Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spety


spety
csendes tag

Melyik városról van szó? Az én tapasztalatom az, hogy településenként nagyon eltérően kezelik ezt. Volt, hogy szigorúan minden kg-ot elszámoltak, de pl. fater legutoljára úgy adott le háztartási mennyiséget, hogy nem is regisztrálták, pénzt meg plána nem kértek. Nálunk lakásfelújítás után az ingyenesen leadható mennyiség felettit korrekten kiszámlázták.

(#2) Somatom válasza spety (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Főfalu, XV. kerületi szeméttelep (a kurvák útjának a végén).
A mérleg manuális (a kezelő annyit ír a papírra amennyit akar), a bútorokkal megrakott konténer telin sem lehet túlsúlyos, a konténerszállítás pedig darabra megy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#3) djeperto válasza Somatom (#2) üzenetére

Szia, sokan nem tudják, de a lomtalanítás házhozmenő rendszerben lebonyolítható TÉRÍTÉSMENTESEN évente 1x 3 m3 hulladékig. A lomtalanítás a hulladékszállítási díjat megfizető és tartozással nem rendelkező ingatlanhasználó által a közszolgáltatóval előre egyeztetett napon (évi 1 alkalommal, egyedi megrendeléssel kért, házhoz menő jelleggel történik. A jelentkezés során szükséges megadni a hulladék várható mennyiségét is, amely alkalmanként legfeljebb 3 m3 lehet. A ki nem használt alkalmak száma a következő évre nem vihető át.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#4) Somatom válasza djeperto (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Baszki. :W
Átnyálaztam az fkf zrt honlapját, de erre az infóra nem akadtam rá. Pedig....
Igazi könnyekkel sírtam, amikor az egy hónapja vásárolt Espace -embe elkezdtem bedobálni a szétdarabolt lomot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) updog válasza djeperto (#3) üzenetére


updog
senior tag

Hú, ezt linkelnéd? :R

Én is csak azt találtam hogy ha beviszed a lomot meg a sittet akkor ingyen leadható, hasonló feltételekkel, azzal már éltem is.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#6) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Olvasás nélkül! Mert sok az igénytelen ember!
Persze ez nem ilyen egyszerű. :R

[ Szerkesztve ]

(#7) Somatom válasza Kolondrum (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Ha elolvasnád, akkor talán felmerülne más ok is. Pl. a teljesen fölösleges bürokrácia.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) djeperto válasza updog (#5) üzenetére

A hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény
rendelkezései a lomtalanításról:
2. § (1) A lomhulladék: az ingatlanhasználótól a közszolgáltató által a lomtalanítás során
átvett olyan háztartási hulladék, amely a közszolgáltatás keretében rendszeresített
gyűjtőedény méreteit meghaladja.
A természetes személy ingatlanhasználó kötelezettségei:
 40.§ (2) Lomtalanítás során közterületen csak nem veszélyes lomhulladék
helyezhető el, illetve adható át a közszolgáltatónak.
 40.§(3) Házhoz menő lomtalanítás esetében a lomtalanításra vonatkozó
közszolgáltatást az ingatlanhasználó csak a közszolgáltatóval előre egyeztetett
időpontban veheti igénybe, és ilyen esetben a lomhulladék közterületen nem
helyezhető el.
A közszolgáltató feladatai:
 42.§(1) A lomtalanítás körébe tartozó lomhulladékot az ingatlanhasználóktól
összegyűjti, illetve átveszi és elszállítja.
 44.§(1) A közszolgáltató évente legalább 1 alkalommal gondoskodik a
lomtalanítás megszervezéséről és a lomtalanítás során a közszolgáltatónak
átadott vagy közterületre helyezett lomhulladék átvételéről, összegyűjtéséről,
elszállításáról.
 44.§(2) A közszolgáltató törekszik arra, hogy az elkülönített hulladékgyűjtési
rendszert több hulladékáramra kialakítsa, és azt, valamint a lomtalanítást házhoz
menő gyűjtésként szervezze meg.
43.§(2) A lomtalanítás során közterületre helyezett hulladék a közszolgáltató
tulajdonát képezi.

