Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #96851200


#96851200
törölt tag

Egyértelmű! :)

[ Szerkesztve ]

(#2) janos666


janos666
nagyúr

"olyanok is akadnak, akik soha az életben nem fogják igazán látni a különbséget, önhibájukon kívül."

Ezt azért nem hiszem el, ha feltételezhetően sample-and-hold az a 60 és 120 Hz, akkor ne lenne, aki nem látja utóbbin mennyivel kevesebb a motion blur.
Ja de, úgy el tudom képzelni, ha csak játékokat nézünk és mindben alapértelmezetten be van kapcsolva egy erős post-process motion blur effect, akkor talán nem feltűnő, hogy a kijelző is csóvákat húz. :(((
(Szerintem undorító, de szerencsére ritkán van elreljtve az opció PC-n.)
Amúgy elég egy Windows intéző ablakát tologatni egérrel, és megpróbálni mozgás közben is elolvasni a betűket, aztán nem szabadna, hogy maradjon kérdés. :O

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3) nexplo


nexplo
őstag

Nekem mint laikusnak nagyon tetszett a cikk :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#4) DEXTERke


DEXTERke
tag

Egy dolgot meg erdemes lehet megemliteni a tema kapcsan. Az pedig a csatlakozo felulet es a kabel.

Nem minden DP kabellel fog menni a 144Hz (vagy felette) es a hibajelenseg is megteveszto lehet ilyenkor.

(#5) nyunyu


nyunyu
félisten

Azért ne istenítsük a letűnt korok technológiáját.

Nekem kész megváltás volt az UXGA@100Hz (Eizo F930) után az FHD@60Hz (32" VA TV), utóbbitól már nem folyt ki a szemem sokórányi gépezés után.
Nem is beszélve a harmadára csökkent villanyszámláról, plusz visszakaptam a fél asztalt. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#6) Daelion


Daelion
őstag

Személy szerint én örülök annak,hogy alig látom ezeket a különbségeket de ha látok is valamit akkor nem zavar mert nem ilyenekre figyelek játék közbe.

Egy már öregedő Samsung SyncMaster BX2450 monitort használok évek óta minden gond nélkül,néztem már jobb monitort de nem kapott el az a 'ez nekem kell' érzés talán csak a IPS Ultra Wide-al de nem a frissítése miatt.

Már sok éve nem multizom és csak single player megy,ahhoz meg nem érzem a szükségét 'sőt még a 60fps-nek se..'

Vsync/Input lagot se érzékelem épp ezért mindent limitálok max 60 fps-re vagy bekapcsolom a Vsyncet.

[ Szerkesztve ]

(#7) L4mie


L4mie
veterán

hiánypótló cikk :)
Pont most kérdezték többen is, hogy milyen monitort vegyenek, közben én 4. hónapja nyüglődök a monitorvásárláson :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8) #65537792


#65537792
törölt tag

Anyád! A 240Hz tényleg ennyire durva? Én meg azt hittem 144Hz felett parasztvakítás. :DDD
Nem rossz. Ha jön emészthető áron egy 1440p-s, lehet benevezek egyre. Igaz a 144Hz még sokáig ki fog szolgálni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9) X Factor


X Factor
addikt

Egy picit szkeptikus voltam amig anno vmelyik rendezvényen kinem probaltam. A technologia egyik legnagyobb hátránya a terjedésben, h. nem lehet visszaadni egy teszt vagy egy yt video kereteben, mert az ember latja az eredmenyeket majd legyint egyet.

Make things work

(#10) arn


arn
félisten

itt most a 144hz a kerdes, vagy az adaptive sync? mert nekem 75hzig megy csak a freesync, de mivel csak nagyon kocajatekos vagyok, tobb mint eleg. sot, en a 90es evekben szocializalodtam, igy a 30-60 fpsel is elvagyok - korabban mindig kikapcsoltam a vsyncet, most hogy ingyen van, hasznalom a gsyncet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) alevan


alevan
őstag

Én meg itt ülök egy Xbox 360 és egy VA paneles Samsung TV előtt :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

144hz után a 60hz olyan darabosnak tűnik nekem, mint 60 fps után a 30 fps. :)

[ Szerkesztve ]

(#13) TTomax


TTomax
nagyúr

Még szép hogy szükség van 144Hzre,még több is lehetne...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Koszi a cikket, nagyon tetszett!

