Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ivan15 válasza TazLeacher (#46) üzenetére


Ivan15
senior tag

A 3. pont az nagyon tetszik

Nem mindig FT-ban es idöben kell nezni, hogy ez vagy az megeri-e vagy nem. De neha igen. Es itt a kulcs: a penzt amit egy jol megvalasztott, arra keveset költött berlettel megtakarit nem a banknak adta, hanem mashol sokszor bevasarolt, 20 even keresztül es ezzel jobban segitett mindenkin.
De nem ertem, mert ha Mo-n ma több mint 70% magantulajdonban van akkor itt a többseg ugyis örökölni fog, ami a legjobb -csak vigyazni kell ra

[ Szerkesztve ]

(#52) TazLeacher válasza Dave™ (#48) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan. Én most készülök "véglegesbe" költözni. Vagyis, ha nem fog jobban menni, vagy nem úgy alakul ahogy terveztem, akkor ez egy olyan hely lesz, ahol a futamidő végéig (18 év) el tudnám képzelni az életem, és az életterem is ennek megfelelő. DE ez nem zárja ki azt, hogy, ha úgy mennek a dolgaim (illetve az ingatlanpiac helyreállását követően akár jelentősen megnő az ingatlan ára), akár 8 év múlva elköltözzek.

A hiteles autók többségét se fizetik ki soha, még a hitel lejárta előtt betolják egy másikba. (Ez persze most a devizahitelek elszállása miatt rohadt nehéz, de egy gazdasági válság időszakát nem lehet általánosnak említeni).

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#53) Dave™ válasza neduddki (#49) üzenetére


Dave™
nagyúr

Háhá, na ez marha vicces, itthon, ilyen árak mellett már látom is a vállalkozás csődjét (ilyen undorító honlappal meg pláne komolytalannak hat) :) Az én módszerem még mindig jobb és ingyen van. Most komolyan, ha valaki pénzügyi analfabéta, és hitelt készül felvenni, mekkora eséllyel fog kiadni plusz 100-200 ezer Ft-ot valami olyanra, amit igazán fel sem fog, hogy mire jó? A hitelből is kb. ekkora nagyságrendű jutalék megy a közvetítőnek (átlag hitel, átlag jutalék). Versenyeztetni kell őket, még a legkedvezőbb megoldással is nyernek úgyis, meg nem csak az összegek, hanem rendszerint a darab is számít az érdekeltségi rendszerükben, ergo ha tehetik, nem hagyják bukni az ügyfelet. Aki nem vállalja a versenyeztetést azt körbe kell röhögni háromszor, és menni tovább, felhívva a figyelmét, hogy van még pár tízezer, aki szívesen készít ajánlatot.

(#54) Ivan15 válasza TazLeacher (#50) üzenetére


Ivan15
senior tag

"Amint látom ezt sosem fogod megérteni. Valahogy úgy csinálsz, mintha egy lakást másnak csinálnál. Ha veszel egy lakást és utána ráköltesz még 3M-t az bukta? Nem."

bukta, ha kiköltözesnel a lakas araba a maradek erteket nem epited bele -nem teljes összegben kell belevenni, mert hasznaltad egy darabig (bekerülesi ktg/varhato hasznalat idöben,km-ben,stb amivel evente csökken az arelvaras eladasnal)

[ Szerkesztve ]

(#55) TazLeacher válasza Ivan15 (#51) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt a gondolkodás akkor lenne számomra elfogadható, ha itthon normálisan működne a bérleti redszer. Vagyis normális, megfizethető áron lehetne akár HOSSZÚTÁVRA is lakástbérelni, szinte kockázatmentesen. Vagyis, ha bemegyek, és kibérlem 10 évre, akkor tudom, hogy én 10 évig tuti ott fogok lakni. Itthon is vannak már ilyenek, leginkább új "lakóparkházak", de azok egy átlagos albéret duplájába kerülnek.

Ez a "béreljünk lakást életünk végégig" gondolatmenet nem állna messze tőlem, mert normálisabb országokban működik is, csak ott mások feltételek. Itthon a bérekhez képest magasak az albéretek díjai, és nagy a rizikó. Kint nem. Rendszerint komolyabb országokban viszonylag tehetősnek kell lenni ahhoz, hogy lakást vehess. Itthon már ahhoz is tehetősnek kell lenni, hogy lakást bérelj. Szerintem túl kicsi a rés a hitel és az albérlet díja között, hogy ne a saját felé húzzon agyam. Persze, ha egy normális lakást itthon lehetne bérelni mondjuk 20.000 Ft-ból havonta, akkor teljesen más lenne a leányzó fekvése.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#56) TazLeacher válasza Ivan15 (#54) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Persze, ha meg a 8M-s lakást 2M-ért adod el, az is bukta.

De ugye ilyen barom nincs, ahogy ritkán van olyan is, aki ugyan annyiért árul egy full rendberakott lakást, amennyiért mások a full lepukkantat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#57) Dave™ válasza TazLeacher (#55) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, nagyon szűk a rés a kettő között, alig kerül többe a hiteltörlesztés adott esetben, havi szinten. Igazság szerint a jelenlegi albérletek jó része is túl alacsony (pusztán technikailag, nem a jövedelmekhez képest), ugyanis egy 10 milliós lakásnál mondjuk a havi 50.000 Ft bérleti díj az kb. ugyanaz, mintha a 10 millát betolná a bankba, 6%-os kamatra, adózni elvileg mindkettőből adózik, de pl. TBSZ-el vagy unit-linked-el 6 év után már a kamatadó is elkerülhető, tehát ezt sem kell levonni. És akkor még nem számoltad a lakás amortizációját, a kockázatot, hogy rendesen fizetnek-e, nem lakják-e le idő előtt stb. Többért viszont nem tudja kiadni, mert ennyire van belőve az emberek fejében (meg mondjuk a piaci átlag is ehhez a kategóriához). Egyedül azért lehet jobb az albérlet, mert totál likvid a "kamat", tehát aki jövedelemkiegészítésnek használja, és minden feltétel teljesül, annak jobban megéri kiadni. De nem egy nagy biznisz, még így sem, hogy alig választja el valami matematikai megtérülés szintjén a hiteltörlesztéstől.

