Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) d4Y.187 válasza Chibass (#498) üzenetére


d4Y.187
tag

nincs értelme sync mellé még fps-t korlátozni is. gondold át logikusan, a szinkron elnevezés már magyarázattal kell szolgáljon a miértre. fps korláttal gyakorlatilag csak fix lesz a vga és a megjelenítő közti eltérés. a legegyszerűbb ha úgy gondolsz a vga és a megjelenítő kapcsolatára, mint két analóg órára amik nem ugyanakkor ütik ugyanazt az ezredmásodpercet.

ami azt illeti, kompetitív környezetben mindkét irány vállalhatatlanul megnöveli a válaszidőt, ilyen szempontból én inkább együtt élek némi képtöréssel :)
ha pedig csak simán az élvezetért játszogatsz, bármelyik modern szinkron eljárás tökéletes számodra.

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#502) xEon1337 válasza d4Y.187 (#501) üzenetére


xEon1337
őstag

Ha G-Synccet használsz, akkor érdemes az FPS capet a monitor maximális képfrissítése alá belőni néhány FPS-el, így kisebb lesz az input lag, mintha mondjuk semmilyen szinkronizációt nem használnál!

Pl. 144Hz-es monitor esetén: V-Sync OFF, G-Sync ON, FPS max. 138.

"Less but better" - Dieter Rams

(#503) d4Y.187 válasza xEon1337 (#502) üzenetére


d4Y.187
tag

ez már csak szőrszálhasogatás :)
ha nálad ez ennyit javít az input lagon, nem itt lesz a kutya elásva.
ha átlag játékos vagy, semmi sem fog múlni azon az 1ms-en
ha pro játékos vagy, mindkettőt el kell felejteni

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#504) Chibass válasza d4Y.187 (#501) üzenetére


Chibass
tag

Igen, de azt is olvasni, és tapasztaltam is tegnap, hogy ha maximálod az fps rendert egy átlag fps-re, amit nagy biztonsággal tud hozni a GPU stabilan, akkor a minimum fps beszakadás nagy mértékben javítható.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#505) d4Y.187 válasza Chibass (#504) üzenetére


d4Y.187
tag

aki ebben gondolkodik, a minimum tarthatót nyugodtabb szívvel ajánlom neki. fps korlátnak a legnagyobb előnye, hogy ha nem is tökéletesen, de két elkészült frame közötti késés egyenletes lesz. ahogy pl a tévé adásnál is, 30 vagy 60 képkocka tökéletesen egyenlő eltérésekkel sokkal folyamatosabb élményt nyújt, mintha az egyik frame 2ms alatt, a következő 4ms alatt készül el.

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#506) d4Y.187 válasza Chibass (#504) üzenetére


d4Y.187
tag

ha pedig úgy értetted hogy mindezt sync mellett szeretnéd, akkor visszaugrunk ahhoz a sorhoz ahol a probléma nem a szoftverben lesz :)

ilyen szempontból tökéletesen időzítették a nagy frissítési sebességű monitorok occsósítását, én is simán beleugrottam abba hogy megvettem a 240hz 1ms monitort, és bizony ez jól bele is húzott a további hardver fejlesztésekbe... :D

[ Szerkesztve ]

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#507) Semin


Semin
senior tag

Puma K fórumtárs linkelt egy egész jó cikket, ami illik ehhez a topikhoz.

[link]

Ha levesszük az Nvidia marketing bullsh!t-et akkor azért tanulságos...

(#508) Synthwave válasza Semin (#507) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"Powerful PCs Proven To Help Players Dominate In Battle Royale Games Like Apex Legends"

Micsoda releváció. Volt eddig olyan, aki számára ez nem volt teljesen magától értetődő? : D Még csak trendi battle royal játék sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#509) green dude válasza NightGT (#147) üzenetére


green dude
tag

Ha jol emlekszem a F.E.A.R. 2005-ben jott ki. Amugy tenyleg jo kis jatek, en is neha leporolom. Abban az idokben jo kis jatekok jottek ki a kor mercejevel merve.