PS.: Ez a rendszer működik "vidéken" mindenhol. Nincs információm arról, hogy az FKF-re ez nem vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#9) waccamár


waccamár
senior tag

Ahhh, tavasz végén újítottunk fel, ugyan ezen mindfuckoltam én is. Azóta is tele a tároló szeméttel.

Nekem a KK elküldte emailben a szemét megfizetéséről az igazolást ÉS még kitöltettem vele egy nyilatkozatot is, amit ALÁÍRT!

Megyek a szeméttelepre, mutatok mindent, mutatom az aláírt papírt, erre mondja a nő, hogy EZ NEM ÉRVÉNYES MERT NINCS LEPECSÉTELVE!

Whattafuck? :D De mondom ott van aláírva.

Válasz: Na jó, de köztünk szólva, semeddig sem tart magának aláírni egy ilyet.

Mondtam neki, hogy bármilyen pecsétet legyártatok 5 perc alatt a legközelebbi írószerboltban, tehát attól sem lesz hitelesebb.

Ezt elfogadta, és beengedett :D

Hihetetlen gáz az egész rendszer, tényleg nem csodálom, hogy van olyan aki azt mondja, hogy fuckthisshit, és lerakja az erdőszélen.

Maradt egy csomó lom meg felújítási törmelék de a tárolóban van mert még fizetősen sem tudom leadni.

Hihetetlen.

Ja és vagy 8-an dolgoznak ezen a procedúrán is. 3-an a kapuban, 2-en a bódéban, 2-en mérnek, meg még lófrálnak emberek erre-arra. Abszolút nem hatékony.

(#10) djeperto válasza djeperto (#8) üzenetére

Egy jó példa:
LINK
még egy jó példa SZEGED
LINK

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#11) Somatom válasza djeperto (#8) üzenetére


Somatom
veterán

Ebben nincs olyan, hogy a két szép szemem kedvéért külön eljönnek a lomjaimért. Ha én felhívom őket, ők meg közlik, hogy a lakóhelyemen mikor van a tavaszi lomtalanítás, akkor tulképp egyeztették velem az időpontot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" Nagy gyűjtögető volt az öreg. Benéztem, megszédültem"

Ez gyakorlatilag betegség. Az időskori leépülés egyik mellékterméke.

Volt egy hétvégi házunk a Mecseken. Közelben hotel és egy távolabbi szomszéd a kemény magból.
A néhány házhoz egy konténer tartozott. Minden nap átválogatta az öreg. A felét elvitte. Aminek még értéket tulajdonított, de neki sem kellett, azt kipakolta a konténer tetejére.
A gyerekei kb. félévente elvitették a gyűjteményt.

Mindenkiben benne van gyűjtői szenvedély, de a többség képes mederben tartani ezt a képességét.
Amikor valaki bérelni akar helyet a falhalmozott kacatjainak mert már otthon nincs hely, akkor nagy a baj.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) Somatom válasza Hieronymus (#12) üzenetére


Somatom
veterán

Ő az autóját tartotta a garázsban (2012 -es Kia Ceed, most ősszel 16 ezer volt az órában). Csak plafonig kihasználta az autó körüli helyet. Kettőt fordultam a megpakolt Espace -szal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) D1Rect


D1Rect
félisten

Elloptad a szemetet!

(#15) Somatom válasza D1Rect (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Megkérdeztem az özvegyét. Azt mondta, hogy az autón kívül nekik ott semmilyük sincs.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#16) Sethdobaloah válasza Somatom (#4) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Vagy viszel magaddal meg egy embert, es dupla annyit adhatsz le.

...csak én vagyok helikopter?

