Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-15 15:08:10

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z2 - Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Csak egy kérdés: miért nem használja senki a Flashtool beépített root-funkcióját?

(#8002) Deck válasza CoroStar86 (#8001) üzenetére


Deck
titán

Lb miatt.

PS5

(#8003) CoroStar86 válasza Deck (#8002) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Már ez bootloader akart lenni? :) És Z2-nél is romlik a fényképek minősége? Vagy csak a gari miatt necces a nyitott BL?

[ Szerkesztve ]

(#8004) Deck válasza CoroStar86 (#8003) üzenetére


Deck
titán

A zárt bootloader miatt igen. (locked bootloader)

PS5

(#8005) w333 válasza CoroStar86 (#8003) üzenetére


w333
félisten

Z2 -nél ez a hiba (romlik a fénykép minősége) már régen javítva lett, ha jól tudom akkor csak Z3 -nál van ilyen, de ha jól emlékszem már ott is javították ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8006) CoroStar86 válasza w333 (#8005) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszi! Csak mert kb. vásárlás napján már nyitottam a BL-t, ezért nekem sokkal egyszerűbb a Flashtool-lal rootolni. Csak szerettem volna tudni, van-e valami hátránya ennek a módszernek, de akkor számomra nincs... :)

(#8007) w333 válasza CoroStar86 (#8006) üzenetére


w333
félisten

Semmi hátránya nincs ... de ha nyitott a BL egyből tolnám fel a CM12 -t :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8008) Deck válasza w333 (#8007) üzenetére


Deck
titán

De ha fontos a kamera akkor ne. De nagyon jó a gyári rom. Szuper ;)

PS5

(#8009) SüdiLaller


SüdiLaller
aktív tag

Megtörtént ma amit senki sem akar magának. Elmentünk az aquaworldbe, és gondoltam hiszek a reklámnak most az egyszer: bevittem a medencébe a telefont, és csináltunk jó pár képet a feleségemmel. Ha már vízálló, akkor a víz alatt is menjen a bohóckodás, ott is kattintottunk párat+ egy 30 másodperces videó is keletkezett, de az is csak azért lett olyan rövid, mert behülyült a digitizer a víztől. Mintha egyszerre 10en használtuk volna a telefont. Ez már jelentkezett esőben is, mikor chateltem vele, el is tettem, annyira nem érdekelt.
Viszont szépen beázott a telefon, annak ellenére, hogy az ajtói zárva voltak, erre kifejezetten ügyeltem, és rajta volt egy gyári, szilikon tok végig. El is halt, használhatatlan volt, betettem a szekrénybe, és mentünk vissza idétlenkedni. Kb 1 óra múlva azért ránéztem újra, ekkor már szépen lehetett használni, kijelzőn nincs folt, gombok működnek, de a hátsó kamera, és a led ablaka durván be van párásodva. Használhatatlan képet készít, egyértelmű hogy vissza fogom vinni már Hétfőn. Valakinek van valami tanácsa, ötlete, vagy tapasztalata ilyen reklamációval kapcsolatban? Mi a sztori ilyenkor? Mondhatom a frankót? :R

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#8010) w333 válasza SüdiLaller (#8009) üzenetére


w333
félisten

Sok jóra szerintem ne számíts ... Link :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#8011) Deck válasza SüdiLaller (#8009) üzenetére


Deck
titán

Sajnálom ami történt. El kell felejteni a vízállóságot amíg nincs garancia rá.

PS5

(#8012) Sebibalu válasza SüdiLaller (#8009) üzenetére


Sebibalu
őstag

Esélyed nem sok lesz gariztatni :(. Talán ha van rá biztosítás.

(#8013) SüdiLaller válasza Sebibalu (#8012) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Garis, magentától hoztam ki 2 évre. Ezt elfelejtettem hozztenni.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#8014) stevve válasza SüdiLaller (#8013) üzenetére


stevve
nagyúr

Rögtön kérhetsz egy fogyvéd állásfoglalást is. Azt nem szeretik hallani a cégek és legalább kiderül, hogy a hatóság hogyan gondolja. Ha szerintük is normális, hogy egy hivatalosan vízálló telefon beázásakor a beázásra nem fizetnek/gariztatnak, akkor az pech... :(

[ Szerkesztve ]

(#8015) BalaG


BalaG
aktív tag

Kár hogy ilyen sztorikat olvasok Sony-ról így elvette a kedvem, de már mind1 mert 2-honapja használom a telót és tökjó :C :D
Nyáron szeretném vinni én is strandra, de igy már félek! :(
Asszem köttetek rá biztosítást a T-nél és ha nekem is beázik akkor földhöz ba**om kétszer és visszaviszem cseréljék ki egy ujra, kösz, viszlát :D :))

(#8016) Deck válasza BalaG (#8015) üzenetére


Deck
titán

T-s biztosítás is szart sem ér cserébe sokat elfizetsz. Venni kell krusell sealabox ip57-es tokot. Volt olyanom és az tényleg nagyon jó! 6-8k körül vannak az áraik.

