Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) philoxenia válasza pechman8 (#200) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy, azaz egy gépnek sem a netbook, sem a tablet nem alkalmas, mindkettő csak pótlásként használható. Pontos felhasználási területtől függ, hogy melyik...
Egy gépnek jelenleg a legjobb vétel egy közepes notebook, legalább 15-ös kijelzővel.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#202) Chaser válasza philoxenia (#201) üzenetére


Chaser
titán

Van olyan akinek bőven alkalmas egyedüli gépnek egy netbook...hidd el:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#203) philoxenia válasza Chaser (#202) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az itt fórumozók között aki nem is gépen dolgozik? :F :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#204) Chaser válasza philoxenia (#203) üzenetére


Chaser
titán

Nem volt arról szó hogy fórumosnak v nem fórumosnak. Saját ismerősi körben is elég sok csaj van aki egy szem netbookkal beéri. Ezt csak onnan tudom mikor behal a technika mindig hozzám hozzák mert xy két diplomás nem tudja megcsinálni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#205) pechman8 válasza philoxenia (#201) üzenetére


pechman8
aktív tag

Egyetértek.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#206) philoxenia válasza Chaser (#204) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt, anyósomnak a mobil is feladja a leckét..... :U

Általában akik itt beszélgetünk egymás között, azt értjük a júzeren....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#207) Chaser válasza philoxenia (#206) üzenetére


Chaser
titán

Általánosítani nem szabad :N :U Az említett csajok nagy része pl középiskolás v főiskolás. Nincs másik gépük, a kis netbookot könnyen tudják bárhova vinni. Más kérdés hogy sok mindenre éppen csak elég meg lassú is, de nekik ált-ban se pénzük drágábbra meg nagyobbat vinni se tudnának. Nem csak itt fórumon van "júzer", ha csak itt lenne nyilván ma nem igazán tudnánk mi az a tablet. Van ismerősöm aki eladta a pc-jét és már csak egy tabletje van. Netezni tud vele, filmezni is, neki ennyi elég. Én el tudnék viselni a thinkpadom meg desktopom mellett egy tabletet is mert sokszor jól jönne, de épp megvagyok nélküle is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#208) simonzé válasza pechman8 (#200) üzenetére


simonzé
addikt

Köszönöm szépen hogy ezt leírtad. :R Ez a legfontosabb! 2012-ben pedig méginkább az lesz. Sok embernek nem modern, hanem racionális döntést kell hoznia amikor eszközt választ.

A cikk megszülését az motiválta, hogy rövid időn belül két... hogy is fogalmazzak... nem túl eleresztett barátom is vett hordozható, olcsó gépet. A marketing meggyőzte őket, hogy egy tablet kell nekik, mert a netbook már a múlt. Mindketten egymástól függetlenül egy jobbnak ítélt 50 000 Ft körüli tabletet vettek.

Most 8 illetve 10 héttel később már mindketten bánják a dolgot, és rájöttek hogy igazából csak a böngészési, és videózási igényeiket elégíti ki a tablet. E-mailezésre nem az igazi, chatelésre sem, és zenére, munkára, torrentre, adattárolásra stb is van náluk jobb választás. Abban az időpontban alig többért kaptak volna netbookot, amire jelenleg próbálják elcserélni a gépeiket. Mert azzal a fentiek mindegyike megoldható, de ott a tárhely, és a multi card reader is az érvek között. NEKIK baromira nem mindegy, melyik kütyü mellett döntenek. Nincs pénzük, sőt igényük sem másik gépre. Egy kicsi, könnyű, hordozható gépet kerestek, ami alkalmas a az asztali PC teljes kiváltására. Tudom, köpködni fogják páran a netbookot, pedig EZ az a szerkezet, ami a fentieknek mindenben megfelel.

A tablet egy játékszer, nem több. Nem PC, nem munkaeszköz. Aki ilyet használ, az általában az eszközhöz kereste meg a felhasználási területet. Ez számomra azt is jelenti, hogy ez az eszköz luxustárgy.

OFFTOPIC:
Eddig három köszönetnyilvánító privit és emailt kaptam az elmúlt napokban, amiért segítettem eldönteni a "netbook vagy tablet" dilemmát. Valamennyit netbookról írták elégedett felhasználók. Innen üzenem nekik, hogy szívesen, remélem valóban azt vették amire szükségük van. :P

I don't fit in. I fit out.

(#209) simonzé válasza philoxenia (#203) üzenetére


simonzé
addikt

Az itt fórumozó emberek valamennyire szakértők, akiktől a nem szakértők gyakran tanácsot kérnek. Na ők azok, akiknek sokszor egyetlen esélyük van a jó döntés meghozatalára,

I don't fit in. I fit out.

(#210) Chaser válasza simonzé (#208) üzenetére


Chaser
titán

"Egy kicsi, könnyű, hordozható gépet kerestek, ami alkalmas a az asztali PC teljes kiváltására. Tudom, köpködni fogják páran a netbookot, pedig EZ az a szerkezet, ami a fentieknek mindenben megfelel."
Ez így nem teljesen igaz. De a dolgok nagy részét valóban meg lehet oldani netbookon is amit desktopon. Én is ezt mondtam fentebb, sok ismerősöm van aki egy szem netbook-kal elvan. Én nem tudnék. Ami már megfelelne kb az elég drága, meg gépelni nem tudtam egyiken se.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#211) Polllen válasza simonzé (#208) üzenetére


Polllen
nagyúr

"az eszközhöz kereste meg a felhasználási területet" - ez így ebben a formában butaság... Ha van okostelefonod, akkor te is az eszközhöz kerested meg a felhasználási területet vagy esetleg láttál benne fantáziát? Nem, nem más, csak nézőpont kérdése. ;]

Amúgy a netbook is luxus cikk, csak kisebb luxusnak érzi az ember, mert közelebb van az asztali PC-hez. 50k-ért olyan kisgépet kapsz, amin még egy jobb minőségű youtube videó is képes szaggatni, ezt sok mindenre lehet használni, de egy asztali gépet nem fog kiváltani soha. Majd ha ilyen árban lesznek a kétmagos gépek.

