agemate (#25) üzenetére


madarasz92
őstag

Jó kis házikó..
Lehet hogy én is veszek egyett ugy meg tetszett..

(#27) iMaverick válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

Tavaly november környékén cseréltem én is a házamat egy ilyen Element T-re és nálam rögtön kicsapta a biztit ez a tápegység porszűrő hiány. Azzal is kezdtem, hogy egy SCSI kártyához kapott ilyen puha "takarót" (?), ami ráadásul pont passzos volt a táp alá, begyömöszöltem a táp és a ház alja közé... Na nem is kellett azóta sem porolni a tápot!

Mondjuk először még aggódtam, hogy át tudja-e rántani a táp 12cm-s ventije a levegőt ezzel a vackon, de utólag bebizonyosodott, hogy alaptalanul aggódtam.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#28) gerus1981


gerus1981
csendes tag

Köszi a cikket. :C Amikor megjelent, én is szemezgettem vele. Azért nem vettem meg (lehet,h szőrszálhasogatásnak tűnik, de allergiás vagyok a részletekre), mert az előlap színe nem teljesen fekete és elüt a ház többi részétől.
Ettől függetlenül ezért az árért szvsz elég jó háznak tűnik.

(#29) 7600 GS


7600 GS
addikt

A táp hűtéséről annyit, hogy 2 óra játék után jéghideg levegőt fúj ki, és ez nagyon jó a kondiknak. Viszont akkor lehet hogy kéne egy porszűrő a táp elé? :F

(#30) Ren Hoek válasza iMaverick (#27) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah tudom mire gondolsz takaró alatt... Nem vastag egy kicsit? Ki kell próbálni hogy ha szívod szájjal, akkor mennyire kell erőlködni (maszkos verziónál simán lehet levegőt venni, mégsem megy rajta át a por semennyire)

Azért azt is figyelembe kell venni, hogy a ház alja, és a táp között van 1 cm rés kb, így előfordulhat hogy a házbúl' veszi ki a zokszigént...Ha túl vastag a porszűrés. Mivel a házból könnyebb szívni ekkor. Egyszerű letesztelni, fogj alá a háznak, és nézd meg mennyire szív. Enyémen érezhető a szívóerő.

[ Szerkesztve ]

(#31) iMaverick válasza Ren Hoek (#30) üzenetére


iMaverick
addikt

Akkor OK a dolog, mert nálam is érezhető. :D

7600 GS: hát nem ártana... Kivéve ha szereted havonta szétszedni a gépedet egy kis portalanításra. ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#32) 7600 GS


7600 GS
addikt

Ez a jelenség, hogy az alaplap nem egyenes, másnál is jelentkezett?

(#33) Ren Hoek válasza 7600 GS (#32) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ha kettőnknél jelentkezett... Egyszerűen a középső standup, meg a szélsők nem egyforma magasak. Szerintem 14-ért bőven megéri a ház, meg egy 10 perces reszelgetés ha nem M ATX lap, mert ott nincs ilyen gond.

(#34) 7600 GS válasza Ren Hoek (#33) üzenetére


7600 GS
addikt

Értem. Csak azért kérdem, mert lehet hogy akkor a hétvégén szétszedném a gépet és lecsekkolnám. Kicsit parázok... :U

(#35) agemate válasza 7600 GS (#34) üzenetére


agemate
addikt

A hajlítás, amelyet a gyári standup csavarok okoznak, minimális, kb 3-4mm, ennyi bírni kell egy alaplapnak.
Gondoljunk csak bele: Az Intel gyári hűtői is iszonyatosan feszítik a lapot, mégse hallottunk még törésről.

