Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Hát igen. Én is viszem tőlük a dolgaimat, csak még nem tudom, hogy kihez. KeePass? Bitwarden? Csak Androidot használok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) dqdb válasza Somatom (#1) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha Androidra és egyetlen eszközre kell, akkor KeePassDX és az adatbázis csak a telefonra kerül fel (és persze külső biztonsági másolatok róla).

Ha több eszközre kell, akkor KeePassDX az Androidokra, KeePassXC a desktop gépekre, adatbázis valamilyen felhős tárhelyre, jelszó a fejedbe, kulcsfájl csak az eszközökre második faktorként (ez felhő közelébe ne kerüljön).

---

A LastPass mindig is szeretett maszatolni, 8-9 évvel ezelőtt rengeteget ekéztem őket az Opera topikban ezért (csak buzzwordök és csillámpónik, többek között ezt írtam akkoriban róluk), és úgy nézem, dokumentációs téren azóta sem javultak, az évenkénti egy sikeres behatolás hozzájuk pedig azóta is megvan.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#3) dqdb


dqdb
nagyúr

A cikk nagyon jó, a konklúzió összes szavával egyetértek :R

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4) Somatom válasza dqdb (#2) üzenetére


Somatom
veterán

Több eszköznél túl bonyolult és csak az adott eszközökön ad hozzáférést. Ha egy nyaraláson ellopják a telót, vagy beszarik, akkor is jó lenne hozzáférni a jelszavakhoz (pl. telepítés nélkül, webes felületen).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) sh4d0w válasza Somatom (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bitwarden ezidotajt megfelelonek tunik. Tarolod az adatbazist a felhoben, ingyen, vagy hostolod Magadnak es minden elterjedt platformra van kliensuk.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) Syl válasza Somatom (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is KeePass-t használok (már sok-sok éve).
Adatbázis OneDriveban, kulcs minden eszközre direkt másolva.
Mac-en KeeKassXC, iOS-en KeePass Touch, Androidon KeePassDX - mindegyik oda-vissza automatikusan szinkronizál a OneDrive-on keresztül.
Desktopon böngészőben KeePassXC kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7) Polllen válasza Syl (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én úgy vagyok vele, hogy nekem megfelel offline. Mobil a főplatform (keepass2android offline) és a gépre készítek rendszeresen backup-t. Ha tableten valahová be kell lépni, ott a mobil.

Persze nem utazok rendszeresen hosszabb utakra, így ha elveszne a mobil, ott a gépen a backup.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) Syl válasza Polllen (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem a desktop a fő platform (utálom a mobil(oka)t, csak muszájból használom) és sokáig én is offline keepass-eltem. Az adatbázist alkalmanként backupoltam / másoltam a mobilra.
Utána jött a Synology korszakom. Minden vackot arra pakoltam. De a távoli eléréshez nem nagyon akaródzott portokat nyitni a routeren, így végül győzött a kényelem :B és a kdbx fájlt beraktam OneDrive-ba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) Somatom válasza sh4d0w (#5) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Én is efelé hajlok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

A jelszócserés link, amiről beszélsz a cikkben, micsoda? Szerintem nincs ilyen a LastPass-ban. OTP van, de az nem url.

Hogy a cikkhez is hozzászóljak a nagyrésze találgatás. Attól hogy mondatonként reagálsz egy közleményre, és néha próbálsz belemagyarázni valamit, még nem lesz a dolog sumákolás.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#11) sh4d0w válasza szaszayanou (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

URL-eket tudsz elmenteni LastPassba.

A tobbirol csak annyit, hogy nem csak az en velemenyem, hanem tobb mas szakembere is.

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Somatom válasza Syl (#8) üzenetére


Somatom
veterán

No, igen. A Gdrive mintájára a Syno most kitalálta a Syno Drive -ot. Tetszett, hogy lehet belőle linkelni. Kipróbáltam. A link URL -jében egy az egyben benne van a NAS -om Webdav elérése, a porttal együtt. Azt hiszem, hogy nem fogom erőltetni ezt a ficsőrt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) szaszayanou válasza sh4d0w (#11) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Bármit el lehet benne menteni, de azt titkosítva tárolják a jelszavak mellett, másrészt nem feltétlen account restoration linkek, mint amikről a cikkedben írsz.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#14) sh4d0w válasza szaszayanou (#13) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tevedes, az URL-eket nem taroljak titkositva - ne hidd el nekem, hidd el a LastPass-nak, mert a sajat PR kozlemenyuk szol errol.

