Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) opeter87


opeter87
senior tag

Elég szubjektív hangvételű a cikk (többször ki is van emelve), de véleményem szerint nem jó az összehasonlítás illetve több helyen pontatlan.

Először is le kell szögezni, hogy netbookokon és a tableteken egyaránt nem lehet dolgozni vagy hosszú emaileket/word/excel fájlokat írni/szerkeszteni. Mert ezek nem ilyen célra lettek kitalálva.

Véleményem szerint az olcsó netbook és az olcsó tablet is használhatatlan még szórakozásra is.

Egy jó netbook (100k-tól) jó választás lehet egy sokat utazó újságírónak/egyetemistának stb.

Egy jó tablet (iPad vagy Android 3.0-tól) jó választás lehet egy családnak, ahol a nappaliban a kanapén fetrengve valaki netezik/játszik stb.

Szubjektív megjegyzés az iPademen a Fifa2012-vel több órán keresztül is képes vagyok játszani annyira jó a grafika és annyira élvezetes a játék szóval én pl. a játékélménynél a tabletnek adtam volna a pontot.

(#152) bcd86h


bcd86h
csendes tag

Nagyon jó lett a cikk! Mint ha a fejembe láttál volna. Én is ezen a véleményen vagyok a tabletekkel kapcsolatban.

Kolleginámnak van egy Acer 1825PT netbookja (ugyan már nem lehet kapni,amit nem értek hogy miért?!) Nekem nagyon bejön. Vékonynak mondható a kijelző kerete is, erős a CPU, memóriában se szenved hiányt. Az ára ugyan horribilis volt, amikor lehetett kapni, de ez tényleg egy nagyon jó hybrid!

(#153) effendi2


effendi2
tag

A cikk olvasása közben azon tűnődtem, hogy vajon hányadik hsz.-ban ajánlgatnak majd használt Thinkpad-et ezek helyett. Aztán láttam, hogy rögtön az elsőben. :-)
Hihetelen, hogy bármilyen notiról van itt teszt a logouton, vagy a PH!-n, az tuti, hogy az első tízben valaki beböfögi a Thinkpad-et. :O

Mint ahogy a telefonteszteknél is törvényszerű, hogy legalább hárman betámadnak a zétée bléddel :(

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#154) Tikakukac válasza effendi2 (#153) üzenetére


Tikakukac
titán

Én meg az ilyen hsz.-ek után várom azt, hogy miért is ne lenne ésszerű választás egy strapabíró üzleti noti hasonló árban használtan mint egy csodaszép tükörcsilivilimilyenszép gép dobozból. Ha nem nekem kéne az ismerősök hasonló gépeit időnként rendbe rakni akkor engem sem érdekelne...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#155) bigdady


bigdady
nagyúr

Én biza kiváltottam a főgépem/notim egy asus transformerre, de nem voltam meg win meg office nélkül. Ezért árából vettem egy asus 1015bx-et winnel, meg egy smart tabot (korábban wayteq xtabot).
Most tökéletesen elvagyok és egyszerre többen is használhatjuk mint a transformert.

(#156) effendi2 válasza Tikakukac (#154) üzenetére


effendi2
tag

Az egyik új, 2-3 év garanciával. A másik használt, zsákbamacska. Lehet hogy alaplapos volt és kendácsolták, lehet hogy beleborult egy pohár víz, és még épp működik, stb...
Van akinek ez fontos.

Ez ugyanaz, mint mikor a totalcaron BÁRMILYEN autóteszt után az jön, hogy ennyiért 3-4-5-6 éves fullextrás béjemvét lehet kapni. Ez egy faszság. Hülyeség, Trollkodás.

Újat hasonlítsunk újhoz, hasznátat használthoz.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#157) SLYM


SLYM
veterán

tényleg durva mennyire különbözünk mi emberek. azt gondoltam, hogy ami nekem evidens az másnak is az, pedig nem. oké életemben 1x volt a kezemben tablet (marha kényelmetlen volt tartani és csinálni rajta bármit) és a tesztek alapján én úgy gondotlam tényleg csak a sznobok veszik meg a cuccot. különbözünk tényleg

(#158) Dr. Oid válasza SLYM (#157) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

tök jó, hogy rájöttél :) nem kevéssé hervasztó, hogy még mindig azon megy a vita, hogy melyik az abszolút legjobb minden feladatra, pedig olyan nincs, és a többség nem volt képes eljutni odáig, ahová te.
respekt.

