Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sputnick


sputnick
tag

Teszt éjszakai baglyoknak. :D

Egyébként hogy kapcsolódik a win8 upgrade az ssd-hez?

Think.

(#2) Translator


Translator
tag

6. oldal, "leggyrosabbak" ;)

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#3) HXY válasza Translator (#2) üzenetére


HXY
addikt

Pont most akartam aludni.... :W

(#4) Wyll


Wyll
őstag

Sima Samsung 840-ről (Pro nélkül) várható teszt?

SoTL: pont nekünk való :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#5) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hát ezt már csak reggel tudom elolvasni :(

(#6) Tikakukac


Tikakukac
titán

Az indexkép nagyon zsír :K

A tesztből pedig lejött: 830-as Samut érdemes még mindig venni, jól bejáratott és hasít rendesen :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#7) ricshard444


ricshard444
veterán

Nagyon durva az új Samu,de jelenlegi helyzetben... :(

Vannak dolgok...

(#8) kpal


kpal
veterán

Kezd a samsung vonzó lenni :)

(#9) proci985 válasza sputnick (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, az upgrade engem is érdekelne, hogy ez helyi, vagy globális (eu szintű) akció. infot nem igazán találtam róla.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10) lionhearted


lionhearted
őstag

Engem az érdekelne, hogy ebben az AES256 natívan, teljes sebeséggel (lassulás nélkül) titkosít?

Nagyon jól néz ki ez is, de a 830as ára most eléggé jó. :)

Tegnap még működött...

(#11) Hofeher


Hofeher
aktív tag

Jó éjt mindenkinek Chip-es előfizetési akció van 830-as 64 Gb 27990 Ft.
A tavalyi ilyen akció kedvezőbb volt.
Ez dec. 31 -ig tart vagy míg a készlet.

[ Szerkesztve ]

Asus Tuf Gaming Laptop (4600H + 1650Ti), Gigabyte H87-D3H i5 4570 16Gb Ram Rx 570 8gb, iPad Pro, TP-Link 3600, Zyxel nas.

(#12) Valdez


Valdez
őstag

Ez biztos 27nm? Nem 21?

de minden bizonnyal itt is 5000 írási/törlési ciklussal kell számolnunk

Akkor ez eMLC?

(#13) Oliverda válasza proci985 (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

lionhearted: Elvileg igen.

Valdez: A chipeken lévő kód alapján igen. Az eMLC, hogy jön ide?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) .mf válasza Translator (#2) üzenetére


.mf
veterán

Biztos éhes volt :)

Kérésem lehetne? Az összehasonlító grafikonok hasznosabbak lennének, ha a terméknév mellett a vezérlőchipet is feltűntetnétek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#15) Valdez válasza Oliverda (#13) üzenetére


Valdez
őstag

Bocs, kevertem a dolgokat, késő van már na :)

(#16) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt az 5000 írási/olvasási ciklus a gyakorlatban mit tesz? Tehát körülbelül milyen gyorsan lehet ezt elérni? Biztos hülyeséget mondok de: Ez nem egyelő 1 ciklus 1 fájl törlésével? :)

Videószerkesztéshez egyébként szabad, érdemes ilyet használni?

A cikk író a tesztben említette, hogy egy jól bejáratott Windows 7-et szektorról szektorra átmásoltak az új SSD-re, ezt melyik programmal lehet megtenni? Mármint ezzel egy az egyben átültethető egy teljes C: partíció akkor?

(#17) zazahoho


zazahoho
őstag

Az elmúlt 2 hétben az ssd teszteket bújtam napi 2-3 órában.Végül is vertex 3 max iops-ra esett a választás. Ahogy látom nem döntöttem rosszul :N Túl lett árazva a 840pro.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#18) fordfairlane válasza Valdez (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Úgy rémlik, Anandon és Tomshardwaren is 21-et írtak.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#19) Flashcash válasza Mexildos (#16) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egy otthoni átlagfelhasználónak szerintem nem nagyon kell foglalkoznia az SSD írási mennyiség miatti elhasználódásával, erre találták ki a gyártók a wear leveling-et. (jelenleg inkább a firmware és vezérlő hibák okozzák a legtöbb meghibásodást)