(#58) neduddki válasza Dave™ (#53) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

"ha valaki pénzügyi analfabéta, és hitelt készül felvenni, mekkora eséllyel fog kiadni plusz 100-200 ezer Ft-ot valami olyanra, amit igazán fel sem fog, hogy mire jó? " van egy ojjan erzesm hogy ez nem azoknak az embereknek szol, sot bisztos vagyok benne hogy nem ezek az embrek a megcelzott celkozonseg, de peldat kertel kaptal arakra
/ha jol emlexem az osszegre volt ojjan, hogy 100k juroval probalta ki a penzugyi tervezot, hogy megbizhat-e benne, aszem ez nem az a kor amt melitettel:- )/
ha ebben a korben fejrtesik egy ceg az nem ettol van, hogy azr a honlap /aszte tm prosperalnak-e ezek/, amugy ez hatvanyozttan abizalomrol szol, akik ijenek lenek azok nem fognak versenyzetetes bajlodni nics erre idejuk, /se kedvuk se presztizsuk/
de errol en ne en meseljek, en csak tom hogy van ijjen

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#59) TazLeacher válasza Dave™ (#57) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most, hogy eladtam a lakást, elzedtem matekolni, hogy mi lenne, ha megtartanám, kiadánám, és a másikat meg totál behitelezném. Akárhogy csűrtem-csavartam nem tudtam jól kijönni.

Igen, lényegében az egész abból indúl ki, hogy alacsonyak a jövedelmek, és mindig oda is fut vissza, ez egy macska-egér játék.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#60) Dave™ válasza neduddki (#58) üzenetére


Dave™
nagyúr

A 100 ezer euro azért nem a topik témájához kapcsolódik, ha jól gondolom. Te mondtad, hogy hazánkban is vannak klasszikus pénzügyi tanácsadók, de ez nem annak tűnik. Ez exkluzív szeretne lenni (árak alapján), csak gáz, hogy egy ilyen hányadék honlappal hirdetik magukat. Nálam már itt ellentmondásba ütköztek.

A versenyeztetés az átlag polgárra vonatkozott, akinek nem telik ilyen szolgáltatásokra, és mondjuk hitelt szeretne felvenni. Amelyik ügynök/tanácsadó/bróker nem foglalkozik vele ennek hatására, mondtam, körbe kell röhögni, és továbbmenni a többi tízezerhez. Lesznek elég sokan, akiknek megér némi (nem sok) munkát egy kalkuláció és egy ajánlat, hátha őt választja, ezzel generálva egy-kétszázezer Ft jövedelmet. Akinek ez nem ér meg 1-2 óra munkát, az menjen követ bányászni.

#57: ja ide még a legfontosabb ellenérvet elfelejtettem: az összehasonlítás feltételezi, hogy a lakás MINDIG, FOLYAMATOSAN ki van adva, és azt FIZETIK is rendesen. Olyan albérlet, ahol mindhárom teljesül szerintem elég kevés van.

[ Szerkesztve ]

(#61) neduddki válasza Dave™ (#60) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Aszontam hazankban is vannak fuggtelen pezugyi tanacsadok /aztao megtuttam penzugyi terfvezoknek illik oket hivni:- )/, vanak, az hogy ez Neked teccik-e, es megflelo-e az mar a Te dogod.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#62) Ivan15 válasza TazLeacher (#46) üzenetére


Ivan15
senior tag

18 eves hitelnel 18 eves jelzalog van a lakason = + stresszt okoz 18 even at. Ezt nem birja mindenki egeszsegkarosodas nelkül (en pl. biztos idegileg tönkremennek a vegere) vagy

-pl egy hazassag/valas közbeszolhat barmikor vagy
-pl egy uj munkahely egy masik varosban
ezek olyan szituk, amikor meg kell(ene) gyorsan szabadulni a lakastol, de nem megy... 18 ev hosszu idö. Nem tudsz örökölni a csaladban senkitöl? Jobban megeri egy albiban kivarni az öröklest. Föleg ha hazas vagy mar az örökles eselye ilyenkor dupla, föleg ha meg minden nagyszülö el mindket oldalon. Az idösek nagy resze öröklakasban lakik, es a szüleitek pedig mar laknak vhol, nincs feltetlenül szüksegük a nagyszülöi lakasokra (2 db 1+1 mindket oldalon)

[ Szerkesztve ]

(#63) tildy válasza TazLeacher (#46) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon sok minden fugg , mikro veszed fel. 2005ben ( mert akkro nézegettem épp) 8 milla hitelt havi 90ert adtak volna ide, 15 évre. Ez nekem Sok(k) .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#64) tildy válasza TazLeacher (#55) üzenetére


tildy
nagyúr

Na ilyet ne mondjunk már, hogy bérekhez képest magasak a magyar albérlet árak. Én már csak tudom, Angliában olyan albérlet, amit otthon egymagam röhögve kifizettem volna, azt itt egy ember teljes havi bére. És Magyarországon is 6-7 éve albérletezem.

Vidéken emg ahol 60-at keresnek ott tényleg van 20+ rezsiért albi. Budapesten meg azért az átlag nettó 100 tuti megvan.
-----------------------------------------------------------------

Példa,otthon átlagosan 50+rezsiért már kapsz élhető albérletet. És 50 ezret azért általában megkeres egy ember. Kettőnknek ez kb havi 1/6 -a volt az összbevételnek.

Angliában 1 szobát, és nem egy lakást bérlünk 170 ezerért. Lakás , amiben csak te meg a párod laksz nem nagyon van 1000 font (330E ft) alatt. Ez kettőnk bevételének a KÉTHARMADA. Nem 1/6.

Szóval Magyarországon lakást bérelni... Baromira nem drága.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#65) TazLeacher válasza Ivan15 (#62) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az első rész az emberfüggő, engem a folyamatos bizonytalanság, az ami inkább kikészítene. Nem igazán értem, hogy miért zavar a jelzálog. Ha nem tudsz fizetni, akkor a bank elveszi a lakásod, és utcára kerülsz. Ha az albérletben nem tudsz fizetni, akkor nem ugyan ez van? Csak ott még az sincs, hogy eladod, és kisebbe költözöl, kitolod a futamidőt, bizonyos időszakra szüneteltetést kérsz. Ott nincs. Ha nem fizetsz, pakolhatsz, és mehetsz a rákba.

A válás és egyéb dolgok kérdését sem értem. Miért kellene gyorsan eladni, ha válunk? Eladod a lakást (amig el nem adod, a felek felesben fezetik a hitelt), utána meg mindenki megy a maga dolgára.

A munkahely dolgot sem igazából értem. Én most Budapesten lakom, logikusan nem nézek Borsodban állást. Ha meg annyira kihagyhatatlan, akkor szintén el lehet adni.

