Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Ndruu válasza gyiku (#100) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Aki el bírja viselni a fülében az "agybadugósat" és sikerül egy jó hangzású darabot kifogni, annak tetszeni fog.
Az IEM-ek jobbak utazáshoz (busz, metró), mert kiszűrik a külső zajt, így kisebb hangerőn is élvezhető marad a zene. A mély hangok sem szöknek ki a fülünk mellett, mint a sima fülhallgatók esetében.
Ki kell próbálni. A Panasonic-ot amit linkeltem, nem tudom hogy szól, nem láttam még róla véleményt (ott argep.hu-n azt írják hogy jól szól, de mindenkinek más tetszik).

Harrrr!!!!

(#102) gyiku válasza Ndruu (#101) üzenetére


gyiku
nagyúr

taltam kozben ipon-ban is, hamarosan beszamolok rola mit tud. :K

hüllő

(#103) BloodRay válasza gyiku (#102) üzenetére


BloodRay
veterán

Túl sokat azért nem várj ettől a kategóriától.
Azért a beszámolóra kíváncsi leszek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#104) celf válasza gyiku (#102) üzenetére


celf
őstag

nekem egy ugyailyen kis pana volt az elso IEM-em, feherben, es azt kell mondjam, megfelelo forrasrol (ilyen volt egy iRiver IMP-550) igen jol szolt. 2ev folymatos hasznalatot, napi tobbszoros taskabol, zsebbol ki-begyomoszolest, utazast kibirt. vegul behalt a kabel az egyik oldalon.
iAudio U2-vel mar kevesbe szerettem, de ezt a lejatszo szamljara irtam.

eleg sok ilyen kis pana van, mindegyik ugyanugy nez ki. nemtudom mar melyik volt nekem, de szerintem amig nem a legcsolobbat veszed addig nem jarsz rosszul. csalodni meg vegkepp nemfogsz imho, mert sima fulhallgatok utan az IEM-ek nagy elorahaladast jelentenek. kiveve ha valami iszonyu hulladekot veszel.

(#105) BloodRay válasza celf (#104) üzenetére


BloodRay
veterán

Sajnos ez a 2-3ezres kategória itt a legolcsóbbakat jelenti.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#106) celf válasza BloodRay (#105) üzenetére


celf
őstag

igen, nagyon olcso.
de en is ennyiert vettem, es ugyanennyiert lattam meg tavaly novemberben a westendben ugyanazt.

arra gondoltam, hogy esetleg a panasonic azota kiadott egy gyengitett verziot, ugyanazon az aron, ugyanolyan kulsovel, a regi driverekre meg radobott egy uj kasznit es eladja mondjuk plussz 2ezerert, 5k-s aron.
es pl en, akinek 2 ev utan tonkrementt a fulhallgato de egyebkent meg voltam vele elegedve lehet, hogy aztmondom, h igen, megveszem az uj es jobb modelt dragabbert, kozben meg ugyanazt kapom mint regen, csak meg tobbet is fizettem erte.
de ez csak spekulacio.
amugy azert jutott eszembe ez, mert pl a 200-as modellnek mar mas a plastic dugoja (az ujnak atlatszobb), viszont kulsore ugyanaz mint ami nekem volt.

[ Szerkesztve ]

(#107) xabolcs


xabolcs
őstag

grat a kepekhez!

nagyon aranyosan "ul" a kis tokocskajaban. :K :DDD

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#108) fdsfds


fdsfds
csendes tag

Háj kidz!
Akinek már van ilyenje. Azt mondjátok meg nekem, hogy áll ez a cucc a mély hangok reprodukálásával? Eddig egy Meizu E3-asom volt, azt imádtam, mert nagyon finom mélyhangkiemelése volt, amin EQ buzgerálással még finomítani is lehetett. Mindenhol agyon dícsérik ennek a Clipnek a hangját, azért gondoltam rá.
A hangképen általában csak a mélyhangokat szoktam feltolni. Az jó lenne, ha az EQ-ban az 50Hz és a 100Hz külön csúszkán lenne. Na ilyen igényekkel tudjátok ajánlani nekem? Esetleg van aki a Clip-et és ez E3-at is próbálta már?

