Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viszlát


Viszlát
addikt

Nem szeretnék túlságosan beleszólni a dologba, de személy szerint úgy vagyok ezzel, hogy alapvetően nincs baj az antibiotikumokkal (az én gyerekkoromban gond nélkül kaptuk és nem is lett bajunk tőle), csak akkor, ha túlzásba viszik a szedését (igencsak egyszerű nyelven fogalmazva). Nem próbálkoztál azzal, hogy elviszed másik orvoshoz is? Két vélemény ütközéséből sok következtetést le lehet vonni...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#2) zsiga667


zsiga667
addikt

A gyerekorvos azért húzott le nem kevés évet az egyetemen hogy megtanuljon sokmindent amiről egy laikusnak lövése sincs. Gondolom megbíztok az orvosotokban (ha nem az már régen rossz...), és gondolom tisztában vagytok vele hogy nagyságrendekkel többet tud a témáról mint ti. Kérdem én, mégis miért bíráljátok felül a döntését?

Ahogy Viszlát írja, meg lehet kérdezni nyugodtan más orvost, hisz az orvosok is emberek, szoktak tévedni.

A konkrét érdésre a válasz, egy jól megválasztott antibiotikumos kezelés jó eséllyel és minimális kockázattal rendberakja a gyereket pár nap alatt, a homeopátia meg pontosan annyit ér mint a templomba járás (kíváncsian várom hányan fogják félreérteni ezt a fél mondatomat... :) ).

(#3) pilóta válasza zsiga667 (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Minden tiszteletem az orvosoké, de azért ne legyünk annyira biztosak abban a nagy hozzáértésben. Ahogy egy orvos ismerősöm fogalmazott: az orvosok tudása abban merül ki, hogy alaposan megtanulták milyen tünetre melyik gyógyszert írják fel, amit a gyógyszergyárak kémikusai kifejlesztettek.
Akiknek ugyebár elsődleges érdekük a maximális profit, és csak másodlagos érdekük az egészséges ember.
Ha jobban belegondolok az egész gyógyszergyár/tb/orvos sornak a legkevésbé egészséges emberekre van szüksége, hiszen a betegekből élnek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) And válasza Viszlát (#1) üzenetére


And
veterán

(A másik probléma meg éppen az idő előtt abbahagyott antibiotikumos terápia lehet, amely segít kifejlődni a gyógyszerrezisztens bacikat. Legalábbis a hozzáértők szerint. Hogy hosszú távon melyik nagyobb gond, azt meg ki tudja..)

(#5) Ariadne


Ariadne
őstag

Na rajtam gyerekkoromban minden létező antibiotikumot megpróbált a dokim ahelyett, hogy kiszedette volna a manduláimat, így a legújabb huncutságokat kivéve rám már nem hatnak. Thx, dokinéni...

A gyógyszertárban kapható, gyógyszerként nyilvántartott Boiron homeopatás gyóccereket próbáltam, a köptető szirupuk iszonyú édes, de nekem teljesen bevált, meg államvizsga előtt valam idegkisimító dolgukat is megpróbáztam, az is jó volt. De most a megfázásra rendszeresített bogyókkal megjártam (Coryzalia). Az rendben, hogy ideiglenesen felerősíti a tüneteket, de azért négy napig hidegrázás lenyomhatatlan 38 feletti lázzal (tényleg, semmilyen lázcsillapító nem hatott) azért mégiscsak kicsit durva, pláne hogy még tüszős mandulával sem voltam anno sosem lázas. De a jó kis antibiotikum kisegített... Szóval most nem igazán tudom, mit higgyek, mindenesetre egy barátnőm évtizedek óta gyermekorvos anyukája amióta csak elérhetőek, ilyenekkel kezeli a kis pácienseit, és ő nagyon hatásosnak tartja ezeket.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#6) #64791808


#64791808
törölt tag

Megkérdezhetem, hogy a gyerekorvos végzettségű embert mért bíráljuk felül mindenféle mikrobiológiai ismeret nélkül?

(#7) Ariadne válasza #64791808 (#6) üzenetére


Ariadne
őstag

Sokszor épp a doki ad homeopatás gyógyszert, nekem most egy sima körzeti adott az antibiotikum mellé. :D

Egyébként meg kell hogy legyen az emberben egyfajta egészséges kritika az orvosával szemben, hogy ne járjon úgy, mint én. Rengeteg betegen töltött napot, sok pénzt és persze egy nagy kupac gyógyszer benyelését megspórolhattuk volna, ha nem bízunk a mindenható gyerekorvosban húsz éven át és elmegyünk másikhoz, és nem a felnőtt háziorvosomnak ötlik eszébe, hogy talán ki kellene kapni a manduláimat... :(((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8) slartibart


slartibart
csendes tag

Nálam beválltak az antibiotikumok, sokat betegeskedtem gyerekkoromban. A homeopátiás szereket nem ismerem, de ismerősöm elmondása alapján a horoszkópkészítéssel egy kategóriának tűnik.

