- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Gurulunk, WAZE?!
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- sh4d0w: Amikor az ostobaság szorgalommal párosul
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Pajac: Szinte mindene megvan
- sz_tibor: Fekete, kerülendő cégek
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
BITBOYS
addikt
Kezdeném az elején...

Azt a leborult.. gratulálok a saját kezű munkád eredményéhez. Ez valami elképesztően jól sikerült.
Használatban van még a szett?
Nemrég kezdtem az iRacing miatt komolyabban belenézni a kormányok világába mert szeretnék egy korlátozott összegből valami maradandó darabot vásárolni. Ezzel a termékkel rendesen felvillanyoztál
Nekem eszembe nem jutott, hogy házilag is lehet működőképes szimulátor szettet alkotni, ráadásul ennyire használható darabot.
Nem titkolt kérdésem az lenne, hogy az írásod alapján mennyire lehetséges ezt újraalkotni? Ha most szeretnéd megépíteni min változtatnál? -
tomiafoka
csendes tag
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

Annyi kiegészítést hozzátennék, hogy nem én programoztam, a szoftver fejlesztése nem az én érdemem, azt készen találtam és felhasználtam. -
ESBHun
csendes tag
Nagyon ügyes vagy, öröm látni, hogy vannak ilyen emberek akik mernek még nagyot álmodni, hisz azért a hozzávalók többségének a beszerzése is egy komoly feladat tud lenni, nemhogy az egész összeállítása-programozása. Gratulálok!

-
Peter13
senior tag
-
shteer
titán
elismerésem!

-
hemaka
nagyúr
Eleg durvan nez ki, ez nem fog hamar szethullani, ahogy elnezem.
Gratula 
-
john_trapéz
tag
Köszönöm ismételten mindenkinek a kedves szavakat!

Eugene Roe => A szervó motor cikkszáma: Denso 45200 05230. Újonnan elég drága és nem is könnyű találni, pár száz Euró, de használtan roppant kedvező áron lehet találni bontottat. Hozzám kb 60 Euróért került egy egész kormányoszlop, de lehet hogy Hozzád 30-ért kerülne, ha elég kitartó vagy a keresgélésben. Néhány alkatrészem és alapanyagom évek óta megvan, sajna nem vagyok tisztában mindegyiknek az aktuális piaci értékével, szóval ezért hasonlít az ár egy x+y-z/q=3 egyenlethez. Ha esetleg dokumentálom a későbbiekben, akkor abban már árakat is fel fogok tüntetni

viraga => Köszönöm az ötletet, valóban nagyon jó lehet ilyen célra

john_trapéz => Igazán komoly lett
Gratulálok hozzá!
Mióta építgeted?bardi => Köszönöm a linket!

Köszönöm!
Kb. 3 éve folyamatosan építem. Mindig van valami ami megtetszik és módosítok rajta. Most épp a kormányod tetszett meg...
Valószínűleg nagyobb erővel és dinamikusabban adná át az erőhatásokat, mint a G27-em. Egy orosz srácnál találtam, komplett tervet ugyanahhoz, mint amit Te építettél, annyi különbséggel, hogy ő STM32 discovery-t használt. Még csak olvasgatok róla és alkatrészek után kutatok a neten (miből lehet egyszerűbben és olcsóbban kihozni). Lehet, hogy majd lesz pár kérdésem, ha elkezdem. -
tomiafoka
csendes tag
Nagyon igényes munka, le a kalappal!
Engem a kormány anyagköltsége érdekelne, mert én is hasonló projectben vagyok és a a G27-et szeretném lecserélni valami komolyabbra. Modulrendszerű cocpitet építek saját részre, elsősorban Rally és GT versenyekhez és próbálom a kettő közt megtalálni az arany középutat...
A beleölt munka annyira nem is érdekel, mert jó hobbinak tartom a szimulátor építést, de nem szeretnék több százezret fizetni...
Akit érdekel az enyémről van itt jó pár kép és videó: LINK
Köszönöm ismételten mindenkinek a kedves szavakat!

