Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

a horror-ingerküszöböm meglehetősen alacsony, vagyis messziről kerülöm az összes darabolós és horror játékot és filmet (akik az emberi százlábú, groteszk és a fűrész c. opuszokat kiötlötték, felkerültek az "egyszer az életben tarkónbaszom egy szívlapáttal" listámra)

viszont van egy játék, amit a neve kötelezett a végigjátszásra, ez pedig a Doom3. azt is csak úgy tudtam végigjátszani, hogy szigorúan nappal, és végig szólt a Winamp, hogy elnyomja a "creepy" hangokat.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én a System Shock 2-től paráztam legutoljára. Főleg a hangoktól. Amikor megyek a folyosón, alig van életem (lőszerem meg nuku, csavarkulcs rulz!), és akkor hallom a zombik hangját. Belépek a sarkon, egy torony kiszúr, futnák visszafele, másik sarkon zombique. Akkor játszottam utoljára parázós játékkal.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#3) #19617792


#19617792
törölt tag

"Alapjában véve nem hosszú a játék, de érzem, hogy ilyen 20 perces turnusokban fogom végigvinni, mert egyszerre tovább nem tudok játszani."

Hehe, én a Dead Space 1-gyel és a 2-vel is tudtam egyhuzamban több órát is játszani (pl az 1-et másfél nap alatt végig is vittem ;]), este, nagy hangerőn. Párszor megijedtem, a hangulat parás volt, de élveztem. ;]

(#4) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én a Doom 3-at éjjel/hajnalban, fapofával nyomtam végig. Néha elmosolyodtam, amikor túlzottan ugyanúgy néztek ki a zombik. :D Eztán egyszer a suliban játszottam, akkor többen néztük a grafika miatt, és annál a résznél, mikor egy mutáns kutya nem bír bejönni a vasajtón és pár másodperccel később beugrik oldalról, csomóan szabályosan hátrahőköltek. Nekem felfutott a fél szemöldököm.

Szóval a horrorgémek nem nekem valók. :DDD

(#5) The DJ válasza #19617792 (#3) üzenetére


The DJ
addikt

Jólvanna, nyuszi vagyok, na és? :P

Én nem szeretek parázni, pont azért, mert tudom mennyire parás tudok lenni még az ilyenektől is, de mégis játszom velük valamiért. Lehet adrenalin junkie vagyok vagy nem tudom :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) The DJ válasza Crystalheart (#4) üzenetére


The DJ
addikt

Doom 3 egyik legparásabb rész, amire emlékszem: Szűk folyosó... amikor a közepére érsz lekapcsolnak szép sorban a lámpák. Hangokat hallasz, valaki hörög és közelít. Ugye ha fegyver van nálad nem látsz semmit, elő kell venni a zseblámpát. De ha előveszed nem tudsz lőni. Szóval előkapom a lámpát és pont a képébe világítok valami zombinak. Beparázok, elkezdem kapkodni ide-oda az egeret, majd nagy nehezen átváltok a fegyverre és lövöldözök össze-vissza. Közben hátrálok és ott is hörög valami. Hát ott kicsit készen voltam :D

(#7) Nordic: Jáj tényleg... ez a szellőzős rész még nekem is rémlik. Hasonló reakcióm volt rá nekem is. Lőni, amíg 100-as alá nem lassul a pulzusom :))

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#7) Nordic válasza The DJ (#5) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Sakjnos egyre kevesebb az ilyen játék, pedig igény szerintem lenne rá. Az utolsó 3 ilyen amihez szerencsém volt és jó is volt az a Dead Space 1-2, meg a FEAR első része(a második már egy kalap molylepke). Mondjuk annak idején én is hasonló módon reagáltam a FEAR ijesztgetős részeire(pl mikor mászkáltam egy szellőzőbe, erre előttem a kis Alma kirúgta a szellőző oldalát, és elkezdett felém mászni, majd mikor elém ért eltűnt - na akkor 3 tár bánta, mire megnyugodtam :DDD ).