(#36) iMaverick válasza agemate (#35) üzenetére


iMaverick
addikt

Az egyik gépemben egy P4-es alaplap 478-as foglalatát egy Scynthe Ninja eltörte... Cserélni is kellett az alaplapot! :N

(Viszont egészen jó kis csere volt: egy Abit IS7E-t egy IS7E2-re.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#37) agemate válasza iMaverick (#36) üzenetére


agemate
addikt

Huh, az igen! Mondjuk az a hűtő nem éppen 478-as procikra lett kitalálva :)

(#38) Ren Hoek válasza agemate (#35) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát én nem mertem kockáztatni... Sok helyen olvastam, hogy a feszülés eléggé káros a lapnak hosszútávon. A középső standup egyszerűen felnyomta nekem.. csak úgy volt stabil ha az oldalsókat nem raktam be... akkor meg minimum 5 mm-et torzult volna a szélén, ha bepróbálok egy VGA kártyát mondjuk... Éreztem hogy törés lenne a vége.

Ezért döntöttem úgy, hogy reszelek. Az anyagtorzulás és feszültség biztosan nem tesz jót az IC-knek. Ha nem is okoz semmi problémát, az amúgyis kényes forrasztásokon jelentkező feszültség, hosszabb távon biztosan csökkenti a lap élettartamát.

Mérges is voltam a Thermaltake-re, hogy egy ilyen amúgy igényes házba ekkora fatális hibát véteni... Nembírják vízszintesre megcsinálni... (Előző házaimban mindenhol tükörvízszint volt, nulla csavarodással)

[ Szerkesztve ]

(#39) 7600 GS


7600 GS
addikt

Valaki használ ebben a házban SLI vagy CF rendszert? Gondolkodok egy ilyen kiépítésen, mert még nagyon sok hely van a házban, tudna is szellőzni.

(#40) iMaverick válasza agemate (#37) üzenetére


iMaverick
addikt

A passzív hűtés miatt volt lényeges. Ilyen letöltős-filmnézős gépet csináltam...

Azóta persze le lett az is cserélve egy Abit IB9-re és egy Core2D 6320-ra, és azt is elviszi passzívan. Szóval jó beruházás volt a Scynthe Ninja. :K

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#41) agemate válasza iMaverick (#40) üzenetére


agemate
addikt

Nekem sajna nagyon drága. :N
Hűtőre kiadható pénz szerintem max 7k, mondjuk egy CM Hyper 212 Plus.

Én letöltőgépnek be fogom izzítani nagyapám gépet, amiben egy 64MHz-es DX2-es proci és 32mb memória van, valamint egy 3.1-es Windows.

[ Szerkesztve ]

(#42) agemate válasza Ren Hoek (#38) üzenetére


agemate
addikt

Még szerencse, hogy nekem volt pont 2mm-el kisebb standup-ból kettő :C
De jó hogy szóltál, mert lehet, hogy megmentettél egy lapcserétől :R

Lehet, hogy rá kéne küldeni a fogyasztóvédelmet a TT-re? :(((

7600GS: Szerintem teljesen jó ez a ház CF-re vagy SLI-re, csak akkor a táp mellé nem árt beszerelni egy 12cm-es ventit.
Én gondolkozom 5750CF-ben.

[ Szerkesztve ]

(#43) Osynho


Osynho
addikt

Annyit azért hozzátennék, hogy a felső venti az 16cm-es, és előre még ez se fér el, nemhogy egy 20as... Szóval max 14-es mehet az előlapra. Egyébként jó kis ház, én is most alakítgatom, mielőtt beleköltözznék

(#44) zola0601


zola0601
tag

Szép házikó! :C

Üdv: Zoli

(#45) eclipse006


eclipse006
őstag

Gratula a bemutatóhoz.tetszik a ház,az ára sem rossz. lehet beruházok egyre!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#46) iMaverick válasza agemate (#41) üzenetére


iMaverick
addikt

Drágának tényleg drága (főleg az első, mert azt még boltban vettem valami 15e-rt).

A passzív hűtéses gépbe amikor vettem, pont találtam a neten egy srácot, aki meg akart egytől szabadulni... Mivel ő is passzívban nyomatta, így sok kár nem érhette alapon, megkínáltam egy 12e-s vételárral.

Az ilyen kütyőknél szerintem nem érdemes spórolni: egyszer megveszed, és amíg van hozzá felfogó, addig bármelyik procira felrakod. Ezek is itt mosolyognak már x éve.

