Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Dr. Oid válasza simonzé (#248) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

na, nekem ez a hsz tette be az ajtót.
ember, a bemutatás óta csak az iPadből 40.000.000 (negyvenmillió) darabot adtak el. mielőtt belekötnek, azért az iPad adatait írom, mert ezt ugye egy gyártó készíti és egy perc volt a Wikipedián megkeresni, az Androidos tableteket meg kb kétezer cég készíti és így az eladásuk is követhetetlen.

http://en.wikipedia.org/wiki/IPad#Business
kéretik elolvasni a business részt az angolul tudóknak.

na szóval, negyvenmillió. most akkor aki megvette, mind, az összes sok-sok tízmillió vásárló, az mind egy szánalmas, megvezetett hülye? egy felesleges, használhatatlan terméket vettek meg és annyira hülyék, hogy fel sem fogják? úristen...

[ Szerkesztve ]

(#252) philoxenia válasza Dr. Oid (#251) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#253) tvamos válasza simonzé (#248) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, mi a bajod a Betamax-szal! Voltak orszagok, ahol az terjedt el.
A VHS meg olyan, mint a Windows... annak volt jobb a marketingje...
Vagy akkor hogy ertelmezzem, amit irtal?

Es a Floppy... mirol beszelsz tulajdonkeppen? 30 eve meg nem is almodtak
Gigas memoriakartyakrol...
Es a jo oreg Floppy technikaja a HDD is ami a gepedben ketyeg.
Tuti nem SSD van benne!
De az SSD is elavult lesz 20-30 ev mulva.

Szerinted az emberek a gozgepre is csak azt hittek, hogy szukseguk van ra?
A gozmozdony is kihalt... csak marketing fogas volt...

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#254) vodkaboy22 válasza simonzé (#248) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én pedig úgy tanultam nem is oly rég... Hogy a marketing nem elég igény teremtésre ha alapból nincs rá kereslet (nincs meg a mag amit ki lehet hozni) persze nem abban az értelemben, hogy marketing nélkül is van kereslet csupán abban, hoy önmagában nem elég kereslet kialakításához.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#255) simonzé válasza Dr. Oid (#251) üzenetére


simonzé
addikt

Nekem annyi jön le, hogy te vagy az aki mindenbe beleköt. Nem kell idejönni, és akkor nyugodtabb leszel te is, meg én is. Igen, úgy értettem.

Olyan fanatikusan véded a tabletet, mintha az életed múlna rajta. Annyira kapaszkodsz bele, hogy észre sem veszed, hogy a hozzászólásomban egyetlen büdös szót nem ejtettem róla. A marketing hatalmáról szólt.
Nézz már kicsit tükörbe, és észreveszed ki osztja itt az észt eszetlenül! Ha nem haragszol, innentől általam ignorálva vagy (angolul tudóknak), nem sértődöm meg ha ez kölcsönös lesz.

I don't fit in. I fit out.

(#256) simonzé válasza tvamos (#253) üzenetére


simonzé
addikt

Igen, pontosan ezt állítottam. A természetes evolúció is mind marketingfogás.
Komolyan ennyire félreérthető amit írtam? Vagy inkább csak félremagyarázható?

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#257) Dr. Oid válasza simonzé (#255) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

ez a legokosabb, amit tehetsz, valóban. ferdítsd el a dolgokat, majd utána sértődj meg és közöld, hogy nem akarsz tovább erről beszélni. igazán felnőttes.

további kellemes beszélgetést.

(#258) tvamos válasza simonzé (#256) üzenetére


tvamos
nagyúr

En azt hiszem, ertem, amit mondasz.
Azt gondolom, hogy nem kell egyet ertsunk, es en nem is ertek veled egyet.
Marketing fogas, es evolucio szerintem nem ugyan az.
Hiszen hat akkor mondhatnank azt is, hogy a nagyapam teljesen folosleges
marketing fogas volt, ugyis meghalt szegeny!
De sz mar egy teljesen masik topik!

Szerinted nem jo a tab, es a Marketing becsapta a barataidat!
Ez a te velemenyed!
Mi meg elmondtuk a mienket, se gyozkodesre, sem pedig lebecsulesre
nincs szuksegunk, nem szolgaltunk ra!