(A fent említett agybadugós Pana fülest hozzám hasonló mélyhang fanoknak nem ajánlom, mivel abban elég gyenge. Viszont aki a legolcsóbb fülesek között válogat, az inkább vegye ezt, mint a nyitott "fülbe akasztható" modelleket. Azért is jó, mert nem vágod haza a hallásodat. Pl metrón halkan hallgathatod a zenét, mert nem nem kell elnyomni a külvilág zaját.)

(#109) Ndruu válasza fdsfds (#108) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Fül- vagy fejhallgató függő. A Clip leadja a jelet gyönyörűen, mindenki meg van elégedve a hangjával. Eq is állítható, az első csúszka körülbelül azt a tartományt állítja, amit említettél.
Még audiophile fejhallgatókkal is hallgatják néhányan (persze erősítővel párosítva).

Közben kaptam egy újabb tokot a kütyühöz. Akit esetleg érdekel ilyen tokocska, szóljon és készítünk. Egyedi megrendelésre, akár mobiltelefonhoz is.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#110) fdsfds válasza Ndruu (#109) üzenetére


fdsfds
csendes tag

Hát speciel ezeket kínzom:

Sony MDR-EX51LP
Sennheiser HD 202
AKG K 518 DJ
Otthon pedig mélynyomó.

Szal én ezt nem arra használom, hogy a tuc-tuc mellé legyen düb-düb is, hanem arra, hogy lemenjen a cucc jó mélyre.
Szal tudjon olyat, hogy dúúúúúúúú. Nem hallasz semmit, csak érzed. A fülhallgatót. :)
És ennek nagyon be tud tenni, ha az EQ gagyi, és a mélyhang tartomány felső felét is kiemeli.

(#111) Ndruu válasza fdsfds (#110) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ezek közül egyik sem high-end, tehát a lejátszó nem lesz korlátozó tényező. HD202-vel szépen szól, komolyzenén kívül szinte mindenre tökéletes.
A mélyből alapból pont annyi van, amennyi kell, se több, se kevesebb. Lehet még rá adni pluszban, de fölösleges, csak a hangképet rontja el (nem torzít).

Harrrr!!!!

(#112) fdsfds válasza Ndruu (#111) üzenetére


fdsfds
csendes tag

Köszönet a gyors válaszért. Majd még kérdeznék, ha eszembe jut valami.

(#113) fdsfds


fdsfds
csendes tag

Utána olvastam a dolgoknak egy kicsit a SanDisk fórumában és egy kicsit elszontyolodtam. Az EQ-ban a baloldali csúszka 150 Hz-nél van vágva, ami nagyon magas.
Hát hogy lehet ilyet csinálni kéremszépen?

1st band: it's a "low shelf" filter with cutoff freq. around 150 Hz (here's the reason of the muddy sound in that region, 150 Hz is too high)
2nd band: it's a "peak shelf" filter with center frequency around 400 Hz
3rd band: another "peak shelf" filter with center freq. around 1.1 KHz
4th band: another "peak shelf" filter with center freq. around 3.3 KHz
5th band: it's a "high shelf" filter with cutoff freq. around 8 KHz

http://forums.sandisk.com/sansa/board?board.id=clip

(#114) Viktor77 válasza fdsfds (#113) üzenetére


Viktor77
titán

Clip + CX500-as párossal bizony volt olyan, hogy szó szerint megfájdult a fülem a basszustól.
Nem torzított, gyönyörűen szólt, csak éppen éreztem, ahogy a mély szeretne bejönni az agyamba.
Nagyon komoly amit ez a kis Clip lead. Az ember el se hinné, mikor elöször meglátja.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#115) gyiku


gyiku
nagyúr

megvan a Panasonic RP-HNJ200. nem dobtam hatast, jobbra szamitottam.
elso wtf akkor volt, mikor kibontottam. ez nyakbaakasztos vazz, hulyegyerekeknek, 60 cm zsinorral :( mind1, ez van, ezt kell szeretni. lexarom hogy nez ki, biztos nagyot szol.
itt jott a masodik wtf, gyarihoz kepest jobb a kozep, meg a magas, node hol a mely? az gyengebb. amugy ez a fules jobban kizarja a kulso zajt (busz/metro/utca), viszont a mely eltunik ilyenkor. ha 0 a kulso zaj, akkor szepen szol, van basszus is. custom equa-val kicsit jobb a helyzet, de nem erre szamitottam. :N
viselni kenyelmes, de kb ennyi.

