Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) audi100td válasza hackeeeee (#100) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hát, nem tudom, szerintem ezt nem lehet megszokni, főleg ha valaki jó minőségű billentyűzetekhez szokott. :B

(#102) hackeeeee válasza audi100td (#101) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez ebben a formában igaz. :K

Én próbáltam gépírni tablet-en, nem nagyon sikerült, ~10" netbook-on simán. :)

Véleményem szubjektív...

(#103) Domxc


Domxc
senior tag

Mindkettom van. A netbookom egy roncs a tabletem, pedig imadom. :)

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#104) Alex91


Alex91
félisten

Nem tudom, de olcso netbook bir kb 3 orat XP-vel ha hasznaljuk, ha meg nem, akkor 1 het alatt allasaban lemerul az akksija :D.

Ami meg mar er valamit, az meg nem olcso... SSD nelkul meg nem az igazi. Igazandibol egy Macbook Air-t mondanam egy jo alternativanak (mondjuk ez nem netbook), de annak meg az ara... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#105) simonzé


simonzé
addikt

Alex91 - "Tablet termeszetesen, csak az iPad legyen! :)" - Ugyanannyi pénzből inkább vettem egy minden mai játékot is elbíró netbookot, meg egy laptopot. Mindkettő új. :)

Zolika DB - "Otthon az E2180-tól a 4 magos Phenomig két VGA-val eddig mindent kiszolgált egy 350-es FSP táp." - ja. Szmennyiteszik? A netbookom netezgetés közben 16W-ot. Csak a monitorod 2* vagy akár 3* ennyit, pedig energiatakarékos elcédé. UFF! Beszéltem. :) Hiszitek vagy sem, 3 év alatt ~220e Ft-ot spóroltam a villanyszámlán az asztali gépeim kiiktatásával (meg a villanykörték kicserélésével). Ez is szempont. Ha így nézed ingyen van az összes notink. :) Szerinted megérte?
- "De az a 6 éves gyerek, aki ráugrik apuci/anyuci tabletjére, abból mi lesz?" - Nagyapám egész életében kaszált. Apám még tud kaszálni, én már nem. És még élek. A világ változik.

Gengi - "Egy 7"-es iPad 64G - 16K körül volt." - Teljesen jó meglátás. Ha ennyiért lenne normális hardverrel tablet, ez a cikk nem született volna meg. Ennyiért elfogadnám a hiányosságait, sőt mindenkinek ajánlanám. De ezekért a gépekért 10-szer ennyit is simán elkérnek az almások. Annyit már semmilyen észérv alapján nem ér meg.

z0d1AK - ""1024x600 pixel (csak 11 Ft volt darabja )" 6 758 400 forintot fizettél érte?" . Ób+ Ezt benéztem. 55k-ért vettem, szóval csak 0,09 Ft volt darabja... hülye matek! :P
- "Neked tetszett a Streak 7 kijelzője?" - Olvastam nálad, meg amcsi tesztelőknél hogy gyenge a kijelzője, de én el voltam tőle ájulva. A kifutó szériából vettem, lehet hogy kijelzőt váltottak menet közben, mert az enyémé gyönyörű volt, 170° körüli betekintési szöggel éles, tökéletes. Csak csillogós.

Duliee - "Egy ilyen J&W Minix-re pályázok én is , második gépnek, mert nagyon jónak tűnt a tesztben is" - Nem akarom hogy félreértsd: ez csak egy netbook. Én nagyon nagyon szeretem, de megvannak a korlátai. Mielőtt megveszed, ezeket is mérlegeld, úgy nem fogsz csalódni. Ha kérdésed van, szívesen válaszolok akár privátban is.

Gicz - "Egyik ismerősöm vett eee pc, 10 col 1024x768 (...) k.rva lassu volt" - Tippelhetek? Atom N270+1GB RAM. Az N550 másik univerzum! Nem gyors, de már nem tetülassú. A 2GB RAM meg olyan különbséget jelent mint a féllábú, meg maratonfutó közötti eltérés.
- Ipadet és Ipad2-t is próbáltam. Ha megnézed az írásban az szerepel, hogy a lag az androidra jellemző. Az Ipad hibája az ára. A tesztelt tabletből 3-4 kijön egy ipad árából, ha így nézed, akkor már nem is olyan jó a tablet. Egyébként értelek, neked bejött a tablet. Eddig 1.

I don't fit in. I fit out.

(#106) Somesz1988 válasza Alex91 (#104) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

A másik pedig, hogy a netbook mivel "net"-re kell nem fejlődik. A mai napig ugyanaz a hw van benne, de ilyen struktúra melett minél erősebb annál kevesebb ideig bírja.
A tabletekben meg ott van a tegra 1, 2, 3 alapból csak ssd stb. és simán viszik 8-9 óráig, de persze nem a veszélyesen olcsók.
De kár vitatkozni mert vagy-vagy kérdésnél úgyis azt veszi meg az ember amelyiket ő akarja nem lehet meggyőzni. mindneki ideírja az érveit és ennyi :))

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#107) madgie válasza simonzé (#105) üzenetére


madgie
titán

Aha, egy iPad 1 van vagy 70-80k max, te abból vettél egy netbookot meg egy notit? És elbírnak minden játékot? Jó, akkor befordulok a hideg fal felé, hogy hozzáérjen a s*ggem és felkeljek :P

Szerk: volt ilyen Minix-ünk, hálistennek eladtuk, a csiga száguldó idegbolond hozzá képest.