(#15) arn válasza TTomax (#13) üzenetére


arn
félisten

persze 4k, full raytrace, etc? :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Határozottan jó dolog a magas képfrissítés, jó esetben ténylegessen lehet látni az összes framet, viszont pár apró problémát is kihantol, amit nem annyira triviális megszüntetni, egy olyan PC-n, amit a játékon kívül még ezer-egy dologra használnak.

Á, 240 alatt nincs folyamatos kép :DDD

(#17) lemusz


lemusz
addikt

Hiánypótló cikk, köszi Synthwave. :R
Úgy érzem még mindig jelentős kisebbségben vannak a 60Hz feletti játékosok, túl sokáig ment a "csak a 60 fps legyen meg" mainstream mantra, de ez valóban elkezdett megváltozni. Viva la gamer cuccok, RGB vakulás, eSport életérzés! Én személy szerint sokáig nem tudtam megengedni magamnak, de még a 60Hz-es LCD-imet is mindig overclockoltam 75Hz-re (custom resolution utility), mert számomra óriási volt a 60-75 közötti különbség is, nemhogy a 60-144. 2017-ben vettem 144Hz-et akkor a legolcsóbb modellek még 80K felett voltak, ahogy nézem ez mára lement 60K-ra és ha tovább csökken a 40-50 ezres ársávba akkor jön majd el igazán a tömeges szemléletváltás.

(#18) .mf


.mf
veterán

A cikk végére jöhetett volna még pár példa, ajánlás... A "Milyen monitort vegyek" topik ajánlójában is pont a legérdekesebb rész hiányzik, a normális panellal szerelt monitorok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Kelori


Kelori
tag

Már régebben is említve volt hogy 60hz-es monitorral is megéri szabadjára engedni az fps-t a kisebb input lag miatt. Most 2 év chill használat után kipróbáltam én is, de lenne egy kérdésem. Csak az én szemem káprázik vagy tényleg sokkal inkonzisztensebb a frametime-om? Van amelyik játék jól működik, de pl. a source enginen futó darabok sokkal akadozóbbnak tűnnek. Az átlag FPS-em nyílván sokkal magasabb lett, de a minimum értékek szerintem jóval lejjebb kerültek.

[ Szerkesztve ]

if it ain't broke, don't fix it

(#20) nexplo válasza .mf (#18) üzenetére


nexplo
őstag

Sajnos ez szubjektív szerintem. Amennyiben lenne ajánló akkor azon veszekedne mindenki hogy miért ezt vagy azt ajánlja a cikk író. Rá lehet keresni neten szinte mindenre, mondom ezt én úgy hogy épp hogy csak kezdek felhomályosodni a témában :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Nem is kérdés mennyivel jobb a 144hz. Azért FullHD TN 60 hz-ről WQHD IPS 144 hz-re váltás ég és föld különbséget jelentett, igaz a videokártya is jobban izzad azóta :D Kár a régi 30 fps lockos játékokért, ott azért néha kifolyik a szemem.

(#22) hobizoli válasza Daelion (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja

en arra vagyok kivi, mikor jon az 1000Hz-s monitor majd
meg foleg, hogy milyen dVGA fog annyit kitolni magabol, hogy fontos legyen

több drón kell ;P

(#23) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem van, én szeretem, főleg az új gfreesynccel

De slowmo videókat elnézve a 240hz még sokkal brutálabb lehet :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) Fred23 válasza lemusz (#17) üzenetére


Fred23
nagyúr

"még a 60Hz-es LCD-imet is mindig overclockoltam 75Hz-re"

Így nyírtam ki már két monitorom is. :D Linuxon meg olyan is volt, hogy alapból 75 Hz-en kezdte meghajtani a 60-as monitorom. :DDD De igen, aki teheti, lépjen 144 Hz-re vagy feljebb!

(#25) satz18


satz18
őstag

"Szükségünk van a 144 Hz-re vagy sem?"

