Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) schawo válasza ESP (#149) üzenetére


schawo
titán

:U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#152) Ringman


Ringman
nagyúr

ez a jajkifut a 830-as széria a 256 GB-ost is érinti?

mert 256 GB-os még a 470-esből is sok helyen van.

(#153) Reggie0 válasza Ringman (#152) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen. A heten voltam aqua-ban es pont kerdeztem az elado sracot. Mondta, hogy nagyon hamar ki fog futni, pl a 128-asbol nincs nekik raktaron, probaltak beszerezni nagykerbol, de mar nem tudtak. A 830-as szeriat sokkal jobban viszik, mint a 470-est.

[ Szerkesztve ]

(#154) Bodor válasza ESP (#149) üzenetére


Bodor
veterán

Vagy XP, vagy Vista, vagy Win 7.

[ Szerkesztve ]

(#155) Fire/SOUL/CD válasza jico89 (#150) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

PH! tesztre gondolsz? Hát az szerintem nem lesz, mert jelen pillanatban ha minden tesztet lefuttatnának rajta, elfogyna az MWI. :DDD
Én is megvettem(persze W8 upgrade miatt), de azóta is csak nézem, pihen a dobozkájában.
(A 6 óra üzemidő is csak azért van, mert rajt felejtettem a gépen...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#156) TeeJay válasza Flashcash (#143) üzenetére


TeeJay
félisten

ha 840-ről van szó és 128GB akkor az 840PRO lesz!!!

a sima 840-es 120GB-os!!!
hamar ki fog derülni az írásos tesztekben hogy mennyit bírnak
a 830 nagyon jól vizsgázott, és ha a sima 840 is bírna sok száz TB-ot akkor szerintem nincs para :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#157) #41133696 válasza Ringman (#99) üzenetére


#41133696
törölt tag

De azért valahol csak logikus a dolog nem? Nem túl elterjedt, hogy valaki 4 GB-nál több RAM-al 32-bites XP/Vista/7 -es OS-t használjon. A kulcs meg jó a 64-bites rendszerhez is, csak ugye telepítő kell hozzá...

(#158) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#155) üzenetére


Bodor
veterán

Wow. Új MWI funkció a programodban ?

(#159) Ringman válasza #41133696 (#157) üzenetére


Ringman
nagyúr

kivéve, ha régebben csak 32bites vistával árultak laptopokat. 3 ilyen is van a közvetlen környezetben.

A kulcs meg jó a 64-bites rendszerhez is, csak ugye telepítő kell hozzá...
és teljesen legálisan használhatod a másikat oem rendszernél is?

(#160) bteebi


bteebi
veterán

Nekem kifejezetten tetszik, eléggé meggyőző a teljesítménye. Már csak azt kell megvárni, hogy 30-40k közé csökkenjen az ára. Nem holnap lesz... :DDD

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#161) #41133696 válasza Ringman (#159) üzenetére


#41133696
törölt tag

Szomszédom is így kapott 32-bites Vistát a FujitsuSiemen laptophoz, kérhetett volna az MS-től pár €-ért 64-bites lemezt, nem élt vele.

Egyszerűen lehet igényelni 64-bites Lemezt, a kulcs megadása után az MS megfelelő oldalán, ott ahol az elveszett ellopott lemezeket lehet pótolni.

[ Szerkesztve ]

(#162) subset


subset
senior tag

Egész jó a teszt alapján, de kár, hogy ezzel búcsúztatjuk is a 830-as szériát.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#163) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#158) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Meg még pár fontosabb SMART attributes, mainboard/bios/cpu és world wide name kijelzés. ;)
Most a metro app(nem metro ui) fejlesztése foglalkoztat, mert olybá tűnik XP alá is megírom. ;]
Ha sikerül, akkor érintős kijelzőre lesz átírva a kód.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#164) schawo válasza #41133696 (#161) üzenetére


schawo
titán

Ettől még nem lesz jogszerű, ugyanúgy illegális, mint a torrentről leszedett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#165) #41133696 válasza schawo (#164) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt nem tudom, hogy hogyan levelezte le az MS-sel már pontosan, 2008-as téma volt. Csak mondta, hogy ezt az ajánlatot kapta. Mivel engem nem érintett különösebben nem foglalkoztam vele, csak most előjött az emlék :D

(#166) janos666


janos666
nagyúr

Ha a 256Gb-oson 8 darab chip van, akkor minimum ekkorát kell venni belőle, hogy kihasználjuk a vezérlő összes csatornáját?
Vagy egyáltalán hány csatornás a vezérlő? Valós 8, valós 4 + virtuális 4? Több, kevesebb...?