megegyszer nem vennem meg :(

hüllő

(#116) gyiku válasza gyiku (#115) üzenetére


gyiku
nagyúr

ma kocsikaztam kicsit, 2x2,5 orat volt a fulemben. a vegen mar kenyelmetlen volt, fajt. mondjuk ennyit egyhuzamban eleg ritkan fogom hallgatni, foleg itthonrol meloba, meg vissza.
a hangzas/hangero nagyon fugg attol, milyen minosegu zenet hallgatsz. 320khz mp3 mixeket hallgatok, a singleket meg flac-ban. van kulonbseg ;)
kezdek mar megbaratkozni vele :U

hüllő

(#117) gyiku válasza Solicidium (#57) üzenetére


gyiku
nagyúr

hol van a trubass? :F

hüllő

(#118) Ndruu válasza gyiku (#117) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Gondolom az E130-ra értette... Abban lehet hogy van, a Clipben viszont nincs ilyen funkció. Nem is kell bele, eq nélkül is szépen szól.

A kis Pana fülhallgatóra nem tudok mit mondani... Talán annyit hogy a hangja javulhat, ha bejáratódik (már ha be kell egyáltalán járatni). Nálam a CX300 hangja azóta (amióta szapultam) javult. Így már egészen hallgatható.
Egy JBuds J2-re pályáztam miután megvettem a Clip-et, de idehaza nem kapható, külföldről rendelve meg már 10k fölött van... :U
Úgyhogy marad egy darabig a CX300.

Harrrr!!!!

(#119) gyiku válasza Ndruu (#118) üzenetére


gyiku
nagyúr

amit linkeltel faxan nez ki :K

hüllő

(#120) adamka348


adamka348
csendes tag

Heló mindenki!
Van egy kis történetem a Sansa Clip kapcsán.
Én tavaly karácsonyra leptem meg magam egy 2 gigás, rádiós Clip-pel.
Webshopban vettem, az átvételnél természetesen sikerült kapásból egy szoftverhibásat elhozni, semmilyen oprendszer nem ismerte fel, mikor csatlakoztattam a PC-hez.
Visszavittem, adtak másikat, azt ott helyben kipróbáltuk, jó volt.

Viszont:
Egy ideje elkezdte azt játszani, hogy mikor csatlakoztatom, akkor a lejátszó kiírja, hogy Connected, viszont a Windows nem látja, ezt több pc-n is kipróbáltam. Átállítottam a lejátszón az USB-felismerést, hogy simán pendriveként keresse a pc, de így se látja.
Egyszer csak fogta magát, és felismerte, formatáltam, meg Firmware-t frissítettem, gondoltam vírus lehet, vagy ilyesmi.
De nem, mert azóta is ezt csinálja.
Úgyhogy már jelentősen kiidegelt a kis szemét.
Nem tudtok valami értelmes megoldást ilyen problémára?
Mert lehet h nálam van a hiba, de ezek után én nem merem senkinek nyugodt szívvel ajánlani ezt a készüléket.

(#121) Ndruu válasza adamka348 (#120) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem találkoztam még ilyen hibával, nálam szinte azonnal felismeri mindkét módban.
A felismerés sebessége nagyban függ a tárkapacitástól és a rajta tárolt fájloktól.
Ha esetleg ugyanazzal a kábellel próbáltad mindegyik gépen, akkor próbáld meg egy másik kábellel, mert lehetséges hogy az a baja. A kis kábel amit adtak hozzá nálam egyáltalán nem működött, bele sem tudtam dugni a lejátszóba. Azóta is egy mornál méretű, fényképezőgéhez kapott kábellel használom.