Valamiért mindenki úgy gondolja, hogyha megveszel egy lakást hitelre, akkor onnantól a hitel lejártáig nem lehet előtörleszteni, sem eladni. EZ NEM ÍGY VAN. El lehet adni, amiből kifizeted a hitelt, és a megmaradt pénzzel csinálsz, amit akarsz.

Nem tudok-e örökölni? Érdekes felvetés. Egyrészről arra építeni egy életet, hogy "majd feldobja valamelyik feljebbmenőm a pacskert"...szerintem azon kívül, hogy bizonytalan, még elég szánalmas is. Inkább soha a büdös életbe ne lássak egy forintot onnan, csak éljen minden rokonom a lehető legtovább (27 éves vagyok, 2 nagymamám és 1 nagypapám van még, dédpapám 3 éve halt meg, az egyik nagypapám pedig 5). Nagyszülők témára: ha nagymuterod meghal, utána nem Te örökölsz, hanem a szüleid. Persze, szó lehet róla, hogy "beléd fektetik", de mi van, ha van 1 vagy 2 testvéred. Vagy ne adj isten még a szüleidnek is van 1-2 testvére? Egy 8M-s lakás 3 részre osztva azért nem változtatja meg az életed. Az meg a másik, hogy amennyiben a szüleim olyan helyzetben vannak, hogy nem engedhetik meg maguknak, hogy nekem lakást vegyenek, akkor nagy valószínűséggel nem veti fel őket a pénz. Ha esetleg meghalnak a nagyszülők, és onnan beugrik 8-10M, akkor szeirintem megérdemlik, hogy a hátralevő 20 évüket akár magasabb szinvonalon éljék le, és ezt a pénzt magukra fordítsák (mondjuk végre elköltözni a 2 szobás lakásból egy kisebb kertesházba...), és a nyugdíjas éveikben nyugodtabban tudjanak élni.

Valahogy úgy érzem, hogy nagyon elbeszélünk egymás mellett. Valószínűleg más neveltetésben, felfogásban és környezetben nevelkedtünk.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#66) Dave™ válasza Ivan15 (#62) üzenetére


Dave™
nagyúr

Te egy nagyon kedves ember lehetsz az öröklésről kifejtett véleményed alapján. Házasodni meg csak házassági szerződéssel, három családi válás után nekem ez egyértelmű.

Amúgy szerintem az sokkal nagyobb stressz, hogy nem az enyém a lakás, és bármikor kitehetnek. Nincs nagy különbség az albérlet és a havi törlesztés között, csak itt egyre közelebb kerülsz hozzá, hogy a tiéd legyen. És ismét elmondom: nem muszáj ám megvárni a futamidő végét. Akiben van potenciál, 2-3-4 évente feljebb lépked így vagy úgy, le fogja tudni hamarabb a hitelét. Nekem a biztonság megéri a többletet, méghozzá bőven.

(#67) tildy válasza TazLeacher (#65) üzenetére


tildy
nagyúr

Figy : utóbbi időben legalább két embert láttam milliókat bukni lakáson. Lehet te szerencsésen szálltál ki, de míg albérlet esetén nem tudsz milliós mínuszba lemenni, saját lakás esetén simán bukhatsz ennyit a dolgon. Pár ismerősnek sikerült is buknia. Pedig nem panelt vett, hanem jó féle lakást, fel is újítatta ,de mégis . Hitelt nem tudta törleszteni, lakást 13-14 milla helyett csak 10ért vitték el( fél-egy évig árulta) , ennyi .

Az is hülyeség, hogy nincs nagy különbség albidíj és törlesztő közt. Ott aholkiszámoltam a 90 ezer törlesztőm, 45 volt az albidíj, tehát a fele. A másik felét befektettem . Szvsz jobban jártam , oda megyek ahova akarok, nicns hitel a nyakamon, az meg ,hogy költözni kell? Az elmúlt 7 év alatt SEHONNAN NEM RAKTAK ki, mindenhol marasztaltak volna még. Nekem volt mehetnékem.

Kinek mit jelent a biztonság: egy ilyen válság mellett én nem érzem biztonságban magam , nekem az ad biztonságérzetet, ha van félrerakva a bankban /életbiztosításban , ebben-abban, és nem az ha van egy havi , sokszor folyton emelkedő kötelezettségem a bank felé. Szeretek addig nyújzkodni , ameddig a takaróm ér, a kölcsöntakarót (HITEL) pedig nem szeretem. Nem szeretek függeni másoktól, márpedig a hitel az egyik legnagyobb függés-kényszer.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#68) TazLeacher válasza tildy (#64) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Erre mit mondjak? Hogy itthon az átlaghoz képest jobban kerestél? Kint meg jóval szarabbul?

Ahogy számolom ti ketten itthon kb. 300K-t kerestetek. Ami átlagon felüli, ha nem is nagyon, de az.

Kint ketten kerestek 440.000 Ft-ot, ami levetítve (ennek a 2/3-a 330.000 Ft).

Ezt most komolyan mondod? Mert - már bocs - de jó hülye vagy. Fejenként havi 70K-ért kiköltözni jó nagy paliság. És ne mond, hogy ott ennyit keresnek, mert ez nem igaz. Haverom tavaly jött haza pon UK-ból, és nem azért mert szarul keresett, vagy szarul élt, hanem mert már megutálta za országot 4 évet élt kint. Sima mezei szakácsként kerestt átlagosan havi 1200-1400 fontot, cirka 5-600K-t. És nem egyedi eset, mert másik haverom utána ment, 1,5 évig kint volt, hasonló bérért.

Szóval érdekes, hogy az átlagos albérletárakat írod (amik valóban valósak, elég sokat beszélgettünk erről), viszon a béka segge alatti béreket. A 2 főre jutó 440.000 Ft-os jövedelem (tehát fejenként 220.000 Ft/hó), még itthon sem igazán egy nagyon kiemelkedő bér, nemhogy külföldön.

Nem akarlak megbántani, de ne kábítsd már a népet ilyennel, mert, az, hogy Te +70K-ért havinta képes voltál kiköltözni, az a Te saját bajon, mondhatom hülyeséged.

