Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#98) üzenetére


jeni
félisten

én is megkérdeztem a boltost mikor vettem a cuccot,hogy van -e aktiválási határidő?
azt mondta,hogy nincs ilyen megadva.

(#302) jeni válasza Balage76 (#68) üzenetére


jeni
félisten

ez hol van leírva egyértelműen?

(#303) jeni válasza Graphics (#100) üzenetére


jeni
félisten

igen magam is eladtam így párat :U
nekem is a Win 8 Pro upgrade kellett

(#304) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdvözlöm a tisztelt topiklakókat!
Elérkezettnek látom az időt, hogy fejlesszem számítástechnikai eszközeim. Az egyik egy MSI PR-210X subnotebook, a másik pedig egy fiatalabb szintén AMD platformos asztali konfiguráció.
Először a noteszt szeretném fejleszteni, az eredeti TOSHIBA MK1646GSX 160 GB 5400 rpm HDD helyett egy viszonylag kicsi 120-128 GB-os SSD-re.
A chipset ATI M690G (RS690M) + SB600, elvileg SATA II.
Az SSD, a HDD-hez hasonlóan 2 partícióval rendelkezne. A jelenlegi rendszerpartícióm ~50GB, ebből ~21,8 GB a foglalt terület. Ez tartalmaz egy W7-et, a programokat és 2 GB lapozófájlt. A meghajtó maradéka adatpartíció. A SSD beépítését friss telepítés követi majd.

Az asztali konfiguráció alapja egy GA-MA790GP-UD4H alaplap, 6 db SATA II csatlakozóval, AMD 790GX + SB750 chipset-tel. (mind a 6 SATA II portot az SB750 vezérli)
Ebbe szintén egy 120-128 GB-os SSD-t tennék. Itt az SSD-n csak egy partíció lenne, a rendszerrel - W7 64bit - és a programokkal. Jelenleg a rendszerpartíció 90GB, ebből majdnem 60GB a szabad. A gépben lévő HDD ettél kezdve adattárolásra szolgálna. A SSD beépítését itt is friss telepítés követi majd.

Az egyik esélyes a Samsung 830. Volt. Sajnos nem nagyon találok olyan helyet ahol normális áron elérhető. Egy másik jelölt eme topik témája a Samsung 840-es SSD.
Bár nem vgyok nagyon járatos az SSD-k lelkivilágában, azért az alapok megvannak és tisztában vagyok a TLC és MLC lapkák közötti alapvető külömbségekkel is.
Tudom, hogy a 840-es nagyon új még, de ettől függetlenül kiváncsi lennék a tapasztalataitokra. Hosszabb távra - legalább 1-2 év - tervezek az SSD-kkel. A notesz addigra lényegében kidobhatóvá válik, hisz ma már majdnem 4 éves. (bár HwInfo szerint az akkuja még csak 2,1%-os elhasználódású)

A segítségteket előre is köszönöm.

Üdv. V. Körte

(#305) Bodor válasza vadkörte (#304) üzenetére


Bodor
veterán

Hosszabb távra - legalább 1-2 év - tervezek az SSD-kkel. :F :U
1-2 év az hosszabb táv ? 5-6 vagy annál több, az már hosszabbat jelent szerintem.
Arról nem beszélve, hogy ha a laptop elavultnak is tekinthető, az SSD egy másik gépben még tökéletes gyorsaságot fog adni.

(#306) 8HAA válasza vadkörte (#304) üzenetére


8HAA
tag

Attól függ mire kell.
1-2 évre még talán a 120-as 840 basic TLC is kibírja.
Még nincs hosszútávú teszt róla sajnos.
830-as pedig eddig a legstrapabíróbb samsung ssd.
Nyúzni a lelkét azaz folyamatosan napi több 10Gb írás olvasás esetén csakis 830 vagy 840 Pro!!
Általános netes böngészés, videózás 120-as 840 basic is örök élet lehet!

[ Szerkesztve ]

(#307) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Kint vannak az új FW-ek a 840-es szériához.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#308) vadkörte válasza 8HAA (#306) üzenetére


vadkörte
addikt

1-2 év: A noteszre értendő. A gép 2008-as vásárlású, ~2007-es konstrukció. Sokszorosan elavult. Ettől függetlenül addig használom, amíg képes elindulni.

