Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) koxx válasza jbcs (#350) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De sok embernek megfelel a TN :) nekem is az volt sokáig amíg nem engedhettem meg magamnak a komolyabb IPS-t. A felsőbb kategóriában többnyire nem is kell logikát keresni az árazásban, lehet, hogy pl egy proci csak 10%-kal gyorsabb de 1,5x annyiba kerül mert épp az az aktuális flagship, de írhattam volna telefont vagy vga-t is.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#352) #00137984 válasza jbcs (#350) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem kell mindig a TN paneles gamer monitorokat piszkálni... Igyekszik az 144Hz-en. Nekem a Samsung 25col monitoron a szinek és az összkép alapján a FullHD/60Hz-es Asus a közelébe sem érhet. Van az elfogadható TN panel és a rosszabbak (egy nem üzleti laptopban)... :)

[ Szerkesztve ]

(#353) SchumiBácsi

Aki abszolút nem lát különbséget az egyáltalán 144Hz monitor előtt ült?

Mert amikor nekem meglett a 160Hz csodasync monitorom, már egy sima 100-120Hz is oda tette magát. A 160Hz meg már olyan hogy azt látni kell, hiába fogjuk leírni ezerszer.

Természetesen nem a legolcsóbbat kell venni. Az én változatom 270k körül indult és gondolkodás nélkül kiperkáltam érte 220k pénzt, a többit fedezte egy másik monitorom beszámolása. Egy percig se bántam a döntésemet.

A csajos példával meg nem értem a probémát: simábbnak látta. Mit kellett volna még mondania? Az fps számot énse fogom bemondani bár el szoktam találni olyan 10% eltéréssel, de nem ez a lényeg - hanem hogy ő kapásból észrevette.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#354) jbcs válasza koxx (#351) üzenetére


jbcs
tag

Csak azért írtam, hogy az almát az almával hasonlítsuk, ha 75 eFt. TN paneles 144 Hz monitorról beszélünk, az 60 Hz-es változatban közel a felébe kerül...
IPS esetében is kb. duplázódásról beszélünk árban...

(#355) andy19770128


andy19770128
aktív tag

Éljen a Placebo..... Végül is a keresztapám ezért kapja a nagy lóvét a reklámózóktól.

(#356) snecy20 válasza andy19770128 (#355) üzenetére


snecy20
veterán

Tényleg ott tartunk 2019-ben, hogy a magas képfrissítés placebo? :F
Nem akarok arrogánsnak tűnni, de akkor go to -> szemészet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#357) koxx válasza andy19770128 (#355) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerintem engedd el a dolgot, mivel úgy tűnik csak hallomásból ismered a témát :U

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#358) jbcs válasza andy19770128 (#355) üzenetére


jbcs
tag

Nem tudom, hogy oldják meg a gyártók, hogy 60Hz-ből lesz 144 Hz, nem tudom mekorra plusz anyagi ráfordítással jár azonos képméreten :F , de biztos nagyon megéri nekik... Főleg úgy, hogy kétszeres lóvét lehet érte kérni...

(#359) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Kijöhettnének valami budget opcióval is 144hz terén, nem gondolom, hogy annyival drágább lenne, hogy ne lehetne letolni 60k körülre az árát.

(#360) koxx válasza csakszabi (#359) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

TN esetén van ilyen opció, VA/IPS-nél egyelőre nincs.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#361) #00137984 válasza csakszabi (#359) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem megveszem inkább a drágábbat, minthogy a csatlakozók számáról (2x HDMI és egy DP bármikor jól jőhet) vagy az elérhető legjobb tulajdonságokról lemondjak. TN paneles gamer monitorok között van egy kis minőségi szórás... :)

[ Szerkesztve ]

(#362) lemusz válasza csakszabi (#359) üzenetére


lemusz
addikt

Az a baj, hogy telebasszák ezeket a monitorokat mindenféle költségnövelő bizbasszal, hogy még gémerebb, még esportosabb beütése legyen. Black stabilizátortól kezdve beépített célkeresztek, 80 ezer profil, füles tartó állvány, ultramodern design meg miegymás. Pedig 90%nak szerintem csak az lenne a lényeg, hogy technikai oldalról rendben legyen, a sallang felesleges. Mondjuk lehet én látom rosszul, mert yt-n is azt hangoztatják, hogy szarabb gépet sokkal könnyebben eladni, ha van benne RGB, mint egy jobbat amiben viszont semmi ilyesmi nincs.

