Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Volt ilyenem. Tényleg viszonylag érzékeny, nekem NZC 420 volt hozzá. De baromi harsány, a magas pedig kb hiányzik, gyötrelmes a hangminősége, bár a bögreszetteknél tényleg sokkal jobb. Szerencsére voltak nekem mellette még egy pár Orion HS-200, az mérföldekkel jobb. Igaz, jóval halkabb, de van magas, meg a mélytartomány is jobb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#52) orion1025 válasza SunMount3r (#46) üzenetére


orion1025
őstag

Melyik részét? Az egészet!

Ugye csak viccelsz, hogy kategóriájában nem igen van jobb? Egy 25-30 éves asztali pici erősítő, illetve egy olcsóbb hangfal tízóraira elfogyasztja a Géniusz Másztert! Volt egy Shneider erősítőm, cirka 6000Ft-os árfekvésben, úgy 2x20W környékén, a fizikai mérete fele akkora, mint egy normál erősítő külvilága, de az szólt kérem szépen. Tehát normális zenehallgatáshoz az nem kifogás, hogy milyen nagy ez meg az. Az általad dobált összegből egy egész pofás rendszert össze lehet dobni, aminek nincs nagy helyigénye! A minőségről pedig ne is beszéljünk, bár az, hogy egy Youtube videó számodra micsoda zenei orgiával ér fel, az mindent elárult...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#53) ivana válasza orion1025 (#52) üzenetére


ivana
Ármester

Ilyen kategóriában legjobb valami pici TDA IC rendes kondikkal és rendes táppal, egész normálisan szólnak... Az ilyen genius cuccokban képesek kerámia kondit rakni fólia helyett :O

(#54) SunMount3r válasza orion1025 (#52) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó, vegyük úgy, hogy még így "hallatlanban" is elhiszem, hogy amiket írtál tényleg nem szólhat rosszan, lehet még jobban is mint ez a hangfal (mert ugye te biztosan hallottad pont ezt Genius a típust, normális hangforrásra kötve és körülmények között, így még teljesen jogos a te lef@tymáló véleményed is róla, ugye). (Amúgy "olcsóbb hangfal"-alatt klasszul beazonosítottad a pontos típust, így már tudom konkrétan mit kell keressek, ezért külön köszönet, ilyen egy igazán kritikusan segítőkész és adekvát hozzászólás.)

bár az, hogy egy Youtube videó számodra micsoda zenei orgiával ér fel, az mindent elárult...
->Ez vagy direkt kiforgatós cinizmus, vagy csak ennyire nem tudod a kontextusából kiolvasni a lényeget. Nem a forrás minőségét értékeltem, hanem magát a ZENÉT (mely az én ízlésem szerint), "szinte mindegy honnan szól", mert szólhatna, akár egy mono analóg FM rádióból is, akkor is van benne valami ami számomra sokkal megkapóbb, mint, ha mondjuk Bejoncé legújabb slágerét nyomnák egy többmilliós Hi-Fi szettről. (Talán hozzá kellett volna tennem, hogy mint ilyen a lehető legjobb forrásanyag és hangkeltőrendszer után is magától kiállt, de az élvezetéhez nem annyira alap szükséglet). Sajnálom az ilyen szintű értetlenkedést, de vettem utólag imigyen a fáradságot, hogy elmagyarázzam. De vegyük úgy, hogy csak félre értés volt.

[ Szerkesztve ]

(#55) 8th válasza SunMount3r (#54) üzenetére


8th
addikt

Tudom, hogy a jelző ki fogja verni nálad a biztosítékot de már nem érdekel. Egy filléres gagyi pc hangfalat ne hasonlítsunk már egy hifi hangfalpárhoz. Kis pénzből is lehet jót venni csak nem szabad leragadni a tizenezres aktív 2.0 vackoknál. Azok közül egy sem zenehallgatásra való.

