Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) beno52


beno52
tag

Kár azért a kettes szorzóért az árcédulán :( pedig nagyon szimpatikus készülék.

(#2) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Az jutott eszembe, hogy vajon mennyire sérülékeny az a mozgó lencserendszer. Egy-egy találkozás a parkettával, neadjisten betonnal szerintem rendesen betehet a működésének.
Emiatt (és a tényleg álomszép kialakítâs miatt) nekem sokkal inkább érződik valamiféle műalkotásnak, mint valódi használati tárgynak.

(#3) KaitouP


KaitouP
veterán

Most már lassan három évvel ezelőtt volt hogy beruháztam életem első, egykori flagshipnek mondható Huawei Mate 20 Pro készülékemre. Mindvégig nagyon elégedett voltam vele, igazából ma is az vagyok, de az okostelefonok utáni rajongásom hajtana egy új készülékre való váltásra. Ha már flagshipem volt, örülnék ha újra flagshipem lenne, de akárhogy nézegetem ezeket az árakat, mindig elborzadok. Nekem ez már részletfizetésre is sok lenne, és nem feltétlen azért mert ne tudnám apránként kicsengetni (előfordul olyan is persze) hanem már csak elméleti szinten se fizetnék ki ennyit egy készülékért.

Szép ez az Xperia 1 III is, de valahogy mégse abszolút csúcs, az összképet a fél misis ár pedig tovább rontja. Inkább lenyugodok, reálisan tekintek arra hogy mire van szükségem a mindennapokban, és behúzok egy 100K-s középkategóriás modellt. 2 év múlva úgyis cserélném.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#4) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akárhogy mosdatják itt a fórumokon a Snap888-at, ez bizony nem sikerült jól, és már több gyártónál látszódik ...

Ismétli a SoC-történelem önmagát

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) dhstyle


dhstyle
tag

Hát , elnézve a mintaképeket nem teljesen értem , hogy mondhatja erre a tesztelő azt , hogy jó minőség stb.. videókról nemis beszélve. Meg azok a kávák 2021ben már nagyon nem valóak a szemnek.. a marketing kamukról nemis beszélve.

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#6) novinyul válasza Graphics (#4) üzenetére


novinyul
veterán

A 888 nem sikerült jóra :( A 870 fényévekkel lett jobb, még sincs sokkal lemaradva a 888-l.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#7) zola96 válasza dhstyle (#5) üzenetére


zola96
senior tag

Főleg ennyiért. Lehet a régi időkre hivatkozni, szép emlékű sajtó vacsorákra és a többire, de nincsen létjogosultsága a Sony készülékeknek a piacon. Arról nem is beszélve, hogy fél évente jönnek ki "flagship" telefonokkal, ami már a Z-sorozat idejében is megmosolyogtató húzás volt.

(#8) Bog válasza zola96 (#7) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Én régóta csinálom ezt a dolgot, de őszintén nem tudok felidézni egyetlen Sony Mobile sajtóvacsorát sem. Ha azt kell felidéznem, hogy a Sony Mobile mikor hirdetett nálunk utoljára, akkor azt mondanám, hogy 2005-ben történt ez az eset.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#9) Segal válasza KaitouP (#3) üzenetére


Segal
veterán

Tedd majd mellé a jövőhéten érkező Fold3-at és egyből szebb lesz az árcédula a Sony-nál :DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#10) joey04


joey04
titán

Kamerában továbbra is el vannak maradva, üzemidő sem kiemelkedő, az egyedi formavilágnak több a hátránya mint a haszna, de legalább drága.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) gattolino


gattolino
senior tag

Még mindig nem tetszik a távirányító design. Nekem volt Z3 Compactom. Szerettem. Már nem az a Sony :((

Vivo X90 Pro Plus

(#12) whatwhatwhat válasza Segal (#9) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Az teljesen más kategória, konkurencia nélkül.

(#13) Wallasz


Wallasz
kezdő

15 éve olvasom a Mobilarenát, de mostanság elég szánalmasnak találom hogy egy árva Tetszett pecsétet nem sikerül rásütni soha egyetlen Sonyra sem, miközben az összes bazári hátlapú, gagyi Oppo meg Redmi Ajánlott. Értem én, hogy drága, de az IPhone is az, és azon senki nem sír. Az eleganciát meg kell fizetni.