(#363) #00137984 válasza lemusz (#362) üzenetére


#00137984
törölt tag

Black Equalizer és a fejhallgató állvány szerintem használható extra, ahogyan a sok monitor bemenetre is érdemes költeni. Nekem még az egérkábel tartó állvány sem dúrva, pedig nem venném sok hasznát. Valakinek viszont kell... :)

[ Szerkesztve ]

(#364) lemusz válasza #00137984 (#363) üzenetére


lemusz
addikt

Előbbi csak egy fos brightness növelő, az egész kép kivilágosodik tőle nem csak a sötét helyek... az állványra még sose raktam fel a fülest...

(#365) #00137984 válasza lemusz (#364) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem a Gamma és fényerőt is állitja, de kétségtelenűl módjával érdemes használni. Alien vs Pradator 2 filmben és a DooM 3 játékban használtam, máshol inkább alapbeállitáson marad.

[ Szerkesztve ]

(#366) Yany válasza snecy20 (#344) üzenetére


Yany
addikt

Az ultimate szvsz a 38" 3840x1600 21:9 ívelt microled kijelző 160+ Hz-es frissítéssel. Mindegyik már létező dolog, már csak várni kell, mire addig evolvál a technológia, hogy elérhető legyen mindez együtt.

Ha nem fejlesztenék / hobbi videóznék, akkor én is most egy 3440x1440 @ 100~120 Hz-es ívelt kijelzőre szavaztam volna, de így a 75 Hz-es 3840-esre esett a választásom. Tartalomgyártóknak extrém jó egy ilyen 38-as monstrum.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#367) hypno skate


hypno skate
senior tag

Mondjuk látványos egy kevesebb mint 1 másodperces mozgást 1000 fps-os ultralassított felvételen bemutatni, de attól a szem valós időben a büdös életben nem fogja lekövetni.
Gondolom egy 300 fps sebességű kamerával lassítva sokkal kevésbé lenne látványos a különbség, tehát bele kellett adni apait anyait, hogy a demonstráció elérje a célját.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#368) csakszabi válasza hypno skate (#367) üzenetére


csakszabi
csendes tag

Lehet, hogy ez elnagyolt demonstráció volt ilyen szintre lassítva, de ha lehetőséged adódik próbáld ki mindegyiket egymás mellett, meg fogsz lepődni, már a 120hz is durva különbség a 60hz után.

(#369) snecy20 válasza Yany (#366) üzenetére


snecy20
veterán

...vagy az 5K ultrawide (5120x2160), ha már itt tartunk. :)
És az is minimum 38"-ban, de inkább afölött.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#370) #16939776 válasza hypno skate (#367) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez olyan, mint amikor beülsz a moziba barátnőddel, megnézni egy összebújós filmet. Egyszer csak égetlen sz@rszag kezd terjengeni a hátsó sorokból előre. Ami ugyan nem befolyásolja a képminőséget, színészek játékát, rendező munkáját, de mégis is lenullázza a film hangulatát, és biztos hogy jutalom szex sem lesz utána..

Ennyit, az úgysem látható dolgokról, és azok hatásairól..

[ Szerkesztve ]

(#371) tom_tol


tom_tol
addikt

Alkalom adtán együtt lehet élni a vasorrú banyával is, de ha nem muszáj ?
Nekem egy XB270HU van és arra jutottam, hogy a 144 Hz is kevés. 240 lenne az igazi :D

(#372) snecy20 válasza tom_tol (#371) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem a 144 is okés, viszont kéne még csiszolni a G-Sync / FreeSync pároson akár hardveresen akár szoftveresen, mert a gyenge pontot én ott tapasztalom - én amúgy a minimum szintet a 120Hz-nél látom a folyamatosságot illetően.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#373) koxx válasza tom_tol (#371) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy jó indok arra, hogy 2080Ti-ra válts :DDD

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#374) tom_tol válasza koxx (#373) üzenetére


tom_tol
addikt

Mivel jelenleg csak FHD+TN monitorok vannak 200+ Hz, nem annyira sürgős :DDD

(#375) Qtya123


Qtya123
őstag

Én csak egyet nem értek. Miért kell itt lassan 400 hozzászóláson keresztül azon vekengeni, hogy kell-e. Miért kell görcsösen írkálnia azoknak, akik sosem ültek ilyen monitor előtt (vagy ültek, de nem láttak semmit), hogy placebo és hülyeség.

