Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Én régebben kisebb ólomakksi+szivargyújtós mobiltöltő elektronikával próbálkoztam. Utóbbi azért lehet jó választás, mert már az olcsók és régiek közt is sokban valami kapcsolóüzemű, vagy legalább is a 7805-nél energiatakarékosabb cucc van ami nem melegszik. Nem tudom, egy régi nokia autóstöltő mennyi feszkót ad, azok lassan már hegyekben állnak és biztos nem túl gagyi az elektronikájuk.
Ólomakksit meg csak azért, mert épp hegyekben állt a kiselejtezett ups akksi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) iMaverick


iMaverick
addikt

5letes. Köszönjük a cikket!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3) bbrain


bbrain
tag

Step down-al jobban járnál, nem melegedne annyira, jobb a hatásfoka.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#4) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Hat jo kis cikk,a cuccon lenne mit javitani, de egyszeri alkalomra talan megteszi.
Ha hosszabb tavra kell, akkor javaslom a z alacsony dropfeszultsegu linearis stabilizatorokat, vagy kapcsolouzemu stabilizatorokat es a cikkben emlitett telepmennyiseget 2x7Vn-ra csinalni majd parhuzamosan osszekotni (figyelve, hogy igen pontosan megegyezzen a ket telep kapocsfeszultsege).
A temarol sokat lehet olvasni a buck/boost konvertereknel is.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5) vtechun válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


vtechun
veterán

Hmm, nekem is van egy felesleges, kiselejtezett ups akksim, asszem olyan 9voltot tud még leadni, arra mit kellene kötni, hogy menjen? Van erről valahol valamilyen rajz? Ill. A töltéséhez elég egy hagyományos akksitöltő (autós)? Köszi!

(#6) E.Kaufmann válasza vtechun (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Töltés után is csak 9V? Vagy kisebb terhelésnél is addig esik a fesz? Azt már inkább a hulladéklerakóba kéne tenni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7) vtechun válasza E.Kaufmann (#6) üzenetére


vtechun
veterán

Azt nem tudom, kiszereltem, mert már nem volt használható, viszont arra gondoltam, hogy egy telefont párszor még lehet fel tudna tölteni, nem?

(#8) E.Kaufmann válasza vtechun (#7) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

passz

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9) Zoja™ válasza vtechun (#7) üzenetére


Zoja™
őstag

Azért egy ups akksi még ha működik is, méreteit tekintve nem éppen a kompakt és hordozható kategóriába esik... :)

(#10) DarknessHope válasza E.Kaufmann (#1) üzenetére


DarknessHope
senior tag

én is USB szivargyújtót dugtam szivargyújtó aljzatba és azt kötöttem egy kisebb 12V os ólomakksira.... a jó ebben hogy inverter is köthető rá vagy más szivargyújtós eszköz tehát nem korlátozódik az USB-s használatra... van is egy elég jó kis inverterem egy baja van rohadt hangos a hűtése... nincs benne hőérzékelő így mindig maxon fut. gondolom ez nem is túl takarékos. de úgy másfél órát ment róla a laptop.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#11) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Képes voltál 14W-ot beledisszipálni abba a házba. A 7805-nek még áramkorlátja sincsen, max 2.2A-t tud leadni. És még egy nyúvadt biztosíték sem került az egészbe. A másik az az, hogy az akksik kifejezetten szeretik, ha bebugyolálod őket, aztán jól felmelegíted. Arról nem is beszélve, hogy képes voltál akksikat rakni valamibe, amiben nincs töltő. Hatásfok 40%. De ha jól értem már meg is pusztult.
Én ezt nem pakoltam volna ki ilyen büszkén, annyira biztonságos, mint egy IED-t építeni otthon. Remélem senki nem áll neki utánnaépíteni!

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) buherton válasza Blindmouse (#11) üzenetére


buherton
őstag

Számból vetted ki a szót.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#13) ncc1701 válasza bbrain (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Blindmouse: +1, söt, plusz sok.

Plusz a sok sorba kötött li-ion akku töltése problémás. Ez így egyszer összedobva ok, ha nagyon muszáj, de amúgy én nem bíznék rá sok mindent. :) És ugye mi van, ha felrobban/kigyullad szépen az egész cucc? A li-ion nem játék. És ez nem scifi, van modellező ismerős, aki járt már csúnyán akkupakkal.

[ Szerkesztve ]

(#14) fri


fri
tag

Alapvetően jó a kezdeményezés ! De valóban nagyon bátor...főleg ennyi bebugyolálásban :)
És bár nem vagyok szakértő de sajnos ezek a konverterek hatékonysága nagyon gyenge... és atöltés meg így összeforrasztva nehézkesen lesz kivitelezhető...
Ennél egyszerűbb lenne, ha ceruza-akkukat egy ilyen faszályos kis elemtartóba tenni és ahhoz egy jobb hatásfokú konvertert. A töltést meg megoldja az ember egy gyorstöltővel vagy a hosszabb élettartam céljából egy profi töltővel, annyiért amennyibe egy komolyabb battery-pack kerül és ez örök-életű lesz...