(#17) Hieronymus válasza Somatom (#13) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ja, az teljesen más!
Szóval még be tudott állni a garázsba, csak annyira rakta tele. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) Somatom válasza Sethdobaloah (#16) üzenetére


Somatom
veterán

Azt csak úgy lehetne, ha ő külön regisztrálna, külön igazolása lenne a szemétdíjról és eggyel későbbi időpontot foglalna ugyanazzal a rendszámmal. Nincs olyan ismerősöm, akivel ennyire ki akarnék b@szni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) Somatom válasza Hieronymus (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy képzeld el, hogy a szekrény tákolt polca belógott a motorháztető fölé. Az önmagában kb. 4 négyzetméter volt csípőmagasságtól, a plafonig bepolcozva. Az autó teteje és a plafon között is polcok voltak, a plafonhoz csavarozva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#20) nemlehet


nemlehet
őstag

Amikor egy ilyen telepen szabálykövetők és a kilókon vitatkoznak akkor azt várják, hogy adj nekik pénzt. A mérlegelős Rozinak/Józsinak adsz pár ezer forintot és mint írtad annyit ír be ami jól esik. Ilyen ország ez...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) Somatom válasza nemlehet (#20) üzenetére


Somatom
veterán

Vágtam. Rozi állt a mérlegnél, ketten meg odébb, székeken ülve, az épület falának dőlve figyelték a műsort. Ezek után sejtheted, hogy egy fillért sem látnak tőlem, amin osztozhatnak. Két perc alatt bedobtam az edényeket, meg a két szőnyeget. A fémért kaptam nyóccázat, a szőnyegek meg elférnek az autóm alatt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) ivana válasza djeperto (#3) üzenetére


ivana
Ármester

Normálisabb helyeken igen, pl. Csongrád megyében Mindszenten van egy házunk ott így működik. Pesten nem. Itt megvan mikor kell kirakni az utcára, általában ilyenkor a környéket megszállja a galeri és köröznek zsákmány után. Mindenképpen otthon kell lenni, kaput zárni és figyelni, hogy nem jönnek-e be. Nagyon remélem, hogy ez záros határidőn belül változni fog, mert tényleg borzalmas.

Volt egy borzalmas állapotban lévő szőnyegünk régebben, fater elvitte a közeli hulladék udvarba ahova mindent szoktunk vinni és kb. mindent át is vesznek, kivéve valamilyen rejtélyes okból szőnyeget. Azt vihette ő is a szemétégetőhöz a 15 kerbe.

(#23) Somatom válasza ivana (#22) üzenetére


Somatom
veterán

Na, az egy gyönyörű műsor. Megjelenik az Orsós klán. Az asszony, meg a nyóc gyerek ülnek egy-egy kupac mellett végig az utcában, jelezvén a többi klánnak, hogy stipi-stopi, az az ő lomjuk, amíg megérkezik apu a szétrohadt Tranzittal, mögötte a megtoldott platójú Boy utánfutóval. A közterületeseknek nem is marad semmi.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) ivana válasza Somatom (#23) üzenetére


ivana
Ármester

Most lesz elvileg 27-én itt a körúton, nagyon remélem, hogy kevesebb lesz az ork. Haza kell érni 8-ig, ezek meg nyilván nem itt laknak amikor 50 misi egy lakás. Mondjuk öcsémmel lehet körbenézünk kicsit a környéken gyalog, néha vannak érdekes dolgok. Pl. eddigi kedvencem egy Police Zenyatta Mondatta lemez szinte tökéletes állapotban. Meg egész jó könyveket lehet néha találni. A egyetlen közös érdeklődési kör ezekkel a bicikli, azt sose sikerült még szereznem.

Mondjuk most a csodás román koldusok is eltűntek a francba, meg azok a gyökerek is akik a bkv automaták körül ólálkodnak. Bár ez most nem érint, ha valahova kell menni akkor autózom vagy bringázok.

A kocsiaik tényleg olyanok, hogy azt jó érzésű ember még kenőpénzzel sem engedné át a műszakin. Mondjuk lehet nincs is rajta :U

[ Szerkesztve ]

(#25) Somatom válasza ivana (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Ingázó vagyok, állandó körforgásban két hét Németország, két hét itthon. Persze, mindíg akkor van a lomtalanítás, amikor kint vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) #90088192


#90088192
törölt tag

Nekem pozitív meglepetésben volt részem.
Évente be kell fizetni egy összeget az önkormányzat felé, küldenek egy papír fecnit, amivel lehet menni a hulladék telepre. Limit nincs, csak a gumi hulladék amiért eddig pénzt kértek, de nem kell semmi extravagáns összegre gondolni. Megkérdeztem a kapuban álló hölgyet mi merre hány lépés, annyit mondott azért 10 tonnás teherautó ne legyen, de amit a kis Nissan D21 platoja, meg utánfutó elbír az jöhet egyben, annyit fordulok amennyit akarok. Ha kell minden nap 5X.

