Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) andree válasza Olcsi (#1150) üzenetére


andree
csendes tag

Amíg nem volt 2 gigás kártya a telefonban, addig elég volt. De most egy kicsit unalmas a százezer számon keresztül lépegetni. Ráadásul csak a fájlnevet mutatja, semmi mást (még a könyvtárat sem, nemhogy id3 tag-ből valamit).
A mostani s40-es telókban (6300, 5310) már nagyon klassz, ahogy id3 tag-ek alapján szépen csoportosítja a zenéket.

Raktam rá egy java alapú mp3 lejátszót, de az sem az igazi, mert 1.) nem fut háttérben, 2.) nem vezérelhető az "aktív készenlét"-ből (asszem az a neve annak az izének, ahova ki lehet pakolni mindenféle vacakot a főoldalra).

Nem hiszem, hogy túl nagy erőfeszítést igényelne a Nokiánál a 6131 firmware módosítása egy újabb zenelejátszóval. De van rá egy ötösöm, hogy ez sose fog megtörténni, mert egy ilyen két éves modellre már nagy ívben tesznek. Akinek több/jobb kell, vegyen új telót... Éljen a fogyasztói társadalom. :(

Ja igen, tényleg nem walkman, de mégis ez a telefon szoktatott rá a mobil zenehallgatásra :)

[ Szerkesztve ]

(#1152) Olcsi válasza andree (#1151) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hát, megmondom őszintén ez egy olyan dolog, hogy vagy megszokod, vagy veszel másikat. Erre nem nagyon látok más megoldást, max a nokiaprogramok.hu -n keress még java alapú lejátszókat, és próbáld ki őket.
Egyébként neked mindenképpen egy walkman mobil kéne, ha sokszor hallgatsz zenét... :K

(#1153) z0d1AK válasza andree (#1151) üzenetére


z0d1AK
veterán

ez nagyjából pontosan így van!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#1154) KPepe


KPepe
senior tag

Hali!

Olyan kérdésem van, hogy az általános dolog, hogy telefonálás közben sokszor olyannyira elhalkul a vonal másik végén levő emberke, hogy szinte nem is értem amit mond? Ha otthon vagyok akkor rövidebb időre, de autóban például elég sokáig, mondatokat is meg kell ismételtetnem, mert egyszerűen nem értem amit mondanak. És alapból ilyen, nincs headset csatlakoztatva.
Az antenna gyenge, vagy mi lehet?
Ismerős azt mondta, neki is hasonló problémája volt, neki szoftvert frissítettek, és azóta jó a beszédminősége. Vajon nem jár garanciavesztéssel, ha frissítek?

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1155) AMD Power válasza runner 125 (#1142) üzenetére


AMD Power
titán

2GB Max.

(#1156) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Egy kis helpet kérnék, Nokia tudortól.

Találkozott-e valaki azzal, hogy a "Tartozékok" menüpontban nincs benne a fülhallgató. :F

Update megvolt, nem került bele. A teló így nem is kezeli a fülhallgatót /más 6131-es fülhallgatója is ki lett vele próbálva/
Csatik letisztítva, usb kábel, töltő is megy a csatiról.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#1157) KPepe válasza 10GoBall (#1156) üzenetére


KPepe
senior tag

Hát, az én tippem az, ha szoftver updaten túl vagy, és nincs ilyen, akkor ott valami kimaradt a telefonból, lehet, hogy belül nem hegesztettek össze valamit benne, és azért nem látja, nem is foglalkozik vele. Mennyi idős a telefon?

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1158) 10GoBall válasza KPepe (#1157) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Az a baj, hogy most már én is hardveres hibára gondolok. A teló másfél éves. USB kábellel szépen társalog a pc-vel. Már egyszer szétkaptam, de látható hiba nincs rajta.
Úgy néz ki, hogy így marad szegényke ;]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#1159) KPepe válasza 10GoBall (#1158) üzenetére


KPepe
senior tag

Akkor elég valószínű a hw hiba. Ha már új korában sem volt jó, akkor el kellett volna vinni gariba, ha pedig egyszer csak eltűnt, akkor meg valami elszállt benne, szóval egyértelműnek tűnik. :(

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1160) nagyitomi válasza Atlantis (#1) üzenetére


nagyitomi
tag

üdv

ha meg akarom nyitni a kedvenceket v a főmenüt,lefagy a telefon és csak kikapcsolásra reagál de nem oldódik meg a prbléma(csak sokadik újraindításra)....ötlet?

(#1161) KPepe válasza nagyitomi (#1160) üzenetére


KPepe
senior tag

Esetleg egy szoftver frissítést meg lehet próbálni.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1162) Kiskrapek90


Kiskrapek90
tag

Áhh gyerekek!

