Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-15 15:08:10

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z2 - Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13101) TTommi válasza Neeko (#13100) üzenetére


TTommi
aktív tag

Amúgy tudod hogy működik a nyomás teszt?:)

SXZ2 és SXZ5c

(#13102) ERipley válasza 0ttó (#13092) üzenetére


ERipley
tag

"Amikor 2, majd 8 megapixeles telefonom volt, akkor nem is ütköztem volna meg ezen."

Nem a megapixel számít (legalábbis nem az, hogy 8, 20 vagy 97,5) hanem, hogy egy körömpiszoknyi képérzékelő lapkára érkezik az adat (fény) egy nevetségesen kicsi nyíláson keresztül, ami legtöbbször még csak nem is üveg.

Megfelelő körülmények között a Z2 is k@rva jó képeket készít(het). Ha süt a nap, tágas a tér, nincs ellenfény és/vagy van elég türelmed kísérletezgetni. Este, beltéren, mesterséges megvilágítás mellet meg olyanokat, mint.....mint egy mobil. Ami egy univerzális, mindenre kitalált, mindenből egy kicsi. Fényképezőgépből is egy
kicsi.

Az hogy 200 ezer (volt) egy ezerféle dolgot tudó masina, nem azt jeleni, hogy mindent célgépként kezel.
pl. egy jó diktafon 100-150 ezer Ft. Ezt a szintet nem várhatod el. Ha minden úgy működne, mint a High-End cuccokban, egy jó mobil lenne vagy 3 milla.

Természetesen nekem is voltak elvárásaim amikor a Z2-öt vettem, de kicsit sem lepődtem meg amikor borult időben, bent a lakásban ótvar képek gyülekeztek a kijelzőn.

Használtam 40 e. forintos telefont és....van különbség na. Egy kicsi. :)

[ Szerkesztve ]

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#13103) A 2. Vesztes válasza ERipley (#13102) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Csak tudod az bántja az embert - kutyát -, hogy az S6, a G4 , vagy az i6 olyan képeket csinál, amibe azért valamennyire bele lehet nagyítani. Persze azok sem fényképezők, de mégis, normálisabban össze tudták ragasztani a softvert azokban, mint a SONY. Ha csak ebben javulnának, meg sem fordulna a fejemben a váltás.

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#13104) toto0569 válasza A 2. Vesztes (#13103) üzenetére


toto0569
addikt

Az aláírásomban ott a Flicker elérhetőségem,tele Z2 képekkel.Nagyon is jó képeket készít.(az biztos,hogy nem a gyári alkalmazással).Az aki a tesztet írta a fórum tetején jobb oldalt ,a végletekig magasztalta a cikk írásakor.Később egy másik fórumban pedig lehordta minden sz@rnak.Szóval...a fotós fórumon is van pár túl okos aki megmondja a frankót,és attól igazabb nem létezik...Rakhatsz fel akármilyen képet ami jó.Abszolút nem b@ntam meg ,hogy ezt vettem...Mikor LG G2-m volt ,akkor az is f.snak sz@mított,össze is vitáztam a fotós fórumon a "megmondó" emberrel.Később mikor ő is vett akkor fordult a kocka,*tökkéletes* telefon lett belőle...
Egyébként pedig miért fényképez az ember?Hogy utólag nagyítgassa,vagy az adott pillanatért amit éppen lát a kijelzőn és megszeretne örökíteni?

[ Szerkesztve ]

(#13105) A 2. Vesztes válasza toto0569 (#13104) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Megnéztem a képeidet, nagyon jól sikerültek, grat! Úgy láccik át kell gondolnom a fényképezési jártasságomat - igazából a semmit -, mert ezek tényleg jók lettek! (Persze én gyári alkalmazásokat használok.)

Elég sok közelit lőttél. Mind szép lett. Nekem inkább a a "távoliakkal" volt mindig is gondom, és pont a ránagyítással. Ottan örülnék egy kicsit jobb vonalélességnek.

Fikázók mindenütt vannak. Én nagyon nehezen értem meg azt, hogy miért kell a másik gépét leszólni. Z3, S6, M9, i6, G4, stb.. szerintem mind jók. Egyik ebben erős, a másik abban. Nekem most fontos a fényképezés, ezért nézelődöm más márkáknál is.

Vuff.