[ Szerkesztve ]

(#108) z0d1AK válasza simonzé (#105) üzenetére


z0d1AK
veterán

Pontosítsunk, a 7, vagy az 5 colos Streak-et vetted?
Mert az 5"-osnak tenyleg szep a kepe es kaphato volt, viszont a 7 colos botranyos, es nem is jelent meg hazankban.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#109) Dr. Oid válasza simonzé (#105) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

továbbra sem értem, miért hasonlítasz össze egy iPadet, ami annyiba kerül, amennyibe, egy netbookkal meg egy laptoppal. könyörgöm, mi köze a háromnak egymáshoz?

(#110) Alex91 válasza simonzé (#105) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, en 100k-ert vettem az iPadem, termeszetesen ujonnan.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#111) SLYM


SLYM
veterán

leírom énis az agymenésemet a témával kapcsolatban, itt-ott biztos megfogalmaztam már ezzel kapcsolatban egy-egy postot, de egyben még nem írtam le ezeket az biztos

alapvetően szerintem a tablet egy zseniálisan jó cucc lesz majd 5 év múlva, de ma még egy teljesen haszontalan cucc. semmire sem jó. van egy menőségi faktorja a cuccnak (erre később még kitérek), de kb ennyi. használni semmire sem lehet. ellenben 5 év múlva, amikor majd az aksija egy mai okostelefon szintjére jut el üzemidő szempontjából, amikor majd olcsó lesz, amikor majd 300 gramm lesz a cucc súlya, a hardvere sokkal komolyabb lesz és eljut oda, ahol ma a netbookok vannak egy PC-hez képest (hardver szinten), akkor majd nagy siker lesz. az, hogy ennek ma is nagy sikere van, az a menőség faktor és a reklámok miatt van.

hasonló szerintem totál felesleges cucc még ma az okostelefonok. kis kijelző és gyenge hardver miatt használhatatlan mindenre ami miatt okostelefonnak nevezünk ma egy okostelefont. tehát filmet nézni, netezni és játszani nem lehet rajta kényelmesen. amire meg az olcsóbb "butatelefonok" is képesek, telefonálni, zenét hallgatni, arra meg jók ezek is, tehát az okostelefon, mint kategória szerintem használhatatlan, vagy legalábbis igénytelen. egyetlen pozitívuma azért tényleg van az okostelefonoknak, ez pedig a GPS. emiatt talán egyeseknek van értelme benevezni egy olcsóbb okostelefonra.

a 3. szerintem ma még elég felesleges, ámde nagyon menő cucc, az a 3d-s TV-k. ma már elég olcsón kaphatók a szemüveges 3d-s TV-k, emiatt, meg a menőség faktor miatt egyre többen vesznek ilyen TV-t, függetlenül attól, hogy totál felesleges, használhatatlan a cucc. nem fogalmazok pontosan itt sem, nem használhatatlan, de olyan szemüvegben TV-t nézni, mint okostelefonnal netezni, vagy azon videókat nézni. a legmegfelelőbb szó talán az igénytelenség. arról már nincs is értelme beszélni, hogy nincsenek 3d-s tartalmak, aki meg látta már mire képes egy olcsóbb 3d-s TV, amikor arról van szó, hogy 2d-s tartalmat kell 3d-be konvertálni, annak nem kell magyarázzam, hogy ennek mennyi értelme van

ez a 3 cucc tehát, a tabletek, az okostelefonok és a 3d-s TV-k, amik ma szerintem csak a reklámok, meg a menőségfaktor miatt vannak életben. az igaz, hogy mindegyik cuccnak 3-5 év múlva helye lesz az életünkben, de addigis ne dőljünk be a reklámoknak, ezek a cuccok használhatatlanok, sokkal több idegeskedést és csalódást fognak okozni, mintha azt a pénzt másra költöttétek volna. azt meg mindenki döntse el, hogy mennyire menő az amikor a tableten, meg az okostelefonon akadozik az oprendszer, meg a programok. vagy amikor a 3d-s TV-n a látvány ritka szar és még a feje is megfájdul a haveroknak. vigyétek inkább wellnessbe a barátnőtöket, csináljatok pár képet normális fényképezőgéppel, majd töltsétek fel egy notebookra és rakjátok ki facebook-ra, ez menőbb mint a tablet, meg az okostelefon és még a kép is jó minőségű lesz, nem olyan fos, mint amilyet az emberek 99%-a csinál

[ Szerkesztve ]

(#112) Alex91 válasza SLYM (#111) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, az iPad a dupla magos CPU-javal elmegy 10 orat is WiFi-vel, melyik okos telo bir ennyit? De imho mar eleg hasznalhatok igy is, nem kell ide 5 ev...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#113) KisDre


KisDre
senior tag

Nincs tabletem, de "Ráadásul a tableten nincs tapipad, ami azért sokszor jól jön." nem az egész képernyő egy "tapipad"? Szerintem fölösleges is lenne tablethez tapipad, de lehet csak én látom így.
Amúgy meg már vártam egy ilyen cikkre, grat. :)