Ezt a 486-os gépet most csak viccből írtad? Megnézném milyen torrent program van Win 3.1-re? :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#47) agemate válasza Osynho (#43) üzenetére


agemate
addikt

Fel lehet szerelni a felső ventit, ami egyébként tényleg 20cm-es előre, a hosszú csavarokkal.
Előre vagy két 12cm-es, vagy két 14cm-es megy, kipróbáltam.

iMaverick: Csak vicceltem a 486-os géppel. :)

(#48) agemate


agemate
addikt

Köszönöm a visszajelzéseket mindenkinek a cikkel kapcsolatban! :R

(#49) Osynho válasza agemate (#47) üzenetére


Osynho
addikt

Hát most itt van előttem a venti és 16 cm-es... Most vagy a centim nemjó, vagy nem is Element T házat vettem :D Nem a lyuktávolásgot kell mérni.
Az elejére ez hogy fér be? Mert nálam nincs hozzá megfelelő lyuk + az előlap se menne rá, mivel kitakarja a venti a tartó pöcköket :U

(#50) agemate válasza Osynho (#49) üzenetére


agemate
addikt

Itt le van írva minden.

Lyuktávolságtól kell mérni a ventillátorok méretét, van 3 12cm-es ventim, mind a 3-nál úgy jön ki a 12cm, ha a két lyuk (csúcs) közötti oldalt mérem.

A 20cm-es-nél valóban 16cm-es a lapát átmérője. Ha szemből nézzük a ventillátort (fektetve, hogy a TT felirat szembe legyen), a csavarhelyek négyzetet alkotnak és ha a négyzet oldalát nézzük, az 14cm, de ha átlót, az 20cm.
Lehet, hogy a 20cm-es ventillátorokat így mérik, utána kéne kérdezni a ház ventillátoros topikban.

Érdekes, hogy a 12cm-es ventillátorokon a lapátok átmérője is 12cm.

[ Szerkesztve ]

(#51) Osynho válasza agemate (#50) üzenetére


Osynho
addikt

A 12 cm-esek lyuktávolsága durván 15 cm (átlósan). Nem tudom neked hogy jött ki a 12 :U ,de nem ez adja a venti méretét. A lapátok átmérője meg eleve nemlehet ugyanakkora, mint a rögzítő "fülek" távolsága, hiszen ez utóbbiak szemmel láthatóan messzebb vannak.
Igazából énse voltam pontos, ez 17 cm-es venti. Itt egy cikk róla (ez most épp Xigmatek, de szemmel láthatóan ugyanaz a termék), ez meg a hivatalos oldal. Az, hogy a Tt hazudik, nem újdonság. A hivatalos oldaluk szerint az 1400rpm-es, 12-es venti, amit adnak a házhoz, 17dBA-s. :C Viszont ez már gáz, hogy a méretet is csalják :B
Hogy tudod rögzíteni ezt a ventit a ház elejére? Nekem sehogy se sikerül :F

[ Szerkesztve ]

(#52) agemate válasza Osynho (#51) üzenetére


agemate
addikt

Kérdeztem egyet itt.

Holnap készítek képet, hogy hogyan raktam be, most sajnos nincs kéznél fényképező.

(#53) Osynho válasza agemate (#52) üzenetére


Osynho
addikt

Választ is kaptál rá :) Szóval nem 20 centis a venti.

(#54) agemate válasza Osynho (#53) üzenetére


agemate
addikt

Igen.

Óvatosan a táp beszerelésével, nekem az egyik pöcök, ami tartja a tápot, felsértette mind az új tápom garancia matricáját. :W

(#55) agemate válasza agemate (#54) üzenetére


agemate
addikt

Kicsit fáradt vagyok már.

Szóval: Felsértette az új tápom garancia matricáját.

[ Szerkesztve ]

(#56) Osynho válasza agemate (#55) üzenetére


Osynho
addikt

Uhh, az kellemetlen :( Én belepróbáltam már az enyémet, de nem volt ilyen gondom szerencsére. Még le lesz festve feketére a belseje stb, aztán költözhetek csak :(((

(#57) agemate válasza Osynho (#56) üzenetére


agemate
addikt

Corsair tápokon pont a ventillátor mellett van ez a matrica, de állítólag így még érvényesíthető a garancia, mert nem a csavarnál sérült.

