Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) jaffa 2843 válasza andy19770128 (#148) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Látom sikerült megfognod a lényeget. Sportkocsikat is mozgássérült emberek tesztelnek versenypályán, ugye? Csak, hogy érezd, túloztam... Attól még nem adok az olyanok véleményére, akik nem tudják vezetni és nem is láttak olyat.
Az utolsó megnyilvánulásod stílusát pedig érezd teljesen magadénak. Azon nem szeretnék osztozni. ;)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#152) bul07


bul07
nagyúr

Ha van egy gép ami mondjuk 83FPS-et tud
És kap egy 144Hz-es monitort

A monitor milyen Hz-re fog beállni?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#153) NightGT válasza BerserkGuts (#149) üzenetére


NightGT
senior tag

Ha az afterburner monitorozását újra lehetne indítani miután már betöltött a játék/pálya, akkor ezt lehetne mérni :) Általában min. fps=1-el kezdek mindent :D

Speed is the only truly modern sensation

(#154) jaffa 2843 válasza bul07 (#152) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Beállítás függvénye. Ha Windowsban belövöd a maximális frekvenciát, akkor minden FPS-nél azon fog maradni. Ha belövöd driverben, hogy használja valamelyik VRR megoldást is (G-sync, Freesync), akkor a megadott tartományon belül az FPS változásával állítja a monitorfrissítési frekvenciát.

Mindezt feltételezve, hogy a hardverek támogatják a fent említett technológia valamelyikét.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#155) ddekany


ddekany
veterán

"A legélénkebb színorgia kétségtelenül az IPS panelekkel érkezik el otthonunkba"

Hm? Ha játék/film és csak a "legélénkebb színorgia" részt nézzük, akkor VA jóval ütősebb. Valójában a mélyebb fekete miatt, de átlag ember kb annyit érez valószínűleg, hogy az IPS valahogy fakó mellette.

(#156) b. válasza andy19770128 (#148) üzenetére


b.
félisten

Az emberi szem nem képkockákat lát hanem fotonokat amik akár a szem különböző területeit különböző időközökben és időpontokban különböző sebességgel és mennyiségben folyamatosan bombázzák és minden egyes idegsejt, receptor azonnal küldi a képet az agy fele akár egyetlen fénynyalábról is. majd ezt az agyad fésüli egy képé.
Bizonyított tény, hogy az emberi szem 500 Hz fölötti lézerfényre is reprezentál megszakítási ingereket, de például a feleségemnek a konyhai lámpát kellett lecserélnünk mert a fénycső villogása zavarta a szemét,100 Hz-n pulzál egyébként.
A reflexek és a koordináció pedig fejleszthető.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#157) Synthwave válasza bul07 (#152) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A monitort egyszer köll oprendszerben/VGA driverben 144 Hz-re rakni, oszt csókolom.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#158) bul07 válasza jaffa 2843 (#154) üzenetére


bul07
nagyúr

G-sync monitor nekem drága viszont zöld a vga-m

Tehát ha vennék egy 144Hz-es monitort de G-sync, Freesync nincs, a Win-t meg belövöm 144-re viszont a gép csak 87-et tud
Akkor mi valósul meg?

(#157) Synthwave

Mire megírtam

Tehát ha nincs meg a 144Hz csak mondjuk csak 90-en akkor is érdemes 144Hz monitort venni?

Persze a jövőre nézve mindenképp, de az lenne fontos hogy most egy gyengébb gép mellet érdemes e váltani

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#159) Vikthor válasza bul07 (#152) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Variable refresh rate aka free v gsync. Tehat az lesz a monitor refresh rateje ami a vga fps outputja... Nem lesz tearing effekt. Ehhez persze kell egy gyors vga.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#160) Synthwave válasza BerserkGuts (#149) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szórakoztam már ilyennel. Olyan 200 ms átlag. A legjobb száznyolcvanvalamennyi volt. De "öreg" vagyok, RSI-m is van, meg kb. 10 éve nem voltam igazán pihent.