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#13107) toto0569 válasza A 2. Vesztes (#13105) üzenetére


toto0569
addikt

Jól mondtad...Mindegyikben van szerethető dolog...és az adott pillanatban a kezedben levő telefon lesz a legjobb mert most "éppen" az van...
Kijött az i6,wow! De f@sz@!Most már azt is gyepálják mert "nem is annyira jó"

Hoppá!valami nem jól sült el a hozzászólásban...

[ Szerkesztve ]

(#13108) somag


somag
tag

Sziasztok!

Létezik olyan app ami iőzítve be-ki kapcsolja az ultra stamina módot?

(#13109) dedehu válasza somag (#13108) üzenetére


dedehu
aktív tag

Utána néztem a dolognak és több minden is útját állja annak, hogy az ultra stamina módot automatizáld.
1. Az ultra stamina módban elérhető alkalmazások listáját sajnos nem tudod komolyabb módosítások nélkül megváltoztatni igy egy harmadik féltől származó alkalmazás nem fog működni.
2. A visszaálláskor kéri a pint, ami így pofán vágná az automatizálást.

Hasonló eredményt viszont ellehet érni különböző alkalmazásokkal (bár ezeknek a nagy része igényli a rootot az igazán hasznos funkciókhoz)
Fizetős: Tasker
Ingyeneset hirtelen nem találtam, de a task scheduler android kulcsszóval keress googleön

Az hogy 10 perces kutatásom, nem hozott eredményt nem azt jelenti, hogy nincs megoldás, ha egy picit jártas vagy az angolban javaslom az alábbi kulcsszavakat:

Ultra stamina, schedule, energy saving, task scheduler, android

(#13110) holozis_HUN válasza A 2. Vesztes (#13105) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Kutyalányokat fotózni a strandon? :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13111) A 2. Vesztes válasza holozis_HUN (#13110) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Nemdehogy. Nekem már van egy, én csak azt fotózom! :K

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#13112) holozis_HUN válasza A 2. Vesztes (#13111) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Oh, abban az esetben tényleg fontos a zoom és a vonalélesség! :P :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#13113) KZP válasza holozis_HUN (#13112) üzenetére


KZP
őstag

(#13114) Merseyside


Merseyside
tag

A fotózásról csak annyit, hogy szerintem a gyári szoftverrel is tud jó gépeket csinálni a telefon bár azt nem értem, hogy a jelenetválasztás és a HDR mód miért csak 8 MP-ig működik. Én felraktam a Snap Camera Pro appot, és minden beállítás működik 20,7 MP-nél is.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#13115) Rocoo


Rocoo
tag

Sziasztok
lett pár hajszál karc a telom kijelzőjén hogyan lehet eltüntetni azokat ? van valami folyadék vagy valami ?

(#13116) somag válasza dedehu (#13109) üzenetére


somag
tag

Köszi, az angol nekem kínai.

(#13117) KZP válasza Rocoo (#13115) üzenetére


KZP
őstag

Tartok tőle, hogy azt semmi sem fogja eltüntetni. Állítólag, ha fóliát tesz rá az ember, akkor nem fog látszani, de attól még ott lesz.

(#13118) Tomtotom válasza Rocoo (#13115) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Nekem is van, tettem rá üvegfóliát. Csak erős napfénynél látszik :) Egyébként van valami folyadék, amivel lehet polírozni, de nem merném kipróbálni. Zavart egy darabig, de már nem. Most jobban zavar ,hogy megverte a jégeső a kocsimat :(

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#13119) toto0569 válasza A 2. Vesztes (#13105) üzenetére


toto0569
addikt

Most értem haza...Feltöltöttem még két képet,érintő fókusszal készült ,és elvileg a tornyokat "céloztam".[link]
[link]
Szerintem nincs szégyenkezni valója a telónak...
Ha letöltöd és úgy kezded el nagyítani,akkor nagyon jó.(persze van egy értelmes határ)

[ Szerkesztve ]

(#13120) ERipley válasza somag (#13108) üzenetére


ERipley
tag

úgy nézem az E-Robot (+ root) kezeli.
A készüléket nem kell felébresztenie, csak nem választottam ki azt az opciót.

[ Szerkesztve ]

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#13121) Rocoo


Rocoo
tag

Tetettem rá foliát de így is látszik sajnos :(

(#13122) dedehu válasza ERipley (#13120) üzenetére


dedehu
aktív tag

Stamina mód ok. De az ultra staminat is kapcsolja oda-vissza?

