Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm! Jó kis részletes leírás! :R
Magyar nyelven nekem se megy a telepítő Vorke z6+-on!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2) -szabi- válasza Victoryus (#1) üzenetére


-szabi-
őstag

Engem is meglepett mikor nyelvválasztásnál megállt az egész.
Miután 2-3 alkalommal is megtörtént inkább hagytam angolul.

(#3) ztsoft


ztsoft
őstag

Szia!

Jó leírás lett. Csak egy kis kiegészítést tennék a kiíráshoz. Az SD kártya készítéséhez a LibreELEC USB-SD Creator is használható CE alatt. Ráadásul nem csak Windows alatt használható, mint az általad említett program.

Szükséges partíció 512MB méretű fat32 formátumú a másik rejtett.

Nos, a másik nem rejtett partíció, hanem Ext4-es formátumú.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#4) -szabi- válasza ztsoft (#3) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Jogos a rejtett partíciós részt frissítettem.
Boot lemez készítéséhez mindig a rufus-t használom.
A bejegyzés is windowsos megközelítésű.
Egyszer kellett volna CE-t linux alatt kiírnom kártyára, de hiába találtam többféle leírást nem működött, végül fél óra keresgélés-próbálkozás után meguntam és elkértem a gyerek windows-os gépét arra a két percre.
Részemről ez a vonal felejtős így a rufus megfelel. ;)

üdv

(#5) solo18


solo18
csendes tag

Sziasztok!

Nagyszerű ez a leírás, köszönöm szépen!

Egy dolog nem akar összejönni sajnos:
"IV. FILMEK ÉS SOROZATOK HOZZÁADÁSA" résznél
Synology NAS-t használok és szeretném, hogy a szerveremen lévő filmek (a megadott mappából) médiaadatai is letöltésre kerüljenek.

A leírás szerint megadtam a NAS elérési útját (Video forrás hozzáadása), rámentem az OK-ra és ennyi. Nem jelent meg a tartalommegadás ablak. A Beállítások/Médiatár/Videók menüpontban az előbb beállított forrásra hosszan kattintva nem jelenik meg a lista, amiben a "Tartalom változtatása" is kellene, hogy szerepeljen.

Amennyiben ugyanígy hozzáadom a NAS-t és utána egy külső vinyót is (egy név alatt 2 forrás) és ez után megyek az OK-ra, akkor már előugrik a Tartalommegadás ablak. Beállítom, hogy A' könyvtár tartalma" a "Filmek" legyen, de ekkor csak a vinyón lévő filmeknek szedi le a információját.

Tudnátok segíteni ez ügyben?

Köszönöm.

(#6) -szabi- válasza solo18 (#5) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

NAS-ról még nem csináltam megosztást.
Sajnos nem tudok benne segíteni.
Ha itt nem kapsz választ esetleg az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikban.

üdv

(#7) KTU


KTU
addikt

Köszönöm a leírást!

Ha valaki tudna segíteni.
A találati lista elrendezés alapértelmezett beállításait merre lehet módosítani?
Köszönöm.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8) ati888


ati888
senior tag

Szia!

Jó leírás lett, szépen be tudok állítani mindent, de a filmek hozzáadásával nem boldogulok USB HDD-ről. Nem tudom betenni a médiatárba az elérési útvonalat, hogy a külső vinyóról játssza le. LE-vel ment rendesen, mit csinálhatok rosszul?

