Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) 8x57js válasza STC Speed (#699) üzenetére


8x57js
tag

helloka

2. bárhogyan lehet küldeni, bloothon kerszetül, program nélkül is.
3. eddig nekem sem sikerült. csak a mem kártyát védheted asszem:(

4. huha én eddig nem is foglalkoztam vele...

5. szivesen :D

(#702) ertz válasza 8x57js (#701) üzenetére


ertz
aktív tag

Köszönöm szépen a pontosítást. :)

Reméltem, hogy lesz nálam okosabb ember is itt. :DD

[Szerkesztve]

(#703) Olcsi válasza STC Speed (#699) üzenetére


Olcsi
senior tag

3. Jelszóval csak a memóriakártyát lehet levédeni, a benne lévő mappákat nem.
4. Gyanítom, hogy sehogy sem lehet beállítani, hogy alapból a memóriakártyára küldje, amit bluetooth-on keresztül küldenek neked.
Együttes erővel remélhetőleg valamennyire kielégítő választ sikerült adni! :DDD

(#704) STC Speed


STC Speed
őstag

Ezer köszönet a válaszokért összedobtátok magatokat :D
Nagy köszönet:ertz,8x57js,és olcsi-nak :R :R

Amúgy a telefont nagyon megszerettem.
A local mode mit jelent a külső kijelzőn?lemerült?

(#705) metaldog


metaldog
aktív tag

Hello nekem az agondom hogy amikor a galériábol kiválasztok egy képet és az opcióknál kiválasztom hogy küldés mms-ben akkor egyből visszalép a főképernyőre. Tehát mms-t nemtudok küldeni csak fogadni itt mi lehet a gond? Felhívtam a nokia szervízt ők azt mondják valószínű hogy szoftverhiba és vigyem be oda. Ha most beviszem akkor tudnak rá rakni új szoftvert?

(#706) ertz válasza metaldog (#705) üzenetére


ertz
aktív tag

Attól függ most hanyas verziójú szoftver van rajta. A legfrisebb (én úgy tudom) a 6.10-es, de ezt egy adatkábel és a PC Suite segítségével te is tudod frissíteni otthon, nem kell a szervízre várni.

(#707) Olcsi válasza metaldog (#705) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nokia szervízben jóhogy tudnak rárakni szoftvert! Csúnya lenne, ha nem...
Egyébként mms küldésnél arra kell vigyázni, hogy ne legyen beállítva a kézbesítési jelentés. Egyes szoftververziók nem szeretik. Nekem kb egy hónapja emiatt kellett elvinnem szoftverfrissítésre. Eléggé kellemetlen hiba szerintem (mondhatni gáz)! :U

Szerk: egyébként garis még? Mert akkor ingyen megcsinálják. Ha nem, akkor azt hiszem 1600 pénz.

[Szerkesztve]

(#708) ertz válasza Olcsi (#707) üzenetére


ertz
aktív tag

De miért viszitek szervízbe ha otthon 10 perc alatt megvan?

(#709) STC Speed válasza ertz (#708) üzenetére


STC Speed
őstag

A frissítésel elveszik minden adat?
nekem 3.70 -es van vmi újdonság ebbena 6.10 ben számomra?

(#710) Olcsi válasza ertz (#708) üzenetére


Olcsi
senior tag

Én valahogy jobban bízok egy ''gyári'' szoftverfrissítesben főleg, ha még garis a teló.
Kb egy éve az akkori telefonommal sokat foglalkoztam az otthoni szoftverfrissítéssel. Az egy motorola e398 volt, és rengetegféle szoftvert lehetett rá találni, könnyű és gyors volt vele a szoftvercsere, és ami a legfontosabb, hogy annál a telefonnál tényleg szükséges volt elsősorban a lassúsága miatt. Úgy érzem, hogy ennél a telefonnál semmi olyan hiányosság nem léphet fel korábbi verziójú szoftvereknél, amit lehetetlen lenne elviselni. Ráadásul szvsz nem is egy olcsó telefon, úgyhogy én inkább nem játszok a tűzzel.
Egyébként egy nokia szervizben is kb 10 perc alatt kész van.
Ja...és igen, ami a telefon memóriajan van, az elveszik sajnos egy frissítés alkalmával!