(#9) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Nagyon laikuskent mondom ezt, lehet antibiotikum helyett homepoatias buveszbogyot szedni de senki se csodalkozzon ha belehal.

90 87.5 87.8 87.5

(#10) zsiga667 válasza kicsitomi88 (#9) üzenetére


zsiga667
addikt

Ez így egy kicsit erős, de van benne valami.
Nem is tudom miért ez jut az eszembe: [link] :U

(#11) #64791808 válasza Ariadne (#7) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ha az orvos javasolja, az egy más dolog. De ha a gyereknek van egy bakteriális fertőzése, az orvos ad rá egy szűk spektrumú antibiotikumot, akkor nem biztos, hogy fejére kell szarni.

Én is sokat betegeskedtem, és 18 voltam, mikor kikapták az akkorra szétrohadt mandulámat. De immunológiai oka volt annak, hogy lényegesen előbb nem szedték ki.

Szóval a hideg futkos a hátamon, mikor a mindenféle orvosi tapasztalat nélküli szülő felülbírálja az orvost. Információt adhat, sőt, adjon is, de a diagnózis és a kezelés az orvos dolga. A szülő dolga, hogy beadja a gyerkbe a gyógyszert.

Az antibiotikumoknak pedig semmilyen problematikus mellékhatásuk nincs, amennyiben a gyerek nem gyógyszerérzékeny, és értelmesen adják neki. Javaslom megszívlelésre néhai barátom történetét, akinek gyomorrákja volt, nagyon hamar voltak jelei, az első jeleknél mondtam, hogy orvoshoz kell menni. De az anyja jókeresztény módon kijelentette, hogy nincs orvos, csak isten és a természetgyógyász. Beledöglött a srác. Nem meghalt vagy elhunyt, hanem beledöglött, mert az utolsó stádium végefelé diagnosztizálták, és közölték, hogy teljesen felesleges bármilyen kezelés, mert napjai vannak hátra.

Jelen esetben kicsitomival értek egyet. A szülőnek joga van azt tenni, amit akar, és úgy gyógyítatni a gyerekét, ahogy akarja. Csak nem kell meglepődni, ha nem minden úgy alakul, ahogy terveztük, és mondjuk egy szövődmény miatt asztmája lesz a gyereknek.

(#12) Ariadne válasza kicsitomi88 (#9) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor hogy lehet, hogy jópár fajta gyógyszerként van törzskönyvezve és patikában kapható? ;) Mindenféle jöttment álorvostól én sem szednék ismeretlen bogyókat, de amire rá van írva, hogy gyógyszer és a patikában veszem meg, azért az legalábbis nem árt.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#13) kicsitomi88 válasza zsiga667 (#10) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Sztem nem erős, mivel nem nagyon hallottam meg olyan homebogyorol ami bakterialis fertozesre jó.

Fajdalomcsillapitas mas, de konyorgom, ez bakterialis!

90 87.5 87.8 87.5

(#14) dabadab válasza Ariadne (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Sokszor épp a doki ad homeopatás gyógyszert"

Tulajdonkeppen letezik egyaltaln homeopatias gyogyszer v csak ilyen "semmi felelosseget nem vallalunk erte" szerek nulla klinikai vizsgalattal?

DRM is theft

(#15) Ariadne válasza dabadab (#14) üzenetére


Ariadne
őstag

Mondom, itt van a kezemben olyan, amit gyógyszertárban vettem, és rá van írva, hogy "gyógyszer" (Stodal köptető szirup meg Coryzalia antinátha gyószer). Rossz nyelvek szerint valami gyógyszerlobbi miatt van, hogy nálunk csak egy gyártó termékeit lehet gyógyszerként megvenni, máshol mondják, sokkal többféle van. Reményeim szerint csak van valami feltétele annak, hogy ráírhassák, h gyógyszer...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#16) tbs válasza dabadab (#14) üzenetére


tbs
addikt

Szerintem létezik, de itt hangsúlyos a szerintem. Van jó tapasztalatom rám ható homeo cuccokkal... Ne kérdezd a hatásmechanizmust. Azt nem hiszem el, amit állítanak róla, de a rám való konzekvens hatását igen... :B

