Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zicokuka válasza kikikirly (#49) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Na mert szimplán gazdaságilag :D Nekem is 1060 van igaz a3Gb-s verzió,de csak pici hátránya van a "simával" szemben.Eddig nem fogyott el a vram :D És 2db 7970 sztem olcsóbb még a 3Gb-s verziónál is.

(#52) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Hatalmas gratula a teszthez! :C

Kíváncsi voltam hogy a mostani HD 7870-em hogy futnak a mai játékok és erre szépen elfutnak. :Y
Nekem ilyen kártyám van sajnos a hűtése nem olyan jó pedig szép a design. Nyáron volt közel 80 fok és 4100 rpm-en pörögtek a ventik,pedig friss paszta is volt. :O

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#53) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Köszönjük a tesztet, lenyűgöző lett!
Volt HD4890 -em, és csak szép emlékeket őrzök. Talán az volt az egyetlen VGA, amit nem bántam meg, hogy megvettem.

[ Szerkesztve ]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#54) dSERiES


dSERiES
senior tag

Aztamindenit :Y gratula az íráshoz :R Lesz min mazsolázni este. ;]

⊿sff⊿

(#55) KO.zmahov


KO.zmahov
tag

:R :R :R :R :R

Ezt irgalmatlan meló lehetett elkészíteni! Minden elismerésem!
Ebben rengeteg infó van az építgetőknek!
Azt hiszem sokat fogom még olvasgatni - egyszerre talán el sem tudom! :K

:R :R :R :R :R

(#56) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a szuper tesztet!

(#57) b.


b.
félisten

Azt a mindenit, példátlan cikk. Hatalmas munka lehetett ezt megalkotni. Nagy betűs KÖSZÖNÖM !

Külön élmény volt a kártyák bemutatását olvasni, annyira találó, nem túlzottan szakmai de mégis lényegi információk, amik összefoglalták az adott kártya abban a korban elfoglalt helyét és a róla kialakult közvéleményt. Ehhez külön gratuláció! Egy élmény volt és megkönnyeztem némely kártya látványát.

Hogy én mit szenvedtem a 3870 x2 hűtésével anno, meg a 9800GTX első bekapcsoláskor nem indult el,azt hittem agybajt kapok, aztán valamitől megjavult . :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#58) bacsis


bacsis
Közösségépítő

brutál... maximális riszpekt.. köszönjük :R
...Én is tesztelem X1950XTX CF-et, és hasonló eredmény jött ki... aztán szólt Yutani fórumtársunk, hogy ugyan próbáljam már meg a Left For Dead 2-vel is, és láss csodát, abban a játékban, és csakis abban a játékban, de valami 80% fölötti hatásfokot értem el :))

(#59) love válasza Zicokuka (#51) üzenetére


love
tag

De mennyit fogyaszt egyik, és másik?
Jó kis munka, mire a végére értem :))

Csak a Funky ;)

(#60) arelim


arelim
tag

az x3 az terran conflict, nem terrain. ;)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#61) GAI válasza arelim (#60) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Öm, valóban :DDD Javítom :R

(#62) csongi


csongi
veterán

:R :R :R

(#63) Zicokuka válasza love (#59) üzenetére


Zicokuka
senior tag

A fogyasztás sose érdekelt, tudom hogy most akarjuk megmenteni a Földet amikor már a fele elpusztult.Valódi körülmények között nem igazán veszi èszre az ember hogy hú mennyit spórolt mert kevesebbet fogyaszt a gpu.380-ról vàltottam 1060-ra de szimplán a több kraftért.Ami èrdekel 1-1 vàsárlás során az àr/teljesítmény.Bàr lehet egy 7970Cf rendszer anyagilag is többe van mint mondjuk egy 1060.Ezért se lett aztán sose több gpu-s rendszerem mert nem érte volna meg.A legtöbb embert sztem az érdekli mennyit kap a pénzén.

(#64) GAI válasza Zicokuka (#63) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Azért mialatt ezt a cikket készítettem, másfélszeresére ugrott a villanyszámlám a megszokotthoz képest, szóval észre lehet azért venni :DDD (persze nyilván kis lakás, kis fogyasztás volt a kiindulópont, de akkor is megdöbbentem).

(#65) arelim válasza GAI (#61) üzenetére


arelim
tag

egyébként fájdalmasan sok az infó.
végigpöttyögtem, de önigazolásként, hogy lássam, jó vga-kat vettem-e anno.

egy gta iv-et is betehettél volna, a pocsék portolás, és indokolatlanul magas gépigénye miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#66) GAI válasza arelim (#65) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Próbálkoztam vele, de végül elvetettem valamiért. A Crossfire nem ment, vagy túl procilimites volt, már nem emlékszem, de oka volt, hogy nem került be.