#8 Crystalheart: Nem tudtad, hogy a rendőrök hülyék? :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Crystalheart válasza The DJ (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én az ilyen részeken azért voltam ki, mert hogy ilyen tré gagyi barom hogy lehet a fószer, hogy ha fél kezében lámpa van, a másikban miért olyan nehéz egy pisztolyt tartani, a rendőröknek megy... :DDD

(#9) Coyot


Coyot
őstag

Resident Evil 2 :)

Má' nem

(#10) Jofi81


Jofi81
őstag

A Doom 3-mal konkrétan nem mertem játszani. A Dead Space-t végigvittem, de én is csak fél órás adagokban bírtam, túl sok volt az izgalom. Előfordult, hogy ijedtemben eldobtam az egeret... :DDD

(#11) Racze


Racze
tag

Én nem játszom ilyenekkel :DDD !! Inkább horror filmet nézek, nekem az is pont elég.

Bár kipróbálnám a The Thing nevű gémet, de azt is csak azért, mert a film nekem nagyon bejött :).

****

(#12) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Mennyi ijedős fórumtárs van, ni csak :D

(#13) Lenry válasza Crystalheart (#12) üzenetére


Lenry
félisten

fogjuk inkább úgy föl, hogy te vagy jégből :P

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) The DJ válasza Racze (#11) üzenetére


The DJ
addikt

Én játszottam anno a The Thing gémmel, az is eléggé odavágott akkoriban. (A film se rossz egyébként).

A horror filmek meg külön sztori. Azok közül van, amelyiken csak röhögök, van amelyiket meg csak lámpafény mellett merem megnézni és inkább társasággal :D Az Átok első részénél voltam nagyon para, főleg hogy azt is hajnalban kezdtem el nézni fülessel. Az lett a vége, hogy az első 10 perc után felkapcsoltam a lámpát és a füles helyett noti hangszórón hallgattam tovább.

Az meg külön örömmel tölt el, hogy mások is képesek így ráparázni a dolgokra :))

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#15) veector


veector
senior tag

Hogy utálom a horrort :D Filmbe is, játékba is. Legutoljára a Singularitynél ugrottam fel egyszer amikor egy halottnak hitt valami kiugrott elém. Azt még végigvittem, de a DS2-t feladtam az első mentési pontnál :D

(#16) mephi666 válasza Cucuska2 (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

ss2 nagyon jó volt :K de szerettem még a régi resident evil-eket (most ps2-n a code veronica-t fogom végigvinni, mert kimaradt eddig) és a kedvencem a régi avp volt: újratermelődő dögök, istentelenül jó zene+hangok és a mentés hiánya felnyomta rendesen az adrenalint... szerintem azóta sem tudtak ilyen hangulatos játékot csinálni... a doom3 nekem inkább a hentelésről szólt, talán a fear volt még parásabb játék... (dead space-el nem nagyon játszottam, mert attól a tps kameranézettől "rosszul voltam")

#17: ehhez képest szerintem, ha a régi polgárőrigazolványomat felmutattam volna egy alien-nek/zombinak, az sikítva menekült volna ;] rengeteg horrort néztem már tizenéves koromban is és gyakran volt, hogy korom sötétben sétáltam 5-10km-eket egyedül... valahogy megtanultam, hogy fölösleges félni :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#17) Crystalheart válasza Lenry (#13) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Viccelsz, ilyen fejjel ciki lenne holmi Doom-okon ijedezni. ;]

(#18) Racze válasza The DJ (#14) üzenetére


Racze
tag

Legszebb öröm a káröröm, mi?! :)

Egyébként a Thinget pont nálad néztem akció közben anno, szerintem nekem az most is odavágna, grafikájától függetlenül :D

más:... nem igazán ijesztő, de roppant kellemetlen volt számomra pl. mikor Serious Sammel nagy nyugisan flangálok a réten, és hirtelen a hátam mögött felbukkannak a láncfűrészes tökfejűek... brrrrm brrrrm (és szaladnak is :D)

meg a half life 2-ben volt a Ravenholm nevű város? az se semmi szerintem, de igen bevallom én parás vagyok :).

