Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-05-15 15:08:10

LOGOUT.hu

Sony Xperia Z2 - Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) dedehu válasza Deck (#11000) üzenetére


dedehu
aktív tag

Attól függ kinek mi a fontos. Van egy szabadon szerkeszthető zip file meg az összes törölt alkalmazás amivel vissza tudod rakni amit kitörölt.
Én megcsináltam magamnak a zipet ami visszarakja a amik nekem kellenek, innéttől meg sokkal kényelmesebb mint titaniummal szarakodni minden alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#11002) SolymossyBal válasza dedehu (#11001) üzenetére


SolymossyBal
tag

ok.
Tehát ha jól értem a debloat zip kipakolja a ROM-ot. A ZIP pedig tartalmazza a debloat által kipakolt alkalmazásokat és visszapakolja azokat. Ami nekem mégsem kell, szimplán kiebrudálom a ZIP-ből és ennyi.
Jól értettem?

@dekrer
Amennyiben nem debloat script, akkor mi alapján irthatok? Illetve hogyan? (Bocs, de első esetem és kicsit ügyetlennek érzem még magam.)

(#11003) dedehu válasza SolymossyBal (#11002) üzenetére


dedehu
aktív tag

Ott az oldalon amit küldtem van egy lista hogy a debloat script melyik alkalmazasokat torli. De ha tudsz egy kicsit varni akkor mindjart leirom pontosan hogy megy a dolog. Ez a debloat scriptes visszarakos dolog.

Ha a letorolt alkalmazasokat akarod visszarakni ahhoz2 zip fajl van. Az egyikben benne vannak a kitorolt alkalmazasok.
A masik pedig ures, csak a script meg a mappak vannak meg es neked kell belerakni a megfelelo mappaba Azt amelyik neked kell. De mindjart leirom pontosan ha hazaerek.

[ Szerkesztve ]

(#11004) SolymossyBal válasza dedehu (#11003) üzenetére


SolymossyBal
tag

Köszönöm,
18:30 után vagy még később fogok tudni foglalkozni vele. Köszi előre is!

(#11005) dedehu


dedehu
aktív tag

Szóval akkor masszív debloat:

Amire szükséged lesz:
.726-os vagy .690-es firmware, root, működő cwm/twrp
Debloat script: [Innét]
A törölt alkalmazások: innét
Valamint a flashelhető üres zip: innét

Először érdemes összeállítani a helyreállító zip fájlt:
A Deleted_stuff.zip-et kitömöríted, ebben fogod megtalálni az összes alkalmazást, amit a debloat script törölni fog. 4 mappát találsz benne:
content of system_app
content of system_etc_customization
content of system_etc_product
content of system_priv-app

Amit a system_etc mappákban találsz azokat telepítheded simán apk-ként a telefonon, azokhoz nem kell a zip fájl.

a system_app és a system_priv_app mappákban található alkalmazások azok amikhez viszont kelleni fog.
A flashelhető üres zip megfelelő mappájába másolhatod bele a fent említett két mappába azokat az alkalmazásokat amiket vissza szeretnél varázsolni (értelem szerűen amit a content of system_app mappából azt a /system/app/ mappába amit pedig content of system_priv-app mappából a a /system/priv-app/ mappába)

Debloat menete:
1. recoveryben flasheled a debloat scriptet
2. ugyan itt flasheled a a zipet amit csináltál
3. újraindítasz

Viszont ehhez kell egy kis idő, rá kell jönni melyik mit rak vissza. Ha biztonsági játékos vagy beraksz a zip fájlba mindent amit nem ismersz vagy nem találod meg a googleban, de igazából a rendszer menni fog csak hiányozhatnak azok a funkciók amikre esetleg szükséged van.
Néhány dolog amit tudok:
system/app:
DualShockManager - Dualshock/sixaxis vezérlők natív támogatása (ps 3-4 kontroller)
FaceLock - Arc alapú feloldás
IntelligentSettings - Intelligens vezérlés (ha megrázod a telefont lerakja stb. funkciók)
IntelligentRotation - Intelligens forgatás (a fejed helyzetéhez igazodik a kép nem a giroszkóphoz)
IntelligentBacklight - Intelligens háttérvilágítás (ha nézed a képernyőt nem kapcsol ki beállítás)
SomcDlna - Sony DLNA támogatás
white-balance - fehéregyensúly beállítás menüpont
SemcMetadataCleanup - Ez a walkman alkalmazás zeneadatletöltője
SimContacts - ez akkor fog kelleni ha a simen tárolsz kontaktokat
SmallApp* - Kisalkalmazások az alkalmazásváltóból itt mindet fel kell tenni ami SmallAppal kezdődik ha azt akarod hogy működjön

system/priv-app:
enhancedusbux - Váltás MTP/Mass storage mód között usb kapcsolatnál
SomcMirrorLink* - Eezek a csomagok a MirrorLink megfelelő működéséhez kellenek
SomcMovieCreator - Ez a TimeShift videoszerkesztője (ezzel lehet belassítani a 120 fpses videókat)
SomcPlayAnywhere - Throw
Velvet - google search
VpnDialogs - VPN