(#67) Peter13


Peter13
senior tag

Ember, nem jutok szóhoz. Elkezdtem olvasni, és még csak az első pár oldalnál tartok, de már most tátom a szám hogy ez mennyi meló lehetett (ami egy dolog, mert a mennyiség nem minden, de it a minőség is rendben van). Le az összes kalapommal. Most mennem kell, de ezt betárazom egy olyan időre amikor nem b@sztatnak, popcorn és kóla mellé, egész estés elfoglaltságnak...isteni időtöltés lesz. :C
Nagy köszönet érte, a már elmített maxi respect mellé :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#68) mmdms


mmdms
addikt

A radeonoknál az x1000-es érában volt egy kakukktojás, az x1300pro, amihez nem kellett a kártyákat összekötni, és nem volt master/slave, a driver felelt a működésért.
Mai napig szeretném ezt kipróbálni, csak nem találni ilyen kártyát már. Pedig nagy fless lehet, mivel ez a kiépíthető leggyengébb több GPU-s rendszer. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#69) GAI válasza mmdms (#68) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Igen, az alsókategóriás kártyáknál volt ilyen. Még NV fronton is, pl a sima (nem GT) 6600-on nincs SLI csatlakozó, de mégis össze lehet őket kötni SLI-be, híd nélkül.

(#70) ViZion


ViZion
félisten

Bakker... mekkora teszt! :Y
Köszönjük, este átolvasom alaposabban! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#71) Zicokuka válasza GAI (#64) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Bár itt sok szörny is tesztelve lett,így az általános környezet kilőve :) Azért ez a több gpu story elég régi,de a gyermekbetegségei maradtak.

(#72) origami


origami
csendes tag

Te beteg állat!
.
.
.
de jó értelemben :DD

Gratulálok a cikkhez, bele sem merek gondolni menyit foglalkozhattál vele...

(#73) Dronte


Dronte
aktív tag

Nem semmi munka, gratula :C

Ha lesz időm ki is nyomtatom, beköttetem, és unalmas óráimban elolvasom. :D

(#74) flymi válasza Dronte (#73) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

ATI vs. NVIDIA kezdetektől napjainkig című műsor is megér egy misét. Nekem sokszor segített. Hetente egyszer-kétszer biztos matatok benne valami után.
Hiánypótló volt ez az SLI/CF írás is, a nagy kérdés viszont, hogy mi lesz majd azután, hogy a cikkíró kipihente ezt a cikket.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#75) Dronte válasza flymi (#74) üzenetére


Dronte
aktív tag

Igen, a teszteket leszámítva ezt el is olvastam anno. Hasonlóan epic téma :))

(#76) Redneck


Redneck
veterán

Nagyon komoly munka lett, gratuálok! :C Hány óra alatt készült el?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#77) Fecogame


Fecogame
veterán

Wow, micsoda teszt. Talán a leghosszabb a PH-n? :Y

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#78) ASdS


ASdS
csendes tag

Nem semmi. :Y :R

(#79) RafaelEKH válasza regener (#1) üzenetére


RafaelEKH
tag

Hát ez nem volt semmi olvasmány, sok helyen érdekes infók voltak benne számomra. Grat hozzá

(#80) #16939776


#16939776
törölt tag

Neked mind megvolt :(((

:DDD

Már már guines-rekord szaga van a cikknek.

(#53) noPublicFG: Nekem is az volt a csúcspont, 1280*1024-et "kipipálta" és Fhd-t is szépen vitte OC-val.

[ Szerkesztve ]

(#81) SLYM


SLYM
veterán

Mi munka van ebben, respect! :R

(#82) A`rpi


A`rpi
addikt

Gratulálok az íráshoz! :R

(#83) robertosz91


robertosz91
tag

Nagyon nagy respect!!
Már el is felejtettem, hogy ha te tesztet csinálsz, akkor fel kell kötni a gatyeszt!

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#84) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Ez nagyon igényes teszt, ez egy masterpiece lett!

(#85) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Le a kalappal!
Mindig is akadtak válaszolatlan kérdéseim a témában. A - Z ig kitöltötted ezt az űrt.
Köszönöm!
Mestermunka! :R

(#86) mmdms válasza GAI (#69) üzenetére


mmdms
addikt

Ráadásul azok a 6600-ak milyen jól mentek, nekem is volt egy msi, riva tunerbe addig lehetett húzni az órajelet amíg volt csúszka, ha jól rémlik 300 ról 450re.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#87) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Köszi! Nagyon trartalmas, precízen kivitelezett írás, hogy már a léptékeit ne is említsük. Mindez egy magánembertől származik plusz pont. A régebbi tetsztjeidet is sokszor fellapozom technikai infókért, iránymutatásért.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#88) csakdzsó


csakdzsó
tag

Grat a teszthez GAI,egész pervez :Y .Ott van a szeren!