"csak csalózni hogy ez hogy lehet csaltál és kész ugye lehetetlen"

Ahányszor ezt megkaptam, annyiszor lenne 1 dollárom... ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#161) b. válasza bul07 (#158) üzenetére


b.
félisten

már támogatja a Freesyncet is az Nvidia.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#162) BerserkGuts válasza NightGT (#153) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Betudod állítani a benchmark fülnél : Begin recording valamelyik billentyűre amit nem használsz és akkor újra kezdi :D

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#163) jaffa 2843 válasza ddekany (#155) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A mélyebb fekete nem ad színt, maximum kontrasztot a világos és sötét részek közt. A színt és a jó színvisszaadó képességet a panel minősége adja. Létezik kókány IPS és használható TN, de tökéletes nincs. Mindnek van valami hátránya.
Középkategóriás TV-kben gondolkozva magamnak nem vennék IPS panellel szereltet, mert azt este nézve szürkés lesz, monitornak pedig csak IPS-t, mert a színhelyesség számomra fontos a fotószerkesztés miatt. Kalibrálni meg minden kijelzőt kell, ott és azzal a cuccal, ami adja majd a képet. Újrakalibrálni pedig mindig kell, attól függ, hogy mi a felhasználás, de pontos színhűséghez azért nem árt havonta ráereszteni egy jobb colorimetert.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#164) Synthwave válasza bul07 (#158) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha van rá keret, mindeképpen érdemes magas képfrissítésű monitort venni.

Olvasd el a cikket. : >

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#165) ddekany válasza bul07 (#158) üzenetére


ddekany
veterán

Akkor 87 fps + tearing-et kapsz, mivel a monitor közben rendületlenül 144x frissíti a képet. Vagy bekapcsolsz v-sync-et, de lehet nem fog jól kinézni, mert általában 2/144 s-ig, de időközönként 1/144 s-ig lesz kint egy kép, az meg valószínűleg nem néz ki teljesen sima mozgásnak. Persze, ez már ilyen kinek mit érzékel a szeme/agya kategória...

(#166) jaffa 2843 válasza bul07 (#158) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

nV is kezeli már a Freesync-es monitorokat változó képfrissítéssel, de nincs garancia, hogy tökéletes lesz, csak amiket nV letesztelt és megkapta az "OK" plecsnit. Mással is működhet, de esetenként villódzások előfordulhatnak. 144 Hz-nél egyébként is nehezebben kivehető a tearing, mint 60 Hz-nél és úgy is sokkal folyamatosabb.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#167) Aprósólyom válasza andy19770128 (#148) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"60 hercz felett nem igazán a szemed a befolyásoló tényező hanem az idegpályák és a kéz kordinációja közti kihagyás....." Tehát, a reakció idő? Az olybá tűnik, hogy egy teljesen külön téma, és időben szekvenciálisan történnek az események. Érzékelés, reakció idő, tényleges aktivitás. És akkor még lehetnek előzetes sejtésen, feltételezésen alapuló aktivitások. A gyors képfrissítés nem is kifejezetten a sok képhez kell, hiszen már 24fps-t folyamatos mozgóképnek látunk. Ahogy növeljük a képfrissítést azzal egyenes arányosan csökken a beviteli késleltetés. Lehet tudatosan nem tudjuk megmondani mennyi, az annyi, de nem is érdekes. A tudatalatti érzi és kalkulál. Gondolj élsportra. A sok gyakorlás annyira kiélesíti az agyi folyamatokat, hogy a triggerekre a lehető leggyorsabban reagáljon a szervezet. Hiába nem látjuk a sokadik képkockát, vagy nem veszünk észre 30fps mozi közben egy képnyi beillesztett hamburgert. Az agy akkor is érzékeli, csak nem jut a tudatig. Ellenben összefut a nyál a szánkban. Erről a tesztről már biztosan hallottál.

Jevons paradox

(#168) jaffa 2843 válasza Aprósólyom (#167) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Tyler Durden? ;]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#169) ddekany válasza jaffa 2843 (#163) üzenetére


ddekany
veterán

De nem színhűségről beszéltem, mint ki is emeltem, hanem arról, hogy mennyire tűnik élénknek a kép. Mennyire "üt", mennyire dögös. Van itthon IPS és VA monitor is. Előbbi már inkább prémium kategóriás, utóbbi kb. a legolcsóbb VA amit találtam (kb 30e volt egy éve, 22-es). Filmben, játékban a VA sokkal jobban mutat. (Ugyan ez igaz volt az előző nagyon régi, anno prémium VA-mra is, amit az IPS-re cseréltem. Pedig ott azért rendesen megvan a VA minden gyengéje is, és még úgy is.) Kalibráltságnak munkán kívül gyakorlati értelme nincs, feltéve persze hogy nem durván helytelen színekről beszélünk.