Egymás között szólva akkor annó 300K-ból kifizettetek 50K-t albira, tehát marad közösen 250K-tok, és egy lakást béreltetek. Most 440.000-ból kifizetsz 170.000-et, tehát marad kettőtöknek 270.000 Ft-ja...Hmmm. Tehát fejenként +havi 10.000 Ft-ért mentetek ki UK-ba. Már bocs, de ezt vagy nem hiszem el, vagy szimplán baromságot csináltatok.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#69) Dave™ válasza tildy (#67) üzenetére


Dave™
nagyúr

Tehát egyszer 5-6 éve egy lakás esetében kiszámoltad, a duplája jött ki, és ettől már rögtön alapból hülyeség? Gratulálok.

Aki felújít x millióért, úgy, hogy közben bizonytalan a hiteltörlesztése és nincs tartaléka, annak is gratulálok.

Aki vándoréletet él, az nem értheti meg a másik oldalt, és fordítva. Én szeretem a biztonságot, a biztos pontot, ez lehet, hogy 15-20% többletköltséget eredményez (többet nem hiszem), de az érzés az megfizethetetlen. Mindig lesz hova mennem, ráadásul mivel az én lakásom - normális keretek között - azt csinálok vele és benne, amit és ahogyan akarok. Az albérletben meg más tulajdona, az ő szabályaival, és hiába volt szerencséd, akkor is ki vagy szolgáltatva.

#68: szerintem valamit elírt, mert ez tényleg hülyeség lenne. Főleg, hogy kint minden drágább: élelmiszer, közlekedés, rezsi, szórakozás stb. Nekem is két ismerősöm él kint, és mindketten 2000 font felett keresnek.

[ Szerkesztve ]

(#70) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Amit jó páran emlegetnek bizonytalanságot az albérlettel kapcsolatosan az lehet megvan, viszont ugyanennyi erővel ott a pozitív hatása is, hogy sokkal könnyebben mobilis vagy.
Persze hitelt is át lehet vinni adni egyebek, csak szerintem sokkal több utánajárás, mint felmondani a régit és kivenni egy új albit.

Persze ez életvitel, kor- és személyiségfüggő dolog is.

- http://pazsitz.hu -

(#71) Ivan15 válasza TazLeacher (#65) üzenetére


Ivan15
senior tag

mindenki eldönti, hogy neki milyen szempontok menten melyik irany eri meg. Az elözö hozzaszolas szinten egy valasztasi lehetöseg. Egyszerüsitve gyakorlati peldaval: ha a nagymama 70 eves es ugyanabban a varosban lakik ahol dolgozol egy 60m2-es lakasban, neadjisten töled nem is olyan messze, akkor nem kell hitel most 20 ev futamidöre. Ez talan logikusnak is tünhet.
Masik: irtak itt, hogy ö.lakas kell, hogy segitsenek a gyerekenek majd az indulasban ha felnönek stb. Na ez pontosan ez a segitseg lenne (csak most te lennel a gyerek), ez a segitseg csak akkor erkezhet meg a nagyszülöktöl, ha a gyerekek nem azt valljak amit irtal:
""majd feldobja valamelyik feljebbmenőm a pacskert"...szerintem azon kívül, hogy bizonytalan, még elég szánalmas is. Inkább soha a büdös életbe ne lássak egy forintot onnan "-ha neked ilyen a hozzaallasod hogyan akarsz segiteni majd a sajat gyermekeidnek az indulasnal. Mert lehet, hogy nekik is ez lesz a velemenyük ezzel kapcsolatban. Ez jo, mert akkor igy minden generacio a 0-rol indulhat hitelböl. En azt mondom, inkabb vigyazni kellene a mar csaladban levö lakasokra-es csaladban tartani öket -es nem elherdalni. De ez csak egy velemeny a sok közül :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72) TazLeacher válasza tildy (#67) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

És mégegy gondolat:

Az albérlet/törlesztő sosem a fizetés arányában kell számolni, hanem azzal, hogy mennyi marad a végén, vagyis a szabadon elkölthető pénzösszegből hány kiló kenyeret tudsz venni. Hogy értsd a lényeget, nagyon lesarkítva:

Te keresel havi 100.000 Ft-ot, találok neked egy tuti albérletet havi 10.000 Ft-ért. Tehát a béred 1/10-ét, 10%-át költöd albérletre.

Én kimegyek külföldre, keresek havi 2.000.000M Forintot, viszont csak 600.000 Ft-ért kapok albérletet. Ez a bérem 30%-a.

A Te gondolkodásmódod szerint te jobban élsz, mert én 20%-al többet költök albérletre. Valóságban viszont ez nem igaz. Ugye jól látom?

És UK-ra pont ez az igaz. Ugyanis maga az élet nem drágább. Bizonyos szolgáltatások igen, de az élet nem.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#73) tildy válasza TazLeacher (#68) üzenetére


tildy
nagyúr

Tobbet, netto 517-et kb, viszont nem is lakunk sajat alberletben, csak szobat berelunk. ( Bar egyelore ez egyikunk keresete csak, ugye... Esmnek nincs fix bevetele, de ha lesz, akkor sem 1/6 fog elmenni alberletre, mert meg ha neki is 1500 fontos fizuja lenne, akkor is elvinne az albi a kettonk fizujanak 1/3at, az itthoni 1/6al szemben)

Itthon 100 ezret raktunk el havonta, legalabb, kinn egyelore ez most 150 , de hamarosan 300-400 E ft lesz. Bevalalltuk igen egyelore. De akkora orbitalis hulyeseget ( mar bocs , de tenyleg az ) ne mondj mar, hogy kint aranyaban olcsobbak, elerhetobbek az alberletek. Mert nagyon nem.

Az meg , hog yki csinalt hulyeseget. Regen kettonk fizujabol maradt annyi, sot kevesebb , amit most az en egyeduli fizumbol kettonket eltartva tobbet felrerakok. Ettol fuggetlenul aranyaban joval tobbe kerul a lakas.

Főleg, hogy kint minden drágább: élelmiszer, közlekedés, rezsi, szórakozás
Ez sem igaz. Élelmiszer olyan áron van, mint itthon, sok minden olcsóbb is. Közlekedés, szórakozás és lakhatás a drágább.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74) TazLeacher válasza Ivan15 (#71) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal, de nagyon.

Az, hogy én nem arra számítok, hogy valamelyik felmenőm feldobja a bakancsot, nem egyenlő azzal, hogy az a pénz nem fog valamikor jól jönni.

Beszélsz itt örökségről, meg miegymásról, de Te az albérletet tartod jobbnak. Ha a szüleid/nagyszüleid is így gonsdolkoztak volna, akkor hol lenne az örökség?