(#56) orion1025 válasza SunMount3r (#54) üzenetére


orion1025
őstag

Pontosan tudom, miért nem írtam típust. De tudod miért? Mert az alsóbb osztályú hangfalakat is kétszer drágábban árulják a reális áruk helyett, így meg nehéz okosat mondani. Már sírok attól, amikor meglátok egy olyan hirdetést, hogy ritkaság!!!, ami triplára van árazva, de nálam kettő is van belőle, az egyik alkatrésznek... Na ezért nem igazán lehet pontos beazonosítást tenni, ha valakinek dobni kell egy kis falatot.

A nálad lévő Géniusztól pedig besírnál, ha szétszednéd... Még a nyák is gagyi, egy 20W-os pákánál is "robog" meg szakadozik fel a réz...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#57) psyho85 válasza 8th (#55) üzenetére


psyho85
aktív tag

Akkor ezt a topikot most akkor be is zárhatjuk? :) Főleg, mert 10k környékén merik ajánlani a Geniust?

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#58) orion1025 válasza psyho85 (#57) üzenetére


orion1025
őstag

Akinek kielégíti a vágyait, az használja, csak ne hangoztassa, hogy az jó!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#59) Donki Hóte válasza orion1025 (#58) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt azért ne hagyd figyelmen kívül, hogy az említett Genius szet tartalmaz két hangdobozt ÉS egy sztereó erősítőt is az említett árért.

Ha veszel egy normális kis erősítőt (pl. a rólad elnevezett Oriont :R ) meg egy normális kis hangdobozt (pl. az ontopic hangdobozt) akkor minimum 20 eFt-ot le kell gombolni értük...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#60) 8th válasza psyho85 (#57) üzenetére


8th
addikt

[link] +1 ;]

(#61) 8th válasza Donki Hóte (#59) üzenetére


8th
addikt

Öhöm... erősítő + hangfalak.

mod: Persze ettől sem kell nagy csodát várni hangminőség terén de biztosan jobban szólnának együtt mint egy 13k-s pc hangfal a cuki kis hangszóróival és a filléres kínai erősítőjével. Ezt mindenféle elfogultság nélkül mondom (lásd. én magam szaroztam le feljebb ezt a Tesla Neuco hangfalat).

[ Szerkesztve ]

(#62) Donki Hóte válasza 8th (#61) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ne menjünk bele a "ki tud még szarabb kombót mondani még olcsóbban" versenybe, mert mindenki sírva fakad a végére :P

A hangfalat nem ismerem, de abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy az Orister végerősítő fokozata jobb lenne, mint egy 2000 Ft-os kínai D osztályú erősítő (Vettem egy ilyet, komolyan mondom, hogy nem is rossz :) )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#63) psyho85 válasza orion1025 (#58) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ha valakinek kielégíti az igényeit, akkor neki az jó, tehát ha kérdezik tőle, akkor azt fogja mondani, hogy az egy jó dolog. Ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Nem várható el, hogy 30-40 éves HI-FI erősítőket meg hangfalakat vadásszon össze, amikor egy garanciális terméket kaphat ennyiért. Attól függetlenül, hogy melyik szólhat jobban.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#64) ivana válasza Donki Hóte (#62) üzenetére


ivana
Ármester

Szvsz D osztály csak aksis cuccba, ha hálózatról jön a delej akkor TDA ic sokkal jobb, jó minőség, megfelelő tervezéssel szépen szól a legtöbb.

[ Szerkesztve ]

(#65) 8th válasza Donki Hóte (#62) üzenetére


8th
addikt

Hangminőségre nyilván egy sz*r az is csupán szemléltettem, hogy ha az ember fia nincs kitömve pénzzel de a hideg kirázza a pc hangfalaktól akkor sem kell lemondania a zenehallgatásról.

Sokáig nézegettem különböző erősítő építő készleteket de letettem róluk mert eléggé segg vagyok az elektronikához. Pedig nagy királyság volna valami normális épített aktív hangfalpár /nem dzsíniusz kategóriás/ itthonra ami elfér az asztalomon. Korábban már megvéreztem a torkom egy Genelec 1029A-val, azóta fáj a szívem valami normális aktív hangfalpárért. Akkor voltam pöcs amikor nem éltem a lehetőséggel és nem vettem ár ismerősömtől piaci ár feléért az övéit.