(#510) d4Y.187 válasza Semin (#507) üzenetére


d4Y.187
tag

ez most komoly, hogy ultrán tesztelnek egy esport vonatkozású cikkhez? :C :W

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#511) Semin válasza d4Y.187 (#510) üzenetére


Semin
senior tag

Másképp , hogy a csába adnál el egy 500k-s kártyát. :))

[ Szerkesztve ]

(#512) d4Y.187 válasza Semin (#511) üzenetére


d4Y.187
tag

jogos :DDD

.: 3o 62o 9282 :: wehaveit.hu :.

(#513) Yodamest


Yodamest
addikt

Kicsit megkésve, de a leendő olvasók számára:

Szerintem totál meddő a 144Hz vs 60Hz vita, kb ugyan olyan, mint a PC vs konzol. Teljesen másra jó a kettő, nem összehasonlítható. Lehet itt mondani, hogy fú hát a 144Hz mennyivel fluidabb, gyönyörű a mozgás, de hiába, ha a játékokat elsődlegesen konzolra fejlesztik és onnan portolják át PC-re, lockolt fps-el. Továbbá hiába, ha a konzolok, még majd a PS5-is, csak maximum és jó esetben is 60fps-t fog tudni kitolni magából.

Nekem volt 165Hz-es monitorom és azért cseréltem le, mert meguntam, hogy kb a játékaim 30%-ban tudtam csak kihasználni rendesen. A többi mind olyan volt, hogy vagy eleve nem engedte 60 fölé az fps-t vagy pedig bugos volt és elviekben ment 165Hz-en, de valójában az nem annyi volt csak 60. Illetve, mivel PS4 prom is van, utáltam, hogy azzal abszolút nem kompatibilis a monitor.

Ezeket megelégelve átmentem 27" 165Hz-ről, 43" 60Hz-re és azt mondom a legjobb döntésem volt! MINDEN, értsd minden játékom, akár PC-n akár konzolon teljes mértékben kihasználja a monitor adottságait, nem kell azt figyelni mit támogat a játék és mit nem. Továbbá gyönyörűek, sokkal szebbek a játékok 43" 4K-ban, mint szaros 24-27"-on. Az immerzió elmondhatatlanul jobb ezen a méreten, olyan mintha otthoni moziban ülnék.

Végezetül én azt mondom a magas frissítéssel rendelkező monitorokat csak azoknak tudom ajánlani, akik olyan játékokkal játszanak PC-n, ami tökéletesen kihasználja azt. Ilyenek pl. a kompetitív shooterek: CSGO, COD, UT, Battlefield, Quake, stb. ezekben aláírom ég és föld és ezekhez ajánlott is. Viszont, ahhoz hogy valaki Tomb Raiderezzen, Monster Hunterezzen vagy Skyrimozzon totál felesleges, ott inkább a minél nagyobb képméret számít.

Ennyi az egész.

(#514) ZnVjaw0K válasza Yodamest (#513) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Inkompatibilitás esetén tudom ajánlani a megfelelő képfrissítési frekvencia beállítását. Működni fog.
Képméretet meg kár belekeverni. Nem arról szól a topic.

(#515) Yodamest válasza ZnVjaw0K (#514) üzenetére


Yodamest
addikt

Nem fog működni :) nagyon sok játék nem támogatja. Ha csak annyi lenne, hogy átállítom a frissítést magasabbra, nem lenne gond. Nem támogatott ez a baj.

A képméretet meg nagyon is bele kell keverni, mert ez az egész az élményről szól és az élmény része a méret is, máskülönben nincs egyensúly a vitában. Azon nincs vitatni való, hogy egy 24" IPS, 60Hz monitor a jobb vagy egy 24" IPS, 144Hz, nincsenek is egy súlycsoportban. Ár szerint kell megvizsgálni a dolgot, tehát ugyanabban az árkategóriában, amiért te kapsz egy 144Hz 27" monitort én kapok 60Hz 43"-t, szerintem ezeket kell összevetni, ennek van csak értelme. Nálam pedigegyértelműen a 43" a nyerő, sokkal többet ad az élményhez és univerzálisabb a felhasználása. Nem mellesleg egy ilyen monitor filmnézésre, fotófeldolgozásra is tökéletesen alkalmas, míg a kicsi már nem annyira.