Vagyis Te szeretnéd élvezni az előnyeit (a szüleid/nagyszüleid örökségét), de az, hogy esetleg a gyerekeid hogy fognak élni, azt meg nagyjából leszarod.

Én veszek egy lakást hitelre 25 év alatt kifizetem, 25 év múlva érni fog 15M-ot, és örökölök mellé még 20M-t, amiből veszek magamnak egy nagyobbat, és a gyerekemnek egy lakást. A gyerekem problémája meg van oldva, az enyém meg van oldva, és ha feldobom a prakkert, akkor a gyerekem tőlem még örököl mondjuk 30M-t. Abból ő vesz egy nagyobb lakást és az UNOKÁMNAK egy lakást. Vagyis ezzel én megoldotta azt, hogy sem a gyerekemnek, sem az unokámnak nem kell hitelt felvennie.

Ha maradok albérletben, 25 év múlva megöröklöm a 20M-t, akkor mit csinálok. Vagy veszek magamnak egy lakást, és a gyerekem problémája nincs megoldva, vagy életem végéig albérletbe fogok lakni. Mindkét esetben az a nagy büdös helyzet, hogy az unokáim ugyan úgy 0-val fognak indúlni.

Nem hiszem, hogy nem látod a különbséget.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#75) tildy válasza TazLeacher (#74) üzenetére


tildy
nagyúr

Örökségből mi megmondom ennyit láttunk nagyszülőknél : Kb 500E forintot .. Ja nem is mi, hanem a szüleim, merthogy ebből nekem az életben egy fillér sem fog jutni, az ziher . Ez kb arra elég, hogy legyen a bankban vésztartalék.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#76) TazLeacher válasza tildy (#73) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tehát simán megpróbáltál megvezetni azzal, hogy itthon az albérlet árát kettőtök bérére, míg a kinti árakat 1 ember bérére vetítetted le. Ez a "kis" ferdítés érdekes volt tőled csak azért, hogy igazold a mondandód. Nem érzel ebben egy kis visszásságot?

Kint olcsóbb az albérlet. Nem a fizetés arányban, hanem a megmaradt pénz arányában. Mint írtad itthon el tudtál rakni havi 100K-t. Jóslatod szerint ez kint 3-400K lesz, számoljunk 400K-val. A jelenlegi albi helyett kiveszel egy lakást ami havi szinten +160K lesz, vagyis még a havi 400K-s megtakarításból így is el tudsz rakni 240K-t. Ugyan azok mellett az életkörülmények között élve kint közel a 2,5szeresét tudod elrakni. Akkor melyik helyen olcsóbb az albérlet arányaiban? :U

Re. #75: Akkor jó a gondolkodás. Ha már Te nem örököltél semmit, a gyereked se örököljön, nehogymá' neki könnyebb legyen. Lényegében a Te gondolkodásmódod szerint a Te gyereked/unokád sem számíthat tőled sokkal többre.

Istenem, mennyire örülök, hogy a szüleim nem úgy godnolkoznak/tak, mint Te a saját gyerekedről. És mennyire fog örülni az én gyerekem, hogy én se így gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#77) tildy válasza tildy (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja es elmondom itthon mennyi maradt volna az en egyeduli fizumbol, kettonket eltartva: 0. Bizony bizony. 0 forint.

Nem próbáltalak meg megvezetni: jelenleg kinn ennyi az összbevételünk. És két ember esetén is arányában több megy el, a duplája megy el kinn albérletre, szemben az itthoni. viszont ami marad... Nos igen, ami marad, amiatt mennek ki sokan. De az arány akkor is jobb itthon. És az albérlet is olcsó itthon. Nem is az albérlettel van itthon baj, hanem az összes többivel.

Ezt is bírom, te gondolsz valamit,azt hiszed én gondolom azt . De azért ne is érdekeljen, hogy ott áll az életbiztosításom , amit 47 -50 évesen veszek ki majd, és majd akkor adok oda a gyerekemnek.

Nálam a lakás ilyen szempontból jóval értékelhetetlenebb örökség, főleg, hogy olyna helyeken vannak, ahol se értékük sincs (vidék ) , se nem jelent semmi különösebbet. Akkor már inkább adjon a szülő pénzt, abból legalább ott veszek ahol akarok. És kevesebb a gond is vele.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#78) TazLeacher válasza tildy (#77) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ja, értem. Arról próbálsz meggyőzni, hogy kint drágább az albérlet, úgy, hogy leírod, itthon egy ruppód se maradt volna, kint meg tudsz spórolni. Ez érdekes. Nem érzed, hogy ellentmondásba keveredtél. Ha itthon arányaiban olcsóbb az albérlet, akkor hogy lehet, hogy itthon nem tudtál spórolni, kint meg tudsz? :U

Arról egyébként hallottál már, hogy az örökölt lakást el lehet adni? Ha nem, akkor gondoltam még időben szólok.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#79) Ivan15 válasza TazLeacher (#74) üzenetére


Ivan15
senior tag

olvasd el megint a 62.es hozzaszolasomat a kiemelt mondatot föleg! :DDD -ezek csak alternativak minden szemelyeskedes nelkül (faraszto lenne folyamatosan altalanossagban fogalmazni pl.: ha vki/vkik....akkor tegyük fel, hogy :F )

[ Szerkesztve ]

(#80) tildy válasza TazLeacher (#78) üzenetére


tildy
nagyúr

Itthon is tudtam spórolni, de itthon ketten kerestünk. Kinn is tudok spórolni, de egyelőre egyedül keresek. Itthon egy keresetből semmi nem maradt volna. DE nem az albérlet miatt, hanem a Magyarországon tapasztalható külföldi élelmiszer, műszaki cikk, és egyéb árak miatt. MErt igen. Anglia pl. kajában jóval olcsóbb, ott sosem fizettem még nagybevásárlásnál 30 fontnál többet, itt meg elmentünk tescoba, fesztiválra vennie egy kis konzervet , ezt azt, hopp 11 forint....Vicces, hogy kinn pl. az általam imádott pulykamell pont ugyanannyiba kerül, mint Magyarországon...

az örökölt vidéki lakást hogy adod el? ELmondjam? Piszok nehezen.
Nagyszüleim meghaltak. HÁzukat 1.5 millióért, vagy 1.8 millióért adták el kb 4 éve. Ennyiért ment el.