Azert posztoltem itt, mert szerintem vannak emberek, akik megengedhetnek
maguknak egy tabletet. Miert ne mondhatnank el nekik, hogy mire is tudjak
hasznalni, illetve azoknak, akikk bizonytalanok, hogy mi az, amire nem jo!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#259) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Szerintem a megoldás : acer aspire 1285PTZ :-)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#260) Polllen válasza simonzé (#256) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nincs rajta mit félremagyarázni. Elég egyértelműen fogalmaztad meg, amit tvamos is megemlített.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#261) tvamos válasza beloadjoker (#259) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, mi ez a ketyere...
Nekem a Google sem hoz ra sokmindent.

Erre a szetszedhetos netbookra gondolsz?
Az eleg draga cucc...

Vagy az Iconiara? Az meg.. 300 folott....

:N

Nekem a tablet OK, ahogy van.
Ha nagy dog kell, akkor meg a Notebook.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#262) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hát nem hiszem hogy szétszedhetős lenne O_o Viszont a kijelző rajta 180 fokban elforgatható, és úgy is rácsukható a billentyűzetre. Ja és hogy miért ? Azért mert a kijelzője érintőkijelző :-) . Nem egy combos jószág de ez végül is csak egy netbook :-) Mondjuk amilyen hülye maximalista vagyok márciusba úgyis fejlesztem :D megy bele erősebb proci, (na nem egy nagyágyú, dual-core 1,6Ghz, meg 8Gb RAM :D) Mellesleg ez használható tabletnek is, netbooknak is, ilyen hosszú üzemidejű tabletet nem láttam még :-) Ja és portoltak rá már androidot, fut rajta kiválóan a windows 8-is :D Szóval ilyen tabletes, netbookos cuccra nekem nagyon bejön :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#263) tvamos válasza beloadjoker (#262) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt hiszem, tudom mire gondolsz. A Dell-nek is volt hasonlo.
Nekem azok nehezek, es dragak. Vonaton, metron utazom, ott nem tudom letenni.
Most egy 11"-es ZT-180-am van, de azt is inkabb konnyebbre cserelem.
Valamire, ami azert nem 4"-es, es van rendes felbontasa.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#264) beloadjoker válasza tvamos (#263) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem. De hát kinek mi :D nekem ez is elég kicsi egy sony vaio mellett :D kisebb nem is kell mert akkor már ott a telefon 4,3-mal :D :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#265) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
Szerintem az, hogy melyik eszköz praktikusabb, csak a felhasználás módjától függ. Nekem is volt netbookom, és nagyon szerettem. XP -vel vettem, de Puppeee -vel használtam a legtöbbet. Aztán ellopták. Sokat filóztam az utódján. A tablet sosem érdekelt, viszont nagyon szemeztem egy eee 1250N -nel. A plusz NVidia miatt. Aztán másképp alakult. Kijött a Galaxy s2. Nekem majdnem telitalálat. Nem kell gondolkodnom, hogy vigyem-e, mert mindíg nálam van. Usb -n rádugható pendrive. Melóra van hozzá bluetooth egér és bill., és ha kicsi a kép, usb-n kirakom monitorra. Csak azért majdnem tökéletes, mert monitoron már kevés a 800x480. Persze időközben már nőtt a felbontás, de csak ezért nem cserélem le. Írásra, netezésre, notesznek, unaloműző játékra, multimédiára jó. Plusz telefon, GPS egyben. A többire meg ott az asztali gép.

(#266) simonzé válasza #79335424 (#265) üzenetére


simonzé
addikt

Ez is jó felállás: Normális okostelefon + asztali gép. Működhet.

I don't fit in. I fit out.

(#267) pockhome


pockhome
senior tag

jó kis teszt, részletes írás!
nekem tetszett, és a véleménnyel is egyet értek!

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#268) Alex91


Alex91
félisten

Véget ért a netbookok kora, bevegeztetett...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#269) simonzé válasza Alex91 (#268) üzenetére


simonzé
addikt

Dráma, kérem. Dráma...

Közben annyit fejlődtek a tabletek, hogy én is beszereztem egy MyAudio 808DCC-t, és dúl a szerelem. :)
Igaz kellett hozzá egy támasztóállvány, meg egy külső bill, meg egy egér, de jól vagyunk. :)

Azért egy jó kis notit majd bevadászok emlékül, ha már egy marék gombért megkapom. Szerettem őket is.

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.