A PHnak biztosan, nem tekintettel arra, hogy egy R7 2700X el tesztelik a videókarikat, OC nélkül és lassú rammal. :))

Néha azért belövik a super samplinget is...

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#26) Egon


Egon
nagyúr

Azért kíváncsi lennék, hogy a 144 Hz feletti frissítéseket, az emberiség hány százaléka (vagy inkább ezreléke) lenne képes felfedezni játék közben, egy vakteszten (még véletlenül sem a lassított demókat bámulva).
Kb. annyian, mint az egér vonatkozásában az USB frekvencia 500 Hz-ről 1000 Hz-re növelésénél... ;]
Hiába, a placebó-hatás mindig jelen van... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#27) bocimód válasza alevan (#11) üzenetére


bocimód
csendes tag

én is csak nem konzollal. nekem és a haverjaimnak a harmincas éveinkben bőven elég a 60fps fun play-re. nálunk a minőség számít, nem ez a fajta sebesség. sosem vettem észre, hogy a 60 képkocka kevés lenne akár fps-re. 4k 60-ban toljuk q.dot hajlított 49"es samsung tv-vel 1m-ről. kell ennél több (igen 8k mert pixeles :)? de egyszer már kipróbálom ezt a 240hz-et TN panelen 27"-al. azt hiszem én is azt fogom mondani, hogy hova léptem vissza minőségben..
egy szó, vagyis nem vagyok versenyző típus, nekem a minőség a legfontosabb szempont és mindig igyekszem elsők között élni is vele (ha lemennek majd a 8k s samu tv árai 250-300e ft-ra, addigra lesz megfelelő gpu is)

(#28) Egon válasza Th3Ac3 (#21) üzenetére


Egon
nagyúr

Azért FullHD TN 60 hz-ről WQHD IPS 144 hz-re váltás ég és föld különbséget jelentett,

Ezzel csak annyi a gond, hogy fullHD TN 60 hz-ről WQHD IPS 60 hz-re váltás is ég és föld... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#29) hobizoli válasza Egon (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja
mint ismi, akinek azert van i7-s letoltos gepe is, mert szentul meg volt rola gyozodve, hogy azzal gyorsabb az is
aztan volt melle egy 20Mbps-s net elofizetese akkor, ami 2.5MB/sec max
aztan meg az is attol fugg akkor, hogy honnan szedsz, meg mivel es mit

de biztos jo seggre ult volna tole egy i3, nem?

több drón kell ;P

(#30) Synthwave válasza Egon (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ami látható és mérhető, az nem placebó.

Persze ahogy a cikkben is le van írva, 144 fölött már nem annyira égbekiáltó a diffi, mint az alatt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) #16939776 válasza Egon (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Vajon fel tudod-e hozni 10hsz-en belül azt a témát, hogy nem érted azokat az embereket, akik drága HDMI kábelt vesznek, vagy azokat akik bakelit lemezt hallgatnak, CD helyett..

Hajrá, troll-d szét!!

(#32) -KP-


-KP-
addikt

én azon kevés őskövületek közé tartozom, aki 2014-ig crt monitort használt. Nagy nehéz dögöket használtam, amik 100-120hz-en működtek de multis fps címek alatt verhetetlenek voltak. Majd végül váltottam egy dell p2214h-ra. Ez gyárilag 60hz, de nemhivatalosan tudja a 75-t. A 60hz gyakorlatilag okádék, na nem a crt monitorhoz képest, hanem még a 75höz képest is. Szerintem kb. vaknak kell lenni, hogy valaki ne vegye észre a különbséget. De még ez a 75hz is csigának hatott a crt-k után. Kb. 1,5 évig tartott megszoknom... Az egyetlen indok ami miatt rég nem váltottam 144hz-re, hogy már koránt sem játszok annyit, mint tizen és huszon éves koromban és valószínűleg már nem is fogok. Szerintem bizonyos esetekben igenis megkerülhetetlen egy jó monitor.

[ Szerkesztve ]

(#33) pulutodurumo válasza Egon (#26) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vakteszt??? Dehát ezek monitorok, nézni kell őket!

