Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] SLI teszt

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

nagyon jó írás ismét :C

sajnálom, hogy a quad-teszt nem jött össze, de ez sem volt így rossz... annyira szerintem nem vészes a gx2 skálázódása... elég szépen a 3850 nyakában van azért itt-ott, hiába sokéves izomkártya...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) pckownz


pckownz
senior tag

Köszi a tesztet, már régóta kíváncsi voltam rá, hogy mit is tud produkálni egy SLI. :)
Grat :C

(#3) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Jó lett ez, ne sajnáld, a lényeg úgyis lejött belőle! :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4) Móci


Móci
addikt

Jó teszt lett, nekem tetszett! Kár a quad sli-ért, de azért ebből is lehetett jó pár tanulságot levonni. Hasznos volt, na. :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C :R

érdekes írás, igaz ATI párti vagyok :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#6) habo2 válasza Mr.Csizmás (#5) üzenetére


habo2
csendes tag

végre! :C :C

már nagyon vártam! grat!!! :R :R :R

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#7) bacsis válasza ]Phobos[ (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de sajnálom, mert a 2db GX2 be fogta volna a 3850-est igaz 5X akkora fogyasztással, de meglett volna ;] :R
Köszi skacok az elismerést :R

(#8) viszta99


viszta99
tag

jó írás ! :C

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Az SLI lényege, hogy az egyik képkockát az egyik VGA kártya számolja, míg a másik képkockát a másik kártya, ezáltal optimális helyzetben a teljesítmény duplázódhat."

Biztos ez? Nem ugyanazon frame 2 feléről van szó?

mod: a wikipedia szerint mindkettőnknek igaza van, kétféleképpen működhet az SLI

A teszt amúgy tetszik, tanulságos.

[ Szerkesztve ]

***

(#10) Konflikt


Konflikt
addikt

fasza lett volna, ha megy a quad, de igy is remek iras :)

de sajnos az egyik kártya nem tudott több kártyás módban működni,

ezt h erted, probaltad mas driverrel is? esetleg mas lapban (mar amennyiben volt keznel egy alkalmas darab)

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#11) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Na ez is kijött, gratuláció Mester! :R :C
Azt nem gondoltam volna, hogy ilyen különbségek vannak néhol a GX2 és HD3850 között. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12) Móci válasza bacsis (#7) üzenetére


Móci
addikt

4 vs 1... az se szar! ;]
Majd csak sikerül azt is összehozni!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) Konflikt válasza ollie (#9) üzenetére


Konflikt
addikt

igyvan, ket fele modszer van ebben az esetben:

1, split frame rendering: egy egy frame also-felso reszet szamolja 1-1 gpu,

2, alternate frame rendering: framenkent szamoljak: paros frameket az egyik, paratlan frame-ket a masik gpu szamolja.

mod: ja latom kozben ramoddoltal: )

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#14) bacsis válasza Konflikt (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Volt 2 tökegyforma GX2...
Az egyik mindegyik driverrel ment 2 kártyás üzemmódban, azaz teljes értékű GX2-ként működött, a másik pedig akármilyen drivert raktam fel, csak fekete képernyő volt a jutalmam amint bekapcsoltam a kártyán belűli SLI-t...
Tehát itt tuti nem szoftveres vagy inkompatibilitási probléma volt... hisz ahogy írtam, a másikkal semmi gond nem volt...

Móci! A Próféta szóljon belőled :R

[ Szerkesztve ]

(#15) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jó kis teszt, grat!
Engem már a kiadása pillanatában elborzasztott ez az nV szörnyike, hogy mekkora gyártási költsége lehet, és hogy mennyit fogyaszt, hogy fűt, és még milyen ronda is... :D
Az ára persze aztán igazolta a kétkedésemet.
De technikai kuriózumnak mindenképp jó, valaki rakjon el egy ilyet, 10 év múlva jöhet róla a retro teszt...
A Quad-SLI-re én is kíváncsi lettem volna, esetleg egy fogyasztásméréssel megfejelve...
De azért jó ez így is. :R