Amúgy ugyanazért lettek létre hozva, csak nem úgy, ahogy gondolod... A közös cél a vásárló megkopasztása volt, némi kényelemért cserébe.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#212) philoxenia válasza Chaser (#210) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs olyan hordozható gép, ami alkalmas az asztali PC teljes kiváltására.
Ne is kezdjen senki drága notebookokat linkelni, mert annyiból mindig lehet jobb asztalit kihozni...
Olyan van, hogy valakinek elég a netbook is, mert pl. a Facebook képei elég csökött felbontásúak, de manapság munkára netbookot használni?
A netbookra is az érvényes, ha akarom, mint amit a fórumtárs a tabletbe magyarázna bele:

"A tablet egy játékszer, nem több. Nem PC, nem munkaeszköz. Aki ilyet használ, az általában az eszközhöz kereste meg a felhasználási területet. Ez számomra azt is jelenti, hogy ez az eszköz luxustárgy."

Rengeteg helyre alkalmatlan a netbook olyan munkavégzést segítő helyeken, ahol a tablet teljesen kiválthatja a régebben használt PDA-kat. Az, hogy valaki ezt nem látja be, hanem általánosítva "leluxustárgyazza", nem jelenti azt, hogy ez igaz is....
[link]
Azokon a helyeken, ahol a munkavégzéshez egy kliensre van szükség, esetleg elég lehet a netbook, de önállóan nagyon kevés munkára alkalmasabb a tabletnél....
Igazából csak netezésre való, gyakorlatilag csak az ára és az akkuidő az előnye egy subnotival szemben, ha valaki tényleg dolgozni akar rajta, hamar csalódni fog... Ha visszamehetnénk az időben öt-hat évet még számítógépes munkára is befogható lenne, de manapság a tizenkét megapixeles képek és a HD és BD videók korában, még a megjelenítés is gondot okoz neki, nemhogy ezek esetleges szerkesztése...
Marad a szövegszerkesztés, de ahhoz meg elkél a külső billentyűzet, akkor meg miről beszélünk...
Talán a diákság tanulássegítésére alkalmas lehet, de manapság már jó lenne, ha írni is megtanulnának a gyerekek, mert lassan egy országos tizenkét órás áramszünet széleskörű analfabétizmussal jár majd....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#213) Polllen válasza Polllen (#211) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az asztali gep helyere nyugodtan beirhatod a notebook szot is;) Egyelore azok is jobb ar/ertek arannyal birnak, de az asztalihoz kepest, az atlag embernek, aki csak otthon hasznalja, az is ugyanugy luxus. Felar a kenyelemert.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#214) Chaser válasza philoxenia (#212) üzenetére


Chaser
titán

"Nincs olyan hordozható gép, ami alkalmas az asztali PC teljes kiváltására.
Ne is kezdjen senki drága notebookokat linkelni, mert annyiból mindig lehet jobb asztalit kihozni.."
De van olyan hordozható gép, csak ott van az ártényező:) De 1ébként olcsóbban is lehet találni, kérdés pontosan mire is kell az a desktop/notebook.
1ébként nagyon egyszerű. Eldönti az user mire kell a gép, mik a felhasználási területek és mennyi a projectre szánt összeg. Nyilván ezért veszi több lány a netbookot mert viszonylag olcsó a notebookhoz képest, meg jóval könnyebb/kisebb. Hordozni akarja, pénze kevés van, használat során meg kompromisszumokat köt. + ugye nőknél ott van a " de cuki" tényező "nekem egy ilyen kell" kiegészítéssel:) Volt pár netbookom meg subnotim, amelyik csaj látta nálam mind el volt alélva tőlük:D 1-2 van idősebb aki kocsival jár és most már inkább notebookot venne, de a fiatalabbak most is netbookot.
Meg ugye ki mit ért munka alatt. Nálam legtöbbször excel táblák és árlisták böngészése hobbi szinten, ami egy netbookpon is tökéletesen elvégezhető. Ezért közben fórumozgatok is, ha épp nem vág ki vmelyik mod:D Szóval nekem kicsi egy netbook, kényelmetlen a bill, kicsi a felbontás. Subnoti már inkább. most épp egy dell E4300-ason töröm a fejem, talán aranyközépút hordozhatóság/méret terén.
Az írásról meg...bazi nagy multinál dolgozom, nyilván nem iskolások a marketingesek, de olyan hibákat vétenek hogy nevetséges...az meg teljesen mellékes hogy gépelve vagy sk. Sk én is már szinte csak szignokat nyomok meg 1-2 saját dolgot ami nincs eletronikus formában tárolva. Meg ugye a postázást. Lehet ha nem postáznék annyit már írni se tudnék:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#215) philoxenia válasza Chaser (#214) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azok a lányok se munkára veszik, Te is "hobbiszinten" böngészel....
Pénzkeresésre alkalmatlan az esetek többségében, kvázi luxuscikk...
Egy tablet érintőfelületén sokféle munkára alkalmas billentyűzet szimulálható, a netbookén nemigen...
Jegyzetelésre alkalmasabb pl. kinn egy építkezésen, két tappal számológép lehet belőle, majd rajztábla, majd felnézhetsz a netre egy-két percre egy infóért, ha elfáradtál olvashatsz vagy játszhatsz, ingyen programok tömege elérhető...
Megmutatsz egy fotót valakinek, azután a térképen megnézed merre kell menned, /kevés netbookban van GPS/ A Maps terepes nézetén akár úttalan utakon is eligazodhatsz és iránytű is mindig van nálad... Fotózhatsz és videózhatsz egy-két mozdulattal, majd elküldheted az eredményt bárkinek...
A netbook ezek töredékét tudja alapból...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#216) Chaser válasza philoxenia (#215) üzenetére


