Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jaja1981


jaja1981
addikt

Tisztelet.
Kis hazánkban nagyon nem dívik a minőség, erre én is rájöttem.
Legyen pár ezerrel olcsóbb és szar, de akkor pont menjen. Ezt keresik.
Én is hagytam már abba hobbit/üzletet ez miatt.

Maximálisan átérzem a helyzeted.

(#2) Kolondrum válasza jaja1981 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az a pár ezer az amit ott görnyedtem felette, legalább azt. Táskát is adok, volt amihez optibay járt, de volt SSD-s is. Van amihez USB3-as express kártya van. Ezeket senki nem értékeli, jó az SSD-t értékelték, az azonnal elment.
Ez nem bosszantó, hanem szomorú. Volt aki megnézte, jó jó, de horpadt. Hát 50-ért mit akarsz? Azért ennyi, hogy TE aki ennyit szánsz rá meg tudd venni ezt az üzleti kategóriás fém házas notit. Több kategória került kialakításra. És érted 50k és horpadt? A másik oldalról nézte nem aminek szántam.
Ki az aki közel 3 órát tesztel ramot, hogy jó e? Ki az aki játszik vele, nyúzza, hogy jó e. A piaci példányok egy részét fogtam kézben, nem mesélek, mert üzlet rontás lenne. Vigyék azt kenjék a hajukra!

[ Szerkesztve ]

(#3) daniel_229


daniel_229
csendes tag

Sajnos igaz: szerintem is ez az általános hozzáállás. Amíg a fejek többségében nem lesz rend, addig inkább a jól kinéző de leharcolt sz@rokra lesz igény. Esetleg a black friday-es 55k-re leakciózott "fapados butított verziója" típusú gépekre, mert arról mégiscsak én téphetem le a fóliát :) Ettől függetlenül szerintem megéri kitartani a minőségi munka mellett (és aki szintén így gondolkozik, az talán nehezen is térne át a kókányolásra), kitartás! ;)

(#4) kmisi99 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


kmisi99
addikt

Nagyra értékelendő ez a törődés, de a legtöbb ember a pénzzel törődik. Igen más megveszi a szart de garanciásan, ami általában éppen kibírja míg lejár a használt cuccoknál gyakori fél év gari.

(#5) MineFox54 válasza Kolondrum (#2) üzenetére


MineFox54
őstag

Ha szabad kérdezni, honnan veszed a gépeket? Akár pü-be is. Nagyra becsülöm a munkád, csak ezek olyan dolgok amit én is megcsinálok szívesen, tehát nekem jó az eredeti állapotú is :)

(#6) Kolondrum válasza daniel_229 (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem lesz folytatása, mert nincs értelme, meg ez nem üzletszerű dolog.

kmisi99! Akkor máshogy vagyok programozva. :W Volt (fél órája még) egy 2016.04-ig garis darab, de mint a sicc beontottam szét, mert nem volt rendben gar ide vagy oda. Volt acer gépem hibás, új volt, már úton volt a futár, de én úgy kezeltem a dolgot, hogy ha egy mód van rá nem vitetem el, addig kutattam még a Speed Step bugot megoldottam magam és menet közben fordítottam vissza a futárt. Nekem senkit ne bontsa szét ha nem kell. Sőt el se vigyék. Miért? Mert bennem még él, hogy vigyázunk a dolgainkra és onnantól, hogy elvitték nem én kezelem. A fenti garis gép is ezért lett bontva. Tartósabb és szebb.

MineFox54! Ezt nem szeretném kiadni, de olyan emberektől jön akiknek ez nem érték, ezért piaci ár alatt vannak. Kalibrálatlan akkutól kezdve a cigiszagú házig én találkoztam mindennel. Csk az utóbbi miatt is kellett már házat cserélni és napok alatt múlt el az alaplap szaga. :W

[ Szerkesztve ]

(#7) MineFox54 válasza Kolondrum (#6) üzenetére


MineFox54
őstag

Ha már tényleg nem folytatod, és tudnál szerezni olyan gépet, ami nem ilyen állapotban van, akkor dobj már egy PM-et. :R :R

(#8) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sajnos ez a jelenség a motorom eladásánál is meg volt. Abba kapaszkodtak amit olvastak és az minden volt, mert nekem úgy kerek. HÁla ég volt valaki aki értette a dolgot és jött vitte.