(#16) bacsis válasza FoxiestFox (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna még mindíg nincs fogyasztás mérőm, majd idővel :B :R
De azt tudom, hogy mikor egyszem GX2-es volt a gépben egy 350W-os táp volt alatta, (valami márkásabb belsejű) Szóval annak a hátoldala annyira felforrósodott, hogy a kezem alig bírta el... a belső 12centis venti meg maxon pörgött persze.. szóval a táp másik oldalát is hűtenem kellett, oda is raktam egy 12-es ventit...
Aztán a másik GX2 berakása után úgy gondoltam nagyobb táp kellene :D

(#17) Konflikt válasza bacsis (#16) üzenetére


Konflikt
addikt

naltod ezzel a fogyasztasmero-dologgal en is igyjartam.

meglett az X2 teszt 2008 oktoberben, aztan karacsonyra ocsem fogyasztasmerot vett :DDD
de akk mar keso volt. pedig megneztem volna mit zabal a dogje.
btw en 550es corsairral teszteltem, de bizony azzal sem mertem megkockaztatni a crossfire x-et egy X2+4870-nel :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18) aleister


aleister
veterán

Azért a Grid sanszosan cpu limites.
Ezek után csak lesz valaki, aki felkapja a fejét, és ad egy másik X2-öt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#19) .bableWes


.bableWes
őstag

elöször is grat az iráshoz! bacsics a te irásaidat nagyon szeretem :)

olyan teszt nem lessz amikor mondjuk SLI vs Cross Fire? kb hasonlo kariberü kártyákkal? 1 olyanra lennék nagyon kiváncsi

az ati azért elveri az nvidiát, vagy csak én vagyok elvakult ATI fan?! :Y

Grat hozzá még 1x, igy tovább :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#20) aleister válasza .bableWes (#19) üzenetére


aleister
veterán

Igen, elveri. Legalábbis 2 PH teszt is bizonyítja. Most csak az 1650xt cf ugrott be, nem tudom melyik volt a másik írás.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#21) h.adam.92


h.adam.92
őstag

szép munka :)

(#22) Bling95


Bling95
őstag

Nagyon jó teszt, ma is okosabb lettem :C :R

(#23) Metalfan


Metalfan
senior tag

Még csak az első oldalt olvastam el, egy apró észrevételem van: az első Quad-SLI videokártya a 7900GX2 volt, viszont úgy tudom, hogy nem dobták piacra vagy csak nagyon limitált mennyiségben, és viszonylag gyorsan jött az utódja, a 7950GX2, jóval rövidebb nyákkal és átgondoltabb felépítéssel ;)

(#24) .bableWes válasza aleister (#20) üzenetére


.bableWes
őstag

majd keresgélek, csak érdekel, hogy mit tud a cross az sli ellen :D

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#25) lb


lb
csendes tag

sztem a játék magasabb fokozatokban bekapcsol olyan funkciókat shadereket is amit alacsonyabban nem (logikus) és így lehetséges az, hogy relative nagy felbontásban élvezhető alacson beállítások melett.

(#26) Metalfan válasza Metalfan (#23) üzenetére


Metalfan
senior tag

Nálam 400-as FSP táp van, az egész jól elvan a GX2-vel, bár szerintem elég hangos játék közben, meg jó ideig még utána is :U

Ui: Ez itt a reklám helye: eladó a 7950 GX2 :))

szerk: Bacsis, király lett a teszt, nem gondoltam volna, hogy a másik kártyával történtek után egy ilyen jó tesztet adsz ki :R

[ Szerkesztve ]

(#27) harry


harry
veterán

Nálam van eladó pont ilyen lap és proci ;] [link] [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28) habo2 válasza harry (#27) üzenetére


habo2
csendes tag

A tesztben szereplő lap pedig már az én gépemben csücsül :))

na a lap azért nem pont olyan... gondolom a tiéd nem V-moddolt... ;] ;]

:R

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#29) mmdms


mmdms
addikt

Jó a teszt nagyon bacsis, szokásos minőségű!
Azt viszont nagyon megnézném, hogy egy újabb lapkészlettel hogyan menne az sli. Nem lehet hogy a lap volt itt a korlátozó tényező?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#30) Fecogame