Chaser
titán

Csak ezzel a hobbi szinttel én pénzt is keresek:D:) Én tudom mi a tablet előnye de nem feltétlen jó mindenkinek, amiért pénzt érdemes adni az perpill 45-50k körül lehet. ami meg már tényleg nagyon jó az sokkal drágább is. Pl egy transformer, egy olyat el tudnék viselni magamnak is, de nekem az már tényleg luxus. Ha jó áron összejön jó, ha nem akkor is jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#217) simonzé válasza philoxenia (#215) üzenetére


simonzé
addikt

Látod te is elfogult vagy. Mi az hogy munkára alkalmas billentyűzet a tableten? Hogy lehet azon gépelni? A kétujjas pötyögést, meg a folyamatos bill. nézési kényszert nem nevezném gépelésnek. Netbookon én már komplett könyveket gépeltem be, és hiszed vagy sem, az a billentyűzet is alkalmas munkára. Meg lehet szokni, hogy arányosan kicsinyített, és onnantól már nincs több elütés mint a nagygépemen.
"Jegyzetelésre alkalmasabb pl. kinn egy építkezésen, két tappal számológép lehet belőle, majd rajztábla" - rétegigény, de igaz. Bár ezt mind tudja a mobilod is, nem?
"majd felnézhetsz a netre egy-két percre egy infóért, ha elfáradtál olvashatsz vagy játszhatsz, ingyen programok tömege elérhető..." Ezt mind ugyanúgy lehet netbookon is. Ha jól sejtem, kicsivel több alkalmazás született windowsra, mint Androidra, hiszen a 90-es évek óta erre fejleszt boldog-boldogtalan. (Na meg ott a Linux...) 2004-ig számolva 14-15 év játéktermése ott van a netbook számára, és azóta is rengeteg kisigényű játék született. A legjobb játékok nem a csilivili grafika miatt vonzóak. Ja, van Angry Birds, meg Flash is és a 720p-s videó sem szaggat. :D
"Megmutatsz egy fotót valakinek" - ööö, hát ez nagy dolog!
"azután a térképen megnézed merre kell menned, /kevés netbookban van GPS/"- igaz, bár Bluetooth, meg külső GPS, 3G és google maps már van ott is. Az iránytűn meg csak vigyorgok... gyakran használod? Fotó, videó szintén van.
Lényegében a leírtak közül mindent tud a netbook is, és még mindig több embernek van asztal a munkakörnyezetében, mint malterosvödör.

I don't fit in. I fit out.

(#218) philoxenia válasza Chaser (#216) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy normális netbook se 50k .... Oprendszerrel, mindennel...[link]
Tablet meg mondjuk hasonló ár alatt szintén csak játékszer, a Galaxy Tab 7"-os verziójánál rosszabbal ott sem biztosan érdemes kezdeni, bár abból használtan egy jó állapotú, jobb vétel egy használt netbooknál, mivel jobban megítélhető az állapota szvsz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#219) Chaser válasza philoxenia (#218) üzenetére


Chaser
titán

De azokon legalább valamennyire lehet gépelni, tableten már nehézkesebb a dolog. 7" tab wayteq xpad70, 43-44k volt nemrég, az teljesen vállalható gép. Kapacitív, A9 800/1000mhz, mali400 3D, 1080p lejátszás, jó cucc. Ráadásul van neki fórumos rom fejlesztője is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#220) philoxenia válasza simonzé (#217) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy Te magadból indulsz ki... Most mondjam azt, hogy száz ember nincs az országban, akinek a munkája könyveket begépelni netbookon... A munka adatok bevitele lehet terepen, titkárnő nélkül, egy boltban, egy bármilyen speciális munkaterületen spec gombokkal, amihez az adott adathoz alkalmas gombot megírni tabletre nem cucc, a mérete pedig akár több centi is lehet...
A billentyűzet állhat akár öt akár ötven gombból is, /képernyőváltással/ de pl. kesztyűben a mobilodon még az is túl kicsi lesz, tableten pont jó... A kijelző mérete is kicsi a mobilon, Te is tudod, hogy nem egy nagy mobil a tablet...
Terepen kézben tartva megnézném, mit tudsz bepötyögni egy netbookon, a winre írt játékok 99 %-a nem fut jól a netbookokon, vagy kezelhetetlen vagy a felbontás nem jó, próbáltam sokat... A netbookhoz minimum ülni kell, de a melegedés miatt az asztal is elkél előbb- utóbb.
Külső GPS plusz pénz, plusz méret...
Fotó videó netbookkal? Magadat veheted föl leginkább....

Chaser: A munka nem feltétlen, sőt leginkább nem gépelés... Aki az ismeretségi körömben számítógépen dolgozik, még a numerikus billt is követeli, mert megszokta és egy cégnél nem gond a normális ergonomikus géphely kialakítása...
A tablet sok helyre kivihető, nagyobb zsebben, kisebb táskában elfér, előkapom dolgozok vele egy-két vagy száz percet, de azonnal harcrakész, a GTabom meg ebben a készenléti állapotban egy nap alatt max. 5%-ot, ha fogyaszt, a netbookomra ez nem volt igazán jellemző... A billentyűzete apró és sérülékeny, a tapipadja meg az érintőképernyőhöz képest....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#221) Chaser válasza philoxenia (#220) üzenetére


Chaser
titán

Vkinek meg sokat kell gépelnie, ez ilyen:) Nálunk már a jó kis dell billek is kopnak, pedig azoknak nem szokásuk egyhamar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#222) philoxenia válasza Chaser (#221) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De nem netbookon....
Azt próbálom magyarázni, hogy ahol sokat gépelnek, ott van billentyűzet is hozzá...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#223) Chaser válasza philoxenia (#222) üzenetére


Chaser
titán

Akinek kicsi a keze mehet azon is. Én pár éve még notebookon se tudtam egyáltalán :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#224) tvamos válasza simonzé (#208) üzenetére


tvamos
nagyúr

En nem kopkodnek senkit, de en mar regota vartam erre a "luxustargyra", amit orulok, hogy megengedhetek magamnak. Nekem jo, mert nem kell kotetes lexikonokat magammal hordanom, es nem kell a bazi nagy ceges (17"-es) notebookot elocibaznom. Lehet mas is van, aki megengedheti a masodik gep luxusat, plane, ha elso gepnek muszaly "rendes" mereteu gepet tartson.
Szoval, szerintem, lehet hasznos ez a kutyu, es nem csak felesleges kacat. De ahogyan mondtad, altalaban nem alkalmas egyeduli gepnek. Az az ASUS ketyere jo lehet, amihez van billentyuzet, amivel kvazi "netbook" lesz, de az mocsok draga. (Ismerek olyat, aki hasznalja, o mondjuk panaszkodik, hogy kicsi a display, en is probaltam, nekem bejon.)
En azt gondolom, hogy termeszetesen az en egyedi igenyeimet megfeleloen szolgalna egy igazan jol mukodo tablet, amit hamarosan meg fogok vasarolni. (A mostanit sajnos a minosege miatt nehezen tudom hasznalni. ZT-180 - kilepeget a pdf-ekbol.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#225) tvamos válasza philoxenia (#220) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem nem baj az, ha az emberek magukbol indulnak ki!
Van aki netbookon irkasz, van akinek meg osszeakadnak a gombok. Nekem is. Marmint a netbookon... Nekem peldaul az nem jo semmire. A vonaton elovenni nagy is, mert szet kell nyitni, hogy menjen, nehez is folyamatosan kezben tartani. A progik, amikkel dolgozom nem mennek rajtuk. Kicsi a display, a proci, a ram, a video kartya, a felbontas....
S jut eszembe, nem erdekel a csilivili grafika, meg a jatekok. Azert ismerem a merges madarakat, mert a fiam... ertitek!..
Es itt johetne be az e-book reader... nos, ha megis meg akarok nezni egy oktato videot, akkor az nem nagyon jatszik!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#226) philoxenia válasza tvamos (#224) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vannak bluetoothotos bill.-ek, tabletekhez, ha nem baj, hogy angol....
Nekem ilyen van például a Galaxy Tabhoz....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#227) pechman8