Nem véletlenül kerestem 830-ast, sajnos - normális áron - már nem nagyon lehet kapni, ahol van, ott meg aranyat kérnek azért a pár darabért. Egyszerre fejlesztenék két gépet és 50E alatt akarok maradni. ezért a két vacakért is keményen meg kellett dolgoznom, arról meg nem tehetek, hogy Karácsony előtt fizetnek ki egy olyan munkát aminek októberben volt a fizetési határideje... Sajnos ez is kritérium. :(

A cél:

Notesz:
internet (böngészés, levelezés, FB (asszonypajti flash szarjai FB-on) képnézegetés, minimális szerkesztéssel)
office (szokásos irodai dolgok)
honlap (sz)építés, CMS-sel
Asztali (alatti) gép:
mint a notesz, csak jóval több fénykép szerkesztés, napi néhány óra (amikor megy) zenehallgatás (állományok HDD-ről) és néhanapján némi filmnézés.

Nem vagyok se filmb...i, se torrentbajnok, a PC-t elsősorban munkára használom, játszani nemigen játszok, háziszervert meg nem SSD-vel üzemeltetnék. :) Mindenkinek köszönöm a segítséget. Már kosárban vannak a cuccok az edigitalnal, hamarosan megrendelem őket. Talán annyira nem nyúlok bele.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#309) 8HAA válasza vadkörte (#308) üzenetére


8HAA
tag

Akkor abban a cipőben járok én is!
Nálam is főleg a munka!
830 as 64Gb vásároltam majd akcióban 2 darab 120-as 840 basic vásároltam edigitálban és kaptam ajándék Win8 upgrade csomagot. egy darab megy noti vinyónak és 2 pedig asztaliba két külön rendszernek!
Munk meg netezés semmi nagy állományú írás olvasás ami terhelné a 840-est ezért bízom benne, hogy évekig gond mentesen fog ,,aprópénzből" működni.
Szerintem nálad is bevállalható a 840 basic, olvasásban kell neked is a gyorsaság ha keveset írsz rá írási sebesség nem nagyon fog érdekelni.
840 pro pedig piszokul túlárazott szerintem!

(#310) vadkörte válasza 8HAA (#309) üzenetére


vadkörte
addikt

+1

Sajnos úgy néz ki lecsúszok a W8 upgrade-ről, de nem fogok éjszakákat végigzokogni miatta. Szerintem nem csak a 840 Pro van pofátlanul túlárazva, hanem a 840 Basic beépítőkeretes verziója is. A sima 120GB-os ~24E, a beépítős 34E. A mellékelt SATA kábel, a keret és egy SATA->USB adapter (amit jó esetben 1-2x használok) nem ér 10E-t. Egy sima keret van vagy 2E Ft.

Üdv. V. Körte

(#311) 8HAA válasza vadkörte (#310) üzenetére


8HAA
tag

Egyetértek!
Most néztem és már nincs is kiírva a +Win8 upgrade
Akik írtak alatta azok is panaszkodnak, hogy elfogyott és nem kaptak.
Win8 upgrade csakis kizárólag hivatalosan regisztrált win xp, vista vagy win7 esetén lehet upgradelni és akkor lesz legális.
Akinek nincs ilyen telepítve nem lehet hivatalos az upgrade akkor pedig semmit sem ér az ajándék.
Én sem vásároltam + keretet csak sata3 kábelt amim nincs.
Notiba nem kell keret asztaliba sem érdekes, így is becsavarozom és nem fog kiesni másnak meg úgysem mutogatom a számítógép belsejét.

(#312) jeni válasza vadkörte (#310) üzenetére


jeni
félisten

szia

Itt van még akcióban

Viszont az Edigital bolt már nem adja akciósan,csak simán az SSD-t

De nem kizárt,hogy esetleg más bolt rááll erre a Win 8 Pro-ra ugyanúgy,ha nem kelnek el a Samsungok.

