Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Atocha válasza Ayanlith (#800) üzenetére


Atocha
senior tag

Nem akarok politizálni, de ezzel a birka, mindent eltűrő, lenyelő néppel mint a magyarral, BÁRMIT meg lehet csinálni és ezt ŐK nagyon, nagyon jól tudják.

Szóval szerinted..... ?

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#802) air válasza Ayanlith (#800) üzenetére


air
nagyúr

Egyrészt az van, amit Atocha írt. Másrészt a jobb életszínvonalon élőket nem kell efféle trükkökkel rávenni az új eszköz megvásárlására, mert ők megtehetik, (és meg is teszik) hogy inkább új tabletet vesznek.
Sajnos a sokak által sokszor emlegetett tudatos vásárlói magatartás és az érdekeinkért való határozott kiállás nem elegendő Magyarországon, mert a törvények nem a fogyasztót - és a fogyasztói társadalom terjedését - védik, hanem a multit. :W :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#803) Atocha válasza air (#802) üzenetére


Atocha
senior tag

+1

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#804) mycso válasza Atocha (#799) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A nexus4 -et az LG gyàrtja, ahogy a frissített kiadást is.
Ès tudtommal az 5-öst is.

Egy S4 lehet lesz nálam a jövőhèten, esetleg majd beszaladok hozzàd, hogy megnèzd.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#805) Ayanlith válasza Atocha (#801) üzenetére


Ayanlith
tag

Hát igen, sajnos ez így nagyjából igaz. Én még max. egy hónapot várok és ha nem történik változás az ügyben, megkockáztatom saját magam felrakni a frissebb szoftvert.

(#806) mycso válasza Ayanlith (#805) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Már többször leírtam és most is, hogy picit túl van lihegve ez a garancia dolog.

1, ha megvan az eredeti rom
a, lementve
b, pl. a samfirmware.com -on eredeti formában
akkor az 100%-osan visszaállítható.

2, főleg a szolgáltatók háklisok, mert ott a velük kötött szerződésben benne szokott lenni, hogy csak a saját szoftverük lehet rajta
a, a google android, mint nyílt forráskódú oprendszer, megengedi, hogy bármilyen a készülékre való szoftver használható, viszonta garanciális javítást, nem a szolgáltató, hanem minden esetben samsung szerviz végzi és ők picit nyitottabban állnak a dologhoz --> bár nyilván függ a szervizes hozzáállásától, de azt szokták mondani, ha nem custom, hanem gyári rom van rajta, akkor az OK
b, mivel erre is él a prémium garancia és hívható helyszíni javítás, ezért a saját lakásodban, egy szervizes fogja ezt a műveletet végezni --> ebből kitalálható, hogy azért talán nem annyira kötöttek a szabályok

Amiért harapnak, az a ROOT-olás.

Tehát összefoglalva, garanciális probléma esetén:
- célszerű a gyári állapotába visszaállítani (ami könnyen megtehető a szükséges előkészületek elvégzése után)
- érdemes a helyszíni javítást kérni (családiasabb a légkör, meg ugye egy tapodtat sem kell mozdulni otthonról a garanciális ügyintézéshez)

Nyilván ez ismét csak egy irány/javaslat, én e szerint használnám. :U

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#807) Ayanlith válasza mycso (#806) üzenetére


Ayanlith
tag

Köszönöm az információt! Igazából régebben bátrabb voltam ilyen téren, csak mostanra vagyok vele úgy, hogy nem szeretnék foglalkozni ilyesmivel. Azonban, ha tényleg nem jön heteken belül a frissítés, nekiállok és belemerülök a témába, mert ilyen gyártói hozzáállás mellett mást nem nagyon lehet csinálni. Jobban elhúzódott ez az egész, mint eredetileg vártam.

[ Szerkesztve ]

(#808) Atocha válasza mycso (#804) üzenetére


Atocha
senior tag

Rosszul fogalmaztam. :) Úgy értetem, hogy az már mindegy lenne ha a következő nexus telefont a samu gyártaná, mert a támogatást ár nem a gyártó adja hanem a gugli.

Ha nálad van az S4 és erre jársz, ugorj be nézzük meg. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#820) csixy


csixy
addikt

p6210-re van már JB valahol ?

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#826) crey


crey
MODERÁTOR

Takarítás done.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#827) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nos, már a kínaiknak is van 4.1.2, viszont nekünk nem nagyon akar megérkezni. [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#828) Ayanlith válasza mycso (#827) üzenetére


Ayanlith
tag

A WiFi only-ra (P6210) is megérkezett már valahol a frissítés?