(#170) ddekany válasza Aprósólyom (#167) üzenetére


ddekany
veterán

"A gyors képfrissítés nem is kifejezetten a sok képhez kell, hiszen már 24fps-t folyamatos mozgóképnek látunk."

Ennyi idő után ezért szerintem már simán járhatna egy hét kitiltás... ;] Breaking news: Nem, a legtöbb embernek messze nem folyamatos. Szaggat mint állat. Főleg, hogy játék közben általában nincs motion blur se. De a rendes mozifilmek is borzalmasan szaggatnak sokunknak, mikor nagyobb terület mozog. (Én amiatt ki se te tudom nézni a részleteket nagyon olyan területen, mert ugrál, nem pedig "siklik". Hm... lehet, igazából azok a fejletlenebbek látóközpontban, akiket ez zavar, mert másoknak kiinterpolálja az agya. :) )

[ Szerkesztve ]

(#171) Enton válasza ddekany (#170) üzenetére


Enton
addikt

Istenem de vártam anno a hobbit-ot végre valaki foglalkozik a témával:

The Hobbit - Desolation of Smaug (48fps HFR Trailer)

Persze itthon sehol nem volt 48ps vetítés és azóta le is szavazta a moziközönség annyival hogy "émejgéskeltő". :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#172) jaffa 2843 válasza Enton (#171) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A trailer utólag esett át frame növelésen. Látszik is rajta elég artifact. Kb. mint a real-time konverter. Bárki kipróbálhatja, SVP néven fut, de sajnos nem lesz olyan, mintha magasabb frame számmal vették volna. Lassabb mozgásnál oké, de ahol nincs forrás az alacsonyabb frame rate miatt (értsd a gyors mozgásból csak egy-egy kép van meg, a többit 'kitalálja'), ott furcsán néz ki tőle a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#173) Synthwave válasza jaffa 2843 (#172) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, "émelyítő" helyett inkább nem éppen konzisztens.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#174) Döglött Róka válasza Synthwave (#142) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Amit te irtal:D

b. : részben igazat kell adnom.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#175) Dtomka


Dtomka
veterán

G-SYNC Compatibility Test
Using FreeSync Monitors with an NVIDIA Graphics Card

A fenti listából én Acer Predator XB271HU vennék :)

(#176) Tetsuo válasza Synthwave (#164) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

És aki 4K-t venne CAD/CAM-re?

(#177) Dobrika válasza ddekany (#155) üzenetére


Dobrika
tag

A VA kijelzőknek önmagukban nevetséges a színvisszaadásuk, amit naggyából lehet korrigálni, de 8bit mellett eléggé elcsúsznak a színek és általában az árnyalatok alsó negyedére csak néhány érték marad. Tesztábrán már nem mutatnak olyan jól a VA kijelzők (szerintem szemre aztán pláne nem).

(#178) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

144 Hz. panelnak van egy csöppnyi hozzáadott költsége a komponensei miatt, de a fő ok a sokkal magasabb árra az igény ilyen termékekre, mivel prémiumnak tekinthető az alap 60 hz.-es monitorhoz képest. Az árat meg az szabályozza hogy a vásárlók mennyit hajlandóak fizetni adott termékért, a költség csak azt határozza meg hogy a termék piaci ára profitot hozhat e.
Személy szerint egy nagy átverésnek tartom hogy palira vesznek majdnem mindnekit és kétszer annyit kell fizetniük 144 hz.-es panelra.
Nekem ráér.

(#179) Barret001


Barret001
addikt

360 Hz képfrissítés mikor jön? Vinni fogják mint a cukrot!

(#180) MongolZ válasza Synthwave (#100) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem 2000-es évek elején volt egy 500Ftos fejhallgatóm talán a Tescoból, annál jobban soha nem hallottam térben. CS-ben eszméletlen sokszor lőttem ki falon keresztül embereket, mert annyira jól tudtam hallani vele (aztán jött Lanon a jó kis konfig check...). Aztán tönkrement az egyik oldala... Hiába kerestem azóta sem találom azt a típust, vagy akármilyen másik hozzá hasonlót...