Így nincs szemét az erdőben, se az út mellett, max ami véletlenül lepotyog.

Van mit vinni sajnos.

(#27) nullpoint


nullpoint
senior tag

Az a XV. Kerületi lerakóhely igazi gyökértelep, a semmittevés ami ott megy, az a bürokráciánk éke. Oda külön beválogatták a legsemmirekellőb sz@rháziakat "dolgozni".
Nem sajnálnék tőlük pár 10év málenkij robotot. :W Ismerős is volt ott lerakni, azt csinálta hogy bemérlegelésnél kiszállt a kocsiból, kimérlegelésnél meg bent ült.

[ Szerkesztve ]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#28) D1Rect válasza Somatom (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

A szeméttelepről... :))

(#29) Syl


Syl
nagyúr

Fiktív történet, nem tudom kivel történt meg :U

Lomtalanítás évente kétszer, tavasz-ősz, de csak akkor ha az időpont előtt egy-két héttel bejelented az igényt (természetesen az igénybejelentésnek is van időpontja!). Ha bejelented és visszaigazolják, akkor az adott napon, az adott időben (+/- 30 perc) ott kell állj a kapuban és ha jön a kukáskocsi, kihordod a kacatokat.
Nem ám, mint máshol, hogy hét elején kipakolnak, aztán a hétvégi elszállításig Orsósék garázdálkodnak az utcában...

Házvásárlás a nyár elején. Előző tulaj sok kacatot otthagyott, a költözésből adódóan az új tulajnak is keletkezett némi szemete. 30-40 sittes zsák (semmi veszélyes hulladék). Most mi legyen?
Várjon őszig a lomtalanításig és tárolja a szemetet a garázsban? - Hülye ötlet.
Béreljen konténert? - Qrva drága.
Szállítsa el a hulladékkezelő telephelyére? - Csak személykocsi van és a hulladékkezelő telephelye 60 km.
Megoldás: Jön a heti szemétszállítás, kukásautó leállít, embereket megkérdez. Egy hét múlva jönnek, fejenként egy mátyás és már üres is a garázs.

Magyarország, én így szeretlek...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#30) szaszyka válasza nemlehet (#20) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ilyen, tele ilyen életképtelen sz.r emberekkel, akik csak hivatalnoknak jók, de mint megannyi példa mutatja, annak sem.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#31) Stanlee


Stanlee
őstag

Egy kisebb nemet varosban lakom. Az itteni hulladekudvar evek ota nem tud 2 csillagnal tobbet osszehozni google-n, mindenki utalja, nagyon durvan tahok az ott dolgozok, de csak ez az egy van.

Random mod ellenorzik, hogy be vagy-e jelentve. Pl. ha hamburgi rendszamu berelt autoval mesz, akkor instant kerik a szemelyit, volt amikor azon hoborogtek, hogy magyarkent mit keresek ott...

Embertol fugg, hogy adott hulladekert kernek penzt vagy sem. Ugyanazt a tipusu hulladekot egyszer ingyen teheted be a kontenerbe, maskor meg fizetni kellett erte. pl.: 2 db bicikli felnit 5 euroert adtam le, mert megkezdett m3-re kell fizetni - anyatokat. Azota szetszedek mindent, aztan az otthoni szemettel elviszik.