(#516) Franklin válasza Yodamest (#515) üzenetére


Franklin
addikt

"mert ez az egész az élményről szól"

Itt van egy hiba az érvelésben, mert nem mindenkinek arról szól.

Nekem 43"-os tévém van, de 3 méterről nézem, onnan kényelmes nekem, játékra pedig egy 23"-os monitor, amit 40-50 cm-ről nézek, ha fps-t tolok.

Volt 27-es monitorom, de eladtam, mert nekem már túl nagy volt.

(#517) ZnVjaw0K válasza Yodamest (#515) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Úgy értem a monitort (ideiglenesen) alacsonyabbra (amit a játék támogat).
Reméltem, hogy nem kell megmagyarázni.

(#518) Yodamest válasza ZnVjaw0K (#517) üzenetére


Yodamest
addikt

De kell magyarázni mert hülyeség, amit mondasz. Annak meg mi értelme a vita szempontjából ha egy 60Hz-en használt 144Hz-es monitorról beszélünk? Ennyi erővel a 4K vs 1080p is tök mindegy, mert hiszen a 4K-t is lehet használni fullhdként.... ennek semmi értelme. Ha a 144Hz-es monitoromat 60Hz-en kell használnom, mert csak azt támogatja a játék, az bukás a monitor szempointjából, mert nincs kihasználva.

Franklin hát figyelj, mindenben van egy eltörpülő kisebbség, most neked így kényelmes, oké, de 90%-ban nem ez a mérvadó. Általában mindenki elégedett szokott lenni a nagyobb képátlójú monitorával/tévéjével.
Amit írsz ugyan az, mint az amikor valaki beírja, hogy hát ő utálja a kontrollereket, nem kényelmes neki és ezért autós meg focis játékot billentyűzeten játszik... úgy is lehet, de nem az az ideális a többség számára.

[ Szerkesztve ]

(#519) #72042496 válasza Yodamest (#515) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Nálam pedigegyértelműen a 43" a nyerő, sokkal többet ad az élményhez és univerzálisabb a felhasználása."

Ohh, mintha magamat olvasnám nem sokkal ezelőttről, amikor mindenre egy gépet és egy kijelzőt használtam. Jól sejtem, hogy nálad is ez a helyzet? :)

Most, hogy egy 65"-os tévénk is van már a nappaliban (ami szintén tud 120 Hz-et, bár csak 1080p-ben), megváltoztak az asztali monitoros preferenciáim. A 43" + 60 Hz és a 27" + 144 Hz közül bármikor az utóbbit választanám. (Sőt, még egy 27" + 60 Hz is előbb kéne, az pedig az adott keretből elérhető magasabb PPI miatt.)

De szerencére elég nagy a választék, és mindenki választhat, számára melyik a legmegfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

(#520) ZnVjaw0K válasza Yodamest (#518) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Érted azt a szót, hogy "ideiglenesen"?
Figyelj, gyengébbek kedvéért leírom: ami csak 60Hz-en működik, azt csinálod 60Hz-en - a monitor képes rá -, ami megy 144-en is, azt meg 144-en. Tádám!!! :C
Sok esetben a váltás megoldható, hogy automatikus legyen.
A saját inkompetenciádat ne állítsd már be a monitor hátrányaként!

(#521) Yodamest válasza ZnVjaw0K (#520) üzenetére


Yodamest
addikt

megint mellébeszélsz :) totál nem azt mondod amiről szó van.... mondom: minek vegyek 144Hz monitort, amikor 60Hz-en fogok játszani rajta? Ez a kérdés nem más. Ha az a játék, amivel én tegyük fel nap mint nap játszok csak 60Hz-en működik, akkor tök jó vettem méreg drágán egy 60Hz-en monitort?