pechman8
aktív tag

Had ragadjak még egyszer billentyűzetet (nem virtuálisat) , hogy leírjam miként olvastam én a vitaindító cikket.

A címe alapján tetszett, hogy valaki leírja személyes tapasztalatát első kézből a vitatott készülékekről. Gondoltam elolvasom. A cikk végén lévő gondolat, miszerint a tablet egy gyakorlatilag semmire sem jó kütyü (saját olvasatom), megdöbbentett. Én nem is gondoltam mindarra ami ott érvként elhangzik. De szöget ütött a fejembe és elkezdtem rajta gondolkodni. Rájöttem a cikk írójának igaza van! A király meztelen! Hangsúlyozom én ez előtt nem gondoltam arra, hogy a tablet mire jó csak érdekelt a téma mert nekem nincs, az akinek van többet tud róla. Abban biztos vagyok , hogy azok akik megvették már, nem esik jól és elzárkóznak a gondolattól, hogy egy olyan készüléket vettek ami nélkül is nagyon jól ellenének...
Netbook: Ez sincs nekem. Egy öreg HP nx9002-esem van amivel dolgozom mint rendszergazda az Önkormányzathoz tartozó néhány intézménynél. Ezen kívül van egy desktop gépem amivel otthon dolgozom és játszom (World of Tanks). De: Egy haverom megkért rakjam újra az XP-jét a netbook-ján. Ez meg is történt, de mivel nem ért rá majd egy hétig nálam volt és megkérdeztem az öreg HP-m helyett jöhetne e velem az Ö ACER AspireOne-ja. Beleegyezett így majd egy hétig azt vittem. Nos a véleményem: Egy álom! Befér a bőr válltáskámba, könnyű, és végigdolgozza velem a műszakot feltöltés nélkül! Egyszerűen sokkal komfortosabb mint az én dögnehéz, nagy, félórát bíró laptopom. Ez van. El is határoztam, hogy ha kinyiffan a HP-m akkor ilyen netbookot veszek. Tabletet ? Neeem, azt biztos nem. Minek? Még billentyűzete sincs! Nem fogok egy képernyőt tapogatni helyette. Dos parcssorból...
De: Én már nem vagyok "huszonéves"! Emiatt tudom, hogy a mai feltörekvő generáció másként gondolkodik és egyre kevésbé értjük egymást. Ezért el tudom fogadni, hogy vannak olyan számukra felértékelődött szempontok ami miatt Nekik jó egy Tablet és amire én csak legyintek!

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#228) philoxenia válasza pechman8 (#227) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kedves Tagtárs ! Magam sem vagyok már huszonéves, sőt harmincas se, idestova negyvenes se sokáig, volt netbookom is nem tartom használhatatlannak, de aki PC-ként tekint a tabletekre egyszerűen nem ismeri őket, más a felhasználási terület. Ha nem rendszergazda lennél, hanem valamilyen olyan munkát végeznél, amit nem íróasztal mellett kell, más lenne a véleményed... Dos? Mire jó? Ma a gyakorlati haszna a Dosnak szvsz szinte 0..... Magam már kb tizenéve nem használom, nem volt rá szükség...
Igazából a Win7 alatt például, cáfoljanak meg a hozzáértők nemigen mennél semmire a Dosszal.... Dos alól egy mai hardver sem fut már tudtommal....
Gondolom az "Önkormányzatnál" még Noé korabeli hardverek vannak kb ott elég egy netbook is... A laptopod is alig találtam meg, nem egy mai darab lehet... A tabletta belefér a zsebembe, mondjuk nem ing, hanem kabát és olvass vissza kb. mennyi célra használható....
Tehát Te vagy a kivétel, akinek a munkájához jól jöhet egy netbook, de ez szvsz nem a netbook érdeme, hanem az "Önkormányzat" szégyene..... :) Ne vedd személyeskedésnek, tényleg nem annak szántam.... :N Ha teheted, próbálj ki egy komoly tabletet valahol egy hétig mondjuk, el se lehet majd Tőled venni.... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#229) Tim82 válasza philoxenia (#228) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dos? Mire jó? Ma a gyakorlati haszna a Dosnak szvsz szinte 0..... Magam már kb tizenéve nem használom, nem volt rá szükség...

A DOS parancssor nem feltétlenül azonos a DOS-szal... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#230) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Hát megint olvastam szerintem pár elrugaszkodott véleményt :)
Egy kis példa piacról:
1000 fős koleszban lakom
70% ELTE Akiknek nagy részük lány (80%) Nekik mondhatom, hogy majdnem mindnek netbookja van (vagy netbook korszak előtti laptop...) A maradéknak is 15" laptop vagy kisebb.
De van lassan 3-5% Akiknek Tablet... Mer mire is használják? Net film zene facebook olvasás esetleg 2-3 email (láttam olyat is, hogy vett bluetooth-os kis billentyűzetet a tablethez).
És ahogy a netbook volt eddig az elérhető most a tablet lesz egyre jobban elérhető ergo ebből lesz egyre több. Barátnőm speciel a tabletemet használná éjjel nappal mer amire ő gépet használ arra sokkal jobb számára a (ő bevallása szerint) tablet mint a kis netbook és sokkal jobban tetszik neki (felhasználói élmény... nem véletlen winfos7 kontra android...)
De vegyük a maradék hallgatót aki itt lakik nagyon kevés (inkább pénz hiány de teljesítmény szükséglet miatt) használ PC-t ezek is mind BME-s villanykari mérnők hallgatók. (Elte-sek között nem találtam még eddig olyat aki az örült játék mánia hiánya mellett PC-t használt volna... Mer hát egy radeon 5870 + core i7 + 8GB ram már munkára sem igazán kell (ha mégis akkor nem 5870-es videokari kell...)
Ergo akinek kell teljesítmény az is 15" de inkább 16-17" izmosabb notit használ (persze ha van rá költségvetés...) aki meg nem igényli ezt az beéri egy netbook-al vagy egy tablettel. Mer ne mondja nekem senki, hogy egy tablethez nem lehet ócsssó BT billentyűt venni és ha ez meg van akkor már gyakorlatilag többet is ér mint egy netbook (főleg az android linux által nyújtott szabadsága miatt).