[ Szerkesztve ]

(#58) Ren Hoek válasza Osynho (#53) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Volt teszt 20 centis ventik címszó alatt itt PH!-n... Szerintem nem kamuzik, ez 20 cm-es, csak ez a szabványos "elnevezése" PH!-s tesztben 1:1-ben ilyenek voltak.

(#59) Osynho válasza Ren Hoek (#58) üzenetére


Osynho
addikt

Igazából nem értem, miért kérdőjelezitek meg a centi pontosságát :DDD Ráteszem és nem 20 centis :B A biztonság kedvéért azért lefotóztam:

[ Szerkesztve ]

(#60) Ren Hoek válasza Osynho (#59) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Átmérője csavartól csavarig pontosan 20 cm.

Lehet ezeket így mérik.

(#61) Ren Hoek válasza Ren Hoek (#60) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Amúgy tipikusan férfi hozzáállás :D
Elhitetni a csajjal, hogy a 15 centi az 20 centi... :D Többek között ezért nem tudnak parkolni a nők... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62) agemate válasza Ren Hoek (#60) üzenetére


agemate
addikt

A keret mérete számít, megmondták a "Ház ventillátorok" topikban.
Szóva ez 20cm-es.

(#63) Ren Hoek válasza agemate (#62) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jah de logikus is, mert a beépítésnél úgyis a keret számít, tehát ennek kell a mérvadónak lennie.

(#64) Osynho válasza Ren Hoek (#60) üzenetére


Osynho
addikt

Csavartól csavarig 18,8 cm a távolság. Nem ezeket mérik így, hanem az összes ventilátort. A keret mérete számít, ami a képemen is látszik, tehát 17cm.
Itt egy Noctua NF-S12es venti, ami 12 cm-es (remélem ezt axiómaként elfogadhatjuk :) ).

Látszik, hogy itt is a keret az, ami 12 cm-es. A lyuktávolság ebben az esetben 14,8 cm, mégsem ez a ventilátor mérete. :O

(#65) Ren Hoek válasza Osynho (#64) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát ezzel felesleges is vitatkozni ez így van. De akkoris az összes 20 cm-es ventillátor ilyen. 17 cm. Nem a Thermaltake hazudik, ez a "szabvány".

De ha találsz valóban 20 centis ventit, akkor neked van igazad :)

Megmértem amúgy, hülyeség is lenne akkora venti már... Szélesebb lenne kerettel együtt, mint a ház teteje. Szvsz ez bőven elég már. Így is kelt némi szélzajt.

(#66) Osynho válasza Ren Hoek (#65) üzenetére


Osynho
addikt

Egyszer már linkeltem ,de akkor itt van még1x. Egy 17es és egy 20as. A 20cm-es az 20cm méretű, a 17 cm-es meg 17 cm. :DDD Miért hívnának vmit 20 cm-esnek, ha 17 cm-es :F Itt valóban visszatértünk a férfiasság méretéhez :DD
Persze, hogy nem férne el, mivel a ház 21 cm széles... Elég is ez a venti, sőt én 7V-on fogom használni, mert valóban nem hangtalan (nekem).

[ Szerkesztve ]

(#67) Ren Hoek válasza Osynho (#66) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igazad van, elismerem ezt benéztem.. Még nem hallottam hivatalosan 17 cm-es ventiről sohasem, 20 cm-esről viszont már többször.

Bakker, akkor a köcsög Thermaltake tényleg hazudik, az oldalukon 200x200x 20 mm van. :(

Holnap vizsgázok db2 SQL-ből, meg szakdoga, és tisztára leszívja az agyamat, szóval szorry az értetlenségért :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68) Osynho válasza Ren Hoek (#67) üzenetére


Osynho
addikt

Jah kötsög Tt ;] És még azt is mondják, hogy az előlapra is elfér ez a "20cm-es" venti. Hát nekem sehogyse sikerült rátennem :U

Sok sikert a vizsgához, nekem már csak szakdoga van :C

(#69) Ren Hoek válasza Osynho (#68) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Úh az szívás... :S Legalább az oldalára befért? Mert az azért nagyobb szellőző rajta...Komolyan lehet egy fogyasztóvédelem emailt megérne a dolog. Nemcsak megtévesztés, hanem átverés.