De hiába írom már sokadszor, ezt nem fogod fel.... sok sikert a Horizon Zero Dawnhoz a 144Hz-es monitoroddal. (megsúgom nem fog menni csak 60Hz-en)

(#522) Yodamest válasza #72042496 (#519) üzenetére


Yodamest
addikt

Szia,

Azért nem teljesen, filmezni 90%-ban nem ezen szoktam, hanem TV-n. Bár az is csak 3"-al nagyobb ennél :)
Nekem a mérete nagyon bejön, amikor melóban be kell ülnöm egy 24"-es elé, olyan mintha egy bekeretezett képet bámulnék folyamatosan. De kinek mi, van akit zavar a méret, bár ahogy mondtam azért nem sok olyat olvasni, hogy valaki vett egy nagy monitort és visszavitte, mert " túl nagy". Inkább az szokott lenni a reakció, hogy már nem tud kisebbre visszalépni, ahogy én sem.

(#523) HIJ


HIJ
őstag

tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#524) Thomks


Thomks
csendes tag

Üdvözlet és szép estét mindenkinek.
Olvasgattam az előző hozzászólásokat és volna pár kérdésem, ha szabad :) . Nem értek a kijelzőhöz, egyszer volt egy 24" 3D-s FullHD monitorom de el kellett adnom majd később gondoltam hogy próba jelleggel átváltok TV -re a kép arány miatt. 5 éve amikor vettem a TV-t annyit tudtam hogy minimum 60 Hz-s legyen meg jó ha minél kisebb válaszidővel, azóta is azt használom. Hamarosan gépet szeretnék frissíteni és gondolkodom rajta
hogy visszaváltok monitorra ami bírná a 144Hz-t, de a mai technikai felszerelés mellet bizonytalanná váltam.
1- Egy játék beállításánál derül csak ki hogy az az adott játék támogat-e 60Hz-nál gyorsabbat vagy csak egy adott kategóriájú játék támogatja ?
2- Na most, hallottam olyat hogy a Hz befolyásolja az FPS-t, ez nekem magas vagy csak félre értettem valamit.
3- Freesync és Gsync egy monitorba épített program ami add extra Hz-t ?
4- Amúgy a mai számítástechnikai háttérrel mi lehetne a maximális képfrissítési sebesség ?
Előre is köszönöm és további mindent jót kívánok.

It doesn't matter where we go, I just don't want to stay.

(#525) dargelot válasza Thomks (#524) üzenetére


dargelot
senior tag

1. Majd más megválaszolja, de ami portolt játék ott nem hiszem, hogy 60 fölé menne.
2. A Hz az, hogy a monitor 1 másodperc alatt mennyiszer tud frissíteni. Ha ez pl 60, de a gépeden a játék 120fps-el megy, akkor abból a 120 képkockából a monitor csak 60-at tud megjeleníteni, mert ez a korlátja.
3. A sync-ek egy olyan eljárást takarnak amivel az fps és hz összehangolódik. Bár ez nem pont így van, de az egyszerűség kedvéért így írom. Röviden annyi, hogy az előbbi példával élve melyik 60 képkocka legyen amit a 120-ból megjelenít a monitor. Nem ad plusz hz-et, de folyékonyabb lesz a kép. Nagyon jó ha van, de 144hz mellett már nem olyan fontos, mint 60hz mellett.
4. 240Hz TN monitoroknál.

(#526) petymeg


petymeg
addikt

Sokáig 75 HZ IPS-sel játszottam (sok FPS, repülő szimulátor, stratégia), váltottam 144 hz-re, annyi változást tapasztaltam, hogy nem fájt a szemem 1-2 óra játék után. Mikor az NVidia kártyával is ment az Free-sync, akkor meg semmi változást nem érzékeltem.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#527) czanki90


czanki90
csendes tag

Szép estét az lenne a kérdésem hogy gép vásárlás elött állok és monitort is cserélnék nem nagyon találom az igazit.
Elvárások
- QHD
- AMD platform (FreeSync)
- 144 Hz
- 27"
- IPS panel
- És nem kell villogó fiszem faszom megvilágitású csicsa parádé