De akkor is díjazom a kísérletező kedvet, csak a cikkből hiányolom a veszélyekre való felhívást !

(#15) razorbenke92

A kolléga cikke már személyes blogon is megjelent 11 hónapja.

Valóban jó kezdeményezés, és elindít egy témában való ötletelést, és ezt köszönjük. :C

Viszont ott is megírtam, itt is megírom, hogy aki reprodukálni akar, annak ezt az összeállítást személy szerint NEM AJÁNLOM!

Nem csak a bebugyolált cellákkal van gond, meg nem is a nagy veszteséggel. A baj az, hogy a kapcsolás miatt a cellák védelem nélkül le tudnak merülni a mélymerültség szintjére. A mai cellák ez ellen talán már be vannak oltva (egy laptopakkucella nem biztos, mert ott lehet hogy pakk szinten van védőelektronika) de így elég gyorsan tönkremennek.

Hasonló barkácshoz ajánlott egy 3V->5V step up converter, és az összes cella párhuzamba kötése.

Akit érdekel, a fent linkelt bejegyzés alatt a hozzászólásokban ez ki lett bontva bőven.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#16) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Én is az előzőek véleményét osztanám: barkácsolgatásnak, gondolatébresztőnek elmegy, de utánépíteni ilyesmit nem javasolnék.

Aki hosszabb távra tervez, inkább ruházzon be néhány 18650-es akksira, meg egy ilyesmi töltőre. Nem olyan nagy összegek ezek, és legalább biztonságos, normális hatásfokkal.

(#17) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

:C
jó 5let. :K

Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#18) scope2007 válasza Zoja™ (#9) üzenetére


scope2007
addikt

ilyet láttam már buszon , a gyerek szunetmentessel futkozott a hatizsakjaban xD :)
azon töltötte a telefont, omg felsírtam
min 10kiló lehetett

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#19) Zoja™ válasza scope2007 (#18) üzenetére


Zoja™
őstag

Na akkor a következő homemade projektemmel emelem a tétet az alábbi akkupakk felhasználásával:

Kérdéses, hogy mennyire lesz hordozható, de csak megoldom valahogy... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20) E.Kaufmann válasza scope2007 (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mi volt a baj? Zavart a sípolása? Vagy azt kikötötte/kikapcsolta a gyerek? Egy kisebb FPS szünetmentes pont illik egy hátizsákba :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21) fkenny válasza Zoja™ (#19) üzenetére


fkenny
senior tag

Ugye elektromos autót építesz? :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#22) E.Kaufmann válasza fkenny (#21) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vagy inkább húzható-tolható akku-pakk :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) Zoja™ válasza fkenny (#21) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem, ezt a mobilom út közbeni töltésére használnám. Remélem el fog férni a hátizsákomban. :DD

(#24) scope2007 válasza E.Kaufmann (#20) üzenetére


scope2007
addikt

nem csipogott ;]
baj ? nem volt semmi :DD

Zoooja kééész :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25) Jeanne d'Arc

De király! Nekem is kell egy ilyen. Gratula! :D :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#26) BlackPriest válasza Zoja™ (#19) üzenetére


BlackPriest
őstag

mit teszel szegény bogárral? :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27) VIC20


VIC20
őstag

Bográcsozáshoz minek ilyen? Vagy én már ebben is le vagyok maradva? Ezzel kell meghajtani a főzőt? :)

(#28) razorbenke92 válasza VIC20 (#27) üzenetére

Zenét hallgatnak telefonról, receptet olvasnak, megörökítik a boldog pillanatokat. Kameráznak, berúgnak és felhívják az exeiket. Ajjajaj, mennyi mindent lehet egy telefonnal csinálni. Ha rövid időre megyünk szórakozni, lepakoljuk a telefonokat sorba, és aki hozzányúl a sajátjához, az a sorban előtte állóknak fizet egy kört és a sor végére kerül. Hosszabb bulikon, amikor kiemgyünk egy estére valahová vízpartra sátorral, bográccsal, pecabottal, elkerülhetetlen, hogy elő ne kerüljön a telefon/tablet.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#29) fuximaxi


fuximaxi
senior tag

Már csak azt kellene megoldani, hogy wireless is legyen :D

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#30) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Köszönöm a negatív és pozitív kritikákat, jó volt a paprikás krumpli ha jól emlékszem, sajna a főzés felét supportal kellett eltöltenem, és nem volt a közelemben egy konnektor sem. :W

A cikkben benne volt szerintem, hogy rögtönzött:) 30 perc alatt nem volt időm kiszámolni, letesztelni és szabadalmaztatni a dolgokat :R

Igény esetén tudok feltenni kapcsüzemű 10-15-20-50W-os usb töltő dokumentációt amivel leváltottam azt líthiumos repeszgránátot :U

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.