Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A TIDAL előfizetést töröltem, annyira gyatra a tárház...
Arra tökéletes volt, hogy veszteségmentes zenehallgatást kipróbáljam a telón, függővé is váltam, így előfizettem Amazon Music Unlimited-re :C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#352) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#351) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Még 2 hónap használat után sem tudom megszokni, hogy a telefon natívan tudja a 24bit/96khz-et...

Egy 30k-s japán fülessel pedig álomszépen szól.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#353) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#352) üzenetére


Xaels
félisten

Nekem ott van egy rahedli flac de lusta vagyok. Meg nekem elég a Spotify, volt anno komolyabb lejátszóm telefon mellett, meg igényem is lenne rá csak ha lúd akkor legyen kövér alapon nagyon sokba kerülne és most nem fér bele.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#354) fekomat


fekomat
tag

Sziasztok!

Jól látom, hogy nincsen a készülékben arccal történő feloldás, csak ujjlenyomat?
Valamint nem megoldható, hogy egy üzenetküldő appot két fiókkal használjak? Máshol ezt dual appnak vagy iker alkalmazásoknak hívják, itt semmi ilyesmi nincsen?

(#355) Xaels válasza fekomat (#354) üzenetére


Xaels
félisten

Arccal történő feloldáshoz nem optimális a solo előlapi kamera, ráadásul nem is a legjobb szenzor van mögötte így biztonság tekintetében egyébként sem lenne ajánlott.

A másik kérdésre nem tudok válaszolni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#356) fekomat


fekomat
tag

Picit több, mint 1 hét használat után az alábbi tapasztalatokkal gazdagodtam.
- szinte sehol, semmilyen helyzetben nincsen full térerőm. A készüléket Budapesten, jellemzően a belvárosban használom. Ez korábban a többi használt telefon esetében nem fordult elő, pedig az elmúlt fél évben legalább 4 készüléket használtam folyamatosan.

- hogyan kellene látnom, hogy VoLTE csatlakozom, mert ikonnal nem jelzi, 4G is csak akkor jelenik meg, ha tudottan mobilneten vagyok
- láttam már rajta a belvárosban 5G jelölést, szóval az biztosan működik (Teleonor-os vagyok)
- bár az NFC folyamatosan be van kapcsolva, fizetni is tudok érintéssel, a gyorskapcsolók között folyamatosan inaktív az ikonja
- az akku nem bír egy napot, legalábbis nálam. Igazából ezen annyira nem lepődök meg, 2 évvel ezelőtt az első Xperia 1 sem bírt, azt mondanám inkább, hogy olyan 12-15 órát tud biztosan. Szerintem ez édeskevés, legalábbis nekem biztosan.

- valóban nem lehet egyszerre megtisztítani a memóriát az összes futó alkalmazástól? Csak egyesével lehet őket kilőni felfelé söpréssel? Erre gondolok itt:

- ugyanitt nincsen arra mód, hogy tartósan a memóriában tartsak egy programot? A kívánt appon hosszan nyomva csak alkalmazásinfó és az osztott képernyő érhető el.
- bár ebbe nem halok bele, de nincsen semmilyen időjárás alkalmazás alapból a telón, sem olyan óra widget, amiben lenne időjárás?
- ugyan így, nincsen saját Sony-s Galéria app csak a Google Fotók? Mondjuk ez sem fáj, csak érdekes.

(#357) fekomat


fekomat
tag

Ja és még egy dolog!
Az Android 12 frissítést eddig nem jelezte a készülék. Kerestem, de sehol nem találtam letölthető formában egy manuális frissítéshez. Sőt, ahogy utánaolvastam, mintha visszahívták volna a frissítést... :Y

[ Szerkesztve ]

(#358) Xaels válasza fekomat (#356) üzenetére


Xaels
félisten

Sim kártyáid mennyire újak? Én is Telenoros vagyok, nekem általában nincs bajom a térerővel, mivel villamost vezetek naponta átszelem a várost. A lakhelyemen ráadásul stabil 5G van jó jelerősséggel.