[ Szerkesztve ]

(#66) orion1025 válasza Donki Hóte (#59) üzenetére


orion1025
őstag

Pár éve adtam el a normális állapotú 1025 erõsítõm 3000 magyar forintért. Fentebb írtam már, hogy egy pc bögre áron durva dolgokat lehet kapni, amiknek már van némi köze a zenéhez. 20000Ft-ból pofásabb hangú erõsítõ+hangfal duót kapni, eszembe nem jutna kicsi kínai bóvlit venni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#67) Dare2Live válasza 8th (#65) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Korábban már megvéreztem a torkom egy Genelec 1029A-val, azóta fáj a szívem valami normális aktív hangfalpárért."

Itt geniusokról, teslakról szólnak az odák a non plusz ultra a videoton... ebben a közegben egy genelec hangminősége értelmezhetetlen. Persze az ára is.

Mondom mint 8040 tulaj. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#68) frankstork


frankstork
aktív tag

Mielőtt megölitek egymást, mindenki nyugodjon le a p....ba! :))
Nekem mint írtam van a cikkben taglalt hangfal. És szeretem. Nem azért mert nem telik jobbra, hanem mert csak. Persze ebben nyilván benne van a tovatűnő ifjúságom nosztalgiája is, mert akkor ezen hallgattuk a zenét. De azóta volt pár papíron jobb, ár szerint is jobb, meg szerintem is jobb hangkeltőm. Ezek ellenére is szeretem. Genius-om is volt. Azt is szerettem. Persze nem mindet. (5050 jó volt). Egyszerűen azt hogy mennyire tetszik egy adott doboz hangja személy szerint nekem, nem lehet mérni, főleg nem forintban. Ha tetszik örül, ha nem tetszik, cserél. Olyanok mint a csajok. Valakinek szőke, valakinek vörös, de olyan aki mindenkinek olyan nincs. Balhé helyett hallgassunk zenét! Puszi
:DDD

(#69) Dare2Live válasza frankstork (#68) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

volt erről anno egy cikk, meg is van.

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#70) Donki Hóte válasza orion1025 (#66) üzenetére


Donki Hóte
veterán

3000 Ft-ért eladni az bűn :(

Nekem is van egy 1025B, de tavaly beleköltöztek a medvék :O Elég nehezen szántam rá magamat a kondicserére, mert a tápkondik ugye egy lefelé fordított külön panelbe vannak beforrasztva, de aztán nekiduráltam magamat és az adott helyre fizikailag beférő legnagyobb kapacitású kondikat raktam bele. Komolyan mondom, hogy magam is meglepődtem, hogy milyen pöpec hangja lett :)

Egyébként nem használom semmire, de elfér a dobozban a (szintén felújított) Videoton EA7386S erősítő mellett ;]

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#71) 8th válasza Dare2Live (#67) üzenetére


8th
addikt

Nem mész innen! :DDD

(#72) orion1025 válasza Donki Hóte (#70) üzenetére


orion1025
őstag

Nem rossz kis erősítő, na de azért a nagyobb gyártók lemossák, nekem soha többet nem kellene már semmilyen egykori magyar haditechnika, mert tényleg csak egy kínlódás. A fénykorukban, mikor nem volt nagyon más, persze, hogy jók voltak, csak sajnos sokan a mai napig ebben a tévhitben élnek. Sokszor babrálok hangszórókkal, hangfalakkal, erősítőkkel, de komolyan mondom megváltás a tesztelgetések után a saját párosításom használni, pedig nagyon messze van még az átlagos kategóriától is, inkább azt mondanám rá, hogy bárki számára megfizethető rétegbe tartozik. Ettől függetlenül valamiért igen passzolnak egymáshoz, nem is terveztem lecserélni semmit, ami nálam nagy szó. A saját bőrömön tapasztaltam hosszú évek alatt, hogy nem kell több százezer forint ahhoz, hogy normális minőséget kapjunk szerényebb költségvetés mellett.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#73) Donki Hóte válasza orion1025 (#72) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megnyugtathatlak, én sem azért dicsérem az SE1025B erősítőt, meg a TESLA ARS hangdobozt, mert savanyú a szőlő :R

