Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Иван


Иван
őstag

Mi itt lakunk Vazsban, és mi mindig arra a konklúzióra jutunk, hogyha valaki a tenger mellé akar menni, olcsón, akkor Horvátország a nyerő. Ha esetleg kisgyerekes, olaszok még játszanak, a homokos part miatt.
De alapvetően a horvátok szerintem kedvesek (nekünk sosem volt velük gondunk), félig-meddig ismerősöknél vagy, mert ugyan az az életfelfogásuk, élettapasztalatuk, mint nekünk (ti. gányolós, kelet-európaiak).
Persze, még nem olyan profik és olajozottak, mint az 50 éve iparban lévő olaszok, de annyival nem is drágábbak.

Nekem a horvátokhoz csupa jó emlék kötődik :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#2) szente válasza Иван (#1) üzenetére


szente
addikt

Nem volt igazából úgy probléma, csak néha azért láttuk a tekintetükben, hogy nem vagyunk olyan kedvesek nekik. De pl Baskán tök más volt, ott már idegesítően jófejek akartak lenni(kicsit tolakodóak).
Amúgy próbáltunk mindenkivel kedvesek, udvariasak lenni, hátha hozzájárulunk egy kicsit ahhoz, hogy megváltozzon a véleményük.

(#3) proof88


proof88
addikt

én egyszer voltam nyaraláson Horvátországban, a színek és 1-2 kép bizony ismerős :) Szeretnék még visszamenni legalább egyszer, mert nagyon jól éreztem magam. Nekem kell a tenger, ahogy a Balcsira is szükségem van. :)

(#4) szente válasza proof88 (#3) üzenetére


szente
addikt

Attól félek, hogy ezek után nekem már a balcsi koszos, mocskos, és undorító lesz.

(#5) proof88 válasza szente (#4) üzenetére


proof88
addikt

nemolyanrosszaz :D

(#6) szente válasza proof88 (#5) üzenetére


szente
addikt

Majd kiderül, lassan lenézünk oda is. Idén még nem voltunk.

(#7) vans?


vans?
őstag

szep emlekek...

hábm bábm

(#8) #04441088


#04441088
törölt tag

Nyertél a sörrel? :)

Szép hely Horvátország, 2 hét múlva megyünk :)

(#9) szente válasza vans? (#7) üzenetére


szente
addikt

Az biztos, most voltam először külföldön. Ráadásul jóbarátokkal, és barátnővel. :K

staker: Kb egy tálca ingyen volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Иван válasza szente (#4) üzenetére


Иван
őstag

Más víz, a balcsi alja nem köves sekély. El kell fogadni. Viszont a horvát tenger sosem lesz olyan meleg és "dögönyözős", mint a Balatoné. Ki mit szeret, illetve mi a cél :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#11) szente válasza Иван (#10) üzenetére


szente
addikt

Igen a köves, sziklàs vìz füdésnél hátrány volt, viszont vizuálisan sokkal nagyobb élmény volt így, mint ha homokos part lett volna, végtelen tengerrel.
Szeretem a meleg vizet, érdekes módon a 24 fokos Balatonba fázni szoktam, de itt nem. Lehet lefoglalt a búvárkodás. Amúgy a szimpla pancsolást elég hamar megunom, de azért jó bele menni és hüsölni egy kicsit. :)

(#12) kovsol


kovsol
titán

Jó volt olvasni, én is voltam már itt, a képek emlékeket idéztek fel.

Eddig 4 különböző helyen nyaraltam Horvátországban, nekem a köves tengerpart nem hátrány, mert a tiszta víz kárpótol engem.
Viszont pl a Vir szigeten mikor voltam már jó pár éve akkor nagyon szép volt, aztán egy évvel később csak átutazóban voltam arra fele és gondoltam nézzünk be megint egy strandolásra és teljesen le volt pusztulva az egész, tönkrevágták a természetet teljesen az építkezésekkel.
Voltam Zadarból kiindulva hajókiránduláson is a sok kis szigetből álló nemzeti parkban is, jó hely.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#13) EczkE


EczkE
addikt

Lesz majd mit olvasnom, köszi! :D :R

Asszem mindenféleképpen!