Visszasírom most ezt a telót!! :O

Eladtam még december közepén, mert vettem egy D900i-t...de visszasírom!

Pedig még fél év gari is volt rá!

Nem tud valaki olcsón, jó állapotban?

(#1163) -NOKIA- válasza Kiskrapek90 (#1162) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nokia után igen fura egy samsung... :K

Nézz körül az aprók között: [link]

(#1164) niti


niti
aktív tag

[link]
Azt írja, hogy symbian fut rajta, és ez nagyon ritka :DDD

(#1165) -NOKIA- válasza niti (#1164) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ez igen! :C

(#1166) hardline válasza niti (#1164) üzenetére


hardline
senior tag

és a dobozán is rajta van... :C
ez igen! :D
jót nevettem

(#1167) niti válasza hardline (#1166) üzenetére


niti
aktív tag

Ha egyszer nagyon ritka, hát nagyon ritka. Ez nem lehet véletlen :D
Egyébként hiányzik ez a telefon. Most SE S500-am van, amit szintén nagyon szeretek, ez is és az is közel áll a számomra tökéleteshez, de mindkettőnél van 1-2 dolog, ami miatt mégsem. A 6131-nél az "önpusztítás" az. Kár :(

(#1168) hardline válasza niti (#1167) üzenetére


hardline
senior tag

Szerintem nem rossz teló ez. Faternak már lassan másfél éves, és csodálkozom rajta,h nem kezdett leválni róla a festék...
Ismerőseim körében kb 15-20 (néptelefon,mint anno 3310 és 3410) ilyen telefon létezik,és mindegyikről kopott a festék már pár hónap után.
Egyébként sok baj nincsen vele, faternak meg amire kell tökéletes :)
Azért azt megjegyezném,h nekem nincsenek nagy igényeim egy telefontól, de az anyagminőség és az összeszerelés minősége jelentős.
Éppen ezért nincs ilyen telefonom. Meg nokiám se... (volt,de sajnos már nem olyan mint régen ez a gyártó sem,és túlárazzák a telóikat, aminek meg kivételesen jó az ára,az legtöbbször széthullik...)

(#1169) Raven18


Raven18
csendes tag

Hello

nokia 6131em van már 2 éve. volt vele valami baj ugy egy évvel ezelött , a kijelzö fogta magát és beoffolt , garanciába megcsinálták. azota nem volt vele semmibaj.egészen mostanáig. kikapcsoltam , mert simet cseréltem benne majd bekapcsnál semmi. 3at villog a kijelzö , majd kikapcs. az aksit kicseréltem , nem annak van baja. a szoftvere ráadásul soha nem volt frissitve. nem tud valaki segiteni , mi lehet a baja vagy mit lehetne vele csinálni :U ?
köszi

(#1170) hardline válasza Raven18 (#1169) üzenetére


hardline
senior tag

Javaslom ezt a részt megtakarítani, vagy a kábeleket megnézni,nem vált-e le valahol a forrasztás.

[ Szerkesztve ]

(#1171) KPepe


KPepe
senior tag

Helló!

Volt valakinek olyan tapasztalata, hogy a telefonhoz adott gyári nokia headset hangerő gombja elkezdett szarakodni?
Konkrétan azt csinálta először, hogy ha halkítást nyomtam rajt, akkor 9/10-re ugrott fel a hangerő. Aztán következő csatlakoztatásnál jó lett, de megint elkezdte. Telefon kikapcs/bekapcs se nagyon oldotta meg. Jelenleg azt csinálja, hogy már se fel, se le nem állít hangerőt, csak felkapcsol a világítás, és az aktuális hangerőt mutatja, szóval valami gombnyomkodást érzékel.

Mitől lehet? Megoldás?

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1173) vtechun


vtechun
veterán

sziasztok, lehet ezzel a telóval olyat csinálni, hogy az összes contactot átlüldeni/lementeni egyetlen vcard fájlba?

(#1174) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Hogy ez mekkora gagyi telefon ez a 6131, a kijelző alatti rész teljesen elkopott, feljött rajta a borítás nekem, akárhogy vigáztam rá.

(#1175) Algieba válasza rayoliviero (#1174) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Az enyém két éves. A húgom használja. Külsőleg szép (tokban hordás), de a kijelző körüli festés lemállott. :Y
A flip rugó most kezd vacakolni, illetve a beszédhangszórót is majd cserélni kell.
Sajnos, nem tartós modell.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1176) rayoliviero válasza Algieba (#1175) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, nem egy tartós modell.