3 eve vizkar miatt leszedtek kb. 20 csempet a furdoszobaban. Hulladekudvarban valami iszonyat penzert akartak atvenni. Darabokban belekerult a haztartasi szemetbe.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#32) djeperto

Ez Magyarországon Önkormányzati rendeletekbe van belefoglalva.
Nézzétek meg, kérjétek le a saját Önkormányzatotokra érvényes rendeletet. Azt lebegtetve csodákat lehet elérni a hulladék átvételeknél, igényeknél:

Pl.:

"Az önkormányzati hulladékgazdálkodási közfeladat ellátásának rendje, módja:

3.§ (1) A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás keretében a Közszolgáltató az ingatlanhasználó által összegyűjtött települési vegyes hulladékot heti 1 alkalommal, keddi napon átveszi és elszállítja. Amennyiben ez a nap munkaszüneti nap, akkor a hulladékszállítás napjáról a Közszolgáltató legalább 1 héttel korábban a ...., a helyben szokásos módon - hirdetmény útján - tájékoztatja a lakosságot.

2. Házhoz menő lomtalanítás keretében Közszolgáltató évi 1 alkalommal, az ingatlanhasználóval egyeztetett időpontban elszállítja a háztartásban keletkezett, feleslegessé vált használati tárgyakat, eszközöket, bútorokat.

3. Elkülönített hulladékgyűjtés keretében Közszolgáltató az ingatlanhasználó által elkülönítetten gyűjtött újrahasznosítható papír, műanyag, fém hulladékot évi 12 alkalommal, a hulladékgyűjtő naptárban az elkülönített hulladék gyűjtésére megjelölt napokon házhoz menő rendszerben begyűjti. Az elkülönítetten gyűjtött hulladékot az ingatlanhasználó rendelkezésére álló 110 literes – sárga fedelű - hulladékgyűjtő edényzetben kell elhelyezni.

4. Elkülönített hulladékgyűjtés keretében Közszolgáltató az ingatlanhasználó által összegyűjtött hulladékot két hetente, zöldhulladékot évi 8 alkalommal, a hulladékgyűjtő naptárban megjelölt napokon házhoz menő rendszerben begyűjti.

5. Az ingatlanhasználó és a közszolgáltató között a hulladékgazdálkodási közszolgáltatás ellátására vonatkozó jogviszony a 9. §-ban szabályozott közszolgáltatási szerződés megkötésével, illetve a szolgáltatás igénybevételével jön létre, azaz a közszolgáltató a közszolgáltatás teljesítésére rendelkezésre áll, a megjelölt hulladékszállítási napokon megkísérli a hulladék átvételét és elszállítását."

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#33) bLaCkDoGoNe válasza Somatom (#23) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Na igen.
Mondjuk ezek az áldatlan állapotok igen nagy százalékban az ott lakóknak is köszönhetőek, akik képtelenek megérteni, hogy a lomot az elszállítást megelőző este rakják ki, és szorgos hangyaként már egy héttel a kiírt időpont előtt telerakják a környéket a bontott WC csészékkel és kiült ülőgarnitúrákkal.

"A közterületeseknek nem is marad semmi."
Ez azért nem teljesen igaz, mivel egy csomó dolgot ott helyben atomjaira szednek primitív, de annál több szemetet termelő módon, hogy kibontsák belőlük az őket érdeklő komponenseket. Ilyenkor zeng a környék a balta és vascső csattogástól, üvegcsörömpöléstől, miegyébtől. Szóval gondoskodnak ők azért arról, hogy legyen munkája a takarító brigádnak is... Szerencsére mifelénk az utóbbi időben legalább az összetakarítás nem késett napokat, a lomok elszállítását követően néhány órán belül mindig rendbe tették a környéket.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#34) bkercso válasza waccamár (#9) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja és vagy 8-an dolgoznak ezen a procedúrán is. 3-an a kapuban, 2-en a bódéban, 2-en mérnek, meg még lófrálnak emberek erre-arra. Abszolút nem hatékony.
De legalább alacson a munkanélküliség, EU-hoz képest is jók vagyunk... :C

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35) Somatom válasza bLaCkDoGoNe (#33) üzenetére


Somatom
veterán

De, egész más, hogy hármat fordul az utcából a 12 tonnás teherautó, vagy Kovács II Béla segédtigris összesöpör. Ne érts félre, én is gyűlölöm ezeket a lomis brigádokat. Kénytelen vagyok korábban kitenni a cuccot, mint ahogy megjelennek, mert utcára nyílik a garázs és azt ők nem láthatják kinyitva.