(#159) Tikakukac válasza effendi2 (#156) üzenetére


Tikakukac
titán

Használt gépet ezért szépen megnézzük, de nem itt fogom részletezni, hogy hogyan lehet 95%-ban biztos gépet venni, mert úgy sem győzlek meg róla.

Ez meg egy iszonyatosan sz@r példa. Régi luxus fullos béjemvét meg ódit azért nem veszünk mert az első szerviz többe kerülne mint a komplett autó. Plusz a fenntartása is egy vagyon. Én laptopnál mondjuk nem szoktam fenntartási költséggel számolni, de lehet ez nálad van...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#160) effendi2 válasza Tikakukac (#159) üzenetére


effendi2
tag

"Használt gépet ezért szépen megnézzük, de nem itt fogom részletezni, hogy hogyan lehet 95%-ban biztos gépet venni, mert úgy sem győzlek meg róla."

Hát, tényleg nem. Informatikus vagyok, a szakmában dolgozom, pontosan tudom, hogy lehet "kipofozni" egy gépet eladásra...
De ha még ki is fogsz egy jó darabot, azalatt a 2-3 év alatt, amíg egy új noti még garanciális (a használt lenovo meg addigra 5-6 éves) jó eséllyel belefutsz egy elfáradt alaplapba, egy beszart inverterbe, pixelsor hibás kijelzőbe, stb...
És ezek ugye nem párezer forintos tételek.

A példa pedig pont azért jó, mert notinál is ugyanez van, csak kicsiben. Jól hangzik egy fapados új gép áráért venni egy pár éves, új korában nagyon drága lapost, csak mázli kell ahhoz, hogy ez így is maradjon. És általában nem marad, szoktunk járni lenovo szervizbe is, az is elromlik. Persze egy Acer vagy egy MSI gyakrabban, de minél öregebb a vas, annál nagyobb az esély.

Ha meg nálad nem szempont az, hogy egy alaplapcsere többe kerül, mint a notid, az szerintem nem az én hülyeségem. :)

Szóval adott esetben megérheti megvenni a használt Thinkpad-et egy valami helyett, de bármi helyett nem!

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#161) Tim82 válasza effendi2 (#160) üzenetére


Tim82
nagyúr

De ha még ki is fogsz egy jó darabot, azalatt a 2-3 év alatt, amíg egy új noti még garanciális (a használt lenovo meg addigra 5-6 éves) jó eséllyel belefutsz egy elfáradt alaplapba, egy beszart inverterbe, pixelsor hibás kijelzőbe, stb...
És ezek ugye nem párezer forintos tételek.

Pont a Thinkpad-eknél ezek (kivéve az alaplapot) általában pár ezer forintos tételek. Ezen gépek népszerűsége a használtpiacon annak köszönhető, hogy relatíve olcsón és könnyen lehet hozzájuk alkatrészeket szerezni (természetesen nem a hivatalos Lenovo-szervízáron kell).

Btw, nem vitatom az álláspontod igazságát, csak árnyalni szeretném a képet, én pont nagy megelégedéssel használok használt Thinkpad-eket úgy 4-5 éve és egyetlenegy halt meg eddig nálam (kb. 2 év használat után, alaplaphibával).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#162) hcl válasza Tim82 (#161) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a TP-k házának merevsége nem sokban segíti az alaplaprepedést.

Mutogatni való hater díszpinty

(#163) Tikakukac válasza effendi2 (#160) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondom, hogy nem foglak erről meggyőzni, részemről feladom :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164) Alex91


Alex91
félisten

[link] :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#165) Adamyno válasza Drenadar (#6) üzenetére


Adamyno
tag

Nekem is a transformer jutott eszembe. Ugye abból az új elég magasra tette a mércét. Simán megy rajta arm alapú linux (pl. debian, ubuntu), de valószínű, hogy a win8 is menni fog.

Keveset eszik, könnyű, így már tényleg elég univerzális, médiára teljesen jó, de ha va nrajt valami értelems oprendszer, akkor akár munkára is használható az előbb említett dolgokból kifolyólag...