Egyebkent meg sokat segit a leirtak ertelmezeseben, ha figyelmesen olvasol.

https://www.coreinfinity.tech

(#15) szaszayanou válasza sh4d0w (#14) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Figyelmesen olvasok, ezért nem értem, hogy lett a sima url-ből (ami bármi lehet) account restoration link.

A közleményből nem következik, hogy az összes url-t titkosítatlanul tárolják. A megoldás valószínűleg annyi, hogy a jelszó széfben tárolt adatok (jelszavak és url-ek) titkosítva vannak, de voltak olyan url-ek (pl. egy céges ügyfél honlapja, amit megadott a szerződéskötés miatt) amit nem titkosítottak, mert nem a vault része, csak számlázási adat mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#16) UnA válasza Somatom (#9) üzenetére


UnA
Korrektor

+1 a Bitwardenre.

A sokféle előny mellé, amit már mások írtak, az is piros pont, hogy nyílt forrású megoldás.

(#17) sh4d0w válasza szaszayanou (#15) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...The threat actor was also able to copy a backup of customer vault data from the encrypted storage container which is stored in a proprietary binary format that contains both unencrypted data, such as website URLs, as well as fully-encrypted sensitive fields such as website usernames and passwords, secure notes, and form-filled data..."

Ebbol nemigen lehet mas kovetkeztetest levonni, minthogy nincs titkositva. Ha egy ilyen URL password resetre mutat, ami valid, akkor oda az account. Mielott azt gondolod, hogy ilyen nincs: de, van.

https://www.coreinfinity.tech

(#18) bullseye válasza UnA (#16) üzenetére


bullseye
addikt

+1 a +1-re.

Amikor bevezették, hogy fizetős lesz a több gépes szinkron, nagyon mehetnékem volt, de egy csomó ékezetes karakter volt az oldalnevekben meg kiegészítő szövegben, és egy program sem tudta értelmesen behúzni az exportált csv-t, így maradtam. Most elhatároztam, hogy váltok, ha egyenként is kell beírnom mindent (meg úgyis jelszót kell váltanom a fontosabb oldalakon...) és Bitwardennél csv-ből most sem ment, de kimásolva vágólapra összejött nagyjából. Úgyhogy most nagy a szercsi-lávcsi!

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#19) bullseye


bullseye
addikt

Mondjuk ez viszont nekem zavaros kicsit:

"Már megjelentek panaszok az ügyfelek részéről, miszerint a 16 karakteres LastPass mesterjelszavukat feltörték. Azt gondolom, inkább megkerülték, a titkosítatlanul tárolt URL-ek egy része biztosan okolható ezért, pláne, ha van olyan jelszócserés link, ami még valid (igen, van ilyen...). "

De hát a mesterjelszóhoz elméletben nincs jelszócserés link, ez az összes hasonló jelszószéf alapja. A cég sem tudja mi az, cserélni sem lehet, max. új adatbázis kezdeni egy újjal (mondjuk 1Passwordnél van valami helyreállító kód szerűség).

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#20) sh4d0w válasza bullseye (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy látom, ezt jobban kellett volna megfogalmaznom.