****

(#19) The DJ válasza Crystalheart (#17) üzenetére


The DJ
addikt

Mondták már, hogy hasonlítasz a Prey főhősére? :D

Kérdés: Tudja valaki mi volt annak a régi horrorjátéknak a címe, ami egy börtönben játszódott és abban is ilyen gyors, pálcikalábú és kezű lényeket kellett hentelni? Ha jól rémlik az is TPS volt és két rész készült belőle. Anno ettől is sikítófrászt kaptam, de ettől eltekintve nagyon tetszett.

(#18) Racze: Tényleg, a HL2 Ravenholm se volt semmi. Szerintem elkezdem összeírogatni a cikkbe a legijesztőbb játékokat és részeket, amik itt felmerülnek :K

(#20) Lenry: Ááá köszönöm, ez volt az, megnézem megvan-e még itthon, ha nincs, akkor beújítom.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#20) Lenry válasza mephi666 (#16) üzenetére


Lenry
félisten

a koromsötétben sétálástól nekem sincs bajom, tudom, hogy nem fog rám ugrani egy zombi. a Doom3-ban ugyanez nem igaz :D

(#19) The DJ The Suffering. Gamestar teljes játék volt, van is belőle egy eladó példányom :U (ez itt a reklám helye volt :P )

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Crystalheart válasza The DJ (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most azért mert hosszú a hajam, könyvséróm van és a Gilbert-kór miatt sárga a bőröm, meg mert Winnetounak becéztek középsuliban, minek hatására inkább hagytam megnőni az arcszőrzetemet? :O Most csak ezért? :DDD

(#22) mephi666 válasza Lenry (#20) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, csak sokan azért félnek a filmek/játékok miatt, mert azt hiszik, hogy a valóságban is bekövetkezhet ugyanaz... a valóságban azért nagyobb oka lehetne az embernek a félelemre, mint egy játékban, mert nincs "load" gomb ;) nekem inkább csak meglepetéseket okoztak a dögök a játékban, minthogy féljek... azt meg szeretem filmekben/játékokban is, ha vannak meglepetések

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Dany007


Dany007
veterán

Hát nemis tudom.
Már jópár éve kerülöm én is az ilyen játékokat. Sajnos nagyon beletudom magam élni. Így könnyen parázok 1-1 ilyen játéknál.
Hogy melyik volt a legparásabb azt nemtudom. Talán AVP.
Amire viszont tisztán emlékszem az a Bioshock első része... Annak is a legeleje.
Amikor megyek le a liften, szól a hangulatos zene, bemutatják a storyt, majd leérek az aljára és egyből valamilyen mutáns szörny fogad, ha jólemlékszem végigkarmolja a fülkét majd eltűnik.
Én meg kilépek a liftből, a helyiség romokban, korom sötétvan, egy deka fegyverem sincsen és az a lény ott van valahol kint. Ahogy továbbmentem már hallani lehetett a hangját.... Na én ott léptem ki :D

(#24) Samus


Samus
addikt

Én a F.E.A.R-re szavazok, az alapjátékra, de a kiegészítők sem utolsók. A második részhez még nem volt szerencsém, talán majd egyszer...Igazán parázós volt, főleg az "Almás" jelenetek.

Jaj nekem, ki ne felejtsem kedvenc csapatomat, a Frictional Games-t, és az általuk alkotott Penumbrát (tech-demo, első, második rész, a harmadik annyira nem), és az Amnesia: The Dark Descent című csodát (Thome kolléga mindkettőről videó végigjátszást készített, aki nem ismeri, megnézheti) Ezt beírhatod a listába, igazi túlélő horror a javából.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#25) Thome


Thome
addikt

Mijazhogynincsmégalistán? Amnesia: The Dark Descent
Ez aztán abszolút fosatott.
Szerk: Samus megelőzött... :)
Dead Spacen viszont nem tudtam parázni, mindig tudtam nagyjából, hogy mikor mi fog történni... :DDD

(#24) Samus: Amnesia még nincs befejezve, egyszer már végigjátszottam, de annyira parás számomra, hogy nincs sok kedvem mégegyszer hozzá... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) Racze válasza mephi666 (#22) üzenetére


Racze
tag

Az is meglepetésnek számít, amikor a labirintusos flash játék végén bevillan egy rémalak, és mellé az éktelen üvöltés? Szerintem ez a legnagyobb kib****s, amit valaki ki tud találni. Csomó videót láttam, ahogy kisgyerekeket vettek fel "játék" közben... nem is csodálkozom, hogy egynémelyik szorongó lesz ettől :((( .