A kisebb SSD-kben is ezekből a NAND-okból van kevesebb darab?
Ha nem, akkor azokban is ennyi műveletre képes a fele/negyed ekkora NAND chip is?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#167) subset válasza bteebi (#160) üzenetére


subset
senior tag

Na arra még lehet várni :(

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#168) VS461 válasza Bodor (#154) üzenetére


VS461
tag

Win 8 Consumer és Release Preview-re is megy? Mármint ez az SSD-vel csomagolt upgrade. Mert a Microsoft oldaláról letölthető saját akciós, kedvezményes frissítés elfogadta mindkét gépemen az RP-t frissítési alapnak. Aminek nagyon megörültem, mert csak a laptopomon volt anno Win 7, amivel adták, az asztali az összerakása óta W8 bétákkal megy

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#169) Reggie0 válasza janos666 (#166) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, a 256-ostol fullos a szeria. A 128-as eseten a cache is fele akkora.

(#170) janos666 válasza Reggie0 (#169) üzenetére


janos666
nagyúr

Mostanában szűkösen vagyok el a 64-esen, de azért megvagyok, így 128-ig elmennék amiatt, hogy tutibb legyen tárhelyileg is (elvégre nem jó még "közel tele" pakolni sem őket) és ki legyenek használva a vezérlőchip csatornái a kellő számú NAND lapkával, amik a mostani 64-esemen sincsenek. De a 256 már túl nagy és így még drága is nekem, főleg ilyen prémium árazású cuccból...

Van olyan SSD, amin az Intel-Micron MLC-től gyorsabb NAND lapkák vannak (mint ugye ezen is), de már 128Gb-os kiszerelésben is be vannak töltve a vezérlő csatornái?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#171) Reggie0 válasza janos666 (#170) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo kerdes, nem tudom. A regebbieknel biztos elofordul, mert kisebbek voltak a flash-ek is, viszont ott a vezerlo is regebbi, igy osszessegeben nem biztos, hogy jobban jarsz. De szerintem kar ezen gorcsolni, hetkoznapi szinten ugy sem fogod eszrevenni a kulonbseget.

[ Szerkesztve ]

(#172) TeeJay válasza janos666 (#170) üzenetére


TeeJay
félisten

általálban 8csatornásra gyártják ezeket így 64GB-on 2x32GB, 128-as 4x32GB, 256-os 8x32GB (itt már teljesen ki lehet használni) illetve az 512-es 8x64 v. 16x32? ezt nem tudom pontosan de azok nagyon drágák

a 64 és 128 is bőven elég már úgysem a szekvenciális írás olvasás a lényeg hanem a 4K ott pedig hiába veszed a nagyobbat, csak tesztben fogsz nagyobb értéket kapni mérésre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#173) kerekfej válasza schawo (#139) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez éri meg a legjobban Samsung SSD 830 128GB Notebook (MZ-7PC128N/EU) rengeteg minden jár hozzá.

(#174) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#129) üzenetére


Balage76
senior tag

Nos, utánanéztem a dolognak.

Valóban én is egy rossz tájékoztatás áldozata lettem. A csomagban kapott upgrade bármikor aktiválható, nem szükséges ezt idén megtenni. Az árváltozás viszont valós, jan 1 környékén jelentősen emelkedni fog az upgrade ára, a promó is max addig tart.

A firmwareről egyrészt annyit hogy jövőhét közepén új FW jön a sima és a pro változathoz is. Ez a Magician programon keresztül elérhető lesz.
Az általad írt MWI problémát jelenleg vizsgálják.

(#175) BadGe


BadGe
aktív tag

a bootidő tekintetében szeretnék a cikkhez szólni: windows 8 hagyományos vinyóval (500Gb seagate), 8-10 mp-es bootidőket produkál. (persze nyilván a kernel hibernálás van jótékony hatással a betöltődésre, de azért összességében mégiscsak szép eredmény. gondolom ssd-vel fél mp lenne :) ).

ge.