Tehát: minden jelszókezelőben van lehetőség arra, hogy URL-t csatolj a felhasználónév+jelszó pároshoz. Ha ez az URL password reset link, ami valid, a támadónak semmi mást nem kell tennie, mint meglátogatni ezt az URL-t. Így anélkül veszi át a kontrollt az adott website-hoz tartozó user account felett, hogy fel kellett volna törnie a vault mesterjelszót.

https://www.coreinfinity.tech

(#21) bullseye válasza sh4d0w (#20) üzenetére


bullseye
addikt

Vagy csak az ünnepek utáni kajakóma nyúlt el nálam. De így világos, köszi! Mondjuk az nem, hogy lehet egy oldal olyan hülye, hogy örökké érvényes cserelinkje legyen (a tipikus e-maillel ellenőrzött ideiglenes helyett), de valahol meg nem lep meg, ha van ilyen...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#22) sh4d0w válasza bullseye (#21) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha nem is örökké érvényes, de láttam olyat, ami 1 évig az volt...

https://www.coreinfinity.tech

(#23) Spec válasza sh4d0w (#17) üzenetére


Spec
őstag

A password reset linkek (legalábbis amit én eddig valaha is láttam) olyan egyedi tokeneket tartalmaznak, amik alapján valamilyen időkorlátot rendel hozzájuk a szerver. Vagyis a linkkel korlátozott ideig, mondjuk 1-2 óráig lehetséges egyáltalán új jelszót generálni. Ha lejár, utána nem jó semmire. Deaktiválja a szerver, és kérni kell újat.
Arról nem beszélve, hogy az az idióta, aki a jelszó széfben letárol egy ideiglenes jelszó megújító url-t, az meg is érdemli, hogy ezzel feltörjék bármilyen fiókját.

[ Szerkesztve ]

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#24) dqdb válasza sh4d0w (#17) üzenetére


dqdb
nagyúr

A titkosítatlanul tárolt URL már önmagában is hordoz valamekkora biztonsági kockázatot, ha ügyfelek belső céges rendszereinek címeit tartalmazza, mert megkönnyítheti egy támadó tájékozódását adott helyen, és ugyebár a LastPass felhasználóinak egy jelentős része céges felhasználó.

Amúgy azt valahol publikusan elérhetően dokumentálták, hogy mit tárolnak titkosítva és mit nem? Itt a 8-9 évvel ezerlőtti állapothoz képest már legalább algoritmusokat említenek, de ilyen "apróságokra" nem térnek ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#25) sh4d0w válasza Spec (#23) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Miután a saját szememmel láttam ilyeneket, nem érdemes ebbe a vitába mélyebben belemenni.

https://www.coreinfinity.tech

(#26) sh4d0w válasza dqdb (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sajnos a LastPass statement nem tér ki erre részletesen, a statement itt van: https://blog.lastpass.com/2022/12/notice-of-recent-security-incident/

https://www.coreinfinity.tech

(#27) Spec válasza sh4d0w (#25) üzenetére


Spec
őstag

Igen, egyet értek. Vitázni nem érdemes róla, csak számomra teljesen érthetetlen a jelenség. De ettől még elhiszem, hogy előfordulhat.

Hát sajnos én is befejeztem LastPass pályafutásomat, pedig szerintem 8-10 éve használom gond nélkül, de elegem lett ebből a sok security problémából, ami van mostanában. Átmentem és is BitWardenre, mint sokan mások is.
Lekopogom, eddig úgy tűnik nem volt kompromittálódott jelszavam, de jobb félni, mint megijedni. Bízom benne, hogy a 17 karakteres mester jelszó, ami elég komplikált is volt ráadásul, azért meggátolja a vaultom feltörését. Vagy legalábbis bízom benne, hogy megnehezíti annyira feltörést, hogy ne érje meg vele bajlódni, mert van másik amit egyszerűbb feltörni :)
No meg a legtöbb fiókomon rajta van valamilyen 2FA azonosítás is, így ha sikerrel is járnának, akkor se nagyon férnének hozzá.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#28) Somatom válasza Spec (#27) üzenetére


Somatom
veterán

Én sem aggódom. A banki belépők és egyéb, kényes helyek jelszavait még a LastPass -ban is kódolva adtam meg. A kód nélkül hiába szerzik meg a támadók, nem érnek velük semmit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#29) sh4d0w válasza Spec (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

17 karakter elég jó a jelenlegi körülmények között :K

https://www.coreinfinity.tech

(#30) adika4444


adika4444
addikt

+1 a Bitwarden-re. Én eleinte a csak PC-re elérhető PassWordSafe nevű offline cucccal toltam, de hamar beleütköztem a limitációiba. Nehézkes szinkronizálás, ha nyitva volt egyszerre több gépen megkavartam az adatbázist, nem volt egyszerű iPhone-app hozzá, a böngészővel sem sikerült összeboronálni.