(#313) 8HAA válasza jeni (#312) üzenetére


8HAA
tag

Akciós win8 upgradet csak dec 31-ig lehet árulni ssd mellé!
Szerintem kevés upgrade csomagot kaptak és már nem kapnak csak ssd-t.
Akinek lényeges a win8 most kell rámarni ahol még kapható :K

(#314) 8HAA válasza 8HAA (#313) üzenetére


8HAA
tag

Vagy pedig félreteszik az ingyenes csomagot, jó lesz majd jövőre 17 ezer pénzért eladni?

(#315) finest válasza 8HAA (#314) üzenetére


finest
őstag

Szerintem örülnek, ha el tudnak adni pár SSD-ét Win8-cal együtt, meglepne, ha sumákolnának.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#316) 8HAA válasza finest (#315) üzenetére


8HAA
tag

Szerintem sem sumákolnak, csak nem kapnak eleget belőle.
Pedig sokan azért vették/veszik a 840-est mert van hozzá ajándék ;)

(#317) finest válasza 8HAA (#316) üzenetére


finest
őstag

Az Aquaban most is van még akciós, és már vagy négy hete megy az akció, szerintem ők több Win8-as SSD-ét tudtak kialkudni maguknak Samuéktól, az Edigitál meg kevesebbet.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#318) 8HAA válasza finest (#317) üzenetére


8HAA
tag

Igen láttam hogy tele van a készletük.
Lehet, hogy az Aquaban még nem rendeltek annyit mint az edigiben.

(#319) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Felhívás, segítsetek benne. Thx! :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#320) ChRiS_RS válasza Fire/SOUL/CD (#319) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Van vmi határidő, hogy meddig van még lehetőség segíteni?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#321) Fire/SOUL/CD válasza ChRiS_RS (#320) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs ilyen határidő. Annál könnyebb a fejlesztés, mennél többen küldenek riportot, úgy check-olható, hogy milyen hardver- és szoftver környezetben miket ad vissza a meghajtó és még rengeteg dolog.
Szóval nyugodtan küldheted a riporto(ka)t, hdsentinel nem fog haragudni érte, épp ellenkezőleg.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#322) kerekfej


kerekfej
addikt

Samsung 470
S3C29MAX01-Y340 (Vezérlőchip)
K9LCGD8U1M-HCK0 (MLC Nand 30nm)
K4T1G164QE-HCE6 (128MB DDR2-667)

Samsung 830
S4LJ204X01-Y040 (Vezérlőchip)
K9UHGY8U7A-HCK0 (MLC Nand 27nm)
K4T2G314QF-HCK0 (256MB DDR2-800)

Samsung 840 120GB
S4LN021X01-8030 (Vezérlőchip)
K9CFGY8U5A-CCK0 (TLC Nand 27nm)
K4P2G324ED-FGC2 (256MB LPDDR2-1066)

Samsung 840 Pro 128GB
S4LN021X01-8030 (Vezérlőchip)
K9PHGY8U7A-CCK0 (MLC Nand 27nm)
K4P2G324ED-FGC2 (256MB LPDDR2-1066)

Samsung 840 250-500GB
S4LN021X01-8030 (Vezérlőchip)
K9CFGY8U5A-CCK0 (TLC Nand 27nm)
K4P4G324EB-FGC2 (512MB LPDDR2-1066)

Samsung 840 Pro 256-512GB
S4LN021X01-8030 (Vezérlőchip)
K9PHGY8U7A-CCK0 (MLC Nand 27nm)
K4P4G324EB-FGC2 (512MB LPDDR2-1066)

(#323) 8HAA


8HAA
tag

BUÉK :K

(#324) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Samsung 840 Pro 256GB.

Maximálisan elégedett vagyok. :C

⭐ Stella

(#325) Fire/SOUL/CD válasza radi8tor (#324) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak a progim legújabb verzióját használd és arról dobj képet. :B :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#326) radi8tor válasza Fire/SOUL/CD (#325) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Január eleji kép volt.

Itt egy friss:

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#327) KBear


KBear
tag

Sziasztok!