A zenehallgató rendszeremben egy DENON SA-CD lejátszó szolgál (mint futómű), az erősítő egy AKAI AM-65 (a saját, elég jó minőségű DAC-jával használva), a hangfal pedig egy bikábelezett B&W 604 S3 hagfalpár.

(Természetesen nem kamarazenét és nem templomi kórusokat hallgatok rajta, arra ez a rendszer nem lenne ideális :DDD .)

Viszont a másik szobában teljesen hallgatható összeállítást képez az LP játszóval (Ortofon Concorde20 hangszedővel) párosított SE1025B és egy pár Preludium hangdoboz (ebből két pár is van itthon, egy B32-es és egy HB1 hangváltóval feljavított B31-es).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#74) orion1025 válasza Donki Hóte (#73) üzenetére


orion1025
őstag

Nem lenézendő, ha van valakinek ilyen otthon, mert alapjáraton nem rossz kis kütyü, de valahogy mégis alkalmatlan a Hi-Fi kifejezésre. Jó az egész körítése, de valahogy mégis jellemtelen a hangja, mellé még fűt is, mint kazán, a potmétert meg aki megtervezte, azzal tekergetném élete végéig...

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#75) Rover623 válasza orion1025 (#74) üzenetére


Rover623
félisten

"jellemtelen a hangja" ?
Az meg milyen? Nem szilárd az erkölcse...kurválkodik, vagy mi a szösz? :P

primus inter pares

(#76) Donki Hóte válasza orion1025 (#74) üzenetére


Donki Hóte
veterán

de valahogy mégis alkalmatlan a Hi-Fi kifejezésre

Objektíven nézve a rendszer teljesen megfelel a HiFi szabvány kritériumainak :)

Szubjektíven nézve természetesen mindenkinek mást jelent a HiFi kifejezés. Mindenki úgy állítja össze a rendszerét, hogy az általa kedvelt zenék szóljanak jól rajta.

Mint jeleztem is, az én rendszerem nem kedveli a kamarazenét, viszont problémamentesen szólaltatja meg a nagy dinamikájú, sok hangszert tartalmazó, nagy hangtömegű felvételeket, akár nagy hangerőn is. Lehet rajta Wagner operát is hallgatni, meg Loreena McKennitet hallgatni, meg Dire Straitset is hallgatni.

Tisztelem azokat, akik 2x3 W-os SE kapcsolású csöves erősítővel hallgatnak zenét, de nekik nagyon kevés hangfal felel meg, mert egyrészt nagy hatásfokúnak kell lenni a doboznak (ami mindenképpen valami bass-reflex, vagy transmission line felépítést feltételez), másrészt színezetlen hangúnak is kell lenni (ami az előző kritériummal nehezen egyeztethető össze).

Szóval egy HiFi rendszer mindenképpen kompromisszumokkal terhelt, hogy ki hol köti meg a saját kompromisszumát, az egyéni ízlés kérdése.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#77) orion1025 válasza Rover623 (#75) üzenetére


orion1025
őstag

Pontosan! Egyébként semmi csimm-bumm, van mély, van magas, de mégis olyan, mint egy faék. A Sony TA-212 hasonlít rá erősen, nem is volt meg sokáig.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#78) Kofa