(#711) Olcsi válasza STC Speed (#709) üzenetére


Olcsi
senior tag

Amúgy talán, ami újdonság lehet egy régebbi szoftverrel szemben, az az automatikus bill. zár. Igazából csak ezt tapasztaltam, ami úgy kézzel fogható különbség.

(#712) ertz válasza Olcsi (#710) üzenetére


ertz
aktív tag

''Ja...és igen, ami a telefon memóriajan van, az elveszik sajnos egy frissítés alkalmával!''
- ez most komoly érv a szervizes frissítés mellett (otthon is meg a szervízben is elveszik a cucc, ha frissíted a szoftvert...). :C

Jó hát mondjuk igazad van. Lehet a bonyolultabb módját is választani. Vidd szervízbe!

(#713) Olcsi válasza ertz (#712) üzenetére


Olcsi
senior tag

Félreértés ne essék! Az a mondat nem érv volt a szervizes frissítés mellett, csak simán a végén válaszolni akartam a feltett kérdésre... Nem kötözködni! ;)
Egyébként meg nekem oly mindegy, hogy ki hol frissíti a szoftvert... Csak úgy gondolom, hogy azért ennél a telefonnál akár némi kockázattal is járhat egy otthoni ''buherálás''. Kicsit elővigyázatos vagyok, ugyanis nincs felesleges lóvém most telefonra. Inkább nyaralásra költeném a pénzem... De kinek ez, kinek az!

(#714) Olcsi válasza ertz (#712) üzenetére


Olcsi
senior tag

Egyébként mivel bonyolultabb elvinni hivatalos szervizbe? :F

(#715) ertz válasza Olcsi (#713) üzenetére


ertz
aktív tag

Otthoni buherálás? A Nokia hivatalos Upgrade szoftverével frissíted a telefont... ugyanúgy mint az arcok a szervízben. LOL. :DD :DD

(#716) ertz válasza Olcsi (#713) üzenetére


ertz
aktív tag

Jó na, én sem köteledni akartam. ;)
Sorry, hogy elragadtattam magam. Pííííísz ;) ;) ;)

(#717) Olcsi válasza ertz (#715) üzenetére


Olcsi
senior tag

Ok! Akkor csináld úgy! Nem nagyon érdekel, csak azt nem értem, hogy miért nézed hülyének az embert, ha ''szakemberre'' bízza a dolgot és ezzel inkább biztosra akar menni? Ha valaki elviszi autószerelőhöz a kocsiját, azt is kiröhögöd? Mégegyszer elmondom: egyrészt azért tartom a szervizt előnyösebbnek, mert ott hozzáértő emberek nyúlnak hozzá a telefonhoz, másrészt az én esetemben még él a gari, így kézenfekvő, hogy szervizbe viszem. Harmadrészt, ha házilag csinálod a dolgokat, és elrontasz valamit, akkor szvsz alapból ugrik a gari, ami szerintem nem egy elhanyagolható szempont.

(#718) badacsony válasza Olcsi (#717) üzenetére


badacsony
őstag

Ne húzd föl magad, ertz nem akart semmi rosszat. (#716)

Légyszíves szűrd ki a lényeget ertz #715 hsz-ából: hivatalos sw frissítési eljárás, garivesztés nélkül.
Persze, ha neked az megnyugtatóbb, vidd szervizbe.