(#13123) A 2. Vesztes válasza toto0569 (#13119) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Ezek is jó képek! Milyen beállításokat használsz?

Vuff?

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#13124) ERipley válasza dedehu (#13122) üzenetére


ERipley
tag

Beljebb lehet, hogy nem megy a Stamina menüben, de én csak a felszínt kapargatom az E-Robotban.
Elég sok varázslatra képes.

Amúgy az miért jó ??? )mármint időzítve kapcsolgatni az Ultrát(

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#13125) toto0569 válasza A 2. Vesztes (#13123) üzenetére


toto0569
addikt

Camera FV-5 app az elkövető.
Expozíció - auto beállításnál (P):
ISO 50
Fénymérés - pontszerű
Fókusz mód - érintésre
AWB - Auto, ha ez mind meg van akkor az Expozíciót át váltod:
P-ről / S-re (Irányított expozíció),ott is a "Hosszú" -ra
A program fizetős... ;)

(#13126) dedehu válasza ERipley (#13124) üzenetére


dedehu
aktív tag

Csak tippelni tudok. Akkor lehet hasznos ha hosszabb ideig tényleg csak a telefon funkciókra van szükséged (pl éjszaka, bár szerintem több energiát emészt fel a váltás mint amennyit éjszaka megeszik a telefon). Ha meg tényleg hosszú ideig csak a telefonfunkció akkor meg manuálisan egyszerűbb mint automatizálni.

(#13127) ERipley válasza somag (#13108) üzenetére


ERipley
tag

Elárulod nekünk, hogy miért jó itt az időzítés ?

"Vagyok, aki vagyok, mert kell egy ilyen is."

(#13128) A 2. Vesztes válasza toto0569 (#13125) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Szóval erre utaltál azzal, hogy nem gyári beállításokat használsz!

De vajon olyan teló van-e, amelyik olyan részletességgel fotóz, hogy ha rázúmolok a toronyórára, látom a római számokat tisztán, vagy szinte tisztán? Vagy ez csak álmodozás a részemről?? :U

Vuff!?!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#13129) toto0569 válasza A 2. Vesztes (#13128) üzenetére


toto0569
addikt

Én nem azt írtam :N ,hanem:

"Nem használom a gyári kamerát.
Viszont a Camera FV-5 nagyon jó alkalmazás.
Nagyon jól lehet paraméterezni."

(#13130) Vikooo válasza A 2. Vesztes (#13128) üzenetére


Vikooo
addikt

Optikai zoom -os ;)
20,5 Mpixelen azért részletesebbek a képek, de zajosabb még alacsony ISO -val is.
Miért kell neked "ennyi" részlet?

(#13131) toto0569 válasza A 2. Vesztes (#13128) üzenetére


toto0569
addikt

Itt egy dropbox link : [link],töltsd le.Kettő gyári app-al készült kép egy kézi és egy auto.A harmadik pedig a beállított camera FV-5.
Csak egy kislámpa égett világításként...Megfogsz lepődni az eredményen.Mind három állványról készült. :C

(#13132) A 2. Vesztes válasza toto0569 (#13131) üzenetére


A 2. Vesztes
senior tag

Télleg elég nagy a különbség! Asszem az FV-5 nyert! :DDD

Az fontos, hogy állványról készült a kevés a fény miatt? Ja persze hogy az, gondolom a hosszabb záridő végett.

És köszönöm hogy fáradoztál vele!

Vuff!

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#13133) toto0569 válasza A 2. Vesztes (#13132) üzenetére


toto0569
addikt

Igen ,fontos mert nincs benne stabilizátor.Mennél nagyobb a záridő annál szebb lesz a kép.De azt kézben kitartani míg elkészül a kép...

[ Szerkesztve ]

(#13134) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok.
5.1.1 androidról van már hír hogy közeleg? Azt olvastam hogy július végére már érkezik, vajon mik lesznek a változások, mire megy majd rá a Sony javítás terén? :)

(#13135) KZP válasza ftamas0201 (#13134) üzenetére


KZP
őstag

Nemrég találtam.

