Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Reggie0 válasza 8HAA (#247) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk 6x tovabb azert nem elnek, csak 6x tovabb lehet nyuzni. Mar teszteltek azt is, hogy ha vegignyuzzak, akkor meddig marad olvashato es hat sajnos siralmas a helyzet, mert egy nap alatt mar adatvesztes lep fel. Az egy dolog, hogy a 22 perces teliiras utan gyorsan meg vissza lehet olvasni hiba nelkul.

(#252) 8HAA válasza ViZion (#250) üzenetére


8HAA
tag

Hát ennyire nem akartam ecsetelni az összehányt OCZ szériákat. viszont a FW frissítés sokaknak segített, vagy a garancia mert az jó ha van....
Feltett kérdésére válaszoltam és szerintem cáfolható az MLC nand egy hónapos használat utáni totális halála.
Esetleg valami Fake pendrive esetén amit a kinaiak eladtak SSD dobozban elképzelhető (láttam már ilyet) :K

Én azért még mindig tartok a 840 basic nand csippektől :F

(#253) 8HAA válasza Reggie0 (#251) üzenetére


8HAA
tag

Nekem a gyári élettartam már elég megnyugtató 840 pro MLC esetében és ha picit többet él minden nap ajándék nem? TLC esetén pedig a harmadát számolták azaz napi 30Gb adat írás naponta kb. 2.5-3 év és kuka azaz a garancia idő van becentizve szűkösen. Mindennapi nyúzásra nem merném rendszeresen használni.
Bár lehet, hogy alul számoltak és jobb kilátások vannak a TLC-ben :F

[ Szerkesztve ]

(#254) fordfairlane válasza ViZion (#250) üzenetére


fordfairlane
veterán

Úgy tűnik, hogy a Samsung is hasonlóra készül, persze nem egészen OCZ módra, elvégre a Samsungnak van gyártókapacitása és technológiája mindenféle komponens előállításához, de a lényeg itt a maximális profit kisajtolása a szegmensből.

A TLC-ről még nem tudjuk, hogy mennyire lesz tartós, de a Samsung gyakrolatilag nem csinál mást, mint az alsó árkategóriában költséget csökkent a TLC chipek alkalmazásával, az MLC chipes megoldást pedig megdrágítja. Megpróbálja kihasználni a 830 által összegrindolt jó hírnevet az SSD-k piacán. Persze ilyesfajta szegmentációt csinálnak a többiek is, eddig a Samsung kivétel volt.

x gon' give it to ya

(#255) Reggie0 válasza 8HAA (#253) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, en is igy gondolom. Csak nem szabad tul komolyan venni az ilyen agyonirogatos teszteket sem.
A TLC-re 1000-1500-at szamolnak bar a tobbseg 1000 irast josol. Majd meglatjuk ha lesz teszt.

(#256) TeeJay válasza szalergy (#200) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem csak rendelésre fogsz kapni
keress meg pár nagyobb boltot és érdeklődj milyen áron tudják neked hozni ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#257) TeeJay válasza 8HAA (#247) üzenetére


TeeJay
félisten

830 128GB vagy 840Pro 128 GB esetleg?
mindkettőben MLC van, elvileg mindkettőben 27nm-es tehát kb. 5000x újraírható
egyikkel sem jársz majd rosszul szerintem :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#258) TeeJay válasza Reggie0 (#255) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel a TLC-s jóval olcsóbb lesz kapásból 2x akkorát veszel belőle mint amit MLC-ből vennél
így máris javultak az esélyek
legyen 1000x újraírható, akkor egy 120gigást 120TB-al lehet megküldeni akár
bár szerintem ettől többet fog tudni
nézd meg a te felhasználási szokásoddal mennyi írásnál jársz az SSD-n és máris megkapod ezt a 120TB-ot mikorra érnéd el
a 250-es és 500gigás persze még jobb esélyekkel indul

nálam pl a 64-es 830 2hét átlagából sem kap 10GB-ot kiszámolva tehát valamikor 30GB-ot is adtam neki egy nap de nagyrészt pedig 4-5-el elmegy

így nálam akárhogy nézem a 120-as is bő 30évig bírná :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#259) Reggie0 válasza TeeJay (#258) üzenetére


Reggie0
félisten

Reszben igaz, de nem feltetlen. A nagyobb lemezt jobban is hasznalod.
Nekem a 128GB-s 830-asom(1.25 eves) atlag napi 10.5 orat van bekapcsolva es ennyi ido alatt 5,6GiByte irodik ra. Viszont az osszes melo HDD-n megy.