De csak 3-at találok ASUS MG279Q , ACER NITRO VG271UPBMIIPX UM.HV1EE.P01 , ACER UM.HX2EE.P01 27" NITRO XV272UPBMIIPRZX
De normális (részletes) leírása csak az ASUS-nak van csakhogy azt írja hogy a JelfrekvenciaDigitális jelek frekvenciája : 51.2~221.97KHz(H) / 35~144Hz
de a lap alján meg ezt: Támogatja a FreeSync™ technológiát (35Hz-90Hz) akkor most van 144Hz csak mégse? Az ACER ról meg nemtaláltam hogy mettől meddig engedi a Hz tartományt!!
Ki mit, vagy melyiket ajánlaná? :R

(#528) dargelot válasza czanki90 (#527) üzenetére


dargelot
senior tag

Nem tudom a pontos választ, de nálam is hasonló leírása van a monitoromnál. Én azt szűröm le a leírás alapján, hogy a linkelt monitor tud 144Hz-et, de ha bekapcsolod a FreeSync-et akkor 90 a max Hz.

Ha verseny szinten űződ a játékot, s ezért veszel 144Hz-es monitort akkor alapból kikapcsolod a FreeSync-et mert lagg-ot okoz. Apró, de mérhető laggot. Végső soron 144Hz mellé nem nagyon kell sync, de majd jönnek az okosok s leírják ők részletesen.

[ Szerkesztve ]

(#529) BerserkGuts válasza d4Y.187 (#501) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Dehogynem minden az alapos utána járáson múlik.

BFV-ben korlátozni kell az fps-t mert ha nem teszed a cpu több ms-t késni fog.
Jobban laggol a játék miatta.

Ezt hívják frame time grafikonnak amin jól nyomon követhető a pc konfig teljesítménye.

jó példa a BFV mert ott legalább van frame time grafikon ami a legfontosabb volna nyomon követésben.

Amúgy is miről beszéltek nincs stabil egyfolytában 16.6ms-onként kirajzolt képkocka legtöbb játékban nem fog tudni még egy 2080ti se folyamatosan 16.6ms-onként kirajzolni a képkockákat főleg nem 4K-ban.
Játékokban örülhetünk ha 40-50-60fps van fixen hiába a 2080ti.
Azért írom hogy fixen mert az fps le fel ugrál nem egy állandó érték és beesik simán egy erőteljesebb játékmenetben.

Itt van a példa 1%-os fps 100 van a 9900K mellett ami 50-60-ra is lecsúszik.
Ha a 0.1%-os pontosabb mérést nézzük ami megmutatja frame timeban is a kilengéseket vagyis a valódi reális képkocka kirajzolási időt ami 16-20ms között is lesz 2080ti mellett játék közben mondjuk pont amikor célzod az ellenséget.
Általában pont amikor komolyabb csatába keveredsz és nem a semmi közepén futkározol egyedül.
Hanem pont osztanád a fejeseket és céloznád az ellent de robbanhatnak és rohamoznak többen is olyankor csak még egy csúcsgépen( 9900K 2080ti) is 60fps van.

Jó persze nem minden játékban pl egy régebbi: GTAV jól fut de egy ilyen PUBG meg BFV mutilövölde ahol meg számítana a megbízható képkockaszám na ott azt nem kapod meg megy a latency ezerrel és kéne legalább egy 9900K 2080ti páros.

De még az is kevés amikor olyan fjucsőr peccseket adnak hogy romlik az fps vagy nvidia drivereket :DD.

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#530) Tomko78


Tomko78
őstag

Most a 144hz ajánlott a 144 fps is vagy nincs össze függésben a kettő ? , mert még 1080 p is elég combos vga kell hogy egy mai játék 144 fps fusson

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#531) RoliHero válasza BerserkGuts (#529) üzenetére


RoliHero
tag

Szia!

Akkor ezek szerint nincs is értelme 144Hz monitort venni ha leginkább Battlefield V-el multiban, illetve hasonló játékokkal játszok?