(#176) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#174) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Igen, ebben biztos voltam, mármint, hogy az aktiváláshoz nincs köze a dolognak(árváltozás meg megint más kérdés, de akkor sem lesz köze az aktiváláshoz), mert teljes értékű reatail upgrade-t adnak az akció keretében, ráadásul teljesn legális telepítő, mert: Origin: Ireland
2. Samsung-ra térve, nem véletlen a tempó, már akkor megírtam nekik, mielőtt a másik topikban említette, sőt azt is, hogy mi a gond, hol kell módosítani. ;] (Szvsz, már ezen a héten kint lesz a FW) :B
Addig meg pihen a dobozban, majd csak a FW frissítést követően ugrasztom rá a W8-at(hátha destrictive lesz FW, amire van esély egyébként)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#177) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#176) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ehh, de trehányan írok :W , szóval:
"...másik topikban említette..." -> "...másik topikban említettem..."
"...hátha destrictive lesz FW... -> "...hátha destructive lesz FW..."

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#178) HXY válasza Fire/SOUL/CD (#176) üzenetére


HXY
addikt

32 és 64 bites dvd-t is adnak?
ez a pro verzió?
van matrica sorozatszámmal is?
a frissen vásárolt ssd-re egyből telepíthető?

(#179) Fire/SOUL/CD válasza HXY (#178) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"32 és 64 bites dvd-t is adnak?
ez a pro verzió?"

Linkben ott van, nézd meg még1x, ott válasz(képeket is linkeltem a telepítőmédiákról, a csomag tartalmáról) :B
A Samsung akciójában ezt kapod: [link]
Márpedig ez vitathatatlanul, az MS által forgalmazott 5 retail csomag egyike: [link] :K

"van matrica sorozatszámmal is?"
Nincs, mivel az összes W8 OEM licenc alá esik(ez alapvető változás W8 esetén a korábbi Windows-okhoz képest). A klasszikus értelemben vett retail verzió, az már nem egyenlő a W7 retail-el, mert a W7 retail (dobozos, full, ahogy tetszik) nem tartalmaz amúgy sem matricát(csak az OEM-ek).

"a frissen vásárolt ssd-re egyből telepíthető?"
Nem csak SSD-re, HDD-re is természetesen és mivel ez egy teljesértékű Upgrade(külön 18K-ért megveheti bárki), ezért akár egy XP x86-ot is Upgrade-elhetsz W8 x64 Pro-ra(ezt csak tiszta telepítéssel lehet kivitelezni)
Magyarul, ha van egy korábbi windows OS-ed, amiről van számlád, akkor bármelyik korábbi OS-ről, verziótól függetlenül(XP-nél korábbiakról természetesen nem) upgrade-elhetsz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#180) finest válasza Balage76 (#174) üzenetére


finest
őstag

A Magician-nal frissíthetem úgy a 840-en a firmware-t, h a rendszer egy 830-as SSD-ről fut?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#181) Fire/SOUL/CD válasza finest (#180) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, csak jelen pillanatban nincs új FW hozzá.
Jelen pillanatban ez az utolsó kiadott FW és ezzel is szállítják(mármint a "sima" 840-et, Pro-ról sajnos nincs infóm) [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#182) finest válasza Fire/SOUL/CD (#181) üzenetére


finest
őstag

Én már a jövő heti frissítésen töröm a fejem. Köszi a gyors választ!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#183) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Mivel ez a topik alapvetően a Pro-ról szól, ezért hadd kérdezzem meg már a nagyérdemű public-tól, hogy ki az, akinek Pro van a keze alatt?
Mert eddig olybá tűnik, hogy mindenről esett szó, csak pont a Pro-ról nem. ;]

Szóval van itt valaki, aki Pro-t használ? (tényleg kíváncsi lennék az egyéni tapasztalatra, nem pedig az elxart netes tesztekre)
(az ára pedig nem kérdés, mert a Pro a Samsung első üzleti kategóriájú meghajtója(Samsung infó alapján), ergo más, gyártók üzleti kategóriájú SSD-inek az árával tessék összevetni)

finest
Szvsz türelmesen várd meg a frissítést, én is azt teszem, mint láthatod "0 kilométeres" a meghajtóm...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#184) finest válasza Fire/SOUL/CD (#183) üzenetére


finest
őstag

Persze, azt teszem. Az enyém még hat órát sem ment eddig, csak éppen beindítottam, h működik-e. :P

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#185) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#176) üzenetére


Balage76
senior tag

Éppen az utolsó ellenőrzések mennek, amint ezzel megvannak akkor publikálják.

(#186) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#185) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tudom. ;] Amúgy meg köszönöm a választ, csak ez lemaradt... :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#187) Reggie0 válasza Fire/SOUL/CD (#183) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk komolyabb tesztek alapjan, pont az uzleti kategoriaban nem szerepel annyira jol, mint vartak.