Mivel 3an voltak testvérek, apám kapott 5-600 ezret... Tényleg hű de nagy örökség...
Szüleim háza ér vagy 4 milliót. Ez van. Kapnék belőle kettőt, de az a nevetséges , hogy ennél több figyel a megtakarításaimban. Tényleg hú de jó örökölni... ( és mire kifizeted az egyéb költségeket, arról már inkább nem is beszélek...) Hallottál már róla, hogy nem midnenki él nagyvárosban, Budapesten???

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#81) TazLeacher válasza Ivan15 (#79) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor leírom ide mégegyszer, copy+past:

A eset, felveszek hitelt, és beköltözöm:
Én veszek egy lakást hitelre 25 év alatt kifizetem, 25 év múlva érni fog 15M-ot, és örökölök mellé még 20M-t, amiből veszek magamnak egy nagyobbat, és a gyerekemnek egy lakást. A gyerekem problémája meg van oldva, az enyém meg van oldva, és ha feldobom a prakkert, akkor a gyerekem tőlem még örököl mondjuk 30M-t. Abból ő vesz egy nagyobb lakást és az UNOKÁMNAK egy lakást. Vagyis ezzel én megoldotta azt, hogy sem a gyerekemnek, sem az unokámnak nem kell hitelt felvennie.

B. Eset albérletben várom ki az örökséget:
Ha maradok albérletben, 25 év múlva megöröklöm a 20M-t, akkor mit csinálok. Vagy veszek magamnak egy lakást, és a gyerekem problémája nincs megoldva, vagy életem végéig albérletbe fogok lakni. Mindkét esetben az a nagy büdös helyzet, hogy az unokáim ugyan úgy 0-val fognak indúlni.

Komolyan mondod, hogy szerinted a "B" eset jobban megéri?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#82) TazLeacher válasza tildy (#80) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Előbb-utóbb csak rájössz, hogy nem az a lényeg, hogy a fizetésed ?%-a az albérlet, hanem, hogy utána mennyi marad hó végén.

És jelen esetben - ahogy Te is írtad - itthon lószar sem, kint meg igen. És igen, a TV ugyan annyiba kerül kb. itthon, mint kint, és magában az életben sincs nagy különbség (legalábbis akkora bőven nincs, mint a bérek között), tehát igen, továbbra is tartom, hogy az ITTHONI BÉREKHEZ az ITTHONI ALBÉRLETÁRAK magasak, ugyanis nem annyival keresel kint többet, mint amennyivel több az albérlet.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#83) Ivan15 válasza TazLeacher (#81) üzenetére


Ivan15
senior tag

A pont: jol hangzik, es altalaban az ilyen öröklakas tranzakciok kiserik vegig sokak egesz eletet, es a vegere vki marha jol jar...
= 50 evesen tehat "A" pelda szerint megis kiköltöznel, tehat nem maradsz meg 25 a visszatörlesztett hitelek utan a lakasodban ott hogy penzügyileg megerje a vetel (a berlettel szemben). Megertem.
Irtam korabban az eladasi arrol vmit, olvasd el azt is hozza

Na mindegy mindenki maga dönt

[ Szerkesztve ]

(#84) tildy válasza TazLeacher (#82) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, az itthoni bérekhez nem az albérlet árak magasak, mert két 100 ezres fizuból nem sok egy 50 ezres albi. Itthon a rezsi, a kaja és egyéb árak magasak.

Uganaz a termék sok esetben itthon 10-20-40-100E forinttal drágább. Csak példa : macbook pro , kinn 270E, itthon 360E. Kinn szolgáltatónál a telefonom nulla font, csak a havidijat fizetem, itthon 120E + havidij....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#85) TazLeacher válasza tildy (#84) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ennyi erővel azt is leírhattad volna, hogy nem az albérletárak a magasak, hanem a fizetés kevés. Vagyis szerinted nem az albérlet magas, hanem minden más. Tehát valahogy úgy kellene belőni a rezsi és minden más költséget, hogy egy átlagos ember havi 50K-ból kijöjjön....érdekes 5let, csak semmi köze a valósághoz.

Szerk.:
Prémium termékekről beszélsz. 370.000 Ft-os notiról és 120.000-es telefonról, amikor azon megy a matek, hogy megér-e havi 20-30K-t egy saját lakás. Megint érdekes megközelítés. Radásul a mai világban ezeket meg tudod venni az interneten (de akár 6K-ért felülsz egy fapadosra, és kimész egy notért). Viszont a Coca-colát nem tudod minden héten kintről behozatni.

Máshogy kérdezem, átlagemberek átlag termékeit nézzük: mennyibe kerül kint egy könyv pl? Mennyibe kerül kint egy PC játék?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#86) Dave™ válasza tildy (#84) üzenetére


Dave™
nagyúr

A macbook pro ugye nem a megélhetés szerves része? Nyilván van egy csomó másik laptop, ami nagyjából hasonló áron van, általában olcsóbbak ugyan, de te egy szélsőséges példát ragadtál ki, itthon minden apple termék jóval drágább mint akár Ausztriában, egyelőre. A telefonod (iphone?) is ugyanez az eset.

(#87) TazLeacher válasza Ivan15 (#83) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ne gyere már megint ezzel a "megérje" dumával.

Szerinted, ha 25 év múlva elköltözöm, akkor nem éri meg, hogy van egy 15M-s lakásom, mert, ha ott maradtam volna még 8 évet, akkor már pozítív, és megéri.

Erre 1 dolgot tudok mondani:
Költözz a híd alá, az tuti megéri, mert egy 50K-s albérlethez képest 50K-val olcsóbb. Az a tuti. Ennyi csöves nem tévedhet. :W Egyszer már leírtam erről a megéri/nem éri dologról a véleményem. Gondolm Te moziba se jársz, a legolcsóbb tányért/poharat használod, nincs kép a falon, mert ezek nem érik meg...nem lehetsz ennyire korlátolt. :W

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#88) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Egyébként valamikor régebben, még naívan gondolkodtam egy dolgon.

Ha van 1 embernek 10M-ja. Egész élete során gyarapítja ezt 10M-val, majd a gyereke megörökli, aki szintén gyarapítja 10M-Ft-al, és így tovább, akkor pár száz év múlva mindenkinek 30-50M-s házban kellene élni, úgy, hogy soha semmi gondja.

