Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Érdekes, nálad happy end lett a vége, nálam nem.
Tavaly nyáron vásároltam a PCX-nél egy 4 gigás DDR3 memóriát. Megjött, elindult vele a windows, majd lefagyott. Egyből visszaküldtem, ugye nem volt garanciafutárom előfizetve, hát az oda-vissza küldés 2000 Ft. Megkaptam a "cseréltet", egyből láttam rajta, hogy ugyanazt küldték vissza. Jót röhögtem magamon, hogy mekkora balek vagyok, nem teszteltem rendesen, tuti semmi baja.
Beleraktam az azóta lecserélt gépbe, ott is ugyanaz a hiba...
Mondom biztos velem van a baj, még két másik alaplapba is beleraktam, ráadásul a chipset is más volt, hát egyik sem kezelte.
Ismét visszaküldtem a pcx-nek, immár nem tudtam hivatkozni semmire, mert az első körben általam az eszközzel visszaküldött számlát vissza sem kaptam, pedig volt még rajta pár eszköz.
Na, gondoltam gond letudva.
Rá egy hónapra ismét kifizettem az 1500 Ft-os futárt, megjött a ram, kibontottam és ismét UGYANAZ, immáron kicsit leharcolt, kopott matricás ram jött vissza! Tettem egy próbát, beletettem egy gépbe, természetesen nem működött.
Itt dühösen ismét visszaküldtem, de már elkövettem egy nagyon nagy hibát (nem az elsőt az ügyben!!) Nem fényképeztem le a memóriát.
November közepe körül küldték vissza újabb 1500 Ft-ért a ramot, most már reménykedtem, de ismét csalódnom kellett. UGYANAZT a szakadt, szutykos ramot küldték vissza negyedjére.
Januárban épp budapesten jártam és személyesen vittem be a PCX-hez.
Ott a garanciás ügyintéző megesküdött, hogy ő személyesen írkálta át a gyári számot minden egyes kiadáskor, az mindig más volt, de esetleg megnézi. Beletette egy gépbe és elindította a memtestet. Fél óra múlva a memtest 7%-nál járt, én ott hagytam az üzletet, gondoltam majd kibukik a hiba valahol és majd üzennek.
Két nap múlva jött egy email, hogy két napig ment a memtest hiba nélkül, a memória jó, mehetek érte.

Az 1500 Ft-ot már nem akarom kifizetni a nem működő ramért, de ha ott hagyom nekik, akkor eladják másnak, aki ugyanennyit fog szívni vele, hacsak nincs annyi esze és garanciafutárt rendel. Az a gyanúm, ha rendeltem volna garanciafutárt, akkor egyből cserélték volna, mert nekik is érdekük lenne. Így meg mindegy, a balek majd fizet, ha akar valamit, vagy járkáljon be vidékről.

Most itt tartok, még oldalakat tudnék írni az általam végrehajtott tesztelésekről, stb, de minek?
Le kell írni a veszteséget, tapasztalatokat le kell szűrni: többet pcx.hu-tól leginkább semmit sem rendelni, de ha mégis, akkor mindkét opciós plusz szolgáltatást kifizetni: azonnali cseretermék és garanciafutár.

Gyanítom tízezer esetből egy van ilyen, csak rossz épp a tízezrediknek lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.