(#9) Malnapocak


Malnapocak
csendes tag

Sziasztok, konfigolt már bárki Coreelec alatti tűzfalat? (iptables)
Ha igen, megosztaná a tapasztalatait / mikéntjét?
Thoradia-s transmission fut nálam Correlec alatt, azonban a CE tűzfala nem engedi alapban (Home beállítás esetén) a szükséges portot ha kívülről (WAN-ról) akarom elérni (a router-en működik a port forward, stb.), így editálnám az iptables-t.
Kikapcsolni pedig nem szeretném a FW-t.
Köszönet! :)

(#10) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Segítséget szeretnék kérni. Eddig média box-oztam, váltottam a htpc-re. A Librelec van rajta. A "gondom" hogy állandó PCM folyamot kap az erősítő. Eddig akármilyen műsor forrást kapott az erősítő digitális bemeneteire kiírta hogy pl:dolby vagy dts stb jel érkezik rá. Most csak annyit ír ki hogy PCM. Az érdekes még hogy ha zenét indítok ami .dts formátum akkor az erősítőn is megjelenik a dts logo/kijelzés.
Ötlet valakinek, hogy mit rontok el? Nagyon kezdő vagyok a kodiban.
Fórumokon nem találtam semmit, vagy rosszul kerestem :(
Válaszokat előre is köszönöm!

(#11) -szabi- válasza Szabi_82 (#10) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Hang beállítása.
Hanglejátszás eszköze és a csatornák száma.
Hangtovábbítás engedélyezése támogatott formátumok kiválasztása.
üdv

(#12) Szabi_82 válasza -szabi- (#11) üzenetére


Szabi_82
tag

Szia, persze ez beallitva. Azt hiszem a “leginkabb egyezo” van beallitva, igy az aktualis csatorna szamot kuldi. Mert pl az “optimalizált” opcional a csatorna megadasnal 7.1 van megadva akkor meg 2 ch filmnel is 7.1 jelet kap az erosito pcm-mel. Szaval nem a valos csatorna szamot kuldi, de mindig pcm jellel. Nem nagyon ertem

[ Szerkesztve ]

(#13) -szabi- válasza Szabi_82 (#12) üzenetére


-szabi-
őstag

Nincs más beállítás ami erről szól "hangtovábbítás engedélyezése és a hangformátumok".
Amlogic összefoglalóban kicsit részletesebb, de ott sem említenek mást.

(#14) Szabi_82 válasza -szabi- (#13) üzenetére


Szabi_82
tag

Meg megprobalom coax s/dief-el ossze kotni az erositot meg a kodit, hatha nem piszkál bele a hangba annyira. Vagy meg esetleg kap egy hangkartyat. Ha nem akkor megy eladásra s veszek egy media lelyatszot

(#15) Szabi_82 válasza Szabi_82 (#14) üzenetére


Szabi_82
tag

Újra raktam a kodit, azaz a 9.0 verziót. Átmennek a hangok HDMI-n. Érdekes hogy a legújabb(9,2) verzióban ez rossz a régibben meg működik. Már csak a hálózat (SMB) össze szedését ha megoldanák annak nagyon tudnák örülni :) Már mint hogy indulás után kell neki vagy 2-5 perc mire tudok tallozni a megosztott médiákban.

(#16) Beni2360


Beni2360
félisten

Nagyon jó a cikk de jó volna egy ugyan ilyen leírás pl az oldalsó sáv bővítésére is.
P l szeretne valaki Mese elérést és nem keverné a videók közé. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#17) -szabi- válasza Beni2360 (#16) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi
Úgy emlékszem azt az alapértelmezett kezelőfelülettel nem lehet megcsinálni csak egyedi felület esetén.
Azért csináltam így.
Azóta lehet változott a dolog, nem tudom.
üdv
szabi

(#18) Beni2360 válasza -szabi- (#17) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi a választ.
Pedig ott van a lehetőség már 1x próbálkoztam vele de én nem értek ezekhez a szak szavakhoz és elszúrtam.
A lehetőség adott, ugyan mint a fenti sorban. Nem nekem kellett volna de tőlem kérdezték a lehetőséget.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#19) -szabi- válasza Beni2360 (#18) üzenetére


-szabi-
őstag

Nos nekem sem 5 perc volt mire laikusként összehoztam ezt.
Először én is az oldalsó menüsávot akartam bővíteni de nem ment csak ez amit leírtam.
Eltelt idő óta viszont megszoktam, végül is a film kategóriába tartoznak.
Szóval Pató Pál urasan jól van egy így. :)