-Szinte minden SSD SMART táblájában van egy un. MWI (Media Wear Indicator - elhasználódás jelző) bejegyzés ami általában 100-ról számol 0-ig. Sokan félreértik a jelentését és az SSD élettartam jelző programok többsége is az MWI-t figyeli. Ez a paraméter egy gyárilag előre beállított írásmennyiség érték eléréséig számol visszafele, azonban egyáltalán nem azt jelenti, hogy az SSD a 0 elérésekor elromlik, csupán annyit, hogy a gyártó ezután már nem vállal garanciát az SSD-re, mert elérte a tervezett írási mennyiséget. (jelenleg a legtöbb MLC SSD a gyárilag beállított érték akár többszörösét is képes elviselni)

-Ugyanígy a hibás szektorok is másképp értelmezendők egy SSD-n mint pl. egy merevlemezen.

Van egy SSD írás mennyiség tesztelő fórum, ahol felhasználók egy tesztprogram segítségével véletlenszerű adatokkal írják tele az SSD-t folyamatosan (majd visszaellenőrzik) és figyelik, hogy mekkora írásmennyiséget képes elviselni az SSD és hogyan változnak s SMART paraméterei és az MWI.
Néhány gyakorlati példa, hogy mennyi írást képes elviselni egy-egy ismert SSD típus:

Intel X25-V 40GB: MWI par. 0-ra csökkenése: 180TB ; jelenleg 1365TB-nál járnak a teszttel
Samsung 470 64GB: MWI par. 0-ra csökkenése: 60TB; meghibásodás: 470TB
Intel X25-M G1 80GB: MWI par. 0-ra csökkenése: 147TB; meghibásodás: 880TB
Intel 520 60GB: MWI par. 0-ra csökkenése: 419TB; meghibásodás: 820TB
Samsung 830 256GB: MWI par. 0-ra csökkenése: 827TB; jelenleg 5700TB-nál járnak a teszttel
Samsung 840 120GB: teszt folyamatban írási mennyiség 43TB; MWI: 65

Viszonyítási alapként megnéztem most az egyik legrégebbi SSD-m állapotát ami egy 2009-es X25-M G1 80GB, egy IBM Thinkpadban napi használatban van 3 éve és kb. 7TB az írási mennyiség az MWI pedig 95.

Megfigyelhető, hogy a gyártók az első generációs SSD meghajtóiknál még nagyon konzervatívak voltak az MWI paraméter beállításakor és az SSD a beállított érték sokszorosát is elviselte. A jüvőben szerintem az várható, hogy az árak csökkentése miatt egyre kisebb élettartamú MLC flash-ek fognak megjelenni és az MWI közelíteni fog a valós élettartamhoz egyre kisebb biztonsági tartalékkal.

[ Szerkesztve ]

(#20) Northern78


Northern78
csendes tag

(#11)Hofeher: Azzal az akcióval én is szemezgettem, de sajnos a windows-os partíciómon a lefoglalt terület már most 64 GB felett van és még nem is tettem fel minden progit, amit fel akarok, tehát sajnos ez kevés rendszerlemeznek (legalábbis nekem)
Ez tényleg nagyon jó háttértár, a Samsungnál jót tesz az SSD technológia fejlődésének, hogy ez irányú fejlesztésre koncentrál a HDD helyett (persze a HDD-k létjogosultsága megkérdőjelezhetetlen).
És a technológia szempontjából az 5év garancia nagyon biztató. :K
Köszönjük a tesztet. :R

(#21) vlevi válasza Mexildos (#16) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azt szeretném megkérdezni, hogy ezt az 5000 írási/olvasási ciklus a gyakorlatban mit tesz? Tehát körülbelül milyen gyorsan lehet ezt elérni? Biztos hülyeséget mondok de: Ez nem egyelő 1 ciklus 1 fájl törlésével"