Eugene Roe => A szervó motor cikkszáma: Denso 45200 05230. Újonnan elég drága és nem is könnyű találni, pár száz Euró, de használtan roppant kedvező áron lehet találni bontottat. Hozzám kb 60 Euróért került egy egész kormányoszlop, de lehet hogy Hozzád 30-ért kerülne, ha elég kitartó vagy a keresgélésben. Néhány alkatrészem és alapanyagom évek óta megvan, sajna nem vagyok tisztában mindegyiknek az aktuális piaci értékével, szóval ezért hasonlít az ár egy x+y-z/q=3 egyenlethez. Ha esetleg dokumentálom a későbbiekben, akkor abban már árakat is fel fogok tüntetni

viraga => Köszönöm az ötletet, valóban nagyon jó lehet ilyen célra

john_trapéz => Igazán komoly lett
Gratulálok hozzá!
Mióta építgeted?bardi => Köszönöm a linket!

-
arty
veterán
gyönyörű munka, élvezetes írás!
-
bardi
senior tag
-
infectedmann
őstag
Nagyon jó és minőségi írás
Remélem olvashatjuk majd a kuplung, a kézifék és a manuális váltó "történetét" is 
-
19ati93
senior tag
Döbbenet
Egyszer az ilyen emberek fogják megalkotni a vasembert. 
Tony Stark want to know your location

-
19ati93
senior tag
Nem gyenge, nagy grat!
-
Straw
senior tag
Gratulálok, minden elismerésem. Nagyon jó írás, és ötletes megvalósítás.

-
Pécsi gyerek
addikt
Döbbenet
Egyszer az ilyen emberek fogják megalkotni a vasembert. 
-
Lenry
félisten
Jó-jó, de egy dolog azért hiányzik... nincs rajta RGB LED! Ez így nem is gémer!
Bocs, nem tudtam kihagyni. 
A munkához maxi respekt, nagyon igényes, nagyon profi!
Írtad, hogy a csúszóérintkezőnél nem találtál megfelelő fémlemezt. Csak egy ötlet: floppylemezen az elhúzható kis fémajtó? Az elég rugalmas, szívós lemez, de nem tudom milyen fémből van, és mennyire jó elektromos vezető.
floppylemezen az elhúzható kis fémajtó?
Rozsdamentes acélból készült
-
john_trapéz
tag
Nagyon igényes munka, le a kalappal!
Engem a kormány anyagköltsége érdekelne, mert én is hasonló projectben vagyok és a a G27-et szeretném lecserélni valami komolyabbra. Modulrendszerű cocpitet építek saját részre, elsősorban Rally és GT versenyekhez és próbálom a kettő közt megtalálni az arany középutat...
A beleölt munka annyira nem is érdekel, mert jó hobbinak tartom a szimulátor építést, de nem szeretnék több százezret fizetni...
Akit érdekel az enyémről van itt jó pár kép és videó: LINK
-
viraga
tag
Jó-jó, de egy dolog azért hiányzik... nincs rajta RGB LED! Ez így nem is gémer!
Bocs, nem tudtam kihagyni. 
A munkához maxi respekt, nagyon igényes, nagyon profi!
Írtad, hogy a csúszóérintkezőnél nem találtál megfelelő fémlemezt. Csak egy ötlet: floppylemezen az elhúzható kis fémajtó? Az elég rugalmas, szívós lemez, de nem tudom milyen fémből van, és mennyire jó elektromos vezető.
-
hcl
titán
Ez NAGYON kemény lett. Minden elismerésem

-
Eugene Roe
őstag
Azért megtippelhetnéd, hogy az elfekvő szervó motorod az 6,500 ft vagy 65,000 ft