Ha így sem sikerülne megoldani, akkor keress rá a sansa clip forumban (angol tudás kötelező).

Mivel a kérdés feltétele óta nem léptél be, nem tudom hogy egyáltalán elolvasod-e. Ha igen és sikerül megoldani a problémát, akkor jelezz.

Harrrr!!!!

(#122) neilszab


neilszab
őstag

Én is egy Clipet használok már jó ideje. Előtte iAudio 5-ösöm volt (Cowon), mai azért hangminőség terén már igencsak képvisel valamit, de a kis számomra megdöbbentő módon - Clip tudja azt, amit az i5. Rettentő kevés különbség van közöttük, de nem tudnám megmondnai melyik javára.

Sennheiser PX100-at használok egyébként hozzá, szerintem ez az egyik legjobb ár/érték arányú cucc a Senni-től, és magasan veri a CX100-at, meg a PX200-at.

Ami a gondom:
Megbarátokztam az IdTAG kezeléssel, bár baromira idegesít, hogy nem tud könyvtárakat kezelni, egy csomó plusz melóm van vele emiatt. Nincs erre végre már vmi megoldás?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#123) Ndruu válasza neilszab (#122) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Egyelőre nincs rá megoldás. Elég régóta nem jött ki új firmware, talán a következőbe beletesznek egy ilyen File browsing funkciót.
Megoldást jelenthet, ha egy Auto Tagger programmal (vagy pluginnel) felcímkézed az összes zenédet.

Harrrr!!!!

(#124) Daweee


Daweee
őstag

Hello
remélem még nem halott teljesen ez a topic:D
Szóval 1 hete van egy ilyen csodám, nagyon jó meg minden, csak épp kicsit bugos nálam, 2....32-es sw van rajta, és ilyeneket tapasztaltam hogy a playlisteket össze vissza keveri, nem azt mutatja ami fizikailag benne van a file-ban, nem értem miért meg ilyen apróságok hogy egyszer egyszer nem működik a pause meg a shuffle de azok kikapcs bekapcs után jók. Nektek van hasonló problémátok vagy ez egyedi?
MOD: mellesleg 8 gigás szinte tele 900 számmal, ha esetleg számít

[ Szerkesztve ]

(#125) bloke


bloke
csendes tag

Ha még valaki olvassa ezt, én alaposan elolvastam mindent (az itt található nagyon jó hozzászólásokat beleértve) mielőtt és miután megvettem a Clip-emet. Akinek hiányzik a "folder browsing", annak ez biztosan tetszeni fog:

http://forums.sandisk.com/sansa/board/message?board.id=clip&message.id=11605#M11605

A playlist problémára pedig megoldás pl. az mp3tag program:

http://www.mp3tag.de/en/

A Clip-nél ID3v2.3 formátumú kell hogy legyen a címke, azon belűl is az ISO-8859-1 verzió. Én ezekhez a dolgokhoz tök hülye vagyok, eltartott egy darabig mire rájöttem mindenre. Nem is tudom egy olyan felhasználó mit kezd vele, aki még a gyári használati útmutató elolvasására se veszi a fáradtságot.

(#126) Ndruu válasza bloke (#125) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Jó ötlet. Aki nem tudja megszokni az ID3 tag alapján való keresést, annak marad ez a playlist kreálósdi. Én megszoktam, semmi gondom nincs vele, teljesen jól használható.

Daweee: Nem tapasztaltam ilyen hibát, firmware frissítést javaslok, talán csak kicsit megzavarodott. Azóta lehet van újabb fw is.

Harrrr!!!!

(#127) Andrewhouse


Andrewhouse
aktív tag

Sziasztok!

Olyan info lenne szükségem, hogy "mW"-ban, milyen teljesítményben hajtja ki a bal, és jobb csatornát???? Legalábbis én erről nem találtam semmiféle információt :(

Üdv.