Kb. ennyi. Ha nekiesel és valamelyik funkció amelyik használsz hiányzik írj aztán gyorsan kitaláljuk melyiket kell még belerakni. Ha meg nem akkor meg remélem valakinek hasznára válik ez a rövidke leírás

[ Szerkesztve ]

(#11006) Deck válasza dedehu (#11005) üzenetére


Deck
titán

Hasznos! Köszönjük! ;)

PS5

(#11007) SolymossyBal válasza dedehu (#11005) üzenetére


SolymossyBal
tag

Azt a nemjóját! Köszönöm! Nekiülök! :)

(#11008) SolymossyBal válasza SolymossyBal (#11007) üzenetére


SolymossyBal
tag

Köszönöm a segítséget!
Él a Lolli. Holnap belakom, aztán majd scriptelek...
Még 1x köszönöm mindenkinek!

(#11009) Deck


Deck
titán

w333: Tudom, hogy fogsz erre járni és olvasni fogod ezt. Mivel samsungos lettél, számunkra halott vagy.. ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11010) Deck


Deck
titán

Facebookon megkérdezte valaki mikor lesz elérhető a Lollipop a telefonjára. És a Telekom válasza:

"kijavítja" "átalakítja"

Ez akkora vicc, hogy hozzá se fűzök semmit :DD

[ Szerkesztve ]

PS5

(#11011) sellerBP válasza Deck (#11010) üzenetére


sellerBP
tag

Mièrt vicc? Telekomos alkalmazàsokat bele kell rakni.

(#11012) Deck válasza sellerBP (#11011) üzenetére


Deck
titán

Látom nem érted. M1.. Majd más érteni fogja ;)

PS5

(#11013) plesotamas válasza Mayeye (#10973) üzenetére


plesotamas
tag

Itt van amit szeretnél.
Nekem hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

(#11014) Dimond G válasza sellerBP (#11011) üzenetére


Dimond G
senior tag

Jobb megvárni míg kijön az CE1-es régiós rom. Sallangmentes, eredeti.

Flashtool-al leszedi az ember és azzal fel is rakja.... ennyi....kb 15-20 perc az egész!

Ha valamilyen szolgáltatós cucc kell, akkor leszeded a play-ről!

Ne a szolgáltató lakja be a telefonod, hanem te! :))

(#11015) tomiee85


tomiee85
senior tag

Hétfőn vettem a T-nél a Z2-t, abban a másodpercben hogy beletettem a SIM kártyát, már szedte is lefelé a Lollit, tehát van T-s Lolli már most.

(#11016) Deck válasza tomiee85 (#11015) üzenetére


Deck
titán

Ki mondta, hogy nincs?

PS5

(#11017) tomiee85 válasza Deck (#11016) üzenetére


tomiee85
senior tag

Ez esetben félreértettem az írást. Bocsánat. Jah és köszi hogy válaszolsz a privátra.....

[ Szerkesztve ]

(#11018) sellerBP válasza tomiee85 (#11017) üzenetére


sellerBP
tag

Bocs de nem de nem válaszként ment volna még nem ittam meg kávémat.

Itt van flashtoolhoz egy backup Telekomos lollipop ha valakinek Cordonhoz kell vinnie a cuccost,és visszaakarja rakni custom rom helyett ezt:

[Lollipop 5.0.2 T-mobile HU]

[ Szerkesztve ]

(#11019) dedehu válasza sellerBP (#11018) üzenetére


dedehu
aktív tag

Ha valaki custom rom helyett rakja vissza ezt mert gariztatni akar, akkor a bootloadert se felejtse el visszazárni :DD

(#11020) sellerBP válasza dedehu (#11019) üzenetére


sellerBP
tag

Mondjuk az igaz XD

(#11021) kiskapy


kiskapy
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap óta énis Z2 tulajdonosnak mondhatom magam, de elég komoly bajok vannak vele.
Például a kamerát nem nyitja meg, Youtube egyfolytában leáll a walkman alkalmazás szaggat és nagyon lassú, egyenlőre ennyi hibába futottam bele.
Ez lehet ,hogy a Lollipop hibája és majd kijavitják?
Mit javasoltok mit csinaljak vele?:/
(még életemben nem forumoztam bocsanat ha tiszteletlen vagyok vagy nem vettem észre ,hogy már valahol leirtátok ilyesmi problémára a megoldásokat)

(#11022) tomiee85 válasza kiskapy (#11021) üzenetére


tomiee85
senior tag

Én a helyedben tuti visszavinném.

