Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Hasonló cipőben jártam pedig Érden lakok ami azért nem kis város,na meg közel van Pest.De ahol lakok a hálózat nem bír nagy sávszélt,fejleszteni meg nem igazán akartàk.De hála jött a digi és a gigabit,így minden okés.Bár 3 utcával arrébb meg nem elérhető.

(#2) Balrog


Balrog
tag

Nálunk sajnos rosszabb a helyzet. Decemberben hívtam fel az Telekom ügyfélszolgálatot, hogy szeretnénk váltani az 50Mbps-os csomagra. A hölgy közölte, hogy ez nem lehetséges mivel a hálózat nem bírná. Sőt nem is tud átrakni semmilyen másik csomagba csak ha majd február 2. lejár az 1 éves hűségidőnk akkor fognak automatikusan átrakni a Starter 30mbps-os csomagba, de ott is le leszünk korlátozva 10/0.5-os sebességre..... 2018-ban....10mbps-os letöltés és 0.5-ös fetőltés a csúcs amit tudnak adni..... kibaszott számítástechnikai kőkorszakban érzi magát az ember.

Baromira felhúztak ezzel és nagyon dühös vagyok rájuk. Azóta agyalok, hogy mi mást lehetne találni helyette, de csak a mobil internet jöhet szóba. Az meg adatforgalom korlátos. :((

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#3) tghwinner válasza Balrog (#2) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Nálam is előjött, hogy 1 megánál nagyobb feltöltési sebességet nem adhatnak, mert lehet nem bírja a hálózat. Mondom ne szórakozzanak, mert a szomszédban ugyan azon a vezetéken 30/5 Mbit sebességet tudtak adni. Erre nem mondott semmit... :D

[ Szerkesztve ]

(#4) Hieronymus válasza Balrog (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kábeltévés szolgáltató sem jelent alternatívát?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) tghwinner válasza Hieronymus (#4) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Ahol lakom, ott nincs kábeltévés internet (kábeltévé se volt), de a környéken nem is tudom, hogy van-e ilyen lehetőség.

(#6) quailstorm


quailstorm
nagyúr

ADSL úgy néz ki frekvenciakiosztás szerint, hogy telefonvonal, feltöltés, letöltés. Mivel a csillapítás egyre nagyobb ahogy növeled a frekvenciát, ezért a letöltés lesz az egyetlen, ami sérül.
Sajnos a technológia sajátosságai miatt nem nagyon lehet mit kitalálni, esetleg lehetne 2Mbit ha nagyon akarnák, de csak annak, akinél tökéletes a vonal...

Válts coaxra vagy optikára, ha nincs, akkor meg ígyjárás.

Rézkábel (csavart érpár) egy szar. Érzékeny a távolságra, zavarra, akár egy zajos tápra vagy rádióadóra. Úgyhogy tényleg ezvan kategória. Letöltési sebességed elméletije így is elég magas.

[ Szerkesztve ]

(#7) tghwinner válasza quailstorm (#6) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Ez az 50/15 nekem már tökéletes. Csak egy kicsit elmélkedtem, miért van gyorsabb net a környékemen, mint nálam. :D

(#8) quailstorm válasza tghwinner (#7) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor jó neked, ezek szerint nagyon közel lakhatsz a bázishoz és még a kábel is frankó ami hozzád vezet.

(#9) Balrog válasza tghwinner (#3) üzenetére


Balrog
tag

Sajnos az a baj, hogy itt a környéken mindenki 10/0.5-ös sebességre van korlátozva, de van olyan szomszéd aki 7/0,5-re.

(#4) Hieronymus
Sajnos itt nincs kábeltévé, de ha lenne azonnal váltanék. :(

Valahogy el kellene érni náluk, hogy telepítsenek egy DSLAM-et a közeli mezőgazdasági bolthoz. Az kb. 150 méter innen tőlünk és a többi környéken lakóhoz is közel lenne így a DSLAM. Nem tudom, hogy ilyet lehet-e kérvényezni.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#10) quailstorm válasza Balrog (#9) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Reálisabbnak találom a B20-as LTE-re váltást, ha az van. Például Balástyán abszolút reális dolog a 4G modem telepítése.

[ Szerkesztve ]

(#11) Balrog válasza quailstorm (#10) üzenetére


Balrog
tag

Mint írtam ezzel az a baj, hogy nincs korlátlan díjcsomag a piacon. A telenormál találtam a legnagyobb díjcsomagot ami 100Gb + 100Gb éjszakai adatforgalmat biztosít, de még ez is kevés. Nálunk egy hónap alatt 320-350GB-nyi adatforgalom jön össze. Fel és letöltést egybevéve.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#12) quailstorm válasza Balrog (#11) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tudomásom szerint unokatesómnak korlátlan mobilnet van, igaz flottában. Visz egy Mi-Fi-t meg telepítve is van egy router ugyanazzal a díjcsomaggal, másik SIM-mel. Úgyhogy ezt nehezen tudom elhinni, bár a mobilnethez én nem értek, nekem csak akkor volt eddig ha ingyen volt.

~400GB-ig tesztelt mint megtudtam. Szóval keressél jobban.