Megjegyzés: Nagyon kezd nálam betelni a pohár a Samsunggal kapcsolatban. Legenddel felvettem a kapcsolatot még a Veletech-en, írtam neki egy e-mailt is az után. Azt mondta, igyekszik minél hamarabb infókat megtudni a frissítéssel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#829) air


air
nagyúr

Szerintem mostanra mindenki előtt világossá vált, és nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy Magyarországon egyik modellre sem lesz hivatalos ICS és JB sem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#830) galaxytab


galaxytab
csendes tag

Levél érkezett. Erre válaszolva, azt írtam a Samsungos (emea.sykes.com) hölgyeményeknek, hogy nem teszem közzé, csak súgjanak valamit. Mivel azonban erre már nem jött semmi, itt a lényeget. A levelük szokásos sablon hablatya nélkül:
(...) "a GT-P6210-es készülékre az ICS frissítés várható Magyarországon. A félreértés abból adódott, hogy az információ megérkezését követően azonnal tájékoztatni akartam Önt, és félreértettem a koreai központból érkezett levelet." (...)
Koreaiak eredeti "levele": "They are prepairing new S/W release to upgrade ICS. Please wait"
Egyszóval ICS. Lenne. Pontosabban, egyelőre az se nem. Azt meg hogy valójában pár nap-e, mint korábban írták (most már tudjuk, hogy nem!), esetleg 'egynehány' Hold újév (ez a valószínűbb, jó esetben), attól függően, miben mérik, a fene tudja... Egy biztos, amint lehet, elviszem nekik a kütyüt és... de ez már nem tűrne "nyomdafestéket". Legalább látnak végre élőben egy Samsung tulajdonost. Emlékezetes lesz.
Üdv!

(#831) Ayanlith válasza galaxytab (#830) üzenetére


Ayanlith
tag

Tehát hazugság volt az egész. Gratulálok a Samsungnak. Nekem egyébként a samsungos fejes azt mondta a Veletech-en, hogy már látott tesztromot (JB) erre a készülékre. Most már, hogy mi az igazság, nem tudom, mindenesetre ha csak az ICS jön x idő múlva, az nekem már kevés, sőt valójában már a 4.1 is kevés, mert már több, mint fél éve van 4.2, de már a kevesebbel is beérném.

Azt hiszem, szükség van B tervre, de most olyan szinten elborult az agyam, hogy jobb, ha inkább pihentetem a dolgot... :(

(#832) air


air
nagyúr

Nem akarok azzal jönni, hogy "Én megmondtam...", de ezek szerint, sajnos, igazam lett. :O :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#833) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

JB 4.1.2 UK/Ireland @P6210

P6210XXMD3_P6210OXAMD3_XEU

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#834) Ayanlith válasza mycso (#833) üzenetére


Ayanlith
tag

Legalább már elmondhatjuk, hogy valahol megjelent. Nálunk nagyon sanszos, hogy most még csak az ICS érkezik majd. Rajtunk kívül még néhány másik ország is így járt sajnos, ahogy a Sammobile-on nézem. Érdekes viszont, hogy a Galaxy Tab 2 7.0-nál viszont szinte elsők között kaptuk meg a frissítéseket.

(#835) csixy válasza mycso (#833) üzenetére


csixy
addikt

Hurrá ! Köszi !!
Ez tud magyarul? Az áruház megy rajta?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#836) mycso válasza csixy (#835) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen és Igen a válasz a kérdéseidre. ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#837) csixy válasza mycso (#836) üzenetére


csixy
addikt

Ez odinnal simán flashelhető az előző rootolt deodexelt ics4.0.4 helyére ?
Flashelés után a wipe-ot megkozkátzassam ujra mi nt ahogy korábban is elkövettem,mert nem tudtam a veszélyről?
Feltettem korábban egy vizsgálóprogit, az azt írta , hogy a vasam esélyes a megdöglésre.
De még ma is él.
??????????

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#838) air válasza csixy (#837) üzenetére


air
nagyúr

Ha ICS gyári recovery-ből, vagy beállítások menüből nem csinálsz factory reset-et, akkor nem hal meg. Hogy a JB lecseréli-e a recovery-t, és ha igen, az biztonságos-e azt talán mycso meg tudja mondani.
De CWM-ből vagy TWRP-ből indított wipe nem halasztja meg.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#839) csixy válasza air (#838) üzenetére


csixy
addikt

Amikor egyszerre nyomom a két gombot és úgy bootolom be és kijönnek a robotka hasából a gyémántok és onnan csinálom a WIPE-ot azt lehet ?