Nem, ezt nem így, hanem cellánként mérik. Azaz 1-1 NAND Flash cella kb annyit bír ki, hogy 5000x beleírnak. Utána már írni nem lehet, csak olvasni a tartalmát. Egy nagyon fapados számítással ez azt jelenti, hogy ha a 128G méretű SSD-re mindennap kiírsz 128GB-ot, akkor nagyjából 5000 napot fog kibírni. Azaz tizenvalahány évet. De nem írsz rá minden nap 128 gigát. A nálam lévő SSD-re 1 hónap alatt 430Giga ment ki, de ebben benne van az első héten 250-260 giga (telepítés, korábbi fileok visszamásolása, százvalahány windows frissítés, satöbbi). Tehát azóta 8-10G írás megy rá, és így számolva 120-150 év, mire véglegesen tönkremegy.
Az egyik PH-s SSD fórumon volt valaki, akinek 1 év alatt csökkent 1%-ot az SSD kondíciója a HD Sentinnel szerint. Könnyű kiszámolni, mikorra éri el a 0%-ot, ráadásul az a 0% egyáltalán nem jelenti azt, hogy abban a pillanatban füstfelhő kíséretében elhalálozik.

Amúgy én is, amikor olvasgattam a 840-es sorozatról októberben, akkor gondolkodtam, hogy csak kéne venni egy 830-ast, amíg lehet kapni, és szerencsére ezzel nagyjából egybeesett az edigitalnak a mastercardos akciója, és sikerült lecsapni egy 128G méretű 830-asra, 18000Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#22) harmincas válasza Mexildos (#16) üzenetére


harmincas
tag

Én az intenzíven használt asztali gépemben két és fél éve használok egy SSD-t, ami már a vételkor sem volt igazán modern (Samsung PM800, laptopokba építették be gyárilag anno). A HD Sentinel szerint most jár 560 nap nettó működésnél, és 980 indítás/leállításnál. Bár lehet, hogy ennél sokkal több van benne, mert nem tudom, hogy méri-e a szoftver a februári újratelepítés előtti két évet is. A HD Sentinel szerint a teljesítmény 100%, a kondíció 95. Az utóbbinak az oka a szoftver szerint négy írási hiba, de ezt én a korábbi, meghibásodott alaplapomnak tulajdonítom. Azért is, mert az új rendszer (február) óta nem nőtt az írási hibák száma.

Az SSD-t soha nem kíméltem, rajta volt mindig is a swap file, játékok, és persze a Windows az összes gyakran használt alkalmazással. A programok telepítése és törlése is gyakori.

Összességében tehát szerintem ez az SSD-élettartam aggodalom teljesen alaptalan, újabb, fejlettebb SSD-nél meg pláne. Egy normál HDD nagy valószínűséggel hamarabb és főleg hirtelenebb módon hal meg.

[ Szerkesztve ]

(#23) TheCif válasza proci985 (#9) üzenetére


TheCif
tag

Az Windows 8 upgrade akció csak néhány hazai boltban érhető el, én az oktogonnál lévő notebookstore-ban láttam és a nem Pro változatoknál is igaz.

(#24) Jack@l


Jack@l
veterán

Csak nekem tűnik fel, hogy 128-as 830-as ssd-hez vannak a 256-os pro sebességeredmények állítva?
Ez így rohadtul megtévesztő ám...

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#25) Bodor


Bodor
veterán

Egy-két észrevétel:
Vállalati környezetbe szánt "professzionális" SSD-t, mint a 840 Pro, szerintem illet volna más hasonló SSD-kkel együtt tesztelni, egy összehasonlító tesztben. Pl. OCZ Revo vagy VeloDrive C Series, vagy Plextor M5 Pro, stb.

Egy új típus megjelenésekor fontos, hogy a márka előző szériájához képest mik az előrelépések, ezért hasonló paraméterűek összehasonlításának van értelme. Nem értem, hogy miért a gyengébb szekvenciális írási teljesítménnyel rendelkező 128 GB-os 830-as típus van a tesztben, a 256 GB-os helyett, ha a 840-es is 256 GB-os. Így bizonyos típusú tesztekben könnyen ver rá a nagyobb tárhelyű 840 Pro a sima 830-ra, de lehet, hogy nem ezt látnánk, ha mindkettő azonos tárhelyű lenne.