Jó szakdogát :)

(#70) agemate válasza Ren Hoek (#69) üzenetére


agemate
addikt

Oldalra nem megy fel, előre viszont igen, de sajnos nincs kéznél fényképező, hogy lefotózzam.
Adnak a házhoz asszem 8 ilyen hosszabb csavart, azokkal lehet rögzíteni a ventillátort az előlapra.

(#71) Osynho válasza agemate (#70) üzenetére


Osynho
addikt

A 2db 12 vagy 14cm-est lehet a 8 csavarral rögzíteni. Nálam az előlap se menne fel, ha ott a nagy venti :U

Ren Hoek Köszi :B

(#72) agemate válasza Osynho (#71) üzenetére


agemate
addikt

Íme

Az előlap gond nélkül visszapattan.
Azért nem használom előlapi ventinek, mert teljesen felesleges oda ventillátort tenni, hacsak nincs 2+HDD-d. Fent viszont nélkülözhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#73) Osynho válasza agemate (#72) üzenetére


Osynho
addikt

Úúú bazz, ezt a linkelést... :)) Nem volt egyszerű kihámozni :N Jah fain, télleg jó oda. Én felül, meg alul próbáltam, de már látom a furatokat, ott a helye a közepén :C Köszi a megfejtést :R
Viszont én maradok az eredeti felállásnál, előre 2x12cm Noctua, ez a batár meg a tetejére 7V-on. Hátra Arctic Cooling Arctic F12 PWM kerül. Így remélem nem lesz gond a hűtéssel és a zajjal sem :C

Látom közben alakítottad kicsit :D Azért nem mondanám feleslegesnek az első ventik használatát. Jót tesz a kereszthuzat.

[ Szerkesztve ]

(#74) agemate válasza Osynho (#73) üzenetére


agemate
addikt

:R
Nekem is olyan AC ventim van, csak nem PWM-es, hanem 3tűs alaplapi, de ugyanúgy vezérli a lapom, mintha PWM-es lenne, és 800rpm-en viszonylag hangtalan, 1000-ren már kellemetlenebb.
Hogy oldod meg, hogy 7V-ot kapjon a nagy venti? Tudom, valami ellenállásos balhéval, de kifejtenéd? :U

(#75) Osynho válasza agemate (#74) üzenetére


Osynho
addikt

Nem kell hozzá ellenállás. A 12 és az 5V-os ágat kell a ventinek adni. Csináltam egy ilyet:

Amúgy van több leírás róla a neten, de nem egy nagy dolog :N

7Vmod

(#76) agemate válasza Osynho (#75) üzenetére


agemate
addikt

Köszi, ez szuper!
Így visszakerül a házhoz kapott 12cm-es TT venti is előre, kicsit halkabban.

Ha beköltöztél, dobj fel róla gépet! ;)

(#77) Osynho válasza agemate (#76) üzenetére


Osynho
addikt

Nincsmit. Najah, az 1400rpm már hajszárító (pedig Tt szerint 17dBA... :((( )
Képet tolok majd :B

(#78) agemate válasza Osynho (#77) üzenetére


agemate
addikt

HA 17dBA lenne nem is lehetne hallani :))

Érdekes, hogyha ezt a 12cm-est előre tesszük, még hangosabb, ha meg az oldallapra akkor már egyszerűen elviselhetetlen a hangja.
Erdeti helyén még oké, de amióta megvana CX400-as tápom, már az sem oké, ezért cseréltem egy AC-re.

(#79) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Szerintetek ha az oldallapot leporszűrözöm, annak van értelme?

Mert érezni hogy kissé kifúj a procihűtő onnan... Ellenben a hátsó venti nagyon szívja ki a levegőt, és az oldaláról nekem rendesen "beporozta" magát.