KisDre.artstation.com

(#114) SLYM válasza Alex91 (#112) üzenetére


SLYM
veterán

bocs, én azt feltételeztem, hogy az okostelefonok legalább egy napot tudnak menni egy töltéssel. még én feltételeztem túl sokat ezekről a kütyükről :U

egyébként igazad van valszeg, 3 évet kellett volna írnom. ennyi viszont szerintem kell, mire egy 300g-os tablet, 1 napos aksi üzemidővel tökéletesen viszi majd az éppen aktuális mindenféle netes tartalmakat (értsd zökkenőmentesen)

[ Szerkesztve ]

(#115) simonzé


simonzé
addikt

bigdady - "Asus transformerem én eladtam pl és vettem az árából egy windowson netbookot és egy androidos tabletet. Ennyi." - Egyetértünk. Még annyit, hogy a netbookodban a RAM bővítés nem fog menni. Le kell cserélned a RAM modult 2 gigásra, mert bár a Minixemben is ott a két RAM hely fizikailag, mégsem lehet 2*1GB benne, mert csak 1 modult kezel, ami max 2GB-s, és max 667MHz-en fogja hajtani hiába vettem 1333-ast. Az Atomnál ennyi az engedélyezett sebesség. Erre írtam hogy mesterségesen butított... Köszi Intel!

Meglivorn - Köszönöm a hozzászólásodat, mostmár jobban értem a tabletes látásmódot. :R Fogyasztásra tényleg alkalmas a cucc. Talán alkalmasabb is mint a netbook. De azért egy email írása már kihívás rajta (legalábbis nekem). A kitámasztást még mindig problémának érzem, és a 60 deka kontra 1 kiló eltérést sem tartom elfogadhatatlannak a netbook képességei alapján (HDD, full billentyűzet, mechanikai védelem, interface-ek helyigénye, stb.)

hcl - netbook hangzás ügyében: A Toshiba NB100 sem volt kimondottan rossz a Dell Mini10 hangja meg határozottan jó volt. Szóval megugorható az általam beállított léc egy netbook számára. A Minixé viszont határozottan elcseszett. Olvasd el a Minix teszemet a részletekért ha érdekel.

zoli03 - "Aki meg erősebb VGA-t keres a laptopjába, nem tudom, hogy egyáltalán minek vett laptopot." - Én pl. arra, hogy az alkalmi filmnézésemet, és játszhatnékomat kiéljem rajta. Meg hogy ezeket ott tehessem meg, ahol rámesteledik. Mert az én életemben egy ilyenre volt szükség. Mert így nyugdíjazhattam az asztali gépemet, és egy zsák pénzt spóroltam az energián. Az asztali gépem netezés közben is 120 wattot evett, az erős VGA-s laptopom ilyenkor 20-22-t.:) Az ugye ~30 Ft eltérés óránként. Az meg egy hónapban annyi mint...

xedos - "pedig a tabletekbe nem kell egy csomó minden ami egy netbookba... egyszerűbb az egész..." - A tabletek ára a marketingköltségek, meg az óriási hype miatt van az egekben. Mindenki tabletet venne, hát magas az ár. Ennyi.

Namelesske - "Windows meg úgy döcög a netbookokon hogy nekem az nem megfelelő" . Megint az N270+1GB RAM kombón próbálkoztál. Hát az tényleg gyenge. 2GB RAM-on már simán, zökkenőmentesen megy a Windows7, kétmagos atommal pedig már ereje is van a gépnek. Ezt nyugodtan felírhatjátok a falra!

Somesz1988 - Ha jól értem se tableted, se netbookod nem volt eddig tartósan. Ha nem haragszol, én megvárnám, amíg mindkettőben némi gyakorlati tapasztalatot szerzel, mert szinte biztosnak tartom hogy gyökeresen megváltozik a véleményed. Én sem véletlenül vettem 3* tabletet... Azt hittem hogy ha jobbat veszek, az majd beváltja a reményeimet... hát nem.

Bozodi János - Elfogadom a véleményed, de ezt írtad: "a tablet (...) arra való, hogy egyszerűen, kis súllyal, mozgás közben, kényelmesenn szórakozz, kis kompromisszummal dolgozz". Az EEE PC jelentése: "Easy to learn, Easy to work, Easy to play". Tehát még egyszer: miért is hülyeség a két géptipust összevetni? ;]

hcl - "A floppy meg jó" - Az utolsó floppy meghajtóm hirtelen felindulásból betonra esett a negyedikről, miután félnapi munkám eredményét felejtette el egy csapásra. Másnap megvettem az első (64 MB-os) pendrive-omat 8900 Ft-ért. :D Hát, ez nem mostanában történt.

Bozodi János - "ezzel szemben ipad: előveszem, griffin smart covert kinyitom, passcode-ot beírom, kész, megy. lehet netezni, twitter, facebook, stb." - a két példából csak az egyiknél merült le az akku... Ha a tablet lemerült volna, az hamarabb lenne használatra kész, mint a hibernálásból visszatérő netbook? És még én vagyok demagóg?