Szerintem legyintsetek, hogy á ezek a 144 Hz fanboyok hülyék és nevetve lépjetek tovább. Felesleges itt vergődni oldalakon át. Miért fáj, ha valaki ilyet akar? Itt szerintem semelyik 144Hz-et használó nem kezdte el fikázni azt, aki 60,75,hz-en nyomja. Ellenben fordítva.

(#376) Synthwave válasza #16939776 (#334) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Játékosok álma"

:' D

*rémálma

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#377) Szőrös  válasza Qtya123 (#375) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mert ez mindig így megy, akinek valamiből szebb, jobb van azt mindig köpködik.

ps.:Tisztelet a kivételnek, meg ugye akinek nem inge...

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#378) hypno skate válasza #16939776 (#370) üzenetére


hypno skate
senior tag

Tudom én...Bár a példád nem is annyira sánta, inkább féllábú.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#379) #16939776 válasza Synthwave (#376) üzenetére


#16939776
törölt tag

Persze, grafikus ismerősömhöz járogattam komolyabb CRT-t próbálgatni, nagyon ász volt, szépen elment max 160Hz-ig, 1280x1024-ben 80Hz-ig. Potom 349 ezer forinért, részletre, meg is tudtam volna venni. :DDD
Előtte 640x480 85Hz, 800x600/60-as CRT-m volt, annyira jó volt, hogy nem folyt tovább tovább a szemem a villogásától, és még mindig jók a szemeim.

(#378) hypno skate: Legalább.

[ Szerkesztve ]

(#380) csakszabi válasza lemusz (#362) üzenetére


csakszabi
csendes tag

ASUS ROG mittudoménminek gyakorlatilag egy projektor van az alján, ami elé tudsz rajzolni celofán lapra és azt vetíti az asztalra, azt nem tudom megvan-e :))

Teljesen felesleges parasztvakítás szerintem, de sajnálatos módon tényleg könnyebb eladni vele szó szerint BÁRMIT.

(#381) M@cika válasza #16939776 (#370) üzenetére


M@cika
őstag

Oszt' mér ne lenne "jutalomszex" ? Ha emiatt elmarad, akkor szerintem amúgy sem lett volna.

Nasit a kis fehér medvének!

(#382) kwzatz válasza M@cika (#381) üzenetére


kwzatz
őstag

Amikor már "jutalom", akkor már amúgy is rég nagy a baj. :D

(#383) cpt_sanya válasza Szőrös  (#377) üzenetére


cpt_sanya
tag

"Mert ez mindig így megy, akinek valamiből szebb, jobb van azt mindig köpködik."
Egy részük igen. A másik részüket nem izgatja. A harmadik részüket izgatja ,de egyenlőre kivár. A Negyedik pedig próbálja meggyőzni, hogy már pedig ez az isten királyság enélkül létezni is fájdalom. Pont mint az aple cuccok esete , vagy proci , vagy videó kártya , autó stb.

Biztos jó cucc egyébként . Most perpill igénytelen maradok és várok , hogy lentebb menjen az ára.
Még mielőt nincs rá pénzed. De van csak mások a prioritások .

[ Szerkesztve ]

(#384) M@cika válasza kwzatz (#382) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, ez teljesen igaz. :-)

cpt_sanya: Ja, ha már itt tartunk, előbb egy 144Hz monitor, mint egy "ippon". Ha valaki megdobna mindkettővel a monitort lehet megtartanám, de a teló azonnal menne a háztól.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#385) cpt_sanya válasza M@cika (#384) üzenetére


cpt_sanya
tag

+1
Én is így vagyok monitor maradna, Telefont eladnám :D.
Mivel telefon terén sincsenek nagy igényeim ,így a p9 light 2017 még jó lessz pár évig. :DD :DD :DD

(#386) LionW válasza hypno skate (#367) üzenetére


LionW
tag

A motion blur-t észreveszi az ember szeme.

https://www.rtings.com/monitor/tests/motion/motion-blur-and-response-time

Itt vannak motion blurről képek(Add Column/Filter-nél kapcsold be a refresh rate + panel type-t), alacsony pixel válaszidő + magas képfrissítés = sokkal kevesebb motion blur.