Fecogame
veterán

Nem gondoltam volna, hogy a 3850 ennyivel ( és egyáltalán ) gyorsabb lesz. :N

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#31) harry válasza habo2 (#28) üzenetére


harry
veterán

Azon gondolkodtam, hogy a lap meg lehet buherálva, de lusta voltam végigolvasni :P

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32) Metalfan válasza mmdms (#29) üzenetére


Metalfan
senior tag

Szerintem inkább a játék/driver a korlátozó tényező. Egy 500/600-ra belőtt 7950 GT SLI is majdnem ugyanezeket az eredményeket hozná, de gondolom nagyobb fogyasztással.

(#33) LGLuke


LGLuke
őstag

Először a szőrszál hasogatás: "Összegzésül én úgy gondolom, hogy hiába van piacon az Nvidia a multi GPU-s megoldásával régebb óta piacon..."
Ebben van ugye egy pici hiba.
Sajnálom, hogy nem sikerült a quad, de így is érdekes lett.
:R

(#34) Lenry


Lenry
félisten

köszönet a tesztért... akkor mégsem ruházok be 7950GX2-re. sajna annyi pénzem nincs, hogy gyűjteménybe megvehessem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#35) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Jó lett nagyon a teszt! :C

Kár, hogy nem jött össze a Quad SLI teszt, de hát nem Rajtad múlott, ráadásul emlékszem milyen sokat küzdöttél vele...

Jókis HD3850-em... Azért sajnállak, hogy lecseréltelek... :O :)

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#36) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Magamhoz képest rekord idő óta nem írtam postot, de bacsis mester, hát ugye, produkálni kell :D Köszönet a tesztért, mindig túl szerény vagy.

De kérdeznék... Lehet, hogy valami fölött átsiklottam olvasás közben, nem volt fullos, de a quadSLI nem azért nem jött össze, mert nem volt hivatalosan(sőt sehogy sem) támogatva ennél a GPU-nál? :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#37) habo2 válasza hoffman_ (#36) üzenetére


habo2
csendes tag

nem... azért nem jött össze, mert az egyik GX2 fizikailag nem működött rendesen :R

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#38) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Grat a teszthez, hozta az ismert színvonalat, bacsis habitusát és alaposságát, ill sokminden hasznos került felszínre! :C
De van, ami számomra nem világos - nem mintha terveznék két VGA-t egyszerre működtetni, de érdekelne pár dolog!
- a crossfire az ATI, az SLI meg nvidia?
- nemcsak a lap, hanem a kártya is képes kell, h legyen dual működésre?
- ha én pl 2 nvidia kártyát szeretnék egyszerre működtetni, akkor nem elég egy mezei Giga lap (ep35-ds4 például) két PCI x16 bővítővel? Hanem egy nForce4 SLI chipset-es példány kell?

(#39) habo2 válasza zolikaDB (#38) üzenetére


habo2
csendes tag

-igen a CF az Ati, az SLI pedig NV
-a kártyának is tudni kell dualban működni

a harmadikra sajnos nem tudom a választ... majd bacsis mester oszt nekünk egy kis észt :DDD :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#40) LGLuke válasza zolikaDB (#38) üzenetére


LGLuke
őstag

Mind az alaplapnak, mind pedig a videókártyáknak ismerniük kell az adott szabványt.
Intel vonalon csak CF van, legalábbis úgy tudom, de mostanában nem foglalkoztam vele.
SLI-t pedig csak az nVidia chipsetei támogatták eddig.

