Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bugjack


bugjack
tag

Ismerős. Ezért szoktam mindenből 2-t rendelni. ;)
Bár volt már olyan, hogy 5 db DS18b20 érzékelőből 5-t rendeltem, és mind az 5 halott volt.
Szerencsére az eladónál tudtam reklamálni, és küldött újakat.
Esetleg a reklamálással érdemes megpróbálkozni, be szokott jönni.

(#2) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Tényleg szívás.
Épp kérdezni akartam mire jutottál a projekteddel... Esetleg valami terv vagy leírás van hozzá?
Nekem is van egy dobsonon (300/1500 flex) én push-to verziót tervezek, csak most lustasági szünet van. :)
Érdekelne a motoros mozgatásos rész, hogy oldottad meg.

(#3) távcsőves válasza bugjack (#1) üzenetére


távcsőves
senior tag

Még október közepén jött meg, meg liciten is vettem, szóval ez már így marad kishibásan nálam, végül is így is megfelel azért. Ez az első esett, hogy valami nem működik rendesen a kacatok közül, amit az utóbbi 2 évben vettem. Nem az anyagi része bosszantott, csak az idő amit elcsesztem, mert azt hittem, valamit én csináltam rosszul. Egyszerűen nem hittem magamban.

@monguz: A fejemben van a terv. Egyelőre nem is tudok komolyabb fotót mutatni, a fényképezőgépem objektívje hétfőn múlt hét pénteken elromlott. Szalagkábel hibás lett. De tervezem, hogy hamarosan megosztom a "kész" projektet. Bár azért van még munka vele.A felszerelésed nagyon baba, Tarjánban néztem egy ilyennel a Pleiadokat, hú de király érzés volt. :K Nekem jelenleg nincs "komoly" tubusom és állványom. Votl már Celestron és Skywatcher Alt/Az 130/650 cuccom, jók is voltak, de együtt nem. Votl EQ5-m és 200/1000 Newton, nagyon klassz volt, de piszok nehézkes a kitelepülés. Most csak ez a kis gyerek cucc van, meg egy 114/900 Skywatcher Newton, ehhez majd állványt is magam készítek, és dobson lesz, mert ez a legjobb egyzserűen. Észlelni akarok? 1 percen belül bevetésre kész. Verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.