****

(#27) The DJ válasza Samus (#24) üzenetére


The DJ
addikt

A Penumbrához pont Thome videói miatt kaptam kedvet és az volt az első játék, amit végigvittem a gépújítást követően. Ez más téren paráztat, mint mondjuk a Dead Space, ellenfél sincs benne annyi, sőt, alig találkozunk velük, de pont emiatt válik ijesztővé az egész.

A Dark Descentet is tervbe vettem, de a videók alapján lehet kevés lennék hozzá, mert az még komolyabb szinten űzi a paráztatást. :)

(#26) Racze: Ne is mondd... sose felejtem el, amikor épp örülni kezdtem volna, hogy sikerült megcsinálni a 4. pályát és akkor hirtelen sátáni kacaj és démoni fej. Sajnos a hangfalam is jó hangosra volt tekerve, számítani se számítottam semmire, koncentráltam is, mint a hülye, bele voltam bújva a monitorba és aztán jöhetett a szívritmuszavar. :Y

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28) Thome válasza The DJ (#27) üzenetére


Thome
addikt

Az Amnesiahoz már kevésnek tartom ismét magam, mert ott nincs olyan, hogy elszaladsz a szörny elől, az gyorsabb nálad. :D

Szerk: Mondjuk még a Feartól parázok, a rohadt ijesztgetős stílusa miatt. :)
Azt (az ijesztgetést) sokkal kevésbé bírom, mint az állandó nyomasztást.

[ Szerkesztve ]

(#29) moha21


moha21
addikt

pialtam, de ha horror game a penumbran kivul akkor clive barkesrs undying

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30) moha21 válasza Thome (#28) üzenetére


moha21
addikt

nalam pont forditva a penumbra allando nyomaszto hangulata... az jo

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31) nike_ válasza moha21 (#30) üzenetére


nike_
addikt

szerintem is

(#32) The DJ válasza moha21 (#29) üzenetére


The DJ
addikt

Ezt az Undying-ot annyian emlegettél már és annyi helyen olvastam róla, hogy egyszer ki kell próbálnom.

Ráguglizok majd és tüzetesebben megnézem miről is van szó.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#33) gabor85


gabor85
őstag

HL2: Ravenholm pálya: a jó rohadt anyját aki csinálta:D

(#34) kmisi99


kmisi99
addikt

Amnesia: The Dark Descent
Egyértelműen a világ legijesztőbb legfélelmetesebb játéka!

(#35) psyho85 válasza gabor85 (#33) üzenetére


psyho85
aktív tag

Gregory atya viszont jó arc! :D

Alone in the dark senkinek? Mondjuk elég kicsi voltam, amikor az egyet toltuk, de beszartam rajta. A DOOM 3 óta van az, hogy belelövök mindenbe ("hulla"), és csak utána megyek oda megnézni, hogy van-e loot ! :DDD

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#36) Anubiss


Anubiss
tag

A Singularity ütős, nekem az nagyon bejött. A másik amitől meghűlhet az emberben a sz*r, az a Stalker Call of Pripyat (természetesen este, fejhallgatóval). Eldobod az egeret minden kis nesz hallatán!

(#37) proof88 válasza Anubiss (#36) üzenetére


proof88
addikt

igen, a STALKER-rel egyetértek, vannak benne parás részek, általában amikor sötét van és eléggé elhagyatott a környék :) meg lenn a laborokban :) utána fellélegzek, ha visszatérek a felszínre, emberek közé :)

(#38) Anubiss válasza proof88 (#37) üzenetére


Anubiss
tag

X18, mi? Még a SoC-ban. Ott kisültek az idegeim... :K

Meg amikor leesnek a tárgyak...