(#14) janeszgol


janeszgol
félisten

Hu, nagyon draga. Meg 400-420 ezer kornyeken sem lenne olcso, de aki megelegszik ebben a kategoriaban a kozepes kameraval, annak egy izgalmas keszulek lehetne.
Kereken fel millaert uber patent kamera minoseggel mondanam azt, hogy vegye valaki.

Viszont az eddigiekre racafolok. Az sd888 nevezetu SoC a legjobban a 4K videozast nem szereti. Itt egy uhd+ panel. Ha valaminel, akkor itt lenne igazan ertelme ennek. Csak hat evek ota (Z1) tulmelegszenek a Sonyk videozas kozben. Csak ennel a markanal lattam ilyen figyelmeztetest, meg a kamerabol kilepest (akar 2 perc utan). Ezt megfejelve az sd888-al...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) Bog válasza Wallasz (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

[link] Aha.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#16) opr


opr
veterán

Ha nem lenne ekkora batar, nekem tetszene nagyon.
A user fele nezo, szepen szolo sztereo hangszorok, a dual sim, jack dugo kombo szamomra eleg nagy plusz. Csak azok a meretek.
Na mindegy, majd az 5 III. Annak nagyon varom a tesztjet, aztan majd az eldonti, hogy 5 III lesz-e a dologbol, vagy jobban jarok az 5 II-vel. Haver most azt vett, kiprobalgattam, megnyomogattam, zsenialis, ugyhogy varom a tesztet. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#17) janeszgol válasza Wallasz (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben van valami. Az 5 II-t én például a legjobb Sony telefonnak tartom evör.

Targytalan. Bog megelozott, es az 5 II kapott plecsnit. Rosszul emlekeztem.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) Bog válasza janeszgol (#17) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

(Ami kapott egy Ajánlott plecsnit, de ez ne zavarjon meg senkit.)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#19) opr válasza janeszgol (#17) üzenetére


opr
veterán

A legjobb es koraban leginkabb kiemelkedo Sony(Ericsson) telefon a k750i - w800i paros, plane utobbi. Az mindent vitt akkoriban, kb ellenfele nem volt.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) janeszgol válasza Bog (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsi Bog, ne vedd tamadasnak! Javitottam.
Csak egy Alcatel Pop C1-en nem ugy megy am. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) whatwhatwhat válasza Bog (#15) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Kicsit túlzott a kolléga, de ettől függetlenül van valami abban amit mond.

Az i12 pro max kb ugyanezen az áron tetszik-et kapott.
Pedig annak is van hátránya bőven:
-nincs se 120hz, se 4k
-nincs micro sd
-nincs töltő
-nincs jack dugó
-usb C helyett lightning csatlakozó
-nehéz mint egy tégla

Persze előnyei is vannak(jobb kamera, jobb soc, nagyobb fényerő, nem melegszik annyira).

Ezek alapján tényleg az iphone tetszik-et érdemel a sony meg semmit? Ne érts félre nem akarok kötekedni még véletlenül se, de én se értem mi alapján kapnak plecsniket a telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#22) elmo


elmo
aktív tag

Kamera (sw) egyre jobb (és még fog frissítés kijönni, amiben "reszelgetik"), üzemidő is jó (lehet el kellett volna engedni a 888-at), az egyedi formavilág még mindig ütős és tetszetős (persze tudom, ízlések és pofonok, de legalább nem olyan, mint a többi). Egyedül az ára az, ami miatt felejtős (egyelőre).

Kösz a tesztet!

(#23) Graphics válasza janeszgol (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kellene azt már lecserélni? :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) bostone


bostone
addikt

Amikor először megláttam valami megfogott ebben a mobilban, de tesztekben rendre a többi alatt teljesít.