Kofa
csendes tag

Az orgonával kapcsolatban annyit, hogy a hagyományosan alapnak tekintett, 8 láb hosszú síp 64 Hz-es hangot ad le, de használnak nagyobb sípokat is - a legnagyobbak 64 láb hosszúak, 8 Hz-en szólnak, és hallani nem hallod, csak érzed (és persze nem sok helyen van). Ezek kijönnek a hangfaladból? :)
http://www.die-orgelseite.de/audio/atlanticcity_64ft.mp3
http://www.sydneyorgan.com/STH64.mp3

(#79) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Ne kövezzetek meg, de grillezés közben kint a kertben én ilyen hangfalakat használok kis JVC erősítőmmel, pár sör és unicum után tényleg megjön a hangjuk! Voltam olyan hanyag, hogy egyszer kint maradtak egy zuhé erejéig és ez megtette a hatását az anyagra, egy kicsit bedagadt - de szólnak! ;] .

Voltak bátor mondatok ebben a cikkben (fel is nevettem sokszor hangosan), de remélhetőleg nem múlt még el 20 a szerző, így ez ebben az életkorszakban teljesen normális. 15 évesen én WC papír gurigából csináltam reflex csövet - akkor az is belefért a tökéletes hangzásba :)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#80) Rover623 válasza Csabroncka (#79) üzenetére


Rover623
félisten

"15 évesen én WC papír gurigából csináltam reflex csövet"
Teljesen kiváló megoldás...a saját rezonancia frekvenciája több nagyságrenddel magasabban van mint azok a (mély) hangok, amelyek alkalmasint mozgatják a dobozban a levegőt.
A puha és egyenetlen felülete pedig megtöri a turbulenciákat, lassítja a levegő kiáramlását, kisebb szélzajt kelt, stb. :P

primus inter pares

(#81) miafene33


miafene33
újonc

Sziasztok. Én nemrég megépítettem egy ilyen hangszóróval egy dobozt, és nagyon szépen szól.A magas sugárzó lett kicserélve a gyári helyett egy autósra. Nem szeretnék az audiofil dolgokról vitatkozni, mert csak lelkes amatőr vagyok. Rock zenét hallgatok , mostanit Pearl Jam Fear Factory, meg azért régieket is.
Volt szerencsém rockzenei bakelitet meghallgatni egy nagyon drága rendszeren, és hát köszönöm szépen nagyon szépen szól ez az épített doboz.

(#82) shalafi66


shalafi66
veterán

Kicsit félrevezető az írás, és műszaki szempontból helytelen megállapításokat tartalmaz. A csillapítóanyagra szükség van, a kábelezés az eredeti hibákat nem javítja, és a fázishelyes bekötés itt rosszul lett értelmezve. Eredetileg okkal kötötték fordított fázisban a magashangszórót. Sajnos gyári állapotban is több zavaró hiba van középtartományban, de ha azonos fázisban köti be valaki, akkor még rosszabb lesz, keresztezés környékén egy nagyobb kioltással.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#83) Kovbob


Kovbob
senior tag

Üdv! Nemtudom mennyire él még ez a topik. Van nekem is egy ilyen hangfal párom, bár nekem más a színe:

Ez mondjuk a kissebik gond, a nagyobb, gond az az, hogy nincs meg benne az a hangváltó ami a cikkben látszik.

Valaki tud segíteni abban, hogy hogy tudnám megcsinálni neki az eredeti hangváltóját? Vagy egy újat csinálni hozzá, amivel jó hangja lesz?

(#84) Zagor


Zagor
csendes tag

Jó sok itt a marharépa komment. :))

A cikk szerintem élvezetes volt. És részemről igazat is adok neki szinte mindenben. :C
Magam is foglalkoztam sokáig ezekkel a tesla szériákkal. Építettem, tuningoltam, de tulajdonképpen csak a vezetékelését és a dobozát cserélgettem - illetve építettem hozzá erősítőket is. ;]

Kedvet kaptam. Elő is szedek két membránt. Játszásiból csinálok belőle egy szettet. :DDD

Persze azóta én is egy nagyobb vagyont beleöltem hifi rendszerekbe. Jelenleg is van külön stúdiófalam, külön zenére, külön mozira. És van két épített antik darab is, ami ugyan kültérre lett tervezve, a zárt nappaliban rendesen odaken. Nem jobb mint pl a Bose szett, de nem rosszabb annál - kicsit más világ. :DD

Szóval a cikkért köszönet. És a szemellenzősök érték ami a cikkben le van írva... Azért jártak nyelvtan órákra is.