Nemsokára gépet újítok (ryzen 3600, rx5700xt,2X8gb 3200mhz cl16 ram) és ehhez néztem ki egy AOC CQ32G1 monitort ami 144Hz.

Viszont most nagyon bizonytalan lettem, hogy megéri-e megvenni. Ja és mindenképpen wqhd-ban nyomnék mindent. Persze nem csak Battlefield lenne, más stílusú mostani játékok is játszanak.

Szerinted megéri a 144Hz így vagy maradjak 75/60 Hz? Az ár miatt nem mindegy.

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#532) szuk_jozsef válasza BerserkGuts (#529) üzenetére


szuk_jozsef
tag

Hogy érted azt hogy korlátozni kell az fpst?.Nekem a lenti konfiggal a cpu kihasználtság meg-meg ugrik jó nagy tüskét eredményezve a grafikonon és nem tudom miért mert szerintem a cpu simán elég kellene hogy legyen.

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#533) Franklin válasza RoliHero (#531) üzenetére


Franklin
addikt

Ha max részletességen tolod, akkor felesleges a 144 Hz, mert valószínűleg nem lesz meg a 100+ fps-ed, pláne WQHD felbontáson.

De ha nem tolsz mindent maxra és eléred a 100+ fps-t, akkor van értelme a 144 Hz-nek.

(#534) BerserkGuts válasza szuk_jozsef (#532) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Megnő a latency mert túldolgozik a cpu.
Bár én csak 75Hz-es monitorral teszteltem mert azt használom,
és low-on (low latency beállítás)

Ha nem korlátoznom akkor lehet hogy 100+ FPS-em van de nagyon sűrűn beesik a sárga csík szóval fel le ugrál
és ez a 0.1%-os fps-en is meglátszik rosszabb lesz.
Szóval korlátoztam 60-ra.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#535) LionW válasza RoliHero (#531) üzenetére


LionW
tag

Alacsonyabb grafikán simán kihajtja még 1440p-ben is a legtöbb esport játékot az 5700xt. Pubg, rainbow six siege, csgo, rocket league, apex legends ezek mind menni fognak 144hz-n.
Freesync mellett főleg jó, akkor az se gond he lemegy az fps 80-ra a játék közben.
Freesync nem laggoltat, csak akkor hogyha külső programmal korlátozzák az fps-t. Szerintem vegyél 144Hz-s monitort, nem fogod megbánni.

(#536) RoliHero válasza LionW (#535) üzenetére


RoliHero
tag

Oké, köszönöm szépen a segítséget (Franklin-nek is#533)!

Most már nyugodt szívvel megveszem a 144Hz-s monitort.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#537) Chaser válasza RoliHero (#536) üzenetére


Chaser
titán

és megvetted? ( : hasonló a dilemmám nekem is, csak 1080p-nél 24"-on és gyengébb vga-val, a qled monitort nagyon kipróbálnám ,de ahogy látom - illetve nem látom - csak 144hz-es van belőle

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#538) RoliHero válasza Chaser (#537) üzenetére


RoliHero
tag

Még nem vettem meg de meg fogom.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max* Ryzen 7 5800X*RX6700XT Nitro+* Kingston HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz* Acer Nitro VG271UP

(#539) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok, szintén monitorváltás előtt állok, és a következő dolog miatt állok hadilábon. Attól tartok ha itthon 144hz-re váltok 60-ról, akkor a melóhelyen, ahol szinte egész nap gép előtt ülök, őrületbe fog kergetni a 60hz. Márpedig ott 10 éven belül nem lesz 144hz :D Leginkább a fejfájástól tartok, hogy az agynak a nap egyik felében 60hz-el, a másik felében 144-el kell dolgoznia. Van esetleg tapasztalata valakinek, aki hasonló cipőben jár?

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#540) PuMbA válasza thomeef (#539) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi nem lesz :) Amikor 24fps-es filmet nézel, aztán játszol 60fps-sel sincs bajod.