60 Hz IPS panelen hiába követed a szemeddel a mozgó dolgokat, egy elmosódott masszát fogsz látni. Magas képfrissítés mellett sokkal többet látsz a mozgó képből, pl gyorsan mozgó szöveget is el tudsz olvasni egy jó monitoron ami lehetetlen egy átlagos monitorral. Persze ez filmezés, böngészés közben nem sokat számít, de ettől még elég durva a különbség, szabad szemmel is látható.
1000 fps-es videó jól megmutatja hogy hol hibádzik a "ez csak 5-10 ms különbség, az ember szeme nem érzékeli" teória. Fotón is ugyan úgy látszik az amit az 1000 fps videón látsz.

(#387) Yany


Yany
addikt

Aztaaaa beszabehu...
Láttátok, hogy mivel érkezik az LG? :Y

LG 38GL950G-B

Gyakorlatilag az általam vágyott frissítési frekivel toldja meg a 38-asát. Csak azt nem tudom, hogy tudja átvinni a kijelzőig a jelet ekkora sebességgel. Ha jól tudom, ez a jelenlegi hdmi/dp portokba nem fér bele. 2 külön bemenettel?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#388) Begi válasza VIC20 (#203) üzenetére


Begi
senior tag

,A képfrissítés mértékegysége ugyebár a hertz, és azt jelzi, hogy hány képkockát képes a panel másodpercenként megjeleníteni."

Legjobb tudomásom szerint a Hertz a frekvencia SI mértékegysége és igen a képfrissítést is ebben mérik, több minden más mellett, de ettől még nem lesz az ő mértékegysége.

[ Szerkesztve ]

(#389) Polllen válasza Qtya123 (#375) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mert a cikk címe is ez a kérdés. Sokan megszólítva érzik maguk.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#390) Begi válasza Begi (#388) üzenetére


Begi
senior tag

Kifutottam az időből, bocs a duppláért :(
Helyesen szerintem így hangzana a mondat (ha már szakmai portál):
A képfrissítés frekvenciájának a mértékegysége ugyebár a Hertz, és azt jelzi, hogy hány képkockát képes a panel másodpercenként megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#391) HUN_Sector válasza snecy20 (#338) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Nem is a 1050ti-mmel hasznàltam :)
Az egy 970-esre volt kötve, ha emlékezetem nem csal, bolti cucc volt.

Hogy user error-e vagy sem, passz. Énnekem sima a 30 fps is, a 45-60 kb. egykutya, efelett sem érzem folyékonyabbnak a képet. A reflexeim meg szerencsére azért nem rozsdàsodtak meg a korral, így a reakciòidőmmel ki vagyok békülve.

Kicsit off, ergonòmia, ha màr oly sokan a multis fps-ekkel hozakodtak elő pro érvként.
Többet vesz el egy helytelen méretű egérpad, egy egér szenzor beàllítàsi malőr, egy nem kézreeső billentyűzet, akàr egy nem teljesen ergonomikus szék, mint amit a monitor ad.

(#392) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Nemtom, én igazából az előzetes infók alapján valami ótvar nagy változásra készültem fel amikor 60 hz-ről 144-re váltottam, de akkorát koránt sem koppant az állam :N

Jó jó, vissza nem mennék 60 hz-re de koránt sem az az égbekiáltó különbség hogy már az egér rángatása desktopon is ég és föld legyen :N

Nem tudom mennyire vagyok vaksi, 60 hz-en pl. simán éreztem monitorozás nélkül is hogy a 40-50 fps nem olyan folyamatos mint a 100 (a 30 meg egyenesen élvezhetetlen), de én a 144 hz körüli hájptól sokkal nagyobb durranásra számítottam. 240-et meg szerintem észre sem venném a 144-hez képest.

Ami inkább idegesít hogy néha ugyanúgy látok 120+ fps-en is screen tearinget, pedig freesynces vagyok.

Mindenesetre múltkor tapasztaltam, hogy van aki tényleg nem lát és érez belőle semmit :D Múltkor megkért egy 16 éves srác hogy tegyem fel az integrált gpu-s pc-jére az LA Noiret (FHD 60hz monitor). Megtettem, aztán fps alapján megpróbáltam belőni a beállításokat hogy élvezhető legyen, de sajnos very low-on is 20-21 fps-t tudott.
Közöltem vele, hogy sajnálom, de ez a játék nem fog menni.

Azt mondja mi beszélek? hát megy ez szépen, jobban is mint a gta 5!!