Tehát egy ilyen igaz pici és nem éppen 100%kosan a piacot tükröző mikrogazdaság elemzése után azt mondhatom vagy normál noti 15"+ vagy egyre inkább tablet (egyre kisebb mértékben de esetleg netbook is) a nyerő.

Ha szoktatók olvasni nagyobb méretekben az IT-s piacról akkor igazat adtok nekem mer ott is mindenhol hasonló véleményeket olvasni.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#231) pechman8 válasza philoxenia (#228) üzenetére


pechman8
aktív tag

Köszönöm, remélem lesz lehetőségem egy hétig használni egyszer egy tabletet! Bár dolgozni biztos nem tudnék vele, két gépet meg nem vagyok hajlandó cipelni, ahogyan két telefont sem.

Más: valóban nem a DOS-ra mint operációs rendszerre gondoltam, hanem a DOS parancssorra... Egyébiránt nem értem miért nem elég munkához egy netbook teljesítménye? Persze itt nem pl:CAD-re gondolok mert azt szerintem úgyis asztalin kell végezni már csak a bazinagy spéci monitor miatt is. Szerintem a játékhoz kell a legkeményebb hardver, de az meg nem fekszik sem a netbooknak sem a tabletnek.

Nos igen vannak olyan vacak gépek Win98-al, hogy alig várom a tönkremenetelüket... De persze vannak klasszak is! Csak az nem a "gályázó-rabszolgák"-nak. De ez már teljesen OFF.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#232) vodkaboy22 válasza pechman8 (#231) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha már CAD én pl 2 legvalószínűbb hely ahol ilyet teszek az otthon vagy kolesz koleszba vettem a laptop mellé egy 24" asus ~40kHUF monitort remek dolog és a következő laptopot is biztos túléli. Otthon meg a szobámban ott a TV 32" HDMI 1080p nem is kell jobb ... Illetve van a munkahely ahova még nem vettem, kaptam nagy monitort oda a 17" laptop marad...
De ha nekem valaki azt mondja, hogy PC akkor vegyen kapásból hármat... na megnézem mikor éri meg egy izmosabb notihoz képest... és még nem beszéltem a "terep munkáról... ami megint havi jó pár nap illetve arról, hogy az egyetemre is be kell menni és ott is kell valami munka eszkőz mer egy nyavajás komolyabb c++, matlab, eclips-hez is kell már valami kakaó föleg virtual machine alatt...)
Viszont ha hiszed ha nem tabletten szoktam java-t programozni és kis monitor ide vagy oda rendkivűl szeretem (ha nem vagyok lusta még a hdmi miatt a kis monitor sem hátrány) ehhez viszont már kell egy billenytűzet is de netbookhoz is kéne ebben az esetben viszont netbook elpatkolni eclipse-el... winfos alatt... de android natív java barát...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#233) philoxenia válasza Tim82 (#229) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De parancssor gondolom tableten is van, hiszen az Linux alapú.... a blútyúk billentyűzeten csak az ékezetes betűket nehéz előcsalni, az meg parancssorhoz ritkán kell ... Sőt elvileg a tabletre is tehető más oprendszer, ha a procik eltérését figyelembe vesszük, bár annyira nem vágom a dolgot, de az Atom se jobb proci szvsz mint a tabletemben lévő Cortex A8, legfeljebb más utasításkészletet használ....
A kolléga munkájánál kifejezetten a Dosra, mint a Win98 alatt még hangsúlyosan elérhető rendszerre gondoltam én is, a Win7 parancssorát például is hívhatjuk még egyáltalán Dosnak?
Az alapkérdés, a netbook kontra tablet esetében a netbookokra adott W7 starter durván fapados a hozzáférések szempontjából az "igazi" W7 -hez képest... Igaz parancssorral nem próbáltam.
De a lényeg az, hogy nem kifejezetten programozói, hanem más jellegű munkákra a tabletnek sokkal szélesebb alkalmazási területét látom, mint a netbooknak... Eddig is erről írtam leginkább...[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#234) Chaser válasza philoxenia (#233) üzenetére


Chaser
titán

Épp ez az hogy más utasításkészlet és más architektúra. A tablet cpu-kon nagyon más nem megy csak droid. 1-2 láttam amin megy normál linux is. Van wines tab is atommal vagy amd-vel, persze azok sokkal drágábbak is a doridosnál. Volt egy netbookom gyári winnel meg droiddal, droid lassabb volt rajta atommal mint a 4x k-s xtaben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#235) vodkaboy22 válasza Chaser (#234) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez igaz Risc processzorokhoz nagyon nincs más csak ios android és linux (majd win8), de itt még alapvetően a rendszer erőforrás kezelése miatt ami már nem a cpu hanem a soc feladata, így nehezebb álltalános OP rendszert csinál (mert sok féle soc van amellett hogy mindegyik soc-ban kb cortex a8 vagy hasonló van mégis elég jól eltérnek egymástól). Viszont a gyakoribb, felkapottab soc-okhoz már mind van natív ubuntu. (xoom, galaxy tab 7,10.1 , acer iconia, htc, stb)
De nem sok értelmét látom mer egy 2.3 droid már gyakorlatilag mindenre képes egy korrekt céghátterű tabbal, nem beszélve a 3.1, 4.0 tabokról ami szerintem már minden szempontból sokkal jobbak mint a netbookok.
Nem véletlen az IT szakma 2011-ben csupán 20szor többet költött a Tablettek fejlesztésére mint anno a netbookéra (igaz azoknak volt már korrektebb alapja). De lényeg ami lényeg nem csinálná ezt a piac a tablettekkel és nem sorfasztaná inkább a netbookokat ha nem ez lenne a felvásárlók igénye. Beszélhetünk itt így meg úgy jaa jobb a netbook ez lassan hasonló téma mint a thinkpad imádás ha télleg az lenne a legjobb akkor a piac csak azt venné (NEM HÜLYE a piac! ) de nem így van ahogy a netbookkal sem, még akkor sem ha az ember nehezen fogadja el a változást.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#236) Tim82 válasza vodkaboy22 (#235) üzenetére


Tim82
nagyúr

RISC CPU-khoz nincsen egyik, általad felsorolt OS sem.

