Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) tutuhawer válasza Dr. 444Hertz (#300) üzenetére


tutuhawer
őstag

Huh kösz az infót, lelkesen nézegetem

De előbb a festő, burkoló, aztán meglátjuk, mi marad utánuk.

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#302) Ricardo válasza Dr. 444Hertz (#300) üzenetére


Ricardo
félisten

Kíváncsi vagyok a véleményedre. Jöhetnek a tapasztalatok, és a képek. :K

(#303) Dr. 444Hertz válasza tutuhawer (#301) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Biztos marad annyi festék, hogy az 1 III-t is lefesd, ha emiatt aggódsz ;]

Ricardo:
majd fogok egy részletes élménybeszámolót írni róla :K

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#304) tutuhawer válasza tutuhawer (#299) üzenetére


tutuhawer
őstag

Szevasztok.

Ezt nézzétek meg, kérlek, mitévő legyek? Esetleg Amerikából, ha ismerősöm venné?

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#305) Dr. 444Hertz válasza tutuhawer (#304) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Hazai 4G és 5G listák.
Itt pedig egy oldal, ahol állítólag a készüléken elérhető frekvenciákat mutatja.
Ahogy nézem, működnie kell itthon is, de nézd át te is.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#306) tutuhawer válasza Dr. 444Hertz (#305) üzenetére


tutuhawer
őstag

Szevasz.

Nézem, köszi
mindjárt eladom a kocsit, és veszek egy telefont. Kocsi kb annyit ér :D

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#307) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Megvan a telefon :))

- Első benyomás -
Ez a telefon valami eszméletlen.

Pro:
– Az audio képessége egyszerűen lenyűgöző.
– Kijelzője gyönyörű, a működése vajsima.
– A matt üveg nagyon minőségi, annyira nem is csúszós a készülék, ráadásul nagyon könnyű, úgyhogy többnyire egy kézzel is megoldható a kezelés.

Kontra:
– Az ujjlenyomat-olvasó nagyon fura volt elsőre, alig érzékelt. Amióta rájöttem, hogy alig kell megérinteni, azóta 10/10, de ehhez egy kis tréning szükséges (5 perc).
– Valószínűleg nem üzemidő bajnok.

Egyelőre csak ennyi, majd hosszabb használat után összefoglalom a tapasztalataimat :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#308) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Valamiért a Chrome mindig felajánlotta az egyszerűsített nézetet Mobilarena cikkeknél, ami halálra idegesített.
Ilyet nem csinált egyik telefonom se eddig.
Az alábbi módon lehet eltüntetni, hátha nem csak nálam jött ez elő:

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#309) Xaels


Xaels
félisten

Én is rendeltem egyet végül Telenortól. 9.-én mehetek majd érte elvileg

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#310) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#309) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

:))

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#311) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#309) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Akkor lesz egy ajándék fejhallgatód is, ugye?

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#312) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#311) üzenetére


Xaels
félisten

Azt írták igen, bár ajándéknak kicsit nehéz ilyen árak mellett tekinteni.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#313) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#312) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Akkor szeretni fogod vagy eladod, és akkor bestbuy a telefon :DDD
Néztem egyébként én is a telenoros kínálatot, de mivelhogy telekomos vagyok, így semmiképpen sem érte volna meg nekem...
(Úgyhogy vettem egy ugyanolyan fejest edigitalnál, ma vagy holnap megyek érte :C )

Szerk:
Igaz igaz, ahhoz túl markáns a telefon árcédulája :C

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#314) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#313) üzenetére


Xaels
félisten

Most is egy Sony fejest használok, igaz az majdnem fele annyi volt amikor vettem mint amit adnak és zajszűrés nincs benne. Majd kipróbálom és eldől melyik marad.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#315) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ha valaki esetleg ki szeretné kapcsolni a Google Asszisztens gombot (és ezzel együtt az egész Google alkalmazást):
[kép]

Nálam csak egy bökkenő volt, hogy a Chrome alapértelmezés szerint a Google Lens-en keresztül akart képet keresni a felugró menüben (a Google letiltásával pedig meghal a funkció).
Alábbi módon tudtam beállítani, hogy böngészőn keresztül keressen:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#316) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Egész jól bírja, ha nem nyúzom:

Ha használom rendesen, akkor ilyen:


A legdurvább merülés pedig ez volt :C :

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#317) Xaels


Xaels
félisten

Megjött a holmi, a telefont még be kell lakjam meg 1-2 dolog, de a fejestől letettem a hajam :Y

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#318) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#317) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Gratula:C
Kíváncsi vagyok, hogy nálad hogy vizsgázik a teló.
Egyébként nekem is megvan azóta ugyanaz a fejes, és alig tudom levenni :DDD