Szerintem ilyesmire gondoltak a népek, lévén nem mindenki autószerelő vagy elektronikai szakember, így még talán rákeresni se tudnak.
Most kicsit egy x+y-z/q=3 egyenlethez hasonlít

Egyébként meg gratula a sok utánajáráshoz és kísérletezéshez!
-
tomiafoka
csendes tag
-
bunnyhu
senior tag
Addig jó, amíg nem ülsz valódi autóba amiben ilyen váltó van, mert akkor fognak meglepetések érni. Rossz beidegződést kár erőltetni, de persze a te dolgod.
-
tomiafoka
csendes tag
Köszönöm!
Gondolkodom egy részletesebb videóban a tervezeséről és építéséről. Ha minden jól megy, akkor remélhetőleg meg is valósul.
Nem vagyok balkezes, ez csak az én hülyeségem, kaptam is már érte párszor az ívet
A többi hozzászólónak is köszönöm szépen!

-
KRi2
aktív tag
Gratulás. Nagyon szép, precíz munka! Részletesebb, step-by-step formában többet is elbírnék fogyasztani ilyenből.
Amúgy balkezes vagy? Pillangóváltásnál tök fura. -
Revolit
senior tag
Elismerésem! Egy ilyen mehet is az önéletrajzba

-
guftabi96
addikt
Nagyon király cucc, gratulálok hozzá!
-
snecy20
nagyúr
Egy nagyobb monitor, erősebb asztal, meg valami kényelmesebb ülés, és jó is lesz.

-
tomiafoka
csendes tag
-
tomiafoka
csendes tag
Nagyon pofás kormány lett.
A végállások hogyan vannak megcsinálva? A szoftver FFB-vel nem engedi tovább tekerni?Köszönöm!
Igen, ahogy Te is írtad, a force feedback motor korlátozza. A szoftverben be lehet állítani, hogy mekkora legyen a teljes elforgatási szöge és az alapján korlátozza. -
tomiafoka
csendes tag
Köszönöm, hogy nem nekem kellett ezt kimondani...
Közretenném én egyébként szívesen, de nem szeretek fércmunkát végezni, így vagy rendesen dokumentálok vagy sehogy.
Ha bármely kérdés felmerül arra valóban készséggel válaszolok
-
csongi
veterán
Nehogy mar ekezzetek mert nem adott meg minden infot a kormanyrol.
Eszem megall.
Annyit oszt meg belole amennyit akar. Sajat szellemi es ketkezu termeke.
Ha kerdes van kerdezzetek, es valaszol amire akar. -
Danecay
addikt
Jó lenne egy összehasonlító teszt valamilyen ismert kormánnyal, kormányokkal 
-
Zolinho1026
tag
Nagyon pofás kormány lett.
A végállások hogyan vannak megcsinálva? A szoftver FFB-vel nem engedi tovább tekerni? -
ledgeri
nagyúr
Ezt a cikket egyelőre egy bemutatónak szántam, nem építési útmutatónak. A későbbiekben valóban vannak ilyesféle terveim, de sajna az én napjaimat is véges számú órák alkotják, így jelenleg erre futotta most.
Ahhoz, hogy excel táblákat tegyek közé és az egész értelmet is nyerjen, minden egyedi alkatrészhez műszaki rajzokat is kellene csatolnom, amik jelenleg még nincsenek meg. Ezek nélkül pedig annyit látnál benne, hogy ilyen tengely, meg olyan tartó, bármiféle mögöttes tartalom nélkül. A kereskedelmi cuccok javarészét igyekeztem a cikkben feltüntetni.... és ha nekem mond valamit, hogy ilyen tengely, olyan távtartó? Vagy bárki másnak?
Mindegy, majd legközelebb, vagy a 2.0-nál