(#11023) sellerBP válasza kiskapy (#11021) üzenetére


sellerBP
tag

Rátelepítéssel raktad rá a droid-ot?

(#11024) dedehu válasza kiskapy (#11021) üzenetére


dedehu
aktív tag

Nos kezdetnek csinálj egy teljes rendszervisszaállítást. Ha nem segít akkor flashtoollal teljesen újra kell rakni. Ha nem akarsz vele szarakodni akkor meg vidd vissza a szerviz úgyis ezt fogja csinálni.

(#11025) sellerBP válasza dedehu (#11024) üzenetére


sellerBP
tag

Ha tényleg tegnap vette,akkor 3 napon belül van szal kénytelek azonnal cserélni telefont boltba nem kell szerviz. Ha nem használtan vette meg

[ Szerkesztve ]

(#11026) kiskapy


kiskapy
csendes tag

Ahogy bekapcsoltam felajánlotta hogy frissíti a szoftvert, semmit nem csináltam előtte.
Köszönöm a gyors válaszokat :)
Megpróbálom a gyári beállításokra való visszaállítást ha nem segít akkor megnézem miaz a flashtool:D
De ha az se akkor visszaviszem.

(#11027) dedehu válasza kiskapy (#11026) üzenetére


dedehu
aktív tag

A flashtoolhoz találsz leírást a téma összefoglalóban. (amit mobil nézetben nem fogsz látni, szóval ha mobilról nézed a lap alján át kell állítanod asztalira)

(#11028) Pachenkoooo


Pachenkoooo
tag

Hali.
Az lenne a kérdésem, hogy lolli alatt hogyan tudom pl az alkalmazásokat ártani sdre? Van az alkalmazások fül alatt hogy áthelyezés sdre, de akkor csak minimális helyet szabadít fel,és nem az egészet rakja át. Egy 1,28 GB -s játékkal próbáltam ki. 1,32 GB lett a mérete, de az alap tárhelyen csak 200 mega üres hely lett. Van erre valami megoldás, hogy az egészet sdre tegyem?

(#11029) #07400704 válasza Pachenkoooo (#11028) üzenetére


#07400704
törölt tag

Amit Te írsz az is egy jó meglátás, arról nem is beszélve, hogy ha egy pendrive-ot akasztasz a telefonra, és ha végeztél vele, szabályszerűen leválasztod, akkor az SD kártyára telepített alkalmazások használhatatlanná válnak, csak akkor lehet újra megnyitni őket, ha újra csatlakoztatod a pendrive-ot, na ez milyen szemét dolog már!!

(#11030) mcsm88 válasza kiskapy (#11026) üzenetére


mcsm88
senior tag

Az Xperia L-el jártam így.
Hazavittem frissített, és minden szar volt.
Akkor ajánlották a flashtoolt, ami helyrehozott mindent.
Azóta sem használok ota-s, meg pc companionos frissítést.
Ha nem segít a visszaállítás, próbáld ki a flaahtool-t, ott van az összefoglalóban, hogy kell használni.
Ha az sem segít akkor tényleg szervíz.

(#11031) Lirion válasza sellerBP (#11025) üzenetére


Lirion
addikt

Ez egy urban legend, nincs sehol ilyen szabályozás, maximum néhány bolt jófejségből vállalja.

(#11032) sellerBP válasza Lirion (#11031) üzenetére


sellerBP
tag

Ha hagyod magad akkor persze,hogy lesz*rnak.

[ Szerkesztve ]

(#11033) kiskapy


kiskapy
csendes tag

Kezdek megbarátkozni a flashtool-al és azt szeretném kérdezni hogy 726-os build számú .ftf-et találok valahol, mert a telefonomon az volt de itt csak a 690-essel találkoztam.

(#11034) dedehu válasza kiskapy (#11033) üzenetére


dedehu
aktív tag

[INNÉT] le tudod tölteni, bár ez amerikai rom, de a lényegen nem változtat (csak a szolgáltatói alkalmazások nem lesznek benne, de azokat meg le tudod azedni play storeból ha nagyon akarod)

(#11035) kiskapy válasza dedehu (#11034) üzenetére


kiskapy
csendes tag

Nagyon köszönöm :)

(#11036) Lirion válasza sellerBP (#11032) üzenetére


Lirion
addikt

Ez nem hagyás vagy nem hagyás kérdése, nincs az eladóknak ilyen jellegű kötelezettsége. Nézz utána nyugodtan, google a barátod..