Megkérik az árát az igaz, de én tutira elfogadnám ha tehetném :)
/irodai szoftvereket használok, kis programozás, kis kép szerkesztés, néha hang audacity-vel, weboldal karbantartás, zene, film, játék. Ha videó szerkesztést elbírja, akkor próbálgatnám, ha nem, akkor nem. De szerintem a hardver szinten irányított 4+1 magos Tegra proci elbánik a film szerkesztővel is :)) )

- Indítsd újra a gépedet! - Az egészet? - Nem, a felét...

(#166) mark77 válasza Drenadar (#6) üzenetére


mark77
tag

A tabletben elromlik a wifi, mint a netbookomban, akkor gyakorlatilag kuka, illetve boksz a szervízzel, mert az utolsó leheletükig(bíróság) be akarják bizonyítani,hogy elb..tad.
A netbooknál egy nem túl drága kártya cseréje. (A fenti boksz a szervízzel, még mindíg játszik).
Sem a tablet, sem a netbook nem járható út hosszútávon. A Transformers egy érdekes hibrid.
A jövő szerintem, a ma még k.. drága szubnotiké. Szerintem..

Cannibal Corpse

(#167) hcl válasza mark77 (#166) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Khm, én is szedtem már szét olyan tabletet, amiben külön modul volt a wifi.
Laptopban is lehet integrálva, bár nem szokás.

Mutogatni való hater díszpinty

(#168) FerroChrom válasza mark77 (#166) üzenetére


FerroChrom
tag

A tabletben elromlik a wifi, mint a netbookomban, akkor gyakorlatilag kuka, illetve boksz a szervízzel, mert az utolsó leheletükig(bíróság) be akarják bizonyítani,hogy elb..tad.

Nem azért, hogy kötözködjek, de hogy lehet egy WiFi-egységet direkt elrontani? :F

Amúgy szerintem az a helyzet, hogy sokan a szokások rabjai és nem tudnak megbarátkozni az újjal. Rengeteg embernek az internetezésre/multimédiára alkalmas eszközt még mindig egy nagyméretű billentyűzettel felszerelt, nagyméretű kijelzővel rendelkező (asztali monitor vagy laptop kijelzője) készülék jelenti. Ez persze nem is elítélhető, hiszen mindenki évtizedeken keresztül asztali PC-n vagy laptopon intézte a levelezését, a netes böngészést, esetleg a filmnézést. Van, aki tud ezzel szakítani és meg tud barátkozni egy teljesen új alternatívával és van aki még akkor sem, ha az élete függene tőle. Éppen ezért nem lenne szabad vitatkozni azon, hogy a tablet vagy a netbook jobb-e.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#169) horush válasza FerroChrom (#168) üzenetére


horush
addikt

Azért asztali pc-vel ne hasonlítgassunk össze se tabletet, se netbookot, de még laptopot sem. Egy ilyen kis kijelző sosem fogja visszaadni az a kényelmet, használati élményt, amit egy 24"-os monitor nyújt egy rendes billentyűzet és egér kíséretében. Nem is egy célt szolgálnak. Én pl. simán el tudok netezgetni ha kell egy 3"-os kijelzőn is, de az biztos, hogy itthoni körülmények között semmiképp sem válnék meg az asztali pc nyújtotta kényelemtől, s teljesítménytől.

[ Szerkesztve ]

(#170) kovy79


kovy79
őstag

Nekem van 12,1"-os subnoti és 7"-os Dropad A8 tablet is. Egyiket sem adnám el...
A tabletet viszonylag keveset használjuk, de nyaraláskor, kiránduláskor nagyon jól tud jönni. Kedvesem kicsi, női táskáiban elfér és bőven tudja azt, ami ilyenkor nekünk kell: skype (videóhívás is tökéletes vele), reggeli kávé mellé kis hírolvasás és mindezek mellé baromi gyors kis "olcsótablet".
A notit hurcolom, ha munkához mindenképpen kell.
A noti volt anno kb 100K, a tablet meg 35K. Ezért a pénzért nekem/nekünk nagyon jó választások voltak.

