Hirdetés

2024. április 10., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) inf3rno válasza koxx (#311) üzenetére


inf3rno
nagyúr

76, 125, 333, amiken helyi maximuma van a sebességnek, manapság ET-ben is 125-re lockolják a szervereket.

Buliban hasznos! =]

(#552) qgiate


qgiate
csendes tag

Amikor 1-1 ember leírja, milyen jó tapasztalatot szerzett mikor 144hz-re váltott, jó lenne ha azt is leírnák, milyen videokártya dübörög a gépben, vagy milyen FPS mellett szokták a kedvenc játékaikat tolni.
Nekem az hiányzott a cikkből, hogy sokkal jobban hangsúlyozni kellett volna a videokártya fontosságát. Eleve szerintem gamer irányban a fejlődést egy komoly videokártyával kell kezdeni, nem egy 144hz-s monitorral.
A másik hogy sok ember elhiszi, majd ettől javul fel az eredményessége 1-1 játékban. Biztos vagyok abban, hogy egy ilyen monitor upgrade minimális javulást fog hozni. Sokkal fontosabb a játékot kiismerni, utánajárás, gameplay-ek nézegetése, taktika.

(#553) #80977664 válasza qgiate (#552) üzenetére


#80977664
törölt tag

"Eleve szerintem gamer irányban a fejlődést egy komoly videokártyával kell kezdeni, nem egy 144hz-s monitorral."

Nyilván kell a jó vga a megfelelő fps-hez, de ha 60z minotorod van akkor az ég világon semmit nem ad hozzá az erős vga mert akkor is 60fps-el fog menni minden. Ellenben egy jobb 144Hz monitor "normál" használat mellett egy átlagos VGA-val is látható különbséget hoz a mindennapi felhasználásban a 60Hz-hez képest... (egérmozgás, lapozás folytonossága)

(#554) Apollo0007


Apollo0007
csendes tag

Most tervezek én is monitort venni (R5 3600, 5700XT). De nagyon bizonytalan vagyok.. Az tuti hogy 27" és min QHD IPS.

DE a Hz-kell nem vagyok megbarátkozva.

Sokat olvasok a témában, de mivel a GAMER manapság azt jelenit, hogy PUBG és társai online csillió FPS-el, így nem találok normális regular gamer felhasználásra tippet....

Én csak az AAA (pl AC Odyssey) szeretnék szépet, jót játszani :) Jelenlegi monitorom nem támogatja a FreeSync-et és csak 60HZ.
Vásároltam egy Acer Nitro XV272Pbmiiprzx (UM. HX2EE. P07) Monitort (144hz, Freesync, FullHD), de a FullHD kevés nagyon.. (és pixelhibás is lett....) így visszavittem.
Iszonyat jó volt a FreeSync (és így Vsync OFF), viszont a kártya max grafikán kb 70-90 FPS-t képes magából kipréselni. Így nem igazán van kihasználva a 144Hz.

Kérdésem, hogy szerintetek ildomos lenne inkább egy 75Hz-s monitort vennem az én esetemben? Vagy menjek a 144Hz-re ami igazából sose lesz kihasználva. :/

A következő kiszemeltem: https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/acer/nitro-vg270ubmiipx-um-hv0ee-007-p457219692/#termek-leiras

(#555) RoliHero válasza Apollo0007 (#554) üzenetére


RoliHero
tag

Ha nem multizol és fontos hogy max grafikával told, illetve nem vagy a 144Hz megszállotja akkor én a 75 Hz ajánlom. Nagyon jó a 144Hz de elég feláras, főleg ha ki sem használod.
Viszont én ebben az esetben minimum 32- es méretet vennék mert sokkal nagyobb élményt ad mint a 27.

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#556) Krami


Krami
kezdő

Sziasztok!
Lehet, hogy volt már hasonló kérdés, bocsánat érte. A konfigom I5 8500 proci, 16 giga RAM, vidkaresz GTX 1070. Érdemes-e bevállalni 144 Hz-es monitort? Sokat még nem teszteltem, de átlag 120 fps megvolt játékokban. Furdal a kíváncsiság, mennyivel másabb, mint 60 Hz-en nyomulni. :)

(#557) dargelot válasza Krami (#556) üzenetére


dargelot
senior tag

Milyen felbontáson? Am ha muti orientált játékos vagy akkor megérheti, mert a kooperatív fps játékokban előnyt nyújthat. Single játékosnak nem éri meg.

Mindazonáltal, mérlegeld a plusz pénzt is amibe kerül a monitor, s a fejlesztés a jövőben, hogy tudd hozni a magasabb fps-t.