MIVAN mondom??? :DDD

Hát ő végigjátszotta ezzel a gta5-öt, és simán viszi a gépe :D

Mondjuk szerintem csak nincs viszonyítási alapja, ha 144 fps-en szocializálódott volna akkor gondolom nem venné be a gyomra azt a diavetítést amit ő "simán viszi a gépem"-nek titulál :DDD

(#393) edward2 válasza DeathAdder (#392) üzenetére


edward2
addikt

és a monitorod tuti tudja 100+on is a freesyncet? Én ezért nem vettem freesynces monitort mert alig van ami az egész tartományban syncel...

(#394) lemusz válasza DeathAdder (#392) üzenetére


lemusz
addikt

Felhasználásfüggő szerintem. Ha nem multiznék elsődlegesen és nem a csgo lenne az elsődleges játékom valószínűleg fel se merült volna nekem se, hogy 75hz+ kellene. Ha egyszer leteszem az egeret biztos vissza is megyek a színekben gazdagabb 60-75Hzes színgazdag monitorokra. De az még nem holnap lesz...

A leányzóval semmi gond nincs, a megszokás nagy úr. Az egértopikban is mindig jönnek a megmondó emberek, hogy a 3 ezer forintos tescos egér tökéletes. Aha persze, addig amíg egy normális szenzorú ajánlott egeret nem vesznek a kezükbe és meg nem szokják. Utána már nem bírnának a jittertenger, rántásra kiakadó inkonzisztens szarokkal böngészni sem, nemhogy játszani.

[ Szerkesztve ]

(#395) Dyingsoul válasza edward2 (#305) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én 75hz-esen nyomtam, de a csíter Xaero-t így is megvertem nightmare fokozaton az utolsó pályán. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#396) SchumiBácsi válasza jbcs (#358) üzenetére

Gondolom az elektronikán variálnak hogy 60 helyett 144 vagy több legyen.

Nem különösebben vagyok a konteók híve de sztem ez az évszázad üzlete volt. Mikor is kezdtek jönni az első TFT-k? A 2000es években ahol még gazdagon mentek a 100Hz körül is tudó CRT-k. Erre az első TFT-k szinte az összes csak 60Hz. Akinek fontos volt a magas Hz gondolom ugyanúgy fintorgott a váltástól mint én, de ha elromlott a CRT és nincs kedvem használtan venni, mint ahogy nekem se volt, meg hát a TFT amúgy sem villódzik akkor vegyünk inkább azt. Igen ám, de ez csak 60Hz. Aztán 5év múlva elkezdenek jönni a 120Hz-et is tudó modellek, ma meg már lassan elárasztják a piacot. Biztos vagyok benne hogy ha én kapásból váltottam egy egyébként kifogástalan monitort 160Hz-esre, más is hasonlóan tett.

Aztán mi van most? Az emberek 90%-ánál 60Hz-es TFT monitor, aminek a fele ha tehetné sztem cserélne. Úgyhogy ha kevésbé fogna az árképző ceruza, hamarosan tömeges 120/144Hz váltás lenne és Afrikában a lemezbódék 50%a TFT bódé lenne 2030ra.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#397) DeathAdder válasza edward2 (#393) üzenetére


DeathAdder
veterán

Elvileg 50-144 hz között tudja.

Én csak singleben játszom, de 50fps alatt nagyon érződik hogy rosszul fut a játék. Felette viszont a freesync nagyon hatásos, de tearinget látok néha fix 144 fpsen is (egyébként erre más is panaszkodott már). DP kábelen vagyok, amit a monitorhoz kaptam, 144 hz és FS működik.

lemusz - igen, én singleben nem sokat érzek ebből. Természetesen a régi droid telóknál is sokan kampányoltak hogy milyen lagmentes és folyékony a rendszer, én meg el voltam keseredve amikor ezeknek a szavaknak bedőltem és aztán szembesültem a valós tényállással :DDD

(#398) koxx válasza Yany (#387) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez sztem min €2500 lesz +450k a 2080Ti mellé.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#399) jaffa 2843 válasza DeathAdder (#397) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Max refresh alatt korlátozz FPS-t Afterburnerrel, vagy ha lehetőség van rá, akkor in-game. Pl 138-141 FPS közt valahol, ahol látod, hogy megszűnik a hiba.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#400) edward2 válasza DeathAdder (#397) üzenetére


edward2
addikt

csak kíváncsiságból milyen monitorod van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.