djeperto:
Az a gyanúm, hogy Te nem vagy főfalusi. Itt nem így működik. Eleget tesznek a jogszabályi kötelezettségüknek, csak másképp értelmezik az időpontegyeztetést. Közzéteszik, hogy egy adott körzetbe mikor jönnek. Akkor kell kirakni a hulladékot. Még egy lehetséges opció van. Szeméttelepen lehet venni FKF -es nylonzsákot. 800Ft körül van darabja, aminek az árában benne van a szállítási díj. Ha ebben rakod ki a szemetedet a kuka mellé, akkor elszállítják. Csak a szöges szekrénylapokat nem tudtam volna betenni a zsákokba.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) djeperto válasza Somatom (#35) üzenetére

Nem, vidékfalusi vagyok :D
A törvény és az NHKV is kötelezi az FKF-et erre, csak húzzák-halasszák ameddig csak lehet. Az EU-ba is a milla+ os városokban van a legnagyobb gond a hulladékszállítással, de ez normális (mint az infrastruktúra egyéb elemeivel is).
Sajnálom, hogy főfaluban ilyen a helyzet, pró-kontra, a lomtalanítás vidéken jobb az átlagkereset, ingatlanérték, stb. meg főfaluban jobb. Kinek a pap, kinek a papné, valakinek meg a pap lánya :D

"there are more jacks then one at the fair..."

(#37) bLaCkDoGoNe válasza Somatom (#35) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Itt mifelénk a mennyiség szignifikánsan nem szokott változni a tevékenységüknek köszönhetően (kevés dolgot visznek el egészben), viszont az amúgy sem kis rendetlenséget sokszorosára növelik a primitív bontási módszereik közben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#38) ivana válasza bLaCkDoGoNe (#37) üzenetére


ivana
Ármester

Azt utálom a legjobban amikor a régi hűtőt verik szét aztán kifolyik belőle mindenféle gedva. Meg a másik amikor a képcsöves TV-ről letörik az elektronágyú részt, aztán tiszta üvegszilánk az egész utca hetekig.

(#39) Hieronymus válasza ivana (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az üvegszilánk nem a letöréstől van.
Mivel vakum közeli állapot van a képcsőben, befele robban az üveg és nem kifelé.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) ivana válasza Hieronymus (#39) üzenetére


ivana
Ármester

Attól, hogy vákum közeli állapot van alapból a képcsőben ezeknek nem sikerül általában elsőre letörni a végét. Jó néhány kalapácsütés után megy csak. Egyszer meg kéne szivatni őket és kirakni egy TV-t nem sokkal kikapcsolás után :)

(#41) nemlehet


nemlehet
őstag

Ez amúgy jó tipp, csak ha azt várja hogy megvesztegesd vagy csak szimplán az nap szívózni akar akkor te lobogtathatsz bármilyen papírt. Ha szabályt/törvényt sért kihez fordulsz? Mindenki pont le fogja szarni, az önkormányzatnál összezárnak és mehetsz polgári perre amit vagy megnyersz vagy nem, de minimum 2 év.
Ráadásul az a vicc, hogyha még nyersz is az önkormányzat ellen simán előfordul hogy ugyan úgy nem történik semmi. Közeli ismerősnek volt egy peres ügye, nyert, kapott kártérítést és a helyzet azonnali megszüntetését írták elő... 4 éve ott van a jogerős ítélet a kezében de nem történik semmi, szarnak rá.

Nálunk is van évi 1x ilyen lomtalanítás... Amit kb az utóbbi 3 évben simán lefújt az önkormányzat munkaerőhiányra hivatkozva. Természetesen semmilyen kompenzáció nincs, nem emelték a leadható hulladék mennyiségét ha még önköltségen elszállítaná az ember. Így aztán szépen behajigálja a sok barom a Dunába meg kib*ssza az út mellé.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#42) #90088192


#90088192
törölt tag

Itt felmerül az alap probléma. Hol a helye a szemétnek? Ha megtermeltetuk akkor oda kell kerülni, független minden politikai gazdasági hülyeségtől. Ergo eleve hülye a hozzáállás. Mert a szemet lesz attól függetlenül, hogy hova kerül. Akkor nem lenne normális, hogy kerüljön oda, ahova kell? Persze lehet jönni mindenfele zseniális elképzeléssel miért is jó ez így, a végén ugyan az az eredmény, szemet mindenhol.