Akku nagyjából ugyanazt hozza nekem mint az előtte lévő Note10. Nem egetrengető az biztos, de a Samsung mellett mindig volt powerbank a táskámban. Ha igazán jó üzemidő kell akkor az iPhone 13 Pro az ami kimagasló, ezek az androidos cuccok valahol elcsúsznak.

Nem tudod kilőni ott az összes alkalmazást, de nem is enged olyan sokat a háttérben futni szerintem.

Az alkalmazásinfo-n belül elég sok mindent be lehet állítani, bele kell túrni.

Az Android 12-t ne sajnáld, egyelőre nem sok pozitívumot tudok elmondani róla.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#359) fekomat válasza Xaels (#358) üzenetére


fekomat
tag

SIM kártyák nem újak, de mint írtam, másban kifogástalanul működtek.

Még egy dolog jutott eszembe: a környezeti kijelző (AOD - Always On Display) nem időzíthető, hogy mikor jelenjen meg? Vagy mindig, vagy sose, vagy felemelésre. Miért nem lehet időzíteni, mint bárhol máshol, ahol megadható hogy hánytól hányig legyen aktív?

Sok kis apróság, ami olyan természetes lenne, de itt nincsen...

(#360) Dr. 444Hertz válasza fekomat (#356) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nekem sincs bajom a térerővel, az 5G is tökéletesen működik, ahol van.
Valahol így:

Lehet, hogy két SIM-mel más a helyzet, nem tudom.

Az akku sajnos ilyen, nekem is 7 óra kijelzőidőt bír 30% környékéig.
4K kijelzővel és SD888-val többet nem érdemes várni.

Nincs alkalmazás-kilövő gyárilag, de ha az akku üzemidőre panaszkodsz, akkor nem is ajánlott kilövögetni az alkalmazásokat, mert az Android esetén semmi értelme nincs (ez nem Windows), főleg a 12GB RAM mellett.

Android 11-ben volt lehetőség a háttérben lévő appok kilövését korlátozni.
Az Android 12 sajnos kivégezte ezt a funkciót, pontosabban az új főverzióban az előtérben lévő folyamatnál nagyobb erőforrás-igényű háttérfolyamatok egy idő után leállnak automatikusan.
Ez engem is zavar néha, sajnos erre még nincs nagyon gyógyír egyik gyártónál se.

A Sony lényegében a gyári stock Androidot optimalizálja Xperiára, így nincs saját UI, mint a legtöbb gyártónál, vagyis a legtöbb jó és rossz egy az egyben megmarad az UI-ban.
Appok esetében is ez a helyzet, nincs sok saját fejlesztésű alkalmazás.
Kivétel ez alól például az extrém összetett (és jól sikerült) kamera app.

AOD-t nem használom, ebben nem tudok segíteni.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#361) Xaels


Xaels
félisten

Jött valami 300MB-os frissítés

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#362) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#361) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jött bizony, de fogalmam sincs, hogy mit hozott :DDD
Egyelőre az egyik játékot még nem lőtte ki, de még figyelni fogom, hogy a háttérfolyamatokkal kapcsolatban lett-e bármiféle enyhítés...

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#363) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#362) üzenetére


Xaels
félisten

Az biztos, hogy visszakaptam a bugyikék UI-t...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#364) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#363) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Biztos nagyon örülsz most... ;]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#365) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#364) üzenetére


Xaels
félisten

Mint majom a farkának... Annyira nem megy ez a szín ehhez a telefonhoz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#366) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#365) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nekem egyébként tetszik.
Gondolkodtam, hogy az általad leírtak alapján átszínezem én is az UI-t, de végül lemondtam róla.
De most megint kedvet kaptam hozzá, lehet, hogy estére be fog vörösödni :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#367) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#362) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Az viszont már biztos, hogy a háttérfolyamatok kilövése enyhült.
A Girls Frontline játék azóta mükszik folyamatosan készenlétben, amióta a frissítést megkaptam.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#368) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#366) üzenetére


Xaels
félisten

Lusta vagyok megint nekiugrani, de nem értem miért nincs benne az Android12-es színválasztás... Ennek a matt fekete design-nak jól állnak az erős színek.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#369) Dr. 444Hertz válasza fekomat (#356) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Itt van az összes törlése funkció :C