[ Szerkesztve ]

(#181) devast


devast
addikt

144 alatt nem is szabadna monitort árulni. Emberiség elleni bűntett...

[ Szerkesztve ]

(#182) Yany válasza Döglött Róka (#110) üzenetére


Yany
addikt

Abszolút nincs igazad. Ha nagyon érdekel, hogy miért, keress rá arra a hszre, amiben elmagyarázom.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#183) Yany válasza Döglött Róka (#126) üzenetére


Yany
addikt

Egy ilyen cikk elolvasása rád is ráférne. Egy szerver mióta rendereli a játékot? Másrészt a kliensoldali interpolációt mire találták ki? A tickrate a kijelző sebességével semmiféle függőségben nincs a mai játékokban.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#184) Sylvanas


Sylvanas
csendes tag

Nagyon jó cikk, öröm volt olvasni! :) Tavaly nyáron a gép cserével együtt vettem egy 1440p 144hz-es G-synces monitort és tényleg olyan, mintha új dimenzióba léptem volna :D Igaz, hogy atm nem tolok sok multit hanem single playereket meg néha wowozok (tudom, wowra ilyen monitor mekkora LOL), de basszus még az is sokkal simább 144 hz-en! Nyáron meg a Doom Eternallal nagyot fogok hentelni azt hiszem :DD

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#185) #00137984


#00137984
törölt tag

Majd egy éve amikor megvettem a Samsung 25col monitort, és azóta itt több fórumban kibeszéltem a témát. [link] Kissé megkésett igy ez a cikk, mert nagyon sok fórumlakó már régebben átlépte ezt a FullHD/60Hz küszöböt. Kibeszéltük és nyugtáztuk... Ha valaki nem látogatja az Nvidia videókártya topikot, vagy nézeget monitor teszteket és a hozzászólásokat nem olvassa végig, akkor most már szépen fel lett világositva. Rendes gamer konfighoz gamer monitor és akkor már egy jó egér is kell... :D

[ Szerkesztve ]

(#186) Döglött Róka válasza Yany (#183) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem is allitottam hogy osszefuggesben van. Pont az ellenkezojet mondom. Kenyelmi extra a kijelzo sebessege multiplayerben.

Kliens oldali lag kompenzaciora gondolsz szerintem amit nem szabad tultolni. Interpolacio mint fogalom netkod eseten nem hasznalatos.
Hit registration nem a kliensen tortenik egy normalis jatek eseten ergo ott sem a te fps-ed szamit.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#187) #00137984


#00137984
törölt tag

Talán valamelyik topikban már megemlitettem a monitor magas képfrissités eddig kevésbé ismert előnyét a játékokban. FPS játékokban egy alkalmas gamer konfig és a gamer monitor a helyes beállitásokkal nőveli a fegyverek sebzését... :D Találati pontosság és a percenként leadott lővések javulhatnak, ha nem az alacsonyabb @45-60 FPS környékén játszunk. Nem a saját ötletem, de szerintem müködik. :)

[ Szerkesztve ]

(#188) #00137984


#00137984
törölt tag

Valamelyik online BR lövöldés játékban a fegyverek tulajdonságaira ( még a visszarúgásra is... ) lettek figyelmesek a játékosok. Több hardver és gamer oldal foglalkozott a témával (talán az Ipon is cikkezett erről). :)

[ Szerkesztve ]

(#189) Caboose válasza Döglött Róka (#106) üzenetére


Caboose
tag

Ennél nagyobb baromságot is rég olvastam. Gondolom azért használ MINDEN kompetitív esportoló 144/240hz-es monitort 200+ fps-el mert untig elég a 60fps. Biztos csak divatból nyomják.
Sőt nekem is csak a placebo miatt simább a mozgás az r6 siegeben és nem lett konzisztensebb a célzásom miután 144hz-es monitorra váltottam.