Szerk:
Ha nincs még TIDAL regisztrációd (és nincs amazon music-on prémium előfizetésed), érdemes kipróbálni a 3 hónapos próbaverziót.
Elég durván teljesít a veszteségmentes audió.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#319) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#318) üzenetére


Xaels
félisten

Spotim van, azzal is elég érzékletes az előrelépés.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#320) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#319) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Én is így voltam ezzel, de eszembe jutott, hogy jön majd valamikor 2022-ben a Spotify veszteségmentes streaming, úgyhogy gondoltam, kipróbálom előbb ingyen Tidalon :)
Nem bántam meg :C
Viszont olyan kevés zene van Tidalon, hogy a regisztrációt törölni fogom a 3 hónap lejárta előtt :DDD

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#321) soldier2 válasza Xaels (#319) üzenetére


soldier2
őstag

Töltsd le a Tidal-t, állítsd be a fejhallgató appját rendesen a 360°Reality Audio-hoz (hülyén nézel ki ahogy próbálod a saját füled videózni, de ez van :) ). Majd este amikor nyugi van próbáld ki azokat a zenéket amik a kedvenc stílusodból elérhetőek 360°reality audio formátumban. Jobb ha az állad előre kitámasztod, mert különben koppanni fog a padlón :) Spotify a fasorban nincs. Utazáskor, ha a zene csak háttérzaj akkor nincs értelme a Tidalnak (vagy Spotify szintjére kell butítani), elég nagy adatforgalmat generál.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#322) Xaels


Xaels
félisten

Majd lehet megnézem a Tidal-t is, de egyelőre a telefonnal kell összebarátkozni és belakni. Fóliát/üveget illetve tokot merre érdemes keresni? Camponában azt mondták csak rendelni tudnak rá, de azt meg tudom magam is tenni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#323) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#322) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A merrére nem tudom a választ, de nekem van egy mezei szilikon tokom (edigital-os rendelés), és egy baj van vele, hogy a kétlépcsős kamera gomb nehezen működik.
A japán bloggerek ajánlják a Spigen rugged armor tokot és szintén Spigen üvegfóliát, lehet, hogy érdemes ilyet rendelni netről.
(Én egy ilyen tokot rendelek Japánból, remélhetőleg még ebben a hónapban meglesz.)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#324) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Érdekesség:
Japánban nemrég megjelent egy zöld verzió, szerintem bitang jól néz ki...
(Független, 512GB tárhellyel)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#325) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok
Jól látom, hogy kettő SIM kártya és egy memória kártya is elfér együtt?

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#326) Dr. 444Hertz válasza tutuhawer (#325) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jól! :)
Legalábbis az otthon kapható verzióban.
(Van egy 512GB verzió külföldön, ott nem tudom, hogy van-e különbség ilyen téren)
Elsőre félreolvastam a kérdésed :R

Nem, nem jól.
Kettő SIM fér el egymás mellett, és az egyik helyett tudod rakni az SD-t.
(Az itthon kapható 256GB-os verzióban.)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#327) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#323) üzenetére


Xaels
félisten

Végül egy Spigen Ultra Hybrid tokot vettem, ez víztiszta mindenhol. A hátlapja kemény műanyag, kivéve a kamera kivágás peremén ahol körbefut egy vékony gumiperem illetve a széleken ahol a gumi keret hajlik rá a hátlapra. A sarkokon légbuborékok tompítják az esést anélkül, hogy lenne bármilyen kinövés. Az exponáló gomb ebben is kicsit tompán működik de nem vészes. Az üveg amit rendeltem nem Spigen volt, szar is volt inkább le is szedtem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#328) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#327) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jó hír :))
Én is rendeltem most (a japán rendéléseimen kívül) egy Qulloo fólia szettet német amazonról.
Nem fűzök hozzá nagy reményeket, de azért kipróbálom.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#329) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#328) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Na megérkezett a Qulloo fólia szett.
2 kijelzővédő és 2 kameravédő üveg van benne.

Kijelző:
Széleken minimális az illesztés pontatlansága, a működésben sem érzek problémát, flottul működik minden.
(Még nagyon új, nagyon csúszik az ujjam, de ennyi)

Kamera:
Ugyanezt tudom elmondani, működésben hibátlan, illetve nagyjából lefedi ténylegesen a kamerát, így nem néz ki idétlenül (mert vannak olyan kameravédő üvegek, amik jóval kisebbek, mint a lencsevédő üveg).
Egy dologra kell figyelni, hogy nagyon pici a fólia, mindenféle segédeszköz nélkül, úgyhogy ügyesnek kell lenni.

