Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

"szisztempásztor vagyok - ha röhögni lát, backupoljon!"

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) The DJ válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


The DJ
addikt

Valami hetedik érzékem bekapcsolt a múlt héten és éppen megejtettem egy teljes backupot az eset előtt... nem volt rá szükség, de azért jóleső érzéssel töltött el, hogy ha gáz is van akkor sem menthetetlen a helyzet :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) Mr.Csizmás válasza The DJ (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hetedik érzék a backup, mi?

nemhiába vagyunk IT-sek mi itt mind :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) Lenry


Lenry
félisten

sokkal kisebb probléma volt, de majdnem dobtam már ki egy 250GB-s vinyót egy törött SATA kábel miatt*. azt se értettem, hogy hogyan tört meg, pedig meg mernék esküdni, hogy nem szaladgálnak szerverhordó kocsik a gépházamban :DDD

* az eset számomra azóta is a "Linux elpusztíthatatlan" képet erősíti. a helyzet adatátviteli hiba volt, de olyan szinten, hogy a Windows kékhalálozott boot helyett, a vinyóról nem igazán lehetett olvasni meg írni, torrentezésbe belefagyott a gép. az ugyanezen a lemezen élő Debian meg dobott pár CRC hibára vonatkozó hibaüzenetet a boot közben aztán hibátlanul működött, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne adatátviteli hibás lemezen dolgozni...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) The DJ válasza Lenry (#4) üzenetére


The DJ
addikt

Az első bekezdés végén felvihogtam.

Azért érdekes anomáliáknak lehetünk szemtanúi az informatika világában is. Lehet, hogy mára már olyan sebességgel száguldoznak az adatok a kábelekben, hogy ezek is gyengítik a szerkezetét :D

Az utolsó bekezdéssel pedig teljesen egyetértek, a Linux él, élt, és élni fog. Leginkább a csótány jut eszembe róla, főképp azért, mert azok még egy atomtámadást is képesek túlélni és ha levágják a fejüket az sem különösebben zavarja őket.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.