Mostmár tudom, hogy hol borul meg az elmélet. Ott, hogy az emberek egy jelentős részének addig jut el az agya, hogy nekem megéri-e. 20 éves távlatban megéri-e az a+4-5M Ft, hogy legyen egy lakásom. Nekem nem, és minden más - leginkább a gyerekeim - le vannak szarva, dögöljenek meg, vagy éljenek, ahogy tudnak. És sajnos az ilyen embereknek a gyerekei nagyjából ilyen gondolkodásúak lesznek...akkor leszek kíváncsi, hogy ezzel a godnolkodássl mit kezdene valaki, ha neadj isten beteg gyereke születne, vagy 25 évesen lebénulna egy balesetben...én elpatkolok 50 évesen, ő meg éljen meg, ahogy akar.... :O

Valahogy úgy gondolom nem ez a gondolkodás viszi előrébb sem a családot, sem a világot.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#89) Ivan15 válasza TazLeacher (#81) üzenetére


Ivan15
senior tag

B. Eset albérletben várom ki az örökséget:
Ha maradok albérletben, 25 év múlva megöröklöm a 20M-t, akkor mit csinálok.

Nem a 20M-t öröklöd, hanem egy lakast. Oda beköltözöl vagy felujitod eladod vagy berbeadod es laksz masik varosban tovabb alberletben
Vagy veszek magamnak egy lakást, és a gyerekem problémája nincs megoldva, vagy életem végéig albérletbe fogok lakni.
? A gyermekeid problemajat a gondolatmenet szerint a szüleid fogjak megoldani, te pedig az unokaid ilyen jellegü lakasproblemajat
Mindkét esetben az a nagy büdös helyzet, hogy az unokáim ugyan úgy 0-val fognak indúlni.Komolyan mondod, hogy szerinted a "B" eset jobban megéri?
Olcsobb csak a penzügyileg nezve, a felesleg "elbulizhato" vhol mashol amig fiatalon meg a berlakasban laksz.

(#90) lapa


lapa
veterán

az a 61 millió csak 6,1 millió. egyébként majdnem gazdagok lettünk.

“A világon a legdrágább dolog pénzügyileg matematikailag műveletlennek maradni.”

[ Szerkesztve ]

(#91) Ivan15 válasza TazLeacher (#88) üzenetére


Ivan15
senior tag

pedig eddig a külföldi mintat vazoltam fel, ugy latszik meg kicsapja a biztositekot sokaknal. (khm,, hany ev kell meg ehhez is? :U ) Ott elterjedt ez:
-fiatal lakik 18eves koratol egy albiban
-20-30 között hazasodik es laknak egy masik albiban
Opcio A:
-40 körül örökölnek nagyszülöktöl egy lakast, amit kiadnak alberletbe vagy beköltöznek. A masik lakast a szüleik megtartjak es kiegeszitik a berleti dijabol a sajat nyugdijukat.

Opcio B: a nagyszülök is albiban laktak mar:
-maradnak tovabb alberletben 40 utan is

en nem ertem hogy miert olyan elvetemült hozzaallas ez

[ Szerkesztve ]

(#92) lapa válasza lapa (#90) üzenetére


lapa
veterán

bocs, lejárt az idő: egyébként mi bevállaltuk a hitelt, és pár év alatt kvázi kicseréltük a lakást. itt egy fal, ott egy áttörés, amott egy rendes szigetelés stb.

ezek mind olyan dolgok, amik egy albérletben csak ritkán jönnek össze.

persze lehet magyarázni a másik oldalt a mobilitással, de azért nem költözik az ember évente munkahely-váltás miatt.

meg lehet nézni nyugatot, minden ingatlan a bankok kezében van. másképp az emberek ingatlanba rakott pénze hatalmas tőkét vonna ki a piacról. lehet gondolkodni ok-okozati összefüggéseken.

(#93) Dave™ válasza lapa (#90) üzenetére


Dave™
nagyúr

Fuss neki még egyszer, mert 3,6 millió + havi 36.800 Ft 20 éven keresztül tud eredményezni ~61 millió Ft-ot (tudod, kamatos kamat). Csak matematika, igaz?

(#94) tildy válasza TazLeacher (#85) üzenetére


tildy
nagyúr

Könyv 1-5 font , rengetegszer van akció , hogy 3 könyv 10 fontért.
Játék: olcsóbb , mint itthon, most hoztunk xboxhoz játékot (bioshock 2 : 14 font volt , sc2: 34.99 font.)
Mikor kimentünk 294ft volt egy font, most hektikusan változik, egyik héten 320 másik héten 340.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#95) tildy válasza Dave™ (#86) üzenetére


tildy
nagyúr

Természetesen nem a szerves része . De minden egyéb relatíve is sőt sok esetben amúgy is olcsóbb. Példa: axe spray itthon 600-700 forint, kint egy font. Axe tusfürdő szintén 500-600 forint, kinn egy font.

Telefonom htc desire amúgy.

Egyébként tényleg úgy gondolom, az albi ára itthon, Magyarországon nem sok, minden más viszont totál angliai árszínvonal, ha nem több . És ez gáz.

Mi fejenként kajával albival, rezsivel 70-80-ból éltünk meg itthon, 30-at meg elszórakoztunk/utaztunk/ruhára költöttünk . Fejenként.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#96) Ivan15 válasza lapa (#92) üzenetére


Ivan15
senior tag

"meg lehet nézni nyugatot, minden ingatlan a bankok kezében van"
-az ingatlanok egy -nagy- resze önkormanyzati kezben van külf-ön es berlakaskent funkcional
-masik resze Hausverwaltung-ok kezeben van (cegek, lakasszövetkezetek).
-megint masok magankezben vannak
-A maradek, az eljelzalogositott lakasok vannak a bankok (hitelezök) kezen, ami egy tipikus (lakas- es egyeb eladosodott) hitelezös következmeny.

Es föleg Mo-ra jellemzö ez, mert a többseg Mo-n hitelböl egy sajat lakast akar.
Magyar helyzet: kevesen dolgoznak es keresnek penzt,es közülük sokan odaadtak a vasarloerejük nagyon jelentös reszet egy sajat lakas kedveert a köv 20-30 evre a bankoknak. Ez külf-ön nem igy alakult. Ha a magyar lakashitelezös örületet nezzük, akkor inkabb ma Mo-n van az ingatlanok egy nagy resze a bankok kezen (jelzalogositva)

[ Szerkesztve ]

(#97) dabadab


dabadab
titán

Lenne pár megjegyzésem a cikkel kapcsolatban.

0. Adminisztratív

Tóth Andrásnak ezt az írását szerzői jog védi, ennek két fontos következménye is van:
1. Ezt a cikket csak az ő engedélyével lehet utánközölni, vagyis csak akkor lehet egy az egyben idekopipésztelni, ha erre engedélyt adott.
2. Ha már itt van a cikke, akkor egyértelművé kell tenni, hogy ez nem stangli, hanem T.A. írása.