(#14) Иван válasza szente (#11) üzenetére


Иван
őstag

Igen, búvűrkodni kell, ha valaki szereti, annak nagyon jó helyszín. De emlékszek á, én kisebb koromban jobban szerettem a homokos, pancsolós olasz partot. Aztán ahogy nőttem, egyre jobban értékeltem a horvát részt. Ezért mondom, gyermekeseknek inkább Olaszo. fekszik.

Az olasz part nagy hátránya még, hogy 600 ezren vannak rajtad kívül, nyomorogsz és ipari méret. Kis horvát falucskák hangulatosan, családiasak :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#15) nincsisbéla válasza EczkE (#13) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Jaja, én is írok, hogy majd idetaláljak később! :R

Mentalita'

(#16) szente válasza kovsol (#12) üzenetére


szente
addikt

Itt is csak azért volt hátrány a sziklás part (itt inkább sziklás volt), mert algásak voltak a sziklák, és csúszott, mint az állat. Haverommal így csúsztunk rá a sünre. Nekem kijött a tüske az ujjamból, neki nem. Neten olvastuk, hogy az ecet feloldja, be kell áztatni. Haverom egész este a felmosóvödörbe áztatta a lábát. :)

Иван: Azért néha itt is tudták sokan lenni, volt amikor nem találtunk egyből helyet a párton. De azért akkora nyomor nem volt.

Amúgy örülök, hogy tetszik nektek az írás, azt hittem szét fogjátok trollkodni a képek minősége és a helyesnemírás miatt. :B Szóval köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#17) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Jó kis hely, bár szerintem érdemes menni még egy kicsit, és Splitnél-Dubrovniknál nyaralni! Sokkal szebb, ritkábban lakott, és magyarral is kevesebbel találkozol. (mondjuk ez lehet hátrány is)

Amúgy jó beszámoló, tetszett, köszi! :R

Mentalita'

(#18) szente válasza nincsisbéla (#17) üzenetére


szente
addikt

Igen, én is hallottam, hogy szebb, de munkatársam, aki sokat jár ki, mondta, hogy kezdésnek ez is bőven tetszeni fog nekünk. Igaza lett.
Meg az a 6,5 óra oda út már így is necces volt elsőre.
Jövőre lehet hogy megnézzük, de az is lehet, hogy Románia lesz belőle.

(#19) nincsisbéla válasza szente (#18) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Igen, Dubrovnik azért egy 10-12 óra biztos van! :K
Amúgy milyen kocsival mentetek? :)

Mentalita'

(#20) szente válasza nincsisbéla (#19) üzenetére


szente
addikt

G Astra. Ugye 4-en mentünk, úgy hogy a 5. személy helyén csomag, meg mindenhol a lábtérnél csomag, meg az ölbe is csomag. Persze úgy, hogy a kalaptartó már ki volt véve.
Szóval elég volt az a 6,5 órás út. :DDD

(#21) feka007 válasza szente (#4) üzenetére


feka007
nagyúr

Miért lenne undorító? Sztem azért elég kulturált hely a Balaton kelet-európai viszonylatba, nyilván nem összehasonlítható egy sekély tó az Adriai-tengerrel meg a horvát szigetekkel, de attól még azért le lehet menni a Balatonra is.. Én pl nem láttam még Balaton környékén akkora illegális szeméthegyet, mint ami az elég kicsi Vir sziget közepén volt 3 éve mikor ott voltam, szóval azért az is csak a Balkán.