[ Szerkesztve ]

(#39) Lenry válasza psyho85 (#35) üzenetére


Lenry
félisten

jah hát az alap dolog, hogy semmiben nem bízunk, amibe nem lőttünk bele legalább háromszor :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#40) proof88 válasza Anubiss (#38) üzenetére


proof88
addikt

egyébként a parás játékokban az idegesít, amikor fizika bug miatt maguktól zörögnek a tárgyak :D FEAR-ben volt ilyen pl sokszor, hogy mentem és megijedtem egy hangtól, aztán kiderült hogy valami tárgy kezdett el idióta mozgásba valami bug miatt :D

(#41) Crystalheart válasza proof88 (#40) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Olyankor olyan jót szoktam röhögni... :D

(#42) Thunderzolee

Egy csomó játék van amivel szívesen játszanék, mert csodálatos grafikája van, ill. a sztori is bejövős, de nem szeretek ijedezni, így nekem ezek kimaradnak. :(

Már a Medal of Honor németjei is elég ijesztően tudnak ráugrani az emberre hátulról, nekem néha az is elég volt.. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#43) Thunderzolee

Egy csomó játék van amivel szívesen játszanék, mert csodálatos grafikája van, ill. a sztori is bejövős, de nem szeretek ijedezni, így nekem ezek kimaradnak. :(

Már a Medal of Honor németjei is elég ijesztően tudnak ráugrani az emberre hátulról, nekem néha az is elég volt.. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#44) Samus


Samus
addikt

Még egy, így, munka után. Csodálkozom, hogy senkinek nem jutott még eszébe. Condemned: Criminal Origins

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#45) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

régi resident evilek (1-2-3 + CVX)

HL2 ravenholm, normal nehézségin, csak gravity gunnal :D (steam ad érte achit!)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) moha21 válasza psyho85 (#35) üzenetére


moha21
addikt

De! 1-et és a 3-at vegigtoltam.:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#47) Thome


Thome
addikt

Még egy, amit szívesen játszanék (első 15-20 percet végigszenvedtem), de nem bírom mert szar az optimalizálás. (The Way It's Meant to be Played... :((( )
Az pedig a: Cryostasis.

(#48) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Megmértem a vérnyomásomat, olyan 80/60 körülire jött ki mindig. Igazi hidegvér. :D Ha erre jön még egy kis adrenalin, még mindig alacsony, szóval nem csoda, ha nehezen parázok.

(#49) proci985 válasza Anubiss (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meg még a Shadow of Chernobylban az első találkozás a Bloodsuckerrel lent a csatornában:D én ott felugrottam a székből. eszméletlen atmoszférája volt annak a játéknak.

más:
Rebellion féle Alien vs Predator valaki? az onehitkill alienekkel?:D

FEAR szerintem annyira nem volt veszélyes, mondjuk inkább amiatt, mert ami vérzett, azt shotgunnal ki lehetett nyírni, ami meg nem vérzett, az történeti okokból (a játék végigvihető kell, hogy legyen) úgyse tudta a főhőst bántani. volt is meglepetés, amikor egyszer nem pazaroltam a kislányra a golyót, közelért, aztán gameover:DDD másik meg, hogy legnehezebb fokozaton is relatíve könnyű volt. FEAR2 meg még annál is könnyebb volt.

Doom3ban engem inkább a gyerekhangon síró démonok idegeltek ki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#50) nike_ válasza proci985 (#49) üzenetére


nike_
addikt

jaja, a soc nagyon nagy játék. végig is vittem vagy 3x, kétszer az OL 2.2 moddal, egyszer pedig simán. én ott főleg a red forestben + cnpp-ben fostam.

(#51) baluka26


baluka26
veterán

Dead Space 1/2 nálam is, fejhallgatóval nem is bírom játszani őket :N

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#52) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

akkkoris HL2 ravenholm, @normal, only gravity gun :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#53) chubii


chubii
senior tag

Én konzolon játszok inkább horror játékokkal, nekem úgy van meg az a "besz@ratós" hangulat. Sötét szoba + LCD TV( ambilight-tal) + házimozi + PS3 + Dead Space/FEAR a tökéletes kombó számomra ( jah és persze mindez este tájban) :D

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#54) Anubiss válasza proci985 (#49) üzenetére