(#169) fezlergabor, nekem vannak női ismerőseim, akik már csak a kis 7"-os eeePC-jüket használják és más pc-jük már nincs is. Nem vagyunk egyformák...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#171) SLYM válasza horush (#169) üzenetére


SLYM
veterán

azért ez elég kis réteg, bőven nem az átlag, ezt hidd el. csak azért használ a legtöbb ember PC-t, mert előtte minden más drága volt (gondolok itt a laptopokra) és ugye nem évente cserélni a legtöbb ember a számítógépét. az is elég valószínű, hogy ha ma megnézel egy átlagembert, aki gépet akar venni, szerintem már csak nagyjából úgy a fele lehet aki PC-t vesz, a többiek laptopot, netbookot, tabletet, stb. és ez is inkább a tudatlanság miatt van így. egyszerűen a legtöbben nem tudják, hogy egy laptop mennyivel kevesebbet fogyaszt mint egy PC, plusz azzal sincsenek tisztában, hogy egy 80.000 forintos laptop ma már mindenre elég a játékokat leszámítva. tehát a PC szerintem csak olyanoknak jó választás ma, akik játszanak, vagy dolgoznak a gépen (közülük is azokra gondolok akik komoly teljesítményt igénylő programokkal dolgoznak, tehát nem a titkárnőkre gondolok), a többieknek egy olcsóbb laptop is tökéletesen elég, a többieken pedig itt az emberek 80-90%-át értem

[ Szerkesztve ]

(#172) horush válasza SLYM (#171) üzenetére


horush
addikt

egy netezos gep is elvan 30 wattal. a monitor meg szinten ennyi kb.

(#173) madgie válasza SLYM (#171) üzenetére


madgie
titán

Átlagembernek tényleg elég a 100k-s noti is (80-as azért nem biztos, apósom sem venne netbook-ot, az idősebb korosztálynak nem való a kis kijelző, egyszerűen nem látják rajta a betűket), de hogy játékon kívül mindenre? Egy amatőr fotós raw fájlokkal akar dolgozni? Oda kevés a Brazos is, máris ott tartunk, hogy i3-as noti kell neki, az meg nem 80-100k (sajnos). Mondjuk valami régebbi C2D, vagy hasonló AMD variáns bőven jó lehet erre a célra, kérdés, be meri-e vállalni a használt notit (a legtöbben nem)

(#174) effendi2 válasza Tim82 (#161) üzenetére


effendi2
tag

"Btw, nem vitatom az álláspontod igazságát, csak árnyalni szeretném a képet,"

Akkor pont ugyanarról beszélünk. :-)

Én is azt írtam, hogy adott esetben megérheti, de van úgy, hogy nem.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#175) effendi2 válasza Tikakukac (#163) üzenetére


effendi2
tag

OK, akkor egyezzünk ki egy döntetlenben. :-)

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#176) hcl válasza madgie (#173) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Meg azért képfeldolgozáshoz jó kijelző is kéne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#177) madgie válasza hcl (#176) üzenetére


madgie
titán

Na ja, az a másik. IPS ritka notiban, mint a fehér holló. iPad-nél adott ,ott meg a képfeldolgozás felejtős :D

(#178) hcl válasza madgie (#177) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Jaja, T40-ből és T60-ból volt normális paneles verzsön, de annak az ára is olyan.

Mutogatni való hater díszpinty

(#179) Tim82 válasza hcl (#178) üzenetére


Tim82
nagyúr

Helyesen:

T42(p), T43(p), T60(p) (15" méretben, SXGA+ vagy UXGA - 1400*1050 vagy 1600*1200 felbontással). Volt még R50p (15", UXGA), valamint R50, R51 (15", SXGA+).

Valamint a tablet PC vonalon az összes (X41 tablet és felfelé).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#180) simonzé


simonzé
addikt

Na akkor összegzem az eddigieket.
1. Nincs igazam, hülyeségeket írogattam össze.
2. Minden szavam igaz, végre valaki kimondta hogy a király meztelen.
3. Ne hasonlítsak össze netbookot tablettel, mert az két külön világ
4. A tabletet a netbookok leváltására hozták létre
5. A tablet semmire sem alkalmas, különösen munkára/játékra/médialejátszásra
6. A tablet mindent tud, netezésre, játékra, és különösen multimédiára a legjobb a világon.
7. A netbook egy rakás szar, és különben is mindig lemerül. Szégyen hogy létezik.
8. A netbook egy teljes értékű PC, és még kicsi is. Külső monitorral a legjobb dolog a világon
9. A tablet és a netbook összehasonlítása Istenkáromlás, én meg egy idióta vagyok.
10. A tabletet hordozható szórakoztatásra, médiára és játékra szánták, ellenben a netbookot hordozható szórakoztatásra, médiára és mindenre amit egy PC tud, tehát a netbook értelmetlen.

