Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) vlevi válasza Mexildos (#16) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt az 5000 írási/olvasási ciklus a gyakorlatban mit tesz? Tehát körülbelül milyen gyorsan lehet ezt elérni? Biztos hülyeséget mondok de: Ez nem egyelő 1 ciklus 1 fájl törlésével"

Nem, ezt nem így, hanem cellánként mérik. Azaz 1-1 NAND Flash cella kb annyit bír ki, hogy 5000x beleírnak. Utána már írni nem lehet, csak olvasni a tartalmát. Egy nagyon fapados számítással ez azt jelenti, hogy ha a 128G méretű SSD-re mindennap kiírsz 128GB-ot, akkor nagyjából 5000 napot fog kibírni. Azaz tizenvalahány évet. De nem írsz rá minden nap 128 gigát. A nálam lévő SSD-re 1 hónap alatt 430Giga ment ki, de ebben benne van az első héten 250-260 giga (telepítés, korábbi fileok visszamásolása, százvalahány windows frissítés, satöbbi). Tehát azóta 8-10G írás megy rá, és így számolva 120-150 év, mire véglegesen tönkremegy.
Az egyik PH-s SSD fórumon volt valaki, akinek 1 év alatt csökkent 1%-ot az SSD kondíciója a HD Sentinnel szerint. Könnyű kiszámolni, mikorra éri el a 0%-ot, ráadásul az a 0% egyáltalán nem jelenti azt, hogy abban a pillanatban füstfelhő kíséretében elhalálozik.

Amúgy én is, amikor olvasgattam a 840-es sorozatról októberben, akkor gondolkodtam, hogy csak kéne venni egy 830-ast, amíg lehet kapni, és szerencsére ezzel nagyjából egybeesett az edigitalnak a mastercardos akciója, és sikerült lecsapni egy 128G méretű 830-asra, 18000Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.