(#41) _Oscar válasza zolikaDB (#38) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Az ep45-ds4 több okból is kevés lesz az SLI-hez:

1. A 2.PCIe csak 4x-es módban tud menni. Régi, vagy kis teljesítményű kártyáknak talán elég a sávszél.
2. A chipset nem támogatja az SLI-t. Többkártyás rendszerből max crossfire-t tudsz építeni ebben a lapban.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#42) Metalfan válasza zolikaDB (#38) üzenetére


Metalfan
senior tag

Itt van egy kis cikk a Crossfire-ről, illetve egy táblázat, hogy melyik chipset milyen többkártyás módot tud, ill. mekkora sávszélességre képes ;)

(#43) fagy53


fagy53
nagyúr

Érdekes teszt volt, a GRiD-es furcsaság egy sima procilimit. A 7950X2 és a 3850 ezért egyezett hajszál pontosan.
Grat a tesztekhez! :C

(#44) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Hello

Nagyon jo iras... grat :C :C

Udv tacsek

(#45) Joe.36


Joe.36
addikt

Nagyon jó :C Én ATI párti vagyok :)

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#46) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mindent értek, köszönöm!

(#47) aleister válasza .bableWes (#24) üzenetére


aleister
veterán

Teszt1
Eszerint 10-20%-kal jobb a CF az SLI-nél.
Teszt2
Bocsi, de csak ezeket vágom most. Régen x1650XT tulaj voltam, így felkészültem a témából rendesen. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#48) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Ezek a 9850GX2-k régi kártyák, azért kiváncsi lennék a 9800GX2-re, fejlődött-e vmit...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#49) waithEard


waithEard
őstag

Gratula! :R

Tavaly még én is gondolkodtam, hogy veszek egy tesót a 7900- as mellé, de örülök, hogy inkább hd 4850 lett belőle! :) Ezek alapján pláne!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#50) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Nekem 8800GT van SLiben.
Valakit érdekel a tapaszatalatom? :C

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#51) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Nagyon tetszett a teszt. :C
Egyébként nem "gyenge" az X2 4200+ proci egy 3850 full kihajtásához? :F
Vagy tán elég lenne még egy 4850es kihajtásához is??

Csorosz: engem érdekelne a 8800GT :K Régen ilyet akartam venni.
Csak aztán ATI lett belőle! :P

[ Szerkesztve ]

(#52) Csaber válasza _Oscar (#41) üzenetére


Csaber
senior tag

zolikaDB -nek ep35-Ds4-e van te az ep45 -DS4-re írod hogy "A 2.PCIe csak 4x-es módban tud menni " A 2.PCIe 8x-es módban megy ( http://www.madshrimps.be/vbulletin/f22/crossfire-performance-intel-x48-vs-p45-vs-x38-vs-p35-45871/ ) :U

(#53) aleister válasza RyanGiggs (#51) üzenetére


aleister
veterán

Jól látod, kevés hozzá a 4200+. Én X2 5000+BE@3.2-ön éreztem azt, hogy ki van szolgálva a vga. Ha egyszer rávisz a lélek befejezem a cikket. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54) FID


FID
őstag

Grat az íráshoz igényes lett mint mindig!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#55) RyanGiggs válasza aleister (#53) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Barátomnak is pont ez a procija van,és
azon filózunk hogy milyen vga-t kéne venni!?
Most egy x1650Pro van benne,már kezd fogyni az ereje.
Csak hát ehhez a procihoz...
Felesleges venni hozzá egy 3850est vagy egy 4670est?? :F

(#56) Sweet Lou 6 válasza RyanGiggs (#55) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Hát ha nem akarja cserélni a procit, akkor szvsz egy HD2600XT cagy HD3650 jó lenne alá teljesen

Szerk.: Off

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#57) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Ismét egy fantasztikus írás, a szokásos minőséggel, grat hozzá! :C :R