(#25) RIC5I


RIC5I
tag

ha a sony tartja ezt a vonalat amin elkezdet felzárkózni a többiekhez szerintem a következő vagy a következő utáni telefonom megint sony lesz mint a "régi szép időkben"

az árcédulát nem értem :F

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#26) Graphics válasza RIC5I (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Sony prémiumnak pozícionálja a terméket

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) opr válasza RIC5I (#25) üzenetére


opr
veterán

Az arcedula sajnos megmagyarazza onmagat. Pont ugyan annyi, mint a rendes RRP nyitoara az S21 ultra 5G/ Note20 ultra 5G / iPhone 12 pro Max + gyorstolto ara. Tehat az aron rugozni nincs sok ertelme, minden felsopolcos hagyomanyos csucsmodell ennyi ujabban sajnos. Az mas kerdes, hogy teljesen agyament dolog, hogy ennyibe kerulnek, de sajnos az van, hogy "arban van", amennyiben a tobbi erdemleges hagyomanyos (tehat nem fold) csucsmodellhez hasonlitjuk.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#28) bostone válasza opr (#27) üzenetére


bostone
addikt

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy valós adatok alapján mennyi fogy a felsőpolcról.
Bár így kevesebbet is elég eladni, hogy a befektetés megtérüljön.

(#29) csakany2001


csakany2001
senior tag

Design mindig légnyűgöző és egyedi.
Amúgy elsőosztályú telefon, csúcskategóriában is van keresnivalója de marketing értéke nem nagyon van, így marad a fanoknak.
SD888 pedig egy elég rosszul sikerült SoC, legutóbb 810-es volt ilyen. Kár érte mert rengeteg csúcstelefon jött ki vele éppen ezért rengeteg felhasználót érint, a gyártók max annyit csinálhatnak hogy csökkentik a teljesítményét de cserébe nem fog kilépni videózás közben.

Ár külön téma, azzal nagyon elszálltak, esni meg nem nagyon fog. Bár ha ezen fennakadok valószínűleg nem én vagyok a célközönség.(bár a mérete miatt sem)Nem tartom valószínűnek hogy ezzel kívánnak nyereséget hozni a konyhára szóval minimális darabszám de magas ár elven mennek most.(aztán kisöprik a raktárból ha megérkezik az utód)Ezektől függetlenül ha csak vennem kéne egy csúcstelót valószínűleg nem erre esne a választásom.

janeszgol
Szinte biztosan, 10 III-nál is adtak egy 30 ezres fejhallgatót.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#30) janeszgol válasza opr (#27) üzenetére


janeszgol
félisten

Plusz rendszerint a Sony szokott ajandekot is adni. Most nem tudom ennel adni fog-e.

Graphics: ez kommunikacios tartalek. Sajnos MM-tol belefutottam tobbszor is, hogy ameddig nem aktiv a kijelzo, addig nem jelez. A volt munkahelyemen volt egy eset, amikor az S8-al jartak igy a munkatarsak egy frissites utan. Par napig orakat kestek a levelek. En az S8 helyett ezt hasznaltam, nekem nem volt problemam.
Azota ha van olyan nap, amikor fontos az azonnali jelzes (emiatt nem akarom mindig fogdosni a telot), akkor elokapok egy Lolli elottit.
Plusz a meret.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) elfelejtette válasza csakany2001 (#29) üzenetére


elfelejtette
veterán

A 10 II után nagyon megörültem, hogy a 10 III a 3600-as aksi helyett 4500-ast kapott. De aztán láttam, hogy 50%-kal nagyobb árcédula járt a 20%-kal nagyobb aksi mellé... :(((
Persze fele ennyiért lehet venni 1+ Nord N10 5G-t, ugyanezzel a procival, de OLED helyett IPS kijelzővel, meg persze tepsi méretben, ráadásul jóval gyengébb üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#32) opr válasza bostone (#28) üzenetére