(#20) Beni2360 válasza -szabi- (#19) üzenetére


Beni2360
félisten

Rendben azért köszi, hogy foglalkoztál a támával. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#21) Márton


Márton
nagyúr

A skin XML-ek szerkesztésében jártas valaki?
Videó paus alatt akarok eltűntetni mindenféle OSD-t, ami ment is a Libreelec rendszeren, nyilván régebbi kodival.
Most váltottam Coreelec-re, de hiába szerkesztem át a szükséges fájlt (DialogSeekBar.xml), mégis megjelenik az OSD. Rossz helyre másolom vagy mi a szösz?
Alap, Estuary skin.

köszi!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22) -szabi- válasza Márton (#21) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia,
Ez messze felülmúlja az ismereteimet. :B
üdv

(#23) Márton válasza -szabi- (#22) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát nekem is egy nagyon jó, régi baráton, úgy hívják Google :DDD
De erre még nem adott választ.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24) mpo


mpo
veterán

Sajnos a másik Kodi topikba írtam, itt kellett volna kérdeznem.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#25) Beni2360 válasza mpo (#24) üzenetére


Beni2360
félisten

Azt nem írod, hogy milyen rendszeren, milyen boxon (a minix igen kevés) ? Mi a hang megjelenítője?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26) mpo válasza Beni2360 (#25) üzenetére


mpo
veterán

Friss CE+Kodi, Minix Neo U9-H,, Denon X1500, DALI Spektor 6, (5.1.2).
Egyszer már volt ilyen a 4K-s Crazy rich asian-nel.
Több mint 100 filmből ez a második.
Mindig a jobb hangot választom, felirattal. Na az itt nincs, hiába írja az nfo.

Ha érted, akkor már elavult.

(#27) Beni2360 válasza mpo (#26) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia! Írd meg priviben a filmet és kikérem megnézem nálam mi a helyzet.
Na de 100 filmből igen csak belefut az ember fia egy-két rossz munkába.
Gondolom a CE beállítása jó ha 98 videónál nincs gond. Fi letöltésé meg nem lehet gond a CE-nek.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Nem találom az összefoglalót, így nem tudtam ott megnézni.
Milyen formátumba a legjobb a CoreElec-hez a külső hdd formázni?
Azt olvastam hogy van olyan ami belassítja ha W10-ről lan-on keresztül másolsz.
/2TB WD Elements/
Filmet nézni használom, és a spanyol undorító, de vicces nyomozó -t használom rajta.

(#29) lanszelot válasza lanszelot (#28) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem ide akartam írni, bocsánat

(#30) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Nem egy pörgős topic, de hátha. :R Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ha mysql adatbázissal használom a kodit több eszközön akkor mi történik ha minden eszközön be van állítva az "Universal Media Scrapper"? Minden eszközön ugyanúgy. Akkor amelyik kodi először elindul az fogja leszedni a tartalmat és beírni az adatbázisba a többi meg már nem fog vele foglalkozni? Ez lenne a célom azért kérdezem, mert nem mindig ugyanaz a kodi van elindítva először új film "érkezésekor"

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#31) -szabi- válasza bozsozso (#30) üzenetére


-szabi-
őstag

Inkább az amlogic topikban vagy a kodi topikban próbáld meg.

(#32) bozsozso válasza -szabi- (#31) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi amlogicban belinkeltem, de akkor megyek a másikba is.

(#33) qetu


qetu
csendes tag

Sziasztok!
W95 TV Boxom van, CoreELEC 20.5 Nexus-t használok. Az OpenVPN-be beállítottam a Surfshark VPN-t. A megfelelő kapcsolódási fájlokat beltöltöttem a "hu-bud.prod.surfshark.comsurfshark_openvpn_tcp.ovpn" és a "hu-bud.prod.surfshark.comsurfshark_openvpn_tcp_.ovpn" fájlokat. A budapesti szerverhez csatlakozáskor egy holland szerverhez csatlakozik. Tud ebben valaki segíteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.