(#9) kmisi99 válasza Kolondrum (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

Egyébként egy hibát vettem észre a bejegyzésedben. Úgy van a hirdetésben, hogy bontott? Nem nem, azt nem szeretik a vásárlók hallani.

Ezek a laptopok kérlek szépen, frissen felújítottak, karban tartottak, hardveresen teljes körűen felújítottak, új ventilátor, új pasztázás, kijelző zsanérok megerősítve. Sokkal jobb állapotú mint a cégek által leselejtezett tucatgépek.

Valahogy így kell eladni. Ugyan az mint a te szöveged, csak felhasználó közelibb. Ha ilyesmi szöveget látnék, és nem értenék annyira hozzá (azaz nem lenne tudásom a leharcolt gépet magamtól megcsinálni) Akkor szerintem kifizetnék mondjuk 5000 el többet, hogy ne a 20 egymáson porosodó gép közül egyet leemeljenek lesz ami lesz alapon.

(#10) Kolondrum válasza kmisi99 (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Műszöveg, de igazad lehet.

(#11) Gergello


Gergello
addikt

Kicsit olyan mint a motorcserélt autó, ha meghallják, akkor a felének a harmadát éri.

(#12) Kolondrum válasza Gergello (#11) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt szó szerint ez történik. A lelke marad de a küllem változik. Nehéz ügy. Régen nem volt ilyen légkör sem aprón sem sehol. Tudom, mert jelen voltam. Az ami most van durva. Néha olyat olvasok, hogy 2x elolvasom és hirtelen elkap a hév és gépelni sem tudok az idegtől. Amúgy az a jó, mert mire leírom kitörlöm.
HOl van az amikor tízezreket utaltak nekem és nem tudtam ki vagy mi majd írt, hogy küld ha oda jutsz. Soha nem felejtem el. :C

(#13) FID


FID
őstag

Ez jó tömör volt! Feliratkoztam. Lehetne elejétől a végéig videó is.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#14) br.rak válasza Gergello (#11) üzenetére


br.rak
őstag

Tisztelet a kivételnek, de lassan már mindenki így kezdi az alkudozást.

Amit a bejegyzésben olvashatunk arra meg nincs jobb kifejezés: szinte mindenki fillé*szó, de elvárja a "minőséget", viszont nem ismeri el más munkáját.

És sokan, ha 1e forinttal olcsóbban veszik meg, már örülnek neki, hiába hangos a venti mondjuk vagy a fele driver nincs is fent. áh mindegy.

" a mintha magamnak csinálnám" mentalitás már teljesen kiveszett, akinél nem, azt pedig baleknak nézik....

(#15) kmisi99 válasza Kolondrum (#10) üzenetére


kmisi99
addikt

Műszöveg az lehet, de semmi hazugság nincs benne. A hirdetéssel is úgy kell bánni mint a gépekkel, hisz a szövegből derül ki a mégis mivel van dolgunk. És a legtöbb ember nem ért hozzá a bontott szó pedig arra utal, hogy ugye rossz volt de javítva lett. Aztán ugye Magyarországon mindenki profi autó szakértő és sokszor olyannak tekintik az IT cuccokat, ezért van minden IT hirdetésben, keveset használt, tokban tartott.... ami egyenlő a keveset futott, garázsban tartott, nem dohányzó kifejezéssel. :C

(#16) bignor


bignor
tag

Szia!

Milyen anyagot használsz tisztításhoz? Ez a propanol használható mindenhova, alaplapot nem bántja?