Btw, okostelefonokban, tabletekben ARM-alapú SoC-ket használnak.

Hogy képben légy: RISC architektúrára konzolok épülnek (PS3, X360), meg az Apple gépei 2006 (az Intel CPU-kra való átállás) előtt.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#237) vodkaboy22 válasza Tim82 (#236) üzenetére


vodkaboy22
addikt

ARM AZ eddig csakis RISC alapú processzorokat tervezett...
ARM : Advanced RISC Machine...
Itt hagyjuk abba a vitát szerintem :)
A soc meg a cpu között csupán annyi a különbség, hogy a soc-ban van egy cpu és a jelen esetünkben minden (kivétel pár intel amd x86 tabletet) tabletben ARM risc cpu van valamilyen soc-ba ágyazva ergo minden ilye az RISC architechtuúra alapú ergo igen az android az ios az mind risc utasítás rendszerre van tervezve.
Ja és csak ha már annyit volt szó a soc-ról akkor, hogy többen tudják: System on Chip
ergo nem ez nem cpu ez maga a rendszer amiben VAN egy vagy több CPU és sok minden más.

Mivel nem is oly rég adtam tudásomat erről a témáról számon ezért tudom is mik jellemzik a RISC architechtúrát.
- sok álltalános célú regiszter
- buta nagyon rendszer közeli pár utasításból álló utasításkészlet
- nagy mértékben célhardverre optimalizálható
nagy vonalakban.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#238) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#237) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ja és a világ CPUi-nak nagyobb része RISC (pl ARM Cortex család ) alapú mint CISC (pl x86)
Gondoljunk bele egy okosabb mosógépben is van proci és az is RISC alapú nem is lenne értelme bonyolult nagy fogyasztású sokkal kisebb teljesítmény/fogyasztás mutatójú CISC-et használni.
Ezért van az, hogy lassan a szuperszámítógépek piacára is betőr az ARM mivel a RISC sokkal jobb teljesítmény/fogyasztás mutatóval bír mint a x86 (CISC alapú rendszerek).

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#239) Tim82 válasza vodkaboy22 (#237) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igazad van, ebben tévedtem/rosszul emlékeztem, valóban az ARM is RISC-re épül. :R

Bár amíg nem tisztáztuk, több mint félreérthetően fogalmaztál (ugyanis először processzort említettél, nem SoC-t), arra kaptam fel a fejem. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#240) vodkaboy22 válasza Tim82 (#239) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hmm adtál viszont egy ötletet:
Lehet lenne értelme egy laikusoknak szóló CPU világának alapjait bemutató cikket írni. :)
Na majd vizsgaidőszak végén. :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#241) tvamos válasza vodkaboy22 (#235) üzenetére


tvamos
nagyúr

En azt hiszem, ez marketing! Valamit el kell adni!
Netbook nekem csak egy olcso notebook...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#242) vodkaboy22 válasza tvamos (#241) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És szerinted a marketing mögött nincsen nagyon komoly piac elemzés, igény felmérés?
Csakúgy nem dobnak ekkora költségvetésű dolgot a piacra, ha nem osztanának szoroznának előtte mint az állat... Igen erre igény volt ezért kitalálták, igen erre igény van ezért egyre nagyobb méretekben veszik (válság ide vagy oda), igen erre igény lesz ezért invesztálnak nagyobbnál nagyobb összeget bele még ha túl merészen is (HP példája a palm-tól vásárolt webOS és tablet kombóval...). A piac nem csakúgy működik, hogy kitalálok valamit legyártom reklámozom és a felvásárlónak tetszeni fog egyből ezért megveszi azt csakúgy. Pl ha neked nincs igényed rezgő fülbevalóra akkor a tv-ben bármennyire reklámozhatják te nem fogsz venni.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#243) philoxenia válasza vodkaboy22 (#242) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De ha elhitetik veled, hogy lefogysz tőle, már sanszosabb..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#244) tvamos válasza pechman8 (#227) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szia!
En is idestova 40 vagyok. Megis hasznalok tabletet. Persze, kibirnam nelkule, biztosan.
Meg biztos tudnek hasznalni egy netbookot, is, csak megsem hasznalok, mert az kicsinek nem eleg kicsi, konnyunek nem eleg konnyu, es hamar lemerul az aksi. Raadasul az uj tabletek... villamgyorsak. Meg nem fogok hozza zsinoron csungo 3G modemet, meg GPS modult hasznalni. (Szerintem egy szuper mini, vekony, konnyu, legalabb 5 orat elemrol menni tudo, 3G modemes netbook nem eppen olcsosag.)
En is dolgozom, nem jatekra van i7+8GBRAM+GeForce+17" notebookom, hanem mert CAD/CAM-re az nx9002 nem igazan alkalmas. Gyartokhoz meg nem vihetek egy munkaallomast. (Meg haza sem, ha otthonrol is dolgoznom kell.) Es nem szivesen veszem elo a notebookom utazas kozben, hogy tanuljak rajta, vagy mailt olvassak.
Mobilom sem csak egy van, mert a cegesrol nem hivhatom a csaladom, ezert tobbel jarok. Neha szoktak csorogni is. Akkor meg felveszem, plane, ha a fonok. Es a sajatomrol meg nem fogok Kinai, Nemet, meg mindenfele szamokat hivni csak azert, hogy 1 mobilom legyen.
Szoval, orulok, hogy elfogadsz mas erveket, jo lenne, ha nem bantanal meg azzal, hogy minositesz bennunket, akik mashogy gondolkodunk, elunk.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#245) vodkaboy22 válasza tvamos (#244) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én is hasonló cipőben járok bár én még nem ütöm a 30-at se :) de a meló az meló és ha hiszed ha nem egy AIMS nevű csoda cad program win7 alatt csupán betöltés után 3.4GB ramot eszük ha fut akkor meg 95% proci és videokari felhasználás... A mobilitás miatt meg én se fogok PC-t vinni mindenhova... ÉS a tabletről is a fentebb írt kolléga véleményén vagyok!
Csak én még natív java futtatásra, tesztelésre is használom.