[ Szerkesztve ]

(#13) Wesder válasza Balrog (#11) üzenetére


Wesder
félisten

Hellodata havi 6000ft.
Telenor. Annyi kikötés van, hogy havi 1 hívàst indítani kell.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) total90


total90
veterán

Mo. egyébként a 4. legjobb EU szinten, ami az internetet illeti.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#15) kmisi99 válasza Wesder (#13) üzenetére


kmisi99
addikt

+1 a 4G lefedettség nagyon jó. Ez szar 10/1 es ADSL is kerül 3-4-5000 be akkor már a korlátlan mobilnet 6000 ért sokkal jobb választás. És az 30/20 rosszabb esetben is megvan.

(#16) quailstorm válasza Wesder (#13) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mondjuk azt meglepődve tapasztaltuk, hogy van ott más kikötés is, biztonsági kamerától irreális fogyasztásig minden. A hellodata elsősorban okostelefonba jó, oda szánták.
A céges flotta az, amiről mehet minden, VPN, IP kamera, NAS.

De amúgy igen, a drága ADSL-nél mindenképp jobb.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cucuska2 válasza quailstorm (#16) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én a Hello Datát nem tudtam megosztani okostelefonról, nem úgy, mint a Vodafone mobilnetét...

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#18) kmisi99 válasza Cucuska2 (#17) üzenetére


kmisi99
addikt

Pedig egy sima simkártyát támogató router kell hozzá ami szórja neked wifiként.

(#19) Coimbra válasza Cucuska2 (#17) üzenetére


Coimbra
újonc

Elég furcsa hogy nem tudod megosztani... Nekem eddig minden ismerösömnek sikerült. Nekem is ilyen csomagom van és semmi probléma vele. :F

(#20) Balrog


Balrog
tag

Közben találtam egy egész ígéretes flottás szolgáltatót. Alarm Trade Kft. [link]
30/? korlátlan flottás mobilnet 6825Ft.

Most már csak 4g képes, gigabites routert kell néznem hozzá.

Egyébként köszönöm a tippeket a flottás mobilnetre. Ez sokat segített. :R

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#21) Cucuska2 válasza Coimbra (#19) üzenetére


Cucuska2
őstag

S7-en használva semmi baj, amint megosztom, szakadozik mind a telefonon, mind a céleszközökön. A topikba írtam párszor, 1-2 embernek volt hasonló tapasztalata csak. Megköszöntem, a nyár elteltével lemondtam, és használtam tovább a vodás 5 gigabájtomat, azzal nincsen ilyen baj.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#22) Robert07


Robert07
aktív tag

Nekem 80/20Mbps van VDSL-en. Nem rossz, igazabol inkabb ez, mint a 200/10-es mert jobban kell a feltoltes a szerverek miatt. Es stabil is, a modemben mar van vagy 120 napos uptime. :DDD

(#23) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Ma már sajnos meg kell nézni ha az ember költözni akar,hogy milyen szolgáltatás van a területen.Én pl szívesebben élnék kertesházban,telekkel kerttel,adsl nettel,mint panelban, ahol van gigabites internettel csiliárd tvcsatornával.

(#24) ivana válasza quailstorm (#6) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk ilyen szempontból a kábelnet még rosszabb az még egy másik kor terméke, túl sok sávszélt pazarol tv-re, a koaxon egész normális sebességgel lehetne internetet szolgáltatni ha a teljes frekvencia tartományban az menne rajta, a DVB-C, analóg TV meg hasonló dolgokat meg elfelejtenék.
Az meg jó nagy barom volt aki kitalálta, hogy a feltöltés a tv frekik alatt megy, a letöltés meg fölötte, már akkor is ilyen baromság volt az indok, hogy nehezítsék a torrentet :U

(#23) Medocsabi A legjobb a családi ház FTTH-val :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Hieronymus válasza ivana (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az meg jó nagy barom volt aki kitalálta, hogy a feltöltés a tv frekik alatt megy, a letöltés meg fölötte,"

Miért?
Remélem az érthető, hogy a televíziózás okán, több erősítőn kell átmenni a letöltési ágnak. A feltöltési ágnak viszont az erősítőrendszer ellenében kellene dolgoznia. Ezért választják szét a frekvencia tartományokat.
A torrenthez nagyjából semmi köze a dolognak.

Az analóg tévécsatornák kiütése nem a sebességet növelné, hanem a csatlakoztatható előfizetők számát.
A sávszélesség növeléséhez vagy a modulációt kel javítani, vagy több frekvenciát összefogni egy kapcsolathoz. Mind a kettő jelentős költségnövelő beavatkozás.
A digitális műsorszórás nem játszik nagy szerepet ez ügyben, mert frekvencia takarékos megoldás.
Sőt, a csatornák mellett, adat is továbbítható. (Persze ez egy másik fejezet.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#26) Robert07 válasza ivana (#24) üzenetére


Robert07
aktív tag

Egy koaxialis kabelen sokkal tobb adatot at lehet vinni, mint ADSL-en. A kabel arnyekolt, ezert hosszabb szakaszok is kiepithetok alacsonyabb jeldegradalodassal. Es jelenleg ha jol tudom, akkor a legujabb koaxos szabvany a DSL-es megfeleloje sebessegenek a tobbszoroset tudja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.