(#13136) szilasz007 válasza ftamas0201 (#13134) üzenetére


szilasz007
aktív tag

5.1.1 elmeletileg napok / hetek kerdese. xperia-blogon tegnap irtak, hogy feldobtak hitelesitesre egy arra epulo romot. Az hogy hol szorjak ki eloszor, es mi lesz benne.. no az majd meg kiderul majd :)

(#13137) ftamas0201 válasza szilasz007 (#13136) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek :)
Ha már jön egy független rom akkor flashtoolal tolom is fel, nem várom meg én a hivatalos magyarországit mert kitudja mikor jön, az 5.0.2-t is úgy tettem fel az összefoglaló alapján, igaz mindig követem a fórumot szoval írni fogjátok ha megérkezik biztosan. :)

(#13138) szilasz007 válasza ftamas0201 (#13137) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Dettó. Eddig kb csak egyszer láttam OTA-t két év alatt a telón? A kézimunka mindig gyorsabb volt :)

(#13139) Kossuth


Kossuth
tag

Üdv! A Z2-höz lehet PS3 kontrollert csatlakoztatni? Milyen program kell hozzá?

(#13140) Kossuth válasza Kossuth (#13139) üzenetére


Kossuth
tag

Közben megtaláltam.

(#13141) dedehu válasza Kossuth (#13139) üzenetére


dedehu
aktív tag

Semmilyen program nem kell hozzá.
Beállítások/Xperia kapcsolat/DUALSHOCK Sorozat

(#13142) Kossuth válasza dedehu (#13141) üzenetére


Kossuth
tag

Köszi. Megtaláltam.

(#13143) m_balint2002


m_balint2002
tag

Sziasztok én is egy Z2 vásárlására hajtotam a fejem így 2015-ben. :DD 2-3 hete nyuzom de valami eszmeletlen meg most is, teljesen megvagyok elégedve :)) egy kérdésem lenne hogy ti milyen beállításokat használtok az uzemido novelesehez.? ;)

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#13144) plesotamas


plesotamas
tag

Hali!

Valaki nyitott már bootloadert flashtoolal?
Mert engem a "Get Unlock Code" gomb megnyomásakor a Sony oldalára dob, és nem szeretném ha be lenne regisztrálva az IMEI számom.
Mert máshol is olvastam hogy a flashtool ki tudja nyitni a bootloadert a Sony közreműködése nélkül.
Akkor ez most hogy van?

(#13145) somag válasza ERipley (#13127) üzenetére


somag
tag

Mert lusta vagyok kapcsolgatni, viszont a napom és az éjszakám nagy részében nincs szükség csak a gsm-re. Viszont jó lenne ha pl idő vagy gps koordináta kapcsolná be vagy ki. Maga az ultra stamina jó dolog ha csínján kell bánni az energiával
, de ha ez még testreszabható is lenne az lenne az igazi.

(#13146) tipuka válasza m_balint2002 (#13143) üzenetére


tipuka
addikt

stamina üzemmóddal lehet játszogatni, hogy mi fut, mi nem, néz szét ott azt javaslom, egyesével a menüpontokat nyomkorászd végig, így legalább jobban megismered a telót. :)

(#13147) m_balint2002 válasza tipuka (#13146) üzenetére


m_balint2002
tag

Köszönöm. :) koromhoz képest hogy modjam rohadtul érték a technikához legalább is telefonos téren. Mondom ti biztos többet tudtok az ilyen dolgokról mint en. :P

"Szeretnék hasznos tagja lenni a csapatnak."

(#13148) djoei


djoei
tag

Sziasztok a nav ikonok eltüntethetők?

(#13149) Deck


Deck
titán

Na visszatértem, remélem lesz akinek hiányoztam ;] Visszaolvasást kihagyom szóval mi történt míg nem voltam? :D

Telóm betört ma, de mivel volt üvegfóliám így csak azt levettem és semmi baja, hétfőn kapom az újat :D

PS5

(#13150) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Hát roh@dtul remélem, hogy vmilyen kamera javító megoldás jön a sonytól... Ha kicsit rosszabb a fény mint a tiszta napfény, akkor már nagyon szégyen amit lő... Kicsit felhúzott most. Meg mire elkészíti a fotót már elment az az esemény, vagy homályos... Jobb lenne ha gyorsabban csinálna fotót meg szebbet, nem akarom elhinni, hogy 20 mpx-en ennyire rosszak a részletek és sötétben nagyon zavarosak a képek...

Nem a kamera miatt vettem, de azért lehetne jobb is ennyi pénzért...

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.