[ Szerkesztve ]

(#260) 8HAA válasza TeeJay (#257) üzenetére


8HAA
tag

128 as 840 pro felé hajlok, sokkal fejlettebb és random IOPS is sokkal gyorsabb mint 830-as, csak az ára picit szúrja a szememet. Kivárni tuti érdemes mert fél év múlva olcsóbb lesz, viszont az ajándék win8 upgrade csomag is vonzó alternatíva.

(#261) schawo válasza 8HAA (#260) üzenetére


schawo
titán

Szerverüzemeltetéshez tényleg fontos. :K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#262) RZozo


RZozo
aktív tag

Én kb. 10 hónapja használok egy 64GB 830-as SSD-t, még 100%-os és eddig 1TB volt az össz írás.
Ennek türkében, átlag felhasználáshoz a 120GB-os 840-es SSD a Win8 upgrade lehetőséggel együtt nem tűnik rossz alternatívának.

(#263) TeeJay válasza RZozo (#262) üzenetére


TeeJay
félisten

neked hogy lehet 100%?
nekem a második nap leesett 99-re úgy 30GB-nyi írás után
persze ez csak apróság így is kell majd egy éve mire 98-ra csökken az érték :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#264) Oliverda válasza TeeJay (#263) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom az újabb Sentinellel nézi.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#265) Reggie0 válasza TeeJay (#263) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet. hogy mas firmware verzio es mashogyan szamol. No meg az sem mindegy, hogy mennyi a statikus es a dinamikus adat aranya.

(#266) TeeJay válasza Oliverda (#264) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem a 4.10Pro verzió van
az második napon 99%-ra esett és nekem is a legújabb FW van rajta
szóval nem tudom ő hogy kapott 100%-ot 1TB-nál :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#267) Oliverda válasza TeeJay (#266) üzenetére


Oliverda
félisten

A 4.10.3-ban javították.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#268) RZozo válasza RZozo (#262) üzenetére


RZozo
aktív tag

Nem HDSentinellel hanem Cristaldiskinfo-val néztem tegnap este. Tényleg 100%-os kondíciót írt.

(#269) XtremLor válasza Oliverda (#267) üzenetére


XtremLor
őstag

Gondoltam megnezem, leszedtem az ujat 4.10 (5816), de meg ebbe is 99%

"Legen...Wait for it...Dary"

(#270) Oliverda válasza XtremLor (#269) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem az az "új".

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#271) vlevi válasza TeeJay (#266) üzenetére


vlevi
nagyúr

HD Sentinnel nekem is 99-et ad, Crystaldiskinfo viszont 100-at.
Ennek oka, hogy a Samu mindíg lefelé kerekíti ezt a százalék értéket, tehát, ami 99.99%, azt az OCZ,Corsair, és a többi még 100-nak írja, de a samu már 99-nek.
A frissebb HD Sentinnel már ennek a ténynek a figyelembe vételével adja meg a % értéket.

(#272) XtremLor válasza Oliverda (#270) üzenetére


XtremLor
őstag

Igaz van beta is, azt nem neztem eloszor...... felraktam azt is a 4.10.7-nel is ugy ez a helyzet.
[link]

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#273) szalergy válasza Balage76 (#242) üzenetére


szalergy
csendes tag

Volt cég, ahol a teljes összeget kifizettem, volt ahol előleget tettem le, volt ahol egyikre sem volt szükség, csak a megrendelésre.
Egyik sem tudta produkálni a terméket, de persze ez már csak akkor derült ki, amikor a megrendelés megvolt, hiába kérdeztem rá többször, hogy biztosan tudják-e hozni...

(#274) stifi válasza szalergy (#273) üzenetére


stifi
senior tag

mivel az összes kisker ugyanonnan vásárol..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#275) szalergy válasza stifi (#274) üzenetére


szalergy
csendes tag

:N Egyiktől úgy tudom, itthon 3 különböző disztribútortól tudják megoldani a termék beszerzését, illetve van saját importtal játszó kisker is a megkeresettek között. Maximalizálni igyekeztem az esélyeimet, de nem jött be. Már csak az erősödő kampányt nem értem, ha nem is lehet kapni a palettát.