(#17) ngabor2


ngabor2
nagyúr

homeopátia... hááát, tudnék róla logikusakat írni. érdekes módon még egyetlen elvakult homeopata se írt irodalomlistát klinikai körülmények között végzett, megbízható eredménnyel járó vizsgálatról. mindenesetre mikor egy kérdéssort felteszek nekik, a végén csak azt mondják, hogy "dehát vannak bizonyítékok, mert egy homeopátiás újságban olvastam...". oké, én meg olvastam a herri pottert, tehát vannak varázslók, meg egyszarvúak, meg minden ilyesmi...
egyrészről azt mondják, hogy nincs mellékhatás, hisz olyan kevés benne a hatóanyag. akkor mi hat? hát az információ! naccerű. mutasson már nekem valaki információt, ami nem anyaghoz, vagy energiához (hullám/részecske) kapcsolódik. a "leghatásosabb" készítmények esetén adagonként 2-3 molekula(!) van. ennyi a levegőben is van. ha elvakult lennék, azt mondanám, hogy aki meglévő akut betegség esetén homeopátiás bigyókat szed, az egyrészt nézesse meg magát értelmes(!), hozzáértő orvossal, másrészt ne csodálkozoon, ha felülfertőződik.

információ az immunrendszernek... persze. küldünk neki egy e-mailt, hogy figyuzzá, itten van ez a baci, győzzed le, mer az jó.

érdekes módon 2 kört hirtelen kivesznek a homeopátiás körből: az inzulinos cukorbetegséget, és a rákot. hogy miért? mert ezeknél valóban hatni kell a gyógyszereknek, különben a beteg rövid úton elpatkol. itt nem lehet mismásolni. a többinél meg az immunrendszer vagy elég erős, vagy se.

de aki a gyermekorvost (amennyiben megbízható, és esetleg több is ugyan azt mondja) felülbírálja, az a gyermeke életével, vagy további életében az egészségével/életminőségével játszik. igenis, azért vannak a megfelelő antibiotikumok, hogy a kialakult bakteriális fertőzéseket gyorsan lenyomják, ne legyenek szövődmények. csak az a lényeg, hogy mindig csak akkor, és csak annyit szabad adni, amikor és amennyi kell. se a túl sok, se a túl kevés nem jó. a homeopátia meg maradjon meg azoknak, akik szeretnek a semmiért sokat fizetni.

a téli megfázástól nem az oscilloizébigyó fog megvédeni, hanem hogy felöltözök rendesen, és megfelelő táplálkozással rendben tartom az erőnlétemet. aki naponta 5x be tud venni egy 1000ft-os placebót, az valszeg ezekre is odafigyel. hurrá, "hatott" a "szer".

[ Szerkesztve ]

(#18) kicsitomi88 válasza ngabor2 (#17) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Sokan keverik még a homeopatias keszitmenyek az ilyen novenyi gyogyhatasu kivonatokkal is peldaul.

Nem is tudjak sokan hogy a homeopatias szer tkp víz(vagy szarazanyag) meg par molekula algopyrin ha nagyon le akarom egyszerusiteni.

A teli megfazasokhoz az en kombom: Normaflore, hogy normalisan emesszem meg a cuccokat, C vitamin 1g reggel 1 este, méz és kész.

Es egy szal alsoban ulok most is nyitott ablaknal es akkor is ha minusz van kint mert gep elott nem zavar a hideg, ja es meg annyi, hogy nem azert fazunk meg mert hideg van ;)

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#19) slartibart válasza ngabor2 (#17) üzenetére


slartibart
csendes tag

akkor mi hat? hát az információ! naccerű. mutasson már nekem valaki információt, ami nem anyaghoz, vagy energiához (hullám/részecske) kapcsolódik. a "leghatásosabb" készítmények esetén adagonként 2-3 molekula(!) van.

Igen, én is ezt jegyeztem csak meg, és ennek fényében kifejezetten kóklerségnek tűnt. Fene tudja, persze, de én nem akarok magamon kísérletezni.