Drenadar (#80)- Pontosan átérzem amit írtál. Ezért is kellett a cikk végére odabiggyeszteni az utolsó két soromat, mert tudtam hogy ha kijelentem hogy a tablet (amit az almahívők szerint Steve teremtett) egy hasznavehetetlen vacak, akkor indul majd a fröcsögés, anyukám pedig sűrűn fog csuklani. Hiába harcolsz, ebben nem lehet igazad, főleg akkor nem ha igazad van.

zolikaDB - "hogyha meglesz az autóm, iphone csatlakozós fejegységet veszek bele, mert azon egyszerűbb kezelni 8GB médiát" - így is van. Inkább vegyél egy ilyet dupla áron, mint egy SD kártyát is kezelő fejegységet, meg bele egy 8 gigás kártyát 2500-ért. ;) Az túl egyszerű lenne.

dezs520 - "..a tabletre azt írod,hogy kevés HD re a kijelzője,a 10" os(ugyanakkora) Neetbook-on meg már pont jó?!.... " - hácc igen, ezt írja. Pedig itt én vagyok elfogult. :D

I don't fit in. I fit out.

(#116) Tikakukac


Tikakukac
titán

Aki nem gépel sokat annak tablet, aki igen annak netbook. Brazos alapokkal van kakaó a cuccban és üzemidőben is hihetetlen jó. Én 4 gigás modult tettem tesóméba, bőven elegendő, hogy minden szépen fusson :K
Én is filóztam tabletben, de amire nekem kellene egy ilyen kütyü, arra tökéletesen jó egy nagy kijelzős okos telefon. Mellé ha meg kell egy noti, akkor az legyen subnotebook 12" körül, amivel már tényleg lehet dolgozni, de még bőven bevágható a táskába és 1,5 kilóval nem vészes a súlya sem :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#117) Thoty válasza SLYM (#114) üzenetére


Thoty
senior tag

igen, az okostelefonok elmennek 1 napot akkuról, de az nem azt jelenti, hogy 24 órán keresztül nyomkodod, netezel és filmet nézel
Míg az iPad1-em esetében a 10 óra üzemidő tényleg azt jelenti, hogy 10 órán keresztül nyomkodom, netezek és filmet nézek rajta. Nagy különbség
Az összehasonlítás alapja: Samsung Galaxy S

(#118) simonzé válasza lorcsi (#92) üzenetére


simonzé
addikt

Lorcsi, Amit te láttál 2009-ben, az a J&W első itthon is forgalmazott netbookja volt. Azóta már történt egy s más. Pl. kicserélték benne az alaplapot, a procit (kétmagos, HT-s), a memória DDR3 lett, a vinyó 80-ról 250-esre nőtt. a ház design teljesen más, és a wifi is N-es. lett. De igaz, az is netbook volt. :D

madgie - "Aha, egy iPad 1 van vagy 70-80k max, te abból vettél egy netbookot meg egy notit? És elbírnak minden játékot? Jó, akkor befordulok a hideg fal felé, hogy hozzáérjen a s*ggem és felkeljek" - Cinizmus, hogy ezt én hogy utálom! Szerinted egy 70-80k-s iPad árára gondoltam? Neked a cikkből az jött le hogy én vagyok a hülye? Javaslom a tükröt, meg a gondolkodást, biztos találsz valakit aki elmondja hogy azt hogy kell. Ja, olvastad a habzó szájas mondatot a cikk végén? Neked szólt.

Zodi - "Pontosítsunk, a 7, vagy az 5 colos Streak-et vetted?" Streak7

Alex91 - "Nem tudom, en 100k-ert vettem az iPadem, termeszetesen ujonnan." - Én is vettem már odaát dolgokat. De nézd meg a magyarországi árakat.

SLYM - majdnem mindenben egyetértünk, az egy kivétel az okostelefon. Te nyilván nem vártál még napi/heti szinten 30-50 percet egy vonaton ülve a csatlakozásra, és nem utaztál emiatt 2-3 órán keresztül. Aki igen, az qwára értékelni fogja, hogy a telefonja 3 collon már képes lejátszani a havertól kapott filmet. Szóval az okostelefonnak máris van némi értelme.

I don't fit in. I fit out.

(#119) lorcsi válasza simonzé (#118) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, ezek az 'apró' változtatások fel sem tűntek, enynire részletesen nem is néztem meg..csak a típust
Tx...ezek szerint ez még mindig tuti vétel :)

(#120) Davidof92


Davidof92
senior tag

ezért választottam én is inkább egy öreg T42-es ibm-et az olcsó kínai tablet helyett :)

(#121) Somesz1988 válasza simonzé (#115) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

Köszönöm a viszajelzést, valóban nem volt tartósan netbookom se tabletem. DE volt dolgom egy 10"-os hp mint írtam nekem akkora helyre összenyomott billentyű+touchpad egy agyrém, ált. 2xusb van rajtuk és ha kell külön billentyű meg egér máris foglalt mindegyik. Ezeknek az ára valóban kedvező a tabletnek kb a fele 70k. De az a nagyon alap intel atom N4xx .kicsit feljebb menvén rögtön 90e.

