Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

ThinKpad

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

tapottat se tovább
tapodtat

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) Tamás9x


Tamás9x
őstag

:R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

"mint Intel mint AMD fronton"

Mind a két mint mind.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fogalmazásra érdemes lenne odafigyelni, de különben az ötlet igen jó :) Sőt, mivel a gép alja fém (ha jól emlékszem), az alsó lapra is át lehetne vezetni a meleget.
Meg aztán, ha a +1 ugyanolyan cső nem fér el, akkor más típushoz vékonyabbat is használnak, nem kell ebben 2 a sajátjából... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) haiiro_o


haiiro_o
tag

Vízhűtést bele külső radiátorral. Az elég menő lenne. :)

(#7) ivana válasza hcl (#5) üzenetére


ivana
Ármester

E szériás szóval tuti nem. Magnézium alja az Txxs-nek van.

(#8) Tamás9x válasza hcl (#5) üzenetére


Tamás9x
őstag

Átfogalmazom, ahogy az idő engedi. Az alja fém.
Sajnos nagyon vékony fém. Tettem rá grap-padot, sajna egy fokot nem segített a történeten, cserébe kellemetlenül forró, így combon tartani nagyon nem ajánlatos.
Létezik hőcső, beszerezhetetlen, illetve irreálisan drága, ahogy néztem 1db cső 8000ft kínából, 2db kellene... + 1db ventillátor 15000ft, és még nem számoltunk az ívrehajtással, olcsóbban és kényelmesebben kijön, ha megveszem a dedikált szériás hűtést, és átalakítom.

haiiro_o: gondolkodtam rajta, de egy dolog miat vetettem csak el, hogy így ha úton van a gép akkor szinte szénné fő a rendszer. Csak otthon, vagy munkahelyen használható, illetve eladáskor ez egy nagyon negatív dolog, ha ilyen szintű modding van rajta.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#9) hcl válasza ivana (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hopp, tényleg. Lenovo=T :D

@Tamás9x : A gap pad semmit nem ér :S Próbáltam, nekem is van a T430-ban a hűtő felett, a billentyűzet felé elég harmatos a hőátadás gap pad-del a 4 magos prociról :D

"Létezik hőcső, beszerezhetetlen"
Ma szereltem x86-os tabletet, fele olyan vastag kb. a hőcsöve, mint egy T440...470-nek :Dha nem fogtad volna, arra gondoltam, hogy egy másik cuccét beletenni a gyárira, ha a sajátjából 2 túl vastag :) (Az sem jó, ha nyomja az alaplapot, rövid úton halálozna.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) haiiro_o válasza Tamás9x (#8) üzenetére


haiiro_o
tag

Igazából csak az oldalsó szellőző rácson kéne kivezetni a csöveket. Ennyi nagy modolás lenne rajta. A radiátort a kijelző hátuljára kerülne a képzeletbeli terveimben.. de még így is elég nehéz lenne eladni valóban. :B

(#11) Tamás9x válasza hcl (#9) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezen a tabletes hűtésen pörögtem egy darabig, nagyon jó csöveket használnak, de el is vetettem, 220mm-ert kellene belüle összehozni, per darab, hajtáskor pedig tudok dugót csinálnia rendszerben, már nem olyan finom a kezem, mint régen így tuti megtörném.

Esetleg rézlappal növelni az áramlást, de abban nem látok nagy hatásfokot, de lehet tévedek.

haiiro_o: Szinte biztosan eltöri a zsanérokat, ez nem járható út. Már így is nyílik a sarla ahogy ki és be zárod, nem kaptam meg az X-hez méltó magnéziumos házat.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#12) haiiro_o válasza Tamás9x (#11) üzenetére


haiiro_o
tag

Na nem baj. Majd egyszer össze tákolok egy ilyet.

(#13) hcl válasza Tamás9x (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért hajtogatnád a csövet? Ha fém az alja, akkor pl. ahhoz érjen hozzá a vége :) Nyilván akkor érdemes másba való venni, ha éppen pont megfelelő az alakja neked :)

"Már így is nyílik a sarla ahogy ki és be zárod,"
Akkor nézd meg a bekötési pontjait, mert sanszos hogy kiszakadt.

A sima réz az felvesz hőt, de ha nem tudja minek átadni, nem sokat ér. A hőcső sokkal hatékonyabb. Akkor jó a rézlap, ha valamivel érintkezésbe tudod hozni.

Amúgy belőle ;)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) Tamás9x válasza hcl (#13) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem akarom használhatatlanná tenni a gépet azzal, hogy felforrósítom mégjobban a gép alját, így se lehet combon dolgozni vele. Teljesen megöli a mobilitást.

A rögzítő tönkök éppek, nincs repedés se lazulás, szimplán gagyi a tervezés, és műanyag a teherviselő ív, így mozog.

Mindenféleképpen a levegővel akarom elvezettetni, mert ez egy 14 colos gép, mobilitás miatt vettem, volt mellette egy Asus rog 1080-al 140W, de azt azért csak nem teszi be az ember a táskájába és fut vele fotózásra, vagy koncetre dolgozni.