[ Szerkesztve ]

(#558) Viktor77 válasza Krami (#556) üzenetére


Viktor77
titán

"Furdal a kíváncsiság, mennyivel másabb, mint 60 Hz-en nyomulni."

Gyorsan megtudod, mihelyst meglátod az egérkurzor mozgását a Windowsban. :) Rájössz, hogy 60Hz-en szaggat, csak már megszoktad.
Egyszerűen minden kisimul. A weboldalgörgetés, egy ablak kis-nagy méretre állítása.
Nagyon nem csak a játékokra van hatással.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#559) Krami válasza dargelot (#557) üzenetére


Krami
kezdő

Jogos kérdés, elfelejtettem leírni múltkor. FullHD-ra gondoltam, annál feljebb már atom gépezet kell szerintem. :)

(#560) Krami válasza Krami (#559) üzenetére


Krami
kezdő

Leginkább single játékokkal foglalkozok. Múltiból WOTozni szoktam.

(#561) Krami válasza Krami (#560) üzenetére


Krami
kezdő

Másik, amire gondoltam esetlegesen a 75 Hz-es monitor, csak nem tudom, hogy érezhető változást hozna-e a 60 után. Viszont, ha single játékoknál nem számít, akkor marad a 60 Hz, de a 21,5"-ről nagyobbra váltok, mert ez eléggé picike képátmérő.

(#562) Franklin válasza Krami (#561) üzenetére


Franklin
addikt

75 Hz-re a legtöbb 60 Hz-es monitort fel lehet húzni (vagy 70-72-re), sokszor még külön program se kell hozzá, a vga driveréből pár kattintással megoldható.

(#563) dargelot válasza Krami (#561) üzenetére


dargelot
senior tag

Nekem most egy AOC Q3279VWFD8-om van ami 75hz-es, 67k volt. Barátom egy Acer 144Hz-es IPS 27" monitort vett. Az kb 135k volt. Kipróbáltuk egymás mellett a kettőt, s a 144hz érezhetően jobb volt, de szerintem a nagyobb méret nagyobb élményt ad mint a 144hz.

Az a legjobb ha magad is ki tudod próbálni vásárlás előtt. S akkor látod, hogy ez neked mennyire kell, illetve érdemes. Mint mondtam, mérlegeld az árat és a tartósságot is. Ha 24" váltasz ott elég bőven a FullHD, afelett már WQHD kell. Amúgy "Milyen monitort" topikban szerintem jobban tudnak neked segíteni a hozzáértők. Bár ott sokan istenítik a 144Hz-et.

(#564) Krami válasza dargelot (#563) üzenetére


Krami
kezdő

Igazad volt! :) 144 Hz IPS panelest javasoltak eddig. A gondom fő forrása mondjuk a szűkös anyagi keret, 40-50 ezernél nemigen tudok többet kiszorítani. TN panelesben érdemleges a 144 Hz? Az egyik indoka a váltásnak mondjuk pont ez lenne, mert a jelenlegi monitorom is TN-es és nem igazán tetszik a színvilága.

(#565) dargelot válasza Krami (#564) üzenetére


dargelot
senior tag

Az új TN-eseket már dicsérik, hogy színvilágban elfogadhatók. A betekintési szögük viszont a régi. Bár ha csak játszol szemből ez nem nagy érvágás.
De mindenekelőtt a legfontosabb, hogy vásárlás előtt magad is meg tudj győződni a monitorról. Menj be MediaMart-ba, vagy Budapesten van pár hely ahol ki van téve 144Hz. Avagy GamerPub-ok ahol vannak gamer gépek.

(#566) Krami válasza dargelot (#565) üzenetére


Krami
kezdő

Az Asus VG248QE monitorról tudnál véleményt mondani? Van egy hírdetve felénk, lehet bevállalnám, persze előtte kipróbálom.

(#567) dargelot válasza Krami (#566) üzenetére


dargelot
senior tag

Itt olvashatsz róla. Közepes képminőség, rossz betekintési szög, ellenben jó játékra. Amúgy "Milyen monitort" topikban érdemes kérdezgetni, hátha valakinek van személyes tapasztalata ezzel a típussal.

(#568) #24644864


#24644864
törölt tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok, és érdeklődnék a 144Hz-es megoldásokról, mivel nincs róla gyakorlati tapasztalatom.

A kérdésem az lenne, hogy:

1. Tegyük fel, játszom XY játékkal, de annak az fps-e 110-120 között ugral. A Monitor ez esetben nyilván ennyi képszámot ad le - mivel ugrál, nem fog a kép szétesni?