I don't fit in. I fit out.

(#181) Tim82 válasza simonzé (#180) üzenetére


Tim82
nagyúr

Minden ponttal egyetértek. ;]

Abban az esetben, ha érted a tréfát, csak nem szereted, én kérek elnézést. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#182) Dr. Oid válasza simonzé (#180) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

mi ebből a tanulság, még ha el is vicceled? különbözőek vagyunk, különböző igényekkel. megmondóembert játszani meg nem muszáj.

(#183) simonzé válasza Dr. Oid (#182) üzenetére


simonzé
addikt

szerk: Ááá, hagyjuk.

A lényeg: igazad van.

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#184) SLYM válasza horush (#172) üzenetére


SLYM
veterán

micsoda? csak a monitor fogyaszt 30-at. nem nagyon van gép ami 50 watt alatt fogyaszt, plána nem az olcsó régebbiek. netezés közben 80 wattot nyugodtan számolhatsz az asztali gépre, a laptopoknál ez kb 15-20 watt

(#185) SLYM válasza madgie (#173) üzenetére


SLYM
veterán

átlag ember: hírportálokat olvas, filmeket néz, facebookozik, youtube videókat néz, skype-ol, vagy MSN, mindegy. feltölti a JPEG! képeket a fényképezőjéről és azokat nézegeti, plusz némi paszinasz. ennyi és nem több. hidd el ez a 80-90%. én nem vagyok átlag felhasználó, de azt se tudom mi a raw file, de a photoshopot tudom kezelni :)

szüleim teljesen meg vannak elégedve a nyáron Auchan-ban vásárolt 85.000 forintos! HP akármilyen géppel: 15,6 col, 2,2 GHz-es 2 magos Sempron proci, 2 giga ram, 320-as vinyó 7200 RPM-es!, HD4250 videokártya (HDMI-vel bármilyen full HD-s filmet tudnak rajta nézni a TV-nken). ez a legtöbb embernek bőven elég és még játszani is lehet vele a régi játékokkal

[ Szerkesztve ]

(#186) SzaboZE válasza simonzé (#180) üzenetére


SzaboZE
addikt

Úgyis eljutunk előbb-utóbb arra a szintre, amikor már nem lesz probléma a teljesítmény ekkora méretben sem, akkor nem lesz min vitázni. :) Merthogy gyakorlatilag ez az egyetlen paraméter, amiért elindul egy-egy ilyen topik. Ha egy netbook is i7 teljesítménnyel bírna, akkor max a kijelző mérete befolyásolna egy ilyen döntést. A touch screen kb 10-20$ költséget jelent, akár minden gépbe be lehetne szerelni, aztán a felhasználó vagy használja vagy nem. Erre a gyártók is hamarosan rá kell jöjjenek (főleg a win8 érkezésével) és kénytelenek lesznek belátni, hogy nem lehet irdatlan felárat számítani érte. Innentől fogva a netbook annyiban fog különbözni a tablettől, hogy kinyitható és hardveres billentyűzete van.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#187) Alex91 válasza SLYM (#185) üzenetére


Alex91
félisten

átlag ember: hírportálokat olvas, filmeket néz, facebookozik, youtube videókat néz, skype-ol, vagy MSN, mindegy. feltölti a JPEG! képeket a fényképezőjéről és azokat nézegeti, plusz némi paszinasz. ennyi és nem több.

Erre elég a tablet, a többire meg ott az asztali... :)

Amúgy ahogy nézem iMac, és Macbook Pro eseten idle-ben olyan 4x fogyaszt többet a 21,5"-os iMac.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#188) hcl válasza SzaboZE (#186) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

De mondjuk egy i7 teljesítményű tableten továbbra sem fogsz tudni gépelni...