(#188) Fire/SOUL/CD válasza Reggie0 (#187) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, mutatnál egy üzleti kategóriás SSD-kkel végzett tesztet?
(Tudod Kingston Enterprise és tsa, stb(nem a seebsség a lényeg ebben a kategóriában))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#189) Reggie0 válasza Fire/SOUL/CD (#188) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem feltetlen az uzleti kategoriaju SSD-kkel van osszemerve, hanem azokat a parametereket is merik, amelyek ott jobban szamitanak. [link]

(#190) Oliverda válasza Reggie0 (#189) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez a teszt pont nem támasztja alá az állításodat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#191) Reggie0 válasza Oliverda (#190) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy nem tudod, hogy mit allitottam.

(#192) Oliverda válasza Reggie0 (#191) üzenetére


Oliverda
félisten

"Mondjuk komolyabb tesztek alapjan, pont az uzleti kategoriaban nem szerepel annyira jol, mint vartak."

Erre belinkelsz egy olyan tesztet, amiben ez nem kerül alátámasztásra.

Vagy nincs összefüggés a két hozzászólásod között?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#193) Reggie0 válasza Oliverda (#192) üzenetére


Reggie0
félisten

1. Akkor olvasd el eloszor a teszt veget:
"Cons

Lower enterprise performance in mixed workload scenarios"

2. Nezd meg a Precondition Curve - Web Server [Throughput] gorbeket. Pont a 840-nel esik vissza az IOPS a legjobban, az ido elteltevel. De 1-2 masikban sincs tul jo helyen. Ha azt nezzuk, hogy az IOPS, mekkora aranyban esik vissza 6 ora utan, akkor az egyik legnagyobb erteket pont a 840 adja.

3. Keresd meg a "nem olyan jo, mint vartuk" es a "nem jo" kozotti kulonbseget.

[ Szerkesztve ]

(#194) Oliverda válasza Reggie0 (#193) üzenetére


Oliverda
félisten

Elolvastam

Pros

Competitive performance in many read-heavy tasks
Consistent latencies across a variety of workloads

Az pedig, hogy előzetesen ki mit várt, már elég szubjektív. Túlzott elvárások alapján ítélkezni nem túl bölcs dolog. Biztos akad olyan egyén is aki azt várta, hogy ezzel majd fele akkora betöltési időket fog látni. Neki nyilván hatalmas csalódás ez az SSD.

"The performance and power characteristics of Samsung's SSD 840 Pro are as close to perfect as we've seen from any drive this generation. In all but a handful of benchmarks, the 840 Pro is the fastest consumer SSD we've ever tested. Even more important than its industry leading performance is the fact that the 840 Pro delivers great performance while remaining one of the lowest power SSDs to make it through our labs. Assuming the premature death of our review sample was a fluke and not indicative of a bigger issue, the 840 Pro could be the first drive in quite a while to offer the absolute best performance at power consumption levels that are notebook friendly."

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#195) Porcupain válasza Reggie0 (#193) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Wind8 upgrade minden 840 sdd-hez tartozik? Eddig csak egy üzletnél láttam,hogy ki van írva.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#196) Oliverda válasza Porcupain (#195) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvass vissza....

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#197) Alchemist válasza Reggie0 (#187) üzenetére


Alchemist
addikt

Vajon a többi versenyző is AES működése mellett hozta ezt a teljesítményt?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#198) Reggie0 válasza Alchemist (#197) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem AES nelkul tesztelnek, de nem hinnem, hogy ez lassitana. Az aes egy nagyon primitiv fuggveny.

Oliverda: En sem az alapjan itelem meg. A 840 Pro eleg jora sikerult a mezonyhoz kepest, de mivel enterprise, ezert azt elvartam volna, hogy az elozo consumer termekuket(830) mindenben verje, azaz maradektalanul jobbat alkossanak. Szerintem ez azert nem kiugroan durva igeny, es meg megannyi emberben felmerult.

(Es ott van meg az a franya teny, hogy vegyes hasznalatban(70%olvasas, 30% iras) a vertex 4 csunyan elveri, pl. adatbazis ala en inkabb azt tolnam, mint a 840-et.)[/off[

[ Szerkesztve ]

(#199) Porcupain válasza Oliverda (#196) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Köszi. Meg is találtam hol érdemes. külön megvenni? Már csak a tesztet várom róla! ;)

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#200) szalergy


szalergy
csendes tag

Van tippetek, hol kapható 840 Pro 512GB? Égen, földön keresem, de semmi... :( Épp csak belistázták.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.