[ Szerkesztve ]

(#20) kicsitomi88 válasza slartibart (#19) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Van erre egy jó south park resz, a Cherokee Hajtamponok cimu :)

90 87.5 87.8 87.5

(#21) ngabor2 válasza kicsitomi88 (#18) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, tisztában vagyok vele. a gyógynövény-kivonatok az egészen más téma. azok hatnak, mert van bennük hatóanyag. bizonyított évszázadok alatt, bár nem tudom, hogy van-e róluk "szokásos" klinikai vizsgálat. gyógyteákat én is ittam. nem is voltam beteg.

sőt, a nyomelemek hatása is bizonyított, abból se sok kell, de nélkülük nem teljes a szervezet. de azok anyagok, nem holmi magányosan utazó információ az immunrendszernek.

a mai ember túl tisztán él, emiatt gyenge az immunrendszere. ezen nem azt értem, hogy "nefürgyélle", hanem azt, hogy átestünk a ló túloldalára, mindent tisztára sikálunk és lefertőtlenítünk, a szervezet nem találkozik a kórokozókkal semmilyen mértékben, nincs valós ellenség, ami ellen küzdenie kell, ezért vagy ellustul, vagy keres belső "ellenséget". egyes gyerekek sajnos nem tudják, hogy mennyivel finomabb pl. a cseresznye közvetlenül a fáról, vag a szőlő a fürtről, a tőkéről szemezve. megmosva nekem ízetlen. a kerben, a fáról nagyon finom. de így van ez majdnem mindennel. emlékszem, kiskoromban mennyi sárgarépát ettem úgy, hogy kihúztam, megtöröltem, megettem :D csak úgy ropogott a homok is a fogam között :D de eszem ágában nem volt megmosni, mert úgy a finom. igaz, akkor nem permetezünk minden hetente 2x...

(#22) kicsitomi88 válasza ngabor2 (#21) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Engem is kineznek itthon mert nem vagyok hajlando megmosni a gyumolcsot, bar abban igazuk van, hogy amit a boltbol hozunk azon nem tudjuk mi lehet...

De pl itthon van egy csomo eprunk, azzal annyit szoktam, hogy csumastul le a nagyja homokot vizzel aztan hamm, de pl szolot az eletbe nem mosnek meg, csak ha nagyon piszkos.

Sokat hallottam arrol, hogy pl a szappannal valo kezmosas-furdes tobb kart okoz mint hasznot, mert megoli a hasznos bacikat. Sokan csak a tiszta vizet javasoljak(bar a honaljban bomlasnak indult feherjeket illik mas anyaggal is kezelni :D )

Na persze azt hozzatennem, hogy a lo masik odalara sem kell atesni... :)

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#23) Rive válasza #64791808 (#11) üzenetére


Rive
veterán

A szülőnek joga van azt tenni, amit akar, és úgy gyógyítatni a gyerekét, ahogy akarja.
Csak bizonyos határok között. Senki se csodálkozzon, ha extrém esetben kimegy az illetékes szakember, oszt' kirakja a szülőket a francba a gyerek közeléből.

A homeopátiás cuccokhoz: ja, hatnak. Minden kornak megvan a maga placebója. Ami hatásában általában annál erősebb, minél többe kerül. Egy pszichológus bizonyára meg is tudná magyarázni, talán valamiféle befektetés-önigazolás alapú gondolatmenettel, hogy miért is van ez így - mindenesetre így van.

Antibiotikum: nyakra-főre történő alkalmazása vezetett odáig, hogy ma már vagy lórugást vesz be az ember, vagy alig van hatása. És ez nem is annyira az egyén adottságain múlik, hanem azon a bacitörzsön, amit épp beszerzett az ember. Ugyanakkor az immunrendszer edzettségének meg jól be tud tenni.
Szóval egyre többen ajánlják, hogy azonnali antibiotikum-hegyek és utána gyors ujraterhelés helyett inkább tisztességesen feküdje ki az ember a dolgot. Ha teheti.
Gyerekeknél persze a szülői aggodalom jól be tud kavarni a hidegfejűségbe. De annál inkább érdemes megkérdezni az orvost erről.

Hasonlóan a láz is. A láz a szervezet egyik alap védekezőmechanizmusa. Megfelelő ellátás - elegendő folyadék, pihi - mellett csak akkor kell ellene tenni, ha túl magas, vagy túl hosszú ideje tart. A rendszeressé váló lázcsillapítózás inkább káros, mint hasznos.
Erről is orvossal tessék konzultálni.

Tüdőgondok: évekig nyűglődtem mindenféle kraháccsal, hörghuruttal. Egy sima megfázás után is egy-két hónapig tartott, mire feltisztult a tüdőm. Két dolog segített végül:
- kiköltöztünk Pestről a hegyek alá
- rácuppantam az ecetes tormára. Én speciel az Univer-félét csípom, de biztos jó másik is. Meg ugyanaz a hatóanyag van a retekfélékben is, csak azok nem annyira vadak. Megfázás alatt/után 2-3 üveg, és rendben a dolog.