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#370) fekomat válasza Dr. 444Hertz (#369) üzenetére


fekomat
tag

basszus, a legvégén! :DD
Köszi! :)

(#371) fekomat


fekomat
tag

Jött ma egy ~350 megás frissítés, szerintem az áprilisi biztonsági frissítéseket tartalmazza

(#372) Dr. 444Hertz válasza fekomat (#371) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Működésben nem tapasztalok semmi változást, szóval biztos igazad van.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#373) Zsuzsi70


Zsuzsi70
újonc

Sziasztok! Valaki esetleg tapasztalt-e olyat, hogy az értesítés és csengetés hangereje maximumra van állítva, mégis nagyon halkan csöng és az értesítés hangok is alig hallhatóak. Esetleg tipp, hogy mi lehet a probléma. Média és zenelejátszás az hangos.

(#374) Dr. 444Hertz válasza Zsuzsi70 (#373) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Nekem nem szokott ilyet csinálni...
Esetleg nincs valami BT-s audió eszköz csatlakoztatva?
Ezek tudnak néha belerondítani a képletbe.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#375) Zsuzsi70 válasza Dr. 444Hertz (#374) üzenetére


Zsuzsi70
újonc

Az autóban a rádióhoz van párosítva. BT kikapcsolt állapotban is produkálja. Az előzőnél az XZ3-nál nem volt ilyen gond. Eddig minden sony telefonom probléma mentesen működött és ez most kicsit elkeserít. Köszönöm a válaszod.

(#376) Steve198310 válasza Zsuzsi70 (#373) üzenetére


Steve198310
őstag

Szia! Hasonlót tapasztaltam de nem tudom mi okozza. Van egyedi hang amit hozzá rendeltem de nem használható csengőhangnak mert nem lehet hallani. Gondoltam a tömörítés okozza de nem.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#377) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok.!

Az új android 12-es frissítéssel, tud már a telefon videó közben váltani a kamerák között, úgy mint a mark 4..? (4k 30fps-el)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#378) Dr. 444Hertz válasza Elit3Zotya (#377) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Úgy látom, hogy ilyen változást nem hozott a frissítés :N

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#379) Elit3Zotya válasza Dr. 444Hertz (#378) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

hümm kár, pedig nem lenne szerintem olyan nagy dolog megoldani a Sony-nak. :(((

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#380) Dr. 444Hertz válasza Elit3Zotya (#379) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ha megoldják, nem kell senkinek a IV ;]

Ha a RAW lehetőség bevezetéséből indulunk ki, amit anno meglépték az 5 II (ha jól emlékszem) megjelenése után a korábbi modellekbe, akkor kell még egy pár hónap, hogy esetlegesen bekerüljön ez a kamera váltás a III-ba a IV után.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#381) Elit3Zotya válasza Dr. 444Hertz (#380) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Azért van ott más is, ami miatt sok mindent bevállalnék az 1m4-ért. :DDD

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#382) Dr. 444Hertz válasza Elit3Zotya (#381) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jaja, elég jó kis telónak tűnik :K
Bár, én egy jó pár évig valószínűleg elégedett leszek a közepes osztályzattal :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#383) Imike20 válasza Wallasz (#13) üzenetére


Imike20
senior tag

Itt volt pecsét! :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#384) Bigaki


Bigaki
csendes tag

Sziasztok!
Tapasztalt valaki olyat, hogy hanghívásnál rosszul hall a másik fél? Konkrétan olyan, mintha az első másodperc a mondatok elején el lenne némítva. A mikrofont teszteltem, tökéletesen működik. Ugyanez van ha messengerben hangüzenetet hagyok, lemarad az első másodperc.
Van ötlet, hogy szoftveresen melyik alkalmazás okozhatja?

(#385) Dr. 444Hertz válasza Bigaki (#384) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Feltételezem, BT fej-/fülhallgató nélkül csinálja.
Esetleg nézd meg az engedélyeknél, hogy nincs-e olyan alkalmazás, ami használja a mikrofont, és zavart okozhat a képletben, ennyi ötletem van.
(Beállításokban rákeresel a Mikrofon/Emgedélykezelő menüpontra).
Nekem sose volt hasonló gondom....