De lehet a hűtést át kell gondolnom picit, mert a jelenlegi teljesítmény amit le tud adni:

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#15) hcl válasza Tamás9x (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A franc tudja, nem szereltem még E-s meg L-es Lenovot, de nem mindegy, hogy a zsanér tengelye lötyög, vagy maga a zsanér :D Ha nyílik a sarka, akkor ott valami elég borzalmas van :D

Nemtom, szerintem annyi levegőt nem tudsz ott áttolni, hogy értelmesen lejjebb menjen terhelve... Dupla hőcső + esetleg venti, de akkor sincs minek átadni, főleg, ha a gyári venti és borda marad, maga a borda hőleadó felülete nem lesz nagyobb (és az se kicsi egy U-s procis Thinkpadhez képest). Én tuti lefelé építenék ki hőelvezetést, főleg, ha már így is meleg.
Az egyik céges gépem T480s, az is marha meleg alul, de vagy throttlingol, vagy ölbeveszed :S

Ja meg! Ventiprofilt nézted már? Hamarabb érjen fel full fordulatra, az sokat segít (a T430 4 magossal nem is működik normálisan enélkül).

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) Tamás9x válasza hcl (#15) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem olvastag vegig a cikket.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#17) hcl válasza Tamás9x (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De.
Vagy lehet, hogy nem vettem észre, de a ventilátor vezérlését nem említed. Nem a cseréjére gondolok, hanem hogy a fordulatszámot hova tolja; tehát pl. ne 70 fokon menjen fel maxra, hanem már 50-nél. stb.
Van erre több progi is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Tamás9x válasza hcl (#17) üzenetére


Tamás9x
őstag

A venti alapbol 100% szerintem nem kerdes egy ilyen problema eseten, es manualisan. A zsaner pedig, nincs 1 eves a laptop. a burkolat hajlik.

A borda atepitese is szoba kerult, es a problema is felmerult nem e fog ezzel dugot okozni a csoben a hoelterules megvaltoztatasa.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#19) hcl válasza Tamás9x (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ért.

Burkolat hajlik, egy ilyen gépen -> :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Ugyanilyen procival szerelt gépet használtam közel 1 évig.

Abban kicsit komolyabban vette a hűtést a gyártó:

CB23 alatt Balanced mode-ban 88 fok volt a maximum, valamint maximum 4,745 MHz-et sajtolt ki magából 35W mellett. Átlag az 66 fok/2,809 MHz/19,2 W volt.

Performace mode-ban valamivel jobban elengedte a lovakat, de ekkor már elérte a maximum 100 fokot ugyanakkor csak 4,740 MHz-et tolt ki 51W mellett. Itt átlagosan 83 fok/3,324 MHz/28,14 W volt az eredmény.

Summázva, szerintem 2 venti, valamint a megfelelő hőelvezető közeg (az enyémben Vapor Chamber volt) elengedhetetlen a 1165G7 megfelelő hűtéshez. Gondolkoztam, hogy elviszem KH-hoz még egy kis indiumos kezelésre, de mivel átlag felhasználás esetén (böngészés, Office stb.) hála a VC-nek be sem kapcsoltak a ventik és olyan 40-42 fok között elkarcolgatott a gép full csendbe, ezért nem láttam értelmét.

Remélem sikerül a tervezett megoldással lejjebb tornáznod a hőfokokat, a MHz-eket és a Watt-ot pedig fel. :K

(#21) Tamás9x válasza Evil Snowman (#20) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ezzel szemben az enyém egy teljesen vicc értékű eredmény.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#22) Evil Snowman válasza Tamás9x (#21) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

2 opció van. Vagy megpróbálod a házi barkácsot, vagy veszel egy olyat ami nekem volt. :DDD Rosszat sosem ajánlok, párom is utánam vette meg ugyanazzal a specifikációval a saját Razer Book-ját. Annyi, hogy 1 collal kisebb a kijelző, de full aluminium ház, jobb hűtés, érintő kijelző, 100% sRGB kalibrálva. Egyetlen hátránya, hogy a RAM az forrasztott 16GB.

Meg a színe lehet kicsit megosztó, hogy ezüst a ház és fehér a billentyűzet.

De egy fasza dbrand skinnel orvosolható a dolog.

(#23) Tamás9x válasza Evil Snowman (#22) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igen ez elég nag dilemma, de nem találtam oylat amiben bővíthető a RAM, 2db SSD hely van, és pöcökegér :) Mivel nekem ezek az új padok kritikán aluli minőségűek. A színe nem is érdekelne, mert munkára van, videóvágás, meg szervíz kellék.
Meglátjuk mit lehet ebből kihozni, és ha végképp nincs eredménye akkor csere.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#24) Napfénysüti válasza hcl (#15) üzenetére

Nekem T14 a cégesem de ez is tud melegedni rendesen.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.