(#22) szente válasza feka007 (#21) üzenetére


szente
addikt

Igazából a Balatonban a Tó szag zavarhat, amit a tengernél egyáltalán nem éreztem.
Meg igazából az Adrián egyszer sem úszott el mellettem egy kupac szar.

[ Szerkesztve ]

(#23) feka007 válasza szente (#22) üzenetére


feka007
nagyúr

Shit happens :D Azért egy tengerhez képest kicsi állóvíznél könnyebben előfördul az ilyen. :D Nem is tudtam, hogy a kula az úszik a vízen, jó levegős lehetett. xD

[ Szerkesztve ]

(#24) keIdor válasza feka007 (#21) üzenetére


keIdor
titán

A Balatonnal egy a baj. Annyira drága, mint egy horvát-török-görög nyaralás is belefér ennyibe majdnem, és ahogy írtad is össze sem lehet hasonlítani a kettőt. Kíváncsi leszek mikor emelkednek az árak francia-spanyol-olasz szintre, onnantól már tényleg undorító lesz a dolog, persze nem a hely, csak az árak.

Vagy 10-12 éve nem voltam a Balatonnál több napig. Mindig csak ilyen reggeltől estig megyünk 1 napra, ha megyünk. Már az sem jellemző.
Bulgária meg gondolom egyenesen olcsóbb is, de ott még nem voltam.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#25) Lenry válasza szente (#22) üzenetére


Lenry
félisten

mellettem igen. aztán persze kiderült, hogy tengeri uborka :D
aztán még poénosabb, mikor rájöttünk, hogy érintésre fehér taknyot lövell ki a végéből :DDD

(#24) Keldor papa tavaly Veszprém / Balatonfüreden nyaraltam, de én egyáltalán nem éreztem drágának, bár igaz, hogy kevés összehasonlítási alapom van, Horvátországban 2004-ben voltam de még gyerekként, lövésem nincs, mi mennyibe került.

de pár éven belül biztos visszamegyek, Vir gyönyörű

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) szente válasza Lenry (#25) üzenetére


szente
addikt

:DDD

Keldor papa: Igazából kb az útiköltség miatt drágább. De az élmény bőven kárpótol azért a plusz kb. 40.000 Ft-ért. :K

(#27) keIdor válasza Lenry (#25) üzenetére


keIdor
titán

Én néhány éve Siófokot nagyon drágának találtam, az éttermek, a szállás, mind magas volt. Egy gyros is 1200ft. Horvátországban és Görögországban is hasonlóakkal találkozik az ember, másfél hónap múlva Törökországba megyek, meglátjuk milyen lesz, oda először megyünk nyaralni, de amit neten olvastam ott hasonló árakat láttam, mint amit Balatonon lát az ember.

Most nézegetem a füredi szállás árakat, elég vegyes, van azért olcsó is ahogy látom, Siófok felkapottabb.

Legutóbbi foglalás ezekre az apartmanokra: ma 13:48-kor, a következő országból: Dánia.
Legutóbbi foglalás ezekre az apartmanokra: ma 11:37-kor, a következő országból: Hollandia.
Legutóbbi foglalás ezekre az apartmanokra: ma 09:06-kor, a következő országból: Franciaország.

Ezt azért meglepődve vettem észre egy-két helyen. :Y

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#28) szente válasza keIdor (#27) üzenetére


szente
addikt

Konkrétan mi 1200 Ft-ért ettünk a parton, a tengertől 10 méterre egy vacsit. Asszonynak a fele tányérját megrakták kicsi szardíniákkal, a másik fele meg valami brokkolis kruplis köret volt. 30 kunát fizettünk érte.

A külföldiek lehet, hogy unják már a tengert. :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Jarod1


Jarod1
addikt

Hali, Horvátországba bármelyik személyigazolvány jó? régi típus is?

(#30) szente válasza Jarod1 (#29) üzenetére


szente
addikt

Szerintem igen, de nem vagyok benne biztos. Nekünk mindannyiónknak új típusú van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.