(#190) Döglött Róka válasza Caboose (#189) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert kenyelmi funkcio, mar emlitettem. Nem mellesleg a piaci szereplok hajszoljak egymast a felesleges innovacioba es szponzoralt esportolokon keresztul probaljak eladni a termeket.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#191) jaffa 2843 válasza Döglött Róka (#190) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Bruce Willis szerinted energiaitallal kel és fekszik? Amióta valamit el akanak adni, azóta így működik a világ.
Próbálj ki legalább egy ilyen monitort, mert látom elképzelni sem tudod, hogy milyen lehet.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#192) Döglött Róka válasza #00137984 (#188) üzenetére


Döglött Róka
veterán

CoD 1 ilyen volt hajdanan 600 fps felett nem volt recoil, 900 felett a lepeseknek nem volt hangja.

@Jaffa, probaltam szep volt jo volt de ettol meg mindig 60 esemeny van szerveren jobb esetben, ugyanolyan pinged lesz ugyanaz az update rate-ed marad, az animaciok az engineben ugyanannyi frame-re vannak lebontva.

@Sylvanas: sehol nem allitottam hogy nem latsz kulonbseget, mindenki latja;)

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#193) Sylvanas válasza Döglött Róka (#190) üzenetére


Sylvanas
csendes tag

Nem kell ahhoz se esportolónak se ufónak lenni ahhoz, hogy lásd a különbséget 60hz és 144hz között. Ha én rögtön láttam a különbséget úgy, hogy ezelőtt világéletemben 60hz-es monitoraim voltak (meg a 90-es években volt egy 85hz-es is asszem), akkor másnak is látnia kell. :B Az más kérdés, ha csak látatlanban szidják az ilyen monitorokat mert ők még nem tapasztalták meg :))

MSI Z370 Tomahawk, i7 8700k @ 4.70GHz, Corsair Vengeance 16GB 3200MHz CL16, Asus TUF RTX 3080 OC, Samsung 970 EVO 500GB, FSP Hyper S 700W, Noctua NH-D15, Coolermaster MasterBox 5, Acer Predator XB271HU IPS

(#194) dabadab válasza Döglött Róka (#190) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem kompetitív játékban a pontosabb célzás nem "kényelmi funkció".

DRM is theft

(#195) Döglött Róka válasza dabadab (#194) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem is ezt allitottam:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#196) Chaser


Chaser
titán

épp ennek a témának akartam utánaolvasni pár napja :R

a crt-ket én viszont nem szerettem, a szemem kifolyt tőlük, még a 100hz-es is fényévekkel elmaradt a legelső 60hz-es lcd monitoromtól ilyen téren

szerk: anno q3-ban lehetett igen jól megtapasztalni, mennyire számít az fps, sokan meg győzködtek, h a szemünk nem is lássa' 60 felett ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#197) Szellem. válasza jaffa 2843 (#146) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszi a cikket! Nekem volt szerencsém a barátom monitorjához, amin 180Hz-en játszottam a BO4-et. A jelenlegi 75Hz-es monitoromhoz képest ég és föld volt a különbség. Mivel TN paneles Asus Gamer monitor volt a színei és a betekintési szöge nem tetszett. De ahogy elkezdtem játszani, abban a pillanatban drasztikusan megnőtt a K/D ratio. Szóval, a számomra egyértelmű a különbség.

(#198) PuMbA válasza Enton (#171) üzenetére


PuMbA
titán

"Persze itthon sehol nem volt 48ps vetítés"

Volt, én láttam a WestEnd-be :) Jó rossz volt, mert a filmben így nagyon elütött a díszlet és a CGI és kevésbé hittem el, hogy amit láttam az igazi, szóval tényleg nem kár érte, hogy nincs 48 fps. A HFR csak filmeken kívül jó, ahol nincs CGI és díszlet vagy az egész CGI.

[ Szerkesztve ]

(#199) Caboose válasza Döglött Róka (#195) üzenetére


Caboose
tag

Akkor mit is állítassz? Ha valami növeli a teljesítményed bármilyen sportban, az nem csak kényelmi "extra". Márpedig a magas képfrissítési freki javít szinte bárki teljesítményén. Nekem ez a tapasztalatom, és ez független a szerver tick rate-jétől szerintem.

(#200) snecy20


snecy20
veterán

Azért emlékszem az első 60Hz-es TFT-mre 2004-ből, hát az valami horrorisztikus volt.
Nem semmi mekkora utat jártak be a monitorok a CRT-k leköszönése óta - mindezt úgy, hogy egy jó pár évig pangott ez a szektor, és az 1080p@60Hz bűvkörében éltünk.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.