(#128) Ndruu válasza Andrewhouse (#127) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nincs róla hivatalos infó, de a benne lévő chip adatlapja alapján azt mondják 60mW csatornánként (16Ω-on). Egy viszonylag normális fülhallgatóval teljesen jó hangerőt produkál (Sennheiser CX300). HD202-t is meg tudja hajtani, a hangerő is megfelelő, de ott már érdemesebb egy hordozható erősítőt is közbe iktatni.

Harrrr!!!!

(#129) Andrewhouse válasza Ndruu (#128) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hát akkor az több mint az Iriver t5 csupán 16mw/csatornája :) köszi az infót

(#130) kew


kew
senior tag

Na megrendeltem én is ezt a kis mütyürt, remélem valóban olyan jó, mint sokan írjátok :) Egy sennheiser cx350-et veszek hozzá (már ha lehet majd kapni). Kicsit frusztrál, hogy a füles drágább, mint maga a lejátszó, de hát ez van :U

Aki most tervezi a vételt, két hely a fenti cumókra, ahol most jó áron kaphatók:

ITCapital
Sansa Clip 2g black - 10.250 bruttó, 2 év gari
Sansa Clip 4g black - 13.750 bruttó, 2 év gari

Redtower:
Sennheiser cx350 fekete - 10.818 bruttó,

[ Szerkesztve ]

(#131) Andrewhouse válasza kew (#130) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Már én is beszereztem kékbe, iszonyat jó hangja van, mondjuk én csak egy mx400-al használom de nekem ez bőven elég és ezzel is tök éles hangja van!

[ Szerkesztve ]

(#132) kew


kew
senior tag

Szerintetek érdemes várni a clip+-ra?

http://www.anythingbutipod.com/archives/2009/08/sandisk-sansa-clip-plus-review.php

nekem valahogy jobban tetszik. a videó szerint stabilabb a váza, jobb benne a rádió, normálisabb a gombok elrendezése, no meg ott a microsd... Nincs esetleg tudomása valakinek arról, hogy mikor lesz ez elérhető Magyarországon?

Írtam az ITCapitalnak gyorsan, hogy ha lehet, várjuk már meg, míg ez bejön - már ha nem kellenek hozzá hónapok - és akkor inkább egy ilyen kellene.

(#133) Ndruu válasza kew (#132) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A tengerentúlon szeptember 13-tól kaphatóak, hazánkba talán októberben érkeznek.

Harrrr!!!!

(#134) kew válasza Ndruu (#133) üzenetére


kew
senior tag

köszi. addig nincs kedvem várni, úgyhogy veszek akkor egy sima clip-et, max majd cserélem egyszer :)

(#135) bloke válasza kew (#134) üzenetére


bloke
csendes tag

Szerintem meg várd meg. Akár 40 GB-ra is bővíthető és úgy tűnik, hogy a Clip-re már nem jön ki új firmware, és az egy-két aprócska hibája már úgy marad, ahogy van.

(#136) kew válasza bloke (#135) üzenetére


kew
senior tag

Október közepére jósolják a boltban.. Most akkor se várok egy hónapot rá, majd max veszek egyet, ha ezt a "régit" kevésnek érzem :)

(#137) kew


kew
senior tag

na megvettem :D hát ez nagyon kis aranyos, hangja is teljesen rendben van. Már csak a sennheiser füleseket hozzák már végre..

(#138) Andrewhouse válasza kew (#137) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Szerintem a sima clip bőven elegendő, jó mondjuk ki mennyi zenét szeret fel pakolni, nekem 2 gb -os bőven elég, a 8gb - os verzió meg már túl sseok lenne amígra ki keresem a zenémet addigra hazaérek :C
Mondjuk nemtom, ettől a clip+ mivel bővíthtőss nemmerül jobban, vagy pedig lassúbb a zene keresés......erről nem találtam még infót ügyebár most jelenik meg itt......

[ Szerkesztve ]

(#139) kew válasza Andrewhouse (#138) üzenetére


kew
senior tag

Egyelőre én is úgy érzem, hogy pont elég ez nekem :) Tegnap este talátam egy boltot, ahol még volt cx350-es sennheiser füles, így azt is megvettem, fantasztikus párost alkotnak ezek így ketten :D Jó döntés volt nagyon ez a kis kütyü, főleg ezzel a fülessel...