(#11037) mcsm88 válasza Tomtotom (#10988) üzenetére


mcsm88
senior tag

Most kérdeztem egy bőrös ismerősömet, 5k körül tudna csinálni nem flip hanem slim bőr tokot.

(#11038) Vikthor


Vikthor
nagyúr

miért villog zölden a sony felirat feletti led 96%-on? miért nem tölti fel 100%-ra? dokkolóban van, de ugyanez van direkt usb kábeles összeköttetéskor.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11039) dedehu válasza Vikthor (#11038) üzenetére


dedehu
aktív tag

Ha van rá lehetőséged próbáld meg egy másik töltővel és kábellel tölteni a telefont. Ha továbbra jelentkezik a probléma érdemes még egy új rendszert felhúzni tiszta telepítéssel, ha ezek után is csinálja akkor javaslom fordulj a szervízhez segítségért.

(#11040) dedehu


dedehu
aktív tag

Valaki említette, hogy sehogy nem tudja csatlakoztatni wifin keresztül a gépéhez a telefont. Asszem megvan a megoldás. Ha leírja ide milyen oprendszeren (PC) próbálta csinálni akkor azt hiszem fogok tudni segíteni.

(#11041) Tomtotom válasza mcsm88 (#11037) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Köszi szépen, kíváncsi lennék, hogy nézne ki. Biztos jól mutatna, és nem is vészes ár. Ráadásul egyedi lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#11042) Tomtotom válasza Tomtotom (#11041) üzenetére


Tomtotom
senior tag

[link] Én valami ilyesmire gondoltam, persze a megfelelő kivágásokkal érdekelne is:)

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#11043) Tomtotom válasza mcsm88 (#11037) üzenetére


Tomtotom
senior tag

http://olx.hu/i2/hirdetes/iphone-5-5s-valodi-bor-hatlap-tok-pull-bear-ID376kr.html. Nem sikerül mobilról beilleszteni :) Még színben is ilyen tetszene.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#11044) Deck


Deck
titán

Belekerül a kiemeltbe mindjárt az új előreroolt verzió, és az xposed telepítés menete. De addig is leírom ide is.

Xposed telepítés menete: (Tesztelve!)

0. Szükséges: Rootolt gyári rom cwm-el.
1. Töltsük le: xposed-arm-20150308.zip & XposedInstaller_3.0-alpha2.apk & xposed-sonyfix-v2.4.zip
2. Másoljuk a telefonra a 3 fájlt.
3. Lépjünk be a cwm-be és telepítsük fel: xposed-arm-20150308.zip-et, majd az xposed-sonyfix-v2.4.zip-et.
4. Nyomjunk egy Wipe Dalvik Cache-t és egy Wipe Cache-t.
5. Újraindítás.
6. Miután elindult a telefon telepítsük fel az XposedInstaller_3.0-alpha2.apk-t.
7. Aktiváljunk néhány modulunkat.
8. Xposeden belül válasszuk a gyors újraindítást. Adjunk root jogot neki mikor kér.
9. Telefon újraindul és kész!

PS5

(#11045) Deck válasza Deck (#11044) üzenetére


Deck
titán

726-os romba nincs a kihangosítás bug. Javították!

PS5

(#11046) Majko102


Majko102
aktív tag

Masnak is kurvara zabalja a mobilnetet valami? Nalam ~7ora alatt több mint 100megat evett meg.:@

(#11047) dedehu válasza Majko102 (#11046) üzenetére


dedehu
aktív tag

Ott valami más eszi a netet. Múlt héten netezéssel összesen kb 150 megát evett. (és ez még egész sok. Itthon is mobilneten lógtam mert iszonyat szar most a netem)
Nézd meg az adathasználatban mi zabálta le a netet.

[ Szerkesztve ]

(#11048) Deck válasza dedehu (#11047) üzenetére


Deck
titán

Most hogy van már működő xposed nem is használod? :D

PS5

(#11049) dedehu válasza Deck (#11048) üzenetére


dedehu
aktív tag

Nem teljesen értelek. A deodexes szarakodás óta xposed megy, és még mindig a debloatolt rendszert használom (persze fixekkel).nem tudom mire gondolsz. :)

(#11050) Deck válasza dedehu (#11049) üzenetére


Deck
titán

Benéztem :C

PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.