Észre vettél képminőségbeli különbséget Radeon és Nvidia közt?

köztudottan ugyebár a nácik árja atlantisziak, tehát valójában magyarok is nyilván és persze gyíkok is... Mé? Nem tuttad? :D

(#89) GAI válasza csakdzsó (#88) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Egyedül Far Cry Primal-ban vettem észre olyat, hogy a HD 5-6000-es Radeonok nem renderelték ki rendesen a vízen a csillogást. Ezen kívül más képminőségbeli gond nem volt.

(#90) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Gratulálok, és köszönöm a cikket! :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#91) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Az októberi bejegyzést mikor láttam akkor gondoltam, hogy ez csak valami vicc mert nincs ember aki ezt megcsinálja. És mégis van! Köszönjük!

(#92) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Végigtanulmányoztam :) . Ez is etalon, le is mentem a többi cikked mellé, gyakran belenézek mindegyikbe, ha valamit tesztelek. Szerintem világviszonylatban is egyedülállóak az írásaid :R

(#93) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Volt cpu limit valamelyik kartyaval?

(#94) gbors


gbors
nagyúr

Hát ez szokás szerint kolosszális lett, gratula! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#95) GAI válasza HaZsolt (#93) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Néhány játékban igen, ahogy a grafikonokon is látszik. Ez sajnos elkerülhetetlen ekkora kártyahalmaznál, ha azt akarjuk, hogy a kisebb kártyákon is lefussanak a tesztek.

(#96) ribizly


ribizly
veterán

Gratula! :C Ismét.

Habár felmerül bennem a kérdés, hogy van e a "nosztalgikus" értéke mellett értelme egy ilyen "outdated" tesztnek, de mind a profizmusa, tartalma és a belefektetett munka kivívja az elismerést.
Én mindenképpen csinálnék a helyedben a már meglévő írásaidról angol verziót (elég volna amolyan címszavas váz, mert akit érdekel az úgyis érti a chart-okat). ;)

Mi lesz a következő? ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#97) GAI válasza ribizly (#96) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát a nosztalgián kívül valóban nem sok értelme van, de az talán pont elég :) Elsősorban úgyis a magam szórakoztatására csinálom ezeket a teszteket, a hobbiknak meg ritkán van értelmük :) De az elkészült cikkek másoknak is szórakozást jelentenek.

Új cikk terv most nincs, kipihenem előbb ezt a mostanit (anyagilag is :DDD ). A "retro" vonalon már csak két cikk-ötletem van, de egyik se tarthatna számot komolyabb érdeklődésre, valamint engem is kisebb mértékben vonzanak, bár attól még nem kizárt, hogy egyszer lesz belőlük valami. Az egyik egy ultra-low-end kártyák (64 bites szutykok, 400 Ft-ért utánad vágott Quadro NVS-ek, ...stb-k) vs IGP-k teszt lenne, a másik meg egy komolyabb Quadro kártyákat bemutató cikk, összehasonlítva az azonos GPU-ra épülő GeForce-okkal. Egyik se most lesz, ha lesz egyáltalán. Ezt leszámítva majd a DX12-es korszakról (ha beindul) lehetne írni, de ott meg várni kell néhány évet, mire összegyűlik elég típus hozzá, valamint lecseng ez a bányász őrület a horrorisztikus VGA árakkal együtt.

Az angol fordítást már többen mondták, hogy jó lenne, de én nem vagyok annyira penge angolból, hogy kellő minőségben lefordítsak ekkora szövegeket. És mivel a cikkeimmel szemben eléggé maximalista vagyok, ezért a címszavas fordítás nem jöhet szóba. Na meg nem is tudom, hol lehetne publikálni az angol nyelvű változatokat, ahol érdemben megtalálják és hozzáférnek a külföldi olvasók...