Számomra az aranyközépút ami szintén volt a kezemben egy 12.1" netbook máris sokkal kényelmesebb és még mindig nem túl nagy (előzőekben erről írtam). Vegyük alapul az Asus eeepc-t rendkívűl népszerű, ebben a méretben máris 120 000 körül van az ára.hoppá... Mint egy jó fajta tabletnek, pl. Asus eeepad transformer. (dokkolóval drágább de az már egy 10" netbooknak felel meg (pont ezért csinálták!) amibe benne van a 2 nyújtotta élmény erről is írtam). érdemes megnézni a reklámvideót amit belinkeltem ott vana lényeg. A cikk végén lévő Dell Inspiron duo meg még drágább holott ugyanúgy netbook-tablet duo csak a kijelző fordítható ki, a levehető asus szerintem sokkal praktikusabb. és a dell-ben nemtudom van e dupla aksi(?)

A sima 10" tabletek esetén az a 10" (én ipad2-t használtam) NEM ugyanaz mint a netbook ez tény.
Ha többet írnék csak ismételném magam, de amúgy jó cikk grat. hozzá, végre nem sárdobálás megy ahogy az eddigi kommenteket olvastam :)

Aki pedig ezekben az ár márka kategóriákban gondolkodik legalább megfontolja a döntését nem úgy mint aki tényleg csak menőzik, van ócsóér is az jólesz a lényeg, hogy tipitapizzon vele.

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#122) SLYM válasza simonzé (#118) üzenetére


SLYM
veterán

az igaz, mondjuk amikor még buszoztam az volt a király, akinek discman-je volt. :)

egyébként ilyen helyzetben egy netbook szerinted nem helyettesítheti az okostelefont? jó tudom, sokan nem szeretnek hátitáskával menni mindenhova, talán nekik akkor tényeg az okostelefon a megoldás, de a többiek szerintem tudják megukkal hurcolni az 1 kilós netbookot egy táskában. és akkor az már egy más minőség

(#123) Zugi


Zugi
aktív tag

A cikkre kattintva az elején féltem, hogy ez is csak egy újabb pénzért megvett marketing írás a tabletek mindenhatóságáról:)

Elolvasva azonban örülök, hogy egy valóban szakértő és tapasztalt szerző is végre leírja egy ilyen cikkben az igazságot, hogy ez az egész tablet őrület csak olcsó játék hülyegyerekeknek és nem szól másról csak a marketingről, divatról, pénzről. Akinek egy kicsit esze van, az átgondolja előtte, hogy mit vesz. Hiába szajkózzák a bértollnokok írásai, hogy a tablet kiszorítja a netbookot, hát azt nem fogja. Lehet, hogy a jövőben nem netbooknak fogjuk hívni a kisméretű gépeket, mert tudásban beérik a nagyobb társaikat (pl. ultrabook), de hogy egy pusztán tapperolós felület mobiltelókba való oprendszerekkel nem fog semmit kiszorítani az tuti.

Kíváncsiságból már nyomkodtam, de véleményem, hogy semmire sem használhatóak a tabletek. Ellenben magam pedig 1 éve örömmel használok egy Asus 1015PN-t kétmagos N550-es Atom procival, 2GB RAM-mal, nVidia Ion grafikus kártyájával amit Windows7 home premium alatt az Asus Optimus technológiája eszméletlen jól kezel, hogy a legoptimálisabb teljesítményt hozza ki a rendszerből.

Úgy örülnék ha az ilyen szakoldalak is kissé visszavennének a hype irányvonalból és helyükön kezelnék a tableteket. Elég a mondvacsinált forradalmukból:)

(#124) Namelesske válasza simonzé (#115) üzenetére


Namelesske
addikt

A páromnak 2 giga ram van 2 magos intel procival és W7HP-mal , de nem sz#rtuk össze magunkat.. de azt ajándékba kaptuk úgyhogy :D :DD

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#125) Polllen válasza simonzé (#96) üzenetére


Polllen
nagyúr

Még mindig azt mondom, ez a marketingbullshitezés nagyon harmatos. Kb. ugyanezt lehet elmondani a netbook-ról, hány-hány ember van, akit hidegen hagy...

Persze van közötte értelmesebb, aki nem azt mondja, hogy a netbook fostalicska hype, hanem, hogy szimplán neki nem jön be. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#126) zolikaDB válasza simonzé (#115) üzenetére


zolikaDB
veterán

Utolsó belevau: nem dobok ki egy asztalit, h legyen netbook-om/tabletem, ha egyszer nem érzem szükségét a dolognak. Van 8 és 16GB-os pendrive-om, és általában nem drágább annyival az apple csatis fejegység, h ne érje meg - nekem.
A másik meg: még mindig nincs se netbook-om, se tabletem, teszek a marketingre :D Mindenki azt vesz, amit akar. Ja, én megtanultam kaszálni, rávitt az élet :DDD

(#127) Alex91 válasza SLYM (#114) üzenetére


Alex91
félisten

Bocs, de ezek szerint a tabletekrol fogalmad sincs... A 10 óra folyamatos használatot jelent, készenlétben fogalmam sincs mennyit bír, de biztos, hogy joval többet, mint 1 napot.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#128) Alex91 válasza simonzé (#118) üzenetére


Alex91
félisten

Itthon vettem, akciósan. Amikor kijött az iPad kettő, akkor meg ennél is volt jobb ár. Igaz, csak 16 GB-os, és csak WiFi-s...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#129) madgie válasza simonzé (#118) üzenetére


madgie
titán

Inkább habozzon a pofám, minthogy ordas hülyeségeket hordjak össze. Egyik állításod sem igaz, amit megemlítettem, de nem baj.