Ui.: lázra meg effélékre amúgy nekünk a bodza-majoranna teakeverék jött be. De erről - gyerek dolgában - mesmeg érdemes (természet)gyógyászt megkérdezni, mer' se az izzasztókúra, se a majoranna nem egy enyhe dolog.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#24) tbs válasza kicsitomi88 (#22) üzenetére


tbs
addikt

Hehe, ami gyümit/zöldséget lehet, héjastól/magostól eszem. Tökfélék, almafélék, néha a banán is, stb. "Héjában van a vitamin!" - mondta a nagy sas a kis sasnak... :DDD

(#25) kicsitomi88 válasza tbs (#24) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Nalam sincs az alma utan csutka-maradvany :D

Úgy az elvezetes harapni jo melyen, nem vigyazva, hogy fuuuuj mag :DD

90 87.5 87.8 87.5

(#26) tbs válasza kicsitomi88 (#25) üzenetére


tbs
addikt

"...hogy fuuuuj mag..." fújj, kukac... ;]

(#27) kicsitomi88 válasza tbs (#26) üzenetére


kicsitomi88
őstag

fuuj penesz...

fuuj zold hus

fuuj botulizmus

90 87.5 87.8 87.5

(#28) tbs válasza kicsitomi88 (#27) üzenetére


tbs
addikt

Kukacos almából soha nem kapsz botultoxint (vagy miaszösz. Botox, na!)... Peszésztől sem... Ződ hús necces, de nyilván arról beszéltünk, ugye..? :DDD

(#29) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Nekem nincs általános tapasztalatom a homeopátiáról, csak egy közeli ismerősöm egyedi esetét ismerem. Na ő majdnem belehalt a homeopátiába, rendes orvosoknak is 3 hónapi kórházi kezelésbe került megmenteni. Ergo én már nem fogom megtudni, mi az...

Az teljesen normális, hogyha bekerül a gyerek a védett otthonból az oviba, beteg lesz. Ha az első év 1/3-át oviban tölti, egész jól álltok.

Az antibiotikumot meg pontosan kell szedni, se többet, se kevesebbet, se máskor. Inkább egyen egy kis bogyót a gyerek, minthogy súlyosbodjon a baja. Nem jó az, ha egy megfázás felülfertőződik és arcüreg vagy tüdőgyuladás lesz belőle. Ez még nem zárja ki azt, hogy ha megette a gyógyszerét, akkor ezt megtold természetes immunerősítőkkel, vagy azt, hogy amikor nem beteg, akkor is tuningold az immunrendszerét. Pl. egyen sok céklát, grapefruit-ot, kiwit, mézet, c vitamint.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#30) bambano válasza tbs (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bocs az offért, de sose értettem meg azokat, akik szándékosan idegmérget fecskendeztetnek magukba...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) maross válasza slartibart (#8) üzenetére


maross
veterán

homeopatias szerekrol annyit, hogy majd 10eve van allergiam, es eleg sok fajta gyogyszer utan csak egy marha olcso homeopatias szer segitett. halkan jegyzem meg, se elotte, se utana nem fogyasztottam semmilyet, igy az esetbol a kovetkeztetes annyi, hogy akar marha jo is lehet :).

szerk: rive kommentjet elolvasva: nem hiszek a horoszkopban es sok mas dologban, realitas talajan elek, es foleg nem hiszek az olcso jo gyogyszerekben, baratnom unszolasara "baj nem lehet belole" alapon vettem be.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#32) talina válasza #64791808 (#11) üzenetére


talina
csendes tag

Mélyentisztelt Cerebellum és Minden Kedves Hszóló! :R
Bár tudom, hogy stilisztikai és egyéb szempontból sem nevezhető kitűnőnek írásom, ám azt remélem, hogy az irónikusnak, neadjisten humorosnak szánt felhangot érezni lehetett.
Én csak bátorkodtam vázolni, hogy nálunk még családi viták is kialakulnak az antibiotikummal kapcsolatban.
Igen, nyilván én sem vitatkoztam soha az orvosunkkal, ha meggyőződéssel kijelentette, most kell az antibiotikum, hiszen én is inkább a gyors és biztos gyógyulás mellett állok, mint a bizonytalan és veszélytelen homeopátiás készítmények mellett.
Annak nagyon örülök, hogy kiugrasztottam a témát a "bokorból", de ez az írás messze nem volt vérkomolyra véve.
Egyébként pedig ma megyünk vissza az orvoshoz és vizsgálja meg újból Babót. Hétfőn úgy jöttünk el, hogy ha lázas, adjam neki a biotikumot. Nem volt láz, nem adtam, de ha ma az doktornő azt mondja, hogy ő mégis úgy látja, hogy szükséges, nem fogok vele vitatkozni, csak lássam a meggyőződés valamilyen jelét. A másik, hogy Gyerkőc magas láza nemcsak a hörghuruttól, hanem a nem teljesen egészésgesen, múlt héten megkapott diperte-oltástól és a fogzástól is lehetett. Nincs orvos, aki bizton állíthatta volna ebben a helyzetben, hogy kell-e a tüneti kezeléseken kívül antibiotikum. A biztonság kedvéért felírják! Te nem így látod?