(#58) AMD X2


AMD X2
senior tag

Gratulálok a leíráshoz , vagy-is inkább teszthez.
Szerintem még lenne gyorsulás az SLI-ben ha rendesen 2X16 os PCI-e foglalatban lenne a két VGA. Ez az összeépítés nem igazi ,csak kényszermegoldás,hogy legyen egy foglalathoz is erős VGA.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#59) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh megpróbálok válaszolgatni a kérdésekre, bocsesz tegnap nem voltam gépközelben :B
.bableWes! Szeretnék olyna tesztet is csinálni, csak nem vagyok számtek üzlet, ezért az alkatrészek korlátozott mennyiségben állnak rendelkezésemre, de ha úgy alakul, ígérem összehozok valamit ;) Ebből a teszből pedig nem szabad azt a következtetést levonni, hogy jobb az ATI, mert a tesztben szereplő ati kártya csak viszonyítás céljából szerepelt, nagyon nem egy súlycsoport ;)
Örülök, hogy tetszett a teszt :R
Metalfan! Igen a 7900GX2 volt az első QUAD SLI-s kártya, illetve a hozzá tartozó Quadro FX4500X2, de ugye ezek nagyon rövid ideig voltak piacon, a 7950GX2 is lényegében ugyanaz, s ahogy írtad, áttervezett nyákkal :R
mmdms! NEm hinném, hogy a lap volt a korlátozó tényező, mert mikor ez a kártya volt a menő, nagyon nem volt nála újabb chipkészlet, szóval erre lett "optimalizálva"
hoffman_! habo2 jól mondja sajnos a 2. GX2 kártya volt a lúdas :O
RyanGiggs! Sajnos a 3850hez tényleg kevés a 4200+ de így szénné hajtva a procit 2800MHz-en már kevés esetben volt CPU limit :R
RyanGiggs! Neked is azt tudom javasolni, ha 3850et akartok akkor oda már nem árt egy kis CPU tuning :K

(#60) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

A teszt nagyon szép, nagyon jó.

Lehet, hogy egy 8600 / 9600-as GeForceszal jobb lett volna, hiszen az már nem a pixel/vertex shaderes architektúra, hanem a unified számolóegységes.

Köszönjük egyébként az értékes idődet, amit áldoztál a cikk létrejöttéhez. Nem is hittem, hogy fogunk látni "hagyományos" bacsis tesztet. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#61) aleister válasza RyanGiggs (#55) üzenetére


aleister
veterán

Mármint X2 5000+ BE-je van? Akkor szerintem mindkettő említett kártyát nyugodtan megveheti hozzá. Ha kicsit húzza a cput, akkor pont párban lesz a vga-kal szvsz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#62) habo2 válasza 04ahgy (#60) üzenetére


habo2
csendes tag

bacsis nem ismeri azt a szót, hogy "hagyományos"... helyette inkább az extrém szó jut eszébe ;] :DDD
:R

"ha nem változik, akkor így marad!" ||| értem én... csak leszarom! :D ||| Logout függő és megrögzött Vakegérke-olvasó! ||| "nem kell a szépség, nem kell a jóó..."

(#63) _Oscar válasza Csaber (#52) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Akkor azt elírtam. P35 akart lenni, arra írtam, hogy a 2. csati 4x-es.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#64) bacsis válasza 04ahgy (#60) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Örülök hogy tetszett :R
s mint fentebb írtam, sajnos korlátozottak a hardverek, abból kell tesztet készíteni amiből van :DDD ehhez a teszthez is nem győztem össze kuncsorogni az alkatrészeket ;] :R
De reményeim szerint lesz még SLI teszt tőlem, remélem az már modernebb kártyákkal lesz :R
habo2 :R :R

[ Szerkesztve ]

(#65) mmdms válasza bacsis (#59) üzenetére


mmdms
addikt

Nembaj, akkor is tesztet akarunk róla! :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#66) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Itt egy 3dM2006 def teszt
Ez 8800GT G92 256Mb-os verzió SLI-ben, mindkettő Vmoddal 695/1800mhz-en
A mostani procim E5200 4,2Ghz-en, de itt még nem volt SLi összeállítás.
Ha gondoljátok átrakom a másik gépből a karit, és megnézhetjük mit sikolt 4,2 ghz-en 2 88-as.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#67) mmdms válasza Csorosz (#66) üzenetére


mmdms
addikt

Hát lássuk a akkor!