(#541) jaffa 2843 válasza PuMbA (#540) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Rossz összehasonlítás, de nagyon is észrevehető...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#542) PuMbA válasza jaffa 2843 (#541) üzenetére


PuMbA
titán

Észrevehető, de bajod nem lesz. Nekem sincs bajom 100Hz-es TV után 60Hz-et nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#543) thomeef válasza PuMbA (#542) üzenetére


thomeef
őstag

Hát azért más egy kicsit a TV, mint a monitor, amit 40 centiről bámulok nem? Ne keverjük ide inkább, a tv fixen 60hz-en megy, a tv-s 100hz az a háttérvilágítás frekvenciája, nem a ledeké, ha jól tudom.

Inkább amit írtam, hogy otthoni vs. munkahelyi monitor (60vs144 for example) tapasztalatok érdekelnének :)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#544) ZnVjaw0K válasza thomeef (#543) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Nálam pont ez a helyzet. Kb egy éve (nem tudom most pontosan, csak durva tipp) váltottam otthon 144Hz-re, míg a munkahelyemen továbbra is 60Hz-es monitorok vannak. Nagyon bejött a 144Hz, de semmi károsat nem tapasztaltam a melóban. Azóta is ugyanolyannak látom a munkahelyi monitorokat, mint előtte. Nem tapasztaltam fejfájást. Mivel a munkavégzésem szempontjából lényegtelen, semmivel nem zavar jobban 60Hz, mint a kisebb pixelsűrűség, kisebb méret, kisebb felbontás, vagy a gyengébb színhűség.
Ahogy az új monitor vásárlásától semmivel nem lettek rosszabbak a munkahelyi monitorjaim, úgy semmivel nem is érzem rosszabbnak őket, mint korábban.

(#545) thomeef válasza ZnVjaw0K (#544) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi, ez nagy segítség :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#546) J.J. András válasza Synthwave (#461) üzenetére


J.J. András
őstag

bal hátrakötött kézzel jobbak lövök :D :C ..... és közben iszok egy bögre barna Leffe-t :) :P

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#547) inf3rno válasza Synthwave (#78) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem látok különbséget a két video között. Hogy őszinte legyek ez a menekülök amikor visszalőnek stílus nekem nem szimpi. Én simán letámadok hármat az én játékomban, aztán vagy halomra lövöm őket, vagy nem, de legalább megpróbáltam. Nem szeretek ennyire statra játszani, sőt szerintem megöli teljesen a játékot...

Buliban hasznos! =]

(#548) dabadab válasza inf3rno (#547) üzenetére


dabadab
titán

Napirégész :DDD

DRM is theft

(#549) inf3rno válasza Csapoati (#87) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Többet számít, amit a bal kezeddel csinálsz, mint amit a jobbal. Ha nem tudsz rendesen mozogni, akkor tökmindegy hogyan célzol, egyrészt eltalálnak, másrészt zavarod a célzást vele. Annak idején még ISDN-el én hónapokat gyakoroltam a strafe jumpot offline mielőtt bármilyen online lövöldözésbe belementem volna. Voltak tök jó ugrálós pályák. A lövéshez ET-ben nem teljesen ugyanaz kellett, de tudok azóta is ugrásból fejest lőni, és gyorsabb vagyok (voltam) szinte mindenkinél a pályán vagy tudok pl guggolva ugrani komolyabb lassulás nélkül, hogyha eltalálnak a levegőben, akkor azonnal leessek. CS-ben is lehet valamennyire kamatoztatni, úgy rémlik a sarkoknál szoktak kiugrálni. Battlefield-ben is megy valamennyire ugyanaz, azt játszottam is, de csak pubon. A gépek nem nagyon mennek, csak a gépfegyveres harc meg a lóról kaszabolás BF1-ben.

Buliban hasznos! =]

(#550) inf3rno válasza dabadab (#548) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Muszáj visszaolvasni. Mondjuk még mindig nem tudom eldönteni, hogy a 75 vagy a 125Hz-es Acer nitro-t vegyem. :D

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.