Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-15 15:08:10

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z2 - Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) Vikooo válasza sleen (#13649) üzenetére


Vikooo
addikt

Próbáld ki, max leveszed. Tapintásra is olyan mint a gyári üveg.
Amúgy könnyű megkarcolni, nekem ma pattant le a széle és repedt meg kb 1cm hosszan.
Hiába 0,3mm vékony, üveg -hiába edzett.

(#13652) Deck válasza Vikooo (#13651) üzenetére


Deck
titán

Márka?

PS5

(#13653) Vikooo válasza Deck (#13652) üzenetére


Vikooo
addikt

Nilkin. Az első szana-szét karcolódott pár hét után (vigyázok nagyon a cuccaimra...) A körmöm beleakadt az alsó karcba.
Második, Nilkin, kb 10 cm -ről ráesett egy lakatkulcs a telefonra (egy db kb 4 cm hosszú, sima kulcs kb 3g) lepattant a széle, középre elkezdett bekúszni a repedés.
Rendeltem egy "no-name" üveget 1k alatti áron.

Nem várok ezektől csodát, a GG4 egy hét alatt megkarcolódott az S6 -on vagy 5 helyen, de legalább ez olcsón cserélhető, ha esik a telefon, vagy valami ráesik a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#13654) holozis_HUN válasza Vikooo (#13653) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nekem is megkarcolódott már a nillkin, de nem igazán izgat, ezeket késsel tesztelik, nem arra, hogy a homokszemcséket bírja ami a zsebben van, illetve ha véletlen az üveg van lent az asztalon.. Takarítottam a hátulját a telefonnak, párszor meghúztam a sima asztalon és karcos lett... De a kést meg bírja... Könyörgök fejlesszék ezeket inkább karcállóra mint ütésállóra... Meg a videókban is homokkal teszteljék ne késsel, eléggé valószerűtlen, hogy valaki ezen szeleteli a párizsit.... :W

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13655) Majko102


Majko102
aktív tag

Az "üvegfólia" nem a legtalálóbb megnevezés, jobb az "edzett üveg" vagy az angol neve: thempered glass. De hát persze a magyarban ez terjedt el. :DDD

@dekrer: ha van időd írsz a kiemeltben erről picit? Hogy valójában nem "fólia" hanem edzett üveg, és nem a kvarc-karcolódás(aka "mikrokarcok") ellen van. Ugye az üveg homokból van, így a homok/üveg/ami tartalmaz kvarcot karcolja az üveget bármit teszünk is ellene. A fémnek meg azért áll ellen, mert a fém puhább az üvegnél. Lényegében a nagyobb erőbehatásoktól védi meg a kijelzőt azzal, hogy elvezeti az energiát és önmaga törik össze. Elég kusza lett, de hát este van na. :DD

(#13656) holozis_HUN válasza Majko102 (#13655) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát szerintem ez inkább műanyag... :D vagy plexi, de nem üveg...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13657) Deck válasza Majko102 (#13655) üzenetére


Deck
titán

Majd alakítok valamit ma ;)

A lényeg, hogy szerintem alap dolog. Mikor levettem az üvegfóliát a telefonról és láttam, hogy csak az tört be megkönnyebbültem :D Megszolgálta az árát. Xprotectoros 3.500ft ingyen gls-el. Nekem most ilyen van. Tokozni meg nem szeretek mikor gyönyörű a telefon ;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13658) Vikooo válasza holozis_HUN (#13656) üzenetére


Vikooo
addikt

Uveg, hidd el

(#13659) SolymossyBal


SolymossyBal
tag

Szervusztok,
Eladósorba került a telefonom. Alább a link. (Az árat pls köpködjétek meg, hogy mennyire sikerült belőnöm! :) )

http://hardverapro.hu/apro/elado_sony_xperia_z2_telefon_vodafone__fekete_16gb

(#13660) Mayeye


Mayeye
csendes tag

Sziasztok.
Ha a service testben megnézem a nyomást akkor ha alapban 1005ön áll és nyomásra 1013ra felmegy majd lemegy 1005re amig rajta tartom az ujjam az normális?! Ha elengedem visszaesik 900 valamenyire és beáll újra 1005re. Csakmert ma kiesett a zsebemböl és gyorsan leteszteltem h oké minden,de erre már nem emlékszem ...

Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Gear S3 Frontier

(#13661) taramta válasza Mayeye (#13660) üzenetére


taramta
csendes tag

Szia, ez normális, a légnyomás kiegyenlítődik szinte azonnal. Ettől függetlenül a víz nem tud majd bejutni. A levegőnek sokkal kisebb hézag elég a kiegyenlítődéshez, mint amin a víz be tud menni.

(#13662) petymeg válasza Deck (#13650) üzenetére


petymeg
addikt

Ebben van igazság. Z1 c-n is használok elől-hátul, megmentett már nemegy kijelző töréstöl. Viszont nagyon könnyen lepattan a szélük és aztán reped. Kb kéthavonta csere. Még mindig olcsóbb, mint kijelzőt vagy hátlapot cserélni.

sleen
Akkor ezek szerint a Z2-nél se sikerült normális minőségű hátlapot rárakni. Szomorú.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13663) sleen válasza petymeg (#13662) üzenetére


sleen
tag

Sajnos nem.

De kérdem én: Ha az üvegfólia v. nevezzük akárhogy is, magától reped, törik, stb., akkor miért olyan biztos, hogy a leejtéskor megvédte a kijelzőt? Csak az tört el, mert vékony szar. Karc ellen védhet, de egy nagyobb ütéstől kétlem. E nélkül sem feltétlen tört volna be. Mindegy, nekem nincs rá szükségem. Ha baj ér, ígérem megírom és egyesével fogok bocsánatot kérni mindenkitől, akivel most nem értek egyet.

(#13664) dedehu válasza sleen (#13663) üzenetére


dedehu
aktív tag

Az edzett üveg azért törik el a kijelző "helyett" mert merevsége miatt elosztja a hirtelen keletkező nyomást a kijelzőn. A fóliák rugalmasságuk miatt erre nem képesek illetve nagyon kis mértékben.
Azért a magától törik, reped stb. nem teljesen igaz, valamiféle erőhatást kell kapjon, Hogy eltörjön. Vékonysága miatt pedig kevésbé áll ellen az erőhatásoknak, ezért hajlamosabb is a törésre mint a telefon kijelzője.

(#13665) Deck válasza dedehu (#13664) üzenetére


Deck
titán

Nekem leesett és csak az üvegfólia tört be. Ennyit megér.;)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#13666) sleen válasza dedehu (#13664) üzenetére


sleen
tag

Nyílván van némi szerepe, de elhanyagolható. Ha valaki tud linkelni egy tesztvideót, ahol azonos körülmények között tesztelik üveggel és nélküle a telefont, az érdekelne. De nem ilyen valamekkorát ráverek kalapáccsal teszt, hanem tökéletesen egyező körülmények.

(#13667) dedehu válasza sleen (#13666) üzenetére


dedehu
aktív tag

Nem összehasonlító teszt, de életszagú:
[link]

Nagyon is sokat számít az az üveglap

[ Szerkesztve ]

(#13668) sleen válasza dedehu (#13667) üzenetére


sleen
tag

Ez jó. Ezzel azt bizonyította, hogy a felhelyezett üveg törik. Ha pont ugyanígy e nélkül is látnánk mi történik, akkor érdekes lenne, bár kétszer egyformán nem esik. Ha gyártó lennék, egy korrekt teszttel bizonyítanám, hogy megbízható. Ezeket a videókat nem gyártók készítik, hanem telefon tartozék kereskedők. Érted ugye?