(#276) stifi válasza szalergy (#275) üzenetére


stifi
senior tag

jó, ha így nézzük én kapásból tudok legalább 5 kiemelt Samsung disztribútort. szerintem mindenki innen vásárol, saját szakállra külföldről behozni már régóta nem éri meg ebben a szakmában, csak ha valaki adót kerül..
az 5 mellett pedig van végtelen számú sub-disztribútor akik nem közvetlenül a gyártótól veszik, de nagykereskedelmi tevékenységet folytatnak, rengeteg helyen van samsung. de az összesnek a központi samsung a rendes forrása, szóval csodák nem nagyon vannak, ha nincs nincs :)

ettől függetlenül be szokták listázni és hagyják is, hogy megrendeld, inkább ez a gáz...

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#277) szalergy válasza stifi (#276) üzenetére


szalergy
csendes tag

Kösz, világos.
Egyetértek.

(#278) economist85


economist85
csendes tag

Szerintetek vajon a 840-es széria Basic változata, vagy a korábbi 830 széria lenne jobb választás a Notebookba általános használatra? Ezek nagyjából egy árban vannak, a 840 Pro már lényegesen drágább.

(#279) Porcupain válasza economist85 (#278) üzenetére


Porcupain
aktív tag

830 Amíg van:) 64Gb-os már elég jó árban van.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#280) economist85 válasza Porcupain (#279) üzenetére


economist85
csendes tag

Köszönöm! 830-ból 128Gb-ost néztem, csak ehhez nem jár Win8 upgrade sajnos. 840 Basic miben rosszabb?

(#281) Porcupain válasza economist85 (#280) üzenetére


Porcupain
aktív tag

830 esetén a D végződésűhöz jár beépítő keret, norton ghost és samsung magician szoftver. A basic verzióhoz nem jár szoftver. A sima 840 állítólag hamarabb el fog használódni a TLC chip miatt, és kicsit lassabb is, bár szerintem ezt laptop esetén kevésbé lehet érezni...

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#282) Fire/SOUL/CD válasza economist85 (#280) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Az akció keretében ezt kapod (én a legolcsóbbat rendeltem, sima 840 120GB-ost, de természetesen a Pro mellett is dönthetsz, igaz, üzleti szegmensbe szánt meghajtóként többet kell fizetni érte)
2. A W8 Pro Upgrade tartalmazza az x86 és az x64 telepítőlemezt, valamit egy kis kártyát a serial-al.
3. Egyéb infók: [link] | [link] | [link]
4. W7-hez hasonló a W8 "étvágya", azaz nem foglal többet, mint elődje.

Hosszútávú tapasztalat nincs vele, így a megbízhatóságát tekintve nem lehet még érdemben nyilatkozni, de szvsz teljesen vállalható a sima 840-es is, főként, hogy írtad is, hogy teljesen átlag felhasználásra kellene. 7mm magasak a 840-esek, de ez a laptopok esetén sem okoz beszerelhetőségi gondot illetve csak igen ritkán.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#283) economist85


economist85
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat. A 3 év garancia elég meggyőző a 840 Basic-re is, a Win8 upgrade pedig jól jönne. Nehéz döntés!

(#284) Porcupain válasza economist85 (#283) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Jó ssd jó árban, de hogy mennyire megbízható, az úgy se most fog kiderülni. Úgy tudom lesz erről is egy teszt, abban majd többet megtudunk róla.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#285) dabadab válasza Fire/SOUL/CD (#282) üzenetére


dabadab
titán

"7mm magasak a 840-esek, de ez a laptopok esetén sem okoz beszerelhetőségi gondot illetve csak igen ritkán."

Sot, pl. Thinkpad X-ekbe direkt 7 mm magas meghajto kell, a 9,5 mm-es be se fer.

DRM is theft

(#286) Fire/SOUL/CD válasza dabadab (#285) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát nem is a 7mm-es eszközöket fogadó "laposokra" gondoltam, hanem azokra a modellekre(igaz nem mai gyerekek általában), amelyek oldalából lehet kihúzni a rack-et. 2 csavar rögzíti a meghajtót, ami így szabadon lengedezik. Na ilyen esetekben kell a Mounting Spacer, ultralite szigetelőszalag(mert csak ezzel tudod a tetejére rögzíteni a mounting spacer-t) és -csak hogy finom legyél- gumikalapács (mert az ultralite szigetelőszalag "széltében" megnöveli és úgy már a racket kézzel nem kell visszapazírozni, csak beverni.)

"Normáliséknál" ezt így oldják meg: csavarral vaze... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#287) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Ezt ugye lehet firmware frissíteni úgy hogy a rajta lévő oprendszert használom?