Mutogatni való hater díszpinty

(#189) madgie válasza SLYM (#185) üzenetére


madgie
titán

Nem ezt mondtam én is? :)

(#190) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt a témát már kiveséztük, most jöjjön a foci vs. jégkorong vs. vízilabda...... :D
Szvsz kb ilyen különbség van a PC /asztali/- netbook- tablet között.... Persze nem a játszva, hanem nézve az említett sportokat....
(sport)Rajongók mindet szeretik, (kütyü)rajongóknak mind van... Időhiányos rajongók választanak, keshhiányos rajongók szintén....
Hogy gonosz legyek, lehet mind helyett nudewrestlinget nézni kontra venni a három cucc áráért egy iPadet..... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#191) SLYM válasza madgie (#189) üzenetére


SLYM
veterán

de hogy játékon kívül mindenre?

ez a része a mondatodnak valamiért kimaradt, így már más értelme van a postodnak, bocsi :D

(#192) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Saját véleményem:
Én sokat utazom, de mégis teljesítményre van szükségem ezért 17" izom notim van...
Le lehet érte szólni de aki nem tudja megérteni milyen hetente többet utazni mint a 10 percre lévő munkahelyre és vissza illetve izzasztó CAD softvereket használni illetve virtual machine-t az kérem ne mondjon nekem véleményt, hogy inkább sima asztali...

De emellett azért az utazás alatt is jó ha tudok pötyögni... Na aki azt mondja kényelmesen veszi elő az 1-2 óra bus alatt a netbookot azt még talán megértem de sokkal jobb a dzseki belső zsebből elő venni a 7" tabletet... Ami tovább is bírja...
És szerintem nem lehet összehasonlítani x86 netbook-ot egy Risc processzoros tablettel... a kettő télleg nagyon távol áll azért egymástől. Pl ha nekem 80k-ba használható 48Gb-os GPS + mobilnet + bluetooth + 7óra minimum aksi + 300gramm 9mm vastag + jó natív android netbookot talál azt megtapsolom... és nekem ez kell ergo netbook semmit ér.
Volt pedig egy asus eee 9" netbookom jó volt szerettem és addig használtam amíg meg nem jelent a samsung galaxy tab7 vettem egyet 100k-ba és azóta imádom. Miért? Mer ez elégíti ki azt ami kell nekem.

És igen ezen van szerintem a hangsúly KINEK MI KELL !!!
És ezt a piac nagyon is jól csinálja van akinek netbook van akinek tablet van akinek 17" izomlaptop van akinek 14" filigrán notebook van akinek PC, de a lényeg a piac ad lehetőséget most már szerencsére mindre. És akinek van pénze meg találja azt ami kell neki, de csupán ezért nem kell elítélni egy IT ketyerét mer nekünk nem úgy fedi le a szükségleteinket ahogy kell...
Nekem a szükségleteim alapján ez kell és annyira megtetszett ez a páros, hogy sosem fogok másra váltani szerintem.
Ja és el lehet gondolkodni, hogy egy 7" tab az remek okostelefon kiváltó. Gondoljatok bele milyen kurva jó :) Van egy szar gagyi de EGY HÉTIG akksiról üzemelő ütvefonod (nekem pl dual-Sim.es Alcatel) illetve egy tablet. Mind kettőt gond nélkül hordozom, de nem hervad le a mosoly a számról amikor a web megeszi a tablet aksiját mer a telefon külön van.
Nem egy ismerősöm és munkatársam hord egy ilyen gagyifont mindig magával ha az okostelo lemerülne.... No meg ha a tescoba megyek át csupán akkor nem kell egy IQtelot cipelnem amire ha jön 4 email este és felhívnak kétszer akkor a tesco közepén hagy cserben és nem tudom felhívni az "otthonikonyha mestert " :) mi kell még a hűtőbe.

Szerintem nincs értelme vitázni teljesen különböző igényekkel egy másikkal. Ez kb olyan mintha megakarnánk győzni a motoros barátunkat, hogy a lovagolni sokkal jobb... Nem hiszem hogy menni fog... Elvégre neki arra van igénye nekünk másra.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#193) SzaboZE válasza hcl (#188) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem ezt írtam? :) "Innentől fogva a netbook annyiban fog különbözni a tablettől, hogy kinyitható és hardveres billentyűzete van."

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#194) BatchMan


BatchMan
senior tag

Asus Transformer.
Nekem önálló kategória, nyár eleje óta használom. Szeretem az összes hibájával együtt. Mert azok vannak szép számmal.
Ami viszont kimaradt a cikkből:

Üzemidő: egész nap vezeték nélkül. 5:3
Bootup: boot? havonta talán eccer, de jellemzően soha. 5:4
Betekintési szög: 178° 5:5
Zaj: nincs venti 5:6 Nem csendes, hanem kussol.