tvamos kollégának pedig ajánlanám ha tablet is van egy kicsi "buta" de dual simmes mobilt nekem nagyon bejött (nem kell 2 mobil közül mindig kitalálnom melyiken hívnak melyik zsebben/táskában van...) én pl alcatel d355 hulladékot használom már 1.5 éve kb :)

Félre értés ne legyen nem azt mondtam, hogy a marketing nem szerepel egy terméknél nagyon kulcsfontosságú helyen de csupán marketing oda ahol a piac nem akarja a termékünket megvenni nem ér semmit előbb tudni kell remek módon, megveszik-e vagy nem és ha igen akkor lehet reklámozni, hogy igen tessék ez kellett neked erre vágytál végre elkészült vedd meg...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#246) Tim82 válasza vodkaboy22 (#240) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hajrá. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#247) tvamos válasza vodkaboy22 (#245) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen... Marketing...
Szerintem a PDA piac evek ota csak doglodott.
Erre jott szegeny, megboldogult Steve Apu, es bedobta az iPhone-t.
Ez TELITALALAT! (Uzletileg mindenkeppen.)
:C :C :C :C :C :C :C
Pont akkora, amit az emberek meg szivesen hordanak, de mar latnak.
Furge, teszi a dolgat, egy atlag fiatalnak...
csak meg kellett tanitani, hogy kelljen!
Es tulajdonkeppen innen indult a tablet is.

Dual sim... jo otlet... majd vegiggondolom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#248) simonzé


simonzé
addikt

A Marketing lényege az, hogy feltárja, vagy megteremtse az igényt.
Mivel én is benne vagyok már a korban, tudnék mondani néhány példát. Csak izelítőül a PC közeli termékekből: Betamax, HD DVD, Photodisc, Discman, Multimedia és XD Card, Projektoros tévé, stb. Ezeket mind a marketing ereje hozta a piacra, aztán szépen lassan (vagy épp gyorsan) rájött a nép, hogy ezek bizony nem jó dolgok. Ki is haltak. Van viszont sok más termék, ami életképtelen, de alig tud kihalni. Pl. a Floppy kb 10 évig agonizált, de említhetném a modemes internetet, a multivitamin tablettákat, a fiatalító krémeket vagy a mindent meggyógyító csodaszereket. Ezeknél az ember elhiszi, hogy szüksége van rá, pedig (már rég) nincs.

I don't fit in. I fit out.

(#249) Dr. Oid válasza simonzé (#208) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

ez is az én hozzáállásomat erősíti. tabletet netbookkal összehasonlítani halva született ötlet.

Kedves simonzé, én tényleg nem kötekedni akarok veled, de hiába baromi alapos és részletes a cikked, az jön le belőle, meg a hsz-aidból, hogy az objektivitás teljes hiányában oltod a tabletet és isteníted a netbookot, az előre kialakított saját véleményed szerint.

[ Szerkesztve ]

(#250) Dr. Oid válasza simonzé (#217) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

lejárt a szerkesztési időlimitem sajnos.

megint magadból indulsz ki. miért olyan nehéz elképzelni, hogy igenis van olyan felhasználási terület, olyan munka, amire egy netbook soha nem lesz alkalmasabb, mint egy tablet, akár pusztán a fizikai felépítésénél fogva?

oda kéne eljutni, hogy rég rossz, hogy erről is az észt osztja valaki, hogy a tablet sz*r vagy a netbook sza*r. mi közöm nekem hozzá, hogy neked mi tetszik jobban? ugyanígy nekem senki se akarja megmagyarázni, hogy a számomra megfelelőbb tablet szerinte miért luxuscikk, felesleges, sznob ketyere. neked miért fáj, hogy másoknak jó a tablet?

[ Szerkesztve ]

(#251) Dr. Oid válasza simonzé (#248) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

na, nekem ez a hsz tette be az ajtót.
ember, a bemutatás óta csak az iPadből 40.000.000 (negyvenmillió) darabot adtak el. mielőtt belekötnek, azért az iPad adatait írom, mert ezt ugye egy gyártó készíti és egy perc volt a Wikipedián megkeresni, az Androidos tableteket meg kb kétezer cég készíti és így az eladásuk is követhetetlen.

http://en.wikipedia.org/wiki/IPad#Business
kéretik elolvasni a business részt az angolul tudóknak.

na szóval, negyvenmillió. most akkor aki megvette, mind, az összes sok-sok tízmillió vásárló, az mind egy szánalmas, megvezetett hülye? egy felesleges, használhatatlan terméket vettek meg és annyira hülyék, hogy fel sem fogják? úristen...

[ Szerkesztve ]

(#252) philoxenia válasza Dr. Oid (#251) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#253) tvamos válasza simonzé (#248) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, mi a bajod a Betamax-szal! Voltak orszagok, ahol az terjedt el.
A VHS meg olyan, mint a Windows... annak volt jobb a marketingje...
Vagy akkor hogy ertelmezzem, amit irtal?

Es a Floppy... mirol beszelsz tulajdonkeppen? 30 eve meg nem is almodtak
Gigas memoriakartyakrol...
Es a jo oreg Floppy technikaja a HDD is ami a gepedben ketyeg.
Tuti nem SSD van benne!
De az SSD is elavult lesz 20-30 ev mulva.

Szerinted az emberek a gozgepre is csak azt hittek, hogy szukseguk van ra?
A gozmozdony is kihalt... csak marketing fogas volt...

:C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C :C

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#254) vodkaboy22 válasza simonzé (#248) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én pedig úgy tanultam nem is oly rég... Hogy a marketing nem elég igény teremtésre ha alapból nincs rá kereslet (nincs meg a mag amit ki lehet hozni) persze nem abban az értelemben, hogy marketing nélkül is van kereslet csupán abban, hoy önmagában nem elég kereslet kialakításához.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#255) simonzé válasza Dr. Oid (#251) üzenetére


simonzé
addikt

Nekem annyi jön le, hogy te vagy az aki mindenbe beleköt. Nem kell idejönni, és akkor nyugodtabb leszel te is, meg én is. Igen, úgy értettem.