Alapvetően a következőket látom, a teszteredményeket olvasva, amit már más topikokban - tesztek nélkül, csak a specifikációkra alapozva - már hangoztattam is:
( és most nem a sima TLC-s 840-esről beszélek, az egy külön téma.)

Teljesítményben, tartósságban, képességekben az "új " 840 Pro tulajdonképpen semmiben sem különbözik a régi 830-as szériától, egyedül a +2 év garancia az, amivel "gyakorlatilag" többet kapunk, semmi másban.

Tudom, hogy most még magasak a bevezető árak, melyet Windows 8 Upgrade ajándékkal próbálnak vonzóbbá tenni, de szerintem most még akkor sem éri meg ilyen SSD-t venni. Más gyártó termékeivel most nem hasonlítanám össze, maradjunk a tulajdonképpen teljesen hasonló 830-asnál.

Samsung 830 256GB 46490Ft Sata3 (181,60Ft/GB)
Olvasási 520 MB/s - írási sebesség 400 MB/s

Samsung 840 Pro 256GB 65000Ft Sata3 (253,90Ft/GB)
Olvasási 540 MB/s - írási sebesség 520 MB/s

Szóval mire is kérnek el 18.500 forintért többet? A + 2 év garanciáért?

Több, mint valószínű, hogy a 830-as széria is kibír 5 évet, vagy annál jóval többet. ( Samsung 830 256GB: MWI par. 0-ra csökkenése: 827TB; jelenleg 5700TB-nál járnak a teszttel )

Gyakorlatilag az én szememben a 840 Pro nem más, mint egy egy átcímkézett 830-as , extra áron eladva, extra profittal.

[ Szerkesztve ]

(#26) tomic válasza Bodor (#25) üzenetére


tomic
addikt

Teljesen egyet értek veled a tesztet illetően. Miért nem a saját méretével lett össze hasonlítva?

(#27) Bodor válasza tomic (#26) üzenetére


Bodor
veterán

Hát igen. Illett volna az OCZ Vertex 3 Max IOPS-ból is a 240 GB-os verziót, az Intel 320-ból a 300 GB-ost a tesztbe tenni. Így nem kerek a kép.

(#28) janitor01


janitor01
tag

Sziasztok,

Engem ez a szektorról szektorra mentés érdekelne ahogy régi rendszereket raktok rá új ssdre. Lehet, hogy béna a kérdés de milyen programot használtok erre?

(#29) Wyll


Wyll
őstag

Hmm, na most kezdem érteni ezt a Közösségépítő (Flashcash) meg Szakértő (Bodor) rangot.
Mindkettőtök hozzászólása igen értékes szerintem :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#30) Angel1981


Angel1981
veterán

Egy újabb remek ajánlat a Samsungtól! :R

(#31) stranger28


stranger28
addikt

Az a Windows frissítés nem 8 ezer inkább? :U Eredetiről annyiért lehet most.

(#32) fatallerror


fatallerror
addikt

látom beleszerettetek az mpowerba :DD az ssd meg ssd, jó és kész :D

don't tell me what i can't do!

(#33) stranger28 válasza fatallerror (#32) üzenetére


stranger28
addikt

Abba én is, az az igazság. :D

(#34) D1Rect válasza tomic (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

[link]
Találd ki...

(#35) Oliverda válasza .mf (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Az mér nem férne ki normálisan.

Bodor: Erre most is nagyon egyszerű a magyarázat. Úgy is mondhatnám, hogy a szokásos ok húzódik mögötte: Ilyen modell állt rendelkezésünkre. Kértünk a gyártótól a korábbi szériából, és ezt kaptuk, mert más nem volt nekik.

Sajnos továbbra sincs saját "nagy SSD dobozunk", ami tömve van az összes eddig megjelent sorozat különböző méretű tagjaival.