(#140) gyiku válasza kew (#132) üzenetére


gyiku
nagyúr

40 gb :R flacplayer :K

hüllő

(#141) gyiku


gyiku
nagyúr

melyiket vegyem es mi a kulonbseg koztuk?
cx300 (5k), cx400 (7k), cx300 II (6k), cx400 II (8.5k), akg k321 (7k)

hüllő

(#142) gyiku válasza gyiku (#141) üzenetére


gyiku
nagyúr

cx300 lett belole, most kapja a pinknoise.wav -ot repeatben :D

hüllő

(#143) gyiku válasza gyiku (#142) üzenetére


gyiku
nagyúr

nagyon allat :R
full hangeron, +kakot is raadva nem torzit be :N 1kis +eq-t is kibir :D
:R

hüllő

(#144) hey ho


hey ho
csendes tag

Sziasztok!
Vettem 1 hete egy sandisk sansa clip+ fm 2gb-os mp3-mat. Nincs is gondom vele az akksiját kivéve. Mindenhol azt írják 15 óra (használati,honlap) én hálózati 800MA -es töltővel töltöm 10 órát és a drága 5óra folyamatos mp3 hallgatás után ugy kikapcsol mintha kötelező volna neki :(
Ez nekem gyanus! Szerintetek?

(#145) Ndruu válasza hey ho (#144) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Valószínűleg nem megfelelő az a töltő hozzá. Számítógépre kell csatlakoztatni, ott követhető a töltöttségi szint is. 800MA-nél szénné égne szegény, de a 800mA is soknak tűnik, ez túl gyors és felületes töltést eredményezhet.
Gépre kötve 3 óra alatt biztosan feltölt, a Sajátgépben ellenőrizhető is a töltöttség.

gyiku: Vigyázz a füledre, Normál módban CX300-zal 95% fölött már üvölt és a füled is zúgni fog utána. 90-95% bőven elég még a metróra is. Gyanítom rossz méretű gumit raktál a fülhallgatóra, próbáld meg a többivel is.

Harrrr!!!!

(#146) hey ho válasza Ndruu (#145) üzenetére


hey ho
csendes tag

Erre csak annyit,hogy töltöttem a gyári usb töltőjével ill. más usb töltővel ha 15órát töltöttem ha 3mat az 5 óra üzemidő megmaradt :( De ma ment a szervízbe ugyhogy majd kiderül ki a hibás :)

(#147) Ndruu válasza hey ho (#146) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Előfordulhat hogy hibás, ezt nem állítottam, majd a szervizben kiderül.
A lejátszási idő attól is függ, hogy milyen formátumú zenét hallgatsz rajta, milyen impedanciájú hangkeltő van ráaggatva.
FLAC-ot hallgatva egy 32-64Ω-os fejhallgatóval biztosan nem bírja 15 órán át. Gyári fülhallgatóval és sima MP3-mal hajtva kellene biztosítania a 15 óra folyamatos lejátszást.

Harrrr!!!!

(#148) hey ho válasza Ndruu (#147) üzenetére


hey ho
csendes tag

Végső elkeseredésemben,mielőtt visszavittem a boltba csináltam 1 tesztet. A régi philips gogear mp3-ast és a sansát feltöltöttem fullra,ugyanazt az mp3-as albumot raktam rájuk,és fél hangerőn egyszerre elindítottam. A philips 280mah akksival minimum 4 évesen és szinte minden nap használtam,ő bírta 12 óráig folyamatosan míg a sansa aminek elméletileg 290mah az akksija 5 óráig :) Na ekkor telt be a pohár.

(#149) gyiku válasza Ndruu (#145) üzenetére


gyiku
nagyúr

a gyari harang van rajta, es pont jo a meret. +volume nelkul szoktam hallgatni, persze nem maxon, de igy is boven eleg :R

hüllő

(#150) rumkola válasza hey ho (#146) üzenetére


rumkola
veterán

Nekem is 5-6 óra az üzemidő. Mondjuk erősített kimenetre állítva, max fényerő és EQ...