Anubiss
tag

Na ja, az is fosatós volt. Egy ilyen atmoszféra meg játékmenet többet ér egy agyonpolírozott grafikájú játéknál (lásd:Crysis)

(#55) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Anno a hőskorban AvP közben (naná, hogy tengerészgyalogossal) beszakadt az egér oldala, úgy szorítottam :D Éjjel, jól feltolt hangerővel nagyon durvák tudnak lenni ezek a játékok..rengeteget számít a hang.
Doom3 pl. a plasztik grafika miatt nem volt valahogy ijesztő..Bioshockban viszont volt pár rész amikor vigyázba állt a kaki :D Prince of Persia 2ben (Warrior Within?) amikor az a köetschöeg Dahaka kerget..adrenalinfröccs.

Szeretem a parás cuccokat, de még a Dead Space 1re sem volt lehetőségem (időhiány..7köznap döglök meló miatt, 7végén meg asszonypajtás miatt..a saját árnyékától megijed, befordulna ha nekiállnék hörgős horrort üvöltetni ;]).

Toljadneki, remélem még sokáig ijedezel a kis 88GT társaságában :))

[ Szerkesztve ]

(#56) proci985 válasza Speed® (#55) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

én azt hittem AvPben, hogy az első pálya csak olyan betanulós, ellenfél nélkül, ami akkoriban szokás volt. pl Unreal, vagy gyakorlatilag még a Doom3 is. miután háromszor a szívbajt hozta rám a lift, úgy döntöttem, hogy eltellt 5 perc, itt nem lesz ellenfél.

volt meglepetés, amikor az első dög rámugrott:DDD

utánna meg... 5.1el és fülessel toltam:) egyik első program volt rendesen implementált térhangzással. második részt is szerettem, és az tényleg inkább horror volt, mint speedquake (ellenfelek időre spawnoltak, tehát a túlélés kulcsa a gyorsaság volt... azon és a SiNen tanultam meg stabilan fejlőni gyorsan mozgó célpontra).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Thief - Deadly Shadows - The Shalebridge Cradle

A mai napig nem bírom megcsinálni, mert amikor a lobotómiával kezelt élőholtak elkezdenek felém rohanni akkor azonnal tönkremegyek... Mindezek mellé állandó gyereksírás effekt ugye. (Diliház mellé nyitottak ugye árvaházat... fasza)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#58) mrlt


mrlt
tag

Én a Return to Castle Wolfenstein-től f*stam régen, amikor a falból másztak elő a páncélos csontvázak, zombik, meg mittudom én még mik. Annó 2001 ben 13 évesen nem épp nekem való játék volt. :DDD Azóta sem szeretem az ilyen "sötét" fps-eket.

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go!

(#59) moha21


moha21
addikt

Nighmare Creatures, Notctrune :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#60) Samus


Samus
addikt

A Condemned: Criminal Origins csak nekem volt kicsit rémisztő?

Eldobom az agyam. A Silent Hill senkinek sem ugrott be? Én ott paráztam párszor...

A Clive Baker's Jericho sem volt kutya (főleg az eleje, mikor egy minijáték keretében egy kedves "kolléga" ránk kapaszkodott).

Régen játszottam vele, de tetszett a Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth is, bár lehet én voltam benne túl béna, de végigjátszás kellett, mert kemény fejtörők voltak.

Volt még egy Obscure nevű játék is, igazából túlélő horror, biztos van, akinek rémisztő volt, nekem nem annyira...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#61) moha21 válasza Samus (#60) üzenetére


moha21
addikt

Jericho elég hent lett Undying után többet vártam, de a Silent hill az ott van bár csak a 3-al toltam.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#62) Crystalheart válasza mrlt (#58) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kisöcsém a Duke Nukem 3D-t 3-4 évesen nyomta, mire a RtCW-hoz jutott, kiömlő belek és frászthozó zombik ellen már immúnis volt. :D

Amúgy nem tudom, emlékeztek még a Bloodra? Annak idején, a pixelefpéesek idején azért feelinges volt egy vasvillával kezdeni lógó, rothadó hullák közt, meg szíveket gyűjteni életerőért. ;]