(#13669) m_balint2002 válasza Tomtotom (#13344) üzenetére


m_balint2002
tag

Lehet hogy megvan emelkedve.. Nem emelkedik ki a keretből.. (lenn bele akad a körmöm de ha ott probalom alig-alig)

[ Szerkesztve ]

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#13670) Tomtotom válasza m_balint2002 (#13669) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Már az enyém a szervizbe van, mert rátettem egy tappancsot és simán megemeltem azon a részen a hátlapot:(

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#13671) TTommi válasza Tomtotom (#13670) üzenetére


TTommi
aktív tag

Mi történt? Felfűtötte magát és elvált a ragasztás?

SXZ2 és SXZ5c

(#13672) sellerBP


sellerBP
tag

Tegnap visszakaptam telefont a Cordontól. Töltés problémára aksit cserélte de ha most se bírom majd feltölteni akkor megőrülök. Előzőnél ugye az volt hiába töltötted telefont csak merült akár mivel próbáltam. Remélem nem egy Second Handes akksit kaptam.

(#13673) Tomtotom válasza TTommi (#13671) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Szia! 10 perc GPS Pesten, mert eltévedtem, ráadásul az ölemben, nem is a szélvédőnél, és ez lett a vége. Próbaként rátettem egy tappancsot, és simán megemeltem a hátlapot, az USB fedél alatt, de erre már a sarkon is feljött. A poén, hogy megemelkedett hátlappal is normális volt a Serice menüben a nyomásteszt, pedig beláttam a teló belsejébe:) Nyitott ajtónál nem emelkedik az érték. Szerintem ez a pressure senzor csak szemfényvesztés, erre nem merném alapozni a vízállóságot :D, ja és ha vízbe tettem volna, akkor simán pirosodik az indikátor, mivel pont ott engedte el a ragasztó. Egyébként az NFC érintkezői vannak ott, és tuti az nyomta el az akkufedelet.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#13674) Tomtotom válasza sellerBP (#13672) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Milyen külső állapotban kaptad vissza?

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#13675) znyisztor77 válasza SolymossyBal (#13659) üzenetére


znyisztor77
csendes tag

Nem rossz ár, bár én függetlenül kissé karcos hátlappal 65e-Ft vettem.

(#13676) sellerBP válasza Tomtotom (#13674) üzenetére


sellerBP
tag

Karcmentes hátlapot cserélték. Fóliásan kaptam vissza a hátlapot is.

(#13677) Tomtotom válasza sellerBP (#13676) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Akkor oké:) Már én is várom, mert egy 11éves Samsungot használok. Állítólag majd futár hozza. De már rendeltem rá egy fekete Nillkin tokot, mert ha rajta lett volna, akkor az helyén tartotta volna a hátlapot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#13678) m_balint2002 válasza Tomtotom (#13677) üzenetére


m_balint2002
tag

Nekem is van rajta tok mégis megemelkedett.. Majd lehet hogy én is bekuldom cordonba.

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#13679) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

5.1.1-gyel javult vmit a kamera??? Van vmi érezhető változás?

(#13680) trialboy


trialboy
tag

Feldobtam az 5.1-et. Nincs mobilnetem. A térerőnél nincs ikon se. Ötletek? Kijező forgatás botrányos. Hol tudom beállítani a szemzort?

(#13681) Deck válasza trialboy (#13680) üzenetére


Deck
titán

Töltsd le a beállításait.

PS5

(#13682) 3franky válasza Deck (#13681) üzenetére


3franky
csendes tag

öröm látni, hogy nem csak én "szenvedtem" a mobilnettel :D

(#13683) dedehu válasza trialboy (#13680) üzenetére


dedehu
aktív tag

Mobilnet:
[link]
A képernyőforgatásnál nálam is van, h beragad és őszintén piszkosul idegesít.

(#13684) szepsy válasza trialboy (#13680) üzenetére


szepsy
senior tag

Mi a bajod a forgatással?

(#13685) dedehu válasza szepsy (#13684) üzenetére


dedehu
aktív tag

5.1nél pl beakad néha landascape módba és csak akkor jön ki ha a homescreenre váltasz. Már újra is húztam a rendszert, de rendszeresen csinálja.