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#719) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi na elvittem a telót szoftver fissítésre de a hiba hogy mms-t nemtudok küldni még fent áll. Mostmár ha az mms küldésére okézok nemlép ki a főképernyőre de nemküldi el az mms-t A hapi a nokia szervízben az én készülékemről az övére tudott küldeni de én pl a barátnőmnek nemtudok, fogadni tudok mms-t de küldeni nem. Most az lenne a hiba ennél a készüléknél amit írtatok hogy a készbesítési jelentést kapcsoljuk ki? Nemtudom mostmár mivan. Azt is mondták hogy lehet vírusos a memkari benne amit 1 napja raktam bele de mikor nemvolt benne akkor sem tudtam küldeni. Ha van még valakinek ötlete légyszi írja meg.

(#720) Olcsi válasza metaldog (#719) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hát kapcsold ki a kézbesítési jelentést! Ártani nem árthat... Mást nem tudok javasolni, de szerintem nem az lesz a hiba.

(#721) ertz


ertz
aktív tag

Hát fiúk/lányok, nekem még mindig nem sikerült úgy beállítani a vodás gprs wapot, hogy pl. az Opera Mini, vagy bármely más alkalmazás menjen vele. A sima beépített böngészőjével megy a wap... csak a java-s programok nem tudnak csatlakozni hozzá.
A probléma helyes megfejtéseit tapssal jutalmaznám.
A megfejtés elküldésének díja: 0Ft (+áfa).

(Ööö... azt mondjátok sok tv-s sms-es játékot néztem mostanában? :Y :C :C :DD :DD :DD :DD )

(#722) Olcsi válasza ertz (#721) üzenetére


Olcsi
senior tag

Az alkalmazásbeállításoknál próbálkoztál már? Azt hiszem azon belül van valami hozzáférés, vagy valami ilyesmi.

(#723) metaldog


metaldog
aktív tag

Csá tegnap minr írtam bevittem atelót a szervízbe raktak rá új szoftot de még akkor sem lehett vele mms-t küldeni utána megformázták a sim kártyát a belső memóriát és a memkarit is és utána jó lett, na akkor vajon mibaja lehetett?

(#724) ertz válasza metaldog (#723) üzenetére


ertz
aktív tag

Konklúzió: Ez a telefon szoftveresen egy f.o.s.
Nem azért írom, én is szeretem... de vannak nagyon furcsa dolgai. Rengeteg hibás belőle (talán ha 10ből 1el nincs semmi baj)... pedig milyen jó is lenne, ha tudna a nokia csinálni rá egy normális szoftvert...

A te esetedben is... foggalma sincs senkinek se hgoy eddig mi volt a gond, és most miért lett hirtelen ezektől jó... szerintem a szervizesnek se. Jó lett és kész, örülj neki, mondják. Érthetetlen telefon. Logikátlan.

Amúgy szeretem. :C :C

(#725) ertz


ertz
aktív tag

Csak, hogy még egy példát említsek az ''érthetetlen telefon'' cím odaadásáért: az enyém egyszer amikor hívnak csak 2mp-et játszik le a csengőhangból, amit beállítottam, egyszer lejátsza végig, egyszer 5mp-et... mikor milyen kedve van... Nna, mondom, érthetetlen.

[Szerkesztve]

(#726) metaldog válasza ertz (#724) üzenetére


metaldog
aktív tag

Ez a 6131-es amiről eddig írtam pannonos és arany színű álítólag ez egy nőnapi kiadás amit már egyszer visszavontak szoftverhiba miatt de a barátnőmnek ez kellet nemakart kártyafüggetlenül venni egyet mert soknak találta az ártát. Ja és 29.990 volt az ára de mire bementünk megvenni már csak 25 ezer volt pedig nemis vittünk használt készüléket beszámításra. Lehet bevonták a régit szoftverhiba miatt, pihentették a dolgot és utána ugyanazt kidobták. Na de pont mellette van a nokia márkakereskedés aztán nemkellett messzire vinni szervízbe.

(#727) STC Speed válasza metaldog (#726) üzenetére


STC Speed
őstag

Tudod a 6131-esek rejtélyeket hordoznak magukkal :(
De a sztorid marha érdekes,akkor az MMS teljesen jó?

(#728) veiszi1


veiszi1
csendes tag

Hali!