A Sony telefonok főleg így felső kategóriában nagyon jók. De a vízállóságot el kell felejteni.
Garanciát nem is vállalják rá.

PS5

(#8017) balazs0102 válasza SüdiLaller (#8009) üzenetére


balazs0102
senior tag

Én tokban semmi képen nem vinném vízbe a telefonomat. Tartanék attól, hogy a tok és a telefon közé beszorul a víz és ha ott ráfogok a telefonra és nem tud eltávozni hirtelen valahova a víz akkor nagy nyomás alakul ki (igaz kis nyomás az ahogy megfogom a telefont de kis területen az nagy nyomás) és beszökik a víz. Én művezetőként azért vettem ilyen telefont mert sokat vagyok kint és esőben se kelljen félnem hogy esetleg beázik. Strandra full klóros vízbe pl eszembe sem jutna bevinni egy 150ezer forintos telefont. Bár nem keresek rosszul de el sem tudom képzelni ,hogy nektek sokatoknak hogy van merszetek víz alá tenni egy ilyen telefont..még csapvíz hagyján, de a strandos full klóros vízbe egyszerűen nem értem, de olvastam itt olyat is aki tengerbe is bevitte :D Erre már tényleg nem lehet mit mondani...

(#8018) Lirion válasza balazs0102 (#8017) üzenetére


Lirion
addikt

+1
Én sem merném még itthon kádba sem elmeríteni, nemhogy strandon meg tengerben.

(#8019) BalaG


BalaG
aktív tag

Engem csak azért lep meg hogy beázik mert a sima Z-m amit már használtan vettem és az összes indikátor piros volt plusz az ajtokon a gumi tömités töredezett és potyogott szóval beázás védelem nulla, na én vele lecsusztam csuzdán standron és csurom viz lett, persze nem mertem ledugni a viz alá de semmi baja nem lett :DDD
És kéremszépen, nehogymár egy 150-ezres "csúcsmodell" ugyan ezt ne birja ki! :O :W :Y
( persze ugyanaz a márka, hozzá tenném )

[ Szerkesztve ]

(#8020) CoroStar86 válasza w333 (#8007) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Pár napon belül megy is fel, mert ha tényleg csak március végén jön a hivatalos Lollipop, akkor már nem lesz időm romolgatással molyolni. CM12 Stable-ről, Snapshot-ról van valami hír?

(#8021) kimista válasza Lirion (#8018) üzenetére


kimista
aktív tag

anno a Z-t én is vittem medencékbe strandon, több órákat is elszórakoztam, sose volt semmi baja.
amennyi beázást olvstam itt, félek a z2-met víz közelébe vinni

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#8022) BalaG válasza kimista (#8021) üzenetére


BalaG
aktív tag

Hát már én is rettegek, pedig 4K-videokat akartam csinálni egész nyáron a strandolásról és a balatonozásról :Y :( :DD

(#8023) Deck válasza kimista (#8021) üzenetére


Deck
titán

Írtam erről a kiemeltben. Nem ajánljuk :N

PS5

(#8024) kimista válasza Deck (#8023) üzenetére


kimista
aktív tag

de miért? elvileg nagyobb védettséget kapott mint a sima Z..

Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

(#8025) Deck válasza kimista (#8024) üzenetére


Deck
titán

Le van írva benne. Volt jó pár pár napos Z2 is a fórumról ami beázott. És NINCS RÁ GARANCIA ha beázik. De persze ha te inkább a reklámnak hiszel akkor csak nyugodtan. Mivel mindenki eltudja dönteni. De ha beázik vehetsz újat :))

Engem nem is nagyon érdekel a vízállóság. Akkor is ilyet vettem volna ha nem az. :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#8026) SüdiLaller válasza Deck (#8025) üzenetére


SüdiLaller
aktív tag

Akkor most mit javasoltok: tolassak neki kocsival, vagy fogyasztóvédelem??
Meg kell halnia, azért mert az ellen nem véd Ami miatt vettem? A vízbű veszi ki a zoxigént.

Amivel a napjainkat töltjük, azzal telik az életünk is.

(#8027) Deck válasza SüdiLaller (#8026) üzenetére


Deck
titán

Én elhiszem, hogy ezért is vetted meg, hogy szomorú. De sajnos nem vállalnak rá garanciát csak így hirdetik. :( Olyan mintha nem is lenne míg garanciát nem vállalnak rá.

PS5

(#8028) Posza1


Posza1
csendes tag

Nekem az usb-fedél két hete kijár a helyéről, naponta többször is Erőltetés nélkül, úgy hogy hozzá sem nyúlok. Ez most garanciális hiba? December 11-én vettem a telót...