Tehát nem tudom eldönteni, hogy az oldallapon most kifelé fúj, vagy beszív :D

CX400-nak viszont nagyon jót tett az alsó beszívónyílás porszűrősítése. Nemlett hangosabb, viszont a szűrő nélküli 3 hét alatti pordzsuvázódás helyett, már 3 hete egy porszem lerakódás sincs a hátulján.

[ Szerkesztve ]

(#80) agemate válasza Ren Hoek (#79) üzenetére


agemate
addikt

Szerintem nem érdemes porszűrőt tenni az oldallapra. Én is néha azt érzem, hogy mindha fújna egy kicsit az oldallap. Érdemes oda felszerelni egy nagyon alacsony f.számú 12cm-es ventit, csodákat művel a cpu és a vga hőmérsékletével. Nekem sajnos ez a venti jelenleg a videokártyán van, de igyekszem beszerezni egy másikat.

Neked nem túl hangos a házhoz kapott 12cm-es ventillátor? Én már rég kiszereltem.

(#81) Osynho válasza Ren Hoek (#79) üzenetére


Osynho
addikt

Én kivágtam és plexi megy a rács helyére. Szerintem kár kilyuggatni a házak oldalát. Az elölről hátra áramló levegő bőven átszellőzteti a rendszert.

(#82) Ren Hoek válasza agemate (#80) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nemtudom, igazából a régi gépemhez képest ez totál halk. Gyári CPU hűtő nem halk amúgy, az a leghangosabb. Egyelőre még alaplapi VGA-val nyomom, ami passzív, szóval nem tűnik fel... meg mindent meg lehet szokni, a régi Maxtor vinyóm, mint egy gépágyú úgy kerregett. De annyira megszoktam, hogy szinte hiányzott már :D

Szvsz, amúgyis szól mindig valami zene.. ha más nem, akkor halkan egy chillout, lounge rádió. Groove salad pl jó ventizajelnyomó :D

(#83) agemate válasza Ren Hoek (#82) üzenetére


agemate
addikt

Nekem is nagyon kerreg a 250 gigás Samsungom, nem egy mai darab már.
De nem veszek újat, egyszerűen nem sikerül megtömnöm, zenéket én a youtube-on tárolom pl.
Persze nyilván gyorsabb lenne a rendszer valami F3-as Samsunggal, vagy Veloci Raptorral.

Nekem is halk a gépen, csak ugye, ha sokáig nem szól zene meg semmi, egyre csak erősödik a hangja :)
Ilyenkor tör rám pl tápcsere meg venticsere :)
Képes voltam lecserélni a tökéletesen működő Chieftecemet egy Corsair-re, bár persze hosszú távon jól jártam.

Milyen festéket ajánlotok a belsejének kifestésére? Nem színre gondolok, típusra. :B

[ Szerkesztve ]

(#84) Osynho válasza agemate (#83) üzenetére


Osynho
addikt

Youtube-ról zenét hallgatni? :Y Én még az mp3aktól is agybajt kapok. Csak a flac! :)
Hogy is néznek ki topicban ajánlottak már többfajta festéket. Nem kell olyan extra ,csak rendesen tisztítani, kezelni kell a felületet festés előtt.

(#85) agemate válasza Osynho (#84) üzenetére


agemate
addikt

A HD és FullHD videók elég jó hangminőséget adnak.
De többnyire cd-t hallgatok.

(#86) Ren Hoek válasza agemate (#85) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én meg Sokol rádiót,meg a nagyi 64 kbites bakelitjeit :DDD

http://www.sg.hu/cikkek/73140/karositja_a_hallast_a_rendszeres_mp3_hallgatas

Érdekes cikk

Amúgy egy egyszerű fekete boltban kapható lefújós spray szerintem megfelelő, mivel vízállónak sem kell lennie. Csak vidd ki a szabadba, mert betépsz tőle mint a szemét. Cimbi állványt fújt ilyennel, szobában. (haluzott is :DDD ) Meg a Simsonját. Szerintem kiváló eredményt hozott.

Akkor egy flakon 1200 körül volt asszem.