Természetesen, ha fel tudsz nekünk ajánlani egy 256 GB-os modellt, akkor nagyon szívesen használjuk fel a következő összehasonlításunkhoz.

mod: Amúgy itt látható, hogy a 128-as és 256-os 830 között mekkora eltérés van. A szekvenciális íráson felül (~80 MB/s), gyakorlatilag nincs differencia.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) Jack@l válasza Oliverda (#35) üzenetére


Jack@l
veterán

Az újból se volt 128-as?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#37) Oliverda válasza Jack@l (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Abból sem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) Jack@l válasza Oliverda (#37) üzenetére


Jack@l
veterán

De ha az előző tesztedben lemérdted a 256-ost, akkor csak bele lehetne szúrni pár méréshez itt is, vagy nagy butaságot beszélek?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#39) Oliverda válasza Jack@l (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) arty


arty
veterán

tehát hamarabb "elkopik", nem igazán gyorsabb (hogyan is lehetne?), de masszívan, 30-40%-al drágább ... csak én nem érzek vágyat azonnali birtoklásra? :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#41) Oliverda válasza arty (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Miből jött le az, hogy "hamarabb elkopik"?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) kerteszgabi


kerteszgabi
tag

Én csak Samsung SSD használok a gépeimbe 830-840 64Gb, 256Gb, 512Gb-osakat .
minden esetben a teljesítménye nem hogy elfogadható hanem kiválló.
Van 120Gb-os Corsair Force -em is az is klaszokkal volt jobb a többiektől de már lejárt lemez.
Minden esetben mikor bővitésre szántam el magam nem bántam meg az átváltást HDD-ről,
látványosan gyorsabbak a gépek. Természetesen olyan gépeket bővitettem velük amik ,kitudják használni kellő indulattal :) a gyorsaságot.
ASUS ROG G55vw
ASUS G74Sx
Asztali Intel Core I7
Ajánlani tudom mindenkinek.
Tegnap vettem még egy 840 120Gb-osat Aquaba még nem teszteltem de biztos nem fogok benne sem csalódni.

(#43) vlaci79 válasza stranger28 (#31) üzenetére


vlaci79
senior tag

Hali
W8 pro frissítési akciók amikről tudok.
Windows 7 rendszerrel vásárolt számítógéphez frissítés Windows 8 Pro-ra (4500) forintért [link]
Frissítés a Windows korábbi verzióhoz Windows 8 Pro-ra online fizetés bankkártyával (30euro) [link] én ezt tudtam használni.
A cikkben említett bolti frissítés vásárlása (18000) jár hozzá telepítő lemez.
VLaci

[ Szerkesztve ]

(#44) arty válasza Oliverda (#41) üzenetére


arty
veterán

kisebb csíkszélességű memchipek

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#45) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Volt eszük, és nem csökkentették a gyártástechnológiát :R Sing Hallelujah

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) arty válasza Graphics (#45) üzenetére


arty
veterán

csak tudnám én hol olvastam akkor a csökkentést (mert, hogy nem a cikkben, az fix) ... :D

Oliverda: dezinformativ hszeim nyugodtan mehetnek a levesbe, ha gondolod töröld!

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#47) Oliverda válasza arty (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Hol látsz ilyet?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) zetor2000 válasza janitor01 (#28) üzenetére


zetor2000
senior tag

Merevlemez másolóból sokféle van.
Próbáld ki a régebbi Symantec Norton Ghost-ot, vagy az Acronis True Image-t. Mindkettő remek termék. Nem csak komplett lemezt másolnak, hanem partíciót is, és megy nekik az átméretezés is. Pl. 80 as lemez image 120 as ra, vagy 120as, amin van üres hely elég, az 80asra, meg ilyenek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#49) Graphics válasza arty (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"A NAND chipek gyártástechnológiája nem változott, azaz az MLC lapkák továbbra is 27 nanométeren készülnek. Meglátásunk szerint – a processzorokkal ellentétben – ez nem hátrány, mert a csíkszélesség csökkentése korántsem hat minden szempontból pozitívan a NAND chipekre"

Max a kiemelt részt vehetted annak, ugye az éjszakai olvasgatás :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) stranger28 válasza vlaci79 (#43) üzenetére


stranger28
addikt

Így már érthetőbb. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.