(#17) Kolondrum válasza kmisi99 (#15) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az igazat megvallva ott fogy el a türelem és lassan egészítem ki a dolgokat, mert ha nem írom bele, hogy van benne USB akkor megkérdezik. Mintha magamat kellene mentegetni, hogy nem csináltam rosszat.

FID! Köszi, de csak ilyen darabok vannak magamnak mikkel futottam össze.
Korábbról össze vissza:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

kmisi99! Táskájukban is alszanak, mert egyszerűbb oda tenni mint később a port letörölni.

bignor! Nem bántja nagyon régóta ezzel takarítok le mindent. A gyógyszertári alkohol nem jött be, ez nem onnan van. :))

(#18) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Itt is van cica. Gömb úr.
Kép, Nokia 808 Pv. [link]

(#19) bignor válasza Kolondrum (#17) üzenetére


bignor
tag

Köszi a választ. Kapható ez a propanol spray kiszerelésbe is, már csak azért, mert nem szeretem üvegből öntözgetni, mártogatni. A fém felületeket sem bántja, nem marja, nem színezi el? Az én kedvesemnek is van egy elitje, egy kicsit rendbe kéne kapni, kívül, belül megtakarítani, mert megérdemli.

(#20) Kolondrum válasza bignor (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kereskedelemnem nem tudom hol kapni, ha kapni. Nagyon illékony, a spray kiszerelés nem működne. Rendkívül gyúlékony dolog. Némi nyomot hagy amit mikorszálassal törlök le, kiszárítja a dolgokat, pl a gumit szerintem megenné. Ha bántaná a fémet a notik elég csúnyák lennének. Gyakorlatilag úgy kezelem mintha alkohol lenne. Úgy oldja fel a régi kemény pasztát, hogy engem is meglepett.

(#21) bignor válasza Kolondrum (#20) üzenetére


bignor
tag

Köszi az infót.

(#22) XtremLor


XtremLor
őstag

Ritka az ilyen ember megkel hagyni, nem forditanak felujitasra ennyi energiat mint te, a legtobb csak elinditja ha megy akkor ok, nem tesztel agyba fobe, vga driver is minek a gyari win driver is megy, ugy terhelni se tudja legalabb az uj tulaj.
Westes matrica? Eddig amit vettem csak a 100forintos matricat lattam, persze jeleztem is hogy fel se kellett volna rakni, mivel ugy is leszedem.
Mindenesetre respect!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#23) TheLázs válasza Kolondrum (#20) üzenetére


TheLázs
csendes tag

(OFF)A propanol nem más, mint alkohol(/OFF)

Előttem szólóval értek egyet, ha nem reklámozod meg "megfelelően", akkor első ránézésre nem tűnik fel senkinek a törődés. Retail-ben eléggé sokat lehúztam, nagyon sokat számít a szöveg. Meg is becsülnek miatta...

Egyébként öröm volt olvasni, hogy ilyen notik is léteznek. Hiába nem tökéletes, de tényleg ezerszer szerelhetőbb (szerethetőbb) mint az újként kapható szekerentyűk. Vajon létezik ilyen komolyabb vga-val is?...

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#24) Robert07


Robert07
aktív tag

En egy Fujitsu S751-et vettem itt Hardverapron, de sokkal jobbak ezek mint amit ujonnan lehetne venni. Nem tudom, hogy ez lett-e szetszedve/javitva de majd egy pasztazast megejtek rajta mert mar szerintem itt az ideje. Egy SSD-t kapott nemreg es azzal lenyegeben lekorozi az osszes i3-ast annak ellenere hogy osszesen 65k-t koltottem ra. Ugyhogy igenis van ertelme annak amit csinalsz csak sokan, mivel nem ertenek hozza inkabb bemennek a Tuskoba es ott megveszik a legelsot amit az elado rajuk tud beszelni.Aki ajanlotta az uj hirdetesszoveget annak pedig igaza van, sokat dobna rajta.