(#87) Osynho válasza Ren Hoek (#86) üzenetére


Osynho
addikt

Háháááá! Simán a jobbat választottam. :C Ezekszerint még hallok :DD

(#88) Ren Hoek válasza Osynho (#87) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Én simán bebuktam :(((

Mondjuk igaz, éjjel 2:45-kor teszteltem halkan :)

[ Szerkesztve ]

(#89) agemate válasza Ren Hoek (#86) üzenetére


agemate
addikt

A CD 1411kbps bitsűrűségű, a bakelit, ha digitalizálják profi cuccal, akkor az mégtöbb.
A bakelitnél nincs jobb hangminőség még mindig. A diitális az analóg nyomába sem érhet, ha hangról van szó.

Köszi a festék tippet, be is ugrom a boltba éte.

(#90) agemate


agemate
addikt

A 20cm-es venti felül valóban nem 20cm-es, mert a Coolermaster 20cm-es ventije jóval nagyobb ;] Valamelyik gyártó nem tud mérni. :C

(#91) szabí


szabí
csendes tag

Sziasztok!

Ház vásárlása előtt állok, első körbe CM 430 akartam, de azt nem lehet kapni és február eleje előtt nem valószínű h lesz. Még néztem a CM Gladiator 600.
De felkeltette a figyelmemet a Thermaltake Element T típusú ház.
Szeretnék róla hallani főleg tulajoktól.
Néztem a Thermaltake V3, V4 házakat, de a legtöbben más típust ajánlottak, ill szóvá tették h nem elég merev, nyiklik-nyaklik. Ezzel a Thermaltake Element T-vel ki mit tapasztalt?

(#92) agemate válasza szabí (#91) üzenetére


agemate
addikt

Üdv!

Amit én tapasztaltam, a cikkben leírtam. Szerintem megéri várni egy kicsit az Elite 430-ra, a fekete belső miatt. Ami nagy pozitívum az Element T mellett, az a szellőzése, gyári ventikkel is jobban szellőzik, mint a jóval drágább CM HAF 912 Plus. Ami viszont ellene szól, az a szerelhetőség és az anyagminőség.

(#93) @matthew@


@matthew@
őstag

Szia!
Éppen házikót nézegetek és megtetszett ez a ház is, ami kérdéses számomra az az h az én tápom egy Gigabyte SuperB 460W elég-e neki az alaplapi csatit elérni, am én is úgy gondoltam elvezetni, mint te a VGA mellett. Szted elég lenne?

Matthew 24:42

(#94) szabí válasza agemate (#92) üzenetére


szabí
csendes tag

Az anyagminőségi és szerelhetőségi probléma hol jelentkezik?

(#95) zstee


zstee
csendes tag

Ez egy fantom gépház, nem lehet kapni már. Rengeteg bolt van ahol ki van írva hogy pillanatnyilag nem kapható, viszont meg több bolt állítja hogy elérhető, rendelhető, sőt, raktáron van. Eddig 11 ilyen bolttól rendeltem meg, köztük vidékiektől is akik válltig állítottak, hogy raktáron van és aznap át is vehető, de mindegyik felhívott vagy levelet irt hogy borzasztóan sajnáljak de nincs ilyen termékük.

(#96) @matthew@ válasza zstee (#95) üzenetére


@matthew@
őstag

Szerintem túl sokaknak tetszik, minet neked és nekem is és hirtelen mindenki lecsapott rá és nem bírták a készletek, sztem még eléggé új házról van szó (én még csak 1 hete tudok róla) sztem hamarosan mérséklődik a készlet hiánya :K

Szerk: Most néztem meg h már kb. fél éves házikó, akkor nemtudom h ez miért lehet :(

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#97) Hajdi


Hajdi
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani előre valami ventit? Nekem is Element T házam van és 3 ventillátor bepróbálása után már szeretnék végre egy olyat, ami bele is fér. Köszönöm!

"The Man Who Sold the World"

(#98) mimi82


mimi82
tag

Tavasszal én is veszek.Nem olcsó!
Kösz! Bemutatót.
;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.