opr
veterán

Rengeteg. Itt angliaban szinte keresni kell, hogy ne valami felsopolcos telefont talalj, de minimum felso-kozepkategoria, tehat mondjuk iPhone 11. Az alatt mar tenyleg csak az vesz, aki valamiert nagyon arerzekeny. De nem csodalom, sokkal olcsobban hozza lehet jutni normalis telefonokhoz normalis elofizuval, mint Magyarorszagon, plane ha meg a fizeteshez is hasonlitjuk. Pl nekem az egyik elofizum ugy nez ki, hogy £18/ho (~7.500ft), 100GB adat, minden mas korlatlan barmikor barmilyen halozatba. Namost legutobb mikor felhivott a szolgaltatom (EE, ami az egyik legdragabb itt, de a halozatuk eleg jo, ugyhogy megeri), akkor az volt az ajanlat, hogy ha kihozok melle valami telefont is es vallalok nemi rablancot (18 ho), akkor ez lemegy £10/ho-ra (~4200ft), es erre jon ra a keszulek reszlet, amit szinten meg lehet kapni eleg kedvezmenyesen, boven piaci ar alatt.

Hirtelen megneztem, mostani ajanlat az, hogy iPhone 12, 18 ho rablanc, korlatlan net, hivas, sms minden havi £35 (~14.500 huf). Ez mehet lejjebb, ha 2 eves rablancot elfogadsz. Minimalber asszem valami havi £1200 korul mozog kezbe, szoval abbol meg plane nem nehez kifizetni.

Ismeros, aki utalja a rablancot most vett az En ajanlasomra xperia 5 II-t. Siman szakacs, semmi extrara nem kell gondolni. Nem elofizuzott, megkerdezte ilyen meg olyan feltetelekkel mit ajanlok, mondtam neki, meg aznap kifizette, masnap mar irta, hogy nagyon tetszik neki, koszi. Es ez nem olyan ember, aki annyira tech manias, hogy nagyon, csak a telefonnal nem szarozik, mert -rohogni fogsz- de a munkajahoz is kell neki. Igen, a szakacsnak. En se ertettem, de kiderult, hogy azzal logolnak be/ki, szamlakat fotozzak, mindenfele kotelezo trening azon van, ha dolgozik amikor megy a meccs arrol nezi, stb.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) opr válasza janeszgol (#30) üzenetére


opr
veterán

Ad bizony. :K
"Be the first to know when it's available with the special WH-1000XM3 introductory offer bundle."

Tehat kap melle a nep egy bo 100khufos zajszuros bt fejhallgatot, ami ugyan nekem szemely szerint nem jott be, de az teny, hogy minden letezo dijat meg elismerest megkapott. Igy meg mar mindjart az a leanyzo fekvese, hogy magasan a legolcsobb csucsmodell. Igaz, ez csak a termekciklus elejen igaz, az elso par honapban. De SONY telefont mindigis csak a termekciklus legelejen erte meg venni az ajandek miatt, mert az aruk b@szik lemenni kesobb. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) janeszgol válasza opr (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ez nem semmi. Hallottam mar errol a fejesrol.
Koszi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Az ára brutális, jobban túl van árazva mint a Samsungok, iphoneok.
Viszont végre itt is van újra értesítési led, és keskeny, mégha hosszú is. Ugye h belefér egy prémimum mobilba is a led? Samsung tessék tanulni!

[ Szerkesztve ]

(#36) opr válasza MrBazsi (#35) üzenetére


opr
veterán

Ugyan annyiba kerul, mint a Samsung meg az iPhone csucsmodell, sot, jelenleg meg olcsobb is, illetve konkretan a legolcsobb csucsmodell, mert most (illetve mikor vegre tenyleg elerheto lesz) jar hozza egy 100khufos fejhallgato, fentebb kitargyaltuk.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Noukoum válasza opr (#36) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez az ajándék inkább annyit ér amennyiért el tudod adni. Szóval a legolcsóbb csúcsmodell címet inkább kapja meg a OnePlus 9 pro. De a Sonynak nem is célja hogy ebből a készülékből milliókat adjon el. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#38) Mezcal válasza joey04 (#10) üzenetére


Mezcal
addikt

Kamerában továbbra is el vannak maradva, üzemidő sem kiemelkedő

Nincs elmaradva, olvasd el a tesztet.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#39) doooo


doooo
veterán

Igazán csalódáskeltők a képek, pedig érdekes a variálható zoom koncepciója... de itt eleve gond van a szoftverrel, szóval mindegy milyen kamera van mögötte. Pedig 1-2 éve mintha elindultak volna valami értékelhető irányba...