(#25) Kolondrum válasza XtremLor (#22) üzenetére


Kolondrum
félisten

A west féle matricák nagyon rendben vannak. :R

TheLázs! Na kémikus sem leszek. :)) Üzleti sorozat, nincs komolyabb VGA-val, de ezzel is meglepően jól mennek a dolgok. A TV rá van kötve rendszeresen és nagyon jól szuperál.

Robert07! Majd veszek magamon erőt. Tegnap a 2 gigás gépbe beletettem még 4 gigát, elindult dualba és olyan lórúgást kapott annak ellenére, hogy HDD-s, hogy csak lestem. Még a legkisebb gépen is meg a WoW (hajós). Az amúgy az egyik teszt progi.

(#26) mákos bejgli


mákos bejgli
csendes újonc

Tény hogy fontos a jó marketing, de már maga ez a bejegyzés is az, függetlenül attól, hogy negatív tapasztalatokról szól. Hogy miért? Mert minden fontos dolog belekerült, hogy mennyi törődést, gondoskodást kapnak ezek a régi gépek. Az utolsó csavarig át vannak nézve, szoftveresen tesztelve, patentul működnek. Ahogy a végére értem úgy voltam vele, hogy nah, ha legközelebb gépet keresek olcsón, tőled kell hogy vegyek. Mert ezt az egészet elolvasva tudom, hogy jobb állapotban vannak, mint amikor a boltok polcaira kerültek. Szerintem ne hagyd abba amit csinálsz, max sötét embernek ne árulj, kár érte, hiába ott a pénz, ha meg mégis, hát adj nekik csilivili mű szöveget, azokra gerjed a barma. :D
Meg amúgy is, mindenképp mehet a csilivili szöveg. Vagy csak írd le, hogy foglalkoztál vele eleget, van benne jó pár órád. Aki nem értékeli, vagy tart az ilyentől nem veszi, de mások, köztük én is, szeretem tudni mi van, volt a géppel. Ezért veszek ritkán használtat, mert lehet bekapcsolom kétszer, aztán lehal, viszont mivel nem értek hozzá, nem kapom szét, miközben lehet belehánytak nem egyszer és azért füstöl. :D
Fel a fejjel, de ha mégse folytatod, az is érthető, kinek van kedve isten minden barmával foglalkozni. :)

Egy beszélő bejgli vagyok, bízz bennem. Mi baj történhet?

(#27) Kolondrum válasza mákos bejgli (#26) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nagyon sok vele a nyűg. Maga a karbantartás lefoglak és kikapcsol, de az utána való hideg zuhany nem hiányzik. Nem fogom folytatni a dolgot.

(#28) extasymajom válasza kmisi99 (#9) üzenetére


extasymajom
tag

Ez tök igaz. A megfogalmazás a lényeg.

Ha egy vékony laptopot akarsz eladni, ne azt írd hogy 1,5cm vastag hanem, hogy 1,5 vékony.
Azt kell leírni amit hallani akarnak (persze csakl az igazság keretein belül).
Az előnyöket kell előtérbe helyezni és a hátrányokról nem kell beszélni ennyi. A többit döntse el a vevő, hogy neki mi a hátrány mi az előny, de ne adjunk szavakat a szájába.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#29) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megint elbaszhattam, kérdezi be van e betonozva az ár. Mondom igen be, sok munkám volt vele. NEm is láttam többet. Értitek azt sem tudják mondani, hogy nem kell vagy valami. Egy 100%-ban így van. Soha senki nem mondja, hogy köszi nem kell nem jó drága, simán eltűnnek. Mintha nem lenne vége a beszélgetésnek. Élőben is otthagyna mint aki jól végezte dolgát? Utánad lövök azt megszólalsz baszki.