Köszi

(#288) XtremLor válasza joefasalasso (#287) üzenetére


XtremLor
őstag

Igen
A samsungnak van erre egy okos kis programja "samsung ssd magician".
Egyszeru kezelni nagyon, pillanatok alatt letolti es telepiti az uj firmware-t

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#289) Jack@l válasza joefasalasso (#287) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha nagyon bátor vagy...
Dos-os boot lemezről ajánlott + előtte leklónozni/backupolni mindent ami rajta van.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#290) Fire/SOUL/CD válasza joefasalasso (#287) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, csak mielőtt nekiugrasz, ellenőrizd, hogy nem-e a legújabb FW van rajta(annak kellene, azaz nincs mit frissíteni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#291) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#290) üzenetére


Balage76
senior tag

Holnap kijön az új FW mind a két tipushoz.
840Pro: DXM04B0Q
840: DXT07B0Q

(#292) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#291) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És lehet tudni róla valamit, hogy mik kerülnek javításra avagy azt, hogy destructive vagy sem? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#293) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#292) üzenetére


Balage76
senior tag

This update addresses the following issues :

Write performance drop fixed
- 840's TRIM policy was modified from previous SSDs (830/470), leading to decreased write performance after filling a drive to capacity and performing a secure erase.
- TRIM policy reverted to match previous SSDs.

Nem írták hogy destruktív, az eddigiek sem voltak azok. Rákérdeztem a biztonság kedvéért, de egyenlőre nincs még válasz.

(#294) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#293) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm a választ! Ez pont az a fajta FW frissítés, amit a hátam közepére sem kívánok, mert alapvetően nem vagyok érintett a dologban (nem állt szándékomban secure erase-t használni és a szabad hely a meghajtómon 2,5x akkora, mint a foglalt terület), viszont a TRIM és annak szervezése/működése, az meg nem elhanyagolható szempont egy SSD-nél...

Ma hajnalban örültem, hogy ebben az évben az utolsó gépet telepítettem(a sajátomat), gondoltam hátradőlhetek, január közepéig csak lazítok, erre jön ez. :DDD Mindenképp csinálok egy secbysec mentést a 840-esről, mert a TRIM miatt valószínűleg fel fogom pakolni a FW-t, bár nem feltétlenül azonnal, "óvatos duhaj" vagyok, megvárom míg a neten páran ezt megteszik és nem a "deadly" vagy hasonló jelzővel illetik a FW-t. ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#295) finest válasza Balage76 (#293) üzenetére


finest
őstag

Nem jött össze nekik az új TRIM policy.... :DDD ;]

- A 840-es TRIM eljárásmódja módosult a korábbi SSD-ékhez képest (830/470), amely az írási sebesség csökkenéséhez vezetett, ha a meghajtó teleírásra került és teljes formázást (secure erase) hajtottak végre rajta.
- A TRIM eljárásmódja a korábbi SSD-éknek megfelelően visszaállításra került.

Felteszik Samuék sima ISO fájlban a frissítést a honlapjukra? Nem akarom feltenni a Mágus progit.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#296) Fire/SOUL/CD válasza finest (#295) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Felteszik Samuék sima ISO fájlban a frissítést a honlapjukra? "
Ha destruktív lesz(FW frissítéskor minden adat elveszik), akkor biztos.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#297) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#296) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez szerintem nem függvénye a dolognak, mert ha jól emlékszem az előző frissítéseknék is volt image fájl.

(#298) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#297) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem jól emléxel. :N pl a 830-as összes FW-jét ISO-ban is le lehetett szedni anno, viszont időközben(mint ahogy már beszéltünk erről másik topikban) eltűntek az ISO-k a Samsung honlapjairól. Teljesen véletlenszerű, hogy a Samsung melyik lokalizált honlapján és melyik meghajtónál van fent. Pl most a magyar honlapba kukkantottam rá, 830 és 840/840 Pro-hoz sincs ISO...(840-es szériánál még érthető, hogy nincs, de majd holnap minden kiderül)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#299) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#294) üzenetére


Balage76
senior tag

Józan paraszti ésszel, csak a TRIM szervezése miatt nem kellene desktruktívnak lennie.
Eddig végezte valamilyen logika szerint, most meg végzi másmilyen logika szerint. A kettő közötti átváltásnál nincs függőben lévő tevékenység, mivel a korábbi frissítések egyik lépése volt a gép 5-10 másodperces kikapcsolása is, pont a váltáskor.

(#300) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#298) üzenetére


Balage76
senior tag

Arra írtam, hogy nem függvénye az ISO fájl a destruktív firmwarenek. Tehát ha nem destruktív attól még lehet/lesz ISO fájl, mint ahogy volt is korábban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.