(#1177) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Van egy érdekes sztorim ezzel a telóval. Használtan kaptam egy ilyen telefont kb. 2 éve.. Akkor még nem volt sok idős és totál gyári állapotú volt. Ezt elcseréltem egy sráccal aki elég messze lakik innen. A telefonjaimat max. 1 havonta lecserélem. Eljött az ideje a telefonváltásnak. Elmentem keresgéltem, használt telefon boltba ráakadtam egy 6131-re ami kicsit megkopott am. de azonnal rájöttem, hogy ez az a telefon ami már egyszer volt az enyém. :DD 2 év után visszakerült hozzám. Nagyon bevált kis telefon. bírja a strapát is, a hangja is egész korrekt, kamera lehetne jobb de még az is belefér. Az árát megéri. :R

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#1178) KPepe


KPepe
senior tag

Felnyitva a telefont a kijelző alatti fekete festés nálam is kopik kissé, meg a navi gomb feletti szürkén is meglátszik némi dörzsölődés, de ez nem olyan feltűnő. Ezeket leszámítva jól bírja, flipje olyan mint újkorában, csak a hangszórója lehetne hangosabb, háttérzajban nem mindig érteni mit mondanak a vonal másik végen. Tavaly októberi telefon.

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#1179) niti válasza Adonimus (#1177) üzenetére


niti
aktív tag

Honnan tudod biztosan, hogy az volt a tiéd? :F

(#1180) k850 válasza niti (#1179) üzenetére


k850
addikt

Szerintem az IMEI szám alapján. :N Jó lehet a memóriája ha ezt fejben tudja tartani, kb 15 számból álló kód. :F Adonimus, tényleg, hogy jöttél rá, benne maradtak az adataid, vagy egy rejetett helyen megjelölted?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1181) Viktor0610 válasza k850 (#1180) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem feltétlen kell emlékezzen az IMEI-számra.
Bőven elég, ha néla maradt valami papír, amin szerepelt a telefon sorozatszáma. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1182) niti válasza k850 (#1180) üzenetére


niti
aktív tag

"de azonnal rájöttem, hogy ez az a telefon ami már egyszer volt az enyém"
Ez azt sejteti, hogy ránézésre megmondta. Mostmár nagyon kíváncsi vagyok :))

(#1183) k850 válasza Viktor0610 (#1181) üzenetére


k850
addikt

Szia Viktor0610! :R Egy kérdés. A sorozat szám nem azonos az IMEI-vel? :F Egyébként ha igaz a történet, biztosra veszem, hogy valamilyen egyedi azonosító jegyről ismerhette fel a készülékét. Azt hittem, hogy a történet csattanója az lesz, hogy a barátnője AKT képe még mindig a telefon memóriában pihent. :Y

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1184) Viktor0610 válasza k850 (#1183) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, mit értesz sorozatszám alatt, én az IMEI alatt a telefon azonosítóját értem, ez egy 15 jegyű számsor.

Samsung Galaxy A54

(#1185) k850 válasza Viktor0610 (#1184) üzenetére


k850
addikt

Idézet tőled: "Nem feltétlen kell emlékezzen az IMEI-számra.
Bőven elég, ha néla maradt valami papír, amin szerepelt a telefon sorozatszáma" Én a 1180 számú hozzászólásban 15 db szám sorról beszéltem, ami az IMEI szám, akkor Te is erről beszélsz. Már azt hittem, hogy nem tudom jól a dolgot.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1186) niti válasza k850 (#1185) üzenetére


niti
aktív tag

Tényleg úgy tűnhetett, hogy két külön dologról van szó, de nem ez volt a lényeg. Te arról beszéltél, hogy nem semmi a memóriája, ha emlékezett rá, Viktor meg úgy értette, hogy nem kellett emlékezni, ha megvolt a papírja. :D de valóban félreérthető volt.

(#1187) l4ci válasza Raven18 (#1169) üzenetére


l4ci
senior tag

Kedves Raven18!
Sikerült megoldani a kijelző kikapcsolás problémáját hardline útmutatója alapján?
Esetleg bárhogy máshogyan? :)
Ugyanis nekem is ugyanezt a tünetet produkálta a teló 2.5 év után.
Üdv: L

(#1188) daha1992


daha1992
csendes tag

Sziasztok ,olyan Problémám van hogy van ehhez a 6131-hez egy nagyon jónak tűnő headtsetem és bedugtam elöszőr akkor jó volt, utána már azt írta hogy a tartozék nem támogatott, ez mért van és hogy lehet megcsinálni? (Azóta is azt írja akárhányszor próbálom)

(#1189) reset válasza daha1992 (#1188) üzenetére


reset
senior tag

A beállítások menüpontnál, a tartozékok címszó alól nem tűnt el a fülhallgató?
- annak mindenképpen az opcionális tartozékok között kell lennie...
Esetleg próbálj szoftvert frissíteni! A legújabb a V. 06.60-as.
Egyébként Nokia sztereó fülhallgató: HS-23 a javasolt headset.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.