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

(#33) ladybug


ladybug
őstag

Az írás tetszik. Stilisztikai szempontból nem tökéletes, de hiszen ez volt az első írásod. Ne add fel, kérlek írj még, és bele fogsz jönni, meglátod. ;)

A homeopátiáról és az antibiotikumról. 2 gyerekem van. Egyik ovis, másikkal még itthon vagyok. Bizony a nagyobbik gyakran hoz haza az oviból ezt-azt, és néha jobban, náha kevésbé, de a kicsi is elkapja, aztán a család többi tagja is időnként.

Az évek során szerencsére kialakítottam egy olyan kis házipatikát, amit rögtön be tudok vetni, és meg tudom sok esetben előzni a komolyabb bajok kialakulását. Egy kis köptető, egy kis köhögéscsillapító, lázcsillapító (kúp, tabletta, szirup), fájdalomcsillapító stb. Ezek többsége gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény. Szerintem egy ilyen kell, hogy legyen minden családban, és az anyának meg kell lennie a bátorságának, hogy az egyszerűbbb esetekkel ne rohanjon azonnal orvoshoz. Persze ha már többnapos láz, és más komolyabb baj van, akkor a doktorhoz kell fordulni. Aztán még vele is lehet diskurálni, hogy kell-e az antibiotikum vagy sem. Szerencsésnek tartom magunkat, mert mindkét gyerekorvos nagyon megbízható és jó szaktudással bír, akik itt a városunkban praktizálnak.

A homeopátiát nem ismerem eléggé. A kisebbik lányunk atópiás ekcémás, és a gyerekorvosunkkal beszéltünk a homeopátia elkezdéséről, de szerintem még ő is bizonytalan volt az egész sikerében, ezért is nem álltunk neki. Hosszas keresgélés után azonban találtunk egy bőrgyógyászt, aki végre hatásos kenőcsöket írt fel, és ajánlott tusolóolajat és testápolót is, ami tényleg segít.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#34) Vandit.


Vandit.
addikt

Én úgy vagyok vele,hogy prevenció.Bár nincs gyerekem,de az biztos,ha lesz nem fogom teletömni egyből "gyógyszarral".A Neo Citran és hasonló jó készítményeket meg messziről kerülöm.Nem szereti a májam a paracetamolt. :( :)
Nem értem az embereket,amikor egy egyszerű megfázásra minden szart beszednek,aztán csodálkoznak,hogy rezisztensek lesznek rá az idő folyamán.Sok folyadék és melegben tartózkodás nem kell több.
A másik meg a Supradyn és hasonló nagyon jó készítmények.Napi 1 fedezi a szükségletet mi?Aki ezt elhiszi az meg is érdemli,de legalább drága is.
Én például tuti fogok a gyerekemnek adni glutamint.Sokan azt sem tudják mi ez pedig többet érnének vele,mint a Béres Cseppel csak kicsit olvasni kéne és nem a reklámokban látott dolgokat készpénznek venni.
A homeoizé meg annyit ér kb. mint a távgyógyítás :DDD
Ismerősöm gyerekének be volt gyulladva a füle,ajánlották neki ezt a fajta "gyógymódot" és annyit elértek vele,hogy a gyerek fülét fel kellett szúrni.Áldásos egy hatás. :C

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#35) ladybug válasza Vandit. (#34) üzenetére


ladybug
őstag

A prevenció fontos, és bizony jó ha a gyerek szed vitaminokat, de vigyázat, mert ebből is lehet baj. Be kell tartani a dobozon előírt utasításokat.
De még ezek mellett is a gyerek megbetegedhet, viszont így nagyobb az esélye annak, hogy nem minden fityfenét kap el, mert ellenáll az immunrendszere, hanem a komolyabb vírusok támadják meg. Ilyenkor pedig sok esetben orvoshoz kell fordulni.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#36) nyávogi