A telefonszámomat kitöröltem mert éjjel nappal hívogatott mindenki vakon, rejtett számokról és többnyire fogalmazásképtelen aggyal. :)

(#85) pg6830kukac


pg6830kukac
csendes tag

Én is egy ilyet vettem egy huszasért. :( Azt hittem, felrobbanok. :(
Miután meghallgattam, meg főleg. :P
Én veszek bele a netről hangváltót, de nem mondom meg, honnan, mert még Te veszed meg (persze, ha áll még a probléma)! ;) :P :) ;) :P Nem sok hely van mondjuk, amire tippelni lehet... ;) :P
Egy 1PF 067 70-et vettem helyette amúgy, de az rendkívül szr! :PGondolom, a kristályhangszedős lemezjátszó miatt ki van vágva belőle a közép (csak 10 wattos ugyanezekkel a sugárzókkal) és mélye sincs, csak magasa. :P :P Az mondjuk embertelen jó. :P :P Most azon gondolkozom, abba vegyem-e meg a hangváltót, vagy a 9204-be. :P Mondjuk tökmindegy, a sugárzók azonosak, a doboz is nagyjából, bár az ARS-be talán könnyebb lesz belerakni (ha jól láttam még a helye is megvan), bár abba kell még tömőanyagot is szereznem. :P

pégé

(#86) pg6830kukac válasza User64476 (#11) üzenetére


pg6830kukac
csendes tag

"Nekem a műhelyben van egy pár még a fekete lyukas rácsos verzióból."

Az az 1PF 067 -sorozat. :P
Asszimetrikus hangváltóval, ami teljesen kiszedi a közepet és szerintem a mélyet is, csupán 10 wattot meghagyva az eredeti 15-ből. :P :P :P Még a kondis megoldásnál is szarabb a hangja, mert hiába jobb a közepe, a magas csillapíthatatlanul sok benne. :PValószínűleg a szerintem kristályhangszedős lemezjátszó miatt gyártották ilyenre, amikhez adták, és amikkel állítólag brutálisan szóltak. :P
Én most egy 9204 hangváltóra vadászok, mert kíváncsi vagyok, helyre hozza-e a kondis megoldás dübögő, fátyolos hangját (nekem is olyan ARS-verzióm van - érdekes, mert nem Supraphon RK9-es, hanem teljes bizonyossággal ARS 9204-es). :P
De elgondolkoztat a tény, hogy a muzikcenter mellé adott egyutas (!) Palladium kenterbe veri mind a kettőt. :( Igaz, hogy az 55 watt zenei teljesítménnyel bír (vajon mennyi lehet a terhelhetősége? - ez sajnos nincs ráírva :( ), de van is mélye már a legkisebb hangerőn is: puha, megnyugtató és legalább ötször annyi, mint a Tesláknak. :( Akármeddig el lehet hallgatni, a Teslákat pedig akármeddig el lehet állítgatni - sajnos akkor sem lesznek jók. :(Legalábbis nálam és az enyéim nem. :( :P :P
Egy darabig próbálom hallgatni Őket, de amikor már nagyon ideges vagyok, akkor átkapcsolok a Palladiumra. :( :P
Lehet persze az is, hogy egy RA 6360-S-t nem kellene megríkatni a 10-15 wattos Teslákkal. :P
Rendes mélyet ilyen teljesítmény mellet talán úgysem fognak kiadni. :P :P

[ Szerkesztve ]

pégé

(#87) BoldogHerceg


BoldogHerceg
újonc

Szia, nekem is ez a tesla típusú hangfalam van, szeretnék beszélni veled a tuningolásáról ! Ha lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.