Látom nem nagyon pörög a topic, de azért próbálkozom.
Vettem egy Samsung NP350-es notebookot gyári win 8-al és ajánlottak mellé egy Samsung 128 GB SSD-, hogy ezzel hasítani fog. Vettem még egy külső HDD házat is (WinTech 3.0), hogy a csere után abba építsem be a HDD-t. Az eladó azt tanácsolta, hogy az első indítás előtt cseréljem ki a tárakat, és a külső házba pakolt HDD-ről telepítsem a win-t az SSD-re. Utoljára XP-t telepítettem egy asztali gépre évekkel ezelőtt, nincs nagy tapasztalatom, mindenesetre az eladó biztatott, hogy nem lesz gond, a win8 telepítése csak néhány kattintás.
Sajna ez a módszer nem jött be, a csere után a gép nem kezdte el a telepítést, hanem errort jelzett. Visszatettem a gépbe a HDD-t és simán felment rá a win8. De én csak azért is szeretném azt az SSD-t valahogy belepakolni. Az SSD-hez adott négy képből álló (! :)) szerelési útmutató szerint, ha egy megfelelő csatlakozóval összekötöm a notebookkal, akkor a hozzá adott CD segítségével át tudnám migrálni a szoftvereimet, reményeim szerint a win8-at is. Közben a belefutottam a notebook recovery programjába is, ott is írva van, hogy pl. SSD-re lehet rendszermentést csinálni. CSak csatlakozóm nincs, amivel az SSD-t rá tudnám kötni a notebookra. Próbáltam a Wintech házba betenni az SSD-t, de nem jártam sikerrel, a leírása szerint valóban csak HDD-t kezel. Ráadásul a WinTech ház elvileg csak win7-ig írja a kompatibilitást. Létezik az, hogy win8 alatt nem fog működni és akkor kukázhatom (vistára rádugva kapásból települt a driver)!

Szóval a nagy kérdés: Szerintetek mit kéne tennem, hogy az SSD bekerüljön a gépbe és rá tudjam operálni a win8-at valahogy a legegyszerűbb módon?
Vegyek egy megfelelő csatlakozót, amivel az SSD-t és a notit össze tudom dugni és recoveryvel csináljak egy lemezmásolást rá, aztán mehet a HDD helyére? Vagy egy sima pendrivera/DVD-re csináljak recoveryt (helyreállítólemezt), rakjam be az SSD-t a HDD helyyére, majd próbáljam meg azokról arról a rendszert újrarakni (Pendrive-ról is be tud bootoltathatom?)? ESetleg próbáljam kicserélni a WinTech házat egy olyanra, ami SSD fogadására is alkalmas és akkor nem kell külön csatlakozót vadásznom?

Ha valakinek van tapasztalata, esetleg ütközött már hasonló problémába és talált rá megoldást, akkor kérem segítsen!

Köszönettel,
kbl2112

XBOX (360, ONE) gamertag: KBear2112

(#328) gAnDzs


gAnDzs
tag

Hello
Mekkora élettartamot saccoltok ennek az SSD-nek?

Siemens CX 65 --> Nokia 5200 --> Nokia 6120c --> HTC Desire --> Apple iPhone 4S

(#329) kerekfej válasza gAnDzs (#328) üzenetére


kerekfej
addikt

ameddig a garancia szól, 3 évet biztosan kibír. De ez sok mindentől függ: használat, tápegység (áramellátás, külső tényezők, ki-be kapcsolások száma, stb.)

(#330) xtmod válasza radi8tor (#324) üzenetére


xtmod
senior tag

ugyanilyen ssd-vel ez se rossz :) bár az enyém egy y580-ban van, és a grafikus kártya hőcsöve, függően attól mit csinálok, egy kicsit segít melegíteni. :D

[ Szerkesztve ]

(#331) Reibek


Reibek
senior tag

Hy
miért van az hogy rádugom a gépre látja az OS de sajátgépben nincs benne az SSD?

(#332) kerekfej válasza Reibek (#331) üzenetére


kerekfej
addikt

Meg van particionálva?

(#333) xtmod válasza Reibek (#331) üzenetére


xtmod
senior tag

nincs leformázva. de nem is kell, azt elintézi a klónozó progi. én rá klónoztam a rendszert, és meghajtó csere után egyből működött.