nyávogi
tag

Nálunk beváltak a homeopátiás készítmények. A 2 éves lánykám, eddig nem kapott antibiotikumot. Nem azért, mert felülbíráltam valaha is a gyerekorvos véleményét, hanem mert a saját gyermekorvosunk írta fel ezeket a gyógykészítményeket. Fogzási fájdalom enyhítésétől kezdve, a lázcsillapításon át a megfázásig és hatottak. Gondolom ha valami igazán komoly baj lenne, beadnám az antibigyót is, szerencsére eddig ilyenre nem került sor.
Rive-nek legyen mondva, nem hiszem, hogy egy két éves gyerkő esetében placebó hatásról lehetne beszélni, legfeljebb ha felnőttekről van szó.
Ha pedig annyira hatástalan, működésképtelen lenne a dolog, akkor nem hinném, hogy az egyetemen sok évet lehúzott, mindenféle szakterületen praktizáló orvosok, felírnák és alkalmaznák a módszert és azt sem hinném, hogy az ilyentén gyógyszerek egy része vényköteles lenne.

ps: a corysalia nem megfázásra, hanem elsősorban allergiás tünetek enyhítésére szolgáló, komplex szer. Megfázásra, torokfájásra, inkább a Meditonsin cseppek, vagy Engystol való.

peace. :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#37) Rive válasza nyávogi (#36) üzenetére


Rive
veterán

Gyerek esetén a szülőre hat. Gyakorló szülőnek ugye nem kell mondanom a klasszikus plezúr-szitu dolgát: a gyerek először rádnéz. Ha megijedtél, bömböl: ha nyugodt vagy, továbbszalad.

Diplomával meghatni már nem lehet. Tény, hogy homeopátiás cuccok nagyrésze sosem megy át hatásvizsgálatokon. Ennyi.

Receptkötelesség: még szép, hogy kell. Király lenne, ha potenciálisan komoly bajra utaló tünetek esetén kihagyható lenne az orvos.

Ha használ, szedd és szedesd nyugodtan.

Apropó. Elég sok 'homeoizé' nem tiszta homeopátiás cucc, hanem a klasszikus vagy népi orvoslás hatóanyaaival megvadított mixtúra. Ezeket tessenek külön kezelni.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) Ariadne válasza nyávogi (#36) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmmm, nálam lázas megfázásra adta a doki a corysaliát antibiotikum mellé. Érdekes. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#39) nyávogi válasza Rive (#37) üzenetére


nyávogi
tag

Igazat aok neked a plezúr-kérdésben, de vannak olyan esetek is (saját tapasztalat), amelyek ezen azért túlmutatnak. A láz nem fog az én megnyugtatásomra lemenni, mint ahogy a köhögés sem fog elmúlni és a gyulladás sem leohadni ugyanezért.
no offense, eszem ágában sincs agitálni a homeo mellett, de nekünk bejön egyenlőre. Fontos, hogy az orvossal egyetértésben, az ő véleményével egybevágóan történik ezen szerek alkalmazása.

Ariadne: ehhez nem tudok mit hozzászólni. A mi dokink szerint a corysaliát elsősorban az allergiás eredetű szénanátha ellen érdemes szedni.

[ Szerkesztve ]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#40) Rive válasza nyávogi (#39) üzenetére


Rive
veterán

Az orvos a fontos, ja. Ha hat a cucc, akkor végeredményben elég széles határok között mindegy, hogy milyen mechanizmus mentén.

Apropó, ez a 'coryzalia'. Aszondi, hogy:
Hatóanyagok: Allium cepa, Atropa belladonna, Sabadilla officinalis, Kalium bichromicum, Gelsemium sempervirens, Pulsatilla vulgaris
Jól nézem itt, hogy ez homeopátiás szerként van beállítva :F :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) Vandit. válasza ladybug (#35) üzenetére


Vandit.
addikt

Baj,akkor lehet ha a zsírban oldódó vitaminokat adagoljuk túl.Ami a dobozra van írva az enyhén szólva hülyeség.Napi 150 mg C vitamin az adag?Természetesen ez nem gyerekre vonatkozik.Én napi több,mint 1 g-t szedek + a multivitamin.Beteg 1 évben max 3x vagyok,akkor is csak megfázok kicsit.És nem iszom/eszem egyből a sok szar gyógyszert,ha köhögök egyet.Az a baj az emberekkel,hogy a legkisebb nyavajára tömik magukba a sok sz@rt,mert a reklám azt mondja.
Egy komoly betegségem volt eddig azt is 3 nap alatt lábon kihordtam a barátnőm 6 hétig feküdt vele és esélyes volt,hogy nem éli túl.Ez genetika kérdése is,de nem kizárólag.
Az miből következik,hogy a fityfenének ellenáll,de ezért a vírusnak nem? :F

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#42) ladybug válasza Vandit. (#41) üzenetére


ladybug
őstag

A fityfenére az enyhébb megfázásokat, más megbetegedéseket gondoltam. A vírusos betegségek, amik ledöntik a lábukról őket, általában torok- és fülgyulladások, hajlamos a fülgyulladásra a nagyobbik lányunk. Az influenzától ritkán betegednek meg komolyabban.