Ha valaki a jövőben gondolkozik egy Sony szaküzletben is kapható fapados üveg vásárlásán, azonnal felejtse el, mert az egy univerzális hulladék, ami "jó" mondjuk egy Xperia 5-re is...
Maximum vészmegoldásnak jó, ilyet használtam eddig én is... :DDD

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#330) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#329) üzenetére


Xaels
félisten

Nem is értem, hogy miért nincs gyárilag valami legalább a kijelzőn. A Note10-em amit a Sony váltott januárban lesz 2éves és még mindig a gyári fólia van rajta, minimális csak a sérülés rajta. Az szinte teljesen, még az alsó és felső peremen is le volt fóliázva. Igaz azt is 0. perctől Spigen NeoHybrid tokba tettem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#331) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#330) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Látom, a NeoHybrid nálad egy jól bevált megoldás :)

Van nálunk is egy Samu, azon is volt egy tök jó fólia.
Én se bántam volna, ha hasonló lett volna a Sony-n (nem pedig egy légbuborékos okádék, amit arra tervezték, hogy levedd).
Japán rendeléseim között van egy japán gyártmányú plexi fólia, majd lecserélem arra ezt az üveget, ha a tokkal együtt megérkezik.
Nem igazán szeretem az üvegfóliákat, és szerencsére tudok vigyázni a telefonokra :DDD (ezt most gyorsan lekopogom)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#332) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#331) üzenetére


Xaels
félisten

A mostani az UltraHybrid, a NeoHybrid az gumi amin van egy műanyag keret. A Galaxy S10-ig én is azt hittem tudok vigyázni rájuk, soha nem szerettem a tokokat de azt sikerült összetörni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#333) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#332) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ez a nevezéktan... :D
Én is azért biztosra megyek az Alumania tokkal, de az elmúlt 5 évben csak két telefonom sérült meg a saroknál, úgyhogy én inkább a keret védelmére összpontosítok :C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#334) soldier2 válasza Xaels (#330) üzenetére


soldier2
őstag

Évekig a Sony volt az egyetlen aki tartós, vastag fóliát tett a telefonjaira. Ha később eltávolítottad, cserélhetted másra, a népnek mégsem kellett. Most, hogy elhagyták van akinek hiányzik. Mindenkinek nem lehet jó :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#335) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nektek hogy muzsikál az ujjlenyomat-olvasó?
Nekem sokszor volt, hogy egy kis bezsírosodástól megadta magát.
Újra regisztráltam az ujjam egy kiadós fürdés után, és így pár napja már hibátlanul működik...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#336) soldier2 válasza Dr. 444Hertz (#335) üzenetére


soldier2
őstag

Néha előfordul, hogy koszos lesz és nem olvas. Ilyenkor egy kis tisztítás megoldja.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#337) Dr. 444Hertz válasza soldier2 (#336) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Igen igen, csak más telefon nem volt ennyire érzékeny a koszra.
De elvagyok vele :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#338) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Megjött a Android 12 :))

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#339) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#338) üzenetére


Xaels
félisten

Jaja, nekem is jelzett már reggel, de nem akartam azzal bajlódni munka előtt. Majd ha hazaértem ráeresztem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#340) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#339) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A 11 felülete jobban tetszett, illetve a GPay egyszerűbb volt, de ez legyen a legnagyobb gond :D

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#341) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#340) üzenetére


Xaels
félisten

Meglátjuk, ha nagyon nem jön be akkor ott a B terv, Nova Prime meg Funking ikonpakk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#342) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#341) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nálam már alap a Nova, anélkül nem tudok élni :D
Az mondjuk tetszik, hogy van ez az alacsonyabb fényerő funkció.
Vagy nem vettem észre eddig, vagy tényleg új funkció, mindenesetre jól jön, mert szeretek sötétben olvasni.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#343) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#342) üzenetére


Xaels
félisten

Most ment fel... Mi ez a lehúzható beállítási menü istenem... A beállítások meg full minimál fekete alapon fehér betűkkel semmi ikon vagy szín :F

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#344) Xaels


Xaels
félisten

Túrtam a netet este, hogy lehetne ettől a babakék UI színtől megszabadulni. Android 12 alatt elvileg amikor a főképernyő üres részére nyomsz akkor a Háttérkép (Wallpaper&style) menü alatt lehetne variálni de itt ilyen nekem nincs... Marad a Launcher csere meg az ADB...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#345) Xaels


Xaels
félisten

Root nélkül is megoldható az UI átszínezése, laptop és Wifi kell hozzá. XDA-ról van a mechanizmus. [link]

Kell a Play áruházból a Repainter nevű alkalmazás ami fizetős. Ez kérni fogja a Shizuku-t amihez kelleni fog az ADB.

1. körben aktiválni kell a fejlesztői módot a telefonon amit a Beállítások\A Telefonról alatt a Build számra kattintgatással lehet aktiválni. Ezután a Beállítások\Rendszer menü alatt ott lesznek a Fejlesztői lehetőségek.