Olyan fanatikusan véded a tabletet, mintha az életed múlna rajta. Annyira kapaszkodsz bele, hogy észre sem veszed, hogy a hozzászólásomban egyetlen büdös szót nem ejtettem róla. A marketing hatalmáról szólt.
Nézz már kicsit tükörbe, és észreveszed ki osztja itt az észt eszetlenül! Ha nem haragszol, innentől általam ignorálva vagy (angolul tudóknak), nem sértődöm meg ha ez kölcsönös lesz.

I don't fit in. I fit out.

(#256) simonzé válasza tvamos (#253) üzenetére


simonzé
addikt

Igen, pontosan ezt állítottam. A természetes evolúció is mind marketingfogás.
Komolyan ennyire félreérthető amit írtam? Vagy inkább csak félremagyarázható?

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#257) Dr. Oid válasza simonzé (#255) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

ez a legokosabb, amit tehetsz, valóban. ferdítsd el a dolgokat, majd utána sértődj meg és közöld, hogy nem akarsz tovább erről beszélni. igazán felnőttes.

további kellemes beszélgetést.

(#258) tvamos válasza simonzé (#256) üzenetére


tvamos
nagyúr

En azt hiszem, ertem, amit mondasz.
Azt gondolom, hogy nem kell egyet ertsunk, es en nem is ertek veled egyet.
Marketing fogas, es evolucio szerintem nem ugyan az.
Hiszen hat akkor mondhatnank azt is, hogy a nagyapam teljesen folosleges
marketing fogas volt, ugyis meghalt szegeny!
De sz mar egy teljesen masik topik!

Szerinted nem jo a tab, es a Marketing becsapta a barataidat!
Ez a te velemenyed!
Mi meg elmondtuk a mienket, se gyozkodesre, sem pedig lebecsulesre
nincs szuksegunk, nem szolgaltunk ra!

Azert posztoltem itt, mert szerintem vannak emberek, akik megengedhetnek
maguknak egy tabletet. Miert ne mondhatnank el nekik, hogy mire is tudjak
hasznalni, illetve azoknak, akikk bizonytalanok, hogy mi az, amire nem jo!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#259) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Szerintem a megoldás : acer aspire 1285PTZ :-)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#260) Polllen válasza simonzé (#256) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nincs rajta mit félremagyarázni. Elég egyértelműen fogalmaztad meg, amit tvamos is megemlített.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#261) tvamos válasza beloadjoker (#259) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom, mi ez a ketyere...
Nekem a Google sem hoz ra sokmindent.

Erre a szetszedhetos netbookra gondolsz?
Az eleg draga cucc...

Vagy az Iconiara? Az meg.. 300 folott....

:N

Nekem a tablet OK, ahogy van.
Ha nagy dog kell, akkor meg a Notebook.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#262) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hát nem hiszem hogy szétszedhetős lenne O_o Viszont a kijelző rajta 180 fokban elforgatható, és úgy is rácsukható a billentyűzetre. Ja és hogy miért ? Azért mert a kijelzője érintőkijelző :-) . Nem egy combos jószág de ez végül is csak egy netbook :-) Mondjuk amilyen hülye maximalista vagyok márciusba úgyis fejlesztem :D megy bele erősebb proci, (na nem egy nagyágyú, dual-core 1,6Ghz, meg 8Gb RAM :D) Mellesleg ez használható tabletnek is, netbooknak is, ilyen hosszú üzemidejű tabletet nem láttam még :-) Ja és portoltak rá már androidot, fut rajta kiválóan a windows 8-is :D Szóval ilyen tabletes, netbookos cuccra nekem nagyon bejön :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#263) tvamos válasza beloadjoker (#262) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt hiszem, tudom mire gondolsz. A Dell-nek is volt hasonlo.
Nekem azok nehezek, es dragak. Vonaton, metron utazom, ott nem tudom letenni.
Most egy 11"-es ZT-180-am van, de azt is inkabb konnyebbre cserelem.
Valamire, ami azert nem 4"-es, es van rendes felbontasa.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#264) beloadjoker válasza tvamos (#263) üzenetére


beloadjoker
őstag

Értem. De hát kinek mi :D nekem ez is elég kicsi egy sony vaio mellett :D kisebb nem is kell mert akkor már ott a telefon 4,3-mal :D :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#265) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
Szerintem az, hogy melyik eszköz praktikusabb, csak a felhasználás módjától függ. Nekem is volt netbookom, és nagyon szerettem. XP -vel vettem, de Puppeee -vel használtam a legtöbbet. Aztán ellopták. Sokat filóztam az utódján. A tablet sosem érdekelt, viszont nagyon szemeztem egy eee 1250N -nel. A plusz NVidia miatt. Aztán másképp alakult. Kijött a Galaxy s2. Nekem majdnem telitalálat. Nem kell gondolkodnom, hogy vigyem-e, mert mindíg nálam van. Usb -n rádugható pendrive. Melóra van hozzá bluetooth egér és bill., és ha kicsi a kép, usb-n kirakom monitorra. Csak azért majdnem tökéletes, mert monitoron már kevés a 800x480. Persze időközben már nőtt a felbontás, de csak ezért nem cserélem le. Írásra, netezésre, notesznek, unaloműző játékra, multimédiára jó. Plusz telefon, GPS egyben. A többire meg ott az asztali gép.

(#266) simonzé válasza #79335424 (#265) üzenetére


simonzé
addikt

Ez is jó felállás: Normális okostelefon + asztali gép. Működhet.

I don't fit in. I fit out.

(#267) pockhome


pockhome
senior tag

jó kis teszt, részletes írás!
nekem tetszett, és a véleménnyel is egyet értek!

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#268) Alex91


Alex91
félisten

Véget ért a netbookok kora, bevegeztetett...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#269) simonzé válasza Alex91 (#268) üzenetére


simonzé
addikt

Dráma, kérem. Dráma...

Közben annyit fejlődtek a tabletek, hogy én is beszereztem egy MyAudio 808DCC-t, és dúl a szerelem. :)
Igaz kellett hozzá egy támasztóállvány, meg egy külső bill, meg egy egér, de jól vagyunk. :)

Azért egy jó kis notit majd bevadászok emlékül, ha már egy marék gombért megkapom. Szerettem őket is.

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.