Megint csak a látszat intézkedések, és fontoskodás :O

(#43) Somatom válasza #90088192 (#42) üzenetére


Somatom
veterán

Ráadásul így akkor is környezetszennyezőbb, ha végül odakerül, ahova való. A padlószőnyeget nem tudom bringával vinni. Autókáztam vele 50Km -t a városban, majd ugyanezt megteszi a lomtalanítós teherautó és akkor még nem említettem az Orsós klán által okozott környezetszennyezést.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#44) ncc1701


ncc1701
veterán

Ha megkérdezted volna, h nem lehet-e okosba megoldani, akkor kb 5 rugóért megmutatják hová borítsd. Haver így vitt el a múlt héten kb 700kg lomot.

(#45) Somatom válasza ncc1701 (#44) üzenetére


Somatom
veterán

Az miért lett volna jó nekem? Így is, úgy is haza kellett autókáznom. A sok útban levő lomomat ingyen elcseréltem azonos súlyban olyanra, amiért pénzt kaptam és olyanra, ami nem foglal plusz helyet (tök mindegy, hogy a betonon, vagy a padlószőnyegen áll az autóm). Majd elviszik lomtalanításkor ingyen. Ezért kellett volna plusz öt rugót fizetnem? Hát lóf@szt a korrupt seggükbe! Húsz perc melóval spóroltam 5700Ft -ot (700 -at kaptam a fémért). Az 17 ezer Ft -os órabér. Azon viszont ne csodálkozzanak, hogy ha ilyen fos rendszert alkotnak, akkor sokan illegálban lomtalanítanak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#46) ncc1701 válasza Somatom (#45) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem meréne annyit, h ne kelljen néznem lomtalanításig a szemét kupacot. :)

(#47) totron válasza #90088192 (#42) üzenetére


totron
addikt

Megfosztanád a politikai érát annak tapadási pontjaitól? Ejnye!

(#48) Somatom válasza ncc1701 (#46) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint a garázsban a kiterített szőnyeget az autóm alatt? Sztem teljesen nézhető. Igaz, látszik rajta, hogy nem vadi új, de viszonylag kevesen terítenek perzsát az autójuk alá. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) Ghoosty válasza ncc1701 (#44) üzenetére


Ghoosty
őstag

Eezzaazz, bíztassuk csak az embereket bűncselekmény elkövetésére...

(#50) Somatom válasza Ghoosty (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Nem kell engem bíztatni, elkövetem én azt anélkül is, ha látom értelmét. De, ennek nem láttam. Egyébként is tök hülyeség lenne lefizetni a tigriseket. Ha már bűncselekményt követek el, akkor nem egyszerűbb, ha illegálisan lerakom a lomot? Sokkal olcsóbb is (mármint nekem). ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#51) totron válasza ncc1701 (#46) üzenetére


totron
addikt

Igazad is van, helyette majd jön vissza a beledbe a molekuláris műanyag. Amit nem látok közvetlenül magam előtt, az nincs. Gratulálok.

(#52) #89309696


#89309696
törölt tag

Magyarosan: ott kellett volna hagynod a pi.a ordítozva, anyázva, egyes padlógáz középső ujjat felmutatva.
Angolosan: csúsztatnod a tízezrest a Manyika kezébe, hogy ugyan már hölgyem kérem engedje meg nekem a vitaindítást a nézeteltéréssel kapcsolatban, az én véleményem szerint az a mérleg 150 Kilogramm mértékegységnyi lomtalanítási hulladékot mutat.

(#53) Somatom válasza #89309696 (#52) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a számomra legoptimálisabb megoldást választottam. Magyarosan. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.