2. ha még nincs akkor fel kell tenni az ADB-t.

3. lépés aktiváljuk az USB hibakeresést meg a Vezeték nélküli hibakeresés-t

4. párosíthatjuk a laptoppal a készüléket USB-n vagy Wifi-n is, én az utóbbit használtam. Ehhez az kell, hogy a PC\Laptop azonos hálózaton legyen mint a telefon. A Vezeték nélküli hibakeresés-nél nem a kapcsolóra hanem a szövegre nyomva előjönnek a további opciók. Itt az Eszköz párosítása párosítókóddal menü hatására felügrik egy ablak, benne a párosításhoz szükséges kóddal és a készülék IP címével és portjával, de ezt a kódot mindig újragenerálja és csak rövid ideig érvényes így csak akkor fog kelleni amikor ténylegesen párosítani akarjuk a készülékeket.

3. ha eddig eljutottál akkor nyiss egy Parancssort\Terminal-t Windowsban. Ezt a CMD paranccsal is megteheted a keresőben vagy a Win+X gomb lenyomása után a Futtatás ablakban, ne ijedj meg ez egy szöveges felület ahol parancsokat kell megadni. Itt parancsok segítségével oda kell navigálni ahova az ADB-t tetted. Megnyitod az intézőt, megkeresed az adb.exe-t és fent belekattintva a mappa helyét mutató címsorban megkapod a mappaelérés szöveges formátumát. Ezt másold ki, a Parancssorban a cd parancs után hagyj egy szóközt és másold be. Ha jól csináltad akkor a cím lesz a következő sorban. Add ki az adb parancsot és ha minden jó akkor legördül a parancslista.

4. párosítsuk Wifi-n a telefonunkat a géppel. Ehhez a pair parancsra lesz szükségünk. Nyisd meg a telefonon a fent leírt módon a Párosításhoz szükséges szövegdobozt. Ott látsz egy IP-címet és portot. Ezt írd be a pair parancs után úgy ahogy látod. Utána ugrik egyet és kéri az ugyanott látható 6 számjegyű kódot. Ha elég gyors és ügyes voltál akkor a készülékek párosítva lettek és a telefonon meg is kell jelenjen a PC-d a párosított eszközként.

5. Indítsd el a Shizuku-t, ott is lesz egy olyan, hogy Indítás vezeték nélküli hibakereséssel. Van itt egy angol lépésről-lépésre leírás ha esetleg elakadnál, de az alatt van egy Párosítás menüpont. Indítsd el, keresni fogja a párosítható eszközöket, ha minden jó akkor az értesítési felületen kérni fogja ez is a 6 számjegyű kódot amit ott fogsz találni mint korábban, ez más kód lesz már mint amit korábban használtál. Lehet elsőre nem megy minden flottul akkor kapcsold ki\be a Vezeték nélküli hibakeresést és próbáld újra. Ha sikerült akkor a Shizuku is látszani fog a telefonodon a párosított eszközök között.

6. Indítsd el a Repainter-t és ha minden jó akkor élvezd a színkavalkádot.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#346) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#345) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Huh, de jól néz ki!
Majd lehet, hogy én is kipróbálom :R


Közben megérkezett a tok :))

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#347) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#346) üzenetére


Xaels
félisten

Az a tok is rohadt jól néz ki.

A színcserélős poszton nézve most tűnt fel, hogy kicsit elszámoztam a lépéseket, ez van amikor a felét laptopról a másikat meg telefonról írja az ember :DDD Amúgy a sorrend jó.

Még annyit, hogy ezekkel az élénkebb színekkel jobban bejön az UI. Maradtam a zöld variációnál és egyelőre úgy néz ki, hogy fixen beállítja. Azóta kikapcsoltam a fejlesztői beállításokat és töröltem a Repainter-t meg a Shizuku-t, illetve újra is indítottam a telefont de megmaradt a beállítás.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#348) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Valami borzadály ez az Android 12, irtó agresszív a háttérfolyamatok kilövése... :W
Úgy olvastam, egyelőre nincs gyógyír a jelenségre.
...ti hogy tudtok együtt élni ezzel a hülyeséggel?
Azon töröm a fejem, hogy downgradelni kéne 11-re, ha nincs jobb megoldás...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#349) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#348) üzenetére


Xaels
félisten

Frissítés után én is tapasztaltam, hogy agresszív volt de azóta volt ugye pár újraindítás meg használom úgy ahogy azelőtt és úgy vettem észre, hogy kulturáltabb lett. A készenléti fogyasztást viszont visszafogta, jobban bírja valamivel a telefon azóta.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#350) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#349) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Újraindítottam, hátha ez segít... :)
Egyébként tényleg jobb az üzemidő.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.