1. Pénzügyi

Erősen meglepett, hogy eddig senki nem tette szóvá azt, hogy az egész számítási alapvetően elhibázott. Ugyanis T.A. a nominál- és a reálértéket gátlástalanul keveri. A legtöbbször erről szót sem ejt, azon a két ponton viszont, ahol leírja a "reálérték" szót, ott mindkétszer nominálértékről van szó.
A reál- és a nominálérték közti különbséget az infláció jelenti: 2008-ban 6,1 százalék volt az infláció, vagyis 1000 forint 2008. 01. 01-én annyit ért a boltban, mint 1061 forint 2009. 01. 01-én, így aztán ha az ember kapott évi 7% kamatot (ez a nominális érték), akkor a reálkamat komoly 0,9% volt.
T.A. úgy tűnik, hogy alapvetően reálértéken számol (ami átláthatóbbá teszi a dolgokat, hiszen így egy plusz tényezőt ki lehet hagzni a számításokból) viszont a kamatot szégyentelenül nominálértéken veszi. Hogy mi a különbség? Az, hogy így a befektetések hozamát a valóságosnál sokkal töbszörösnek tudja hazudni (ami - tekintve, hogy befektetéseket akar eladni az olvasóknak - elég jól jön neki).

2. Egyéb

És akkor hosszan lehetne írni arról, hogy - tekintve a magyar és ny-európai ingatlanárak közti különbséget - mennyire reális úgy csinálni, mintha hosszútávon ne lenne várható jelentős áremelkedés (ami persze a bérleti díjakra is kihat), meg ilyenek.

Szóval óvatosan, ez alapvetően reklámanyag, tele alapvető "hibákkal".

DRM is theft

(#98) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Végigfuttattam a szimulációt egy valódi termékkel, költségek és adóterhek levonása után, az eredmény reálértékben: 61 896 289 Ft. Ebből 6db ilyen lakást is vehetünk, nem egyet! (Ha egyáltalán akar még saját inatlant… ) Ha nem ingatlant veszünk, akkor is elindíthatja a gyerekeit az életben és/vagy egy igen bőséges tőkejövedelemre is telik. 62 millióból havi 413.000Ft járulék vehető ki, mindhalálig.

-Ha már pénzügyi intelligenciáról beszélünk, 20 éven keresztül 11%-os fix kamatot hozó befektetés, amihez hozzá sem kell nyúlnunk, csak úgy magától ekkora nyereséget hoz, azt erős fenntartással kell kezelni.

-A pénzügyi intelligenciával kapcsolatban a második csúsztatás az, hogy a nem létező kamattal megtermelt irreális 62 millióból kijelenti az olvasónak a következőket:
20 év múlva ebből 6db. jelenleg 2010-ben 10 milliót érő lakást meg lehet majd venni.

Magyarul infláció, valorizáció nem létezik. Egy 1990-ben 1milliót érő ingatlan ma is 1millióért megvásárolható. :)) Természetesen ez a valóságban nem így van.
Jelenleg 2010-ben a nyugdíjak számításához használt valorizációs szorzó 1990-re (20 évre) visszavetítve 12,4X-es.
Magyarul hasonló folyamatokat feltételezve mint amelyek az elmúlt 20évben történtek az a 62 millió 20évre visszavetítve mai jelenértéken kb. 5millióFT-ot ér. Persze ez is felételezés, de jól szemlélteti a tévedés nagyságrendjét.

[ Szerkesztve ]

(#99) Nyugdíjas válasza Ivan15 (#96) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Abban részben egyet kell értsek, legalábbis mindenképpen van benne valami, hogy nálunk igy szocializálódtunk, ezt kapjuk a szüleinktől, hogy a saját tulajdon, a saját autó, a lakás az a "valami" az érték, ha tetszik az ember fokmérője.
Én nemtudom ez igy jó-e. Lehet érvelni ellene, mellette, és nagyjából mindenkinek igaza van,de azt biztosan tudom, hogy nekem nem fér a fejembe, tőlem idegen.

jer1cho sokszor mondja ezt a "gondolni kell a gyerekekre is" dolgot. Ami jogos. Én mégis valahol (nem biztos, hogy helyesen) azt gondolom, hogy mindenki oldja meg magának. Nem vagyunk gazdagok, de sokmindent kaphatnék a szüleimtől, ahogy pl. az öcsém kap is. Én ezeket már kb. 7-8 éve nem fogadom el, és nekem igy jobban esik élni, hogy mindent a saját munkám árán teremtek elő. Nem gondolom, hogy a gyerekeimnek rossz lesz ha ők is igy kell, hogy cselekedjenek (mondjuk nekem volt választásom, lehet nekik nem lesz). Szerintem sokat formál ez a dolog már fiatal korban egy emberen, és jó irányba... Persze én is fogok egyszer örökölni,de nem tervezek erre spekulálni én sem, az nekem se nagyon fér bele valahogy... :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#100) stangli válasza dabadab (#97) üzenetére


stangli
senior tag

Kedves dabadab nem is Te volnál ha nem tudnál belekötni már maga a cikk közzétételébe. Amennyiben vetted volna a fáradtságot és elmentél volna Tóth András oldalára és lentebb tekertél volna az aljára észrevetted volna, hogy

Az oldalon az oldalon nyilvánosan közzétett cikkek "Creative Commons Nevezd meg!-Ne add el!-Ne változtasd! 2.5 Magyarország" licenc alatt elérhetőek. Azaz non-profit keretek között, módosítások nélkül (teljes terjedelemben), a szerző és a weboldal címének feltüntetésével szabadon utánközölhetőek a szerző előzetes írásos beleegyezése nélkül is. Amennyiben a fenti licenc követelményei nem teljesülnének maradéktalanul, érdeklődjön a felhasználás feltétleiről emailben! Az oldal felépítése, technikai részletei és az ahhoz kapcsolódó "know-how", illetve az oldalon csak bejelentkezés után elérhető írások és adatok teljes jogi védelem alatt állnak. A kereskedelmi jellegű (pénzügyi szervezetek, sajtóorgánumok stb.) plagizálás esetén rutinszerűen polgári peres eljárásban járunk el. Az oldalon közzétett információk nem minősülnek közvetlen ajánlattételnek.

Köszönöm a szót. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.