Lenne egy kérdésem. Ha valakinek már volt ilyen kínja, akkor ezer bocs, de nem bírtam elejétől végigolvasni mind a hétszáznemtomhány hozzászólást (pedig becsszó elkezdtem).
Szóval töltöttem rá nagy csomó SouthParkot a 6131-esemre, de van úgy, hogy egyben nincs időm végignézni az egészet, hanem mondjuk 15 perc után le kell tennem. Ha aztán folytatni akarom (és már kiléptem), akkor lenne haszna annak a funkciónak, hogy beletekerek a filmbe. A médialejátszóban van is olyan menü, ahol be lehet állítani az ''Előre/vissza idejét'', de sehogy nem jöttem még rá, hogy a gyakorlatban hogy alkalmazható ez a praktikus kis funkció... ami elég bosszantó...
Ha valaki tud segíteni, azt megköszönöm!

veiszi1

(#729) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Helósztok!
egy kérdésem lenne:
milyen felbontású és milyen formátumú videókat tud lejátszani ez a telko?

nagyon köszönöm előre is a választ!!!!
:)

(#730) ertz válasza ertz (#721) üzenetére


ertz
aktív tag

Nna, lemondtam a vodás gprs wapot és megrendeltem az vodafone internet startot (1,2Ft/10KB) és ezzel már probléma nélkül megy az Opera Mini és a többi java-s alkalmazás is.
Persze üröm az örömben, hogyén ezt direkt az e-mailek miatt rendeltem meg, mert gondoltam milyen jó lesz a készülék beépített e-mail kliensén nézegetni a leveleket. Egy fenét! Letöltöttem és beállítottam mindent amit csak kellett. 'Ellenörzés sikertelen', mert 'Nem található tanúsítvány'. :W :W :W :W :W

[Szerkesztve]

(#731) Csepy


Csepy
senior tag

Hi!

Most frissítem ezt a telót (CA-53-as kábel) és ilyet írt ki a program (Nokia Software Updater v1.3.7hu), hogy:

Megszakadt a kapcsolat a telefonnal!

A telefon nem érzékelhető. Kérjük csatlakoztassa újra az USB kábelt.

A telefon frissítéséhez kattintos az ''Újra'' gombra.


A teló T-mobile-os. A megvételkori szoftver van/volt benne (v3.50), az új, amire frissítenék, az 6.10.

CSakhogy itt tartok. Akárhányszor megyek az ''Újra'' gombra (ami amúgy ''Ismét'' :B), nem hajlandó továbbmenni.

A teló kijelzőjén a ''test Mode'' felirat látható.

Kicsit megijedtem most, mert most van egy nem használható telóm(?) és nem merem lehúzni a kábelről...

Most akkor mi a fene van, mit csináljak???!!!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#732) PhilBrick válasza Csepy (#731) üzenetére


PhilBrick
őstag

Pedig muszály lesz lehúznod, másképp hogyan fogod újracsatlakoztatni?
Nyugodtan tedd meg, elméletileg fel vannak készítve az ilyen megszakadásokra. Legrosszabb esetben szervíz belőle, de akkor is javítható.

(#733) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Most nézegettem,hogy a Nokia PC Suiteban van olyan funkció, hogy telefon szoftverének frissitése.A kérdésem az lenne,hogyha ezzel updateelem a telefont akkor is megmarad a garancia?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#734) Csepy válasza PhilBrick (#732) üzenetére


Csepy
senior tag

Lehúzok mindent és újra bedugok mindent megint és ugyanez az üzenet fogad...

Mi a fenét lehet ilyenkor csinálni?

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#735) PhilBrick válasza Csepy (#734) üzenetére


PhilBrick
őstag

Ha a teló működik, akkor kábel vagy driverhiba. Hagyd a fenébe, az enyém is jól elvan a 3.70-nel.
Ha nem, akkor jó eséllyel beleestél abba a néhány százalékba, akiknél behal menet közben. Szervíz.