Szerk: az az igazság, hogy az apple-t tényleg sok mindenért lehet szidni, de a világgarancia pont jól működik náluk. Madár, aki itthon másfélszer annyiért megvette, nekem 80 körül volt a hardverapróról az egyes. És már említettem, hogy volt egy évig Minix is, meg Brazossal is van pár hónapos tapasztalat (a Minix-szel a legrosszabb, azt csak az asszony használta, szerintem a fapad csúcsa: lassú, kicsi az egérpad, többet melléütöttem vele, mint a tableten és borzasztó gyorsan merült... ja és a Win7 meg nyökdécsel rajta. Nem, nem használunk linuxot, az asszony az OS X-szel sem volt kibékülve, mikor egy Mac Mini volt nálunk. Pedig az tényleg egyszerű oprendszer)

[ Szerkesztve ]

(#130) hcl válasza simonzé (#115) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Floppy csak egy kitérő volt, abban esetben nem tudod megkerülni, ha ott van egy pár milliós céleszköz, amiben floppy van (SMD beültető, reflow kemence, CNC cucc...)

Különben a franc adna amúgy 100k egy tabletért... Netbookért sem...

Mutogatni való hater díszpinty

(#131) SLYM válasza Alex91 (#127) üzenetére


SLYM
veterán

Mondjuk napi 6 óra netezéssel és 2 óra filmezéssel számolj. így gondoltam, hogy majd akkor érnek valamit a tabletek, ha kibírnak így egy napot. plusz a többi amit leírtam (ár, tömeg és teljesítmény szempontok). egyébként annyit tudok a tabletekről, amennyit az eddigi összes mobil aréna TV adásból meg lehetett tudni. ami úgy gondolom elég ahoz, hogy véleményt alkossak róluk. szóval miért ne értenék hozzájuk, miből szűrted ezt le? még azt sem értem miben nem értünk egyet...

[ Szerkesztve ]

(#132) Alex91 válasza SLYM (#131) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk napi 6 óra netezéssel és 2 óra filmezéssel számolj.

Pont ezt nyogom, hogy ez alapjaba veve 1 napi nyustolest siman viszi mar most is!

Amit irsz, abbol jon le, hogy nem vagy kepben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#133) simonzé válasza madgie (#129) üzenetére


simonzé
addikt

Normál esetben válaszra sem méltatnálak, de te ugyebár VIP vagy, vagyis tudnod kéne viselkedni. Azért mégis adok egy választ, és itt lezárom a társalgást:

Az általad említett állítások, amik szerinted "ordas hülyeségek":
1. Egy iPad árából vettem egy "gamer" notit, meg egy netbookot.
Állításod szerint egy ipad1 70-80e-be kerül. Rajtad kívül itt mindenki értette hogy egy átlag ipadra gondolok. A legolcsóbb ipad2 változat (csak Wifi, 16GB) az olcsobbat.hu szerint 122 370 Ft. Egy 32 gigás iPad1 pedig máris 170'000 Tehát már itt gyanús hogy ki hord össze "ordas hülyeségeket".

2. "És elbírnak minden játékot?" - Hát ilyet pont nem írtam, azt írtam hogy megvan a "gamer" notim és a tabletem is. Nyilván ez is hazugság, és csak álmodtam hogy péntek este a Homefrontot játszottam a notimon fullos beállítással natívban. (Dell R10+RadeOn 5650) A netbookról pedig mindig is azt állítottam hogy igazi gaming platform. Ja nem! Pont az ellenkezőjét. A két gépet pontosan 120+55e Ft-ért vettem házhozszállítva.

Melyikünk is beszél ordas hülyeséget?

I don't fit in. I fit out.

(#134) madgie válasza simonzé (#133) üzenetére


madgie
titán

"egy minden mai játékot is elbíró netbookot"

Ezen nincs mit félremagyarázni, igaz, vagy nem igaz? Nem szégyen bevallani, ha hülyeséget ír az ember, megesik (főleg január elsején) :DDD

Egyébként hülye árgépes linkeket én is tudok keresni, nem pont az előbb írtam, hogy ésszel vásároljon az ember? Nem írom le, mennyiért sikerült szűk két hete egy PS3-at venni (vadiúj, garis), ha most eladnám, még keresnék is rajta.

(#135) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon jó írás, köszönjük, külön köszönet ezért:
"Lehet hogy kisebbségben vagyok a véleményemmel, de nekem elég a tabletforradalomból, és azokkal kell egyetértenem akik marhaságnak tartották az iPad-ot a bemutatáskor."

:R :R :R

(#136) kpityu2


kpityu2
őstag

Chrome + Fast Dial = Opera.
Amúgy, még várok egy megfizethető érintőkijelzős laptopra. Bár egy Kindle Fire-ön elgondolkoznék, az esti olvasgatáshoz...