Én még nem láttam olyan cuccit ami 15órákat bírna, nem is hiszem el.

[ Szerkesztve ]

(#151) hey ho válasza rumkola (#150) üzenetére


hey ho
csendes tag

Akkor gyere nézd meg a philipsemet :))

(#152) hey ho válasza rumkola (#150) üzenetére


hey ho
csendes tag

Amúgy meg ne is bírjon 15 órát, de ne is írják se a honlapra se a dobozára se sehova! Meg "kb"-t se mert akkor mondjuk a 3/4-e 11 óra de akkor se igaz :N
És mint már említettem ha folyamatosan ment ha nem,akkor se bírta 5 óránál tovább! :)

(#153) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Én most tettem egy próbát:
Két darab 3 órás mixet sikerült végighallgatni, aztán még 5 számot, amik átlagban 4 percesek és a töltöttségi szint most 57%-on áll ezek után (kb. egy hónapja töltöttem fel). A vége felé már gyorsabban merül, de 8-9 órát ki szokott bírni nekem a kis Clip.

Harrrr!!!!

(#154) hey ho válasza Ndruu (#153) üzenetére


hey ho
csendes tag

Köszi a próbát! Még mindig szervízbe van a kicsike :) De már nagyon kiváncsi vagyok az eredményre.

(#155) Eazy


Eazy
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy találkozott e valaki olyan hibával, hogy a rádió nem működik?
Már amikor kiválasztom az a menüpontot, hogy FM Radio, belassul a kicsike. Aztán egyszerűen lehetetlen vele adód keresni annyira lassú, ráadásul nem is talál semmit, mintha nem lenne semmilyen állomás. Azért poén, mert pár hónapja hallgattam vele ródiót, sőt, semmi problémám nem volt vele. De most valamiért megbolondult...ötletek?
Gondoltam firmware frissítésre, de a legújabb van fenn, így az updater-el nem tudok rakni rá másikat...új firmware meg aligha érkezik mostanában, mivel kb szeptember óta megvan, és már akkor is ez a firmware volt...

(#156) Ndruu válasza Eazy (#155) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Reset nem segít? Ha a bekapcsoló csúszkát 5 vagy 6 másodpercig fölfelé nyomva tartod (mintha bekapcsolnád, csak hosszabban), akkor a leírása szerint resetel. Menüből is elérhető, Settings - Reset All.
Az FM rádió nálunk csak úgy működik rendesen, ha World-re van állítva.

Harrrr!!!!

(#157) Eazy válasza Ndruu (#156) üzenetére


Eazy
csendes tag

Kipróbáltam a resetet, bekapcsolócsúszkás és menüből is. Megnéztem, World-re van állítva. Ezek nem segítettek...Szóval nem tudom mi lehet.
Formatálást nem vállaltam már be...

[ Szerkesztve ]

(#158) Ndruu válasza Eazy (#157) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szerencsére nem találkoztam még ezzel a hibajelenséggel, de az ilyenek megoldására sokszor jól jön a Sansa fórum.
Remélem ez csinál valamit és megoldja. (Azt írja, le kell zárni (csúszka lefelé) és a középső gombot kell benyomni, ilyenkor elvileg hozzáadja az új hardware-t, azaz az FM rádiót.)

Úgy láttam a Clip+-nál és a View-nél is előjött ez a probléma.

Harrrr!!!!

(#159) Eazy válasza Ndruu (#158) üzenetére


Eazy
csendes tag

Sajna az én problémám nem pontosan ez. Tudok navigálni, ki is tudok menni az FM menüből meg minden, csak amikor elkezdek keresni adót, nagyon belassul a dolog, nem mellesleg nem is talál egyáltalán semmilyen adót....még lassan sem.