[ Szerkesztve ]

(#334) Reibek válasza xtmod (#333) üzenetére


Reibek
senior tag

ja a formázás volt a baja user error állt fenn :DDD
Olyan rég vettem már új HDD\SSD-t hogy elfelejtettem :))

(#335) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lenne egy igen beteg kérdésem: Amennyiben egy ilyen berakok egy 830-as 128GB-os példány mellé akkor abból csinálhatok raidet? Vagy tökéletesen azonos példányok kellenek ebben az esetben is? :) Vagy a sima 840 is megfelel?

Köszönöm!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#336) stifi válasza Neil Watts (#335) üzenetére


stifi
senior tag

szerintem sima ügy a RAID, de attól is függ milyet akarsz.
értelemszerűen ha nem azonosak a méretek, a kisebb lesz a max amit használni tudsz majd!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#337) Neil Watts válasza stifi (#336) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Köszi! Közben megoldódott.

Üdv. core2

(#338) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Pont ma lettem Samsung SSD 840 Pro tulaj, egy 128-as méretűvel. Érdemes felrakni a legújjabb FW-t vagy jó az amivel szállították. Nem tudom most megnézni, mert épp az imént vettem át és még az irodában csücsülök.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#339) Yogibear974 válasza Vikthor (#338) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Nap'!

Szerintem nem árthat. Persze akkor élvezheted az új fw előnyeit, ha ki tudja használni a géped r-go, nem ősrégi.
Amúgy mennyiért vetted, ha nem vagyok indiszkrét és hol? Szándékozok ilyet beszerezni :D Küldj privit, ha itt nem szeretnéd közölni. Köszi. IMHO migrálás vagy újrateleptés előtt frissítsél.

Üdv: -=Yogibear=-

(#340) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!

Egyelőre nincs tapasztalatom az ssd-kkel. Laptopot tervezek venni, amihez nézegettem ssd-ket is. 40.000 forintért lehetne beleszereltetni egy 120 gigás Samsung 840-est. Szerintetek megér ennyi felárat? Sokat gyorsulna a gép?

Egyébként ehhez lenne. Lenovo z500.

(#341) Vikthor válasza Yogibear974 (#339) üzenetére


Vikthor
nagyúr

32 rongy volt és természetesen Gianni mestertől, már vagy 10 éve csak nála veszek új cuccot. A gépem meg egy Asus Sabertooth P67 ez már a második generációs core alaplap rev B3-s.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#342) Micha3l


Micha3l
tag

Uj firmware a lathataron 840 Pro hoz:

Samsung 840 and Pro Firmware DXT08B0Q

(#343) kerekfej válasza Micha3l (#342) üzenetére


kerekfej
addikt

840 PRO DXM05B0Q Enabling the DAS function is default option.
840 DXT08B0Q Improving the read performance at specific case

(#344) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Szevasztok!

Van hozzá SATA kábel? Mert a xxxBW az a mezei extra nélküli változat, ha jól tudom.

Üdv: -=Yogibear=-

(#345) Micha3l válasza Yogibear974 (#344) üzenetére


Micha3l
tag

Szia

Ahogy irod, a ###BW szeriahoz nincs egyeb kiegyeszito, se sata kabel, se beepito keret.
###KW szeriat keresd, ahhoz jar kiegeszito, de szerintem nem er annyit amennyivel dragabb.

(#346) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Van egy ilyen lapom: http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-p35-s3/
Sajnos csak SATA2.
Most vettem egy 128GB-os 840PRO-t.

Feltelepítettem a WIN7-et és eléggé gyatra eredményt hoz.
Nem itthon van a gép, de kb. ilyesmi:
530 helyett: 260
390 helyett 280
97000 és a 90000 helyett olyan 28000-et ír.
Az értékeket a gyári progi írja.

Majd reggel megnézem pontosan, de mi lehet a gond.
Tudom, hogy csak SATA2-m van, de ez szerintem akkor is kevés.
Amúgy 6GB DD2 van, és 2.8GHz-s proci.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Zoli

(#347) World-Soft válasza World-Soft (#346) üzenetére


World-Soft
senior tag

Picit még állítottam.
Ezek az értékeim:
530->283
390->266
97000->39064
90000->36917

Én kevésnek találom.