2. Be lehet állítani ezeknél a monitoroknál kisebb Hz értéket is? Pont azért, mert, ha az első kérdésemre az a válasz, hogy szétesik, akkor a 60Hz-es beállítás után stabilan tudok azzal is játszani, ami nem bírja a 144Hz-et.

3. Viszont, visszatérve megint az első kérdésre - multin kivül a mai single gamek még FHD-n is ritkán produkálnak 144hz-et - ha nem esik szét a kép - akkor is van értelme ilyen monitornak - mert nem 60Hz-en, hanem tegyük fel 100-120 között játszanék mindennel - de nyilván az is sokkal jobb, mint a 60.

4. Ez igazából már nem kérdés, hanem tippek - olyan 27"-os, FHD-s, IPS paneles, 1ms-es, 144Hz-es monitort keresek, aminek a maximális ára 100.000-110.000 huf - miket ajánlanátok?

Köszi előre is! :)

(#569) Dagidög válasza #24644864 (#568) üzenetére


Dagidög
senior tag

Szia!
1. Bekapcsolod a vsyncet és nem lesz tearing.
2. Igen, nálam pl. 60, 100, 120, 144 a lehetőségek.
3. Igen, számottevő a különbség.
4. Ebben sajnos nem tudok segíteni.

(#570) #24644864 válasza Dagidög (#569) üzenetére


#24644864
törölt tag

Köszi a választ! :)

(#571) Synthwave válasza inf3rno (#547) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ó, de kár, hogy nem vettem hamarabb észre...

A különbség ég és föld a két videó között. Mind az aimem, mindpedig az ellenfelek terén.

"Én simán letámadok hármat az én játékomban, aztán vagy halomra lövöm őket, vagy nem, de legalább megpróbáltam."

Igen, valószínűleg ezért nem fogsz soha div1-ben TDM-et játszani. Mert 10-ből 9,5-szer atomjaidra fognak dezintegrálni, mielőtt megnyikkannál, tekintve hogy az ellenfelek nem random krumplik, hanem high skill playerek, akik a játékot A-tól Z-ig oda és vissza, álmukból keltve is kívülről fújják, és emellé a motoros skilljük is megvan, hogy el is találjanak. Ráadásul galád módon előre terveznek is. :DDD

Igazából ezzel a mentalitással még a div3 sem igazán reális cél. A TDM-nek kulcsfontosságú része a tervezés, helyezkedés, lőszer/fegyver/item/powerup menedzsment, illetve a spawn forcing (mind a magad, mind az enemy irányába). Pro rulesettel (ami liga/tournament szinten alap) még a fegyverek is 30 másodpercenként spawnolnak, szóval ilyen húbelebalázs módszerrel javarészt 125/0-s stackkel + machinegunnal fogsz szétarmorozott, zömében legalább párban mozgó, korrektül felfegyverzett emberekre elkeseredve puttyogtatni, ami nem kell hogy mondjam, milyen végkifejlettel kecsegtet. Ha a csapattársaid látják a játékstílusodat, még fegyvert droppolni sem fognak, mert szó szerint kár beléd, csak az ellenfeleket tápolják vele (gyakorlatilag a saját csapatod ellen is játszol, mert konstans mód nem ott vagy, ahol lenned kellene, és ingyen osztogatod a frageket és a fegyvereket az enemynek). :DDD

Viszont igazából értékelhető szinten egyik játékmódban sem műküdik ez az uccubele dolog, ha veled legalább egy kategóriában lévő, netán kicsit jobb playerek ellen játszol. Random pub felett a Quake alsóhangon 70 százalékban észjáték és matek.

Ez a hármat letámadok egyszerre két esetben működhet sikeresen:

1) Nagyon durva stack és/vagy fegyverbeli (netán pozícióbeli) előnyöd van velük szemben (ajánlatos, hogy a háromból legalább kettő meglegyen) és emellé keményen jót is lősz.

2) Random magatehetetlen krumplikat gyalázol a mészárszéken, akikhez viszonyítva a skilled kozmikus magasságokba ível. Ez egyszer-egyszer fun, de folyton így játszani elég unalmas és mentes bármiféle kihívástól, amellett, hogy csak rossz szokásokat/beidegződéseket veszel fel, amik jó playerek ellen egyáltalán nem fognak műküdni, és egy kínkeserves vergődés lesz leszokni róluk.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#572) Dudoka99


Dudoka99
újonc

Hatalmas külömbésg van , 60 illetve 144 Hz között, de szerintem számit az is hogy 1ms legyen a monitor visszajelzése. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.