Ha kell valami a netről gyors info (időjárás, árfolyam stb.) noti nem alternatíva.
Ha nincs konnektor a közelben noti nem alternatíva. A szabadság érzése. Ha az akku 7%-on, egy kis esti olvasgatásban biztos én dőlök ki előbb, mint a gép.

A többivel sacc/kb egyetértek. Nagyon érdekes olvasni más mire jut ezzel a dilemmával.
Nagyon jó cikk.

(#195) mark77 válasza FerroChrom (#168) üzenetére


mark77
tag

Beázással mindent meg lehet magyarázni :DD
Amit írtam a szervizekről sajnos az igaz, nem egy ismerősöm megjárta már.

Igaz a jövő valahol a kettő között van.
Mindkettőn lehet netezni, levelezni zenét hallgatni, külső kijelzőn filmet nézni. Nagy teljesítményű mobil számítógép inkább munkaeszköz profiknak.
Pl ő:
http://logout.hu/cikk/nehezsulyu_munkagep_thinkpad_w510/bevezetes.html

Egy átlag laptop már nem igazán nevezhető mobilnak. Mozgatható, de nem mobil.

Cannibal Corpse

(#196) manoarc


manoarc
senior tag

Nem tudom mit csináltatok a régi netbookon , hogy akadtak a 360p videók.
Nekem még az eee pc 701-en se akadt ,pedig az aztán tényleg gyenge.

Egyébként érdekes teszt köszönjük :)

{。^◕‿◕^。}

(#197) simonzé válasza manoarc (#196) üzenetére


simonzé
addikt

:) Lehet hogy elhamarkodottan ítéltem meg a kis Toshibát. Ha belegondolok, volt neki egy energiatakarékos módja, amiben az órajelet visszavette 800mHz-re, lehet hogy ebben az üzemmódban szaggattak a 360p-s videók. A lényeg az, hogy túl gyenge volt, pedig egyébként szerethető kis gép lett volna...

I don't fit in. I fit out.

(#198) Chaser válasza hcl (#178) üzenetére


Chaser
titán

Nem olyan vészes egy ips T60 ára már:) Karácsony előtt 60-ért adtam el az egyiket, elég jó kis konfig volt. Most a másikról vagyok, ha nem kell erőmű számomra egyértelmű hogy ez a gép az 1400x1050 ips panelével mint bármilyen belépő szutyok 90k-ért 16:9 1366x768 tn panellel újan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#199) tvamos


tvamos
nagyúr

Szia!
Nagyon lebecsulod az atlag egyorru felhasznalot!
Nekem van notebookom (egy Dell Precision) meg egy 13"-es kisebb (HP Probook) meg egy eeePC-m (ez is dual core-os Atom) meg egy vacak ZT-180-am (ami hasznalhatatlan, meg ha neked tetszett is!).
(Hardware-t is, software-t is fejlesztek...)
Szerintem van az az eset, amikor egy konnyu 7"-es tablet jobb szolgalatot tesz, mint egy netbook. Pl. a vonaton utazva, szivesebben vennem elo a tabot. Es a repulon is. (Persze, a Zenithink nehez, es gyakorlatilag hasznalhatatlan. Lefagyogat, kilepeget a pdf-ekbol.)
Ha valamit irni kell, hiaba az eeePC felbontasa (1280x800) vagy Atom550 procija, a billentyuzete... nem az, ami kell. Akkor sajnos marad a Notebook!
Ha meg netezni kell, skype-olni, akkor a tab. A telefon 4"-es kijelzoje hosszutavon nagyon faraszto. Szoval, en ide tettem egy nagy pirospontot a taboknak, meg szegeny megboldogult Steve-nek!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#200) pechman8


pechman8
aktív tag

Annyit szeretnék még hozzátenni az elhangzottakhoz, hogy a legtöbbünknek 1 azaz egy gép megvásárlására van lehetősége. Nem tarthatunk, én legalábbis nem, 3-4 gépet, hogy mindig az ideálisat húzzam elő.

Nagyképű dumák:

"Mert ha a családdal autózok a tengerpartra akkor jobb a Chrysler Grand Voyager, de a munkába járáshoz meg jobb a Ferrari F50." ... na persze... tudjuk mi is... nekünk is van mindegyikből kettő a magánhelikopterünk mellett!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.