(#348) Micha3l válasza World-Soft (#347) üzenetére


Micha3l
tag

Szia

Pedig ezek az ertekek hasonloak azokhoz, amiket en tapasztaltam sata 2 porton.

530->284
390->273
97000->52615
90000->47241

(#349) aswmaster


aswmaster
tag

azért van különbség 830/840/840 Pro között azonos méret esetén is: [link]

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#350) Titike01


Titike01
csendes tag

Samsung Basic SSD 120GB SATA3 MZ-7TD120BW (840 Series, SATA 6Gb/s)

Nekem egy ilyen üzemel a gépben! Nagyon király. 10mp a bekapcsológomb megnyomásától és használatra kész a rendszer! Ameddig nem volt, nem gondoltam volna, milyen jó is ez. Minden kattintásra, azonnali válaszadás. Aki még nem váltott SSD-re, az ne gondolkozzon tovább rajta. Régi gépeket újra lehet vele éleszteni! :)

Titike01 felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#351) ztibor


ztibor
senior tag

840 pro vs kingston v300

hasonló árban tudnék hozzájutni mindkettőhöz, melyiket válasszam 256 gb-osban szerintetek?

(#352) kerekfej válasza ztibor (#351) üzenetére


kerekfej
addikt

A 840 Pro-t!

(#353) Jocikám


Jocikám
csendes tag

Sziasztok!

Samsung 840-es SSD -met milyen progival tudnám tesztelni, írási / olvasási sebesség tekintetében? köszi

(#354) Samsung SPS válasza Jocikám (#353) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! A Samsung Magician Softver alkalmas erre a célra. Itt töltheted le: http://www.samsung.com/hu/support/model/MZ-7TE500BW-downloads.

(#355) kerekfej válasza Jocikám (#353) üzenetére


kerekfej
addikt

CrystalDiskMark

(#356) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv! Érdeklődni szeretnék, hogy ez a sebesség Samsung 840 Pro 256Gb-tal megfelelő-e? (4770k @ 4.3, Sabertooth Z87, Win7 x64) (Az Intel Rapid storage nélkül kell használnom az SSD-t, mert sajnos játékok alatt iszonyatos FPS droppokat csinál, plusz kifagy az egész, ha fent van a drivere)

regisztrált: 2005-07-05

(#357) lukgab válasza kerekfej (#355) üzenetére


lukgab
tag

Sziasztok. Most vásároltam új gépet ( i5 4670k / ASROCK Z87 Extreme 4 ) és a 128 SAMSUNG SSD PROm nagyon gyatra eredményeket produkált.

Windows 8.1 van most rajta és az INTEL RAPID settingsben teljesítménynél engedélyeztem a dinamikus tárolási gyorsítást. Alaplaphoz adott kábelen keresztül használom, nem nagyon állítottam semmit biosban, a gép még 3,4GHz en megy.

Van valakinek valamilyen ötletet, hogy mi lehet a gond?

Köszi srácok

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#358) bayarena


bayarena
aktív tag

Nekem is hasonló eredmények jöttek ki egy 128BG-os 840Pro-n, és a 4k írás/olvasásra ilyen 90.000 körülit ad meg a gyártó, ehelyett nálam is ezekhez hasonlóan kb 40.000/80.000 jött ki.
Vagy ez okés?

(#359) poli27


poli27
veterán

Ez mi lehet hogy ennyire megvan hülyülve?Ezt csinálja egy ideje valamiért....

[ Szerkesztve ]

(#360) Goldguy


Goldguy
tag

[L:/dl/upc/2015-08/06/440344_wev2e5majjy9gxtj_screenshot_20150803224840_2.png](IMG:/dl/upc/2015-08/06/440344_wev2e5majjy9gxtj_screenshot_20150803224840_2.thumb.png)(/IMG)[/L]Nekem is érdekes eredmények jöttek.

[ Szerkesztve ]

(#361) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Került hozzám egy 840 pro 256 gb-os ssd, nem túl sok üzemidővel ( az írt adatot nem látom)
Nem a legújabb FW van rajta. Érdemes feltenni? Mit csinál egy ilyen fw?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.