Igen, alkati kérdés is, hogy kire melyik betegség és hogyan hat.

Úgyhogy ezekután elmondható, hogy az antibotikum, a homeopátiás szerek, a gyógyhatású készítmények szedése sok-sok mindentől függ. Akinek az egyik használ, nem biztos, hogy a másiknak fog. Tehát lehet olyan is, aki szedi a vitaminokat, és mégis rendkívül gyorsan megbetegszik. És olyan is, aki a homeopátiás szerek szedése mellett komoly betegségeket szed össze - van ilyen ismerősöm. És olyan is, aki nagyon ritkán beteg, és mégse töm magába mindent, amit a tv mond.

Akkor min is vitatkozunk? Ennek semmi értelme.

No offense, csak elgondolkoztam az eddig hallottakon.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#43) Ariadne válasza Rive (#40) üzenetére


Ariadne
őstag

A papírján felsorolják, melyik micsoda, növénykék jórészt. Ez speciel nekem nem jött be, de másnak igen. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44) Vandit. válasza ladybug (#42) üzenetére


Vandit.
addikt

Én nem vitatkozom csak leírtam a véleményem. :P ;)
Viszont azon ki tudok akadni,amikor azt mondják,hogy a C vitamin napi adgja 100 mg. :Y
Max egy gyereknek.Elégtelen táplálkozás,dohányzás,sport,terhesség estén 1 g simán mehet naponta szerintem.
Én csak annyit kérdeztem,hogy miért törvényszerű az,hogy ha nem fázok meg akkor fülgyulladásom lesz? :F Bocsi nekem ez jött le. :)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#45) Rive válasza Ariadne (#43) üzenetére


Rive
veterán

Tudom, hogy ezek növények. A dologban az a vicces, hogy
- a homeopátia eredetiben kicsit másról szól
- a jól megválasztott gyógynövények mellé még homeopátia már totál vakítás :K
- ezek után a hatást ugye nem a gyógynövényeknek, hanem a homeopátiának könyveli el a fogyasztó :))

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#46) Ariadne válasza Rive (#45) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem értek veled egyet. Természetes, hogy a gyógynövények hatnak, az ember nem hülye és látja, miből van, és a homeopátia része tudtommal a gyógynövények helyes kombinálása is (bár wikipédián is vitatott a meghatározás, most néztem).

Sose jártam természetgyógyásznál meg ilyeneknél, csak ezeket a gyógyszertárban kapható törzskönyvezett dolgokat szedtem már párat, orvos ajánlására/utasítására, szóval ez nem hit kérdése szerintem, inkább olyan "kipróbálom, ártani nem árthat" dolog.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#47) Rive válasza Vandit. (#44) üzenetére


Rive
veterán

Izé. Volt már erről szó. A 100mg C-vitaminnál az RDI (Reference Daily Intake). Ez nagyjából az a minimális napi bevitel, aminél a referenciacsoport nagyrésze már egészséges (nem mutat hiánybetegségre utaló tüneteket) és az is marad. Még egyszer: ez a minimum. A maximum másik tészta, 2g körülre teszik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48) Rive válasza Ariadne (#46) üzenetére


Rive
veterán

a homeopátia része tudtommal a gyógynövények helyes kombinálása is
Eredetileg nem igazán. Kívülről szelélve a homeopátia ezen irányba történő 'fejlődése' leginkább a krónikus sikertelenség kompenzációja :K

Mindenesetre ismételném: ha használ és orvos írja fel, akkor ki-ki mért ne szedhetné? A magam részéről a modern orvoslás egyik nagy hibának tartom a placebohatás méltatlan mellőzését :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#49) Ariadne válasza Rive (#48) üzenetére


Ariadne
őstag

Hitetlen gyaur... :DDD (Na jó, ez így nem igaz, mert nem hit kérdése szerintem.) Én nem zárom ki próba nélkül azt, ami jó is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#50) Rive válasza Ariadne (#49) üzenetére


Rive
veterán

Igyekszem :P :K

Maradok a tormánál, kakukkfűszirupnál, tiszta levegőnél :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.