;] :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#34) Vitamincsiga


Vitamincsiga
tag

"Az igaz, hogy 25 fps-től már folyamatos mozgást látunk, de minél magasabb az fps értéke, annál simábbnak látjuk azt."

Azért a szem, az agy, a látás folyamata ennél bonyolultabb.
"Normál üzemmódban" tényleg hasonló FPS-ben látunk folyamatosnak egy mozgást.
Viszont a "Vészhelyzeti üzemmódban" - amikor egy nem ott lévő "valamiben" ép hasra készülsz esni - 2-3x-os FPS-re is képesek vagyunk. /Ha nem így lett volna, akkor a szavannákon elhízott oroszlánok éhhalálától szólnának a régészeti kutatások ;) /
Ez az állapot rövid ideig tartható fent. Energiaigényes és túlterhelést okoz. Viszont az egérkét megpillantó leányzónak pont elég, hogy az asztalon találja magát közeli kapcsolatban a levesestállal :B

És ez a játékoknál?
Mint fentebb.
Játszol, zúzol, mész előre. Koncentrálsz! Bal felülről, a semmiből, hirtelen eléd ugrik egy zombi. Az a terület a perifériás látásodba tartozik, apró szemmoccantás és már "szakad" is a korábban folytonos kép.
A 60 FPS.
Persze ott nem ez zavar, hanem az, hogy a "depulminállóval" mellétrafáltál és oda lett 30, keservesen összegyűjtött "batymagod".
No erre jó a 120/144 Hz :D

Hja, az ember jól van összerakva, csak nehéz megmagyarázni :U

[ Szerkesztve ]

Jó lenne egy varázsgömb ;-)

(#35) Alvin_ti4200 válasza .mf (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Akkor álljon itt az egyik - szerintem - best buy :) Acer XF270HUA, kár, hogy már kifutó, ha nem futott még teljesen ki :(

(#36) Synthwave válasza nyunyu (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lehet azt isteníteni, mert egy kalibrált high-end cuccnak tényleg brilliáns képe van még mindig, csak sajnos a támogatottság már közel sem az igazi. A súlyát meg az asztal tartja, nem a vállaim. :))

A szemkifolyás meg elég szubjektív: nekem pont a 60 meg 75 Hz-es LCD-ktől folyik ki inkább, mint high refresh CRT-től. Ha nem vettem volna 144-es TN-t, még mindig katódsugárcső lenne a főgép mellett.

------------------------------------------------------------------

(#32) -KP-: Én 2016 februárig. Üdv a klubban. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) Synthwave válasza Vitamincsiga (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pontosan ezért nem szeretem a nagy képátlót (online) lövöldéhez; minél kevesebb dolog van a periférián, annál jobb. Számomra a legkomfortosabb méret (kompetitív megközelítésben) talán a 17".

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Televan74


Televan74
nagyúr

De mi van akkor ha egy játékból a kártya csak 55-65fps -t tud kifacsarni. Akkor is van értelme a 144hz -nek?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#39) Synthwave válasza Televan74 (#38) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Persze. Sokkal reszponzívabb.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) Egon válasza #16939776 (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Nagyon nem ugyanarról beszélünk.
Ha tényleg látja/hallja a különbséget, akkor hajrá, vegye a jobbat, egyértelmű, én is így teszek (nem véletlenül nincs pl. TN monitor otthon: elég volt a cégnél azt bámulni).
De fenntartom a véleményem, hogy a vásárlók nagyon nagy százaléka képtelen lenne megkülönböztetni életszerű szituációban (tehát nem belassított jeleneteket bámulva, ahol ráadásul egymás alatt szerepelnek az egyes megoldások) mondjuk egy 144 Hz-es monitort, egy 240 Hz-estől (feltéve persze, ha minden egyéb paramétereiben megegyezne a két megjelenítő).
Ezen véleményemet csak az tudná megingatni, ha a saját szememmel látnám, ahogy vakteszten 10-ből legalább 8-szor meg tudná különböztetni a különböző frissítési frekiket, a teszten résztvevők zöme.
Nem gondolnám, hogy trollkodnék: szimplán realista vagyok.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) Televan74 válasza Synthwave (#39) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor már megint a pénzköltés útjára kell hogy lépjek. És lehet találni 144hz/IPS/1080p -s monitort. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42) Szőrös  válasza Alvin_ti4200 (#35) üzenetére