(#63) moha21 válasza Crystalheart (#62) üzenetére


moha21
addikt

Ja meg volt gyújtó+ spray kombó mikor megjelent én már immunis voltam rá:>

Ezek inkább öldöklés, mint para.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#64) Crystalheart válasza moha21 (#63) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem nehéz mérlegelni, mert számomra mind csak öldöklés. :D

(#65) moha21 válasza Crystalheart (#64) üzenetére


moha21
addikt

Pedig sokban pl Penumbra gyakorlatilag nem is ölsz ( 1-2 karaktert igen, de annál a super marioban több meghal:D)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#66) Crystalheart válasza moha21 (#65) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Viccelsz, a Mario az tömeges állat- és gombamészárlás. :Y :D )

(#67) proci985 válasza Crystalheart (#62) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

és a foci a fejekkel?:D

talán első Monolith volt, érdekes volt látni, hogy hogy fejlődtek az évek folyamán: Blood2, Shogo, Condemned, FEAR1-2... harmadik érdekes lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) Anubiss


Anubiss
tag

Ami még fosatós az a Metro 2033. Amikor futsz a sötétben és hallod, hogy liheg valami baljós mögötted... :K

(#69) The DJ


The DJ
addikt

Frissítgetem ám a bejegyzést a címekkel folyamatosan :K

Viszont ilyenkor jövök rá, hogy mennyi minden kimaradt még az életemből, sok olyan cím is van, amiről nem is hallottam eddig. Bár, ha így haladok, mint ahogy most, nem is egyhamar fogom végigjátszani egyiket sem (azóta el sem indítottam a Dead Space-t :B ).

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#70) Samus válasza The DJ (#69) üzenetére


Samus
addikt

Hát, a Penumbrát mindenképp ajánlom, anthology keretében (három rész együtt, magyar szinkronnal) elég jó áron kapható. Silent Hill-t akkor, ha el tudod képzelni a Tomb Raider-t más környezetben, ugyanazzal az irányítással, bár ez utóbbi igazi horror. Sajnos a film egy kalap kaki lett, közel sem hozza azt az érzést, mint a játék. A Condemned is megér egy próbát, nem is a félelem miatt, hanem amiatt, hogy nem tudod, hogy fogod túlélni, mikor melyik sarokból ugrik neked egy vascsöves kolléga, a tök sötétből. Közben életed nulla felé konvergál, lámpád is merülget, és csak a fejszét szorongatod a kezeid között...Nekem bejött.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#71) csl1982


csl1982
tag

Nosferatu című rémlik valakinek? Nyomozgatni kellett egy várban, és olyan grafikája volt, mint egy régi filmnek. Az is elég para volt.

(#72) Anubiss


Anubiss
tag

Most jutott eszembe! Csak barátom játszott vele, de az is úgy volt, hogy egérröptetéssel. :D
Ez a You are empty. Orosz horror. Mást nem kell mondani

(#73) ferensz válasza Anubiss (#72) üzenetére


ferensz
senior tag

Ezzel egyszer részegen nekiálltunk játszani, ennyi röhögéstől fetrengő embert még életemben nem láttam. Nekem az első játék, amitől féltem, az a Doom 1 volt, mindig megfájdult tőle a fejem, meg a hasam. Én sem bírom a horrort játékban, bár filmekben lehetetlen különösebben lázba hozni.

A Dead Space-ket én is csak ajánlani tudom, a második részt két részletben toltam végig. Elsőre három órát játszottam vele egyhuzamban, másodszorra meg már letenni sem tudtam, annyira kíváncsi voltam rá. (Boxon toltam végig)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#74) Vladi válasza proof88 (#37) üzenetére


Vladi
nagyúr

stalker horror? Na neee. Azért van a markodban az akm, hogy bátorságot meríts. :DD

Régi kaland jöhet? sanitarium. Nem biztos, hogy horror, de letaglóz. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#75) Joci93


Joci93
senior tag

Amnesia: The Dark Descent <--- legjobb horror játék. Kijártam + a DLC-t. Azóta custom storykat keresek hozzá..:D

Metro 2033 <--- Nem horror.... véres FPs inkább

Singularity <---- nem horror, de b*szott jó FPS :D

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.