(#160) hey ho


hey ho
csendes tag

Sziasztok!
Jogosnak találták a reklamációmat! Úgy,hogy a kicsike akksija volt a hunyó :))

(#161) Ndruu válasza hey ho (#160) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Előfordul... Gyártási hibából eredhetett ez a rövid üzemidő.
Nekem még azóta is megy, ugyanazzal a feltöltéssel, kicsivel 50% alatt van, körülbelül 9-10 óra lejátszási időnél tart, ami igazán örvendetes.

Harrrr!!!!

(#162) hey ho


hey ho
csendes tag

Sziasztok!

Megkaptam a új SanDisk Sansa Clip Plus FM-et a hibás helyett,és mit ad isten ez is csak 5 óra üzemidős, mint az előző :W Egy kicsit elkeseredtem :( Nembaj majd az ötödik jó lesz ;)

(#163) Ndruu válasza hey ho (#162) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem tudom miért bír csak ennyit nálad. Én 11 óra lejátszás után is csak azért kötöttem össze géppel, hogy számokat tegyek fel rá. Most lemerítettem teljesen és feltöltöttem, meglátjuk mit fog ismét kibírni.

Esetleg próbáld meg gépre csatlakoztatni (és ne a 3rd party USB töltővel tölteni) és úgy tölteni.
Ha MTP módban csatlakoztatod, akkor a Sajátgépben megjelenik az ikonja , erre jobb klikk és a Tulajdonságoknál látszik a töltösségi szint. 100%-ig kell tölteni, az a biztos.
Szerintem még a FLAC lejátszás sem vehet le ennyit az üzemidőből.

Harrrr!!!!

(#164) Melorin


Melorin
addikt

Nem tudja valaki, hogy ezen a lejátszón hogyan lehet elérni az A-B Repeat módot?
Még a RockBox-t is rátettem, hogy majd azzal működni fog, van is rajta ilyen funkció, de egyik gombbal sem lehet kijelölni az A és B pontokat.

(#165) Ndruu válasza Melorin (#164) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sajnos nem tud ilyet a Clip (a Clip+ sem).
Ha például pár számot szeretnél ismételni, akkor azokat hozzáadod a GoList-hez (alapértelmezésben a középső gombot kell hosszan nyomni), aztán a GoList-et kezded lejátszani és a Repeat-et All-ra állítod. Így azt a pár számot fogja ismételni, amit előzőleg kiválasztottál.

Harrrr!!!!

(#166) gyiku


gyiku
nagyúr

leesett a picike, es mar nem is lehet bekapcsolni. pendrivekent kent megy, kijelzo is jo, viszont reset sem segit :(

hüllő

(#167) Ndruu válasza gyiku (#166) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Olyan nagy baja nem lehet. Az egyetlen nagy tömegű dolog benne az akkumulátor, talán elmozdult a helyéről és leszakadt az egyik vezetéke. Pendriveként működéshez nem kell saját tápellátás.
Passzold le egy szakinak vagy esetleg egy ezresért megveszem tőled.

Harrrr!!!!

(#168) gyiku válasza Ndruu (#167) üzenetére


gyiku
nagyúr

1000 :DDD. hol nyilik a kicsike?

hüllő

(#169) Edyboj


Edyboj
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy 8 Gb-os Sandisk Sansa clip + készülékem, amit nemrégen kaptam külföldről. Belenyomtam a korábbi Kingmax márkájú 8 GB-os Micro Sd kártyámat. A problémám az, hogy a belső memóriára felnyomott zenéket tökéletesen látom, de a Micro Sd kártyára felmásoltakat nem. Valaki tud segíteni abban, hogy mi lehet a probléma?

(#170) ANTICK


ANTICK
csendes tag

Esetleg valaki tudja, hogy a Clip Zip miben más?

(#171) Ndruu válasza ANTICK (#170) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

- 4 vagy 8GB-os beépített memóriája van, ami nem bővíthető,
- színes (és valószínűleg nem OLED) kijelzője van,
- van benne stopperóra.

Harrrr!!!!

(#172) ANTICK válasza Ndruu (#171) üzenetére


ANTICK
csendes tag

Köszönöm!

Viszont akkor nem értem, hogy miért drágább! :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.