-
bunnyhu
senior tag
Klafa lett, gratula!
-
wody21
tag
Elkepesztoen profi, le a kalappal! Szerintem a sajátkezüleg tervezett és épített kormányod bármelyik piacon elérhető, csúcs darabbal (top Fanatec-ek, meg még extrémebb cuccok) felvenné a versenyt. Nem semmi munka, minden elismerésem!
-
tomiafoka
csendes tag
aztakurva
hajamat lerakom
gratulálok, nagyon szép munkaRövid úton kapcsolna, határozottan és feszesen ugrana be a fokozatokba egy nehéz, krómozott fémgömbbel a tetején, amit legszívesebben egész nap csak kapcsolgatna az ember.
szóval egy Lexus IS200 váltóját szeretnéd

Köszönöm! Igen, leírás alapján ez eléggé közelít hozzá

-
tomiafoka
csendes tag
Mindenkinek igazán köszönöm a dicsérő szavakat!

-
tomiafoka
csendes tag
Nagyon profi munka

Szabad megkérdezni, hogy mennyi munkaóra és mekkora költség volt az elkészítése, illetve rendelésre vállalnál e még ilyennek a készítését?
Nagyon köszönöm!
Elég nehéz megítélni... Munkaórában 200 körülire tenném. Az összeg amit költöttem, az 50 ezer környéke, de sok cuccom volt elfekvőben. -
tomiafoka
csendes tag
Ezt a cikket egyelőre egy bemutatónak szántam, nem építési útmutatónak. A későbbiekben valóban vannak ilyesféle terveim, de sajna az én napjaimat is véges számú órák alkotják, így jelenleg erre futotta most.
Ahhoz, hogy excel táblákat tegyek közé és az egész értelmet is nyerjen, minden egyedi alkatrészhez műszaki rajzokat is kellene csatolnom, amik jelenleg még nincsenek meg. Ezek nélkül pedig annyit látnál benne, hogy ilyen tengely, meg olyan tartó, bármiféle mögöttes tartalom nélkül. A kereskedelmi cuccok javarészét igyekeztem a cikkben feltüntetni. -
Steve1207
veterán
Ez valami hatalmas lett! Nem gondoltam, hogy a hazai fórumon ilyesmiről fogok olvasni manapság.
Várom a fejleményeket is, ha később megint készülne pluszba valami, ne morfondírozz rajta, hogy megoszd velünk, szívesen látjuk!
Le a kalappal megint, ez óriási! -
Lenry
félisten
aztakurva
hajamat lerakom
gratulálok, nagyon szép munkaRövid úton kapcsolna, határozottan és feszesen ugrana be a fokozatokba egy nehéz, krómozott fémgömbbel a tetején, amit legszívesebben egész nap csak kapcsolgatna az ember.
szóval egy Lexus IS200 váltóját szeretnéd

-
Tankblock
aktív tag
Gratulálok, még nézni is élvezet volt!
Csak így tovább!!!
-
RpPRO
őstag
Ez igen! Irigykedek. Igényes kivitelezés.
Már csak egy masszívabb asztalt építs, mert olyan ereje van a kormánynak, hogy beszakad a végén.

-
Wanderlust
tag
Gratulálok! Igényes, szép munka. Az ilyen cikkek nagyon hiányoznak a innen. Kb. 10 éve voltak hasonló színvonalú írások, sajnos ma már csak ritkán.
-
Cingáriusz
őstag
Nagyon profi munka

Szabad megkérdezni, hogy mennyi munkaóra és mekkora költség volt az elkészítése, illetve rendelésre vállalnál e még ilyennek a készítését?
-
ledgeri
nagyúr
-
szente
addikt
Igen, kicsit olyan volt ez blog nekem, mint amikor nyomják ki Logout posztban a kajaképeket, aztán sehol egy recept.
-
ledgeri
nagyúr
Én is örülnék egy pl doogle doksi/megosztott excell táblának, részletezve, hogy mennyiből mi, és honnan beszerezhetően van, mennyiért...
Az ilyen adatok a DIY community alapkövei
-
kalmani
tag
-
PR0JECTNR56
addikt
Ez zseniálisan fest.