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#386) Bigaki válasza Dr. 444Hertz (#385) üzenetére


Bigaki
csendes tag

Köszi!
Sajnos nincs engedélyezve semmi, csak használat közben.
Nem értem, mi okozza.

(#387) Xaels


Xaels
félisten

Megjött az Android13. Végre állítható gyárilag a színséma is.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#388) Dr. 444Hertz válasza Xaels (#387) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jó tudni, hogy ha visszajön a szervizből a telóm, már az új Android fog futni rajta :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#389) Teringettét válasza Dr. 444Hertz (#388) üzenetére


Teringettét
csendes tag

Szabad tudni, miért került oda?

(#390) Dr. 444Hertz válasza Teringettét (#389) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Elromlott az antennája, nem fogott rádiójelet, vagyis nem lehetett telefonálni, illetve mobilnetezni.
(WiFi működött)

Ritkán előfordul telefonoknál ilyesmi, hát pont voltam olyan szerencsés, hogy kifogtam egy ilyen esetet :C

Két nappal az antenna felmondása előtt alig fogott 5G-t, három órával az incidens előtt a hálózati beállításokban maga az 5G opció tűnt el teljesen, az utolsó fél órában pedig csak az EDGE volt elérhető...
Factory Reset, másik SIM nem segített :(

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#391) Xaels válasza Dr. 444Hertz (#388) üzenetére


Xaels
félisten

Előfordul, nekem a Blackberry K1, a HTC One X meg a Note10 is megjárta anno a szervizt.

Végül is 1 év alatt megjött ez a funkció is, kellett rá egy főverzió frissítés de legalább jól működik egyelőre. Mintha kicsit simábbak lennének az animációk is, de ez lehet placebo, nem sűrűn van újra indítva a telefon.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#392) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#390) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Na visszajött a drágaszágom :))
Minden flottul működik rajta.

Hogy kell a színsémát állítani?
Nem találom sehol...
(Frissítve 13-ra)

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#393) melodie válasza Dr. 444Hertz (#392) üzenetére


melodie
tag

Háttérkép/ Háttérkép és stílus/ Háttérképszínek

(#394) Dr. 444Hertz válasza melodie (#393) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

:R

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#395) nitrous válasza fekomat (#356) üzenetére


nitrous
csendes tag

Még használod a készüléket?
2 hete van nálam, de nekem is ugyan az a gyenge térerő parám van 2 simmel... (Yettel/Telekom)

(#396) fekomat válasza nitrous (#395) üzenetére


fekomat
tag

nem, nem használom már, sőt, azóta Vodafone-os lettem.
De mindjárt ki is próbálom, én is kíváncsi vagyok...

(#397) fekomat válasza nitrous (#395) üzenetére


fekomat
tag

Megnéztem, javult a helyzet, ilyen korábban nem volt.
[kép]
Hogy mi lehet az oka, nem tudom: vagy az, hogy Vodafonon vagyok már, vagy pedig a rengeteg frissítés, ami azóta érkezett a telefonra...

(#398) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Venni akarok egy Xperia 1/5 II vagy III-at és azt néztem, hogy pl japánban is van egészen sok.
Ráadásul a fehér ezüst ami viszonylag ritka
(nem szeretem a fekete színt) A kék zöld is elég ritka
Szóval a japán piacos működik az EU-ba? Milyen különbségek vannak?

Wifi? 5G hálózat gondok?

(#399) Dr. 444Hertz válasza angyalpc2 (#398) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Hazai 4G: [link]
Hazai 5G: [link]

Nézd meg, hogy a szolgáltatód mobilnet-hálózatának a frekvenciáit ismeri-e a telefon.
(Ezek a B jelzésű számok, mint B20, B28, B42 stb.)
Ha ezekkel nem kompatibilis, akkor csak nagyon korlátozottan fogsz tudni mobilnetezni itthon.
Illetve arra kell még vigyázni, hogy Japánban a legtöbb telefon szolgáltatófüggő (és fogalmam sincs, hogy hogyan lehet függetleníteni egy telefont ott.)
Ha például Sony üzletben veszel egy független nemzetközi verziót, az jó kell, hogy legyen itthon is.
Kérdés, hogy egy EU piacos készülék nem érné-e meg jobban a garancia miatt...?

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.