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

(#8029) Deck válasza Posza1 (#8028) üzenetére


Deck
titán

Ez igen, garanciális. :K

Ajánlanám a mágneses kábeles töltést, másolásra pedig valami wifis megoldást. És akkor nyitogatnod sem kell! :)

PS5

(#8030) Laraxior


Laraxior
titán

Meg is jött a telefontok ebayről :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8031) migabi24


migabi24
nagyúr

Grat, ritkán látni ilyen ronda tokot

(#8032) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

Ez megfelelő minőségű töltő? Érdemes megvenni? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8033) Peti N95 válasza Laraxior (#8032) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Postával együtt drágább mint a Sony logós, az meg elvileg gyári...

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#8034) Deck válasza Peti N95 (#8033) üzenetére


Deck
titán

Én ilyet rendeltem: [link]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#8035) zibo73


zibo73
aktív tag

Én meg innét de nagyon jó.

(#8036) stevve


stevve
nagyúr

Én Magnector X2-t használok és nagyon jó. :K

(#8037) Laraxior válasza zibo73 (#8035) üzenetére


Laraxior
titán

nabaszki, személyesen is ismerem a csávót :DDD :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8038) Deck válasza stevve (#8036) üzenetére


Deck
titán

Esetleg ki milyen dokkolót használ? Erre is jöhetnének a tippek :C

PS5

(#8039) stevve válasza Deck (#8038) üzenetére


stevve
nagyúr

Én nem használok dokkolót, viszont a MOTOMO tokban is tökéletesen illeszkedik a mágneses csati. :)

szerk: a silvert használom és nagyon jól néz ki a csiszolt fém :)

[ Szerkesztve ]

(#8040) mackosajt


mackosajt
addikt

Mekkora biznisz már ez a kínai vackok magyarhoni felhalmozása, majd többszörös áron történő eladása. :)

OTG kábel nem kell valakinek? vettem vagy 1,5 USD áron, 5-ért eladó. :D

Viccet félre téve, előnyük, hogy szinte azonnal van náluk, helyben, míg kínából 1 hónap

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#8041) BalaG válasza Deck (#8038) üzenetére


BalaG
aktív tag

Nem győzöm hangsúlyozni hogy dokkolot csak akkor vegyél ha ha nincs tokot nincs üvegfóliád se semmid mert csak akkor fér bele! :U
Én honapok óta ezzel "szivok" ha vissza olvasol, hogy van 2 fajta dokkolom is és egyik a tok miatt a másik az üveg-fólia miatt nem passzol bele!
Most rendeltem megint egy másik tokot hátha azzal jólesz és lehet veszek Z1 dokkolot inkább és akkor már 3 fajtát is kipróbáltam! :W
Lassan ott tartok hogy eladom a p**ba mindet és mágnestöltöre váltok ahogy azt jónéhányan teszik itt :C :K

[ Szerkesztve ]

(#8042) Deck válasza BalaG (#8041) üzenetére


Deck
titán

Köszi az infót! Akkor jól is tettem, hogy a mágneses kábel mellett döntöttem ;)

(#8040) mackosajt Egyetértünk. Ezért, is rendeltem én is ebayről. Általában 2hét és megjön. Ennyit meg kibírok :)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#8043) Laraxior válasza mackosajt (#8040) üzenetére


Laraxior
titán

A tok megjött egy hét alatt, de ezért a kábelért inkább adok egy ezressel többet, és holnap nálam van. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#8044) xigris válasza Laraxior (#8043) üzenetére


xigris
őstag

Nekem ilyen kábelem van és teljesen jó

(#8045) zibo73 válasza Laraxior (#8043) üzenetére


zibo73
aktív tag

Így gondolkodtam én is. :)

(#8046) west76 válasza BalaG (#8041) üzenetére


west76
aktív tag

Ez azért nem teljesen fedi a valóságot... ;) Én elöl-hátul üvegfóliával kányelmesen használom a gyári sony dokkolót.

(#8047) BalaG válasza west76 (#8046) üzenetére


BalaG
aktív tag

Nem azt mondom hogy használhatatlan! :))
.csak el kell vele játszani és elég-szopos :W
csak ..ettől akartam megóvni a kollégát ezért figyelmeztettem :B
(amugy linkelhetnéd milyen fóliád van elől-hátul ami a gyári dokkoloval passzentos)

[ Szerkesztve ]

(#8048) sleen


sleen
tag

Hát nem értem, hogy mindenki a vízállóságon pörög. Tényleg olyan nélkülözhetetlen, hogy vízbe tegyétek a telefont? Pont akkora idiótaság, mint a pulzusmérő. Veszel egy dacia dustert, elmész vele somogybabodra és nem érted miért szar? Azt mondták terepjáró... Korlátozottan. A reklámban is annyira vízálló a telefon, mint amennyire az autók fogyasztása reális a gyári adatok szerint. Hagyjuk már. A kijelző meg karcálló. Vigyázzatok rá oszt jó napot!

(#8049) toto0569 válasza sleen (#8048) üzenetére


toto0569
addikt

+1 :K

(#8050) Deck válasza sleen (#8048) üzenetére


Deck
titán

Karcállóságra se adj :))

[ Szerkesztve ]

PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.