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#137) Rhino666


Rhino666
őstag

A legjobb megoldás: Windows 8-as Tablet + Netbook combo, várom a Lenovo megoldását rá. :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#138) Dr. Oid válasza simonzé (#115) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

na most ha komolyan meg kell magyarázni, hogy a netbook elmegy akksiról 3-4 órát, a laptopom 4-5-öt, ezzel szemben az ipadem azzal a használattal, amire nekem kell, a TÖBBSZÖRÖSÉT, akkor te vagy sose használtál rendes tabletet, vagy mindenáron a saját igazad akarod erőltetni.

hogy egy kicsit enyhítsem a feszültséget: nem az a baj, hogy neked a netbook tetszik meg a laptop. az se baj, hogy szerinted meg sok más kolléga szerint a tablet szar. ez van, szabad ország, mindenkinek lehet véleménye. de az butaság, hogy nem hasonló kategóriákat hasonlítasz össze és mindenki tapsol neki. pont nem érdekel, hogy az Apple mit mondott a bemutatáskor, az se érdekel, hogy az Asus EEE rövidítése mit jelent, véleményem szerint a tablet és a netbook nem egy kategória és nem az ára miatt. ezen pörögni minimum felesleges.

az meg külön kiakaszt, hogy a netbookos kommandó simán lehülyéz bárkit, aki szerint a tablet bármire is jobb lenne. akinek netbookja van, örüljön, én se hülyéztem le senkit, de marhára idegesít, hogy az átlag magyar logoutos szerint én egy sznob kis hülyegyerek vagyok, akir bedarált a marketinggépezet. képzeld, NEM, hanem az ÉN elképzeléseimnek megfelelő eszközt találtam, és nem akarlak meggyőzni, hogy nekem van igazam. de tisztelj már meg annyival, hogy nem sznob hülyézel le, légyszíves.

[ Szerkesztve ]

(#139) matyi012345


matyi012345
őstag

elolvastam a cikket köszönöm :))

nem nagyon tudok véleményt alkotni. tapasztalatom van egy msi u135DX-el. akkuja jó volt de a win7 lassú volt rajta, fél év alatt szalagkábeles lett. többet nem veszek netbookot. miután behalt akkor gondolkoztam mi lenne a legjobb választás de maradtam a 15,6-os asztali notinál. végre nem akad a win7 sehol, tudok ps-ezni gimpezni normálisan nem úgy mint a netbookon. ha asztali gépet akarok akkor rákötöm monitorra és ottvan.

tablet annak lehet jó aki nem használ okostelót. reggel megnézni a híreket, várható időjárást, e-maileket, stb-t...azért kár beröffenteni az asztali notit vagy asztali gépet. 8-10* akkora fogyasztással.

ezen a szövegen hogy "nehéz olyan notit találni ami 2 éven belül nem hullik szét" jót mosolyogtam. anyám notija 10. évében jár és 2,5 órát a mai napig elmegy az akksija amúgy sincs semmi baja. enyém fél éves 2 év garival aminek szintén semmi baja nincsen. sok ilyen ember van, hogy " ami nekem nincs az szar" elven gondolkoznak. undorító...

(#140) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Volt netbookom nagyon szerettem, akár 6 órát is ment akksiról, beleborult a víz, tönkrement..
A Galaxy Tabommal ez nem tud megtörténni, egy kis rálöttyenést észre sem venne...
Tab : Netbook 1:0... Vonaton öt-tíz percre is elő tudom venni, tartani tökéletes a tokjában, nincs letakart szellőzőnyílás... T : N 2:0... A kijelzője sokkal szebb, a felbontás 7"-on nyilván élesebb, mint 10,1-en 3:0.... A bluetoothos bill. azért nem adja azt az érzést, amit a netbooké, de full gumírozott /így vízhatlan/ ...4:1... a kijelző tisztán tartása sokkal egyszerűbb 5:1... Drágább volt 5:2... Az Android mint rendszer még nem tökéletes, ellenben sok minden van rá ingyen 6:3....
Folytathatnám a sort, de nem teljesen ugyanaz a két készülék... A Tab inkább egy okostelefon&netbook hybrid..... Kiváltja mindkettőt kevés kompromisszum árán...
Nálam. :)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#141) SzaboZE válasza GIJoe (#35) üzenetére


SzaboZE
addikt

Biztos véletlen lehet, mert ma is megveheted pont a cikk végén említett Inspiron Duot... Nekem is van és szerintem a legjobb kompromisszumos megoldás a netbook/tablet felhozatalban. 1.66Ghz dual core proci, HD decoder (full HD realtime lejátszással), a hangja is egész jó, főleg a JBL dokkolóval, ennél több nem kell. Vannak király tabletes játékok (Angry Birds, Crayon stb). Komolyan játszani még notebook se elég, amire kell egy noti arra meg ez bőven elég. A wwan opció lehetősége sajnos nálunk nem elérhető, de már dolgozom rajta... :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#142) Angel1981 válasza Namelesske (#53) üzenetére


Angel1981
veterán

Pontosan! :K

A "tabletfanok" meg mást sem mondogatnak, hogy a netbook mekkora vacak,
"de bezzeg EZ!, ez aztán hí meg hú meg há!"
Saját tapasztalattal is alá tudom támasztani; iB*zi barátom szerint "a netbook csak egy ócska játékszer" - a tablet ellenben "forradalmi, zseniális, Nobel díj járna érte!" - ezt tényleg így mondta! :U

(#143) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Volt netbookom, most van subnotim, és a családban van egy 10.1-es Galaxy és iPad 2 is.