(#13686) m_balint2002 válasza dedehu (#13685) üzenetére


m_balint2002
tag

+1

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#13687) 3franky válasza dedehu (#13685) üzenetére


3franky
csendes tag

Nálam ez csak akkor van, ha az intelligens képernyőforgatás be van kapcsolva.

(#13688) SolymossyBal válasza znyisztor77 (#13675) üzenetére


SolymossyBal
tag

Hajjaj... Akkor kicsit lejjebb kell vinnem. :W

(#13689) KZP válasza dedehu (#13685) üzenetére


KZP
őstag

Nekem még sosem csinálta, pedig én is forgatom rendesen. Nem lehet, hogy a root-tal van összefüggésben? (Nekem most nincs root-olva.)

(#13690) dedehu válasza 3franky (#13687) üzenetére


dedehu
aktív tag

És tényleg. Köszönöm.
Kisebb lett a holtidő és érzékenyebb is a fekvő-álló kép közti váltásnál, sokkal hamarabb és sokkal kisebb szögű döntésnél elfordul, elég pl ha lerakom az asztalra és az egyik szélét kicsit felfele billentem már fordul.

(#13691) dedehu válasza KZP (#13689) üzenetére


dedehu
aktív tag

Nem, tényleg az intelligens forgatással van a baj, ahogy 3franky írta, próbáltam simán flashtoollal, root nélkül, úgy is beakadt néha, de mióta kikapcsoltam nem volt ilyen. Bugos vagy túlérzékeny a szoftveres beállítás. Remélhetőleg egy gyors javítás majd megoldja ezeket az apróságokat.

[ Szerkesztve ]

(#13692) KZP válasza dedehu (#13691) üzenetére


KZP
őstag

Ja, az nálam alapban ki van kapcsolva. :)

(#13693) dedehu válasza KZP (#13692) üzenetére


dedehu
aktív tag

Már nálam is :DD

(#13694) KZP válasza dedehu (#13693) üzenetére


KZP
őstag

Én is próbáltam már párszor, hogy bekapcsolom, de annyira intelligens volt, hogy összevissza működött. :D

(#13695) m_balint2002 válasza KZP (#13694) üzenetére


m_balint2002
tag

Mikor már a telefon okosabb nálunk.:'D

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#13696) vbandit


vbandit
tag

Szisztok, beázott a feleségem teloja z1 compact (ajtók jó,dokkoloval töltjük új kora óta amúgy is), az én z2 eddig még bírja...
Valaki írta hogy van elérhetősége egy segítőkész sony emberhez,aki ilyen esetekben tud segíteni.
Ezt el tudná nekem küldeni privátba ?
Köszönöm szépen előre is!

Flickr - http://www.flickr.com/photos/38236970@N03/

(#13697) toto0569 válasza vbandit (#13696) üzenetére


toto0569
addikt

Ment P.üzenet...Remélem jó lesz...

(#13698) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Ma én is meglátogatom Cordonékat a vacsi új Z2-essel,
visszaraktam offical 5.1-re, de a beszélgetés alatti sercegés megmaradt,
(ill már amikor hallom hogy kicseng, az is elég torz), tehát nem szoftveres a hiba...
A szervizmenü alatt teszteltem, de minimális interferenciát hallottam csak
a felső hangszóróból... de eléggé zavar a dolog, úhogy orvosoltatnám amíg még van rá gari

-= No way back from Here =-

(#13699) sleen válasza 3franky (#13682) üzenetére


sleen
tag

Én is szívtam vele. Xda-n találtam egy UK romot, az automatikusan beállítja. Nem tudom a többinél miért nem? Későbbi kiadás, így lehet hogy ebben már javították.

(#13700) KZP válasza [lAyCsI] (#13698) üzenetére


KZP
őstag

Nekem is elég ratyi a hangminősége, és nekem is már kicsöngésnél is serceg. De én nem viszem be emiatt a szervizbe, az biztos. :N
Majd számolj be a fejleményekről, légy szíves! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.