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#68) helkis


helkis
addikt

régebben nagyon akartam ilyen karit, de nem jött össze, és mostmár örülök is neki :D
a teszt hozza az eredeti bacsis minőséget, ismét gratula! :R
remélem mindenki tisztába van vele, hogy mennyi apró kis hiba, probléma jelentkezhet már egy ilyen teszt során, mennyi munkaórát kell rászánni, hogy minden szépen működjön (igaz élvezetből teszi :DDD) de egy kétgyermekes kispapáról van szó: külön gratula! :R

egy dolgot hiányolok, de kitalálható természetesen, a vasnál a karik memória mérete,
illetve majd legközelebb, lehet-e kérni egy kis vram-használati-graffot? :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#69) citrom904


citrom904
tag

Szép kis írás ! Grat!! Kár ,hogy a quad sli nem jött össze :O

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#70) mad1


mad1
veterán

Azert szep pontszam 3d markban :C .a listan kozel allnank egymashoz ha a gx2 t nezzuk.ott dobogos vagyok alap05ben.

Ne szemetelj ! = Steam

(#71) bacsis válasza helkis (#68) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát egy pár órám, vagy inkább napom tényleg ráment ;] De pontosan, nagyon szívesen csinálom, egy jó közösségért mindent :R

(#72) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Régen sokat nézegettem a 7950GX2-őt. Nagyon tetszett, de 100k nem adok videókártyáért, úgyhogy nem lett soha. A mostani kártyám nagyjából ezt a szintet hozza, vagy többet. Újonnan volt 22k, kb. feleannyit zabál, csak egy GPU-s :) Különlegességként be kell érnem az IceQ hűtővel :))

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#73) RyanGiggs válasza bacsis (#59) üzenetére


RyanGiggs
őstag

3850 vagy a 4670 között vacilálunk.
Csak az a baj hogy a lap semmilyen tuningot nem engedélyez. :(((
(Asus M2N , 4200+)
Hiába emeljük a feszt, hiába csökkentjük a ramot 800ról 667mhz-re,
és hiába csökkentsük a HT-t asszem 1000röl 800ra,
újraindítjuk a gépet 2.6Ghz-nél, és nincs kép.
Utána hosszan nyomjuk a reset gombot, aztán minden visszaáll alapra.
Mi mást lehetne még állítani?? :)
Jah és még a memória feszt is felvittük 1.9V-ra! (ez a max) :P
Mondjuk a ram nem lehet a szűk keresztmetszet hisz direkt 800ról 667re lett levéve!

Valaki ajánlotta a 2600XT-re a cserét!?
Hát szerintem nem lenne egy "örült nagy" változás az 1650Pro után. :(

(#74) bacsis válasza RyanGiggs (#73) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hidd el, lenne nagy különbség :K a 2600XT a legfrisseb driverekkel behozta az x1950pro-t is :R szóval nyugodtan válaszd azt :R

(#75) RyanGiggs válasza bacsis (#74) üzenetére


RyanGiggs
őstag

De azt viszont rendesen ki tudná hajtani a proci?

(#76) Sweet Lou 6 válasza RyanGiggs (#75) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:K

sweetlou6.wordpress.com

(#77) Daveedka


Daveedka
tag

vártam már ezt a tesztet énis, köszi :R :)

(#78) Csorosz válasza RyanGiggs (#73) üzenetére


Csorosz
aktív tag

Olyat próbáltatok már, hogy Biosban engedélyezve kell hagyni a flopy-t, illetve nem szabad letiltani a com portot?
A8N-E -ben ha ezeket rosszul állítottam be, semmi tuning nem működött. :F
És a tiedé is Asus.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#79) Kantorpe


Kantorpe
tag

Vegre ertelmes iras. Mostanaban nem mondanam, hogy tul boseges es erdemi felhozatal van.
Trollkodni meg mar unalmas :DD

Koszonom az irast.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#80) bacsis válasza Kantorpe (#79) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én köszönöm hogy elolvastad :R

(#81) RyanGiggs válasza Csorosz (#78) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Na majd +nézem hogy nincs-e letiltva a floppy és a com port.
Mert nagyon érdekes hogy "semmi" tuningot nem enged.

(#82) Egzee


Egzee
őstag

Nagyon jó lett, grat! Amit sajnáltam, vagy kifogásolnék az a régi chipsetes alaplap. Nem tudom/emléxem a CF-es tesztedre, de egy jobb chipsettel lehet többet is ki lehetett volna hozni az SLI-ből...