(#98) ribizly válasza GAI (#97) üzenetére


ribizly
veterán

Szerintem többen is szívesen segítenénk egy ilyen fordításban. Én magamat nem tartom túl jónak angolból, ha van rá igény, akkor unalmas óráimban segíthetek. Én nem igénylem azt sem, hogy akárhol megemlítsék a nevemet, ha valahova kikerülne később. Szólj, ha valamelyiket kitolnád angolul is.
Egyébként az a véleményem, hogy akár a nagyobb külföldi oldalak is simán kirakhatják, de a logout is elbírhat egy-két angol cikket.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#99) envagyok válasza GAI (#97) üzenetére


envagyok
veterán

Pár hónapig használtam egy 6600k-t otthon, és mikor 1-2 napig nem volt vga-m kipróbáltam az igp-t.
Ledöbbentem.
Kb 7950gx2-8800gt szint.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#100) [MK]_[MK]


[MK]_[MK]
csendes újonc

Amindenit'..
Le a kalappal.. Gratulálok ehhez a munkához. Irigylem a kitartásod. Nem kis munka lehetett. ;)

[ Szerkesztve ]

(#104) Sentra


Sentra
csendes tag

Sziasztok! :Y

Elnézést, gondolom már sokszor írva lett, de komolyan mondom le a kalappal!
DX verziók, típusok, generációk és játékok sli-crossfire tesztje, ilyet kerestem már régen és elkészült!

Nagyon alapos munka! :R

Üdvözlettel

(#105) csangabo


csangabo
csendes újonc

Az nem semmi teszt. :R Gratulálok a készítőnek. Csak azt nem értem, hogy egyeseknek manapság hogy van még türelme egy ilyen tesztet összeállítani. :))

(#106) nexplo


nexplo
őstag

Ez az etalon teszt. Komolyan ilyet még nem láttam itt fenn. Ebből még évekig lehet csemegézni. RESPECT a készítőknek. Tényleg emelem kalapom. Nálam ez felér egy felvételivel, ez a cikk tényleg profi munka. Amennyiben lenne PC boltom már csábítanám át a készítőket :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#107) DarthSun válasza nexplo (#106) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A készítőket nem tudnád, csak a készítőt, ugyanis egy ember, GAI készítette az egészet. Egyébként több ilyen MEGAcikke is van.

(#108) nexplo válasza DarthSun (#107) üzenetére


nexplo
őstag

Biztosan többen segítettek neki szerintem. Nem a dicsőséget akarom elvenni tőle de ehez kell is segítség :)
Ekkora és ilyen fullosat még nem láttam tőle de pótolom. Thnx :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#109) flymi válasza nexplo (#108) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Persze hogy többen segítettek neki!
Sokan adták neki a kártyájukat pénzért vagy kölcsönbe. :DDD

"ATI vs. NVIDIA kezdetektől napjainkig" az igazi alapmű.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#110) nexplo válasza flymi (#109) üzenetére


nexplo
őstag

65 oldal, várj felkötöm a gatyámat, mert ez sem piskóta :DDD úgy látom most pár hét olvasgatás jön hogy beérjem magam :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#111) GAI válasza nexplo (#108) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ahogy flymi is írja, a kártyák beszerzésében kaptam segítséget másoktól, akik saját gyűjteményükből adtak kölcsön a teszthez. Enélkül szinte lehetetlen lett volna összehozni. Magát a cikket (mérések, fotózások, szöveg) egyedül csináltam, szabadidőben komótosan. Nálam ez hobbi, nem főmunkaidős tevékenység :)

(#112) nexplo válasza GAI (#111) üzenetére


nexplo
őstag

Pedig főmelónak is szuper lenne ;) Lehetne kombinálni youtube videóval is (vagy ott csinálni tesztet) hátha legalább egy kis bevétel is lenne amiből tudnád finanszírozni ezt a szuper és számunkra karitatív cselekedetet :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#113) GAI válasza nexplo (#112) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Nem vagyok egy youtube videóra való ember :DDD Azt meghagyom az extrovertált embereknek :)

(#114) nexplo válasza GAI (#113) üzenetére


nexplo
őstag

A tudásod számít nem az hogy hogy nézel ki. Bár ha szőke vagy és a mellméreted is hatalmas akkor nagyobb lenne a sikered :DDD
De viccet félretéve sokan néznék-tanulnánk belőle hidd el.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#115) GAI válasza nexplo (#114) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Minden bizonnyal, de nekem sajnos nincs elég jó beszélőkém hozzá, se semmilyen rutinom a video készítéssel, szóval full amatőrnek tűnne az egész még ha meg is próbálnám, annál meg igényesebb vagyok, mint hogy ilyet adjak ki a kezemből. Maradok inkább az írott cikkeknél, bár tudom, hogy manapság már nem divat ilyet olvasni, és videókkal sokkal nagyobb nézettséget lehetne elérni, de ezeket elsősorban úgyis a magam szórakoztatására csinálom, hobbi jelleggel.

(#116) nexplo válasza GAI (#115) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos, megértelek. És köszönjük a szuper cikkeket :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.