Az a CWM?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#840) air válasza csixy (#839) üzenetére


air
nagyúr

Ha nem tudod, hogy mit csinálsz, és mi a CWM, akkor ne csinálj semmit!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#841) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

(#838) air: így van, ahogy írod. JB alatt már nincs ez a bug, csak 4.0.4 romoknál. Viszont tudtommal csak a gyári recovery-re vonatkozik, a beállításoknál végzett gyári visszaállításra nem. (bár ugyan azt csinálják)

(#839) csixy: ha gyári romod van és nem piszkáltad, akkor gyári a recovery-d. Egyébként amikor belelépsz kiírja, hogy milyen recovery.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#842) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám: felraktam a 4.1.2-es romot a tabra, előtte 4.0.4 volt. Minden szép és jó, működik rajta minden, viszont ha huzamosabb ideig nem használom (kb. 3-4 óra), akkor kikapcsol, és nem tudom újra bekapcsolni. Biztos nem az van, hogy lemerült, mert mikor feldugom töltőre, akkor látom hogy még bőven van az akksiban nafta, de ha nem dugom fel töltőre, hiába nyomom a power gombot, akár fél percig is, semmit nem reagál. A download mód bejön.
Valaki tapasztalt már hasonló hibát?

(#843) mycso válasza kozicsd (#842) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, érdekes probléma, ha még nem volt, akkor egy factory resetet kipróbálhatnál.

Egyébként úgy fest, most jönnek csőstül a bajok.

Én kb. 1 hete nem használtam a tabot, mert mást használtam helyette, 2 napja rakom bele a simem, elindítom, nem érzékeli a simet. Mozgatok rakosgatom, semmi...még vagy 3-4 simmel megnéztem, semmi.
Bevittem ma a samsung szervizbe, ahol is azt mondták rá, hogy náluk tökéletesen működött, biztos a simkártyámmal van a baj (pff), de azért kicserélték a sim foglalatot/modult.

El is hoztam, azóta felismeri a simem. Ja a szervizlapon még az is ott volt, hogy "A készüléke szoftverét frissítettük a legújabb verzióra (HC 3.2 aha)".
Viszont azóta az a jelenség, hogy kb. 3-4 percenként újaindul --> nem vagyok boldog tőle.
Most löktem fel rá a 4.1.2-t, remélem csak valami szoftveres gubanc volt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#844) air válasza mycso (#843) üzenetére


air
nagyúr

Milyen szoftverrel vitted be? 4.1.2-vel és azért tették vissza a HC-t, jófejségből?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#845) kozicsd válasza mycso (#843) üzenetére


kozicsd
tag

Akkor nem csak nálam vannak furcsaságok... Megpróbálom a factory reset-et, hátha valami beragadt program a ludas, vagy ilyesmi.

(#846) mycso válasza air (#844) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nem, vissza volt rakva rá a telenoros 3.2.

Amikor elhoztam akkor is ez volt rajta, hogy újra rakták-e vagy nem azt nem tudom. Lehet, csak ráírták a papírra.

Most viszont a 4.1.2-vel működik, megszűntek a random restartok. :C

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#847) air válasza mycso (#846) üzenetére


air
nagyúr

Mi történt Alival?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#848) csixy válasza kozicsd (#842) üzenetére


csixy
addikt

Akkor én még maradok az ics4.0.4-nél és figyelem a további jelenségeket.
Az ics-sel semmi bajom, kivéve azt, hogy néha megőrülök mire letölti az adott oldalt.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#849) kozicsd válasza csixy (#848) üzenetére


kozicsd
tag

ez nem feltétlen a jb hibája lehet

(#850) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Eddig ugye az osztrák JB-t használtam nagy megelégedéssel.

Ma nézem, hogy már van pár újabb rom, csak nem a mi régiónkba készült, azért csak felraktam EZT a romot (szingapúri JB).
Hát besz@rás, simán a gyári samsung TW launcherrel is olyan iszonyat gyors, hogy hihetetlen. Pedig van is elég sok program telepítve, mert nem wipe-oltam, csa simán ráhúztam odinnal az előző romra.

Aki esetleg JB-ben gondolkozik, ez a rom bejött az ajánlottak közé.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.