Szó nélkül odaadnám a Tab-ért a subnotit. Miért? Mert egyik sem "fő gép". Tipikusan azoknak való, akik neteznek,néha megnézne egy youtube videót, leveleznek, és nagyon ritkán elszórakoznak egy kis játékkal (feleségem, anyukám). Erre tökéletes a tab, kényelmesebb kezelés, jobban bírja az akku, könnyebb elpakolni, nem kell egész nap a töltőn lógatni.

Bár a netbook több dologra használható, de szerintem fölösleges. A tökéletes páros egy normális noti/asztali PC + egy tab. Egy netbook sosem fogja kiváltani a normális gépet, kb. 10 perc után dührohamot kapok a mini gomboktól. Nem lesz kompromisszumok nélküli teljes gép. Ezért a neve netbook. Netre meg jobb a Tab.

A subnoti már kérdéses. Ott esetleg szóba jöhet, hogy valakinek a csak ez van, bizonyos esetekben még jó is lehet, de szerintem ez sem tökéletes, de ez még elfogadható. Nekem a 12,1-es subnotink is kicsi, és a bill.miatt sokkal kényelmetlenebb használni,mint Tab-okat. A Touchpad szenvedés, az egér meg macera egy ilyen "mobil" gép esetében. Kicsi és kész.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#144) madgie válasza TazLeacher (#143) üzenetére


madgie
titán

13" körüli noti kéne nekem, semmi más. 10" kicsi (16:9 képarány miatt), 15.6" nagy (méret miatt).A normális 12.5"-13.3" noti meg nem olcsó (Brazostól jobb kéne).

z0d1AK: NP350-es Samsung-gal szemeztem egy ideig, de 160k nekem sok érte. A HD3000 IGP elég lenne (játszani nem ezen játszanék), a i3 proci meg kell nekem (fotófeldolgozáshoz).

[ Szerkesztve ]

(#145) z0d1AK válasza madgie (#144) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nemrég volt 100 körül Lenovo x120e, igaz brazossal. Az ár/értékben nagyon oda vert, főleg, hogy 3G-s volt.
Igaz, i3-mal, i5-tel egyelőre ennyiért nem szabad várni notit.
Talán még az ASUS K43E sorozatát nézd meg, az már olyan 130-140 között elérhető, igaz i3-mal drágább, valamint meg kell barátkozni azzal, hogy ezek csak színes külsővel érhetők el itthon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#146) Namelesske válasza kpityu2 (#136) üzenetére


Namelesske
addikt

Ez már egy másik topic, de ha neked ennyi operává változtatni, akkor biza te nem használtad az Operát semmire, csak ránéztél és megnyitottad benne a Guglit. Ennél jóval több különbség van a két böngésző között. A Chrome közelében sincs az Opera funkcionalitásának. Viszont egy funkcióba jobb. Lehet vele böngészni. Az Operával meg nem mindig.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#147) rizso válasza Cyberpunk (#34) üzenetére


rizso
addikt

Aha ;]

A cikkhez: mindenkinek mások az igényei, és a pénztárcájának vastagsága is. Számomra fontos a mobilitás és a teljesítmény is, így az erősebb laptop (értsd: alkalmi játékra is megfelel) nyert az asztali gép+olcsó/könnyen hordozható netbookkal szemben. Mellette van egy elég jó telefonom (4,3"-es kijelzővel), amivel szinte bármit meg tudok csinálni, ha éppen nincs nálam a gépem, így egy tablet csak fölösleges pénzkidobás lenne.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#148) pechman8


pechman8
aktív tag

Egyetértek a cikk írójával. Én magam sem tudom mire jó egy tablet egyáltalán. Egy falusi bulin láttam egy fószert aki egy IPAD-el fényképezgetett... Hát mit mondjak ekkora butaságot! Nagyon bután nézett ki ahogy feltartja mint valami transzparenset.
Meg is van mire jó a tablet! DINAMIKUS UTCAI TRANSZPARENS mondjuk sztrájkoknál.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#149) madgie válasza pechman8 (#148) üzenetére


madgie
titán

Bezzeg ha netbook-kal fényképezett volna! :DDD

Hülyék mindenütt vannak, nem a tablettől lesznek azok.

(#150) Suker10


Suker10
aktív tag

Mindegyiket használom, de ez két külön kategória, összehasonlítani nem lehet őket, mert nincs értelme. A táblagépek túl vannak sztárolva, ahogyan a netbook is túl volt. Ez van.
Munkára egyik sem alkalmas. A PDA, Pocket PC, UMPC, táblagép, palmtop, notebook, subnotebook, netbook, Ultrabook és társai hordozható eszközök. Ezeknél az elsődleges szempont a méret és az üzemidő, nem a teljesítmény. Ha tényleg korlátlan eszköz kell, akkor egyértelműen az asztali gép a legjobb választás. Amit viszont feleslegesnek tartok: a telefon ilyen jellegű használata. Ott már tényleg túl kicsi a kijelző. Az asztali gép ideiglenes kiváltására jó mindegyik, de ennél többet nem kell várni.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.