(#736) Olcsi


Olcsi
senior tag

Na Ertz kolléga mit szól a #731-es problémához?
A viccet félretéve! Ha lehúzod a kábelről, be tudod kapcsolni a telót, működik?

(#737) ertz válasza Olcsi (#736) üzenetére


ertz
aktív tag

Hmm... nem tudom miért nem ment.
Én eddig egyszer frissítettem a 6.10-es szoftverre a Pc Suiton keresztül és elsőre tökéletesen működött. Persze, az enyém független... :F

(#738) Olcsi válasza ertz (#737) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hát igen! Valószínűleg akkor a szolgáltató csinált vele valamit, hogy ne lehessen olyan egyszerűen frissíteni. Szoktak ilyet. Régen találkoztam olyan samsung e720-al, amit a szervizes sem tudott frissíteni, mert a t-mobile letiltott valamit. Persze ilyenkor jól jön, ha az ember csinál egy biztonsági mentést a régebbi, de legalább jól működő szoftveréről! Nem tudom, hogy ennél a telefonnál van-e ilyen program...anno a motorola e398-nál létezett ilyen, és eléggé hasznos volt ilyen problémás esetekben.
Ezért javasoltam én inkább a szervizt, amíg még nincs annyira sok tapasztalat a témában...

(#739) ertz válasza Olcsi (#738) üzenetére


ertz
aktív tag

:R :R :R :R :R

(#740) Olcsi válasza Csepy (#731) üzenetére


Olcsi
senior tag

Na mi lett a meghiúsult szoftverfrissítés vége? Sikerült valahogy életet lehelni a telóba, vagy doktorbácsi élesztette újra?

[Szerkesztve]

(#741) Csepy válasza Olcsi (#740) üzenetére


Csepy
senior tag

Kb a 10. nekifutásra beadta a derekát a telefon és felpakolta magának az új szoftot.
Meg is lepődtem, de már épp ideje volt. :D

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#742) Olcsi


Olcsi
senior tag

Na mi van? Nagyon leállt a topik. Ennyire kevés embernek van ilyen telefonja, vagy ennyire nincs vele probléma? :D

(#743) Atlantis válasza Olcsi (#742) üzenetére


Atlantis
veterán

Nálam az utóbbi igaz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#744) Olcsi válasza Atlantis (#743) üzenetére


Olcsi
senior tag

Szerencsére nálam is. Nagyon meg vagyok vele elégedve.
Furcsa, hogy ennyire leállt ez a topik.

(#745) CactuS válasza Olcsi (#744) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szintén. Bár most elgondolkoztam,hogy netről frissitem a szoftverét,mert van pár idegesitő dolga néha.Pl időnként megakad az MP3 lejátszás,főleg,amikor bekapcsolja a képernyőkimélőt, néha csak csak úgy,amikor kinyitom a flippet kéri a biztonsági kódot. Lehet,hogy egy frissités megoldaná. Tényleg, egy ottoni frissitésnél ugrik a gari? :S

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#746) Viktor0610 válasza CactuS (#745) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen, nem vész el a garancia otthoni frissítéskor.

Samsung Galaxy A54

(#747) 8x57js


8x57js
tag

helloka

Nektek is karcolodik a telefon magától, a kijelző alatt a vodafone feliratnál??

Miért lehet ez, úgy vigyázok rá mint a szemem fényére...de komolyan...
meg a billenytű körül a fém szinű rész is :((((

[Szerkesztve]

(#748) AMD Power válasza 8x57js (#747) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nem te vagy az első. Volt akinek a kijelző alatti rész kezdet fel jönni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#750) lajzika


lajzika
csendes tag

sziasztok ! ma kaptam a telot , olyan problémám van hogy háttérkép , kis háttérkép beállítva , csengőhang meg egyéb beállítások .. és itt jön a kérdés. kikapcs bekapcs és minden nullázva ! képek hangok megvannak , de semmit sem használ ! mi lehet a megoldás erre a problémára ? előre is köszönöm !!! djlaser@gmail.com -ra irjatok köszi ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.