(#83) Sweet Lou 6 válasza Egzee (#82) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

,,NEm hinném, hogy a lap volt a korlátozó tényező, mert mikor ez a kártya volt a menő, nagyon nem volt nála újabb chipkészlet, szóval erre lett "optimalizálva"" :R

sweetlou6.wordpress.com

(#84) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Először is:
Én is szeretném elismerésemet kifejezni a cikk írójának.
Nem is tudom elképzelni, mennyi időt vesztegett el vele.

Továbbá van egy 3dm2006 eredményem 8800GT SLI-vel, E5200 al 4.2 Ghz-en.
Itten.
400 mhz növekedés (ettől számítva) szinte kereken 500 pontot hozott. Magyarul a 8800GT G92 SLI rendszer 1280x1024 -ben, ha jól emlékszem szűrők nélkül, abszolút procilimites.

[ Szerkesztve ]

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#85) Csorosz


Csorosz
aktív tag

Egyébként 1 kártya kb 10.000 pontot hoz.
Azonos CPU órajelen pont ugyanannyit csinál Nvidia 680i LT SLI chipsettel, C2D procival, mint az azt megelőző lapommal, ami:

Nvidia Nforce 4 Ultra chipsetes DFI Lanparty volt, benne egy X2 4200-al, 2,8 Ghz-en.

Megválaszolva az előttem kérdezőket/vitatatkozókat, nyugodjatok meg, az én 680i chippes lapomban is nagy valószínűséggel ugyanazt adta volna a két kártya, itt már VGA limit van. 8800 GT magasságában lesz a rendszer procilimites.

"Mikor a Margit hídról repül a vasszék - Minden vágyad, hogy csinálj egy sasszét."

(#86) mmdms válasza Csorosz (#85) üzenetére


mmdms
addikt

Akor tehát enyit tud az eseli.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#87) bpx


bpx
őstag

"ez a játék tényleg EGYÁLTALÁN nem támogat SLI-t"

bocsássátok meg a tudatlanságom, (meg hogy egy kicsit elkanyarodok a témától :D) de az SLI-t/CF-t miért a játékoknak kell külön támogatnia, és nem tud úgy működni a háttérben, hogy arról a játéknak ne kelljen tudnia?

[ Szerkesztve ]

(#88) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Csak most olvastam el, bocsi . Nagyom jó, nekem különlegesen értékes információt hordoz :C

(#89) DarthSun válasza bpx (#87) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínűleg azért mert ehhez az SLI / CF -hez is egységes api-t kellene írni, mindkettőt implementálni kellene a DirectX-be, mely még nem történt meg. Így a játékprogramozóknak ezt külön le kell programozni minden készülő játékhoz, mely szintén nem mindíg történik meg.

(#90) Metalfan válasza DarthSun (#89) üzenetére


Metalfan
senior tag

Vagy ha igen, akkor különböző hatásfokkal: vannak játékok, melyek 10-20%-ot gyorsulnak tőle, és vannak, amelyek 100% fölött (címeket nem tudok mondani most hirtelen, de PH! tesztekben láttam)

(#91) DarthSun válasza Metalfan (#90) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hát igen. Több dolog benne lehet a buliban. Programtervezés, CPU igény, GPU igény, 3D motor hatékonysága valamint mindezek összehangolása, ráadásul 2 GPU-ra.

(#92) bpx válasza DarthSun (#89) üzenetére


bpx
őstag

"egységes api-t kellene írni, mindkettőt implementálni kellene a DirectX-be, mely még nem történt meg"

erre voltam kíváncsi, köszi :)

(#93) Tolkarius


Tolkarius
tag

Nagy király volt a teszt, már régóta kiváncsi voltam egy ilyen összevetésre, és végre megvan.
Köszi! :R

(#94) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az MSI P55-GD65 tud CF-t és SLI-t egyaránt?

[ Szerkesztve ]

(#95) bacsis válasza zolikaDB (#94) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát a leírásában szerepel, és ugye az X58, P55-nél elég sok esetben támogatott mind a 2 :R

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] SLI teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.