(#30) XtremLor válasza Kolondrum (#29) üzenetére


XtremLor
őstag

Lekopogom itt ph-n alt. jon valasz. Jofogason viszont megszokott, hiaba valaszolok, csesznek barmit is irni.
Nem hinnem pedig barkinek is problemaja lenne egy szuk szavu mondatot begepelni, meg telefonrol se lehetetlen reszegen is megcsinalom par mellenyulassal! :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#31) daniel_229 válasza XtremLor (#30) üzenetére


daniel_229
csendes tag

Szvsz. itt sem jön a legtöbbször. :( Ha nem jó az ár, vagy bármi más, akkor többnyire annyit sem tudnak írni, hogy köszi. Arról nem is beszélve, hogy lassan extrának számít ha a t. eladó / vevő értelmes, érthető mondatokat tud szülni.

(#32) Kolondrum válasza XtremLor (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

Basznak hát! Oda eljutottam, hogy megmutatom a cuccot, odaviszem nem kell megvenni csak nézd meg, mert sok a bzi kérdés és csak nem jó bakker! Hát akkor kend a hajadra nekem itt szakadt el a cérna! Soha a büdös életbe nem fogok többet ilyet csinálni. A mai napig jönnek az emberek akik a szrkukat megennék, hogy 1000ft-ot tudjanak alkudni! Fogják már fel, hogy nem poénból annyi amennyi ráadásul nem drága, de még ezt is alkudni kell! Igen változott a pu válaszok hangneme lehet majd savazni hülye betűrakások!

(#33) XtremLor válasza Kolondrum (#32) üzenetére


XtremLor
őstag

Ne haragudj, de ha en venni akarok valamit akkor ugy megyek oda hogy csak akkor nem hozom el ha rossz/hibas. Ez visszafele is igy mukodjon, nem fogom az idomet rabolni mas miatt, csak mert kivancsi vagy unatkozik. A napokban valtottam par privatot is itt apron, elszomorito, de lassan kb ugyan ott jarunk mint jofogason, tisztelete a kivetelnek, nem kepesek egy valaszt irni mar itt se sokan.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#34) Kolondrum válasza XtremLor (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Figyu, a sok kérdés helyett nézd meg, nem jó? Viszlát!
Ez illeszkedik az jó e amaz. Bakker jó és pont. Minden le van írva róla! Lehet csak elegem van. Voltam olyan fasz, de minden akkut bemértem a saját gépemen. Abban a kisebb erőműben legalább 3 órás volt mind. Az kamuzik aki 6 órát ír meg 0%-os az elhasználódása és van aki megkajolja, mert azzal jön, de a másik hirdetés >> alkudjunk. Barátom, aida szerint minden 0%os és soha nem megy el 6 órát használattal, de tudod mit? Vedd meg azt! :W A kamunak hisznek és a valóságban kételkednek!

(#35) XtremLor válasza Kolondrum (#34) üzenetére


XtremLor
őstag

Jo pap is holtig tanul,kovetkezonel mar neked is igy kell tenni,ott a kep az aida-rol latod nullas az elhasznalodas. Az hat persze, nesze fogjad vigyed, puszi pa! Nem vagy vele egyedul nekem is kevesebb turelmem van mint par eve, beleferadsz a sok marhasagba egy ido utan.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#36) Kolondrum válasza XtremLor (#35) üzenetére


Kolondrum
félisten

Most vesztettem egy vevőt az fix! Volt utolsó, ez van.
A 0%-ot sokan megkajolják ám. Az soha nem 0, újan is 1-2%-os.

(#37) XtremLor válasza Kolondrum (#36) üzenetére


XtremLor
őstag

Ismerosom folyamatosan informalt miutan megvette a kis retina mac-jet annal jobban vegig kovetheto, legalabb is szepen monitorozza toltesek utan mennyi van meg benne, erdekes volt az biztos.
Annak orulok hogy vannak meg ilyen eladok mint te, tehat remeny is van meg:)

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#38) Kolondrum válasza XtremLor (#37) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát jó, csak hát kissé kezd elegem lenni.

(#39) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valaaaaaakíííííííííííí

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.