A formaterv (vagyis pontosabban az arányok) meg a "majdnem-stock" Android továbbra is felejtősek (számomra), és akkor még ott van a csillagászati ár (ami nem egyedi, de ár-érték arányban már elég egyedi).
Összességében borzalmas ajánlat.

(#40) MrBazsi válasza opr (#36) üzenetére


MrBazsi
senior tag

És akit nem érdekel az ajándék mint én?
Minden új flagship teló drága már. 2 éve az S10et megjelenéskor 190ért vettem újonnan samsung boltba akcióban, az még elfogadható ár volt. Az s21 már 330, eszembe nem jutott volna annyiért megvenni. Elszálltak a gyártók az árakkal nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#41) opr válasza MrBazsi (#40) üzenetére


opr
veterán

Az eladja. 100k-s fejhallgatot ujonnan, bontatlanul 90k-ert felraksz ha mas nem ebay-re garival mindennel, 1-2 nap alatt elviszik.
Es igen, teljesen abnormalis arak vannak, de azon a tenyen nem valtoztat, hogy a felsopolcos csucsmodellek kozul mind ennyibe kerul, tehat kategoriajan belul nem draga. Az egy masik kerdes, hogy a kategoria, mint olyan, eszement draga.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) Noukoum válasza MrBazsi (#40) üzenetére


Noukoum
veterán

Az S10 310e forinton nyitott.

opr: itthon 80ezertől indul, aprón 55ezertől van.
Ajándékra gari elvileg nincs is, az sem segít a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#43) TechMagneTic


TechMagneTic
tag

Hát... ezek a "makró" fótók olyanok mintha kb. 20 cm-ről lettek volna fotózva...

(#44) doooo válasza opr (#36) üzenetére


doooo
veterán

Az remélem megvan, hogy pl. S21U-hoz is járt 90+k-s, zajszűrős, vezetékmentes fülhallgató. Még ha a töltőfejet beleszámoljuk (amit mondjuk valóban nem kellett mindenkinek vennie, mert tényleg volt otthon, pl. én sem vettem újat), akkor is olcsóbban nyitott (a világ nagy részén, de lehet, hogy még forintban is).

(#45) MrBazsi válasza Noukoum (#42) üzenetére


MrBazsi
senior tag

Igen, és nyilt a downtown, brutál nyitási akciók voltak 😉

(#46) #16820480 válasza Teringettét (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

Gondolom mint az OIS, hiszen az is mozgó lencsetagot tartalmaz.

Jó telefon amúgy ez, de drága (mint minden más is manapság) és nagy. Z X5iii jobban érdekel majd, de az is elég húzós áron fog nyitni, és amennyi negatívumot olvasni az SD888-ról, már kb várom, hogy valami ne azzal jöjjön.

(#47) opr válasza doooo (#44) üzenetére


opr
veterán

Nem, ez nem volt meg. :Y

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) Vig Zsolt


Vig Zsolt
tag

Hát egy kicsit túl lett árazva. A kamerával kicsit levannak maradva és az üzemidő sem a legjobb .

(#49) Yeffy válasza opr (#32) üzenetére


Yeffy
veterán

pontosan. South West-en ugyanezt tapasztalom, rengetegen rohangalnak uj/felsokategorias mobilokkal.

cikkhez: a telo korrekt, a kinezete plane, a SoC mar annyira nem, ugy latom, mashol is hasonlo bajok utik fel a fejuket. elegge SD810 szagot erzek.
az elod kistesojarol jovok, de az utodja nem valoszinu, h ez lesz.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#50) Yeffy válasza opr (#19) üzenetére


Yeffy
veterán

+1. en mondjuk meg hozzatennem a K700i-t, K800i-t, illetve a W810i-t is, meg ha nem voltak annyira forradalmiak, de sikeresek voltak azok is.

a legjobb, es szamomra legkedvesebb telok voltak kamaszkorombol. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.