Itt jött a Bitwarden, de ők meg ott vágták el magukat, hogy telepítési kulcs kell a self-hosted megoldáshoz, így egy évig felé sem néztem. Végül a VaultWarden nevű projektre rátalálva értem célba. Tud mindent, egyszerű, gyors, multiplatform. Annyi csavart vittem bele, hogy nincs kiengedve a netre, csak WireGuard VPN-ben érhető el, hogy ne is tudják próbálgatni a mail-cím jelszó párosokat. Ezen felül csináltam saját CA-t és azzal aláírt certet, amit kézzel felvettem az eszközeimben, a mobilapp iPhone-on csak így hajlandó megfelelően működni. Megoldás lett volna egy netre kirakott domain-nel megoldani, és LetsEncrypt-tel, de szempont számomra, hogy a VPN-en kívülről ne is lehessen elérni. Így számomra jó kompromisszum, egyszer ugyan be kell lőni, meg ha eszköz / OS csere, reinstall van akkor a certekkel szórakozni kell, cserébe viszont elég biztonságos és még is egyszerűen használható.

üdv, adika4444

(#31) Spec


Spec
őstag

Amúgy Bitwardent mennyire atom biztos okostelón alkalmazni? Azért ott nagyobb a kompromittálódás esély, mint egy asztali PC-n. Vagy felesleges ilyenen parázni? Van egyébként az androidos alkalmazásban biometrikus azonosítás lehetősége?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#32) Egon válasza Spec (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

Bízom benne, hogy a 17 karakteres mester jelszó, ami elég komplikált is volt ráadásul, azért meggátolja a vaultom feltörését. Vagy legalábbis bízom benne, hogy megnehezíti annyira feltörést, hogy ne érje meg vele bajlódni, mert van másik amit egyszerűbb feltörni

LOL. Ez még akkor is elég jó, ha MD5 hasht használnak: akkor úgy pár billió évig jó vagy brute force alapú törés ellen, a jelen elérhető számítási kapacitást tekintve... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) Spec válasza Egon (#32) üzenetére


Spec
őstag

Igen, én is ebben bízom. Bár mióta egyre több hír jelenik meg az egyre magasabb qubites kvantum számítógépekről, amik félelmetesen gyorsan képesek egyes algoritmusok szerinti kódokat feltörni, már nem vagyok olyan magabiztos. Konvencionális számítógépeknek lehet hogy év-billiókba kerülne, de megfelelő célhardverrel, vagy akár kvantum számítógéppel előbb utóbb eljutunk oda, hogy a jelenlegi hagyományos matematikai alapú titkosítások nem fognak sokat érni.
Én pl. emiatt jósolok rossz véget éveken belül a crypto pénzeknek is, mert ha sikerülne mondjuk feltörni a bitcoin, vagy az ethereum blockchaint, onnantól már értelmét is veszti az egész, és pillanatok alatt válna teljesen értéktelenné (bár sokan most is annak tekintik) az egész kripto piac.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#34) Egon válasza Spec (#33) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem bizalom, hanem ténykérdés: [link]
Már vannak olyan jelszóhash és egyéb titkosítási technikák, amiket úgy terveztek, hogy kvantumszámítógépeknek is ellenálljanak (ahogy pl. a videokártyás törést is megnehezíti , illetve konkrétan lehetetlenné teszi mondjuk egy bcrypt hash használata), ergo én nem vagyok ezzel kapcsolatban ilyen pesszimista.
A blokklánc technológia más tészta, abba nem ástam bele magam olyan mélyen, hogy megalapozott véleményt tudjak alkotni.
Nem mellesleg a kvantumszámítógép még mindig csak pár cég játékszere, kb. mint a fúziós reaktor: még jó pár év, mire a gyakorlatban is használható lesz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.