Szőrös 
veterán

Ne is mond, pont ezt a monitort néztem ki magamnak, erre gyk már nem kapható. Amit meg az utódjának mondanak arról meg eddig nem túl pozitív a vélemény. :(

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#43) Alvin_ti4200 válasza Szőrös  (#42) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Írj az Oázis Computereseknek, hátha tudnak még belőle szerezni (a honlapon most az szerepel, hogy jelenleg nem elérhető, de lehet, hogy csak a nagykerekben nincs). Én már viszonylag régóta boldog tulajdonosa vagyok egynek, gyakorlatilag az egyetlen pontja a gépemnek az egéren kívül, amitől nem szívesen válnék meg :)

[ Szerkesztve ]

(#44) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem hittem benne én sem, hogy van értelme a 144Hz-nek pláne freesnycel, de aztán 2 hónapja beneveztem egy 1440p-s IPS monitorra és egyszerűen brutális különbség van annyira folyékonyak a játékok. Aki gondolkozik rajta annak bátran ajánlom, nem fog csalódni az eredménybe. :K

(#45) Polllen


Polllen
nagyúr

Nekem a céges 60hz-s monitoron is kiverte a szemem a "médiázás" szó...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) L4mie válasza #16939776 (#31) üzenetére


L4mie
veterán

:C :DDD na erre én is kíváncsi vagyok :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#47) snecy20


snecy20
veterán

Én is csak azt tudom mondani, hogy a 60Hz-75Hz-165Hz ugrások megváltást hoztak! :K
Tulajdonképp már a 60Hz-ról 75Hz-re váltást simán megéreztem. Más meg nem látná a különbséget a 60Hz és 144Hz között? Na az hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#48) X Factor válasza Egon (#26) üzenetére


X Factor
addikt

Én pont ebbe futottam bele anno, PlayIT-en volt vakteszt, nyilván nem számoltam le, de akik előttem, utánam voltak, azoknak a melyik volt a jobb eléggé egyértelmű volt.

Egyszerűen egy fluid fps játékban, ha plusz megvan támogatva freesync-gsync vmelyikével, és fps-ed is megvan teljesen más világ.

Egyébként ezt a tesztet úgy érdemes futatni h. csapatod nekik 144hz-el és utána visszavenni.

Pár hónapja egyik este srácoknak folyamatosan panaszkodtam h. pubg alatt egyszerűen clunky minden, néztem fps-em van, de valahogy minden darabos és nem jó. Mondtam nekik is h. nem tudom elmagyarázni, de ha átjönnek megmutatom. Annyira felidegesÍtett h. abba is hagytam, aztán kiderült h. simán annyi volt h. egy drv update, visszalőtte a monitort 60hz-re.

Nálam ultrawide, jó ips, 34" és úgy 144hz, ha gondolod egyszer gyere át és nyugodtan próbáld ki :)

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#49) Yany


Yany
addikt

Ejh, de hiányzik is a jó öreg 17-es CTX monitorom 160 Hz-es frissítése. Akkortájt igencsak kompromisszummentes volt ez, hiába beszélünk 800x600 vagy 1024x768-as felbontásról. Anno ez nem számított alacsonynak, tehát az akkor elérhető közép és felsőkategóriás készülékek simán hozták ezt a top frekvenciát akkori viszonyok szerint magasnak számító felbontáson.

Ma vagy nagy felbontásod van (4k @ 60 Hz) vagy magas frissítési freki (165 Hz). Sajnos még 2019-ben is extrémnek számít bármi ami a kettőt együtt hozza (pl. 4k @ 75 Hz, mint mondjuk a 38uc99, de az is ilyen "csonka" 4k: 1600p), de legalább már folyik a fejlesztés.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#50) Synthwave válasza Polllen (#45) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor jól tudsz vakon gépelni. ;]

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.