-
csongi
veterán
Gratula!
Nem semmi munka!!
A csúszóérintkezőknél én a generátoroknál alkalmazott szénkefékkel próbálkoztam volna. -
shifty!
senior tag
Keresem az államat, még nincs meg.
Fenomenális.

Ehhez képest a Momo-m elbújhat. Ettől a cucctól rákívántam a komolyabb szimulátorozásra.
-
tomiafoka
csendes tag
-
tomiafoka
csendes tag
Túl sok összehasonlítási alapom nincs. Két-három éve próbáltam egy g27-et egy csekély ideig, én attól jóval fentebb tenném a listán emlékeim alapján. A Logitechnek ismerem a belvilágát is, ez nyomatékban és encoder precizitásában is köröket ver rá. Szóval nem szeretném látatlanba rangsorolgatni más kormányokhoz, de úgy érzem egészen jó lett és megérte a belefektetett munkát.
Köszönöm mindenki másnak is a dicsérő szavakat!
-
Loresz
tag
Grat! Üvölt a társaiért: kézi, kuplung, váltó!
-
Egon
nagyúr
Nagyon igényes munka, le a kalappal...

Mondjuk személy szerint zavarna az aktív hűtés, de ha jól értettem, ez csak a szervó miatt kell, ha nem kell force feedback, akkor kihagyható. -
cinemazealot
addikt
Oké, akkor inkább nem mutatom meg a 20 évvel ezelőtt 4 potméterből összetákolt, game-portra csatolható kormány-pedál kombómat, aminek alapját egy műanyag gyermektricikli kormánya és néhány furnér lemez képezte.
Le a kalappal, szép munka! -
Borisz76
nagyúr
Grat ! Szép munka !
Majd szerezz be egy stabilabb, erősebb asztalt is mert a videón látszik, ahogyan az egész mozog.
-
jeni
félisten
Masszívnak néz ki.
Ha a Logitech meglátná a cuccodat.
Tömeggyártás a közel jövőben esetleg?
-
tabu3x
tag
Nagyon komoly cucc lett!
De vajon az innen nézve pozdorja asztallap is bírja a strapát, amire a monitor előtt rögzítve van a kormány? -
szente
addikt
És az ismertebb kormányok valamelyikéhez tudod hasonlítani? Amúgy grat hozzá, szép munka, ezt elfelejtettem írni az előző kommentben.
-
D1Rect
félisten
Tök jó írás.

-
DigitXT
félisten
-
tomiafoka
csendes tag
Köszönöm!
Valóban nem írtam bele a cikkbe, mert több alkatrész, alapanyag már eleve megvolt, mikor építeni kezdtem, szóval ezekért nem kellett fizetnem. Amit konkrétan költöttem rá, azt úgy kb. 45-50 ezerre saccolnám.
-
szente
addikt
Csak átfutottam, de nem találtam benne azt, hogy mennyibe került. Szóval mennyibe került összesen?

-
pulutodurumo
őstag
Ez sem egy gyors hétvégi project, gratula.
-
Jarod1
veterán
aztaaa gratula!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Microsoft Rewards
- Könyvajánló
- Suzuki topik
- Projektor topic
- Facebook és Messenger
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- iPhone 16 Pro 512GB 96% (1év Garancia) ! Felújított kijelző !
- Hp USB-C/Thunderbolt 3 dokkolók: USB-C Universal, G2, G4, G5, Hp Elite/Zbook- Thunderbolt 4 G4
- Lenovo T14 Gen3 Ryzen5 6650U -Refurbished, Garancia!
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 7400 / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 256 SSD + 1TB HDD
- Új Asus ROG 16 WQXGA MiniLED 240Hz G-Sync Ultra9 275HX 32GB 2TB Nvidia RTX 5090 24GB 175W Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest








Le a kalappal, szép munka!

