Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74) TazLeacher válasza Ivan15 (#71) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal, de nagyon.

Az, hogy én nem arra számítok, hogy valamelyik felmenőm feldobja a bakancsot, nem egyenlő azzal, hogy az a pénz nem fog valamikor jól jönni.

Beszélsz itt örökségről, meg miegymásról, de Te az albérletet tartod jobbnak. Ha a szüleid/nagyszüleid is így gonsdolkoztak volna, akkor hol lenne az örökség?

Vagyis Te szeretnéd élvezni az előnyeit (a szüleid/nagyszüleid örökségét), de az, hogy esetleg a gyerekeid hogy fognak élni, azt meg nagyjából leszarod.

Én veszek egy lakást hitelre 25 év alatt kifizetem, 25 év múlva érni fog 15M-ot, és örökölök mellé még 20M-t, amiből veszek magamnak egy nagyobbat, és a gyerekemnek egy lakást. A gyerekem problémája meg van oldva, az enyém meg van oldva, és ha feldobom a prakkert, akkor a gyerekem tőlem még örököl mondjuk 30M-t. Abból ő vesz egy nagyobb lakást és az UNOKÁMNAK egy lakást. Vagyis ezzel én megoldotta azt, hogy sem a gyerekemnek, sem az unokámnak nem kell hitelt felvennie.

Ha maradok albérletben, 25 év múlva megöröklöm a 20M-t, akkor mit csinálok. Vagy veszek magamnak egy lakást, és a gyerekem problémája nincs megoldva, vagy életem végéig albérletbe fogok lakni. Mindkét esetben az a nagy büdös helyzet, hogy az unokáim ugyan úgy 0-val fognak indúlni.

Nem hiszem, hogy nem látod a különbséget.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.